13 důvodů, proč (ne)kupovat adidas Superstar 80s

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 512 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DEVĚT důvodů, proč KUPOVAT adidas Superstar 80s

 • Tenisky si udržují vysokou kvalitu, kterou měl tento model před mnoha lety, shodují se majitelé těchto tenisek. 
 • Lidé, kteří tyto adidasky zakoupili, chválí jejich ikonický retro styl.
 • Řada uživatelů oceňuje jejich univerzálnost. Můžete si je podle nich vzít k mnoha typům outfitů. Ať už na sobě máte kraťasy nebo džíny, vždy k nim Superstar 80s vypadají skvěle.
 • Nejčastějším důvodem chvály, který v recenzích zaznívá, je vynikající pohodlí a nadprůměrná odolnost.
 • Tento videorecenzent chválí použité materiály, zmiňuje hlavně hladkou kůži a ikonickou gumu “shell-toe” v přední části.
 • Díky jejich obrovské popularitě seženete i v České republice značné množství modelů a barevných kombinací. 
 • Adidas Superstar 80s mají ve svém botníku také celebrity jako zpěvačka Gwen Stefanirapper NAS, nebo módní návrhářka Victoria Beckham.
 • Recenzenti často zmiňovali dobrou cenu těchto sneakers. Jde podle nich o výhodný nákup.
 • Na webu Macys.com se objevil názor, že se tenisky jednoduše čistí.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

ČTYŘI důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Superstar 80s

 • Našlo se pár zákazníků, kteří měli problém s číslováním u této boty  a doporučují objednat aspoň o půl čísla menší velikost.
 • Někteří recenzenti na webu Adidas.com tvrdí, že jim přišel vnitřek boty dost úzký a nepohodlný, i pokud měli svou správnou velikost.
 • Objevily se i názory, že podpora klenby je nedostatečná. 
 • Několik lidí zmiňuje, že bota působí na noze příliš robustně a nehezky.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Shrnutí

Lidé si u adidas Superstar 80s cení hlavně pohodlí, designu a kvality použitých materiálů. Kritika se v recenzích objevuje jen výjimečně. Když už se nějaká objevila, směřovala na užší vnitřek boty či nedostatečnou podporu klenby. Pokud hledáte botu na každodenní nošení, se kterou se nebude muset bát špatného počasí nebo občasného sportu, pak vám můžeme adidas Superstar 80s rozhodně doporučit. Na vrcholové sportovní výkony však raději zvolte botu jinou.

[wp-review]

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Příběh bot adidas Superstar 80s

Adidas Superstar se začaly prodávat v roce 1969 jako nástupce vyššího modelu adidas Promodel. Původně byly, vzhledem ke zpevněné patě a gumové špičce, určené pro basketbal. Hráli v nich i hráči slavné NBA.

Počáteční boom po pár letech trochu opadl a znovu je proslavila v roce 1986 skupina RUN DMC. Vše začalo jejich songem My Adidas a jedním legendárním vystoupením. Na koncertě pro skoro 20.000 diváků mávalo publikum při zmiňované písni svými adidaskami ve vzduchu.

Toho si firma samozřejmě všimla a nabídla skupině spolupráci. Z té kromě oboustranné propagace vzešlo i několik kolaborací, ať už úplně bez tkaniček, nebo naopak s tlustými tkaničkami. Druhý typ si oblíbili breakdanceři po celém světě.

O popularitu ve světě skateboardingu se postarala americká skejtová legenda, Mark Gonzales, která s firmou adidas spolupracovala právě na modelu Superstar v době největšího světového skejtového boomu, v devadesátých letech 20. století.

Adidas Superstar 80s spatřily světlo světa v roce 2015. Vznikly jako pocta této legendární tenisce. Dodnes se adidas o siluetu Superstar stará. Pravidelně tak vycházejí nová provedení a colourways.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Styl

Zpočátku basketbalové boty se postupně staly jednou z ikon streetové obuvi a vlajkovou lodí firmy adidas. Zmínit můžeme hlavně 3 hlavní stylové prvky – gumový předek s názvem “shell-toe”, obvyklé tři pruhy po straně, a zajímavě zpracované logo na patě a hlavně na jazyku. 

Cílovou skupinu těchto sneakers specifikovat nelze, vzhledem k tomu, že si k nim během desítek let od jejich vzniku našli postupně cestu basketbalisté, break danceři, umělci, či skejťáci. Limity pro jejich využití prakticky neexistují. Jejich silnou zbraní je rozhodně i univerzálnost – vypadají dobře ke kalhotům i ke kraťasům. I u nás je pořídíte v mnoha různých typech zpracování a barevných provedeních.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Tenisky Adidas Superstar 80s rozhodně můžeme doporučit z hlediska pohodlnosti. Kvalita zpracování a materiálů se u tohoto modelu v čase nemění a pořád zůstává velmi vysoká. Vzhledem ke zpevněné patě a příjemné vložce je můžete využít i při sportu, primárně jsou však určené pro běžné nošení. Noha by vás neměla bolet ani po celém dnu.

Při výběru velikosti se nemusíte obávat, že byste s výběrem vaší obvyklé velikosti sáhli vedle.

K dostání od 1800 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice adidas Superstar

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice adidas Superstar. Pojďme se jim podívat na zoubek.

adidas Superstar Slip On

Tenisky Superstar Slip On patří do slavné rodiny adidas Superstar, které mají po celém světě miliony příznivců. Lidé si tento model oblíbili pro vysoký komfort při běžném nošení, příjemné nazouvání a pružný materiál, který se přizpůsobí každému tvaru nohy. Někteří však u tenisek kritizují nepřesné číslování či omezený výběr barevných provedení.

Jestliže hledáte pohodlné boty na celodenní nošení a máte rádi tenisky bez nutnosti zavazování tkaniček, pak by vám Superstar Slip On mohly sednout. Jestliže však preferujete obuv z pevného materiálu nebo hledáte boty na sport, pak pro vás patrně nebudou šťastnou volbou.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas Superstar Foundation

Boty patří do ikonické řady Superstar, která se těší obrovské popularitě již několik desítek let. Lidé si je oblíbili pro jejich jednoduchý a klasický vzhled, díky kterému ladí s téměř každým kouskem oblečení, snadnou údržbu i proto, že jsou boty dostatečně pevné a vydrží v dobrém stavu dlouho. Některým kritikům se nelíbí, že se provedení tenisek v průběhu let změnilo k horšímu, a jiní upozorňují na to, že je třeba počítat s nějakým časem na prošlápnutí bot.

Pokud jste fanoušky čistého designu s nádechem retra a hledáte boty, které budete moci obout naprosto kamkoliv a k čemukoliv, pak jste na správné adrese. Jestliže si však potrpíte na originální design tenisek nebo máte v hledáčku boty na sport, pak si raději vyhlédněte jiný pár.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas Superstar Boost

Tenisky adidas Superstar Boost jsou vylepšenou obměnou jednoho z nejpopulárnějších modelů značky. Lidé si je oblíbili pro jejich pohodlí díky boostové podrážce, odpovídající cenu i vymakané polstrování. Jako minus však někteří vidí nedostatek barevných kombinací a příliš úzkou přední část tenisek.

Jestliže fandíte klasickým modelům a zároveň si rádi užíváte pohodlí nových technologií, pak jsou pro vás tyto boty jako stvořené. Pokud však chcete originální model, který jen tak někdo na ulici mít nebude, nebo toužíte po multifunkčních botách vhodných i na sport, pak se poohlédněte po jiných teniskách.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6]
 3. Jiné zdroje [1][2]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář