14 důvodů, proč (ne)kupovat adidas Superstar Boost

K dostání od 3000 Kč v eshopu →

K dostání od 3000 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 4110 uživatelských recenzí, 11 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DEVĚT důvodů, proč KUPOVAT adidas Superstar Boost

 • Lidé si často pochvalují, že jsou boty díky boostové podrážce ještě pohodlnější než klasické Superstar tenisky.
 • Mnoho kupujících miluje retro design bot s moderním šmrncem, který podle nich nikdy nevyjde z módy. Pár lidí navíc chválí, že na boční straně tenisek je vidět blok s boostovou technologií.
 • Vysoké procento majitelů oceňuje příznivou cenu bot, která je podle nich vzhledem ke kvalitě tenisek férová.
 • Pár vlastníků zmiňuje, že kůže použitá u kožené verze tenisek je velmi měkká a příjemná.
 • Jeden ze zákazníků e-shopu adidas.com je nadšený, že nebylo třeba boty nejdříve rozchodit, ale byly pohodlné ihned po vytažení z krabice.
 • Velké množství kupujících uvádí, že číslování bot odpovídá realitě a perfektně jim sedí běžně nošená velikost.
 • Tenisky mají na rozdíl od své původní verze tenčí a příjemnější jazyk, uvádí pár uživatelů.
 • Lidé často chválí propracované polstrování bot.
 • Řada uživatelů říká, že mohou boty spárovat téměř s jakýmkoliv kouskem ze svého šatníku a vypadat stylově.

K dostání od 3000 Kč v eshopu →

PĚT důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Superstar Boost

 • Někteří kupující by ocenili, kdyby bylo v nabídce více barevných variant tenisek.
 • Boostová podrážka nejde cítit tolik, jako u jiných typů tenisek adidas, uvádí pár kritiků včetně tohoto videorecenzenta.
 • Jeden z majitelů si stěžuje, že jsou boty příliš těžké.
 • Barva tenisek vypadá na obrázku jinak než ve skutečnosti, nelíbí se několika nespokojeným uživatelům.
 • Pár vlastníků upozorňuje, že špička boty je poněkud užší, což nemusí vyhovovat majitelům širších chodidel.

K dostání od 3000 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky adidas Superstar Boost jsou vylepšenou obměnou jednoho z nejpopulárnějších modelů značky. Lidé si je oblíbili pro jejich pohodlí díky boostové podrážce, odpovídající cenu i vymakané polstrování. Jako minus však někteří vidí nedostatek barevných kombinací a příliš úzkou přední část tenisek.

Jestliže fandíte klasickým modelům a zároveň si rádi užíváte pohodlí nových technologií, pak jsou pro vás tyto boty jako stvořené. Pokud však chcete originální model, který jen tak někdo na ulici mít nebude, nebo toužíte po multifunkčních botách vhodných i na sport, pak se poohlédněte po jiných teniskách.

Hodnocení sneakers podle Entuzia
 • 90.0%
  Naše hodnocení - 90.0%
90%

K dostání od 3000 Kč v eshopu →

Příběh bot adidas Superstar Boost

Když tvůrci v roce 1969 vypustili boty adidas Superstar do světa, nejspíš netušili, že i o padesát let později budou tenisky stále na vrcholu popularity. Tato původně basketbalová obuv je vlastně „low-top“ verzí modelu Pro Model.

Po počátečním boomu začala kolem roku 1986 jejich oblíbenost pomalu klesat. Menší úpadek však neměl dlouhého trvání, protože je ještě v 80. letech vrátila na scénu hip-hopová skupina Run-D.M.C. Ta botám věnovala písničku „My Adidas“ a spustila tak šílenství jménem Superstar. To v 90. letech ještě podpořila skateboardová legenda Mark Gonzales, který s adidasem navázal spolupráci a zárověň odstartoval adidas Superstar 80s – tenisky se tak dostaly k dalšímu okruhu fanoušků.

I dnes jsou boty stále hitem, a to i mezi mladými lidmi. Svědčí o tom i mnoho nejrůznějších obměn tenisek, mezi které patří i adidas Superstar Boost. Tato varianta byla představena v únoru 2017 a od svého originálu se svým vzhledem příliš neliší. Vylepšená však je o boostovou technologii v podrážce, která je nejen cítit, ale můžete ji vidět i navenek na boku boty a na spodní straně podrážky.

K dostání od 3000 Kč v eshopu →

Styl

Tenisky adidas Superstar Boost mají stejnou siluetou, jako jejich původní model. Typický je pro ně nízký profil, zpevněná špička boty s drážkami nazývaná „shell toe“ a nezbytné tři pruhy po stranách. Navíc je zde boostová podrážka pro větší pohodlí. Technologii můžete vidět skrze podrážku i na vnitřní straně boty.

Boty mají oblíbený klasický vzhled, který patrně nebudete mít problém sladit se svým šatníkem, jak potvrzuje řada jejich majitelů. Tenisky se dají obouvat jak do práce, tak i na běžné volnočasové nošení do města.

K dostání od 3000 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Co se týče pohodlí, můžete zde oproti originálnímu modelu Superstar očekávat o něco větší komfort díky boostové podrážce. Jak ale zmiňují někteří kupující, není to nikterak výrazná změna.

V tomto případě vám můžeme s klidem doporučit sáhnout po své běžně nošené velikosti bot, která vyhovuje většině vlastníků tenisek.

K dostání od 3000 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice adidas Superstar

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice adidas Superstar. Pojďme se jim podívat na zoubek.

adidas Superstar Slip On

Tenisky Superstar Slip On patří do slavné rodiny adidas Superstar, které mají po celém světě miliony příznivců. Lidé si tento model oblíbili pro vysoký komfort při běžném nošení, příjemné nazouvání a pružný materiál, který se přizpůsobí každému tvaru nohy. Někteří však u tenisek kritizují nepřesné číslování či omezený výběr barevných provedení.

Jestliže hledáte pohodlné boty na celodenní nošení a máte rádi tenisky bez nutnosti zavazování tkaniček, pak by vám Superstar Slip On mohly sednout. Jestliže však preferujete obuv z pevného materiálu nebo hledáte boty na sport, pak pro vás patrně nebudou šťastnou volbou.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas Superstar 80s

Lidé si u adidas Superstar 80s cení hlavně pohodlí, designu a kvality použitých materiálů. Kritika se v recenzích objevuje jen výjimečně. Když už se nějaká objevila, směřovala na užší vnitřek boty či nedostatečnou podporu klenby. Pokud hledáte botu na každodenní nošení, se kterou se nebude muset bát špatného počasí nebo občasného sportu, pak vám můžeme adidas Superstar 80s rozhodně doporučit. Na vrcholové sportovní výkony však raději zvolte botu jinou.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas Superstar Foundation

Boty patří do ikonické řady Superstar, která se těší obrovské popularitě již několik desítek let. Lidé si je oblíbili pro jejich jednoduchý a klasický vzhled, díky kterému ladí s téměř každým kouskem oblečení, snadnou údržbu i proto, že jsou boty dostatečně pevné a vydrží v dobrém stavu dlouho. Některým kritikům se nelíbí, že se provedení tenisek v průběhu let změnilo k horšímu, a jiní upozorňují na to, že je třeba počítat s nějakým časem na prošlápnutí bot.

Pokud jste fanoušky čistého designu s nádechem retra a hledáte boty, které budete moci obout naprosto kamkoliv a k čemukoliv, pak jste na správné adrese. Jestliže si však potrpíte na originální design tenisek nebo máte v hledáčku boty na sport, pak si raději vyhlédněte jiný pár.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7][8][9]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11]
 3. Jiné zdroje [1][2][3][4]

Napsat komentář