15 důvodů, proč (ne)kupovat adidas Superstar Foundation

K dostání od 2700 Kč v eshopu →

K dostání od 2700 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 58461 uživatelských recenzí, 9 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT adidas Superstar Foundation

 • Lidé tenisky milují pro jejich nestárnoucí a klasický design.
 • Spousta kupujících si pochvaluje ortopedickou vnitřní vložku boty, která podle nich posouvá pohodlí bot ještě o level výš.
 • Jeden z majitelů bot je nadšený, že se boty dají nosit s ponožkami i bez nich.
 • Mnoho lidí si tenisky oblíbilo proto, že je mohou obléct naprosto k čemukoliv.
 • Pár lidí oceňuje silnou gumovou podrážku bot, díky které jsou boty pevné.
 • Boty vydrží v dobrém stavu velmi dlouhou dobu, shoduje se velké procento uživatelů.
 • Několik majitelů bot si pochvaluje, že jde z bot snadno vyčistit špína. Jeden z nich nosí boty rád i na festivaly, protože z nich jde snadno setřít vylité pivo.
 • Někteří lidé si tenisky zamilovali natolik, že si je kupují stále dokola třeba i desítky let.
 • Většina kupujících, včetně tohoto videorecenzenta, si pochvaluje číslování. Tenisky jim sedly v jejich běžné velikosti.
 • Pár majitelů bot si libuje, že není nutné u bot před nazouváním rozvazovat tkaničky.

K dostání od 2700 Kč v eshopu →

PĚT důvodů, proč NEKUPOVAT adidas Superstar Foundation

 • Špička boty je příliš úzká, stěžují si někteří kupující.
 • Pár zákazníkům e-shopu finishline.com vadí, že jsou boty vyrobené z pravé kůže a nejsou tak „cruelty-free“.
 • Několik lidí zmiňuje, že chvíli trvá, než boty rozchodíte.
 • Podle některých dlouholetých fanoušků těchto tenisek už boty nejsou, co bývaly, vypadají nyní laciněji a použité materiály nejsou tak kvalitní jako dříve.
 • Jednomu z majitelů bot se nelíbí, že vnitřní vložka je v botě volná a nedrží pevně.

K dostání od 2700 Kč v eshopu →

Shrnutí

Boty patří do ikonické řady Superstar, která se těší obrovské popularitě již několik desítek let. Lidé si je oblíbili pro jejich jednoduchý a klasický vzhled, díky kterému ladí s téměř každým kouskem oblečení, snadnou údržbu i proto, že jsou boty dostatečně pevné a vydrží v dobrém stavu dlouho. Některým kritikům se nelíbí, že se provedení tenisek v průběhu let změnilo k horšímu, a jiní upozorňují na to, že je třeba počítat s nějakým časem na prošlápnutí bot.

Pokud jste fanoušky čistého designu s nádechem retra a hledáte boty, které budete moci obout naprosto kamkoliv a k čemukoliv, pak jste na správné adrese. Jestliže si však potrpíte na originální design tenisek nebo máte v hledáčku boty na sport, pak si raději vyhlédněte jiný pár.

[wp-review]

K dostání od 2700 Kč v eshopu →

Příběh bot adidas Superstar Foundation

Původní boty adidas Superstar byly poprvé vyrobeny už v roce 1969 a stejně jako spousta dalších tenisek adidas byly nejdříve určeny pro hráče basketbalu. V průběhu 70. let jejich popularita rostla a tyto kožené boty s gumovou špičkou, které se přezdívá „shell toe“, se brzy zařadily mezi ikonické modely značky se třemi pruhy.

I tyto boty zažily menší úpadek, z něhož je však v roce 1986 vysvobodila hip-hopová kapela Run DMC. Ta přišla s písničkou „My adidas“, během které si její fanoušci zouvali své tenisky a mávali s nimi nad hlavami. Německá firma si tohoto počinu všimla, navázala s kapelou spolupráci a vznikla tak vůbec první smlouva mezi kapelou a obuvnickou značkou.

V průběhu let začaly vznikat další varianty těchto bot, aby mohla značka nabídnout zákazníkům širší výběr. Jednou z nich je adidas Superstar Foundation, která je celá z kůže a z původní verze si zachovává klasický a čistý design i oblíbenou gumovou špičku.

K dostání od 2700 Kč v eshopu →

Styl

Tenisky adidas Superstar Foundation na první pohled zaujmou svým jednoduchým vzhledem. Jejich poznávacím znamením je „shell toe“, tedy gumová špička s vroubky, a tři pruhy na bocích bot. Na jazyku boty a na zadní straně nechybí logo značky a nad proužky na boku najdeme nápis „Superstar“.

Boty se svým čistým designem hodí k celé řadě outfitů i příležitostí a nejspíš je tedy nebudete mít problém sladit se svým šatníkem. Řada adidas Superstar nabízí i jiné modely jako třeba: adidas Superstar 80sadidas Superstar Slip On a adidas Superstar Boost.

K dostání od 2700 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

I díky kvalitní podrážce a vnitřní vložce jsou boty svým nositelům v naprosté většině případů pohodlné. Možná bude chvíli trvat, než je rozchodíte, ale poté se vám nejspíš, stejně jako spoustě dalším kupujícím, budou nosit skvěle.

Při výběru velikosti se nemusíte bát zakoupit tu, kterou nosíte běžně, na čemž se shoduje i velké množství majitelů bot. 

K dostání od 2700 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice adidas Superstar

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice adidas Superstar. Pojďme se jim podívat na zoubek.

adidas Superstar Slip On

Tenisky Superstar Slip On patří do slavné rodiny adidas Superstar, které mají po celém světě miliony příznivců. Lidé si tento model oblíbili pro vysoký komfort při běžném nošení, příjemné nazouvání a pružný materiál, který se přizpůsobí každému tvaru nohy. Někteří však u tenisek kritizují nepřesné číslování či omezený výběr barevných provedení.

Jestliže hledáte pohodlné boty na celodenní nošení a máte rádi tenisky bez nutnosti zavazování tkaniček, pak by vám Superstar Slip On mohly sednout. Jestliže však preferujete obuv z pevného materiálu nebo hledáte boty na sport, pak pro vás patrně nebudou šťastnou volbou.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas Superstar 80s

Lidé si u adidas Superstar 80s cení hlavně pohodlí, designu a kvality použitých materiálů. Kritika se v recenzích objevuje jen výjimečně. Když už se nějaká objevila, směřovala na užší vnitřek boty či nedostatečnou podporu klenby. Pokud hledáte botu na každodenní nošení, se kterou se nebude muset bát špatného počasí nebo občasného sportu, pak vám můžeme adidas Superstar 80s rozhodně doporučit. Na vrcholové sportovní výkony však raději zvolte botu jinou.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

adidas Superstar Boost

Tenisky adidas Superstar Boost jsou vylepšenou obměnou jednoho z nejpopulárnějších modelů značky. Lidé si je oblíbili pro jejich pohodlí díky boostové podrážce, odpovídající cenu i vymakané polstrování. Jako minus však někteří vidí nedostatek barevných kombinací a příliš úzkou přední část tenisek.

Jestliže fandíte klasickým modelům a zároveň si rádi užíváte pohodlí nových technologií, pak jsou pro vás tyto boty jako stvořené. Pokud však chcete originální model, který jen tak někdo na ulici mít nebude, nebo toužíte po multifunkčních botách vhodných i na sport, pak se poohlédněte po jiných teniskách.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8][9]
 3. Jiné zdroje [1][2]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář