13 důvodů, proč (ne)kupovat Asics Gel Lyte III

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 567 uživatelských recenzí, 5 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DEVĚT důvodů, proč KUPOVAT Asics Gel Lyte III

 • Většina lidí se shoduje, že jsou tenisky velmi pohodlné. Jeden recenzent na Amazonu napsal, že je z nich nadšený a skvěle mu sedí, i když váží 120 kilogramů.
 • Boty jsou odolné a i po delší době vypadají skoro jako nové, zmínilo několik jejich vlastníků.
 • Velká část uživatelů oceňuje styl a ikonický vzhled Asics Gel Lyte III. Vzhled boty jim prý chválí i jejich okolí.
 • Tento YouTuber pozitivně hodnotí kvalitu použitých materiálů a celkové zpracování boty.
 • Měkká podrážka je velmi příjemná i při delším používání, udává řada recenzentů.
 • Lidé si pochvalují také dostupnost velkého množství colourways, díky nimž si mohou vybrat přesně takovou barevnou kombinaci, která se nejvíce hodí k jejich outfitům.
 • Tyto tenisky pravidelně obouvají světové celebrity jako zpěvák Chris Brown, herec Ben Stiller, nebo rapper Mac Miller.
 • Hodně kupujících zmiňuje jako plus přijatelnou cenu.
 • Boty mají dost lehkou konstrukci, oceňují recenzenti na Footlocker.com

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

ČTYŘI důvody, proč NEKUPOVAT Asics Gel Lyte III

 • Velká část majitelů bot zmiňuje problém s číslováním, který však lehce vyřešíte výběrem o půl čísla větší boty. Asics dělá obecně menší boty než ostatní značky, shodují se uživatelé na Amazonu.
 • Autor tohoto videa zmiňuje, že tenisky nevypadají dobře ke kalhotám, které jsou dole široké.
 • Recenzenti upozorňují, že jsou boty relativně úzké. Nehodí se tak pro lidi se širšími chodidly.
 • Někteří lidé v recenzích zmiňují, že jim přijde neprakticky dělený jazyk. Když si k němu vezmete ponožku jiné barvy, vypadá to divně, píše třeba recenzent na Finishline.com.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky Asics Gel Lyte III snoubí velmi zajímavý vzhled s maximálním zaměřením na výkon, vzhledem k tomu, že vznikly jako čistě běžecké boty. Lidé si na nich cení především pohodlí, ikonický vzhled, a univerzálnost využití, jak z hlediska estetického, tak i funkčního. Kritika naopak míří na užší siluetu, či nepraktičnost děleného jazyka.

Gel Lyte III nabízejí zajímavou kombinaci funkčnosti a vzhledu, která uspokojí nejednoho zákazníka. Pokud hledáte designově zvláštní botu, kterou nebudou mít všichni okolo, a zároveň botu, ve které se nebudete bát občas popoběhnout, pak jsou přesně pro vás. Je však nutno dodat, že jak v lifestylové obuvi, tak i v běžeckém segmentu už dnes najdete propracovanější kousky. Silné propojení obou světů je však u Asics Gel Lyte jedinečné a pro mnoho lidí přitažlivé.

[wp-review]

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Příběh bot Asics Gel Lyte III

Na celosvětový rozmach běžecké obuvi zareagovala na konci sedmdesátých let minulého století i japonská firma Asics. Její vznik se sice datuje už do roku 1949, ale až v osmdesátých letech minulého století se naplno zabydlela na módní mapě světa. V roce 1979 nechal její šéf Kihachiro Onitsuka postavit v Kobe výzkumnou laboratoř. Výrobci bot po celém světě se předháněli v inovacích pro zlepšení výkonu.

Asics i další značky testovaly množství různých metod tlumení. Od houbovin a pěn, až po nejrůznější gely a vychytávky se stlačeným vzduchem. Třeba boty Asics Tiger měly dvouvrstvou zvlněnou mezipodešev. V roce 1986 domluvila firma spolupráci s výrobci revolučního Alpha gelu, který se užíval třeba u kuličkových per nebo raket. Ukázal se jako velmi účinný při tlumení názorů a rozvádění energie rovnoměrně do celé boty.

Tenisky Asics Freaks z roku 1986 s touto technologií slavily úspěch jen doma v Japonsku. Pro mezinárodní trh jim chyběla vyladěnost a vhodný běžecký design. O rok později přišly na trh Asics Gel Lyte a pozornost celého obuvního světa se stočila do Japonska. Lehoučké běžecké boty s nylonovou síťovou vložkou, či reflexními panely si zamilovaly miliony běžců po celém světě. O dva roky později přišlo druhé, o trochu vyladěné pokračování.

To nejlepší však firma stvořila až v roce 1990. Asics Gel Lyte III, na kterých pracoval designér Shigeyuki Mitsui. Musel se dohadovat s vývojáři, aby si prosadil charakteristické designové prvky, které dost členů Asics považovalo za zbytečné. Gel Lyte III jsou jednou z top siluet historie a zapsaly nesmazatelně tuto japonskou firmu do encyklopedií tenisek. Hlavně rozdvojený jazyk způsobil revoluci, zlepšil tvar i stabilitu boty. Vhodné umístění Alpha Gelu na viditelné místo byl také krok vpřed. Boty si tak zachovaly výbornou funkčnost pro sportování a zároveň měly stylový přesah do lifestylové obuvi.

Další vydání Asics Gel Lyte už nedosáhly kvalit provedení legendární “trojky”. Největší objem ročních prodejů dosáhly Asics Gel Lyte III až v roce 2015, tedy 25 let po svém uvedení na trh. I dnes se na tuto siluetu firma zaměřuje a vznikají stále nová provedení a kolaborace se zajímavými jmény.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Styl

Asics Gel Lyte III se vyznačují ikonickým designem, který je s nimi spjat od samotného počátku až do současnosti. Na první pohled zaujmou hlavně dva designové prvky – výrazné Asics pruhy po stranách a dělený, stylový jazyk, který těmto botám dodává unikátní vzhled i tvar. Nesmíme zapomenout ani na dva drobné proužky v přední části, loga a nápis Gel Lyte III. Nepřehlédnutelný je i funkční design podrážky.

Ačkoliv firma Asics dávala velký důraz především na funkčnost pro běžce, u těchto bot se vůbec poprvé zaměřila při vývoji i na vzhled a udělala dobře, i když k jeho opravdovému docenění došlo až časem. Bohatá nabídka barevných kombinací, které seženete i u nás, umožňuje vybrat každému takovou, kterou pohodlně sladí se svým outfitem.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Tenisky jsou proslulé svým pohodlím. Asics Gel Lyte III vám můžeme doporučit jak na každodenní chození, včetně delších výletů, tak i na běhání, díky odolné podešvě a dobré prodyšnosti.

Při nákupu boty je potřeba dát si pozor na číslování. Asics své tenisky vyrábí menší, a tak musíte vždy sáhnout po větších velikostech. U mužů se doporučuje o minimálně půl čísla větší velikost, u žen pak minimálně o číslo větší kus.

K dostání od 2900 Kč v eshopu →

Podobné sneakers od značky Asics

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají pod značku Asics. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Asics Gel Lyte V

Tenisky Asics Gel Lyte V patřily v 90. letech k nejlepším běžeckým botám této značky. Lidé je nyní stále milují pro jejich zajímavý a stále jednoduchý design, neotřelé barevné kombinace a vysoké podrážky s gelovou technologií. Někteří však nejsou spokojeni s číslováním bot, tenisky se jim zdají příliš úzké nebo kritizují kvalitu provedení.

Pokud fandíte botám s nápaditým vzhledem, oslovilo vás gelové tlumení a netoužíte po „profláklých“ značkách, pak jsou pro vás Asics Gel Lyte V jako dělané. Jestliže vlastníte široké chodidlo nebo hledáte boty v nižší cenové kategorii, raději hledejte dál.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Asics Gel Kayano Trainer Knit

Tenisky Asics Gel Kayano Trainer Knit představují oblíbený model v novém kabátě nebo spíše v novém svršku. Uživatelé si je oblíbili především pro netradiční a chytlavý vzhled, lehkost i špičkový materiál, ze kterého jsou vyrobeny. Mírná kritika však třeba směřovala k neodpovídajícím barvám na fotografiích.

Pokud svým obutím rádi poutáte pozornost, záleží vám na kvalitě nebo sháníte prodyšné boty do horkého léta, které ale můžete obout i v chladnějších měsících, těchto tenisek se nebudete moct nabažit. Pokud od svých bot ale vyžadujete perfektní trakci nebo nechcete překonávat počáteční období se sníženým komfortem, Asics Gel Kayano Trainer Knit spíše nebudou tou pravou obuví pro vás.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Asics Gel-lyte Mt

Tenisky Asics Gel-Lyte MT si berou inspiraci rovnou ze tří úspěšných modelů značky Asics. Uživatelé si je oblíbili pro jejich okouzlující a výrazný design, špičkovou kvalitu i podporu, kterou poskytují klenbě a kotníku. Na druhou stranu ale upozorňují na nesedící číslování. Většina jich musela zvolit pár ve velikosti o půl až celé číslo větší (v US číslování).

Jestliže toužíte po stylových teniskách poutajících pozornost, záleží vám na pohodlnosti nebo potřebujete odolné boty na zimu, tyto tenisky si jistě najdou své místo ve vašem botníku. Pokud však sháníte letní boty nebo máte rádi minimalistickou obuv se zajímavou historií, Asics Gel-Lyte MT vám nemusí vyhovovat.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5]
 3. Jiné zdroje [1][2][3]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář