15 důvodů, proč (ne)kupovat Converse Chuck Taylor All Star Ox

K dostání od 700 Kč v eshopu →

K dostání od 700 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 19967 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DEVĚT důvodů, proč KUPOVAT Converse Chuck Taylor All Star Ox

 • Většina majitelů oceňuje pohodlí a komfort těchto bot. Jeden recenzent na Amazonu se svěřil, že je doktor, a v těchto Converskách pravidelně ordinuje.
 • Lidé v recenzích chválí kvalitu použitých materiálů.
 • Řada kupujících oceňuje klasický, jednoduchý, a přitom elegantní vzhled. Pochvalují si, že dostávají od lidí na boty kladné reakce. 
 • Někteří lidé vyzdvihují nízkou cenu tenisek. 
 • Vzhledem k popularitě této siluety nikoho jistě nepřekvapí, že se dá i u nás sehnat množství barevných colourways.
 • Tyto tenisky jsou oblíbené ve světě celebrit. Obouvají je mj. herečka Dakota Johnson, zpěvačka Ariana Grande, nebo rapper Wiz Khalifa.
 • Boty se podle mnoha recenzentů hodí skoro ke každému outfitu a můžete si je vzít kamkoliv. Jedna fanynka tohoto modelu dokonce napsala, že je měli s manželem obuté na svatbě.
 • Několik majitelů těchto tenisek se shoduje, že s nimi nejsou problémy ani při delším nošení na noze. 
 • Tkaničky se dají velmi jednoduše a účinně povolovat i utahovat, oceňují někteří lidé v recenzích.

K dostání od 700 Kč v eshopu →

ŠEST důvodů, proč NEKUPOVAT Converse Chuck Taylor All Star Ox

 • Jako hlavní problém těchto tenisek uvádějí recenzenti chybějící podporu klenby.
 • Někteří lidé tvrdí, že jim přijdou tyto Conversky dost těžké. 
 • Podle jednoho z nakupujících na Amazonu látka lehce navlhne, což může být nepraktické.
 • Majitelé těchto bot doporučují objednat o půl čísla menší velikost, než na kterou jste zvyklí. 
 • Tenisky jsou celkem úzké. Pokud máte širší nohu, mohl by nastat problém. Ten však může pomoci vyřešit povolení šněrování, radí několik recenzentů. 
 • Celobílou variantu je velmi obtížné udržet čistou, zmiňuje autorka této videorecenze.

K dostání od 700 Kč v eshopu →

Shrnutí

Boty Converse Chuck Taylor All Star Ox si jejich majitelé cení pro jejich pohodlí, vzhled, kvalitní použité materiály, nebo univerzálnost využití. Kritika míří na chybějící podporu klenby, či relativně užší siluetu, která není vhodná pro každou nohu.

Jestli toužíte po pohodlné městské obuvi, která dobře vypadá, a můžete si jí vzít při jakékoliv příležitosti, pak jsou tyto tenisky skvělou volbou. Pokud však máte širokou nebo plochou nohu, tak doporučujeme sáhnout po jiných botách. Stejně tak i v případě, že hledáte obuv na aktivní sportování.

[wp-review]

K dostání od 700 Kč v eshopu →

Příběh bot Converse Chuck Taylor All Star Ox

V roce 1908 založil Marquis Mills firmu Converse Rubber Shoe Company. O 10 let později, v roce 1918, se na trhu objevila silueta Converse All Star, která se stala jednou z nejpopulárnějších tenisek všech dob. Ačkoliv se bota těšila oblibě od samého počátku prodeje, pravý zlom nastal až v roce 1921. V tom roce do firmy přišel profesionální basketbalista a zároveň milovník bot, Chuck Taylor. Dorazil si postěžovat na pár nedostatků a zároveň měl v hlavě rozmyšlených spoustu vylepšení této boty pro basketbalisty.

Firmu jeho nápady nadchly a Chuck se tak stal součástí týmu a s botou doslova objel Ameriku. Ocenění se mu dostalo v roce 1932, kdy bylo jeho jméno zapsáno do loga, a tak se zrodila bota Converse Chuck Taylor All Star.

Chuck tuto botu promoval mezi basketbalisty a v roce 1936 se Chuck Taylor All Star objevily na nohou amerického basketbalového týmu na LOH v německém Berlíně. V této době také funkčnost bot ocenila americká armáda, která je využívala přímo v akci.

Postupně si zamiloval tuto siluetu celý basketbalový svět a v šedesátých letech jí obouvala většina profesionálních hráčů. Soumrak boty přišel až se smrtí Chucka Taylora na konci šedesátých let. Firma nestačila technologickému vývojovému tempu ostatních společností. Tato bota se naposledy v NBA objevila v sezóně 1979/1980.

Fenomenální úspěch ve světě sportu už těmto teniskám nikdo neodpáře. Musíme však zmínit i jejich oblibu v jiných oblastech. Velmi populární byly v hudbě, objevily se na nohou umělců od rocku, přes hip hop, až po punk či grunge. S oblibou je nosil legendární Kurt Cobain.

Přechod této původně prakticky primárně basketbalové obuvi do lifestylu odstartovala verze Converse Chuck Taylor All Star Oxford z roku 1957, tedy vlastně low verze této boty (verze Hi byla ta druhá). Dodnes jsou populární obě verze tenisek a i u nás seženeme desítky různých colourways i provedení. Celkem jich na světě vzniklo přes 500 a za zmínku stojí třeba kolaborace s Andy Warholem.

Firmě Converse se i přes její velkolepou historii přestalo ke konci druhého tisíciletí dařit držet krok s obuvními giganty a v roce 2003 vyhlásila bankrot. Naštěstí firmu zakoupil Nike, který tak znovu nastartoval oblibu modelů, včetně Chuck Taylor All Star.

Letos tato silueta slaví sto let od svého vzniku a stále si jí na světě kupují každý měsíc desetitisíce lidí. Za dobu její existence bylo prodáno už skoro milion kusů!

K dostání od 700 Kč v eshopu →

Styl

Jeden z nejpopulárnějších modelů od této značky se může pochlubit charakteristickým, elegantním vzhledem. Právě designová kvalitní jednoduchost a s tím spojená univerzálnost jsou jednou z hlavních předností této boty.

Při koupi této boty dostáváme ikonický Converse design s charakteristickou gumovou podrážkou a špičkou, látkovým povrchem boty s typickým šněrováním, a dvěma větracími dírkami na vnitřní části boty. Na patě pak nechybí tradiční All Star branding.

Je jedno, jestli jdete na koncert vaší oblíbené kapely, nebo máte pracovní pohovor, nemusíte se bát, že s těmito teniskami šlápnete vedle. Hodí se k nejrůznějším typům outfitů, ať už chcete vypadat cool, nebo seriózně.

K dostání od 700 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Když si pořídíte tyto Conversky, nemusíte se bát, že by chůze v nich nebyla pohodlná. Ostatně, vyzkoušely to už miliony lidí před vámi za dlouhé roky historie této siluety. Ať už jde o vložku, či materiál podrážky a samotné plochy boty, vše je kvalitně zpracované a nic neruší vaše pohodlí při chůzi. Pokavaď vás netrápí problémy nohou, které však řeší hlavně ortopedická obuv, tak jsou tyto tenisky vhodnou volbou, co se pohodlí týče.

Existuje sice drobný problém s číslováním, ale na rozdíl od mnoha jiných bot, zde je řešení vcelku jednoduché. Když zvolíte o půl čísla menší velikost, než na kterou jste obecně zvyklí, neměli byste sáhnout vedle.

K dostání od 700 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice Converse Chuck Taylor All Star

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice Converse Chuck Taylor All Star. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Converse Chuck Taylor All Star Hi

Tenisky Converse Chuck Taylor All Star Hi patří k nejpopulárnějším botám na světě. Lidé je milují pro nestárnoucí design, široký výběr barevných variant a oceňují, že se boty dají obout kamkoliv a k čemukoliv. Někteří je však považují za předražené a upozorňují, že to nejsou boty na celodenní nošení.

Pokud u tenisek oceňujete především stylový vzhled a máte rádi podobné ikonické kousky, pak si s Converse Chuck Taylor All Star Hi patrně budete dobře rozumět. Jestli však toužíte po originálních teniskách, které jen tak někdo nemá, nebo se vyžíváte v botách s moderními technologiemi, pak pro vás nejspíš nebudou dobrou investicí.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Converse Chuck Taylor All Star II Ox

Tenisky Converse Chuck Taylor All Star II Ox jsou vylepšením hvězdného modelu Chuck Taylor All Star. Recenzenti si je oblíbili především pro vysokou pohodlnost – v tomto případě podle nich nová verze jednoznačně poráží originál. Lidé oceňují i prodyšnost, bezproblémovou údržbu a snadnou kombinovatelnost s outfity. Kritičtí jsou však k poměrně úzké siluetě i ke kvalitě bot.

Pokud jste fanouškem původního modelu a chcete vašim nohám dopřát větší komfort, záleží vám na dobré ceně nebo pátráte po botách vhodných na jaro i léto, Converse Chuck Taylor All Star II Ox tato kritéria splňují. Jestliže je pro vás ale prioritou dlouhá výdrž bot nebo nejste příznivci designových změn původních modelů, svůj výběr ještě promyslete.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Converse Chuck Taylor All Star II Hi

Chuck Taylor All Star II Hi jsou dobrým kompromisem mezi stylem a pohodlím. Lidé na teniskách nejvíce chválí zpevněnou patu, polstrování a odpruženou vložku do bot, což přináší další výhodu: možnost nosit boty po celý den. Naopak nejvíce si stěžují na nekvalitní lepení i užší profil tenisek.

Jestliže máte rádi tenisky s příběhem a je pro vás na prvním místě jednoduchý design a komfort, jsou pro vás tyto boty jako stvořené. Jestliže hledáte primárně sportovní obuv, která bude vhodná i do města a nabídne poutavější design, tento model vám nejspíš radost neudělá.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6]
 3. Jiné zdroje [1][2]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář