TOP 9: Nejlepší GPS obojky pro psy 2024 - recenze a zkušenosti


Výběr redakce

Český výrobek s vynikající přesností lokalizace

Orientační cena: 6 000Kč


Poměr cena / výkon

Základní model s příjemnou cenou

Orientační cena:  1 400Kč


TOP produkt

Špičkový a ultralehký obojek

Orientační cena: 15 000Kč


Populární produkt

Cenově dostupné a odolné zařízení

Orientační cena: 1 400Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

13 Gps Obojky Pro Psy

Útěk a následná ztráta domácího mazlíčka je pro chovatele psů noční můrou. Díky technologiím dnešní doby se však dá těmto nepříjemným situacím snadno a účinně předcházet, a to za pomoci GPS obojků pro psy.

Možná je vám následující situace povědomá přestože je vás čtyřnohý kamarád většinou poslušný, když v lese zavětří srnku nebo jiné zvíře, bezhlavě se za ním vydá a vaše volání ignoruje. Někdy se vrátí, ale někdy jej hledáte skutečně dlouho a zažíváte chvíle hrůzy. Přesně pro tyto účely je tu GPS obojek, tedy věc s šikovným lokátorem, který pejskovu polohu sleduje a stejně tak ji můžete za pomoci příjimače nebo třeba mobilního telefonu vidět i vy. Případné hledání vašeho psa tak bude mnohem snadnější. 

Kromě situace zmíněné výše, tedy, když pes uteče za zvěří nebo třeba hárající fenkou, může pomoci i při útěku psa z vašeho pozemku, pokud například zapomenete zavřít branku. Využití najde například i při loveckém výcviku, při sledování jeho pohybu po domě v době vaší nepřítomnosti nebo jednoduše ve všech případech, kdy chcete mít nad svým mazlíčkem zvýšený dohled. 

Některé GPS obojky pak nabízejí i další funkce, jako je sledování historie pohybu nebo nastavení virtuálního plotu, kdy vás přístroj upozorní, jakmile pes opustí vámi nastavenou zónu. 

Český výrobek s vynikající přesností lokalizace

Velmi kvalitní obojek nabízí český výrobce Majlo. Plně ho můžete využívat po celé Evropě, není závislý na jednotlivých operátorech a jednoduše si na každém místě vybere toho s nejlepším pokrytím. Vyniká velkou přesností, pro lokalizaci využívá hned několik technologií a vám stačí pro sledování svého mazlíčka jen chytrý telefon. Neomezená licence v tomto případě znamená, že neplatíte žádné dodatečné poplatky a nemusíte si pořizovat SIM kartu.

Dalším plusem tohoto přístroje je odolnost, kdy zvládne déšť, sníh i nárazy, k ponoru do vody však určen není. Potěší i dlouhá výdrž baterie, která činí až 30 dní.

V praxi můžete využívat čtyři režimy – přítomnost v zóně, procházka, spánek a sledování. Funkce plánovače vám pak umožní si režimy nastavit na určité dny či hodiny. Pro případ akutního hledání vašeho psího kamaráda je tu pak režim SOS.

Vzhledem k propracovanosti přístroje je však třeba počítat s vyšší cenou.

Orientační cena: 6 000Kč

Rozměry55x32x15 mm
Váha40g
KonstrukcePOLYPROPYLEN
Tvarzaoblený pro větší komfort zvířete
Napájeníboční microUSB vstup se záslepkou
Zapnutí/vypnutítlačítko
Indikacedvoubarevná LED dioda
Výdrž na jedno nabitaž 30 dní

VÝHODY

NEVÝHODY

Základní model s příjemnou cenou

Přívětivá cena a základní funkce spolu se známým výrobcem dělají z GPS obojku Bentech A600 dobrou volbu pro všechny ne příliš náročné chovatele. Zařízení se jednoduše ovládá a polohu svého mazlíčka můžete sledovat pomocí mobilního telefonu, tabletu či počítače, a to s přesností na 5 metrů. Nezklame ani odolnost přístroje, problémem pro něj není silný déšť, vlhkost, ale ani mrazy nebo naopak tropické teploty. Pro ponor však vhodný není. Slušnou výdrž nabízí i baterie, a to až 300 hodin v pohotovostním režimu.

Více informací o samotném modelu obojku však výrobce nenabízí a o dalších parametrech a funkcích se tak bohužel nedozvíme. Dalším negativem je i hmotnost obojku, která jej předurčuje k použití až pro psy nad 12 kg.

Orientační cena:  1 400Kč

Orientační cena1 400Kč
Měsíční cena za mob. data
Typ obojku (rádiový, GSM či obojí)GSM/GPRS
Napájení3.7V 1000mAh Li-ion
Výdrž přijímače, příp. i výdrž vysílače300 hodin
Hmotnost přijímače na obojku65 g
Rozměry přijímače na obojku70 x 37 x 20 mm
Voděodolnostano
Vodotěsnostano
Ponořitelnostne
Maximální počet psů1
Mobilní aplikacene
 • Funkce
Virtuální plotne
Live Tracking (sledování v reálném čase)ano
Speciální funkce pro lovce a profesionályne
Výcvikové funkce (korekce)ne

VÝHODY

NEVÝHODY

Špičkový a ultralehký obojek

Vynikajícími vlastnostmi oplývá model Dogtrace DOG GPS X30T, který nadchne i ty opravdu náročné pejskaře.

Jedná se o jeden z nejmenších a nejlehčích obojků na trhu, takže potěší všechny majitele malých plemen, kteří mohou mít často se sháněním GPS obojků problém. Zařízení dokáže lokalizovat vašeho psa až na vzdálenost 20 km a přijímač můžete bezdrátově propojit i s mobilním telefonem nebo tabletem. Najednou můžete sledovat až 13 psů.

Pokud si potrpíte na nejrůznější doplňkové funkce a vychytávky, nebudete zklamáni. Přístroj nabízí funkci kompas, fence, která vám dá vědět, pokud by se pes vzdálil za vytyčenou hranici, beeper, díky němuž zjistíte, zda je váš pes v pohybu a mnohé další. Zmínit musíme i výcvikový modul, který je součástí, a umožňuje vyslání stimulačního impulzu psovi až na vzdálenost 20 km. Velmi dobrá je i výdrž akumulátoru a také odolnost přístroje.

Jediná nevýhoda, která se tak k přístroji váže, je jeho cena, která se pohybuje okolo 17 000 Kč a řadí tak obojek k těm dražším modelům na trhu.

Orientační cena: 15 000Kč

Hmotnost vysílače192 g
Hmotnost přijímače166 g
Rozměry vysílače119 x 62 x 15
Rozměry přijímače77 x 45 x 34
Baterie ve vysílačiLi-Pol 1850 mAh
Baterie v přijímačiLi-Pol 1850 mAh
Síla impulzu15
Dosah obojku20 km
Navigační systémGPS + GLONASS
Vodotěsnostvodotěsný
Výdrž vysílače50 hodin
Výdrž přijímače45 hodin
Napájenínabíjecí

VÝHODY

NEVÝHODY

Cenově dostupné a odolné zařízení 

Chcete mít svého psího kamaráda neustále pod kontrolou na svém mobilním telefonu a ihned vědět, že například přeskočil plot a utekl? A zároveň na tuto kontrolu nevynaložit tisíce korun? Pak by mohl vašim požadavkům vyhovovat Tractive GPS Tracker.

Nejen, že díky němu a šikovné aplikaci můžete sledovat pohyb svého psa, ale využívat můžete třeba i funkci virtuálního plotu, která vám oznámí, že se zvíře pohybuje v “zakázané” zóně, nebo monitorovat aktivity psa a jejich vliv na jeho zdraví a kondici. Spousta majitelů jistě ocení i nárazuvzdornost modelu a vodotěsnost i při krátkém ponoření do vody.

Na první pohled je velmi lákavá i cena, ale pozor, není konečná. Spolu se zařízením je třeba si vybrat i jeden z nabízených tarifů, k nimž se váží další měsíční poplatky.

Orientační cena: 1 400Kč

Hmotnost přijímače30 g
Dosah obojkuneomezeně
FunkceGPS + měření aktivity + bezpečnostní zóna
Navigační systémGPS
Zobrazenímapové
Vodotěsnostvodotěsný
Výdrž přijímače1 – 5 dní

VÝHODY

NEVÝHODY

Vylepšený model vhodný i do vody

Pokud je doposud vaším favoritem obojek Majlo, určitě by neměl vaší pozornosti uniknout model Majlo 2 Premium. Obzvlášť, pokud si rádi se svým psem užíváte procházky v náročném terénu nebo váš mazlíček rád plave. Vylepšením tohoto modelu je totiž právě plná vodotěsnost.

Jinak jsou vlastnosti totožné. Přístroj vyniká výbornou přesností díky GPS, GSM a GLONASS technologiím a není závislý jen na jednom operátorovi, nýbrž si jednoduše vybírá toho s nejlepším pokrytím. Disponuje také užitečným čidlem nárazu, které vám vyšle upozornění i s lokací, což se může hodit například při srážce psa s autem.

I zde jsou k dispozici čtyři režimy. Přítomnost v zóně hlídá, zda se váš chlupáč pohybuje ve vámi zadaném okruhu, režim procházka umožňuje sledování vaší společné trasy, režim spánek je spíše úsporný a režim sledování pak aktivně hlídá pohyb psa.

Všechny tyto funkce pak v součtu znamenají i vyšší cenu přístroje. Výhodou však je neomezená licence a žádné další poplatky vás už tak nečekají.

Orientační cena: 7 000Kč

Hmotnost vysílače40 g
Navigační systémGPS + GLONASS + GSM
Zobrazenímapové
Vodotěsnostvodotěsný
Výdrž přijímače25 – 30 dní

VÝHODY

NEVÝHODY

Praktický model pro majitele starších chytrých telefonů

Možná si říkáte, proč zvolit tento původní model, když výrobce přišel s novější a o něco vylepšenou verzí svého GPS obojku. Odpověď je jednoduchá – tento model spárujete snadno i se staršími mobilními telefony, konkrétně se může jednat o iPhone 5 a novější a Android verze 4.1 a novější. Ve finále tak v podstatě můžete ušetřit za nový telefon.

Další vlastnosti už se příliš neliší. Využívat můžete funkci live tracking, kdy pohyb svého mazlíčka sledujete v reálném čase, případně 24hodinovou historii jeho pohybu, a také funkci safe zone, která vás upozorní na případ, kdy zvíře opustí vámi stanovenou zónu. Vše vidíte přehledně v bezplatné aplikaci na interaktivní mapě. Přidat do ní můžete klidně i více psů.

K dalším výhodám patří malé rozměry zařízení a také příjemná cena. K té je však nutné připočíst cenu za předplatné, které se k přístroji váže.

Orientační cena: 1 400Kč

 • Vodotěsnost: ano, odolné vůči vlhku a silnému dešti, standard krytí IPX7 (až do 1 metru)
 • Hmotnost: 35 g
 • Rozměry: 51 x 41 x 15 mm
 • Síť: GSM/GPRS
 • Výdrž baterie: 2-5 dní
 • Měsíční tarifní platba za GSM služby od 4,17 € bez dalších poplatků a smluv. Bližší informace o platbách a tarifech naleznete zde: https://tractive.com/en/c/plans
 • Podporovaná zařízení: iOS 7.0 a novější, Android od verze 4.03, Windows Phone od verze 8.1

VÝHODY

NEVÝHODY

Šikovný pomocník (nejen) pro malé psy

Pokud chováte psa menší rasy a hledáte pro něj vhodný GPS lokátor, možná u spousty z nich narážíte na příliš velké rozměry nebo váhu. Toho se však nemusíte bát u Invoxia GPS Pet Trackeru, který váží pouhých 15 g a je velmi malý a skladný. Dalším plusovým bodem je dlouhá výdrž baterie, možnost ponořit přístroj až do 1 metru a také fakt, že po dobu prvních tří let používání nemusíte platit poplatky za datové služby.

Svého psa můžete sledovat prostřednictvím vyznačených bodů ukazujících jeho přibližnou trasu. Nastavit si můžete také upozornění na změnu aktivity zvířete nebo opuštění zóny “virtuálního plotu”.

Vzhledem k tomu, že se přístroj cenově nepohybuje mezi nejlevnějšími, by řada chovatelů ocenila možnost sledovat pohyb zvířete živě. Takto se jeho pohyb aktualizuje každých 5 až 10 minut, což nemusí být dostačující.

Orientační cena: 3 400Kč

Orientační cena3 200Kč
Měsíční cena za mob. data9,99 EUR
Typ obojku (rádiový, GSM či obojí)Sigfox a LoRa
NapájeníUSB
Výdrž přijímače, příp. i výdrž vysílače1 až 3 měsíce
Hmotnost přijímače na obojku15 g
Rozměry přijímače na obojku42 x 24 x 17 mm
Voděodolnostano
Vodotěsnostano
Ponořitelnostano
Maximální počet psů1
Mobilní aplikaceano
 • Funkce
Virtuální plotano
Live Tracking (sledování v reálném čase)ano
Speciální funkce pro lovce a profesionályne
Výcvikové funkce (korekce)ne

VÝHODY

NEVÝHODY

Kompaktní & odolný přístroj pro všechny rasy

Pomocí přehledné a praktické aplikace Movetrack můžete sledovat svého zvířecího kamaráda s lokátorem GPS MoveTracker. Ten vyniká lehkostí a malými rozměry, které jej dělají vhodným i pro menší psy nebo kočky. Hodí se i pro pejsky, kteří rádi prozkoumávají okolí a nebojí se vody, má totiž silikonový obal, který jej chrání proti nárazům i vodě (dokonce jej lze i na půl hodiny ponořit).

Co se týče funkcí, je výbava přístroje klasická. Kromě sledování polohy a trasy lze nastavit i funkci virtuálního plotu a nastavit upozornění v případě, že dojde k jeho překročení.

Jelikož se přístroj neobejde bez SIM karty, budete k němu potřebovat i datový balíček, což je třeba započítat jako dodatečný výdaj k jinak poměrně nízké ceně přístroje. Mezi další nevýhody patří i nepříliš dlouhá výdrž baterie.

Orientační cena: 1 700Kč

Orientační cena1 700Kč
Měsíční cena za mob. data
Typ obojku (rádiový, GSM či obojí)GPS, Wi-fi, LBS
Napájenínabíjecí
Výdrž přijímače, příp. i výdrž vysílače4 dny
Hmotnost přijímače na obojku33 g
Rozměry přijímače na obojku42 x 42 x 16.3 mm
Voděodolnostano
Vodotěsnostano
Ponořitelnostne
Maximální počet psů1
Mobilní aplikaceano
 • Funkce
Virtuální plotano
Live Tracking (sledování v reálném čase)ano
Speciální funkce pro lovce a profesionályne
Výcvikové funkce (korekce)ne

VÝHODY

NEVÝHODY

Perfektní přístroj českého výrobce

Pokud se poohlížíte po lokátorech českých značek, můžete si do seznamu zařadit i GPS Lokátor Lamax. Vedle lokálního výrobce na něm lidé oceňují i další vlastnosti, pro které se jedná o populární volbu.

Jednou z nich je kompaktnost přístroje, ačkoliv se najdou i menší a lehčí modely. Pro většinu velikostí psů však bude tento vhodný. Další výhodou je odolnost, která je podpořena silikonovým obalem zaručujícím vodotěsnost. Lokátor potěší i až desetidenní výdrží baterie.

Co se týče funkcí, nechybí sledování zvířete v reálném čase, ukládání historie pohybu po dobu 30 dní nebo nastavení zóny pohybu

Cenově se přístroj pohybuje někde mezi levnějšími až středně drahými přístroji a sežene jej okolo 2700 Kč. K této sumě však je třeba připočítat ještě dodatečné náklady za spotřebovaná data.

Orientační cena: 2 700Kč

Orientační cena2 700Kč
Měsíční cena za mob. data50,- Kč
Typ obojku (rádiový, GSM či obojí)GPS, LBS, GSM, Wi-Fi
Napájení3,7V 1000 mAh Li-Ion
Výdrž přijímače, příp. i výdrž vysílače10 dní
Hmotnost přijímače na obojku40 g
Rozměry přijímače na obojku54 × 40 × 18 mm
Voděodolnostano
Vodotěsnostano
Ponořitelnostne
Maximální počet psů1
Mobilní aplikaceano
 • Funkce
Virtuální plotano
Live Tracking (sledování v reálném čase)ano
Speciální funkce pro lovce a profesionályne
Výcvikové funkce (korekce)ne

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat GPS obojek pro psa

GPS obojků, potažmo lokátorů, je na trhu spousta a jejich ceny se pohybují v různých hladinách. Podle čeho se při výběru řídit a na co nezapomenout?

1) Vyberte si princip, který vám vyhovuje.

U GPS obojků se setkáváme se dvěma základními typy, z nichž každý má své nesporné výhody a nevýhody.

Prvním z nich jsou obojky rádiové, nebo také satelitní, které se skládají z přijímače a vysílačky. Pro své fungování využívají klasického satelitního signálu, díky čemuž fungují takřka všude, i v místech, kde není GSM signál. Hojně je tak využívají profesionálové nebo myslivci, kteří se se psy pohybují například v hlubokých lesích a podobně. Další velkou výhodou je přesnost lokalizace a také to, že se k nim neváží žádné další provozní náklady. Nevýhodou je pak omezený dosah a také vyšší pořizovací cena.

Druhou variantou jsou obojky fungující na principu GSM komunikace. Ty v sobě mají zabudovanou SIM kartu a vy svého mazlíčka sledujete prostřednictvím aplikace na svém mobilním telefonu. Je tedy nezbytné vlastnit chytrý telefon a většinou musíte počítat i s dalšími náklady spojenými s datovými službami. Na druhou stranu ale má tento typ obojků téměř neomezený dosah, funguje takřka po celé Evropě a i jeho pořizovací cena bývá výrazně nižší.  


2) Vezměte v potaz, kde se pes nejčastěji pohybuje. 

Jak jsme zmínili výše, každý ze dvou typů GPS obojků má své klady a zápory. Pokud váháte, který bude více vyhovovat vašim potřebám, zamyslete se, kam se se svým psem většinou na procházku vydáváte. 

Jestliže spíše vyrážíte na procházky po městě, případně chcete sledovat pohyb svého mazlíčka na vašem pozemku například z práce, bude pro vás nejspíš lepší volbou GSM obojek.

Pokud jsou však cílem vašich vycházek odlehlá místa daleko od lidí, v lesích a náročných terénech, kde je s mobilním signálem často problém, bude lepší volbou obojek satelitní. Ten vás ani v těchto případech nezklame.


3) Ujasněte si očekávání. 

Chcete vědět o každém kroku svého psa, nebo máte jen strach, že se na vycházce vydá za srnkou a ztratí se? Obojky nabízejí vedle sledování polohy i další rozmanité funkce a je dobré zvážit, které z nich využijete a které ne. 

Oblíbenou funkcí je například “virtuální plot”, kdy můžete nastavit místo, v němž se má pes pohybovat (například pozemek u vašeho domu) a přijde vám upozornění v případě, že jej mazlíček opustí. Další přístroje zase mohou ukládat historii pohybu psa, sledovat jeho oblíbená místa a podobně. Většinou ale mohou všechny tyto “bonusové” režimy zvyšovat cenu přístroje a možná zjistíte, že jsou pro vás vlastně zbytečné.


4) Aby vám přístroj dlouho vydržel.

GPS obojky se liší i svou odolností. Některé jsou určené spíše do města nebo pro běžné vycházky, ale existují i takové, kterým bahno, mráz nebo dokonce ponoření do vody nedělá problém. Určitě tyto vlastnosti při výběru nepřehlédněte, pokud totiž rádi vyrážíte do terénu, můžete díky odolnému přístroji výrazně prodloužit dobu, po kterou vám vydrží. 


5) Dejte pozor na velikost obojku.

Před nákupem musíte vzít v potaz i velikost vašeho psa a také velikost a hmotnost vybraného obojku. Většina z nich sedí všem středním a větším plemenům, problém však může nastat u malých ras psů. Pro ty by mohly být běžné obojky příliš těžké a způsobovat tak nepohodlí. Poohlédněte se v těchto případech po těch lehkých, malých nebo těch určených i pro kočky. 


6) Cena

Cena GPS obojků se pohybuje zhruba od 1500 Kč až do 7000 Kč a více. Obecně se dá říct, že dražší jsou satelitní obojky, ke GSM obojkům využívajícím SIM kartu a data se ale zase pojí dodatečné náklady právě za datové služby. Cena přístroje se dále odvíjí i od jeho dalších nabízených funkcí či odolnosti. Rozhodujícím faktorem by zde měl být účel, se kterým obojek pořizujete. Volba dražších, profesionálních přístrojů se určitě vyplatí v případě psů loveckých či záchranářských, naopak pro malého psa ve městě bude dostačující i levnější varianta. 


7) Máte víc mazlíčků?

K dostání jsou i GPS lokátory, které umožňují sledování více psů či jiných mazlíčků najednou. Stačí si jen zakoupit další přijímače. 


8) Nepodceňujte výdrž baterie.

Důležitou roli by při výběru GPS obojku měla hrát i výdrž baterie. Ta by neměla být kratší než 24 hodin a čím více vydrží, tím lépe. Může se totiž stát, že se váš mazlíček zaběhne na delší dobu a v tom případě bude každá hodina navíc podstatná. Obecně se dá říct, že čím menší je obojek nebo lokátor, tím menší bude i baterie a její výdrž.

Často kladené otázky

V následující sekci poodhalíme ty nejčastější otázky na téma GPS obojků pro psy.

GPS obojek je ideální pro všechny nenapravitelné psí útěkáře nebo lovce, kteří si nenechají ujít jedinou příležitost odběhnout si za zvěří do lesa. Stejně tak ale najde využití u všech psů, kteří si na procházkách užívají volnosti a pohybují se bez vodítka. Vždy je totiž může přemoci lovecký instinkt a psi mohou odběhnout daleko z vašeho dohledu. Pořizují si je ale i lidé pohybující se se svými mazlíčky ve městech. Jedná se o jakousi formu prevence a zajištění bezpečnosti vašeho čtyřnohého přítele.

Tyto obojky využívají stejnou GPS technologii jako mobilní telefony a navigace. Rozdělit se dají na dva typy – radiové a GSM.

První zmíněné vynikají velkou přesností, fungují i tam, kde GSM signál chybí a nepojí se s nimi žádné další provozní náklady. Jejich nevýhodou je však omezený dosah (cca 15-20 km) a také vyšší pořizovací cena.

GSM obojky jsou oproti tomu levnější variantou, jejich dosah není omezen, ale pojí se s nimi další náklady na využitá data a nefungují v místech bez mobilního signálu.

Mnohé GPS obojky jsou určené vedle psů i pro další domácí mazlíčky, jako jsou například kočky, ale využít se dají třeba i ke sledování zavazadel. Při použití pro menší zvířata ale nezapomeňte vždy přihlédnout k velikosti a váze obojku či lokátoru.

V případě, že se rozhodnete pro obojek využívající ke svému fungování GSM signál, se bez chytrého mobilního telefonu skutečně neobejdete. Sledování psa totiž probíhá prostřednictvím aplikace v telefonu. V některých případech lze však využít například tablet, další variantou je pak volba obojku založeném na rádiovém spojení.

Obojky fungující na principu GSM signálu se neobejdou bez SIM karty a datových služeb, tudíž se k nim pojí i dodatečné náklady na tuto službu, které se mohou pohybovat okolo 100 Kč měsíčně. Vyhnout se jim můžete při pořízení obojku Majlo s trvalou licencí, případně zakoupením obojků na bázi satelitního fungování.

Shrnutí

I nejvychovanější a nejvzornější pes se může ztratit, ať už v situaci, kdy zavětří stopu, nebo jej něco vyleká. V těchto případech se stává GPS obojek nepostradatelným pomocníkem, který výrazně zvýší šance, že pejska rychle najdete a přivedete v pořádku zpět domů. Pokud se rozhodnete neriskovat a obojek pořídit, otevírá se před vámi spousta možností. Pro výběr neexistuje univerzální rada a vždy musíte promyslet své požadavky, přihlédnout k povaze svého psa a zvážit i cenovou stránku věci a praktičnost modelu. Určitě se dá narazit na rozumný kompromis nebo přímo obojek, který splňuje všechna vaše očekávání.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)