TOP 14: Nejlepší krypto burzy 2023 – recenze a srovnání


Oblíbená volba

Největší světová krypto burza s rychlým růstem

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty


Nejlepší aplikace

Jedna z nejrychleji rostoucích aplikací pro obchodování kryptoměn

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty


Krypto směnárna

Směnárna s více než 350 kryptoměn

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty


CFD s kryptem

Důvěryhodný broker oblíbený profesionály i nováčky

U 73% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

Naučte se obchodovat s kryptem s Crypto Kingdom! Shlédnout kurz →

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Krypto Burzy

Kryptoměny existují již řadu let. V poslední době však už nejsou jen výsadou technických a počítačových nadšenců, ale poměrně oblíbenou formou peněz i při běžném placení. Zjednodušeně se jedná o elektronickou měnu, jejíž hlavním cílem byla maximální transparentnost, bezpečí a především decentralizace.

Nenechte se zmást, ke kryptoměnám nepatří jen nejznámější Bitcoin, který udělal průlom hlavně roku 2017. Dnes jsou jich už minimálně stovky a seznam se neustále rozrůstá. Není tedy divu, že se této příležitosti chopili mnozí investoři. Na to, jak a kde obchodovat kryptoměny se podíváme právě v tomto článku.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Kryptoměny patří do seznamu mnoha investičních instrumentů jako jsou akcie, měny, komodity či opce. I o nich proto platí, že je jejich cena určována nabídkou a poptávkou na trhu – na burze. Burzu můžeme považovat za prostředníka, místo, kde se může střetnout nabídka s poptávkou a kde mohou investoři a tradeři uskutečňovat svoje obchody. K tomu většinou slouží různé typy platforem. 

Krypto burza není jen jedna a každá má svá specifika – jinou likviditu, jinou platformu, jiné produkty, obchodní podmínky a poplatky. A samozřejmě také jinou pověst mezi uživateli a menší nebo větší důvěryhodnost. Volba té správné krypto burzy může proto silně ovlivnit vaše výsledky a úspěšnost vašich investic. 

Je dobré si pamatovat, že krypto burza není jediným způsobem, jak koupit nebo prodat kryptoměnu. Využít můžete také k tomu specificky určené směnárny nebo peněženky. 

Burzu jsme si již vysvětlili. Jak ale funguje směnárna? V podstatě stejným způsobem jako ty klasické směnárny, ve kterých si můžete vyměnit peníze, když vyrážíte do zahraničí. Cenu zde neurčuje střet nabídky s poptávkou, ale konkrétní a pevně daný kurz. Je to varianta pohodlnější, ale v naprosté většině případů dražší. Jak si tedy vybrat?

Ani jedna z možností není špatná sama o sobě, hodně totiž záleží na vašich konkrétních plánech. Pokud chcete nakoupit menší obnos jakékoliv kryptoměny a pak ji buď držet, nebo ji klasicky a aktivně používat k platbám, pak asi dáte přednost směnárně kvůli pohodlí. Pokud chcete ale aktivně obchodovat a na tomto obchodování při troše štěstí i vydělávat, bude pro vás ideální burza.

Existují dva způsoby, jak můžete vydělávat na obchodování kryptoměn a pohybu jejich cen. První z nich je varianta, kdy nakoupíte (a prodáte) kryptoměny napřímo. Ve chvíli, kdy na burze zobchodujete některou z kryptoměn, tak se opravdu stáváte jejím vlastníkem a kdybyste si to rozmysleli, tak ji můžete bez problémů použít i na vaše vlastní platby apod.
Druhou možností je využít tzv. CFD brokery.

Broker je makléř, který zprostředkovává obchody na finančních trzích svým klientům. A někteří z těchto brokerů nabízí i CFD. Co to znamená? CFD (v angličtině contract for difference) je rozdílový kontrakt nebo také smlouva z rozdílu. Tento nástroj kopíruje aktuální cenu na burze. Výsledek z hlediska výnosu je pro vás tedy stejný – nakoupili jste přímo kryptoměnu nebo CFD.

Cena vzroste stejně v obou případech, prodáte se stejným ziskem – jednou reálnou kryptoměnu, jednou vám broker vyplatí rozdíl z ceny. U CFD je hlavní rozdíl v tom, že jste v průběhu obchodu nikdy nebyli skutečnými majiteli dané kryptoměny. To může být určitá nevýhoda, na druhou stranu můžete díky tomuto nástroji spekulovat na růst i pokles s pákou a nemusíte řešit, kde a jak uskladníte své digitální mince.

Největší světová krypto burza s rychlým růstem

Investování s sebou nese riziko ztráty

Binance je společnost založená roku 2017. I za tak poměrně krátkou dobu si stihla získat řadu příznivců a vyšvihnout se na první příčku co se oblíbenosti mezi krypto burzami týče. Vystupuje jako seriózní a důvěryhodná burza s dobrou pověstí.

K dispozici máte dva typy platforem (základní a pokročilou), přičemž obě poskytují dostatek nástrojů a spolehlivě fungují (tedy nezamrzají apod.). Obchodní účet lze vést buď v kryptoměnách nebo nově i v EUR či USD. Pokročilejší obchodníci mohou ocenit i páku až 1:5, případně platformu pro futures s long i short pozicemi a pákou až 1:125. Binance se stále snaží rozšiřovat množství obchodovatelných kryptoměn, momentálně můžete počítat s téměř 150 kryptoměnami.

Mezi hlavní výhody burzy Binance patří její důvěryhodnost, velké množství pokročilých funkcí (DEX, Lending, Options, Futures,…), přehledná platforma i systém poplatků a široké spektrum obchodovatelných měn. Nevýhodou pak může být chybějící demoverze, pomalá zákaznická podpora. Tato burza je vhodná pro ty, kdo hledají stabilní a profesionální platformu a pro náročné obchodníky.

DemoverzeNe
Množství kryptoměn150+
PákaAž 1:125
JazykČeština
PlatformaZákladní a pokročilá, řada funkcí (Futures, Options, Lending, DEX,…)

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká kryptoměnová burza a směnárna s pověstí spolehlivé společnosti

Investování s sebou nese riziko ztráty

Ani našinci nezaspali co se růstu popularity kryptoměn týče. Roku 2014 u nás v Česku vznikla platforma CoinMate.io s cílem zpřístupnit a zjednodušit P2P obchodování kryptoměn pro všechny.

K dispozici má dvě platformy. Jedna z nich je pokročilejší a vhodná pro zkušenější obchodníky. Ta funguje jako klasická burza s grafy, ukazateli a nástroji. Druhá platforma je mnohem jednodušší a ideální pro začatečníky. Funguje totiž čistě jako směnárna a umožňuje nákup nebo prodej za aktuální kurz. Poplatky jsou ve srovnání s konkurencí celkem nízké, obchodní účet lze vést v CZK, EUR nebo kryptoměnách.

Silnou stránkou CoinMate jsou zmíněné dvě platformy, takže si vybere jak profesionál tak začátečník. Dále nízké poplatky a možnost vést obchodní účet i v české koruně. Naopak nevýhodou je chybějící čeština (zvlášť když uvážíme, že společnost vznikla v České republice), nízký počet obchodovatelných aktiv (6) a chybějící páka.

DemoverzeNe
Množství kryptoměn6
PákaNe
JazykAngličtina
PlatformaDvě – jedna burzovní jedna jako směnárna

VÝHODY

NEVÝHODY

Směnárna s více než 350 kryptoměn

Investování s sebou nese riziko ztráty

Kriptomat je slovinská krypto směnárna se sídlem v Estonsku, která funguje od roku 2018. Na první pohled vás potěší češtinou a také přehledným a uživatelsky přívětivým rozhraním, ve kterém se není těžké zorientovat. Je tak oblíbenou volbou i pro naprosté začátečníky.

Vaše koupě, prodej a směna kryptoměn zde začíná registrací a ověřením vašeho účtu, bez čehož se další kroky neobejdou. Vše je ale zdarma. Pak už stačí převést si na účet prostředky, využít k tomu můžete bankovní převod, platební kartu nebo elektronické peněženky Neteller a Skrill. A můžete začít nakupovat a obchodovat, k dispozici je tu více než 350 různých kryptoměn, každý týden navíc přibývají další.

Podívejme se ještě na poplatky. V tomto ohledu je Kriptomat transparentní, ale poplatků není zrovna málo. Za nákup či prodej zaplatíte 1,45 %, poplatkům se nevyhnete ani při použití některých platebních či vkladových metod (kreditní karta, Skrill či Neteller). U bankovních převodů jsou však vklady i výběry zdarma.

ČeštinaAno
Klasické měnyEUR
Kryptoměny350+ (BTC, ETH, XRP, LTC…)
PlatbaBankovní převod, platební karta, Neteller, Skrill
RegistraceNutná vždy
Poplatky1,45 % za nákup či prodej + další dodatečné poplatky

VÝHODY

NEVÝHODY

Platforma pro náročné obchodníky i začátečníky díky sociálnímu obchodování

Investování s sebou nese riziko ztráty

Populární platforma s jednoduchou platformou a bezpečným rozhraním
Bithoven je poměrně nováčkem na trhu krypto burz – vznikla teprve roku 2019. Přesto je velmi oblíbená nejen mezi uživateli – dokládá to několik získaných ocenění.

Překvapí vás jistě velké množství obchodovatelných kryptoměn, a to už více než 400. Nelze zde využívat fiat měny (CZK, EUR, USD), takže obchodní účet musíte vést jen v kryptoměnách. K orientaci v platformě budete potřebovat angličtinu. V případě jakýchkoliv problémů se můžete obrátit na profesionální zákaznickou podporu.

Mezi hlavní výhody patří opravdu veliké množství aktiv, dobrá pověst získaná i za poměrně krátký čas, vysoká likvidita a páka až 1:20. Naopak nevýhodou je nutnost znát dobře angličtinu, nemožnost vést obchodní účet ve fiat měně a určité riziko spojené s tím, že burza ještě není prověřená časem.

DemoverzeAno
Množství kryptoměn400+
PákaAž 1:20
JazykAngličtina
PlatformaPC i mobil, Meta Trader 5

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedna z nejrychleji rostoucích aplikací pro obchodování kryptoměn

Investování s sebou nese riziko ztráty

Crypto.com v sobě skrývá komplexní a stále se rozrůstající kryptoměnový ekosystém. Nejpodstatnější jsou pro něj hlavně platební karta a burza – právě na tu se zaměříme.

Burza vznikla teprve koncem roku 2019 a k obchodování nabízí desítky kryptoměn. Celý systém je kvůli své rozlehlosti a pokročilosti funkcí vhodnější hlavně pro zkušené investory, kteří se ve světě kryptoměn už trochu vyznají. Počítat můžete s poměrně nízkými poplatky, celou řadou nadstandardních funkcí a možností rozšířit si své finanční portfolio i o zmiňovanou kartu.

Mezi hlavní výhody patří důvěryhodná pověst společnosti, rozvíjející se rozhraní, nízké poplatky a možnost používat fiat měny. Naopak nevýhodou je pomalá zákaznická podpora, nutná znalost angličtiny a chybějící demoverze.

DemoverzeNe
Množství kryptoměn100+
PákaNe
JazykAngličtina
Platforma1 vlastní platforma, pokročilé funkce (Staking, Syndicate,…)

VÝHODY

NEVÝHODY

Broker známý hlavně svou specializací na sociální obchodování

Varování: Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Může být uplatněna daň ze zisku.

EToro je vhodný jak pro pokročilé, tak i pro úplné začátečníky. Případně pro ty, kteří nechtějí aktivně obchodovat. Můžete totiž využít tzv. sociální obchodování, kdy vyberete dle vašeho úsudku schopného jiného obchodníka a nastavíte si funkci kopírování jeho obchodů – jakýkoliv příkaz udělá on, stane se automaticky i na vašem účtě.

Platforma je plně regulovaná, eToro nabízí jak obchodovací platformu, tak i burzu a peněženku. Pořídit si zde aktuálně můžete okolo 30 kryptoměn.

Mezi hlavní výhody patří zmiňovaná možnost kopírování úspěšných obchodníků, jednoduchá a přehledná platforma, dobrá zákaznická podpora, čeština a demoverze zdarma. Naopak nevýhodou může být minimální vklad, který ale není nijak vysoký a aktuálně je nastaven na 50 USD.

Demo účetAno
Množství kryptoměn30
PákaAno
JazykČeština
PlatformaVlastní, mobilní aplikace, obchodovací platforma + burza + peněženka

VÝHODY

NEVÝHODY

eToro je platforma s mnoha aktivy, nabízející jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy trading je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizována a regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU a Spojeném království neregulované a není zde žádná ochrana spotřebitele. Váš kapitál je ohrožen.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena naším partnerem s využitím veřejně dostupných informací o eToro, které nejsou specifické pro subjekty.

Varování: Investování do kryptoaktiv je vysoce volatilní a v některých zemích EU neregulované. Žádná ochrana spotřebitele. Může být uplatněna daň ze zisku.

Burza patřící ke stejnojmenné směnárně, která funguje už od roku 2015

Investování s sebou nese riziko ztráty

Coinbase je dlouhodobě fungující směnárna, jejíž principy jsme již vysvětlovali v úvodu článku. Ta je ideální pro začátečníky nebo jednoduchý nákup kryptoměny. Pro pokročilejší obchodování je tu pak Coinbase Pro, který funguje jako klasická burza.

Spolehnout se můžete na velmi nízké poplatky, přehlednou platformu dostupnou i ve verzi mobilní aplikace (ta je však neoficiální a není zdarma), stabilní pověst a podporování více než 50 kryptoměn.

Výhodou je dlouholetá zkušenost uživatelů s touto společností, velice nízké poplatky a dostatečná likvidita. Na druhou stranu bychom tuto burzu doporučili spíše zkušenějším obchodníkům a dle recenzí se moc nespoléhejte na zákaznickou podporu, která bývá velmi pomalá.

DemoverzeNe
Množství kryptoměncca 50
PákaNe
JazykAngličtina
Platforma1 vlastní platforma, neoficiální mobilní verze

VÝHODY

NEVÝHODY

Roky prověřená burza ideální pro zkušené tradery

Investování s sebou nese riziko ztráty

Bitstamp je evropskou krypto burzou a patří k těm nejstarším vůbec – vznikla už roku 2011. To je rozhodně dobrým znamením, protože už ustála zkoušku časem. K obchodování využívá platformu Bitstamp a vydělávat zde můžete na 5 různých kryptoměnách (BTW, BCH, LTC, XRP, ETH). Kromě počítačové formy můžete zkusit i mobilní aplikaci.

K dispozici máte dva typy účtů – osobní a firemní. Minimální vklad je 50 USD – obchodní účet můžete vést nejen v USD, ale i v EUR nebo kryptoměnách. Burza nenabízí obchodování na páku.

Velkou výhodou je dlouholetá historie, kterou Bitstamp má – narozdíl od většiny konkurentů. Dále přehledná platforma i ve verzi mobilní aplikace, vedení účtu ve fiat měně a nízké poplatky. Naopak mezi slabší stránky patří pomalá zákaznická podpora a malé množství aktiv.Tuto burzu bychom doporučili spíše pokročilým – už kvůli platformě a jejím funkcím.

DemoverzeNe
Množství kryptoměn5
PákaNe
JazykAngličtina
PlatformaBitstamp, pc i mobilní verze

VÝHODY

NEVÝHODY

Americká kryptoměnová burza pyšnící se hlavně velkým množstvím obchodovatelných aktiv

Investování s sebou nese riziko ztráty

Bittrex má poměrně stabilní místo na krypto trhu, existuje již od roku 2014. Je považována za kvalitní a důvěryhodnou společnost, která má momentálně jen trochu horší likviditu.

Obchodování na BIttrexu je bezpečné (samozřejmě to ale neznamená, že by bylo bezrizikové, mluvíme teď o zabezpečení z hlediska počítačů), prověřené časem. Obchodníky nejvíce láká kolem 300 obchodovatelných aktiv a nízké poplatky. Využít můžete přehlednou a propracovanou platformu, včetně její mobilní varianty.

Největšími výhodami jsou hlavně již zmíněné nízké poplatky, obrovské množství kryptoměn a dobrá reputace. Naopak horší je to s kvalitou zákaznické podpory a chybějící demoverzí, obchodováním na páku a češtinou. Ideální burza pro obchodníky, kteří hledají velké portfolio produktů.

DemoverzeNe
Množství kryptoměncca 300
PákaNe
JazykAngličtina
PlatformaPC i mobilní verze

VÝHODY

NEVÝHODY

Hongkongská burza fungující již od roku 2012 se zajímavými možnostmi

Investování s sebou nese riziko ztráty

Bitfinex se drží na špičce co se oblíbených platforem týče. Má pokročilé funkce, přehledné grafy a několik obchodních příkazů. Vhodná je spíše pro pokročilejší obchodníky.

Obchodovat lze více než 80 aktiv, a to s pákou 1:3 na spot nebo až 1:100 na futures, což mezi krypto burzami není zas až tak obvyklé. Obchodní účet lze vést v kryptoměnách, ale také v EUR, USD nebo GBP.

Mezi hlavní výhody patří nejen zmíněná vysoká páka, ale také přehledná platforma (k dispozici i v mobilní aplikaci), vysoká likvidita, velké množství kryptoměn a důraz na bezpečnost (už roku 2018 totiž Bitfinex odrazil hackerský útok). Naopak nevýhodou je chybějící demoverze, nutnost umět anglicky a pro začátečníky možná až trochu moc komplexní platforma.

DemoverzeNe
Množství kryptoměn80+
PákaAno, 1:3 na spot, až 1:100 na futures
JazykAngličtina
PlatformaPC i mobilní verze

VÝHODY

NEVÝHODY

Platforma ideální pokud vás zajímá hlavně obchodování derivátů

Investování s sebou nese riziko ztráty

Stejně jako Binance, i BitMEX vám zvládne zprostředkovat obchodování futures nebo swaps. Bude dobrou volbou pro zkušenější tradery, kteří již mají propracovanější strategii. Na trhu působí už od roku 2014.

Jak již bylo řečeno, tato burza se soustředí hlavně na kryptoměnové deriváty. Obchodní účet lze vést pouze v Bitcoinech. Jelikož je platforma určena pro náročnější obchodníky, nabízí vysokou páku až 1:100. Poplatky jsou ve srovnání s konkurencí poměrné nízké. Co oceňujeme, je dobrá odezva zákaznické podpory – ta bývá totiž velice často slabým místem těchto krypto burz.

Výhody jsou jasné – obchodování s pákou, možnost obchodovat futures a swaps, pokročilá a propracovaná platforma. Naopak nevýhodou je chybějící čeština, pouze 8 kryptoměn a nutnost vést obchodní účet v Bitcoinech.

DemoverzeAno
Množství kryptoměn8
PákaAno, až 1:100 na futures a swaps
JazykAngličtina
PlatformaPC, BitMEX

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní a časem prověřená burza ideální i pro začátečníky

Investování s sebou nese riziko ztráty

Poloniex je dobrým kompromisem mezi množstvím funkcí a přehledností – ocení ji tedy jak zkušení obchodníci tak i nováčci. U Bitcoinu lze dokonce využít páku – i když pouze 1:2,5. U futures je to potom až 1:100.

Poloniex se musela potýkat s několika hackerskými útoky, které její pověst trochu pošramotily. I s tím je tedy potřeba počítat a přičíst to k možným rizikům. Jinak ale platforma slibuje dobrou likviditu, desítky aktiv a nízké poplatky.

Mezi hlavní výhody patří zmíněná možnost obchodovat s pákou, přehledná platforma vhodná i pro nováčky a zajímavá možnost zápůjčky tokenů od ostatních uživatelů.
Na druhou stranu ale velmi pokulhává zákaznická podpora, chybí demoverze i čeština a obchodní účet je nutné vést buď v Bitcoinu nebo stablecoinech.

VÝHODY

NEVÝHODY

CFD brokeři, jež umožňují obchodovat kryptoměny

Na začátku jsme si vysvětlili, že není nutné přímo koupit kryptoměnu, abychom na ní vydělávali. Slouží k tomu také CFD – kontrakty, při nichž nám broker vyplatí rozdíl ceny, aniž bychom se v průběhu obchodu stali reálnými majiteli. Jací brokeři tuto variantu nabízí?

Důvěryhodný broker oblíbený profesionály i nováčky

U 73% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty.

XTB patří k předním světovým brokerům a umožňuje obchodníkům přístup na mnoho různých trhů – kromě pro nás důležitých kryptoměn (skrze CFD) se jedná také o forex, komodity (CFD) a akce či ETF (CFD i klasicky). Je regulován Českou národní bankou (mimo jiné), takže získává na důvěryhodnosti.

K obchodování kryptoměn skrze CFD u XTB si stačí založit účet online. Pracuje s platformou xStation, nabízí demo účet, podpora je kompletně v češtině a vše je přehledné a intuitivní. Obchodovat můžete 9 kryptoměn a 16 párů, využít páky 1:3 a k dispozici vám bude i mobilní aplikace.

Hlavní výhodou je důvěryhodnost tohoto profesionálního brokera, česká lokalizace, demo účet a jednoduché založení účtu s nulovým minimálním vkladem. Nevýhodou může být menší výběr kryptoměn.

Demo účet Ano
Množství kryptoměn 9
Páka Ano, 1:3
Jazyk Čeština – včetně podpory a české kamenné pobočky
Platforma xStation, mobilní aplikace XTB

VÝHODY

NEVÝHODY

Obchodování kryptoměn 24/7 s finanční pákou

Investování s sebou nese riziko ztráty

Plus500 se sice soustředí hlavně na forex, nabízí ale i CFD kryptoměny. Je plně regulován a mezi tradery velmi oblíben.

Obchodovat můžete s pákou 1:2, v nabídce má 8 kryptoměn a postačí vám poměrně nízký minimální vklad 2 500 Kč. Platforma je přehledná a intuitivní, takže se v ní rychle zorientuje i méně zkušený obchodník.

Mezi hlavní výhody patří čeština a možnost vést obchodní účet i v CZK, dále demoverze zdarma, využití měnového páru kryptoměny vůči fiat měně a nízké poplatky. Naopak nevýhodou může být malý výběr kryptoměn.

Demo účetAno
Množství kryptoměn8
Páka1:2
JazykČeština
PlatformaPlus500™ Trading software a WebTrader

VÝHODY

NEVÝHODY

DEVĚT tipů, jak vybrat krypto burzu

Připravili jsme pro vás rádce, jak vybrat tu správnou kryptoměnovou burzu.

1) Dbejte na bezpečnost

Kryptoměnové burzy používají různé bezpečnostní systémy a ty byste si měli vždy předem ověřit. Většina z nich se totiž potýkala (a potýkat bude) s hackerskými útoky a je důležité, abyste věřili, že i v takových chvílích jsou vaše peníze v bezpečí. 


2) Chtějte přehledné podmínky

Je potřeba si uvědomit, že krypto burzy vydělávají na vás – a často na vašich neúspěších. Zásadní by pro vás tedy měla být transparentnost, jasné obchodní podmínky a maximální snada o ochranu uživatelů.


3) Nízké poplatky

Je dobré, pokud si předem nastudujete konkrétní systém poplatků. Samozřejmě, že čím nižší, tím lepší. Je ale dobré si uvědomit, že pro každého tradera to znamená něco jiného – pokud obchodujete intradenně, zaplatíte úplně jiné částky, než někdo, kdo nakoupí jednou za čas velký objem. 


4) Hledejte likvidní trh

Potřebujete trh, na kterém se toho co nejvíce děje. Díky tomu je mnohem větší šance, že se setkají ty správné nabídky s odpovídajícími poptávkami. Nízká likvidita znamená “nudu” – málo obchodů. 


5) Zajímejte se o množství produktů

Některé burzy nabízejí desítky i stovky kryptoměn k obchodování, některé jen jednotky. Opět platí, že ani jedna varianta není nutně špatně, přizpůsobte ale tento parametr vaší strategii. 


6) Projděte si recenze

Názor jednoho člověka ještě nemusí být relevantní. Pokud ale narazíte na stále dokola se opakující výtky a problémy, měli byste zpozornět. Nebo naopak díky recenzím a doporučením narazíte na pro vás velice výhodnou burzu, o které byste jinak nevěděli! 


7) Přehledná platforma a uživatelské rozhraní 

Jen těžko můžete úspěšně obchodovat, pokud vám nebude vyhovovat platforma. Je jedno, jestli bude příliš jednoduchá nebo příliš složitá. Když vám nebude sedět, bude snižovat váš výkon – než abyste se soustředili na obchod, budete zmateně pátrat po ukazatelích a luštit graf. To samé platí o zasekávající se platformě apod. 


8) Rozhodněte se, zda chcete nakoupit kryptoměnu přímo nebo skrze CFD

Rozdíl mezi těmito typy jsme již probrali. Je jen na vás, pro kterou z variant se rozhodnete. Podle tohoto rozhodnutí byste ale měli pokračovat při výběru burzy/brokera. 


9) Nebojte se měnit

Pokud se nerozhodnete úplně šťastně, nebojte se přejít jinam. Většina kryptoburz bohužel nenabízí demoverzi, takže tento scénář je poměrně pravděpodobný.

Často kladené otázky

V následující sekci poodhalíme ty nejčastější otázky na téma bitcoin burz / krypto burz.

Na trhu existuje spousta produktů – akcie, komodity, opce, forex aj. Proč tedy právě kryptoměny? Mnoho obchodníků lákají už jen proto, že jsou nové, moderní. Navíc jsou silně volatilní, takže na nich lze dosáhnout zajímavých výnosů (stejně tak ale riskujete mnohem větší ztráty!)

Obecně je dobré si pro investování a obchodování dát stranou aspoň čtvrt milionu. Hodně ale záleží, jak velkou část portfolia budou kryptoměny tvořit. Máte většinu v akciích, P2P půjčkách a kryptoměny chcete jen jako menší, rizikovější “zpestření”? Pak rozhodně nepotřebujete tolik.

Stručně řečeno – hodně. Jedná se o poměrně nový trh celkově. Je hodně volatilní, cena se v průběhu dne neustále mění a skáče. Kryptoměny přitahují velké spekulace, amatéry, podvodníky… Neznamená to, že by kryptoměny byly špatné. Naopak – mohou přinášet obrovské výnosy. Nic ale není zdarma, a tak zkrátka musíte počítat i s vysokými riziky.

Nejdůležitější je nejdříve získat co nejvíce vědomostí. Měli byste vědět, jak fungují trhy, jak se vyznat v grafu a jednotlivých ukazatelích, měli byste mít připravenou obchodní strategii a umět ji vyhodnocovat. Tyto informace můžete čerpat z internetu, knih, kurzů,… Jen si vždy dvakrát zkontrolujte, od koho daná informace přichází a jak moc se jí dá věřit.

Instruktážní video

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

Upozornění k CFD:
Rozdílové smlouvy jsou komplexní nástroje a v důsledku použití finanční páky jsou spojeny s vysokým rizikem rychlého vzniku finanční ztráty. U 73-89% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak rozdílové smlouvy fungují, a zda si můžete dovolit vysoké riziko ztráty svých finančních prostředků.

4.9/5 - (14 votes)