TOP 8: Nejlepší krypto směnárny 2023 - recenze a srovnání


Výběr redakce

Česká společnost, která propojuje služby směnárny i burzy, aby si vybral každý.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty


Česká směnárna

Česká krypto směnárna s dlouhou historií ideální pro nákup za české koruny.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty


Oblíbená volba

Směnárna s více než 350 kryptoměn.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty


Originální přístup

Česká směnárna s možností nakoupit si kryptoměny za české koruny. 

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Naučte se obchodovat s kryptem s Crypto Kingdom! Shlédnout kurz →

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Krypto Smenarna

Zaujaly vás kryptoměny? Chcete do nich investovat nebo je využít k běžnému obchodování a nákupu? Nebo jste zkrátka jen jejich fanouškem a chcete si nějaké schovat do své krypto peněženky? Rozhodně nejste sami! Nejjednodušším způsobem, jak se k této měně dostat, je navštívit specializovanou směnárnu. Na ty nejlepší se podíváme v dnešní recenzi, která vám pomůže se mezi nimi lépe zorientovat a vybrat si tu pravou.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Název je poměrně všeříkající. Tak, jako můžete navštívit klasickou směnárnu než vyrazíte do zahraničí, abyste směnili české koruny za zahraniční měnu, tak můžete využít i krypto směnárnu. Za klasickou, tradiční měnu, kterou znáte, si můžete nakoupit kryptoměnu. A samozřejmě můžete směnit i jeden typ kryptoměny za jiný. 

Směnárna funguje na principu pevně daného kurzu. Nejvíce na ní oceníte její jednoduchost a rychlost – žádné zdlouhavé papírování, žádné učení se, jak ovládat platformu. Pokud nejde o neobvykle vysoké částky, nemusíte se ani nikde registrovat. Platit můžete svou kartou, hotovostí i převodem. Směnárny existují jak v zahraničí tak i u nás v České republice.

Mají tedy vůbec nějakou nevýhodu? Ano, a to hlavně pokud se chcete v rámci kryptoměn věnovat spíše jejich obchodování a investicím. S cenou totiž nikdy nehnete – vždy záleží na kurzu směnárny. Navíc je směna o něco méně výhodná na poplatcích. Jaká je tedy druhá alternativa?

Můžete se podívat také na krypto burzy – ty fungují na principu střetávání nabídky s poptávkou. Společnosti prezentující se jako krypto burzy jsou v podstatě prostředníky, zprostředkovateli, mezi vámi a trhem – skrze platformu. Lze zde tedy najít cenově výhodnější obchod a získáte více možností jako trader. Na druhou stranu jsou ale burzy komplikovanější. 

Neplatí to samozřejmě úplně ve všech případech. Ale pokud bychom si tedy měli přehledně shrnout to nejpodstatnější, tak platí, že:

Krypto směnárna je jednodušší, rychlejší, snazší. Zvolte tuto možnost, pokud chcete získat kryptoměnu a používat ji jako běžný spotřebitel.

Krypto burza je v některých případech výhodnější a umožňuje přístup na burzu skrze platformu, což potřebují tradeři a investoři. Také může mít širší nabídku kryptoměn.

Česká společnost, která propojuje služby směnárny i burzy, aby si vybral každý.

Investování s sebou nese riziko ztráty

Coinmate je zákazníky prověřená směnárna a burza v jednom fungující už od roku 2014. Webové stránky i platformu má sice v angličtině, vznikla však v Česku, a tak podporuje obchodování i s CZK. Jejím hlavním cílem je udělat kryptoměny přístupnější pro širokou veřejnost.

U Coinmate narazíte na dvě platformy – jednu pro tradery a investory, která funguje jako burza. A druhou v mnohem jednodušší podobě – tou je právě směnárna. Má dvě fiat měny – CZK a EUR a sedm kryptoměn (Bitcoin, Ethereum, Ripple, Dash, Bitcoin Cash, Litecoin, Dai. Platit můžete bankovním převodem nebo využít GoPay. Nakupovat však nelze bez registrace.

Mezi největší výhody této směnárny je její spolehlivost a prověřenost časem, možnost využít najednou funkcí směnárny i burzy, nízké poplatky směnárny (do 1 % s možností zvýhodnění + spread) a možnost uložení kryptoměn na peněžence. Naopak nevýhodná je angličtina pro ty, kdo ji neumí, nutnost registrace a nepodporování výběru v CZK.

ČeštinaNe
Klasické měnyEUR, CZK
Kryptoměny7 (BTC, BCH, ETH, LTC, DASH, XRP, DAI)
PlatbaKrypto, převodem, GoPay (vklady v CZK)
RegistraceNutná vždy
PoplatkySpread + transakční

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká krypto směnárna s dlouhou historií ideální pro nákup za české koruny.

Investování s sebou nese riziko ztráty

SimpleCoin je online směnárna fungující už od roku 2013, a to u nás v České republice. Je spolehlivá, jednoduchá a ideální, pokud chcete směňovat české koruny. Stejně tak bude dobrou volbou, pokud nejste fanoušky cizích jazyků – vše je v češtině.

Na SimpleCoin funguje vše online, platíte bankovním převodem a pokud nechcete směnit více jak 200 eur za deset dní, tak se nemusíte nikam registrovat. Z toho už tak trochu vyplývá, že nemusíte směňovat jen české koruny, ale také eura. Směnárna si účtuje poplatek ze spreadu a transakční poplatek. A jaké kryptoměny zde můžete vlastně obdržet? Momentálně jsou v nabídce Bitcoin, Litecoin, Bitcoin Cash, Ethereum, Ripple a ZCash. Skrze SimpleCoin můžete nakupovat i prodávat kryptoměny za koruny či eura a obráceně, ale i směňovat dvě kryptoměny mezi sebou.

Mezi hlavní výhody patří čeština a podpora CZK, jednoduchost, spolehlivost a nákup bez registrace (do určitého limitu). Na druhou stranu se kvůli poplatkům mohou prodražit malé a časté směny, musíte mít vlastní kryptoměnovou peněženku a platit můžete jen převodem, ne kartou.

ČeštinaAno
Klasické měnyEUR, CZK
KryptoměnyBTC, BCH, LTC, ETH, ZEC, XRP
PlatbaKrypto, převodem
RegistraceNení nutná do 200 EUR/10 dní
PoplatkySpread + transakční

VÝHODY

NEVÝHODY

Směnárna s více než 350 kryptoměn

Investování s sebou nese riziko ztráty

Kriptomat je slovinská krypto směnárna se sídlem v Estonsku, která funguje od roku 2018. Na první pohled vás potěší češtinou a také přehledným a uživatelsky přívětivým rozhraním, ve kterém se není těžké zorientovat. Je tak oblíbenou volbou i pro naprosté začátečníky.

Vaše koupě, prodej a směna kryptoměn zde začíná registrací a ověřením vašeho účtu, bez čehož se další kroky neobejdou. Vše je ale zdarma. Pak už stačí převést si na účet prostředky, využít k tomu můžete bankovní převod, platební kartu nebo elektronické peněženky Neteller a Skrill. A můžete začít nakupovat a obchodovat, k dispozici je tu více než 350+ různých kryptoměn, každý týden navíc přibývají další.

Podívejme se ještě na poplatky. V tomto ohledu je Kriptomat transparentní, ale poplatků není zrovna málo. Za nákup či prodej zaplatíte 1,45 %, poplatkům se nevyhnete ani při použití některých platebních či vkladových metod (kreditní karta, Skrill či Neteller). U bankovních převodů jsou však vklady i výběry zdarma.

ČeštinaAno
Klasické měnyEUR
Kryptoměny350+ (BTC, ETH, XRP, LTC…)
PlatbaBankovní převod, platební karta, Neteller, Skrill
RegistraceNutná vždy
Poplatky1,45 % za nákup či prodej + další dodatečné poplatky

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká směnárna s možností nakoupit si kryptoměny za české koruny. 

Investování s sebou nese riziko ztráty

Pod zkratkou CCshop se skrývá Crypto Currencies Shop, neboli doslova Obchod s kryptoměnami. Nabízí nákup kryptoměn za české koruny, případně zpětně – nákup koruny za kryptoměny. Na výběr máte celkem 13 různých kryptoměn, a to včetně těch nejčastějších jako Bitcoin, Ethereum, Bitcoin Cash nebo Ethereum.

V případě nákupů v menších objemech není třeba registrace – konkrétně se bavíme o částce do 1000 eur. CCshop nemá sice transakční poplatky, zato si však diktuje poměrně nevýhodné kurzy oproti ceně na burze (ačkoliv máte možnost dosáhnout na několik slev). Pověst směnárny CCshop byla bohužel pošramocena kvůli útoku hackerů a vykradení peněženek některých klientů. V poslední době ale žádné další negativní recenze mimo tuto aféru nepřibývají.

Výhodou CCshopu je jeho jednoduchost a nabízená asistence s vytvořením peněženky, kterou ocení naprostí nováčci. Je také česká, takže je vše v češtině a kryptoměny nakoupíte za české koruny. Slabšími stránkami jsou nevýhodný kurz a hackerským útokem pošramocená pověst.

ČeštinaAno
Klasické měnyCZK
Kryptoměny13 (BTC, BCH, ETH, LTC, DASH, XRP, USDT, LINK, XLM, DOGE, NEO, IOTA, DASH, ETC )
PlatbaKrypto, převodem
RegistraceNení nutná (do limitu 1000 eur)
PoplatkyPevný kurz + slevy

VÝHODY

NEVÝHODY

Směnárna s velmi širokou nabídkou kryptoměn

Investování s sebou nese riziko ztráty

Coinbase je zahraniční směnárna, kterou oceníte hlavně pokud chcete mít přístup k širokému spektru různých kryptoměn. Je spolehlivá a hlavně v zahraničí velmi oblíbená.

Směňovat můžete tradiční měny USD a EUR. Na oplátku pak můžete obdržet více než 40 více či méně známých kryptoměn (samozřejmě včetně těch nejpopulárnějších jako Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ripple nebo Ethereum). Oproti některým konkurentům, u Coinbase platí, že se musíte nejprve zaregistrovat, a to nehledě na to, jak moc a jak často chcete jejich služby využít. Můžete směnit klasickou měnu za kryptoměnu a naopak nebo měnit jednotlivé měny mezi sebou. Kryptoměny pak můžete uložit buď na svou vlastní peněženku nebo využít přímo té od Coinbase. Platit můžete skrze bankovní převod, kartu nebo vybírat přes PayPal. Poplatky se hodně liší dle zvolené částky a platební metody, vše najdete ale přehledně vypsáno na webových stránkách – mají jak variabilní procentuální poplatky, tak poplatky fixní za transakci.

Největší výhodou Coinbase je rozhodně velké množství kryptoměn, ze kterých můžete vybírat. Výhodná je také peněženka, která je vám k dispozici pokud nemáte vlastní a nakonec spolehlivost této společnosti. Na druhou stranu musíte počítat s tím, že je to směnárna zahraniční – musíte ovládat základy angličtiny a nakupovat přes dolary nebo eura. A navíc je nutné se před využitím služeb směnárny registrovat.

ČeštinaNe
Klasické měnyEUR, USD
Kryptoměny40+ (BTC, BCH, LTC, ETH, ZEC, XRP,…)
PlatbaKrypto, převodem, platební kartou, výběry Paypal
RegistraceNutná vždy
PoplatkyVariabilní spread + transakční fixní

VÝHODY

NEVÝHODY

Směnárna zaměřená na českou klientelu fungující od roku 2019. 

Investování s sebou nese riziko ztráty

Bitbeli je poměrně mladá česká směnárna, která funguje skrze jednoduchou a přehlednou webovou aplikaci. Jelikož se jedná o českou směnárnu, tak zde můžete nakupovat kryptoměny za české koruny – a to buď skrze bankovní převod nebo platební bránu GoPay. A samozřejmě můžete i prodávat kryptoměnu výměnou za české koruny.

Bitbeli nabízí pět známých kryptoměn – jmenovitě jde o Bitcoin, Bitcoin Cash, Litecoin, Ethereum, Ripple. Ty můžete samozřejmě jak nakoupit tak i prodat. Ke směně potřebujete vlastní peněženku, poplatky jsou přehledné a lehko se v nich zorientujete – drží se zhruba ve směnárenském průměru. Abyste však mohli obchodovat, musíte se zaregistrovat.

Nejvíce na Bitbeli oceňujeme jednoduché a přehledné rozhraní, podporu češtiny a české měny a rychlé vyřízení plateb. Na druhou stranu má ale poměrně vysoké minimální objemy (které se liší dle jednotlivých měn), nutnost registrace a neposkytuje peněženku.

ČeštinaAno
Klasické měnyCZK
Kryptoměny5 (BTC, BCH, ETH, LTC, XRP)
PlatbaBankovní převod (klasický/rychlý), GoPay
RegistraceAno
PoplatkySpread + transakční poplatky

VÝHODY

NEVÝHODY

Zahraniční online směnárna na bitcoiny.

Investování s sebou nese riziko ztráty

Tato směnárna se trochu liší ve svém konceptu, soustředí se totiž na směnu bitcoinů mezi lidmi. Je v podstatě spíše více burzou než směnárnou. Snaží se spojit prodejce a kupce bitcoinů dle lokality. Samotný obchod a směnu jednotlivých měn pak už nechává na propojených jednotlivcích.

V praxi tedy skrze Localbitcoins můžete nakoupit kryptoměnu v objemu, měně, způsobu platby i ceně, která vám vyhovuje – pokud budete mít štěstí a narazíte na někoho, kdo je za stejných podmínek ochoten prodat.

Jako hlavní výhodu vidíme v alternativním přístupu P2P směny, možnost najít si nabídku, která nám bude přesně vyhovovat a skutečnost, že obchod probíhá jen mezi dvěma jednotlivci – nikdo jiný do toho nevstupuje. Naopak nevýhodou může být trochu menší důvěryhodnost (záleží na konkrétních lidech) a v některých případech méně výhodný kurz. Stránka je navíc v angličtině a nejdříve se musíte registrovat.

ČeštinaNe
Klasické měnyCZK
KryptoměnyBTC
PlatbaBankovní převod, GoPay
RegistraceAno
Poplatky1 % jako prodejce, jinak zdarma

VÝHODY

NEVÝHODY

Online směnárna s nejširší nabídkou kryptoměn. 

Investování s sebou nese riziko ztráty

Tato směnárna se svým vnitřním nastavením trochu liší od svých konkurentů. Nemá totiž v přímém vlastnictví kryptoměny, které byste nakupovali, ale neustále s pomocí algoritmů projíždí krypto burzy a nabízí vám směnu dle aktuálních cen na trhu. Pokud provedete směnu přes Changelly, pak tato směnárna uskuteční obchod na dané burze. To je sice pro klienta trochu méně komfortní, ale zato bezpečnější.

U Changelly se nemusíte registrovat, pokud chcete jen nakoupit jednu z šesti nejčastějších kryptoměn. Pro jakékoliv pokročilejší záležitosti se budete muset přihlásit. Nákup je s ohledem na poplatky spíše nevýhodný, porovnáme-li ho s konkurencí. Na druhou stranu má tato směnárna ale i spoustu výhod.

Tak například pro směnu jedné kryptoměny za druhé je to v rámci poplatků naopak skvělá volba. A navíc má k dispozici více než 140 kryptoměn! Bohužel však není v češtině ani nepodporuje CZK a má poměrně vysoký minimální objem transakce (50 USD).

ČeštinaNe
Klasické měnyEUR, USD, RUB
Kryptoměny140+
PlatbaKrypto, karta
RegistraceU základu není nutná
PoplatkyTransakční (velmi rozdílné při krypto-krypto nebo krypto-fiat měna)

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat krypto směnárnu

Připravili jsme pro vás rádce, jak vybrat tu správnou bitcoin směnárnu.

1) Rozmyslete si, zda směnárnu nebo burzu

Nejdříve se ujistěte, že je pro vaše potřeby opravdu nejlepší směnárna. Na začátku článku jsme si vysvětlili, jaký je rozdíl mezi směnárnou a burzou – nebyla by pro vás výhodnější?


2) Rozhodněte, zda potřebujete češtinu nebo české koruny

Na trhu je naštěstí již dostatek českých směnáren. Pokud neumíte anglicky nebo z jakéhokoliv důvodu potřebujete směnit české koruny, zaměřte se jen na směnárny, které toto podporují.


3) Které kryptoměny potřebujete nakoupit?

Ty nejznámější kryptoměny naleznete v podstatě všude. Pokud vás ale zajímá nějaká exotičtější, tak pro vás bude naprosto stěžejním parametrem to, aby ji vůbec směnárna nabízela.


4) Projděte si poplatky

Každá směnárna má jinak nastavené poplatky. A dokonce i jedna a ta samá směnárna může být pro někoho výhodná a pro někoho ne – záleží, co směňujete, v jakém objemu, jak často. Najděte si ideální kompromis mezi cenou a kvalitou podle vašich potřeb. 


5) Projděte doporučení a recenze

Konkrétní zkušenosti a recenze vám dají přehled nejen o tom, jaké směnárny vůbec existují, ale také to, jak jsou s nimi klienti spokojení, jak rychle směnárny pracují, jak komunikují v případě komplikací apod. 


6) Zaměřte se na historii

Pokud chcete vybrat co nejdůvěryhodnější směnárnu, pak vám určitě přijde vhod, pokud bezproblémově funguje již řadu let.


7) Zařiďte si peněženku

Abyste měli kde ukládat své peníze, potřebujete peněženku. Buď ji již máte, nebo si ji zařídíte, nebo můžete vybrat takovou směnárnu, která vám s tímto bodem pomůže a sama vám ji nabídne.

Často kladené otázky

V následující sekci poodhalíme ty nejčastější otázky na téma krypto směnáren / bitcoin směnáren.

Ano, někdy díky tomu dokonce naleznete výhodnější nabídky. Na jedné směnárně vám například vyhovuje kurz nákupu kryptoměny za fiat měnu, ale nenabízí zrovna tu kryptoměnu, o kterou byste měli zájem. Nakoupíte tedy např. Bitcoin a směníte ho za vámi hledanou kryptoměnu v jiné směnárně, kde ji nabízí.

Ano i ne – záleží na konkrétní platformě a někdy na objemu, který chcete směnit. Konkrétní podmínky registrace musíte zkoumat vždy u jednotlivých směnáren individuálně.

Návodů, jak si peněženku založit, naleznete mnoho. Některé směnárny vám s tím dokonce pomohou. Ve zkratce se však jedná o online úložiště vaší kryptoměny. Má veřejnou adresu a tajný klíč, který vám slouží jako zabezpečení. V podstatě se jedná o takový bankovní účet, jen s tím rozdílem, že svými kryptopenězi plně disponujete – nemá je v tu chvíli banka.

Opět jde o hodně variabilní číslo dle jednotlivých směnáren. V průměru můžete počítat s tím, že za směnu přijdete o 3 % – cokoliv pod je pro vás výhodné, cokoliv nad už byste si měli zkontrolovat a vědět, proč přeplatíte tolik.

Instruktážní video

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.8/5 - (17 votes)