TOP 10+: Nejlepší broker na dividendy 2023 - srovnání, recenze


Výběr redakce

XTB

Spolehlivý broker, oblíbená volba nováčků i zkušených obchodníků.

Varování: U 79% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. 


Důvěryhodný a stabilní

Nizozemský brokers dobrou pověstí pro profesionály.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty


Skvělý pro začátečníky

Na sociálních sítích známý broker vhodný pro sociální obchodování.

Varování: 79% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste uvážit, zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.


Obchody s akciemi zdarma

Broker nabízející investice do akcií bez poplatků.

Varování: Investování s sebou nese riziko ztráty

Brokeri Na Dividendy

Děsí vás rostoucí inflace a s neradostí sledujete, jak se vám naspořené peníze před očima mění v prach? Možná to pro vás bude ideální okamžik prozkoumat svět investic a část svého kapitálu zkusit zhodnocovat tímto způsobem. V tomto článku se zaměříme konkrétně na dividendy. A k nákupu dividend je potřeba broker. S naší pomocí se v jejich nabídce snadněji zorientujete a budete vědět, na co se při výběru zaměřit. 

V každém případě nezapomínejte, že každé investování či tradingování je spojeno s rizikem. Před reálným investováním se zkuste v této oblasti dovzdělat a vždy používejte jen takový kapitál, jaký si můžete dovolit ztratit. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Pod pojmem broker si můžete představit makléře finančního trhu. Je to instituce, firma, společnost, která zprostředkovává nákup a prodej finančních instrumentů a v podstatě tak vytváří tržiště, na kterém se střetává nabídka s poptávkou. Právě broker vás pustí do světa investic, protože je napojen na banky, finanční instituce a další tvůrce trhu. V tomto článku se budeme zaměřovat na dividendy, ale jinak skrze brokera můžete obchodovat akcie, kryptoměny, opce, komodity a další.

Reálně se s brokerem seznámíte jakožto s aplikací, počítačovým nástrojem, v němž budete moci zadávat obchodní příkazy, sledovat různé ukazatele a parametry, studovat grafy a spravovat svůj kapitál. Broker musí být solidní a spolehlivý a v jeho platformě se musíte snadno orientovat.

Svět investic a tradingu zažil v poslední době obrovský boom. Už nejde jen o nástroj nejbohatších elit a akcie, s&p 500, technická analýza či investiční portfolio jsou běžnými tématy hovoru s přáteli. To bohužel přitahuje spoustu podvodníků, kteří vám naslibují raketové výdělky bez rizika.

Největší chybou začátečníků je tak zcela jistě naivita a netrpělivost. Jakmile vám bude někdo slibovat snadné a rychlé peníze, dejte od nich ruce pryč.

Začínající investoři také podceňují vzdělání, které je k investování potřeba. Neznamená to samozřejmě, že hned musíte hledat vysokou školu s odpovídajícím oborem. Čeká vás ale spousta čtení, zjišťování, zkoušení, analyzování a učení se metodou pokus-omyl. Tento proces v podstatě nikdy neskončí, svou investiční strategii budete konstantně revidovat a zlepšovat.

Poslední a hodně nebezpečná chyba je taková, že v prvním návalu nadšení noví investoři často do investic vloží více peněz, než kolik si mohou v tu danou chvíli dovolit ztratit. Zvláště začátky bývají náročnější a bez zkušeností budete náchylnější k chybám. Peníze v investicích tedy nesmí hrát roli ve vašem běžném rozpočtu a jejich ztráta vás sice může zamrzet, ale nesmí vás existenčně ohrozit.

Spolehlivý broker, oblíbená volba nováčků i zkušených obchodníků. 

 U 79% účtů retailových investorů došlo při obchodování s rozdílovými smlouvami u tohoto poskytovatele ke vzniku ztráty. 

XTB je broker slavící 20 let od svého založení a za tu dobu si vydobyl své místo na trhu jako jedna z nejoblíbenějších platforem. Na XTB naleznete mnohem více finančních instrumentů než jen dividendy – kromě klasických akcií můžete zkusit obchodovat také indexy, ETF, měny, kryptoměny či komodity. Mnoho českých obchodníků u tohoto brokera oceňuje, že je vše, včetně podpory, v češtině. Licenci má od ČNB a Národní banky Slovenska. Je ideální volbou, pokud se chcete zaměřit hlavně na evropský trh.

Jak už jsme zmínili, velká výhoda XTB je kompletní česká podpora – včetně kamenných poboček. Dále si obchodníci pochvalují obchodování akcií bez poplatků za nákup a prodej, možnost vyzkoušet si platformu skrze demoverzi a to, že účet můžete vést v české měně. XTB je skloňován jako důvěryhodný, stabilní a vhodný pro začátečníky. Nevýhodou může být, pokud byste byli náročnější co se trhů a finančních instrumentů týče a chtěli své portfolio rozšířit – chybí opce nebo futures.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nizozemský brokers dobrou pověstí pro profesionály.

Investování s sebou nese riziko ztráty

Proč je Lynx vhodný hlavně pro profesionály a zkušenější tradery? Pro založení účtu totiž musíte vložit počáteční vklad alespoň 75 000 Kč a to už není úplně malá částka – zvláště pro někoho, kdo neví, jak s ní strategicky pracovat. Jinak ale na Lynxu můžete obchodovat akcie, ETF? CFD, měny, futures či opce. V nabídce má dva typy účtů a dvě různé platformy a obchodní účet můžete vést i v českých korunách.

Co si obchodníci na Lynxu nejvíce pochvalují? Předně jsou to nízké a transparentní poplatky, kvalitně zpracovaný vzdělávací program, pokročilou platformu a širokou škálu produktů. Nevýhody mohou spatřovat hlavně začátečníci – zaprvé kvůli již zmíněnému vkladu a zadruhé kvůli trochu náročnějšímu prostředí v platformě.

VÝHODY

NEVÝHODY

Na sociálních sítích známý broker vhodný pro sociální obchodování.

79% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste uvážit, zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.

eToro se do povědomí svých uživatelů dostalo teprve nedávno, a to intenzivní marketingovou kampaní. Cílí i na naprosté začátečníky a nabízí jim možnost takzvaného sociálního obchodování. To znamená, že můžete sledovat vaše oblíbené obchodníky, kopírovat jejich strategii a vydělávat na jejich úspěších. Nebo si naopak můžete přivydělávat tím, že vás jiní kopírují. Kromě akcií takto můžete obchodovat kryptoměny, indexy, měny, ETF či komodity.

Na eToro oceníte hlavně jednoduchost – vše funguje přes platformu funkční jak na webu tak na mobilní aplikaci. Platforma je v češtině, ale účet musíte vést v USD. S tím souvisí i minimální vklad 1 000 USD. Pokud vás zajímá hlavně zmíněné sociální obchodování, pak je eToro rozhodně tou nejznámější platformou. Samozřejmě zde ale můžete nakupovat i úplně klasicky.

VÝHODY

NEVÝHODY

eToro je platforma s mnoha aktivy, nabízející jak investování do akcií a kryptoaktiv, tak i obchodování s CFD.

Vezměte prosím na vědomí, že CFD jsou složité nástroje a přicházejí s vysokým rizikem rychlé ztráty peněz v důsledku pákového efektu. U 79 % retailových investorů došlo ke vzniku ztráty. Měli byste zvážit, zda rozumíte tomu, jak CFD fungují, a zda si můžete dovolit podstoupit vysoké riziko ztráty svých peněz.

Minulá výkonnost není ukazatelem budoucích výsledků. Prezentovaná historie obchodování je kratší než 5 úplných let a nemusí stačit jako základ pro investiční rozhodnutí.

Copy trading je služba správy portfolia poskytovaná společností eToro (Europe) Ltd., která je autorizována a regulována Kyperskou komisí pro cenné papíry a burzy.

Investování do kryptoaktiv je v některých zemích EU a Spojeném království neregulované a není zde žádná ochrana spotřebitele. Váš kapitál je ohrožen.

eToro USA LLC nenabízí CFD a nečiní žádná prohlášení a nepřebírá žádnou odpovědnost za přesnost nebo úplnost obsahu této publikace, která byla připravena naším partnerem s využitím veřejně dostupných informací o eToro, které nejsou specifické pro subjekty.

79% účtů drobných investorů přichází o peníze při obchodování s CFD s tímto poskytovatelem. Měli byste uvážit, zda si můžete dovolit přijmout tak vysoké riziko ztráty peněz.

Broker nabízející investice do akcií bez poplatků.

Investování s sebou nese riziko ztráty

Trading 212 je pro obchodníky zajímající se o dividendy zajímavou volbou. Založen byl již v roce 2006 a umožňuje vést obchodní účet mimo jiné i v CZK. Má nízké a transparentní poplatky a stejně tak minimální vklad je velmi nízký – jedná se o symbolických 200 Kč. Kromě akcií – evropských i amerických – zde můžete obchodovat CFD a ETF. Obchodovat můžete jak přes web tak přes mobilní aplikaci. Vše si lze vyzkoušet na demo účtu.

Uživatelé si nejvíce pochvalují přehlednost platformy, minimální a transparentní poplatky, vzdělávací platformu a spolehlivou zákaznickou podporu. Chybí však čeština a některým obchodníkům může chybět širší výběr instrumentů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Moderní broker, u kterého oceníte hlavně široký výběr. 

Investování s sebou nese riziko ztráty

Exante je o malinko méně známý, přesto je však na trhu již 11 let a rozhodně jej můžete považovat za solidního a prověřeného brokera. Skrze Exante budete moci obchodovat na světových trzích nejen akcie, ale i ETF, futures, měny, kryptoměny, komodity, opce či dluhopisy. Broker se snaží jít cestou moderního přístupu, obchodování tedy můžete spravovat i skrze mobilní aplikaci. A svoje obchodní data můžete automatizovaně propojit s Excelem, do nějž se bude vše potřebné exportovat.

Čeští obchodníci ocení možnost vedení obchodního účtu v CZK a zákaznickou podporu v češtině, nároční uživatelé zase širokou nabídku finančních instrumentů a úplně všechny snad potěší poměrně nízké poplatky. Pro založení účtu však musíte udělat minimální vklad 10 000 EUR, což trochu zhoršuje přístup nováčkům.

VÝHODY

NEVÝHODY

Platforma ideální pro začátečníky a drobné obchodníky.

Investování s sebou nese riziko ztráty

Degiro by jako broker neměl uniknout nejen profesionálům, ale hlavně začátečníkům, protože právě politika tohoto brokera jde cestou co nejnižších poplatků. Na trhu figuruje již od roku 2008 a za tu dobu si našel mnoho spokojených uživatelů. V začátku máte možnost zvolit jeden ze čtyř různých účtů, přičemž každý má trochu jiné poplatky a produkty.

Jak jsme již zmínili, tohoto brokera oceníte nejvíce, pokud je pro vás prioritou maximální úspora na poplatcích. Vedle toho můžete vést účet v CZK, vybírat z dostatečně širokého spektra finančních produktů a vyhovovat by vám mohla i platforma v češtině. Nevýhodou v rámci dividend je, že u Degira jsou výrazně zdaněny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Skvělý broker pro obchodování akcií – a tudíž dividendy. 

Investování s sebou nese riziko ztráty

RoboMarkets je druhým brokerem nabízejícím kromě klasického obchodování také to sociální (jen pro přípomenutí – sociální obchodování vám umožňuje kopírovat strategie jiných, úspěšných, obchodníků). Vedle akcií nabízí také měny, CFD komodity či indexy. RoboMarkets má minimální vklad 2 000 Kč, což je v podstatě symbolická částka. A obchodování akcií je zde bez poplatků.

Proč byste se měli na RoboMarkets podívat? Uživatelé oceňují možnost sociálního obchodování, širokou paletu obchodovatelných akcií, češtinu a vedení účtu v CZK a nízké poplatky. Na druhou stranu tu chybí evropské akcie – spokojeni tedy budete jen pokud vás zajímají vzdálenější trhy.

VÝHODY

NEVÝHODY

Brokerská společnost zaměřující se převážně na obchodování takzvaných CFD.

Investování s sebou nese riziko ztráty

XM je specialistou na CFD neboli rozdílové smlouvy – skrze ně má v nabídce kolem 1400 instrumentů, včetně akcií. Jedná se o solidního a licencovaného brokera, který k obchodování nabídí MetaTrader platformu. Jistě oceníte i zákaznickou podporu v češtině.

Mezi další výhody, kromě zákaznické podpory, pak patří také nízký minimální vklad ( 5 USD), přehledná platforma a již zmíněné velké množství instrumentů. Chybí zde však klasické akcie a účet nelze vést v CZK.

VÝHODY

NEVÝHODY

Solidní a spolehlivý broker, který se soustředí hlavně na akcie.

Investování s sebou nese riziko ztráty

Pokud chcete mít hodně široké portfolio, tak u Admirals asi nepochodíte. V tomto článku se ale soustředíme na dividendy a pro ty je tento broker zcela ideální. Kromě akcií pak nabízí ještě ETF fondy a CFD kontrakty. Má velmi pokročilou platformu – v základu MetaTrader4 a MetaTrader5, s možností rozšíření o Supreme Edition s nadstandardními funkcemi.

Uživatelé oceňují demoverzi, ačkoliv je časově omezená jen na jeden měsíc, transparentnost poplatků, češtinu a českou lokalizaci včetně kamenné pobočky v Praze a pokročilou platformu. Pro nováčky může být platforma trochu moc komplikovaná, ale není to nutně překážkou.

VÝHODY

NEVÝHODY

Solidní broker hlavně pro oblast CFD a forexu. 

Investování s sebou nese riziko ztráty

FP Markets přichází z Austrálie, založena byla tato firma již roku 2005. Nejvíce se soustředí na obchodování CFD a forexu, ale najdete tu samozřejmě i akcie, indexy, krypto či komodity. K obchodování můžete využít populární platformy MetaTrader 4 nebo 5, případně Iress. Zákaznická podpora je k dispozici i v češtině.Vše je možno nejprve vyzkoušet na demo účtu. Minimální výše vkladu je 1 500 Kč.

Obchodníci využívající FP Markets nejčastěji vyzdvihovali širokou škálu instrumentů, pokročilé platformy, nízké poplatky, demo účet a možnost vyzkoušet si i sociální obchodování. Nevýhodou je časově omezený demo účet.

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat brokera

Už víte, jací brokeři na trhu jsou, ale pořád nevíte, jak si vybrat toho pravého zrovna pro vás? Zkuste se zamyslet nad jedním z následujících tipů!

1) Zaměřte se na finanční instrument, který chcete obchodovat

Každý broker se zaměřuje na trochu jiný trh. Většina klasických finančních instrumentů je u všech solidních brokerů, ale pokud se chcete zaměřit na něco specifického, tak je určitě důležité zjistit, zda zrovna u toho daného brokera danou investici najdete.


2) Chtějte bezpečí

Brokerovi budete svěřovat své peníze, rozhodně si proto ověřte, jak je bezpečný a důvěryhodný. Nejjednodušším způsobem, jak to alespoň v základu ověřit, je podívat se na to, zda a jak je regulován – v českém prostředí se setkáte nejčastěji s Českou národní bankou.


3) Prozkoumejte si poplatky

Broker vydělává na poplatcích za službu, kterou vám zprostředkovává. Každá společnost má tuto politiku nastavenou trochu jinak a je tak potřeba si tyto podmínky předem prostudovat. Traderovi, který obchoduje na denní bázi se vyplatí jiný broker než investorovi, který nakoupí jednou za čas a pozice dlouhodobě drží.


4) Pročtěte si recenze

Na internetu již najdete plno zkušeností ostatních uživatelů. Určitě se vyplatí jich při výběru brokera pár pročíst. Lidé mají názory různé – nelekejte se tak jedné nespokojené recenze. Pokud se však nějaký problém opakuje, pak zpozorněte.


5) Vyzkoušejte si demo

Mnoho brokerů nabízí zdarma k vyzkoušení demo verzi. Ač tato varianta nemůže plně nasimulovat, jak se vám bude dařit v reálném obchodě (protože odstraňuje psychické prvky – víte, že nepracujete s reálnými penězi), tak ale dokáže velmi dobře odprezentovat brokerské služby a vy se tak můžete na jejich platformu podívat dříve, než se zbytečně zavážete.


6) Hledejte přehlednou platformu s užitečnými funkcemi

Každý investor má trochu jiný styl a přístup a proto každý potřebuje trochu jiné ukazatele, grafy a jiná data. právě vašemu stylu a potřebám by měla platforma vyhovovat, zaměřte se tedy na to, jak intuitivní vám přijde, zda v ní najdete vše, co k obchodování potřebujete a zda netrávíte zbytečně moc času hledáním toho správného tlačítka.


7) Nebojte se měnit

Výhodou investičních začátků je, že si klidně můžete vyzkoušet více brokerů, než narazíte na toho pravého. Pravda, ze začátku se to může zdát jako moc práce. Ale pořád je to lepší varianta, než se až do konce svého investování trápit s platformou, která vám nevyhovuje.

Často kladené otázky

Ano, investice do cenných papírů, lépe řečeno jejich výnos, se daní jako příjem z kapitálového majetku a jsou tak podrobeny 15% dani.

Na to bohužel odpovědět nedokážeme, jelikož každému člověku vyhovuje něco jiného – dle jeho stylu, obchodní strategie, zkušeností i názorů. Na tuto otázku si tak musíte odpovědět sami, s pomocí našich tipů a recenzí by však mělo být rozhodování snadnější.

Na to se můžeme podívat ze dvou úhlů pohledu. Z hlediska brokerů existují tací, kteří nemají žádnou minimální hodnotu vkladu a jsou takoví, kteří pro založení účtu budou požadovat konkrétní minimální částku kapitálu.

Zároveň se můžeme bavit o tom, jaká částka má v rámci investic smysl. Začít můžete už s pár tisíci, na kterých se se vším seznámíte, ale do budoucna pro opravdu smysluplnou činnost se vyplatí zhruba čtvrt milionu.

To závisí vždy na dané firmě, jejíž akcie vlastníte. Důležité je nakoupit akcie před ex-dividend datem, tedy před valnou hromadou, která o výplatě rozhodne.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)