Nejlepší internet v Praze 2023 - srovnání, ceny, recenze


Výběr redakce

Internet od Vodafone pro ty nejnáročnější.

Cena: 899 Kč


S O2 TV Modrá zdarma

Levný a stabilní internet. 


Cena:449 Kč


Extra rychlý

Zajímavá volba, pokud potřebujete maximální rychlost.

Cena: 1490 Kč


Bezdrátové připojení

Pražské bezdrátové připojení s nízkou cenou.

Cena: 348 Kč
Internet Praha

Život bez internetu si lze v dnešní době představit jen stěží. Zvláště v poslední době ve spojení s pandemickou situací se z domácího internetu stává nejen zdroj zábavy, ale také obživy, jelikož většina firem přechází na různé formy home office. Stejně tak studenti si bez internetu těžko poradí se zadávanými úkoly a přípravou na hodiny. 

Poptávka po kvalitním internetu roste, a proto přibývá i internetových poskytovatelů. Jak se v nabídkách neztratit a vybrat tu nejvýhodnější? V tomto článku jsme se zaměřili na Prahu. Pokud tedy v Praze aktuálně pobýváte a chcete vědět, jak si zařídit nejrychlejší, nejlevnější, či nejspolehlivější internet, pak je tato recenze přesně pro vás!

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Internet se do vaší domácnosti může dostat v podstatě třemi různými způsoby. Každá z těchto způsobů má své výhody a neexistuje přímo nejlepší či naopak nejhorší varianta.

  • Mobilní připojení – v rámci internetu pro domácnost tato možnost není až tak relevantní, ale přesto je dobré ji zmínit. Pokud nejste příliš nároční a internet využíváte jen občas, tak vám ve finále může stačit pouze připojení v mobilu. V případě potřeby stačí nastavit hotspot a mobilní připojení využít i skrze počítač či notebook.
  • Drátové připojení – do této kategorie spadají ADSL/VDSL, CATV a optické či ethernetové přípojky. Od drátového připojení můžete očekávat vysokou rychlost a stabilitu. Díky drátovému propojení můžete internet spojit i s jinými službami (TV, telefon, VOD,…)
  • Bezdrátové připojení – způsob, který je všeobecně známý pod pojmem WiFi. Signál se k vám dostane z centrálního vysílače přes anténu. Toto připojení se pyšní vysokou kvalitou, občas ale může bojovat se signálem v případě horšího počasí.

Ověření dostupnosti není nic složitého. Na internetu je celá řada map, většinou rovnou od samotných poskytovatelů. Do této mapy zadáte svou adresu a během okamžiku zjistíte, jaké máte možnosti. Pokud si i tak nejste jistí, není nic jednoduššího, než zavolat přímo konkrétnímu poskytovateli, který vám dostupnost zjistí a doporučí vám další postup. Navíc Praha jakožto hlavní město s dostupností a rychlostí internetu problémy nemívá.

Internet od Vodafone pro ty nejnáročnější.

Vodafone je prověřený a stabilní poskytovatel (nejen) internetových služeb. Tato konkrétní nabídka udělá radost všem, kteří jsou opravdu nároční a očekávají maximální rychlost – konkrétně se bavíme o 1000/100 Mb/s.

Výhodou této služby je stabilita, vysoká rychlost, neomezená data, zřízení zdarma. Na druhou stranu ale musíte počítat s vyšší investicí. Pro osoby, které velký potenciál této služby nevyužijí, by se našly levnější varianty.

Cena899 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s1000/100
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

Levný a stabilní internet. 

U poskytovatele O2 je velice výhodná možnost kombinovat více služeb najednou a tím finančně ušetřit. Počítat můžete se spolehlivým připojením, rychlostí až 250/25 Mb/s a kvalitním Wi-Fi modemem. Poskytnutí internetu je bez závazku, ale musíte počítat s aktivačním poplatkem 99 Kč. Po aktivaci pak internet vychází zhruba na 500 Kč měsíčně.

Tento internet oceníte, pokud hledáte velkého a stabilního dodavatele a pokud plánujete využít více služeb najednou (např. TV). Internet vychází také dobře finančně, ale oproti dražším variantám je trochu pomalejší.

Cena449 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s250/25
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatek99 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Zajímavá volba, pokud potřebujete maximální rychlost.

Menší parta nadšenců nabízí internetovou síť pro Prahu 3. Nejvýraznějším prvkem je v tomto případě rychlost – Internet Hyper zvládá až 10 Gbit/s. Rychlejší internet v České republice tak v podstatě neseženete. S vysokou rychlostí ale souvisí vysoká cena – 1 490 Kč.

Tuto službu uvítají ti nejnáročnější zákazníci, kteří potřebují pracovat s velkými objemy dat. Služby se zároveň dají rozšířit o Cloud či TV. Méně se služba hodí pro ty, kdo dávají přednost tradičnějším společnostem a taky je zde samozřejmě omezení v podobě lokality.

Cena1 490 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s10000/10000
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

Pražské bezdrátové připojení s nízkou cenou.

Pokud nejste příliš nároční a internet budete používat spíše zřídka, pak by vás mohla zaujmout bezdrátová varianta internetového připojení od společnosti Pranet. V rámci této konkrétní služby obdržíte přenosovou kapacitu 20/5 Mb/s. To postačí na prohlížení emailů, sledování HD videí a základní surfování po internetu. Ke službě je navíc router zdarma.

Tato služba vychází na 348 Kč měsíčně, takže bude nejvíce vyhovovat těm, kteří za internet nechtějí příliš utratit – jde o jednu z nejlevnějších nabídek na trhu. Zároveň však nesmíte mít velké nároky na výkon.

Cena348 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s20/5
Typ připojeníbezdrátový
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

Rychlý a spolehlivý internet pro náročnější.

Vodafone Internet Optical 500/50 je ideální variantou pro zákazníky, kteří hledají rychlý internet, chtějí být šetrnější ke své peněžence a zároveň hledají stabilního a prověřeného dodavatele. Rychlost 500/50 Mb/s stačí pro surfování, streamování i online hraní her bez omezení.

Výhodami jsou také první tři měsíce zdarma, aktivace bez poplatku a neomezená data. Pro nenáročné uživatele ale může být tento internet zbytečně drahý – záleží vždy na tom, k čemu internet potřebujete.

Cena488 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s500/50
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

Rozumný poměr kvality a ceny. 

S tímto internetem můžete bez problémů sledovat videa i hrát online hry. Samozřejmě se na trhu najdou i rychlejší varianty, ale pokud hledáte kompromis mezi kvalitou a cenou, pak pro vás tato varianta může být zajímavá. V rámci internetu od Nej.cz nebudete omezováni datovým limitem, nemusíte platit aktivační poplatek a zdarma získáte modem.

Služba stojí 349 Kč měsíčně a přestože tento poskytovatel není mezi těmi úplně nejznámějšími, tak je již dostatečně prověřený velkým množstvím zákazníků. Internet 100 Mb/s postačí každému průměrnému uživateli, který ocení úspornější variantu.

Cena399 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s100/10
Typ připojeníoptický
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat poskytovatele internetu

Stále se v nabídkách ztrácíte a nejste si jisti, podle jakých parametrů se finálně rozhodnout? Zde je několik stručných tipů, které vám mohou pomoci.

1) Promyslete si, co budete na počítači nejčastěji dělat.

Svoje nároky a očekávání musíte upravit podle toho, jakým způsobem budete internet nejčastěji využívat. Jde vám o občasné brouzdání na internetu, prohlédnutí emailů a zkontrolování bankovního účtu? Nebo chcete koukat na videa, streamovat či hrát online videohry? V prvním případě vám postačí v podstatě jakékoliv připojení, v tom druhém musíte vybírat pečlivěji.


2) Vybírejte podle typu připojení

Na začátku článku jsme zmínili, že internet se k vám domů může dostat několika způsoby. Podle vašich možností a preferencí můžete vybrat konkrétní produkt podle toho, jaké technologii dáváte přednost.


3) Porovnejte cenu

Cena samozřejmě částečně odpovídá kvalitě, takže není úplně nejlepší nápad sáhnout automaticky po nejlevnější variantě. Přesto je to ale důležitý faktor, který vám může při rozhodování pomoci. Pokud nutně nepotřebujete ten nejvýkonnější internet, tak můžete zvolit cenově výhodnější nabídku.


4) Zvažte výhodné balíčky

Náklady můžete snížit také ve chvíli, kdy využijete služeb větších poskytovatelů a zkombinujete si internet, televizi a například pevnou linku do jednoho. Někdo tyto služby nevyužije, ale pokud víte, že tak jako tak potřebujete všechny? Sjednocením služeb u jednoho dodavatele šetří často jak peníze, tak byrokracii.


5)  Pročtěte si smlouvu, poplatky a podmínky

Vybírejte podle toho, který dodavatel vám nastaví nejférovější podmínky. Jaké závazky vám ze smlouvy plynou? Souvisí s poskytnutím internetu nějaký aktivační poplatek? Jakým způsobem budete moci poskytovatele zrušit nebo měnit? Tyto otázky vám ve výběru také pomohou.

Jaká je situace s internetem v Praze

Praha jako velkoměsto, hlavní město České republiky, je ideálním místem pro žití, pokud potřebujete kvalitní a rychlé připojení. S jistotou je pokryta 3G a 4G sítí, dokonce stále častěji a lépe chytíte i 5G síť. S pokrytím tedy problém rozhodně není, poskytovatelů je také dostatek. Velkou výhodou je kvalita kabelového připojení – Praha je v podstatě jedním velkým kabelovým spletencem.

To však neznamená, že můžete vzít internet úplně odkudkoliv. S velkým množstvím zákazníků se totiž také rozrůstá množství nesolidních poskytovatelů. Zatímco ve vzdálené horské vesničce budete moci vybírat se štěstím mezi dvěma až třemi nejznámějšími a prověřenými poskytovateli a těžko se tedy spálíte, v Praze se musíte probrat obrovskou nabídkou větších i menších firem, které se předhánějí v atraktivních nabídkách. Služby pak jejich slibům už nemusí tak úplně odpovídat. Dbejte tedy na to, abyste si poskytovatele prověřili, prohlédli recenze a pokusili se najít konkrétní zkušenosti jejich zákazníků.

Často kladené otázky

První číslo specifikuje rychlost downloadu, druhé číslo je upload. Upload je vždy pomalejší a zároveň bývá trochu opomíjen. Pro některé uživatele je ale právě toto číslo stěžejní – například pokud plánujete často na internet nahrávat videa či jiná data.

Situace dostupnosti internetu u konkrétních poskytovatelů se liší v podstatě dům od domu a pokud tedy chcete s jistotou vědět, jestli se k vám internet dostane, tak není jiná cesta, než poskytovateli přesně říct, jakou adresu chcete k internetu připojit.

Nejrychlejší variantou je momentálně 1000 Mb/s a tato rychlost by měla uspokojit i ty nejnáročnější zákazníky.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)