TOP 7: Nejlepší internetová televize / IPTV 2023 - srovnání


Poměr cena/výkon

Sleva 50% na první měsíc tímto slevovým kódem: ENTUZIO50

Poskytovatel s nabídkou zajímavých balíčků pro různé typy zákazníků


Výběr redakce

Až 120 kanálů na 4 zařízeních současně a slevy při nákupu balíčků služeb


Až 6 zařízení

Více než 130 programů na 6 zařízeních s výhodnou cenou pro stávající zákazníky


Neomezené nahrávání

Neomezené nahrávání za bezkonkurenční cenu


Internetova Televize

Rozvoj internetových sítí a technologií nám přináší stále nové a nové možnosti zábavy. Jedním z nich je internetová televize, která posune zážitek ze sledování filmů, dokumentů nebo sportovních přenosů na vyšší úroveň. Jak internetová televize funguje, jaké jsou její výhody, jak ji vybírat a kteří poskytovatelé jsou nejlepší?

Internetová televize, anglicky Internet protocol television (IPTV), využívá k přenosu signálu internetovou síť. Funguje na všech typech připojení od všech poskytovatelů internetu, jedinou podmínkou je dostatečná rychlost internetového připojení.

Kromě velkého množství programů patří mezi největší výhody možnost vrátit se zpět, někdy až desítky hodin, a vidět pořady, které jste nestihli – bez nutnosti nahrávání, archiv se vytváří automaticky. Funkce nahrávání tu ale pořád je a bude se hodit v případech, kdy zpětné přehrávání nestačí. Dalšími výhodami jsou vyhledávání, přetáčení (dopředu i dozadu) a přerušení (pauza) pořadů, přeskládání kanálů, sledování na víc zařízeních, videopůjčovna nebo programový průvodce. Rozsah různých vychytávek se liší dle poskytovatele internetové televize.

Nevýhody pramení z použité technologie, tzn. televize vám zpomalí rychlost internetu a v případě, že internet vypadne, jste bez televize. Reakce na přepínání je pomalejší (technologie se ale stále vylepšuje a intervaly zkracují) a ne vždy je možné použít IPTV na více televizích, respektive vyjde vás to dráž.

Máte-li starší televizi, bude nutné pořídit set-top box, který vám umožní přijímat internetovou televizi – set-top box na jiný typ příjmu televizního vysílání vám fungovat nebude. Vhodné zařízení vám poskytne váš poskytovatel internetové televize, a to buď na splátky (zařízení je vaše) nebo do pronájmu (zařízení je majetek poskytovatele), případně si ho lze koupit rovnou za plnou cenu. Někteří poskytovatelé mohou zařízení nabízet zdarma.

Jste-li vlastníky chytré televize (Smart IPTV) umožňující připojení k internetu, stáhnete aplikaci poskytovatele a můžete začít sledovat vaši internetovou televizi. Alternativou je sledování přes externí smart box, který může přidávat další funkce navíc.

Internetovou televizi můžete sledovat také na počítači, notebooku, tabletu nebo mobilu – v závislosti na tom, kolik zařízení váš poskytovatel umožňuje připojit.

Pro sledování internetové televize v normální kvalitě by minimální rychlost připojení měla být 7 Mbit/s, ve 4K kvalitě minimálně 16 Mbit/s. Ale pozor, jedná se pouze o rychlost, kterou potřebuje samotná televize. Pokud vaše internetové připojení využívá více zařízení najednou, například budete-li stahovat velké soubory na notebooku a u toho si krátit čas sledováním televize, rychlost se rozdělí mezi obě zařízení a bude nedostatečná. Pro hladké fungování internetové televize a všech dalších, k internetu připojených, zařízení v domácnosti se tedy doporučuje připojení rychlosti alespoň 50 Mbit/s.

Poskytovatel s nabídkou zajímavých balíčků pro různé typy zákazníků

Sleva 50% na první měsíc tímto slevovým kódem: ENTUZIO50

K menším poskytovatelům internetové televize patří Nejpřipojení.cz. Jeho nabídka tří různých tarifů však dokáže potěšit skoro každého –⁠ zahrnuje totiž cenově výhodnou a jednodušší varianty i volbu pro ty, co chtějí spoustu programů:

 • 65 programů k internetu na půl roku za 1 Kč/měsíc
 • 65 programů na 4 zařízení za 199 Kč/měsíc
 • 107 programů na 4 zařízení za 499 Kč/měsíc

Za ceny od 49 Kč do 129 Kč měsíčně si pak lze k základní sadě programů dokoupit doplňkové balíčky například sportovních, dětských či dokumentárních kanálů.

Pořady lze sledovat až na 4 zařízeních 7 dní dozadu, případně si je můžete na dobu 30 dní nahrát. Limit pro nahrávání je zde ale 20 hodin, což je jedno z vůbec nejnižších čísel v našem srovnání a hodnotíme jej tak jako největší negativum tohoto poskytovatele.

Nahrávání20 hodin
Zpětné zhlédnutí7 dní
Počet zařízení4

VÝHODY

NEVÝHODY

Až 120 kanálů na 4 zařízeních současně a slevy při nákupu balíčků služeb

Virtuální poskytovatel internetových služeb nabízí televizi ve třech různých variantách:

 • Malý balíček: 64 programů, z toho 35 v HD kvalitě, maximálně 2 set-top boxy, 250 Kč/měsíc + 90 Kč/měsíc pronájem zařízení.
 • Střední balíček: 102 programů, z toho 60 v HD kvalitě, maximálně 2 set-top boxy, 450 Kč/měsíc + 90 Kč/měsíc pronájem zařízení.
 • Velký balíček: 120 programů, z toho 73 v HD kvalitě, maximálně 2 set-top boxy, 650 Kč/měsíc + 90 Kč/měsíc pronájem zařízení.

Jste-li filmový fanoušci, můžete si připlatit balíček kanálů HBO za 200 Kč/měsíc + HBO GO za 50 Kč/měsíc, fandíte-li spíše sportu, lze si přikoupit balík 19 sportovních programů v HD kvalitě za 250 Kč.

S Telly se můžete za příznivou cenu připojit až ze 4 zařízení a sledovat 7 dní dozadu. Doba nahrávání 30 hodin je oproti ostatním nízká, vzhledem k ceně je ale možné Telly považovat za rozumný kompromis. Zakoupíte-li od Telly také internet na doma a mobilní tarif, můžete ušetřit až 2 400 Kč ročně.

Nahrávání30 hodin
Zpětné zhlédnutí7 dní
Počet zařízení4

VÝHODY

NEVÝHODY

Více než 130 programů na 6 zařízeních s výhodnou cenou pro stávající zákazníky

Tradiční poskytovatel telekomunikačních a internetových služeb má pro zákazníky 3 základní tarify, které lze dále rozšiřovat o různé tematické balíčky filmových, dokumentárních nebo sportovních kanálů.

 • TV Klasik: 55+ programů, z toho 40+ v HD kvalitě, HBO na první měsíc zdarma, 229 Kč/měsíc.
 • TV Komfort: 110+ programů, z toho 70+ v HD kvalitě, HBO na první měsíc zdarma, videotéka v ceně, 429 Kč/měsíc.
 • TV Komplet: 130+ programů, z toho 100+ v HD kvalitě, HBO a HBO GO v ceně, videotéka v ceně, 829 Kč/měsíc.

K balíčkům je potřeba pořídit set-top box, jehož pronájem v základní verzi stojí 70 Kč/měsíc, v prémiové na 120 Kč/měsíc.

Nejste-li zákazníky Vodafone, internetová televize vás vyjde dráž než u jiných poskytovatelů, můžete ji ale sledovat až na 6 zařízeních a skvělých je také 100 hodin nahrávání, kterému konkuruje pouze O2 nebo Lepší.TV, které ale lze sledovat pouze na 3 zařízeních. V poměru kvalita versus cena je tedy nabídka stále dobrá. Pokud již máte internet od Vodafone, získáte nižší cenu a nabídka pak bude velice výhodná.

Nahrávání100 hodin
Zpětné zhlédnutí7 dní
Počet zařízení6

VÝHODY

NEVÝHODY

Neomezené nahrávání za bezkonkurenční cenu

Lepší TV se snaží zákazníky nalákat na velice výhodnou cenu. Za 199 Kč měsíčně (139 Kč na první dva měsíce) můžete mít 134 programů, z nichž je celá řada v HD kvalitě, přístup k videotéce s více než 1 300 filmy, zpětné zhlédnutí 30 dní a především neomezené nahrávání, které u jiných poskytovatelů těžko najdete. Prémiové balíčky typu HBO lze dokoupit.

Pokud by vám stačil naprostý základ, můžete si objednat variantu Mini, která za 99 Kč měsíčně nabízí 41 stanic, zpětné sledování na 10 dní, nahrání až 20 pořadů a téměř 500 filmů ve videotéce. TV Box ke starším televizím koupíte za 1 899 Kč.

S Lepší TV se nemusíte zavazovat ke smlouvě a její cena je opravdu nízká, logicky se tak nabízí otázka, v čem může být háček. Prozkoumali jsme tedy recenze a zjistili, že ačkoli je programů hodně, spousta z nich nemusí být příliš atraktivní, kvalita obrazu patří k těm průměrnějším a aplikace by si zasloužila pár vylepšení. Lepší TV tak vyhoví spíše méně náročným uživatelům, pro které je důležitá nízká cena internetové televize.

NahráváníNeomezené
Zpětné zhlédnutí30 dní
Počet zařízení3

VÝHODY

NEVÝHODY

Skvělých 100 hodin nahrávání a zajímavé funkce pro fanoušky sportu

Všem dobře známý operátor nabízí 4 tarify s možností přikoupení dalších balíčků programů.

 • Bronzová: 65 programů, z toho 30 v HD kvalitě, 299 Kč/měsíc.
 • Stříbrná: 106 programů, z toho 53 v HD kvalitě, 299 Kč/měsíc na první dva měsíce, poté 449 Kč/měsíc.
 • Stříbrná v O2 Spolu: Stejná jako verze Stříbrná, ale s lepší cenou pro ty, kteří mají od O2 více služeb. Zvýhodněná cena je 150 Kč/měsíc na první dva měsíce, poté 299 Kč/měsíc.
 • Zlatá: 138 programů, z toho 63 v HD kvalitě, HBO v ceně, 449 Kč/měsíc na první dva měsíce, poté 749 Kč/měsíc.

Internetovou televizi můžete sledovat až na 3 zařízeních, nikoli však současně. Pokud byste chtěli sledovat pořady až na 3 zařízeních najednou, bude vás to stát 100 Kč měsíčně. Set-top box stojí 69 Kč měsíčně.

Velice zajímavé funkce má O2 TV pro sportovní fanoušky. Kromě toho, že si k základním sportovním programům, jež jsou již součástí balíčků (rozsah dle typu tarifu), můžete dokoupit další prémiové sportovní kanály, nabízí sledování několika sportovních přenosů najednou nebo záběry z více kamer.

Nabídka O2 je srovnatelná s tou od Vodafone, pokud jste však již zákazníky O2, můžete při odběru internetové televize společně s dalšími produkty získat slevy, které učiní její cenu zajímavější a výhodnější.

Nahrávání100 hodin
Zpětné zhlédnutí7 dní
Počet zařízení3

VÝHODY

NEVÝHODY

Nejširší výběr programů s možností sledování ze 6 zařízení

T-Mobile, patřící do trojice největších stabilních operátorů, nabízí 4 tarify, které se mohou pochlubit nejširší nabídkou programů, přičemž cena zůstává srovnatelná s ostatními poskytovateli.

 • S: 100 programů, z toho 53 v HD kvalitě + 9 na vyzkoušení, 280 Kč/měsíc na první tři měsíce, poté 399 Kč/měsíc.
 • M: 130 programů, z toho 69 v HD kvalitě + 5 na vyzkoušení, 300 Kč Kč/měsíc na první tři měsíce, poté 499 Kč/měsíc.
 • L: 151 programů, z toho 76 v HD kvalitě + 4 na vyzkoušení, 360 Kč/měsíc na první tři měsíce, poté 599 Kč/měsíc.
 • XL: 156 programů, z toho 81 v HD kvalitě + 9 na vyzkoušení, HBO a Cinemax v ceně, 540 Kč/měsíc na první tři měsíce, poté 899 Kč/měsíc.

Zvýhodněné ceny tarifů platí do 31.12. S balíčky M a L získáte aktuálně 3 měsíce sledování programů HBO zdarma, poté je lze dokoupit, stejně jako další programové balíčky. Budete-li chtít přístup do videotéky, zaplatíte 99 Kč/měsíčně navíc.

K ceně tarifu se připočítává 50 Kč/měsíc za pronájem set-top boxu (pokud nemáte vhodnou televizi), které můžete mít maximálně 2 + další 4 zařízení (tablet, mobilní telefon, notebook). Celkem je tedy možné na internetovou televizi koukat na 6 zařízeních najednou. Zpětné zhlédnutí 7 dní je standardem a 60 hodin nahrávání patří k těm lepším. Pro ty, kteří si chtějí vybírat z velkého množství kanálů, je nabídka velice zajímavá.

Nahrávání60 hodin
Zpětné zhlédnutí7 dní
Počet zařízení6

VÝHODY

NEVÝHODY

4 různé tarify za atraktivní ceny pro nenáročné zákazníky 

Menší poskytovatel internetové televize nabízí cenově atraktivní balíčky pro méně náročné uživatele, kteří nevyužijí velké množství programů.

 • Mini: 43 programů, z toho 30 v HD kvalitě, 149 Kč/měsíc.
 • Smart: 54 programů, z toho 41 v HD kvalitě, 199 Kč/měsíc.
 • Multi: 66 programů, z toho 46 v HD kvalitě, 249 Kč/měsíc.
 • Kombi: 74 programů, z toho 53 v HD kvalitě, 289 Kč/měsíc.

K základním tarifům si lze přikoupit další balíčky, např. za 3 HBO programy zaplatíte měsíčně 235 Kč nebo 2 350 Kč při roční platbě (tzn. 2 měsíce zdarma). Za filmotéku s 500 tituly zaplatíte 99 Kč/měsíčně.

Cena internetové televize Skylink je velice atraktivní, má však nevýhodu v podobě absence nahrávání, jež je u jiných poskytovatelů standardem, a placeného přístupu do videotéky, která je u dražších nabídek v ceně.

Nahrávání0 hodin
Zpětné zhlédnutí7 dní
Počet zařízení4

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat poskytovatele internetové televize

1) Na kolika zařízeních budete televizi sledovat

Většina internetových televizí umožňuje sledování na více zařízeních, ne vždy je to však možné současně. Pokud jste tedy rodina, kde se každý kouká na své pořady a netrávíte čas u televize společně, zajímejte se nejen o to, na kolika zařízeních můžete TV sledovat, ale také o to, zda na ni lze koukat najednou na různých zařízeních.


2) Jak budete využívat funkci nahrávání a zpětného zhlédnutí

Důležité funkce zejména pro ty, kteří nestíhají sledovat oblíbené pořady v jejich pravidelných časech, nebo se na ně rádi dívají opakovaně. Zpětné zhlédnutí je většinou 7 dní, maximální počet hodin nahrávání je ale různý.


3) Porovnejte nabídky v internetových srovnávačích

Poskytovatelů internetové televize je spousta a tak se vyplatí je porovnat. Využít k tomu můžete srovnávače jako Porovnej24.cz, Ušetřeno.cz nebo Porovnejsito.cz. Při srovnání však nehleďte pouze na cenu tarifu, důležité jsou také funkce, které internetová televize umí, kvalita obrazu, jež může být u levnějších poskytovatelů o něco horší, nebo přehlednost mobilní aplikace.


4) Zohledněte ceny doplňkových služeb

Další důležitou roli hrají služby, které nemusejí být u levnějších nabídek v ceně, případně se jejich výše může výrazně lišit dle jednotlivých poskytovatelů. Jedná se například o pronájem set-top boxu, aktivační poplatky, přístup do videotéky, prémiové kanály, sledování na více zařízeních současně nebo pokuty za předčasné ukončení.


5) Spojením služeb můžete ušetřit

Většina provozovatelů internetové televize nabízí i další služby, například internet na doma nebo mobilní tarify. Objednávkou více služeb dohromady je pak obvykle možné získat různé slevy a bonusy.

Často kladené otázky

V závislosti na poskytovateli vám internetová televize může nabídnout i více než 100 českých a zahraničních televizních kanálů. U mnoha z nich je pak možné sledovat pořady ve vysoce kvalitním HD rozlišení, které díky ostrosti obrazu a detailů nabízí maximální zážitek z televize.

Zpětné přehrávání vám umožní sledovat programy, které jste nestihli. Programy se automaticky ukládají do archivu, u většiny internetových televizí 7 dní, ale lze najít i poskytovatele nabízející zpětné zhlédnutí až 30 dní.

Funkce nahrávání poslouží těm, pro které je zpětné sledování 7 dní málo. Jednoduše své oblíbené programy nahrajete a podíváte se později. Kolik hodin můžete nahrát záleží opět na poskytovateli, někteří nabízejí až 100 hodin nebo dokonce neomezené nahrávání.

V nejnapínavějším momentě filmu zazvoní zvonek u dveří, volá šéf s neodkladnou záležitostí, děti se začnou dožadovat pozornosti nebo musíte nutně na toaletu – a celý zážitek z filmu je zkažený. Přesně tahle situace se vám s internetovou televizí nikdy nestane – jako jediná z technologií vám dovolí dát pauzu a přerušit program, takže nepřijdete o žádný důležitý moment. Pokud byste nestihli ani pauzu, můžete si pořad přetočit dozadu.

IPTV lze sledovat na televizi, počítači, notebooku, tabletu nebo mobilu. To, kolik zařízení se k ní může připojit, záleží na poskytovateli internetové televize. Někteří vám umožní připojit až 6 zařízení.

Pojem internetová televize může evokovat kanály jak je Youtube nebo Stream.cz, které opravdu zdarma jsou. S těmi však IPTV nemá nic společného. IPTV je technologie připojení, která vám umožňuje sledovat různé televizní kanály. Poskytovatelé internetové televize za tyty kanály platí licenční poplatky a tudíž i vy, jakožto koncový zákazník, za sledování internetové televize platíte. Kolik zaplatíte záleží na tom, jakého poskytovatele si vyberete.

Ano, můžete. Pokud jste v Evropské unii, lze se prostřednictvím aplikace připojit k vaší internetové televizi (například přes tablet) a užívat si vaše oblíbené pořady i mimo domov. Pozor však na spotřebu dat, která není mimo ČR neomezená, i když máte doma neomezený tarif.

U většiny internetových televizí lze dětský zámek nastavit a zamezit tak sledování nevhodných programů dětmi.

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)