TEST 10+ nejlepších VPN pro ČR 2023 - recenze, diskuze


Výběr redakce

VPN s 45denní zkušební lhůtou

Orientační cena: od 2,03 € měsíčně


Další na zvážení

Velmi populární VPN, kde můžete platit bitcoiny

Orientační cena: od 2,99 € měsíčně


Oblíbená volba

Možnost připojení až 10 zařízení

Orientační cena: od 1,33 $ měsíčně


Další na zvážení

Dobrá volba i pro nováčky

Orientační cena: od 5,00 $ měsíčně

Vpn Pro Cr

Už se vám někdy stalo, že jste si chtěli například v zahraničí přes streamovací službu přehrát zápas nebo svůj oblíbený seriál, ale v dané zemi to nebylo možné? Nebo vám vadí, kolik informací na sebe na internetu vlastně prozrazujete? Ve všech těchto případech (a mnoha dalších) se uživatelé obrací na pomoc k VPN. O co se jedná, proč jsou prospěšné a jakou vybrat? Pojďme se na to podívat!

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Termín VPN zkracuje slova “virtual private network” a jedná se o software, který svým uživatelům pomáhá zůstat ve světě internetu v anonymitě a také virtuálně měnit polohu. Co to znamená v praxi? Díky VPN zůstávají všechny vaše citlivé informace v bezpečí, můžete obcházet bloky streamovacích služeb jako Netflix či Amazon Prime Video a využívat této služby můžete na všech svých zařízeních, ať už preferujete notebook nebo třeba mobilní telefon. Například v Číně tak můžete navštěvovat zakázané sociální sítě a podobně.

Existuje hned několik důvodů, proč VPN lidé využívají. Ty hlavní jsou:

  • Zabezpečení na veřejných sítích – pokud využíváte veřejných připojení k wifi, stáváte se snadnějším terčem pro nejrůznější hackery. VPN však vaši IP adresu změní a zachová tak potřebné soukromí.
  • Ochrana dat – velké společnosti jako Google či Facebook využívají vaše data k tomu, aby je následně předaly obchodníkům, kteří na vás mohou cílit své reklamy. S VPN se sledování a prodeji vašich dat můžete vyhnout.
  • Nákupy – při nakupování online, zvlášť u obchodníků, které neznáme, se nám většinou nechce zadávat údaje o platebních kartách a podobně. I v tomto případě VPN pomůže.
  • Streamovací služby – díky VPN můžete sledovat své oblíbené seriály i v zemích, kde tento obsah není dostupný.
  • Obcházení cenzury – ať už jste v zemi, kde jsou zakázány sociální sítě, nebo je třeba máte zakázány ve škole či v práci, umožní vám VPN sledovat vše bez omezení.

VPN s 45denní zkušební lhůtou

Za CyberGhostVPN hledejte rumunského poskytovatele, který si v našem srovnání zasloužil skvělé umístění hned z několika důvodů. Stejně jako řada dalších neuchovává žádné záznamy, patří k těm velmi spolehlivým a nabízí nepřetržitou zákaznickou podporu, ale umí i něco navíc. Automaticky chrání wi-fi sítě, najdeme tu i profil pro práci s torrenty, je kompatibilní s řadou zařízení, má více než 6 000 serverů v 91 zemích a zkušební režim zdarma tu získáte dokonce na 45 dní. A ani potom nebudete zklamáni – tato VPN totiž patří k těm cenově příznivějším.

Je něco, co neumí? Ano, podle aktuálních informací bohužel nefunguje v Číně.

Orientační cena: od 2,03 € měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

Velmi populární VPN, kde můžete platit bitcoiny

NordVPN, jak může napovědět název, čerpá ze severských ideálů založených na jistotě, důvěře a inovacích. Hlavními benefity jsou v tomto případě vedle bezpečnosti především rychlost, zákaz logů, možnost výběru z více než 5000 serverů v 60 zemích, napojení až na 6 zařízení a nezklame ani cenou. Platit se tu dá dokonce bitcoiny, což není úplně běžné. Počítat můžete s dobrou kompatibilitou, kdy si rozumí s naprostou většinou zařízení, nechybí ani nepřetržitá podpora 24/7. Najdete tu i celou řadu dalších, dodatečných funkcí, které můžete objevovat třeba v 30denním zkušebním bezplatném režimu.

Co zde může někomu chybět, jsou některé starší certifikáty zabezpečení.

Orientační cena: od 2,99 € měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

Možnost připojení až 10 zařízení

Služba PureVPN se může v mnoha parametrech srovnávat s těmi nejlepšími konkurenty. Více než 6500 zabezpečených serverů ve více než 78 zemích, nepřetržitá podpora, tisíce IP adres, skvělá kompatibilita s většinou myslitelných zařízení, v žádném z těchto ohledů není pozadu. A k tomu nabízí i něco navíc. Na jeden účet můžete připojit až 10 zařízení, dalším příjemným bonusem je funkce Split Tunneling, která umožňuje nastavení různých parametrů pro rozličné aplikace.

Cenově se řadí k těm příznivějším. Nenajdete tu však možnost vyzkoušet si službu zdarma, “záplatou” v tomto případě však může být období 31 dní, po které garantují vrácení peněz v případě nespokojenosti.

Orientační cena: od 1,33 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

Dobrá volba i pro nováčky

Pokud jsou pro vás doposud VPN služby velkou neznámou, nemusí být na první dobrou snadné se v uživatelských rozhraních zorientovat. VyprVPN však patří k těm, které jsou uživatelsky přívětivé i pro začátečníky. Dále vyniká také obrovským počtem IP adres, kterých má přes 300 000, takže riziko blokace je velmi nízké. Funguje také bez problémů v Číně. Kompatibilní je s celou řadou zařízení i aplikací, naráz však připojit můžete jen 5 zařízení.

Hlavním negativem je zde rychlost, která je o něco nižší, než nabízí konkurence. Avšak pokud připočítáme nízkou cenu, pro nováčky jde určitě o dobrou volbu.

Orientační cena: od 5,00 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

Velmi rychlá a propracovaná VPN

Více než 40 tisíc IP adres, 850 serverů na více než 75 místech po celém světě, nepřetržitá podpora v případě potřeby, rychlost i pokročilé bezpečnostní funkce dělají z IPVanish variantu, kterou se také vyplatí při výběru VPN zvážit. Patří mezi ty, které o vás neuchovávají žádné záznamy, odblokuje Netflix, HBO Go a řadu dalších služeb. Windows, Android, Mac ani Linux nečiní v tomto případě potíže, vše si navíc můžete bezplatně vyzkoušet na 30 dní zdarma. Vedle toho umožňuje až 10 připojení zároveň.

Ačkoliv se najde pár drobností, které tato služba nezvládá, hlavním negativem zde zůstává cena, která patří k těm vyšším.

Orientační cena: od 3,99 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedna z nejlépe hodnocených VPN vůbec

Pokud byste hledali i další testy VPN, najdete ExpressVPN na prvních příčkách nejčastěji. A nutno říct, že právem. Patří nejen k nejpopulárnějším a nejznámějším, ale také těm nejkvalitnějším, nejrychlejším a nejbezpečnějším. Dalo by se zkrátka říct, že nabízí vše, co od služeb tohoto typu očekáváte.

Využívat tuto VPN můžete, ať už máte jakékoliv zařízení. Je kompatibilní s Macem, Windowsy, Androidy, iOS, Linuxem… Najdete zde 3000 serverů napříč celou planetou (konkrétně je to 94 zemí) a kdekoliv budete, můžete sledovat a využívat ty stránky, které zrovna chcete a potřebujete, bez omezení, ať už jde o Netflix či Spotify. K dispozici je vám více než 250 tisíc IP adres. Příjemným bonusem je 30 dní na vyzkoušení služby zdarma a také nepřetržitá podpora v případě potíží.

Nevýhody? Najdou se, ale mnoho jich není. Jednou z nich může být cena, pro některé začátečníky zase seznámení se se službou může být trochu trnitější.

Orientační cena: od 8,32 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

Podceňovaná a zajímavá VPN

V souvislosti se švýcarskou PrivateVPN se můžeme často setkat se slovem “podceňovaná”. Nepatří k těm nejznámějším ani nejvyhledávanějším službám, ale podle nás za pozornost stojí. Dokáže odblokovat řadu streamovacích služeb, umožňuje až šest připojení najednou, patří k těm rychlejším, je kompatibilní s naprostou většinou zařízení, cenově je příznivá a nabízí 30denní garanci vrácení peněz.

Pro někoho by však mohl představovat nevýhodu menší počet serverů, kdy disponuje zhruba 150 servery v 62 zemích, což není ve srovnání s konkurencí, kdy jiné společnosti mají serverů tisíce, nijak oslnivé číslo.

Orientační cena: od 2,08 € měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

VPN s oslnivou rychlostí

Pokud chcete sledovat streamovací služby ve vysoké kvalitě, HotSpotShield je v tomto ohledu skvělou volbou. Vyniká skutečně vysokou rychlostí, jeho cena přitom patří k těm příznivějším. Ostatně, pokud nebudete spokojeni, můžete si nechat do 45 dnů vrátit peníze, což je také férová nabídka. Dále nabízí připojení k více než 1800 serverům na více než 115 místech po světě a spárovat ji můžete s 5 zařízeními.

Co se některým uživatelům na této službě až tak nelíbí, je sběr dat, kterých Hotspotshield shromažďuje o trochu víc než konkurence. Nejedná se však o nic dramatického, o vaše soukromí je i zde postaráno.

Orientační cena: od 7,99 $ měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

Rostoucí VPN skvělá na streamování 

Švýcarská služba ProtonVPN se dostává do popředí hlavně v poslední době díky četným vylepšením. Oblíbená je především pro své skvělé výsledky co se týče odblokování streamovacích služeb typu Netflix či Amazon Prime Video. Dalším bonusem je opravdu vysoká míra soukromí, ve Švýcarsku totiž mají v tomto ohledu jedny z nejpřísnějších zákonů. Zvládá i stahování torrentů a vše si můžete vyzkoušet s 30denní zárukou vrácení peněz.

Jako nevýhodu zde můžeme zmínit vyšší cenu u propracovanějších tarifů, které logicky nabízejí ty nejzajímavější služby.

Orientační cena: od 4,99 € měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká a rychlá VPN

Avast SecureLine patří k těm méně rozšířeným VPN, ale pokud je vaší prioritou rychlost, patrně se vyplatí ji nezavrhovat, v testech totiž vychází v tomto ohledu více než dobře. Jedná se o českou službu, takže může potěšit i tím. Funguje také s většinou běžných zařízení.

Fakt, že nepatří k těm nejpopulárnějším VPN, má ale i své důvody. 55 serverů v 34 zemích rozhodně nejsou nijak oslnivá čísla, dalším uživatelům by nemuselo vyhovovat ani předplatné. Přestože si můžete službu na 7 dní vyzkoušet zdarma, následně si musíte zakoupit minimálně roční plán, což je poměrně dlouhá doba.

Orientační cena: od 70 Kč měsíčně

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat VPN

Zaujaly vás výhody, které VPN nabízí, a rádi byste si tuto službu pořídili? Zde je seznam věcí, které je dobré při výběru zvážit.

1) K čemu VPN potřebujete?

Ze všeho nejdříve si ujasněte účel, kvůli kterému si VPN pořizujete. Často cestujete a jde vám o sledování streamovacích služeb v zahraničí? Potřebujete připojit více zařízení? Nebo hledáte jen jednoduchou službu pro ochranu svých dat? To vše vám pomůže vybrat správně.


2) Pozor na kompatibilitu

Ačkoliv většina VPN si bez problémů rozumí s běžnými zařízeními typu Windows, Android, Mac či Linux, nemusí to být pravidlem, a je proto dobré si kompatibilitu ověřit.


3) Zvažte uživatelské rozhraní

Pokud jste ve světě techniky jako ryba ve vodě, nejspíš tento bod nemusíte řešit. Ale pokud patříte k nováčkům v této oblasti, vyberte si raději službu, která je uživatelsky přívětivá a jednoduchá.


4) Geografie hraje roli

Ne na všech místech na světě VPN fungují, některým dělá problémy například provoz v Číně. Jestliže se chystáte cestovat a službu využívat v zahraničí, ověřte si, že má vybraná VPN své servery v daném místě nebo poblíž.


5) Cena hraje roli

VPN se samozřejmě liší svou cenou a většinou platí, že čím dražší, tím propracovanější zkrátka služba je. Ušetřit můžete na tom, že si ji předplatíte na více měsíců dopředu. Většina poskytovatelů také nabízí možnost vyzkoušení zdarma nebo alespoň garantují vrácení peněz v případě nespokojenost.

Často kladené otázky

Ano, VPN jsou v České republice (a mnoha dalších zemích) zcela legální a nemusíte se bát je používat (pokud samozřejmě vaše činnost na internetu není nelegální sama o sobě). Ovšem v zemích, jako je Čína, Rusko, Bělorusko, Írák, Omán nebo třeba Turecko, už je to složitější a tyto služby jsou zde zakázané.

VPN zdarma existují, ale stejně jako spousta dalších bezplatných věcí mají svá ale. Přítomné reklamy by se nejspíš daly zvládnout, ovšem co se týče dalších parametrů, nejspíš budete jejich nabídkou ve srovnání s placenými VPN zklamaní. Omezení pro počet zařízení, množství dat, počet míst, na kterých fungují… S tím vším je třeba počítat.

Výhody v případě VPN nad nevýhodami značně převažují, ale je fér je zmínit. Vedle toho, že jsou VPN, jak jsme již zmiňovali, v některých zemích nelegální, vám mohou nepatrně zpomalit připojení, některé weby se snaží uživatele VPN blokovat, je také třeba počítat s tím, že si za tyto služby zaplatíte a nemůžete se vždy stoprocentně spolehnout na to, že vás ochrání naprosto před všemi nezpečími.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.2/5 - (18 votes)