16 důvodů, proč (ne)kupovat Nike Dunk Low

K dostání od 2400 Kč v eshopu →

K dostání od 2400 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 152 uživatelských recenzí, 6 videopohledů a 5 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT Nike Dunk Low

 • Většina kupujících se shoduje, že jsou tenisky velmi pohodlné a dobře na noze sedí.
 • Recenzenti na teniskách vyzdvihují jejich design a chválí, že se hodí téměř k jakémukoliv outfitu.
 • Tenisky mají vzhledem ke své kvalitě přijatelnou cenu, napsala spousta lidí v recenzích.
 • Podle několika majitelů vypadají tenisky ve skutečnosti lépe než na obrázku.
 • Tento tester chválí podrážky bot, které svou přilnavostí a odolností naprosto naplnily jeho vysoká očekávání.
 • Lidé tenisky využívají na běžné nošení i na ježdění na skejtu.
 • Skejťáci si v této videorecenzi pochvalují, že jsou boty po rozchození velmi ohebné a pružné.
 • Při ježdění na skejtu řada lidí oceňuje dobrý „board feel“, tedy to, že při jízdě dobře cítí prkno.
 • Několik lidí uvádí, že na tenisky dostává spoustu komplimentů.
 • Aktuálně, v roce 2019, je výběr barevných provedení obrovský.

K dostání od 2400 Kč v eshopu →

ŠEST důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Dunk Low

 • Řada lidí si stěžuje, že jsou tenisky během prvních dnů nošení tvrdé a je třeba je rozchodit.
 • Několik zákazníků na amazonu zmiňuje, že jsou boty velmi úzké a doporučují pořídit si větší velikost.
 • Pár majitelů kritizuje polstrování bot a uvádí, že tenisky nejsou pohodlné a noha je v nich příliš stísněná.
 • Tenisky se několika skejťákům zničily během pár týdnů.  
 • Podle jednoho zákazníka e-shopu nike.com je mezi vložkou a samotnou botou velké množství přebytečného lepidla a při každém kroku je slyšet, jak se vložka odlepuje.
 • Autor této recenze uvádí, že boty nemají moc dobrou ventilaci, což mu znepříjemňuje skejtování v horkých letních dnech. Podobné názory se objevily i v několika uživatelských recenzích.

K dostání od 2400 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky Nike Dunk Low jsou určené na běžné nošení i pro jízdu na skateboardu. Lidé si u nich pochvalují pohodlné nošení, design i férovou cenu. Někteří si stěžují na to, že jsou boty zpočátku tvrdé a nepohodlné a je potřeba je rozchodit. Pár lidí také kritizovalo, že se jim tenisky rychle zničily.

Pokud hledáte dobře vypadající tenisky za rozumnou cenu, u kterých si budete moct vybrat z nejrůznějších barevných provedení, pak by mohly Nike Dunk Low splnit vaše očekávání. Jestliže se poohlížíte po botách, v nichž budete moci aktivně sportovat a zároveň očekáváte, že vám takto vydrží dlouhou dobu, pak doporučujeme sáhnout po jiném modelu. 

Hodnocení sneakers podle Entuzia
 • 91.0%
  Naše hodnocení - 91.0%
91%

K dostání od 2400 Kč v eshopu →

Příběh bot Nike Dunk Low

Původně byly boty Nike Dunk určeny pro basketbal. Jejich historie sahá do roku 1985, kdy byl právě tento sport na obrovském vzestupu. Značka Nike v té době začala spolupracovat se špičkovými vysokoškolskými týmy a vznikaly různé barevné kombinace bot, aby ladily s barvami daných škol.

O prvotní návrh bot se postaral Peter Moore, který je také autorem prvního designu ikonických tenisek Air Jordan. Původní model Nike Dunk Low byl vlastně kombinací několika starších modelů bot Nike, což bylo u basketbalových bot v 80. letech běžné. Trakce podrážky například odkazovala k botám Air Jordan I, které byly představeny jen o pár měsíců dříve. Stejným modelem se nechala inspirovat i horní část boty, která měla několik společných prvků i s botami Nike Terminator.

Po čase se tenisky rozšířily i mimo basketbalovou komunitu a jejich styl si oblíbili skejťáci, kteří z nich udělali ikonu svého sportu. Zaujaly je u nich stejné vlastnosti, pro které byly boty oblíbené u basketbalistů, tedy dobrá opora, tlumení dopadu a podrážka.

Speciální skejtový model Nike Dunk SB byl představen v roce 2002. Verze se dočkala několika úprav, aby co nejvíce odpovídala potřebám tohoto sportu. Od té doby vznikla spousta limitovaných edic těchto tenisek ve spolupráci s osobnostmi z mnoha různých odvětví. K dispozici je jak tento model „Low“, tak i vyšší verze „High„.

K dostání od 2400 Kč v eshopu →

Styl

Tenisky Nike Dunk Low mají klasický, ikonický vzhled, který se hodí téměř ke všem outfitům. Typické jsou pro svůj nízkoprofilový design, velké logo Nike  na stranách a gumovou podrážku s kruhovým vzorkem. Na českém trhu objevíte desítky různých barevných variant.

Pohodlí a číslování

Tenisky Nike Dunk Low nejsou super pohodlné už při prvním nošení. Nejdříve budou tvrdé, neohebné a úzké, ale jakmile je rozchodíte, budete s nimi nejspíš, stejně jako velká většina lidí, spokojeni. Pořídit si můžete svou běžnou velikost, ale pokud máte širší nohu, doporučujeme zvolit tenisky o půl čísla větší, než běžně nosíte.

K dostání od 2400 Kč v eshopu →

Podobné sneakers od značky Nike

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají pod značku Nike. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Nike Dunk High

Nike Dunk High jsou vyrobené tak, aby dobře fungovaly na hřišti či skejtu a přitom skvěle vypadaly na ulici při každodenním nošení. Uživatelé oceňují pohodlnost a klasickou siluetu tenisek. Potěšila je také kvalita použitého materiálu, odolnost bot i jejich nízká cena. Někteří z nich si ale postěžovali, že se v těchto teniskách v létě či při sportu více potí nohy. Upozorňují také na to, že se boty ze začátku mohou zdát příliš těsné a jejich nošení či obouvání tak může být nepohodlné.

Pokud jste příznivci klasického vzhledu, hledáte kvalitní obuv a nechcete za ni utratit majlant, nebo je vaší prioritou možnost všestranného využití bot, tyto tenisky pro vás budou ty pravé. Pokud však vybíráte tenisky na léto nebo máte výrazně širší nohy, Nike Dunk High pro vás nemusí být ideální.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Bruin

Nike Bruin byly světu představeny již v roce 1972, původně basketbalová obuv byla značkou Nike upravena na skateboardovou verzi, kterou dnes můžete spatřit ve skate parcích, ale i na ulicích měst. Recenzenti oceňují klasický vzhled bot, jejich pohodlnost i vysokou kvalitu použitého materiálu. Někteří ale upozorňují, že se tenisky musí rozchodit a ani pak nejsou vhodné pro jedince se širšími chodidly.

Pokud upřednostňujete konzervativní vzhled, nechcete dát příliš zabrat své peněžence nebo sháníte boty, co vydrží roky, Nike Bruin si oblíbíte. Pokud však nesnesete těsnější boty nebo máte širší nohy, tyto tenisky vás moc nepotěší.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Stefan Janoski

Tenisky Nike Stefan Janofski rozšiřují kolekci bot SB Nike určených pro skateboard. Jsou vyrobeny tak, aby skvěle fungovaly na skejtu a přitom stylově vypadaly i při každodenním nošení. Recenzenti oceňují především jejich decentní vzhled, pohodlnost i to, že si je mohou obout na téměř každou příležitost. Na druhou stranu ale někteří z nich nejsou spokojeni s odolností bot a další upozorňují na nesedící číslování.

Pokud jste fanouškem jedné z největších hvězd skateboardingu Stefana Janoskiho, nechcete zruinovat svou peněženku nebo sháníte snadno kombinovatelné boty s minimalistickým designem, po teniskách Nike Stefan Janoski s klidem sáhněte. Jestliže však mezi vaše priority patří vysoká kvalita a máte širokou nohu, svůj výběr si ještě promyslete.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Classic Cortez

Aktuální model Classic Cortez svému předchůdci ostudu rozhodně neudělal. Majitelé modelu chválí autentický design, lehkost obuvi a možnost vzít si boty téměř k čemukoli. Botám ale chybí větrání, což vadilo těm, kteří hledali boty na celodenní nošení. Nejvíce negativních recenzí boty obdržely za číslování, díky němuž byla obuv mnoha lidem malá nebo těsná.

Boty sice nenabízí žádné převratné technologie, ale za to notnou dávku nostalgie. Pokud jste si vždy přáli obout slavné Cortezky a hledáte stylovou koženou obuv, která je lehká a bude vám ladit k víc než jednomu tričku, pak jste na správné adrese. Je-li vaším cílem vzdušná obuv, vhodná na celodenní nošení, pak bude lepší porozhlédnout se po jiném modelu.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Tennis Classic

Pro Nike Tennis Classic platí, že v jednoduchosti je krása. Právě čistý design oslovil řadu kupujících. Stejně tak na teniskách vyzdvihují vysoký komfort a také to, jak lehké a vzdušné jsou. Příjemným zjištěním je také bezproblémové číslování. Majitelům naopak vadí, že obuv je pohodlná až když ji rozchodí, což nějakou tu chvíli trvá. Zároveň údržba bot je trochu náročnější.

Pokud hledáte jednoduše pohodlné, vzdušné a cenově dostupné tenisky, které šlechtí retro design a dlouhá historie, budou vám Nike Tennis Classic sympatické. Jestliže se rozhlížíte po technologicky vymakané boty s poutavým designem a trochu snazší údržbou, tento model nejspíš není pro vás.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6]
 3. Jiné zdroje [1][2][3][4][5]

Napsat komentář