15 důvodů, proč (ne)kupovat Nike Tanjun

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 3569 uživatelských recenzí, 12 videopohledů a 5 dalších zdrojů, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DEVĚT důvodů, proč KUPOVAT Nike Tanjun

 • Lidé často vychvalují vysoký komfort, který jim boty poskytují. Mnozí zmiňují, že tenisky nosí na dlouhé směny v práci, a ani tehdy je nebolí nohy.
 • Pár kupujících je příjemně překvapených, že se tenisky navzdory svému materiálu rychle nezašpiní, a pokud ano, je snadné je vyčistit.
 • Mnoho majitelů je nadšených prodyšností bot a říkají, že se jim v nich chodidla vůbec nepotí.
 • Vysoké procento vlastníků vyzdvihuje lehkost bot. Jeden z nich říká, že je na nohách vůbec necítí a připadá si, jako by chodil bosý.
 • Ačkoliv pro to tenisky nejsou primárně určené, lidé je často nosí také do posilovny či na některé druhy cvičení.
 • Lidé často zmiňují, že tenisky mají férovou cenu.
 • Boty mají velmi měkkou a pohodlnou podrážku, chválí si pár majitelů.
 • Někteří fanoušci sneakers jsou z bot natolik nadšení, že si po dobrých zkušenostech tenisky pořídili v dalších barevných provedeních.
 • Autor této recenze oceňuje, že boty nejsou na špičce prošité a jsou tak velmi ohebné.

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

ŠEST důvodů, proč NEKUPOVAT Nike Tanjun

 • Kupující často upozorňují, že se tenisky nehodí do deštivého počasí a musíte si dávat pozor, abyste v nich nešlápli do kaluže.
 • Někteří majitelé kritizují, že boty nemají dostatečnou oporu klenby a museli si pořídit vhodné vložky do bot.
 • Jedna z uživatelek uvádí, že tenisky trochu kloužou a nehodí se tak třeba na procházky v terénu.
 • Několik kritiků upozorňuje, že boty kvůli svému materiálu nevydrží v dobrém stavu příliš dlouho a začnou se na některých místech trhat.
 • Pár kupujících zmiňuje, že je potřeba boty nejprve rozchodit, než se v nich bude chodit pohodlně.
 • Číslování bot je posunuté a je potřeba si koupit alespoň o půl čísla větší velikost, varují někteří z vlastníků včetně autora této recenze.

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky Nike Tanjun vycházejí z úspěchu bot Nike Roshe Run a svou siluetou je mohou připomínat. Lidé si tenisky oblíbili pro jejich prodyšnost, kterou oceňují zejména v horkém počasí, lehkost a také proto, že je mohou nosit pohodlně dlouhé hodiny. Jako minus však někteří uvádějí, že tenisky nevydrží v původním stavu příliš dlouho a nehodí se do deštivého počasí.

Jestliže toužíte po teniskách v jednoduchém a elegantnějším designu, které vám budou pohodlné i při celodenním nošení, mohly by být Nike Tanjun správnou volbou. Pokud však hledáte boty, které vám vydrží dlouhá léta a budete si je moci s klidem vzít do terénu, raději se poohlédněte po jiném páru.

Hodnocení sneakers podle Entuzia
 • 90.0%
  Naše hodnocení - 90.0%
90%

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Příběh bot Nike Tanjun

Svůj debut si boty Nike Tanjun odbyly v roce 2015. Pozornost veřejnosti si boty získaly především tím, že svým konceptem navazovaly na model Nike Roshe Run, a svou siluetou je také mnohým připomínají. Navázaly na ně však nejen svým designem, ale také úspěchem, kterým se svým slavným předchůdcům mohou rovnat.

Slovo Tanjun pochází z japonštiny a značí jednoduchost. Ta se odráží především v designu boty, který tvoří jednoduchá svrchní síťovina a dvě loga na bocích tenisek. I přesto, že v tomto ohledu boty ničím nepřekvapily, si je lidé právě pro minimalistický sofistikovaný vzhled a technologie zajišťující vysoký komfort oblíbily.

Původně byly Nike Tanjun k dostání ve dvou barevných kombinacích – tmavě modré a královské modři a bílo-šedé verzi. S rostoucí popularitou pak začaly přibývat i další varianty.

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Styl

Tenisky svým designem sází na jednoduchost. Tvoří je síťovina, která zajišťuje skvělou prodyšnost, umožňuje nohám dýchat a zároveň je velmi lehká. Lehkost je výhodou i podrážky bot, která má v sobě technologii EVA pro dobré tlumení při dopadu. Design bot dotváří dvě ikonické „fajfky“ na bocích a logo značky na jazyku bot.

Díky svému minimalistickému vzhledu bez výraznějších prvků se boty hodí takřka na jakoukoliv příležitost a k jakémukoliv outfitu.

Pohodlí a číslování

Vysoký komfort je jedním z hlavních důvodů, proč se tyto tenisky těší takové popularitě. Je však třeba počítat s nějakým časem na prošlápnutí bot.

Co se týče číslování, je možné, že tenisky ve vaší běžně nošení velikosti vám budou malé. Většina kupujících tedy radí pořídit si boty alespoň o půl čísla větší.

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Podobné sneakers od značky Nike

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají pod značku Nike. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Nike Roshe One

Tenisky Nike Roshe One se řadí do top 10 nejprodávanějších sneakers v USA. Lidé je milují pro jejich nízkou hmotnost, vysokou oporu při pohybu a velmi sympatickou cenovku. Podle některých však boty kvůli svému materiálu dlouho nevydrží a brzy se začnou trhat. Další pak kritizují nepovedenou vnitřní vložku, která má nepohodlné drážky.

Pokud hledáte jednoduché a stylové volnočasové boty na každý den, které nezruinují vaši peněženku, mohly by být Nike Roshe One trefou do černého. Pokud však od tenisek požadujete především dlouhou životnost nebo hledáte boty na vynikající sportovní výkony, nejspíš by pro vás byly zklamáním.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Roshe Two

Novější model Roshe Two v lecčem překonal svého předchůdce. Obuv je mnohem odolnější a komfortnější, což chválí nejen majitelé původního modelu. Tenisky jsou kromě toho příjemně lehké a řadu lidí těší fakt, že je obuv univerzální a mohou v ní dělat cokoli. Co kritikům vadí nejvíce je polstrování, které se prý někdy zařezává do kotníků. Dalším problémem je pro některé kupující skřípavý zvuk v podrážce a nekvalitní vložka do bot, která se velmi brzy opotřebuje.

Hledáte-li stylové tenisky, které budou plnit funkci obuvi do města a na sport současně, a která vám poskytne celodenní pohodlí, pak jsou Roshe Two skvělou volbou. Jestliže máte trochu širší chodidla nebo hledáte hlavně módní kousek do sbírky, možná zkuste zapátrat jinde.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Dualtone Racer

Nike Dualtone Racer rozhodně nevyhrají cenu za nejoriginálnější tenisky na světě, ale svým minimalistickým designem, lehkou hmotností a příznivou cenou si získaly nespočet šťastných nohou po celém světě. Jde o levnější lifestylové provedení běžeckých bot Nike Flyknit Racer. Tyto tenisky nejsou vhodné na aktivní sport, každopádně skvělé na celodenní nošení do města. Díky své jednoduchosti se totiž hodí skoro ke všem outfitům.

V žádném případě nejde o “hype”, a i z toho důvodu jsou neustále dostupné v mnoha barevných kombinacích. Lidé, kteří boty kritizují, tvrdí, že jsou neprodyšné, zprvu se zařezávají do kotníků a mají laciný vzhled. Spokojení zákazníci si naopak často chválí čistý design a nízkou cenu. Jestliže hledáte minimalistické boty do města, které si můžete vzít ke všemu a zároveň nepotřebujete nejlepší boty na běh nebo přehnaně originální sneakers, pak o Nike Dualtone Racer rozhodně má smysl uvažovat.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Free Run

Lidé boty Nike Free Run milují pro jejich vysoké pohodlí, povedený design v zajímavých barevných kombinacích a také pro jejich univerzálnost, neboť boty nosí jak na cvičení, tak i na běžné nošení. Kritizována však bývá poněkud vyšší cena, viditelné množství lepidla na spojích bot i to, že se některým od špičky začala rychle odlupovat podrážka.

Tenisky Nike Free Run vás nejspíš potěší, pokud hledáte multifunkční boty jak na sport, tak i na celodenní nošení, a rádi si vybíráte z řady různých provedení bot. Jestliže však hledáte boty z pevného materiálu nebo je pro vás prioritou nízká cena, raději se poohlédněte po jiném páru.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Nike Free Flyknit

Tenisky Nike Free Flyknit v sobě spojují oblíbené technologie bot Nike Free a Nike Flyknit. Lidé je milují pro jejich lehkost, vysokou flexibilitu zajišťující pohodlný pohyb a nadstandardní komfort, díky čemuž mohou boty nosit několik hodin v kuse. Podle některých majitelů jsou však boty příliš úzké a nehodí se tak pro širší tvar nohou, jiní zase kritizují nepřesné číslování.

Jestliže hledáte pohodlné boty do města či na procházky, v nichž budou vaše nohy v pohodlí i dlouhou dobu, pak by Nike Free Flyknit mohly být trefou do černého. Pokud jsou však ve vašem hledáčku boty do každého počasí nebo preferujete pevný materiál tenisek, pak se raději podívejte po jiném páru.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7][8]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12]
 3. Jiné zdroje [1][2][3][4][5]

Napsat komentář