Nejlepší pojištění psa 2022 - recenze, srovnání a zkušenosti

16 Pojisteni Psa

Nikdo nechce myslet na nepříjemné věci, jakou úraz vašeho psího kamaráda je. Jenže pokud tato situace nastane, většinou vám kromě obav o zdraví mazlíčka způsobí také pořádný vítr v peněžence. Jak tomu předejít? Jednoduše, nechte svého psa co nejdříve pojistit.

Stejně jako pojišťujeme zdraví své, můžeme nechat pojistit i zdraví našeho zvířecího parťáka. Princip je velmi podobný, zvolíte si pojišťovnu, která vám svými službami vyhovuje, platíte za pojištění peníze a v případě, že dojde k úrazu, operaci, smrti nebo k poničení cizí věci vaším zvířetem, se pojišťovna o náklady postará. Výše krytí a typ pojistných událostí se však liší a určitě nelze počítat s tím, že už u veterináře nikdy nic platit nebudete.

Pokud je váš pes celé dny venku nebo jej pouštíte na procházkách na volno, visí riziko nehody ve vzduchu prakticky neustále. Dojít může k úrazu při špatném došlápnutí, srážce s autem, pokousání jiným zvířetem… Černých scénářů si jistě dokážete představit spoustu. 

V bezpečí však nemusí být ani mazlíček, který ven často nechodí. Skryté a zákeřné nemoci se nevyhýbají ani psům a i když veterináři dokáží leccos napravit, vždy je třeba počítat s tím, že zadarmo to nebude. Alespoň ne v případě, že nemáte svého psa pojištěného. 

Kromě těchto případů některá pojištění myslí i na možnost, že váš chlupáč způsobí škodu dalším osobám. I v těchto případech se můžete často vyhnout tomu, že náhrada půjde z vaší kapsy. 

První plně online fungující pojištění

Hned ze čtyř pojistných programů s různými parametry i cenami můžete vybírat u pojištění Petexpert od pojišťovny ČSOB. Velkou výhodou zde je, že věci řešíte online, u veterináře máte vše vyřízené do 10 minut a platíte pouze spoluúčast, tudíž nehradíte plnou částku a nečekáte na zpětné vrácení peněz.

V závislosti na tom, jaký z programů zvolíte, pak pojištění kryje léčbu úrazů a nemocí včetně diagnostiky, operace, hospitalizace, léky i řadu škod, které zvíře způsobí druhým osobám. Pojistit se také můžete pro případ smrti či odcizení, kdy se dočkáte částky ve výši pořizovací hodnoty zvířete. Užitečné také může být pojištění nákladů na opatrování zvířete v případě, že se o něj nemůžete starat z důvodu hospitalizace.

Abyste si mohli nechat svého psa pojistit, musíte však splnit řadu podmínek. Mezi nimi je například minimální a maximální věk (v tomto případě 8 týdnů a 6 let u psů velkých, 8 u středních plemen a 10 u malých). Další podmínkou je registrovaný čip a také všechna veterinářem předepsaná očkování.

Výše pojistného a zahrnuté druhy pojištění pak závisí právě na zvolené variantě. Základní program Start například vyjde na 299 Kč měsíčně a zahrnuje pojištění veterinárních zákroků s limitem 35 tisíc Kč ročně a pojištění odpovědnosti. Program Exclusive s cenou od 599 Kč měsíčně pak nabízí pojištění veterinárních zákroků s limitem 120 000 Kč ročně a také další druhy pojištění jako ztráta či odcizení, smrt či náklady na nalezení a opatrování.

Vstupní věk 8 týdnů
Limit pojištění 35 000 – 120 000 Kč ročně
Spoluúčast min 10 % (1000 Kč)
Cena za měsíc 299 – 599 Kč
Identifikace čip nebo tetování
Specifika online vyřízení

VÝHODY

NEVÝHODY

Online pojištění podle vašich požadavků se slevou

Základní a zároveň nejběžnější typy pojištění psa lze sjednat u Generali České pojišťovny. Pojištění Mazlíček nabízí léčení úrazu a nemoci, pojištění uhynutí i odpovědnosti za škodu. Sami si zvolíte, jaký typ a v jaké výši využijete a tím si i sami určíte jeho celkovou cenu. Zvolit si tak můžete třeba jen jeden typ. Pojištění lze sjednat online a v tomto případě navíc získáte slevu 10 %.

Jistou nevýhodu zde představují pojistné limity, které jsou nastaveny poměrně nízko. U léčení úrazu či nemoci je to 30 000 Kč a pro uhynutí maximálně 15 000 Kč. Dalším negativem je, že psy nad 40 kg společnost pojistí maximálně do 4 let věku, psy v nižší váhové kategorii pak do 8 let.

Vstupní věk3 měsíce
Limit pojištěnímax. 30 000 Kč
Spoluúčast10 % (min 500 Kč)
Cena za měsíccca od 100 Kč
Identifikacečip nebo tetování
Specifikasleva 10 % při online sjednání

VÝHODY

NEVÝHODY

Pojištění výhodné i pro větší a starší psy

Online si můžete sjednat pojištění i u Slavie. I zde najdeme pojištění těch nejzákladnějších situací – veterinární péče, úhynu a odpovědnosti. Jejich součástí je však automaticky také náhradní ubytování zvířete v případě vaší hospitalizace a také hrazení nákladů na inzerci při zaběhnutí pejska. Zakoupit si můžete také cestovní pojištění mazlíčka v zahraničí.

Vybrat si můžete ze tří různých typů pojištění s rozdílnou výší limitů a samozřejmě také cenou. Výhodou pojištění Pejsek a kočička je spoluúčast, která je jednotná, a to ve výši 1000 Kč, při úhynu a odpovědnosti je pak dokonce nulová. Pojistný věk je také jednotný, a to 6 měsíců až 8 let (neplatí pro úhyn zvířete), což je výhodné především pro majitele velkých plemen, u kterých bývá maximální věk pro pojištění většinou nižší.

Ačkoliv pojištění sjednáte kompletně online a není třeba chodit na pobočku, někam se přeci jen budete muset vydat. A to k veterináři, který vám bude muset vyplnit dotazník o veterinárním osvědčení k pojištění.

Vstupní věk6 měsíců
Limit pojištěnímax. 60 000 Kč
Spoluúčast1 000Kč
Cena za měsíccca od 170 Kč
Identifikacečip nebo tetování
Specifikanutné vyplnit dotazník veterinářem

VÝHODY

NEVÝHODY

Pojištění léčby s nízkou spoluúčastí

Pojištění Hafan od České podnikatelské pojišťovny nabízí pouze pojištění veterinární léčby. Postará se tak o náklady spojené s akutním onemocněním, začínající chronickou chorobou, úrazem, hospitalizací a hradí i potřebné léky. Připlatit si můžete také za pokrytí nákladů i v rámci celé Evropy. Žádné další druhy pojištění tu však bohužel nenajdeme.

Mezi klady tohoto pojištění můžeme započítat nízkou spoluúčast začínající na 500 Kč a také pojištění psů až do 8 let věku, což není obzvlášť u velkých plemen standardem. Někoho může potěšit i zvýhodněná cena pojištění pro asistenční a canisterapeutické psy.

Vedle omezeného množství pojistných událostí pak mohou někteří vidět nevýhodu i v nemožnosti sjednat pojištění online a také v poměrně nízkém maximálním limitu pojištění.

Vstupní věk6 měsíců
Limit pojištění30 000 Kč
Spoluúčastod 500 Kč
Cena za měsíc
Identifikacečip
Specifikasleva pro asistenční a canisterapeutické psy

VÝHODY

NEVÝHODY

Pojištění s výhodami pro psy s PP

U pojištění Halali se setkáme s rozdílnými podmínkami pro psy s průkazem původu a bez něj. V obou dvou případech je možné sjednat základní pojištění na léčebné výlohy spojené s úrazem, nemocí, operací, porodem či potratem. Pojištění uhynutí a utracení či odpovědnosti za škody pak lze sjednat pouze pro psy s PP. Výhodou zde je, že výši pojistné částky si volíte kompletně sami, maximální limit je však 60 000 Kč.

Majitele především větších plemen pak potěší možnost pojistit i tyto pejsky až do 8. roku věku. Stejně tak budou nadšeni i chovatelé většího počtu psů, při pojištění více než tří mazlíčků totiž získáte slevu 15 %.

Sjednání je možné provést online, připravte si k němu však vyplněný dotazník potvrzený vaším veterinářem.

Vstupní věk5 měsíců
Limit pojištění60 000 Kč
Spoluúčast10 %
Cena za měsíc 
Identifikacečip nebo tetování
Specifikasleva při pojištění 3 a více psů

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat pojištění psa

Přestože pojišťoven, které nabízejí i pojištění mazlíčků, není na našem trhu mnoho, jsou mezi jednotlivými produkty poměrně velké rozdíly a je tak dobré vědět, podle čeho se vlastně při výběru orientovat.

1) Podle typu

V první řadě je třeba zvážit, proti jaké události chcete svého mazlíčka pojistit. Nejběžnější bývá pojištění krytí nákladů v případě úrazu či nemoci, kdy se díky tomu nemusíte starat o vysoké částky za veterinární péči či léky, které by šly jinak z vašich peněz a mnohdy sahají až do řádu desetitisíců. 

Další možností, kterou nabízí i většina společností, je pojištění smrti zvířete. Tento produkt se nevztahuje na úmrtí stářím, ale myslí především na případy, kdy pes z různých důvodů uhyne podstatně dříve, než je běžné. V tom případě získáte často náhradu ve výši pořizovacích nákladů. 

Praktickou věcí je i pojištění odpovědnosti za škody, které zvíře způsobí například sousedům.

Některé společnosti pak nabízejí třeba i krytí nákladů na inzerát v případě ztráty mazlíčka, či zajištění péče o něj v případě, že jste vy jako majitel hospitalizován.

Je tedy na vás zvážit, jaké riziko u vás reálně hrozí, a jaké pojištění by se vám tím pádem mohlo vyplatit. 


2) Podle výše krytí

Především u léčebných výloh hraje důležitou roli výše pojistného krytí, tedy to, kolik nejvíce peněz vám pojišťovna uhradí. Někdy je maximální výše limitu už 30 000 Kč, což nemusí být v případě nákladných operací vůbec dostačující. Na druhou stranu je třeba přihlédnout k tomu, že čím vyšší krytí je, tím více také za pojistné měsíčně zaplatíte. 


3) Podle ceny

Tím se dostáváme k dalšímu kritériu, které bude pro spoustu majitelů psů podstatné, a tou je cena pojištění. Ta se liší v závislosti na zvolené společnosti, typu pojištění, pojistných limitech a případně i dalších faktorech spojených například s věkem psa. 

Obecně se cena pohybuje od zhruba 120 Kč měsíčně za naprosto základní pojištění až po například 600 Kč měsíčně za komplexní pojištění s vysokými limity. 

Při výběru přihlédněte i k samotnému mazlíčkovi, jeho věku, povaze, rizikům, která u něj hrozí a také jeho rase. Některá plemena jsou totiž obecně spojována se specifickými zdravotními komplikacemi a šance, že to postihne i vašeho psa, je tak vyšší. 


4) Podle věku psa

Pojištění raději psovi zařiďte co nejdříve. S věkem pro některé pojišťovny roste i jeho rizikovost a tím pádem i cena pojištění a nad 8 let už mazlíčka nepojistí nikde. U velkých plemen pak tato hranice může být ještě níž. 

I podle těchto parametrů nastavených konkrétní pojišťovnou se tak dá řídit. 


5) Podle spoluúčasti

Různá je i výše spoluúčasti, tedy částky, kterou v případě pojistné události musíte zaplatit vy. Někdy začíná už na 500 Kč, jinde ale činí 10 % a to už u vysokých výloh na léčbu může být poměrně velký zásah do rodinného rozpočtu. 

Často kladené otázky

V následující sekci poodhalíme ty nejčastější otázky na téma pojištění pro psy.

Pojištění vám určitě nepokryje všechny náklady spojené se zdravotní péči o vašeho mazlíčka. I když se tyto parametry u různých společností mírně liší, obecně můžeme říct, že pojištění nekryje očkování, kosmetické úpravy, kastraci (pokud není nutná ze zdravotních důvodů), chronická či dědičná onemocnění, transplantace nebo například ošetření zubů.

O jakou částku vás pojištění měsíčně připraví, závisí na zvoleném typu pojištění a výši jeho limitů. Většinou se však jedná o zhruba 150-300 Kč měsíčně, což ve srovnání s účtem, který by vás čekal u veterináře za náročnou operaci, nejsou nijak závratné sumy.

Pojistit si svého mazlíčka můžete většinou od 6 měsíců (někdy i dříve). Maximální věk bývá nejvýše 8 let.

Nejčastějším požadavkem je, aby měl pes čip či tetování. Dále by měl absolvovat všechna veterinářem doporučovaná očkování. V některých případech je pak třeba veterináře s čtyřnohým kamarádem navštívit, nechat jej prohlédnout a zajistit si veterinářem vyplněný dotazník, který daná pojišťovna může požadovat.

Ve většině případů to není nutné. Některé pojišťovny jej však pro určité typy pojištění vyžadovat mohou, jedná se ale spíše o výjimky.

Pojištění psa lze sjednat na pobočkách konkrétních pojišťoven a v mnoha případech také online, kdy vám odpadne cesta a vše budete mít vyřízené během chvilky od počítače.

Shrnutí

Nikdy nevíme, zda si na nás osud nechystá nemilé překvapení. V případě psů může stačit jeden nepovedený skok v lese, nečekané uklouznutí nebo nepříjemná nemoc, která o sobě dlouho nedávala vědět. Pokud nechcete v takových situacích přemýšlet, kde vezmete desetitisíce korun na potřebou operaci, zda je dobrý nápad si peníze půjčovat nebo dokonce uvažovat, jestli si vůbec můžete dovolit svému psímu kamarádovi léčbu zaplatit, je lepší být připraven. A alespoň základní pojištění v tomto případě může být opravdu skvělým pomocníkem.

Napsat komentář

4.4/5 - (22 votes)