TOP 8: Nejlepší smoothie makery 2023 – recenze a jak vybrat

Top produkt

NutriBullet 900

Notoricky známý smoothie mixér NutriBullet 900 patří v roce 2023 mezi nejvýkonější na trhu. Charakterizuje ho zejména silný 900wattový motor, který si poradí i s ořechy, tvrdou zeleninou, mraženým ovocem a ledem…

Orientační cena: 3 390Kč

Populární volba

Tescoma PRESIDENT

Tescoma PRESIDENT 0,6 l patří mezi oblíbené smoothie makery, jež si poradí s každým ovocným či zeleninovým nápojem. Lidé si chválí zejména skladnost, atraktivní retro vzhled, tichý chod a celkové kvalitní provedení…

Orientační cena: 1 400Kč

Zlatá střední cesta

NutriBullet 600

NutriBullet 600 je slabší a cenově přijatelnější verze předchozího modelu NutriBullet 900. Stejně jako jeho silnější brácha jde o velmi skladný kus spotřebiče, který má překvapivě silný výkon (byť o něco menší než model 900). 

Orientační cena: 1 700Kč

Lidová cena

Domo DO 436 BL

3 Domo Do 436 Bl

Tento smoothie maker si lidé oblíbili pro zejména pro svou cenovou dostupnost. Přístroj je určen výhradně na mixování ovoce…

Orientační cena: 700Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Hledáte přístroj, kterým oživíte své chuťové pohárky v podobě smoothie nebo nutri drinků? Pak sáhněte po smoothie mixéru/makeru. Pojďme se podívat, jak takovou mašinku do domácnosti vybrat.

Obsah článku

Co je to smoothie maker? 

Smoothie maker je přístroj, jehož pomocí si vytvoříte chutné domácí smoothie nebo různé druhy drinků. Směs vám smoothie maker umixuje přímo do nádoby, kterou si můžete vzít s sebou do třeba práce. Smoothie maker je velmi skladný, nenáročný pomocník, ale hodí se pouze pro výrobu drinků.

Co je to smoothie? 

Je mixovaný nápoj jehož hlavní složkou je ovoce, zelenina nebo kombinace obojího. Druhá složka může obsahovat vodu, mléko (živočišné nebo i rostlinné) případně led. Smoothie můžete doplnit o různá sladidla, jako je med, cukr, rýžový sirup a podobně. Pro doplnění bílkovin doporučujeme přidat protein, který se dá běžně koupit v obchodě a prodává se v různých příchutích. Hlavní výhodou smoothie je rychlost přípravy a fakt, že se jedná o zcela zdravou svačinku, která když se dobře vyváží, může nahradit jedno plnohodnotné jídlo. 

DESET rad, jak vybrat smoothie maker

1) Čím vyšší příkon, tím lepší výkon

Příkon u smoothie makerů se pohybuje mezi 100 a 1500W. Při výběru nemusíte příliš dbát na úsporu energie, protože umixování smoothie trvá opravdu chvilku a vyšší příkon tento čas ještě výrazně zkracuje. Při výběru se doporučujeme vyhnout velmi slabým produktům, u kterých hrozí přehřátí už po 1 minutě mixování. Pro adekvátní efektivitu práce smoothie mixerů považujeme minimální hranici příkonu cca 200W. Spotřebič s příkonem přesahující 350W už zvládne rozmixovat i led, což určitě oceníte především v letním parnu.


2) Smoothie mixéry jsou hlučné

Smoothie mixéry patří do hlučnějších domácích spotřebičů. Jejich hlasitost se pohybuje v řádech 70 až 100 db. To by mohlo odpovídat zvuku fénu na vlasy. Nemusíte se bát, že by vám taková intenzita hluku poškodila sluch, ale pokud nechcete při dělání ranního smoothie probudit všechny v okolí, vybírejte ty kousky s nejnižší hlučností.


3) Materiál není otázkou pouze designu

Většina smoothie makerů je vyrobena z plastu, to má výhodu v nízké výrobní ceně, ale tím to tak končí. Plast nemá příliš dlouhou výdrž, snadno se poškodí a není stabilní. Jestliže hledáte opravdu odolný maker, poohlédněte se po takovém, který má menší množství plastových komponentů.


4) Kvalita nádob je zásadní

Láhve jsou nejčastěji vyráběny z bezpečného tritanu, což je odolný plast. A slouží jako nádoba na mixování smoothie, tak i jako láhev, kterou si s obsahem můžete odnést. To velmi efektivně šetří místo v kuchyni, přírodu i vaši peněženku. Občas je možné zakoupit přístroj, který má nádoby ze skla, jejíž výhoda je absence pohlcování pachů nebo její zabarvování, ale zároveň jsou těžší a méně odolné.


5) Koukejte na objem lahví!

Nejčastější obsah lahví je 600ml, který vám vystačí i na několik dávek zdravého smoothie. Bývá možnost u prodejců sehnat i láhve menší, které mají 200ml nebo naopak pravé giganty s obsahem 1 litru. Výběr velikosti záleží na vašich preferencích a množství smoothie, které jste za den schopni vypít.


6) Hlídejte si hmotnost makeru

Proč? Protože s lehčím smoothie makerem se vám bude lépe manipulovat, ale zároveň příliš lehký spotřebič není zárukou stability. Obvykle se váha pohybuje mezi 1 až 2 kilogramy.


7) Vysoké otáčky zaručí dokonale hladké smoothie

Otáčky je označení počtu otočení čepele kolem své osy, čím vyšší hodnota je, tím lepší a hladší bude váš drink. Tvrdé ovoce, zelenina nebo led vyžadují vyšší otáčky než například mixování měkkého banánu s mlékem. Levnější a méně kvalitní modely mají hodnotu otáček kolem 10 000 za minutu, což není opravdu mnoho a tvrdší potraviny neumixujete tak dokolane. Pro optimální chod přístroje, doporučujeme koupit takový, jehož otáčky se pohybují přes hranici 20 000.


8) Maximální doba provozu by vás měla zajímat

Ačkoli běžně smoothie maker mixuje v řádech sekund, u zmrzlého ovoce nebo ledu se tento čas může vyšplhat až na 2 minuty. Proto se zaměřte na takové, které mají minimální dobu provozu na hranici 2 minut, aniž by se začali přehřívat.


9) Doplňkové funkce smoothie mixéru

Aby byl smoothie maker o něco více univerzální, nabízí některé modely něco navíc:

 • Sekání nebo drcení – se vám bude hodit například při přípravě bylinek. Obvykle tuto vlastnost makery nemají.
 • Drcení ledu a zmrzlého ovoce – tahle vlastnost se odvíjí od výše otáček, slabší stroje drcení nezvládnou.
 • Bezpečnostní pojistka – tohle má snad každý mixér, pojistka vám zaručí perfektní zapadnutí nádoby do těla mixéru aniž by hrozilo, že obsah bude lítat všude po kuchyni.
 • Rychlost otáček – dobré smoothie mixéry mají možnost volby ve 3 rychlostech, díky kterým si vytvoříte jak hladký drink, tak lze zanechat i drobné kousky.

10) Čepele ostré jako břitva

Při výběru smoothie makeru se nebojte nahlédnou i na čepele přístroje, protože právě ty vám udělají z ovoce dokonalý drink. Zde plast nemá co dělat, dbejte na kvalitní ocelové nebo titanové nože, která vás překvapí ostrostí a dlouhou výdrží.

Výhody a nevýhody smoothie makeru

Každý produkt na trhu má svá plus i mínus. Pojďme se podívat na ty, které má smoothie mixér.

Výhody:

 • Směs můžete dát rovnou do láhve, ze které budete pít.
 • Není příliš velký, tudíž nezabere mnoho prostoru v kuchyni.
 • Velmi snadné použití, jedním stisknutím si umixujete svačinku.
 • Velmi snadná údržba, láhev stačí umýt nebo vložit do myčky.
 • Láhev s umixovaným obsahem si můžete uložit do lednice nebo vzít s sebou do práce.
 • Smoothie maker je poměrně levný.

Nevýhody:

 • Smoothie maker lze využít jen k jednomu – mixování smoothie. Není příliš univerzální.
 • Obvyklá velikost nádob je 600ml, někomu se to může zdát málo.
 • Nemůžete mixovat obsah déle než 2 minuty, poté narůstá tlak a teplota v nádobě.

Cena smoothie mixérů/makerů

Cena by neměla být zásadním aspektem výběru, nejlevnější modely pravděpodobně nabídnout stejnou kvalitu jako ty dražší.

 • Smoothie makery do 1 000Kč

Zde naleznete základní modely, které nenabídnou mnoho funkcí navíc. Ale určitě dobře poslouží někomu, kdo má v plánu si smoothie dělat pouze zřídka.

 • Smoothie makery do 1 500Kč

V této kategorie se objevují modely s vyšším výkonem, které dokážou drtit led a i přesto mají poměrně přijatelnou cenovku.

 • Smoothie makery nad 2 000Kč

Makery v této cenové sféře už patří mezi špičku na trhu, nabízejí mnoho doplňkových funkcí jako regulaci otáček, drcení ledu nebo pulzní spínač. Obyvkle jsou vyrobeny z pevnějších materiálů, jsou stabilní a mají dlouhou výdrž mixování.

Typy mixérů

Na trhu máme 3 typy smoothie makerů – stolní, makery a tyčové.

 • Smoothie mixér

Je speciální mixér, který bez narušení vlánek ovoce a zeleniny připraví zdravý nápoj (smoothie). Výhodou je vyšší výkon oproti tyčovým mixérům, ale naopak jejich univerzálnost končí u výroby smoothie. Cena bývá stejná a vyšší než u tyčových mixérů.

 • Tyčový mixér

Tímto typem mixéru vytvoříte nejen smoothie, ale umixujete i omáčky, kaše, polévky nebo dětskou stravu. Nevýhodou pak je velmi malý výkon.

 • Stolní mixér 

Hlavním důvodem pořízení stolního mixéru bude pravděpodobně velikost jeho nádoby, kde umixujete celý obsah hrnce s polévkou. I vyšší výkon při mixování určitě pocítíte. Ale samozřejmě negací je fakt, že je takový stolní mixér poměrně velký, špatně skladný a drahý.

Oblíbené značky smoothie makerů

Sencor

Společnost vznikla v roce 1969 v Japonsku a od té doby nabývá na oblíbenosti. Nabízí různé modely smoothie makerů od těch levnějších, až po dražší modely.

Delimano

Jedna z nejznámějších značek smoothie makerů na našem trhu. U nás zakoupíte nejčastěji smoothie maker NutriBullet v různých provedeních.

Bosch

Bosch je německá firma založená v roce 1886, která se zabývá výrobou mnoha typů kvalitních výrobků včetně smoothie mixérů. Pod značkou Bosch můžete zakoupit mnoho modelů mixérů určených na přípravu drinků nebo smoothie.

Kenwood

Kenwood jako firma byla založena už okolo roku 1947. Nyní vyrábí velmi kvalitní produkty s hezkým designem a vysokým výkonem.

Concept

Česká značka založena roku 1991 a je na našem trhu velmi oblíbenou díky přijatelnému poměru cena/výkon.

RusellHobbs

Je jedničkou ve výrobě kuchyňských pomocníků na britském trhu a své zastoupení získala i u nás. Nabízí několik dobrých modelů smoothie mixérů.

Proč pít smoothie?

 • Velmi zdravá a chutná svačina
 • Rychlé na přípravu
 • Velmi variabilní (nekonečné kombinace chutí)
 • Můžete přidat oříšky, vločky nebo jogurt
 • Zahání chuť na sladké a zároveň doplňuje potřebné tekutiny

Jak vytvořit smoothie krok po kroku

 1. Základním kamenem smoothie je tekutina, ideálně neslazená – voda, ovocná šťáva, džus, kravské mléko, rostlinné mléko(mandlové, sojové,…)
 2. Přidejte ovoce nebo zeleninu podle vaší chuti! – jahody, banány, červená řepa, špenát, ananas i v mražené podobě
 3. Trochou superpotravin nic nezkazíte – lněná semínka, chia, chlorella  a další
 4. Vylepšení chuti pomocí oslazení – agáve sirup, rýžový sirup, xylitol, med nebo třeba rozinky
 5. Koření ještě smoothie vyšperkuje – skořice, zázvor a podobně
 6. Dávka bílkovin navíc – jogurt, zakysaná smetana, kefír nebo odměrka proteinu

Oblíbené recepty na smoothie

Přinášíme vám několik oblíbených receptů na smoothie, které si připravíte během pár vteřin ve vašem smoothie makeru.

Špenát, pomeranč a banán

 • 1 banán
 • 1 celý, oloupaný pomeranč
 • 1 hrst čerstvého listového špenátu
 • trochu chia semínek
 • 150ml vody

Smoothie z červené řepy

 • 1 malá červená řepa
 • polovina banánu
 • 1 centimetr oloupaného kořene zázvoru
 • 100ml vody

Klasické jahodové smoothie

 • cca 15 kusů jahod
 • 100ml jahodového džusu
 • 1 bílý jogurt
 • 1 lžíce medu (nebo jiného sladidla, případně lze použít polovina banánu)

Smoothie s chlorellou

 • 1 celé mango
 • 1 banán
 • šťáva z poloviny citronu
 • 200 ml vody
 • 4 tabletky chlorelly

Jablko-mrkvové smoothie

 • 1 velká mrkev
 • 1 oloupané jablko
 • 100ml vody
 • pár kapek citrónu

Často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky zákazníků:

Ano, lze to, ale šťáva bude plná vláken ovoce. Pro výrobu džusu se lépe hodí odšťavňovač.

Ano, ale berte v potaz, že klasická nádoba na smoothie má 600ml. Pro umixování polévek se lépe hodí tyčový mixér.

Smoothie maker umí drtit led, je tedy o něco výkonnější, než-li klasický mixér, ale zároveň méně univerzální.

Protože jsou vyráběny z ovoce, zeleniny, zdravých tuků, ořechů. Nízký obsah přidaných cukrů má pozitivní dopad na naše tělo, především pokud chceme hubnout.

Ano, proto není příliš vhodné smoothie dlouho uchovávat. Ale pokud si večer uděláte smoothie ke snidani, v lednici se s ním nic nestane a ztráta živin je minimální.

Dá se tvrdit, že zde bude cena odpovídat kvalitě. Levnější produkty budou mít nižší příkon, budou se dříve zahřívat a například nezvládnou umixovat led.

Záleží na preferencích, vše má své pro i proti. Sklo je těžší, což poznáte při nošení láhve do práce, snadněji se rozbije, ale zároveň nebasorbuje pachy a nemění barvu. Plast je lehčí a odolnější, ale po určité době bude měnit barvu (například po mrkvi, nebo řepě).

Ano, měl by ji mít, aby byla vždy láhev na smoothie makeru pevně přidělána a nedošlo tak k vypadnutí obsahu.

Smoothie můžete konzumovat kdykoli během dne, nemusí se jedna pouze o výživnou dopolední svačinku. Může vás i nakopnout po vyčerpávajícím dni v práci nebo jako posilnění po cvičení. Je vhodné i jako sladká tečka po obědě.

Recenze smoothie makerů

Přečtěte si krátké recenze smoothie mixérů z našeho výběru.

TOP produkt

Notoricky známý smoothie mixér NutriBullet 900 patří v roce 2023 mezi nejvýkonější na trhu. Charakterizuje ho zejména silný 900wattový motor, který si poradí i s ořechy, tvrdou zeleninou, mraženým ovocem a ledem. I přesto jde však o poměrně skladný kousek spotřebiče, který nezabere příliš kuchyňského prostoru.

Zdravé a chutné nápoje můžete nyní připravovat i pro své blízké v nové, obří nádobě s objemem 0,9 litru. Pokud si chcete NutriBlast vychutnat o samotě, nebo ho vypít třeba cestou do práce, zvolte menší nádobu o objemu 0,5 litru a uzavřete ji speciálním víčkem s otvorem na pití, které najdete jen v balení NutriBulletu Pro 900. Díky němu si můžete vzít vitamíny s sebou kamkoli.

Výhody supermixéru NutriBullet Pro 900:

 • ještě silnější 900wattový motor s 25 000 otáček rozmixuje i ořechy, tvrdou zeleninu, mražené ovoce a led jako nic
 • je skladný – vhodný i do malé kuchyně, snadno přenosný
 • jednoduchá obsluha – bez zbytečných tlačítek a dlouhých návodů
 • rychlá a snadná údržba – za pár vteřin ho rozložíte a umyjete
 • šetří čas a energii – za pár vteřin rozmixuje i tvrdé části potravin, nepotřebuje opakované mixování a promíchávání
 • speciální extrakční čepel se 6 noži zaručuje unikátní cyklonový efekt mixování – v nádobě nezůstanou nerozmělněné zbytky potravin
 • čepel se díky unikátnímu tvaru a ostří nikdy neztupí
 • odnímatelná čepel pro větší bezpečnost a opravdu snadné čištění
 • odnímatelná nádoba – zbytky potravin jednoduše opláchnete
 • variabilita nádob – na výběr je buď menší nádoba pro jednu osobu, nebo obří nádoba pro celou rodinu
 • integrovaná základna a pogumované nožičky zaručují dokonalou stabilitu, a tím i odolnost vůči pádu a poškození
 • systém bezpečnostních zarážek na základně mixéru zaručuje správné spojení čepele a nádoby s mixérem a případné nespuštění mixéru – nemusíte se obávat, že dítě nečekaně mixér spustí, jako se to stává u mixérů s tlačítkem
 • stylový design – hodí se do každé kuchyně a můžete ho mít stále na kuchyňské lince 

Obsah balení

9dílná sada obsahuje:

 • tělo mixéru s extra výkonným motorem
 • extrakční čepel
 • obří nádobu (0,9 l)
 • menší nádobu (0,5 l)
 • objímku na pití s držadlem
 • víčko s uzavíratelným otvorem na pití – na cesty
 • víčko pro uchování čerstvého koktejlu
 • uživatelskou příručku s recepty
 • kapesního nutričního rádce

Technické údaje

 • příkon motoru: 900 W
 • 25 000 otáček za minutu
 • AC 220
 • 40V, 0/60Hz
 • průměr těla mixéru: 13,5 cm
 • výška těla mixéru bez nádoby: 20 cm
 • průměr části nádoby, ze které se pije: 10,5 cm

Oblíbená volba

Tescoma PRESIDENT 0,6 l patří mezi oblíbené smoothie makery, jež si poradí s každým ovocným či zeleninovým nápojem. Lidé si chválí zejména skladnost, atraktivní retro vzhled, tichý chod a celkové kvalitní provedení. Nevýhodou je fakt, že se přístroj po minutě vypne a je třeba jej nechat chvíli odpočinout. Jako smoothie maker obstojí pravděpodobně u každého, nejde však o multifunkční přístroj na vše.

Smoothie mixér PRESIDENT (někdy nesprávně psáno i jako smootie) je úžasný na ovocná a zeleninová smoothie, mléčné koktejly i mixovaná dětská pyré. Jeho speciálně broušené nože zpracují obsah v masivní skleněné nádobě doslova za pár sekund, s tužšími kousky pomůže funkce pulzního mixování. 

Mixér i s lahví

Chcete si vzít smoothie s sebou do práce nebo na výlet a vychutnat si tzv. „smoothie to go“?  Nasaďte na mixér cestovní láhev a hoďte si tekuté vitamíny do tašky nebo přes rameno.  

Cestovní láhev s dobře těsnicím víčkem a poutkem je součástí balení a náhradní cestovní smoothie láhve jsou dodávány také samostatně.

Smootie či smoothie? Výsledek je chootný  

Smoothie mixéry PRESIDENT 0,6 l je dostupný ve dvou barevných provedeních, a to moderní smetanové a luxusní antracitové barvě. Jsou vyrobeny z prvotřídní nerezavějící oceli, odolného skla a plastu. Skleněnou nádobu mixéru můžete bez obav mýt v myčce nádobí. 

Výrobek má příkon 350 W a získáte na něj standardní záruku 2 roky. 

Vlastnosti

 • Produktová linie:PRESIDENT
 • Typ:mixér
 • Zařazení:domácí spotřebiče
 • Materiál:sklo, nerez ocel, plast
 • Délka (cm):14,5
 • Výška (cm):32,5
 • Průměr (cm):11,5
 • Objem (l):0,6
 • Délka záruky (v letech):2
 • Mytí v myčce:částečně
 • Katalogové číslo:909030
 • Hmotnost (g):2180
 • Příkon (W): 350

Zlatá střední cesta

NutriBullet 600 je slabší a cenově přijatelnější verze předchozího modelu NutriBullet 900. Chlubit se může 20 tisíci otáčkami za minutu a kromě chutných smoothie nápojů si poradí i s ledem a mraženými potravinami. Stejně jako jeho silnější brácha jde o velmi skladný kus spotřebiče, který má překvapivě silný výkon (byť o něco menší než model 900). Ideální zejména, pokud hledáte čistě smoothie maker a neplánujete jej používat jako univerzální mixér na vše.

Netrapte se už polykáním nekonečného množství vitaminových tablet, NutriBullet vám v jednom chutném NutriBlastu lehce dodá plnohodnotnou dávku vitamínů!

Výhody supermixéru NutriBullet:

 • je skladný – vhodný i do malé kuchyně, snadno přenosný
 • jednoduchá obsluha – bez zbytečných tlačítek a dlouhých návodů
 • rychlá a snadná údržba -za pár vteřin ho rozložíte a umyjete
 • šetří čas a energii – za pár vteřin rozmixuje i tvrdé části potravin, nepotřebuje opakované mixování a promíchávání
 • silný 600W motor s 20 000 otáčkami si snadno poradí i s ledem a mraženými potravinami
 • speciální extrakční čepel se 6 noži zaručuje unikátní cyklonový efekt mixování – v nádobě nezůstanou nerozmělněné zbytky potravin
 • čepel se díky unikátnímu tvaru a ostří nikdy neztupí
 • odnímatelná čepel pro větší bezpečnost a opravdu snadné čištění
 • odnímatelná nádoba – zbytky potravin jednoduše opláchnete
 • integrovaná základna a pogumované nožičky zaručují dokonalou stabilitu, a tím i odolnost vůči pádu a poškození
 • systém bezpečnostních zarážek na základně mixéru zaručuje správné spojení čepele a nádoby s mixérem a případné nespuštění mixéru – nemusíte se obávat, že dítě nečekaně mixér spustí, jako se to stává u mixérů s tlačítkem
 • stylový design – hodí se do každé kuchyně a můžete ho mít stále na kuchyňské lince

Obsah balení

5dílná sada obsahuje:

 • tělo mixéru s výkonným motorem
 • vysokou nádoba (0,7 l)
 • speciální extrakční čepel
 • uživatelskou příručku s recepty
 • kapesního nutričního rádce

Technické údaje

 • napájení: 220-240V, 50/60Hz
 • 20 000 otáček za minutu
 • průměr těla mixéru: 13,5 cm
 • výška těla mixéru bez nádoby: 20 cm
 • výška nádoby:17 cm
 • průměr části, ze které se pije: 10,5 cm
 • příkon motoru 600 W

4) Domo DO 436 BL

Lidová cena

3 Domo Do 436 Bl

Tento smoothie maker si lidé oblíbili pro zejména pro svou cenovou dostupnost. Přístroj je určen výhradně na mixování ovoce a i přes svou nižší cenu si poradí téměř s každým smoothie nápojem. Problém nastává, pokud mixujete slupky, ořechy nebo jiné tvrdé části – smoothie nápoj nikdy nebude tak na jemno namixovaný jak to je u výkonějších mixérů. Těžko ale budete hledat smoothie mixér s tak dobrým poměrem cena/výkon, jak Domo DO 436 BL.

Motor mixéru je dost výkonný na to, aby dokázal rozmixovat všechny běžné druhy ovoce a zeleniny a pomohl Vám tak rychle a snadno připravit svačinku dle posledních trendů „raw food“.

Čerstvá smoothie svačinka má vysoký obsah vitamínů, vlákniny a antioxidantů, snižujících stres organismu a dodávajících energii a zajišťujících zdravý vývoj u dětí.

Přidejte do koktejlu proteinový prášek a připravte si tak komplexní fitness svačinu plnou sacharidů i bílkovin!

Výměnné nádobky lze podle potřeby přikoupit v různých velikostech a barvách.

 • Spojení smoothie mixéru a osobní lahve na pití – našroubujte mixovací nůž, nebo víčko s pítkem, nemusíte nikam nic přelévat!
 • Rychlá a snadná příprava nápojů na cestu
 • Mixování a drcení ledu
 • Lahve jsou vyrobeny z trvanlivého nezávadného plastu značky Tritan(TM) bez obsahu BPA s dlouhou dobou použitelnosti a vyhovující nejpřísnějším hygienickým normám
 • Nádoby neabsorbují cizí chutě ani pachy
 • Každá nádoba má dobře těsnící víko s uzavíratelným pítkem
 • V balení 2 nádoby: 300 ml a 600 ml
 • Nádoby je možné mýt v myčce na nádobí
 • Rychlost otáček nožů: 17215 až 25825 ot./min.
 • Kniha receptů – Smoothies na cesty. Kniha je i v tištěné podobě v každém balení zdarma!
 • Rozměry balení (š x h x v): 22,5 x 16,2 x 24 cm
 • Hmotnost: 1,7 kg
 • Příkon: 300 W

Oblíbená volba

Stolní mixér Klarstein Lambada mixuje, seká nebo mísí, lze s ním připravit smoothie, koktejly, dipy a omáčky. Stolní mixér Klarstein Lambada má silný výkon 650 W, čtyři čepele z ušlechtilé oceli a skleněnou nádobu o objemu 1,5 litru. Kolmé žebrování nádoby a nesoustředné kruhy čepelí se postarají o to, aby žádná přísada nebyla zatlačena do rohu, ale zmixovali se všechny suroviny. Mixování se stolním mixérem Klarstein Lambada je opravdu jednoduché. Pomocí 5 tlačítek se dá celkem jednoduše nastavit správná rychlost a funkce mixování. Uzavírací otvor ve věku umožňuje doplnění dalších přísad během používání.

 • Zapnutí / vypnutí na přední straně zařízení
 • Jednoduše srozumitelné ovládání s pěti tlačítky
 • Pulsní funkce: jakmile je stisknuto tlačítko, čepele se otáčejí při nejvyšší rychlosti – ideální pro tvrdou zeleninu jako mrkev
 • Funkce smoothie: pro výrobu past a krémů z chilli papriček, česneku, masa nebo namočených semínek
 • Skleněná nádoba s výlevkou a reliéfní škálou v litrech, mililitrech, oz a hrníčcích
 • Vhodný pro přípravu dětské výživy
 • Pevné zavírání víka s těsněním
 • Otvor víka se zátkou pro přidávání přísad během provozu
 • Protiskluzový stojan s gumovými nožkami
 • Snadné přemístění pomocí prohlubně na držení ve spodní části zařízení
 • Ochrana proti přehřátí: zařízení se samo vypne při přehřátí
 • Bezpečnostní zámek: motor se spustí pouze při správném nasazení mixovací nádoby
 • Nástavec s noži lze odšroubovat pro snadné čištění
 • Víko a nádoba jsou vhodné do myčky nádobí
 • Maximální nepřerušená provoz: cca 1 minuta
 • Napájení: 220-240 V, 50 Hz
 • Rozměry základny zařízení: cca 17 x 19 x 20 cm (ŠxVxH)
 • Rozměry skleněné nádoby: cca 14,5 x 24 x 21 cm (ŠxVxH)
 • Rozměry celkové: cca 20 x 40 x 20 cm (ŠxVxH)
 • Hmotnost základny zařízení: cca 2 kg
 • Hmotnost skleněné nádoby: cca 2 kg
 • Celková hmotnost: cca 4 kg
 • Délka kabelu: cca 1 m

6) G21 Perfect smoothie Vitality

Oblíbená volba

6 G21 Perfect Smoothie Vitality

G21 Perfect smoothie Vitality je výkonný a multifunkční mixér, který zvládne díky svému vynikajícímu výkonu namixovat jakýkoliv druh potravy velmi najemno. Je vhodný jak do domácnosti, tak i do restaurací, kaváren, barů, atd.

Jedná se o druhou generaci velice oblíbených mixérů Perfect Smoothie a kromě mixování, míchání, drcení a sekání zvládne mixér bez problémů vyrábět také ovocné přesnídávky pro děti, koktejly, dezerty, zmrzliny, smoothie, sorbety či pomazánky.

Blender Perfect Smoothie Vitality disponuje vylepšeným chlazením ložiska a nožů a dochází tak k nižšímu zahřívání tekutiny. Je opatřen kovovými ozubenými převody, které zajišťují vysokou životnost mixéru a zároveň umožňují vysokou rychlost otáček. Dále také bylo vylepšeno odhlučnění motoru mixéru.

Jeho nádoba s objemem 2,5 l je plně dostačující i pro mixování objemnějších potravin, které není třeba krájet, a do nádobky se pohodlně vejdou. Je vyrobena z tritanu neboli kopolyesteru, což je velmi tvrdý a lehký plast, který je odolný vůči poškrábání nebo rozbití. Zajišťuje dlouhou životnost výrobku a je šetrný k životnímu prostředí. Díky němu dokáže mixér pracovat jak s horkými, tak i se studenými potravinami. Nezachytává vůni ani chuť potravin. Lze v něm tedy připravovat i domácí polévky či omáčky.

Koktejly / mixování

Doslova za pár sekund dokáže Blender G21 Perfect Smoothie Vitality připravit výborné ovocné a zeleninové koktejly. Díky unikátnímu systému mixování, vysokému výkonu a šesti nožům, které potravu rozdělí na malé kousíčky, si ovoce a zelenina zachovají svou buněčnou strukturu a výsledný koktejl poskytne vašemu tělu více vitamínů.

Blender nemá problém ani s rozmixováním takových potravin jako je například mrkvová nať, která je tvrdší a některé méně výkonné mixéry mají problém s jejím zpracováním. Perfect Smoothie Vitality ji rozmixuje v hladkou krémovou šťávu plnou vitamínů a vlákniny bez sebemenších problémů.

Zmrzliny

Příprava domácí zmrzliny je pro multifunkční mixér G21 Perfect Smoothie Vitality hračkou. Dokáže pracovat tak rychle, že i velmi zmrzlé suroviny se nestihnou při zpracování ohřát. Vytvoří tak nadýchanou a jemnou domácí zmrzlinu, která vás zejména v letních měsících každý den krásně osvěží. Z konzervovaného ovoce s ním můžete připravit lahodné sirupy na polití zmrzliny, lívanců či palačinek.

Vaření

Pomocí mixéru získáte za pár minut například brokolicovou, hráškovou, dýňovou či čočkovou polévku plnou zdraví prospěšných živin, která bude krásně jemná a krémová. Jednoduše stačí veškeré suroviny na polévku nandat do nádoby, rozmixovat, dochutit a polévka je hotová, horká a připravená ke konzumaci. Blender G21 Perfect Smoothie Vitality zvládne obdobným způsobem připravit chutné omáčky, přesnídávky, pomazánky, ale také mleté maso, drcené ořechy, apod.

RAW strava

Vzhledem k obrovskému výkonu se mixér perfektně hodí i pro přípravu RAW stravy která je nejen zdravá, ale se správnými spotřebiči i velice chutná, proto je pro její přípravu mixér G21 Perfect Smoothie Vitality správnou volbou.

RAW food neboli syrová (živá) strava je strava, která neprošla tepelnou úpravou (zahřátím nad 45°C) a je tedy plná aktivních enzymů, minerálů, vitamínů a kvalitních živin. Je vědecky dokázáno, že tepelně zpracované potraviny jsou méně hodnotné a pro naše zdraví mohou být škodlivé. RAW food znamená stravování se především plody ovocných stromů a keřů, zeleninou, divokými bylinami, oříšky a semínky.

Součástí balení je ergonomické šťouchadlo a víčko pro usnadnění manipulace s mixérem. Víčko je opatřeno nálevkou, která umožňuje pohodlné postupné přidávání potravin či jednotlivých surovin v průběhu mixování.

Parametry:

* Barva: Cappuccino

* Otáčky/min.: 32 000

* Objem nádoby: 2,5 l

* Odolnost nádobky: -40 až 120°C

* Výkon: 1680 W

* Tepelná pojistka proti přehřátí

* Hmotnost: 5 kg

* Rozměry (šířka x hloubka x výška): 23 x 23 x 57 cm

Obsah balení:

* Blender G21 Perfect Smoothie Vitality 

* Šťouchadlo

* Víčko s nálevkou

7) Tefal Ultrablend Cook BL962B38

Oblíbená volba

7 Tefal Ultrablend Cook Bl962b38

Pohlížíme na vysokorychlostní mixér Tefal BL 962 B38. Pomůže s přípravou lahodných smoothie, ovocných koktejlů, teplých polévek i krémových omáček. Vyniká svým motorem o výkonu 1300 W a dosahuje 45 000 otáček za minutu. Špičková technologie Tripl'Ax Pro nabízí dokonalé výsledky mixování a perfektně rozmělní ovoce i zeleninu. Mixér je vybavený 6 kvalitními noži z nerezové oceli, které kombinují tři způsoby sekání a zajistí tak dokonale jemné výsledky.

Vysokorychlostní ohřívací kuchyňský mixér Ultrablend Cook v sobě skrývá to nejlepší pro přípravu různých teplých i studených pokrmů. Pokrmy budou navíc velmi chutné, díky precizní regulaci teploty, která uvolňuje ty nejlepší chutě. Technologie Tripl'Ax Pro a jejích šest čepelí z nerezové oceli poháněných výkonným 1300W motorem zajišťují ultra hladké výsledky, zatímco vysokorychlostní rozmělňování uvolňuje aroma zachycené v jednotlivých ingrediencích a eliminuje potřebu filtrace rostlinných nemléčných tekutin. 

Rychlost 45 000 otáček za minutu pro 15× jemnější výsledek mixování vůči standardním mixérům. Osm automatických programů s funkcí automatického čištění (polévky, pyré, omáčky, kompot, mandlové či sójové mléko, ledová tříšť, smoothie a mléčný koktejl).

Nejdůležitější parametry

 • Precizní regulace teploty
 • 8 automatických programů
 • 6 nerezových nožů
 • Automatické čištění
 • Výkon 1 300 W
 • Intuitivní ovládání

8) Sencor SNB 4301RD

Oblíbená volba

8 Sencor Snb 4301rd

Získejte ze semínek, obilovin, ořechů, ovoce a zeleniny všechny výživné látky. Mixér má 6 ostrých nožů vyrobených z nerezové oceli a pokrytých vrstvou titanu, která zachovává potřebné vitaminy, enzymy a omezuje oxidaci rozmixovaných potravin. Na bezpečnost byl také brán ohled – proces mixování lze zapnout pouze tehdy, když je mechanismus ve správné poloze, a spodní část je vyrobena z neklouzavého materiálu, který přístroj pevně drží na svém místě. K mixování poslouží 2 poháry s objemem 0,8 a 1 litr, které spolu s 2 víčky lehce použijete. Zdravé smoothie koktejly prospívají vašemu zdraví, spánku a také vám dodají správnou energii. Kromě koktejlů lze v přístroji připravit polévky, omáčky a také kojeneckou stravu.

 • Příkon mixéru: 1000 W
 • Objem hlavní nádoby: 1 l
 • Počet rychlostí: 1
 • Pulzní spínač: Ne
 • Materiál nádoby: Tritan
 • Funkce: mixování

Rozměry balení

 • Šířka balení: 20 cm
 • Výška balení: 39,5 cm
 • Hloubka balení: 31,7 cm
 • Hmotnost balení: 3,82 kg

Shrnutí

Při výběru se zaměřte na důležité prvky smoothie makerů jako například:

 • Velikost nádoby a popřípadě i její materiál. Sklo je těžší, ale neabsorbuje pachy, kdežto plast je lehký, levný ale méně trvanlivý.
 • Příkon udává sílu a výkonnost smoothie makerů.
 • Pokud nechcete rušit celé okolí, vybírejte tišší mixéry, které mají hranici pod 60 dB.
 • Jestliže toužíte po dokonale hladkém smoothie, poohlédněte se po takovém makeru, který má otáčky na minimální hranici 20 000 otáček za minutu.
 • Těžší a větší smoothie mixéry sice působí robustně, ale jsou zároveň stabilnější.
 • Velmi levné modely seženete i za 800 korun, ale v tomto směru bude cena odpovídat kvalitě a takový typ nemusí umixovat vše.

Pokud si přejete žít zdravý životní styl nebo zhubnout nějaké to kilo, mohly by vám v tom pomoci smoothie a různé osvěžující drinky. Příprava smoothie zabere chvilku, je zdravé a plné vitamínů i vlákniny. Dokonale nás může nabudit v sychravém počasí nebo po únavném dni v práci. Koktejly ocení i malý strávníci. Smoothie mixér/maker je malou a relativně levnou pomůckou do kuchyně, která vykouzlí dobrý drink za minutu. Vzhledem k tomu, že není příliš velký, nezabere mnoho místa.

Instruktážní video

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

5/5 - (11 votes)