Jakou svářečku na doma? Test 10 nejlepších a jak vybrat v roce 2024

Shrnutí: Při výběru svářečky se orientujte především podle technologie svařování, kterou preferujete, a druhu svařovaného materiálu. Až si ujasníte tyto faktory, zaměřte se na hodnotu zatěžovatele, ale i hmotnost a rozměry svářečky. I za nízké ceny seženete kvalitní modely, zde jsou mé tipy:

A co dalšího se dozvíte? Představím vám další modely svářeček na doma, vysvětlím základní pojmy a přihodím tipy k výběru. 


Výběr redakce

Omicron Gama 166

Kdy vybrat Omicron Gama 166?

Se svářením začínáte, ale hned na startu byste ocenili výkonného pomocníka za solidní cenu? Je to tento model.

Cena: 4 800 Kč


Poměr cena/výkon

Kühtreiber KITin 150

Kdy vybrat Kühtreiber KITin 150?

Už máte něco odsvářeno a poohlížíte se po výkonném modelu? Tento by mohl být tím pravým.

Cena: 4 900 Kč


Pro náročné

Omicron Gama 1550A

Kdy vybrat Omicron Gama 1550A?

Pokud hledáte invertorovou svářečku, která obstojí i u profíků a nevadí vám si trochu připlatit, běžte do tohoto modelu.

Cena: 6 800 Kč


Ke svařování trubek

Proteco polyfúzní 800W

Kdy vybrat Proteco polyfúzní 800W?

Poohlížíte se po skutečně lehké polyfúzní svářečce za co nejnižší cenu? Je to právě tato. 

Cena: 900 Kč

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších svářečkách.

 • Jako pátá se umístila svářečka Omicron Gama 1550A 2377, která bude trefou do černého, pokud chcete svářet hliník. 
 • Na čtvrtém místě skončila Güde GE 145 W 20001, která vyniká mezi trafosvářečkami s dobrým poměrem výkonu a ceny. 
 • Jako třetí se umístil model Proteco 800W jako nejlepší polyfúzní svářečka.
 • A druhá a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je profi svářečka Kühtreiber KIT 2200.
 • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: svářečku Omicron Gama 166, která by měla sednout většině nadšených svářečů, včetně začátečníků.
Svarecky Na Doma

Chybí vám v dílně svářečka? Pokud rádi vyrábíte a spojujete materiály, rozhodně by se vám nějaká hodila. Možná ji nebude využívat denně, ale čas od času se hodí každému. Je důležité si správně vybrat, která bude nejvhodnější právě pro vás.

Jak vybrat svářečku

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně svářečku vlastně vybrat.

 • Nejprve je dobré zorientovat se v typech svářeček. Pokud bude mít své pevné místo ve vaší dílně, můžete si pořídit klasickou trafosvářečku.
 • Lehčí, a tudíž i přenosnou variantou s mnoha funkcemi je invertorová svářečka.
 • Na trhu jsou také polyfúzní svářečky, které lze použít pouze na plast.
 • Dalším důležitým faktorem je technologie svařování. Technologie MMA se hodí pro ocelové prvky, MIG-MAG umí skutečně čistý svár, TIG je zase ze všech technologií nejpokročilejší.
 • Podstatnou roli tedy hraje i typ a tloušťka svařovaného materiálu.
 • Na tenčí materiál stačí nižší proud okolo 100 A, naopak na silnější potřebujete proud vyšší.
 • Přihlédněte také k zatěžovateli. Uvádí se v procentech a udává, jak dlouho můžeme pracovat a jak dlouho musí zařízení chladit.
 • Pokud je tedy zatěžovatel při určitém výkonu 20 %, znamená to, že můžeme dvě minuty svařovat a 8 minut chladit.
 • Zvažte také, jaký výkon potřebujete a zda máte přístup k potřebnému napájení.
 • A v neposlední řadě vybírejte i podle hmotnosti.
 • Invertorové a polyfúzní svářečky se dají většinou přesouvat bez větších problémů, ale stacionární velké svářečky mohou mít i 100 kg.

Existuje několik typů svářeček. Než začnete vybírat tu svou, měli byste vědět, jak se od sebe jednotlivé typy liší.

 • Trafosvářečka

Jde o svářečku, pro kterou je typická vysoká hmotnost – může mít i 20 kg a více. Z toho důvodu je vhodné, aby měla své stabilní místo v dílně. K jejímu provozu stačí běžná zásuvka na 230 nebo 400 V a důležitý je jistič, který bude mít minimálně 16 A. Každá svářečka tohoto typu by měla mít tepelnou pojistku. Důležitý parametr je výkon, který závisí na ventilátoru. Běžně se pohybuje od 40 % u hobby svářeček až po 60 % u velice kvalitních svářeček.

 • Invertorová svářečka

Oproti předchozímu typu je mnohem lehčí a přenosná. Její hmotnost se pohybuje do cca 8 kg. Můžete s ní pracovat kdekoliv a nabízí mnoho funkcí. Od toho se odvíjí i vyšší cena oproti trafosvářečkám.

 • Polyfúzní svářečka

Jde o svářečku, která je určená ke svařování plastových trubek. Není ji možné využít na jiné materiály. Díky možnostem využití ji potřebuje mít ve výbavě instalatér nebo údržbář. Výhodou jsou kromě regulace výkonu a teploty vzduchu i malé rozměry.

Každá svářečka může mít řadu doplňkových funkcí. Je třeba k nim přihlédnout už při výběru. Určitě najdete takové, které se vám budou ve vaší dílně hodit:

 • Arc Force – regulace proudu podle vzdálenosti od svařovaného materiálu
 • Anti Stick – brání přilepení elektrody ke svařovanému materiálu
 • Displej – dle typu zobrazuje informace, jako jsou hodnoty proudu, případně svařovací programy a čas svařování
 • Hot Start – umožní snadno a rychle zapálit oblouk a nahřát materiál
 • Soft Start – pomalejší a bezpečnější náběh oblouku, brání vypadávání jističů
 • Short Arc – umožní svářet pod různými úhly za pomoci menšího přenosu tepla
 • Spray Arc – tavení drátu pod vyšším proudem

I v tomto případě je nutná pravidelná údržba a péče. Základem je čisté a suché prostředí. Určitě je potřeba čas od času svářečku rozebrat a vyčistit. Četnost se odvíjí od toho, jak často ji používáte. Pokud s ní pracujete na denní bázi, můžete i každý měsíc. Optimální je jednou za čtvrt roku, ale minimálně jednou ročně by měla být kompletně vyčištěna.

Ke svářečkám se dá dokoupit řada příslušenství. Neměli byste při práci zapomínat ani na ochranné pomůcky, které jsou u svařování nezbytné.

 • Přídavné chladicí jednotky – s pomocí kapaliny zabraňují přehřátí přístroje, umí snížit teplotu o 10 až 18 °C. Nevýhodou je vysoká cena. V prostorách, kde hrozí přehřátí, najdou uplatnění.
 • Prodlužovací kabely – délka kabelu musí být maximálně 50 m a průměr nejméně 2,5 mm. Pozor – během svařování nesmí být kabel namotaný na bubnu.
 • Svařovací kabely – při běžném používání by měl stačit průřez jádra 50 mm², v takovém případě zvládá práci se zatížením 225 A. Kabel může mít délku až 23 m.
 • Svářečské kukly a štíty ochrana před jiskrami, ve spojení s filtrační jednotkou ochrání i dýchací orgány a zrak
 • Svářečské rukavice důležitou součástí jsou i kožené svářečské rukavice, které ideálně zakryjí i předloktí

Nejlepší svářečky na doma

Svářečky na doma jsou u kutilů oblíbeným artiklem, čemuž odpovídá i jejich množství. Abych vám trochu usnadnila výběr, sestavila jsem srovnání těch nejoblíbenějších.

 1. Omicron Gama 166
 2. Kühtreiber KITin 150
 3. Omicron Gama 1550A
 4. Proteco polyfúzní 800W
 5. Kühtreiber KITin 165
 6. Güde MIG 192/6K
 7. Asist 160A
 8. Güde MIG 155/6W
 9. Scheppach WSE3200
 10. Tuson 800/1000W

1) Omicron Gama 166 recenze

Svářečka střední cenové kategorie se skvělým výkonem a vyváženým poměrem cena/kvalita.

Kdy zvažovat Omicron Gama 166?

Se svářením začínáte, ale hned na startu byste ocenili výkonného pomocníka za solidní cenu? Je to tento model.

Pokud už ale nějaké zkušenosti máte a poohlížíte se spíše po poloprofi variantách, zkuste Kühtreiber KITin 150 nebo Omicron Gama 1550A.

Proč jsem vybrala Omicron Gama 166?

Protože Omicron Gama 166 se řadí k produktům, které jsou vhodné i pro svářeče – začátečníky. Svářecí invertor je od českého výrobce a je určen ke sváření metodami MMA a TIG. Má funkci ANTISTICK pro omezení svářecího proudu při zkratu a HOT START k usnadnění zapálení svářecího oblouku.  Napájecí napětí je 1×230 V. Váží pouhých 5,3 kg.  Zatěžovatel je 60 % pro 120 A a 100 % pro 95 A.

Pokud chcete spolehlivou svářečku do dílny u domu, která něco vydrží a nejste profesionální svářeči, určitě se vyplatí do ní investovat.

Uživatelské recenze Omicron Gama 166

Z vyšších desítek hodnocení zákazníků, které jsem našla na zboží.cz nebo Heurece, usuzuji, že se jedná o hodně oblíbený výrobek. A kupující jsou s touto svářečkou vesměs spokojeni. Oceňují český původ, podle některých i hodně vydrží, jeden zákazník ji má už deset let. Vyzdvihují také nízkou hmotnost vzhledem k dobrému výkonu a řada svářečů potvrzuje, že je skvělá právě pro začátečníky. Sváry dělá podle většiny krásné, a o to jde asi především.

Mnoho nevýhod lidé nezmiňují, část by jich však ocenila, kdyby se svářečka prodávala i s kabely, jiní by uvítali digitální displej.

Cena4 800 Kč
TypInvertorová
Hmotnost5,3 kg

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Kühtreiber KITin 150 recenze

Invertorová svářečka třetí generace s vysokým výkonem a nízkou spotřebou energie.

Kdy zvažovat Kühtreiber KITin 150?

Už máte něco odsvářeno a poohlížíte se po výkonném modelu? Tento by mohl být tím pravým.

Pokud ale chcete udělat ještě větší krok k profi přístroji, sáhněte po Omicron Gama 1550A.

Proč jsem vybrala Kühtreiber KITin 150?

Protože Kühtreiber KITin 150 je výkonná svářečka střední cenové relace. Metody sváření jsou MMA a TIG. Zatěžovatel je 140 A pro 60 % a 125 A pro 100 %. Tato svářečka se dá využít i pro profesionální použití. Není těžká, hmotnost činí 5,5 kg. Disponuje funkcí Hot Start a Fast Control (rychlá regulace výkonu). Vzhledem k tomu, že se řadí mezi velmi kvalitní svářečky, stojí za to zvážit její pořízení například do poloprofesionální dílny.

Tato svářečka oplývá spíš výhodami, jedinou drobností, která se jí dá vytknout, je popruh místo madla, které by bylo praktičtější. Není to ovšem zásadní vada a patří mezi kvalitní svářečky, které doma oceníte.

Uživatelské recenze Kühtreiber KITin 150

Recenzí na tuto svářečku jsem na Heurece i zboží.cz našla spousty. A jak jsem z nich vyčetla, nejvíce na ní zákazníci oceňují poměr cena/výkon. Ve většině případů tak naplnila očekávání, kupujícím se líbí pohodlné přenášení, oceňují i hodnoty zatěžovatele. Někteří zmiňují také bytelné provedení, které podle nich slibuje dlouhou životnost.

Mezi negativy, která se ale opravdu objevují spíše zřídka, je zmiňováno absentující madlo, jeden ze zákazníků by uvítal delší přívodní kabel. 

Cena4 900 Kč
TypInvertorová
Hmotnost5,5 kg

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Omicron Gama 1550A recenze

Výkonná invertorová svářečka s řadou užitečných funkcí.

Kdy zvažovat Omicron Gama 1550A?

Pokud hledáte invertorovou svářečku, která obstojí i u profíků a nevadí vám si trochu připlatit, běžte do tohoto modelu.

Jestliže ale její funkce naplno nevyužijete, možná vám bude na domácí sváření dostačovat třeba Kühtreiber KITin 150 nebo Omicron Gama 166 s příznivějšími cenovkami. 

Proč jsem vybrala Omicron Gama 1550A?

Protože Omicron Gama 1550A se řadí k lepším invertorovým svářečkám. Metody sváření jsou MMA a TIG. Navzdory svému výkonu patří s hmotností 5,7 kg mezi lehké. Zatěžovatel je 150 A pro 60 % a 130 A pro 100 %, což je velmi slušné. Kromě funkce Hot Start nabízí i Soft Start – pomalejší a bezpečnější náběh. Je potřeba zmínit ještě další funkce jako Arc Force nebo Anti Stick.

Už se neřadí mezi nejlevnější, ale s ohledem na kvalitu a funkce je vhodná jak do domácí, tak i do profesionální dílny. Pokud vám nevadí si trochu připlatit a hledáte kvalitní invertorovou svářečku, je Omicron Gama 1550A správnou volbou.

Uživatelské recenze Omicron Gama 1550A

Pokud do této svářečky zainvestujete, neuděláte chybu. To alespoň vyplývá z desítek recenzí, které jsem procházela na Heurece či zboží.cz. Lidé vyzdvihují její zpracování, hodnotí ji jako vhodnou i na větší svařování, oceňují váhu a menší velikost. Libují si, že se snadno ovládá, a mnozí využívají i řadu funkcí „navíc“, které nabízí. 

Na nevýhody jsem v hodnoceních narazila jen výjimečně. Jeden z kupujících by ocenil madlo místo popruhu, jiný hodnotil ventilátor jako hlučnější.

Cena6 800 Kč
TypInvertorová
Hmotnost5,7 kg

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Proteco polyfúzní 800W recenze

Polyfúzní svářečka určená ke svařování trubek a tvarovek.

Kdy zvažovat Proteco polyfúzní 800W?

Poohlížíte se po skutečně lehké polyfúzní svářečce za co nejnižší cenu? Je to právě tato. 

Model má tři nástavce, například Tuson 800/1000 W nabízí ještě o jeden více, pokud vám záleží na tomto faktoru. 

Proč jsem vybrala Proteco polyfúzní 800W?

Svářečka vás překvapí už svou nízkou cenou. Je skladná, snadno se ovládá a pro hobby použití je bohatě dostačující. Má příkon 800 W a teplota se dá regulovat až do 300 °C. Má tři nástavce – 20, 25 a 32 mm. Váží pouhých 2,1 kg. Je ideální pro kutily, kteří hledají cenově dostupnou jednoduchou svářečku do své hobby dílny a tyto nástavce jsou pro ně dostačující.

Uživatelské recenze Proteco polyfúzní 800W

Jak můžu vyhodnotit z desítek recenzí na zboží.cz nebo Heurece, pokud budete mít očekávání úměrná ceně svářečky, nebudete zklamaní. Podle mnohých pracuje, jak má, a na domácí svařování plně dostačuje. Rychle se zahřívá, je malá, lehká a dobře se s ní pracuje i začátečníkům.

Mouchy se najdou, ale nejde o nic dramatického. Některým se příliš nepozdává teflonový materiál, jiní by ocenili propracovanější nastavení teploty. 

Cena900 Kč
TypPolyfúzní
Hmotnost2,1 Kg

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Kühtreiber KITin 165 recenze

Invertorová svářečka skvělé kvality od českého výrobce.

Proč jsem vybrala Kühtreiber KITin 165?

Kühtreiber KITin 165 se nedá téměř nic vytknout. Snadno se ovládá, je lehká, za rozumnou cenu a využívá metody svařování MMA a TIG. Kromě toho disponuje řadou funkcí jako Hot Start, Arc Force nebo Anti Stick. Hodnota zatěžovatele je 95 A při 100 % a při 60 % pak 120 A. Rozsah svařovacího proudu činí 10 až 160 A. Váží pouhých 5,7 kg a nabízí ochranu proti vnějším vlivům IP 23.

Dá se využít jak doma, tak i v profesionální dílně. Jediné, co jí nejspíš chybí k dokonalosti, je držadlo pro lepší úchop. Ten, kdo hledá kvalitní svářečku, kterou využije nejen v domácí dílně, nebude zklamaný.

Cena5 000 Kč
TypInvertorová
Hmotnost5,7 Kg

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Güde MIG 192/6K recenze

Svářečka určená pro svařování v ochranné atmosféře.

Proč jsem vybrala Güde MIG 192/6K?

Güde MIG 192/6K je pojízdný svářecí agregát, který nabízí 6stupňové přepínání svářecího proudu. Je určená pro MIG/MAG svařování. Můžete nastavit rychlost podávání drátu. Má přepínač a chladicí ventilátor, dále pojezdová kola a ochranu proti tepelnému přetížení s indikací. Maximální svářecí proud je 160 A.

Nevýhodou je vysoká hmotnost – 41 kg, což ale při použití pojezdových koleček není překážkou. Potěší spíš v domácí dílně, podle uživatelů má hlučnější ventilátor – je potřeba s tím počítat. Pokud oceníte 6 stupňů nastavení svářecího proudu a kvalitu svařování, určitě vás nezklame.

Cena9 600 Kč
TypCO2
Hmotnost41,45 Kg

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Asist 160A recenze

7 Svarecky Na Doma

Invertorová svářečka průměrné kvality za nízkou cenu.

Proč jsem vybrala Asist 160A?

Asist 160A je svářečka, která je zajímavá spíše svou cenou než výkonem. Je určena ke svařování metodou MMA. Pokud jde o hodnoty zatěžovatele, je to 95 A/100 %. Je levná a váží pouhých 4,7 kg. Jde o základní model, který by na občasné sváření v domácí dílně měl stačit. Bude se vám líbit, pokud hledáte invertorovou svářečku za slušnou cenu a nepotřebujete nutně svařovat metodou TIG.

Cena3 000 Kč
TypInvertorová
Hmotnost4,7 kg

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Güde MIG 155/6W recenze

Levná CO2 svářečka vhodná pro občasné použití.

Proč jsem vybrala Güde MIG 155/6W?

Güde MIG 155/6W je svářečka, která je ve své kategorii ideální pro drobné svářečské práce. Má 6stupňové přepínání svářecího proudu a automatický posuv svářecího drátu. Maximální tloušťka drátu u svařování je 1 mm, dále má ochranu proti přetížení a pojezdová kola. Pro profi dílny se nehodí, ale jako levná CO2 svářečka do hobby dílny zapadne. Svou hmotností okolo 30 kg se stále hodí i pro transport.

Cena5 900 Kč
TypTrafosvářečka
Hmotnost29,4 kg

VÝHODY

NEVÝHODY

9) Scheppach WSE3200 recenze

Transformátorová svářečka určená pro obloukové svařování s dobrým poměrem cena/kvalita.

Proč jsem vybrala Scheppach WSE3200?

Scheppach WSE3200 je trafosvářečka pro obloukové svařování plněnou drátovou elektrodou. Má dvoustupňové přepínání svářecího proudu, kompaktní design a hodí se pro svařování všech kovových materiálů. Hmotnost činí 12,5 kg. Získáte svářečku, která odvede svou práci, jen by se hodila možnost více regulovat svařovací proud.

Cena3 800 Kč
TypTrafosvářečka
Hmotnost12,5 kg

VÝHODY

NEVÝHODY

10) Tuson 800/1000 W recenze

Polyfúzní hobby svářečka plastových trubek za víc než přijatelnou cenu.

Proč jsem vybrala Tuson 800/1000 W?

Tuson 800/1000 W je polyfúzní svářečka plastových trubek. Teplotní rozsah má 0–300 °C a svařovací nástavec D16, 20, 25 a 32 mm. Je dodávána v plechovém kufru. Hmotnost činí jen 2,8 kg. Je lehká a funkční, bohatě postačí na domácí použití, zvlášť pokud vám stačí zmiňované nástavce.

Cena1 100 Kč
TypPolyfúzní
Hmotnost2,8 kg

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat svářečku na doma

Stále váháte, jaký model bude trefou do černého? Možná vám pomohou s rozhodováním tyto užitečné tipy.  

1) Vybírejte podle technologie svařování

Každá technologie je vhodná do jiných podmínek a na svařování jiných materiálů. 

 • MMA

Můžete si vybrat technologii MMA, která se hodí pro svařování ocelových prvků. Díky nízké hmotnosti se s ní snadno zachází, ale svár není úplně dokonalý.

 • MIG-MAG

Pokud stojíte o čistý svár, oceníte technologii MIG-MAG. Tato technologie využívá ochranný plyn, budete potřebovat plynovou bombu. Nehodí se k práci v exteriérech.

 • TIG

Technologie TIG je nejpokročilejší. Pracuje s neroztavitelnými elektrodami z wolframu. Používá se především na drahé a náročné kovy.


2) Vybírejte podle druhu svařovaného materiálu

Jednotlivé materiály mají různé vlastnosti. Budeme pořizovat jiný typ svářečky na plast a jiný na ocel. Důležitou roli hraje i tloušťka svařovaného materiálu. Na tenčí materiál stačí nižší proud okolo 100 A, naopak na silnější potřebujete proud vyšší.


3) Důležitým faktorem je zatěžovatel

Jde o důležitý faktor, který vám říká, jak je svářečka ve skutečnosti výkonná. Procenta zatěžovatele udávají, jak dlouho můžeme reálně pracovat a jak dlouho musí zařízení chladit. Pokud je tedy zatěžovatel při určitém výkonu 20 %, znamená to, že můžeme dvě minuty svařovat a 8 minut chladit.


4) Velikost a hmotnost

Chcete svářečku natrvalo umístit v dílně, nebo s ní potřebujete manipulovat? Vybírejte i podle hmotnosti. Invertorové a polyfúzní se dají většinou přesouvat bez větších problémů, ale stacionární velké svářečky mohou mít i 100 kg. Naštěstí mají pojízdná kolečka, která umožňují přesun v případě potřeby.


5) Výběr podle ceny

Cena je samozřejmě také důležitým faktorem a u jednotlivých modelů se různí, a to poměrně výrazně. 

 • Nejlevnější kategorie

Do nejlevnější kategorie se řadí svářečky do ceny 20 000 Kč. Jde nejčastěji o invertorová zařízení, u nichž proud nepřekračuje 220 A. Takové stačí na hobby použití. Technologie jsou u nich různé – MMA, MIG-MAG i TIG.

 • Střední kategorie

Jedná se o svářečky, které se dají použít jak v domácích dílnách, tak i v poloprofesionálních provozech. Cena se pohybuje od 20 000 – 40 000 Kč. Maximální svařovací proud je 400 A. Disponují technologiemi MIG-MAG nebo TIG.

 • Vyšší kategorie

V této cenové kategorii se již jedná o svářečky, které jsou ve většině případů určené pro profesionály se svářečským kurzem. Proud dosahuje i 700 A. Nejčastěji se jedná o technologii MIG-MAG.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší svářečku na doma? 

✅ Odpovídá model vámi preferované technologii svařování?ano
✅ Zvládá svařování materiálu, který potřebujete?ano
✅ Je model dostatečně výkonný?ano
✅ Vyhovuje vám svářečka svou hmotností?ano

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma svářeček na doma.

Pokud zatím nemáte zkušenosti, je potřeba vědět, na co při svařování nezapomenout. V první řadě se jedná o svářečskou kuklu, která je nezbytná, a svářečské rukavice. Pak se budou hodit kleště, kovový kartáč, svařovací svorky a svařovací magnety.

Na trhu jsou různé průměry elektrod, jejich šířka se pohybuje mezi 2-5 mm, přičemž nejtenčí se využívají pro sváření tenkých plechů. Do domácí dílny budete nejčastěji potřebovat elektrody o průměru 3-4 mm.

Svářečku je potřeba jednou za tři měsíce rozebrat a vyčistit. Při denním používání je vhodné ji čistit častěji. Jednou za rok byste pak měli dotáhnout všechny spoje. Samozřejmostí je skladování v suchém a čistém prostředí.

Videa

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář