17 důvodů, proč (ne)kupovat Vans Old Skool

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 3391 uživatelských recenzí, 10 videopohledů a 3 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DVANÁCT důvodů, proč KUPOVAT Vans Old Skool

 • Lidé si cení tenisek Vans Old Skool pro svůj ikonický a stylový vzhled.
 • Číslování je bezchybné a nemusíte se bát pořídit svou běžnou velikost, tvrdí velké procento recenzentů.
 • Tyto tenisky mají dlouhou historii sahající až do roku 1977.
 • Můžete si je vzít kamkoli a k jakémukoli outfitu, shodují se skoro všichni kupující.
 • Autor této videorecenze si na teniskách váží toho, že jsou vždy dostupné a nejde o žádnou limitovanou edici; uklidňuje ho představa, že jakmile je zničí, může si koupit nové.
 • Pár majitelů těchto Vansek napsalo, že kam přijdou, dostávají na boty jen samé komplimenty.
 • Mají velice přijatelnou cenovku oproti jiným sneakers, vychvalují si lidé v recenzích.
 • Boty slouží lidem na ježdění na skejtu i pro běžné nošení
 • Podle tohoto recenzenta jsou boty nadprůměrně ohebné a pružné.
 • Aktuálně, v roce 2019, je výběr barevných provedení obrovský.
 • Lidé, kteří nosí Vans Old Skool, tím často vyjadřují svůj životní styl spojený se skejtem, uměním nebo streetovou kulturou.
 • Skejťáci na botách chválí dobrou přilnavost podrážky a také to, že skrz botu dobře cítí prkno; mají tzv. dobrý “board feel”.

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

PĚT důvodů, proč NEKUPOVAT Vans Old Skool

 • Řada lidí má problémy s tím, že se boty zařezávají do paty; u některých to trvá pouze na začátku než je rozchodí, ale jsou i tací, kteří se toho nezbavili.
 • Boty jsou náchylné na roztrhnutí textilie na špičce a díky tomu prý moc dlouho nevydrží; obzvláště ry​​​​chle se ničí při skejtování.
 • Jeden skejťák boty nedoporučuje pro ty, kteří s prknem skáčou větší skoky např. ze schodů; mají prý špatné tlumení a dopad ani trochu nezmírní.
 • Jeden kritik si stěžuje, že barvy na fotkách vypadají lépe než ve skutečnosti.
 • Materiál bot se špatně čistí a snadno zašpiní, zmínilo na amazonuněkolik zákazníků.

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Shrnutí

Vans Old Skool jsou tenisky určené původně na skateboard. Svůj původní záměr však daleko přerostly a nyní slouží převážně jako lifestylová obuv. Tyto boty lidé zbožňují pro svůj ikonický design, přijatelnou cenu a to, že se hodí ke všemu a na jakoukoli příležitost. Jako nevýhody někteří naopak zmiňují, že chvíli trvá než boty rozchodíte, nehodí se na profi skateboarding (kromě edice PRO) a jsou náchylné ke špíně.

Pokud chcete minimalistické boty na celodenní nošení, máte blízko ke streetové kultuře a sháníte cenově dostupnou botu, kterou si můžete kupovat znovu a znovu, potom jsou tyto boty pro vás jako stvořené. Jestliže je vaší prioritou hlavně komfort a nic vám neříká příběh a styl těchto bot, pak bychom vám ji pravděpodobně nedoporučili.

Hodnocení sneakers podle Entuzia
 • 90.0%
  Naše hodnocení - 90.0%
90%

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Příběh bot Vans Old Skool

V roce 1966 dva bratři, James a Paul Van Dorenovi, založili značku skejtových bot Vans. Ačkoli již v té době existovala jakási první podoba modelu Old Skool, tenisky nebyly úplně kompletní a navíc nosily pouze název “styl 36”. 

Teprve v roce 1977 dostávají Old Skooly ikonický vzhled, tak jak jej známe dnes. Chtěli vytvořit něco, co si lidé budou pamatovat. Nike měl svoji “fajfku”, adidas tři pruhy, ale Vans do té doby nic takového neměl. Mladší z bratrů, Paul, proto navrhl na kus papíru jejich vlastní originální znak, kterými budou zdobit jejich nové Old Skooly. A tak vznikl “jazz stripe”, mírně zvlněný pruh, který je pro Vans Old Skool tak známý a dělá je nezaměnitelnými.

Ve skejtové komunitě se postupně dostávaly na vrchol a skejtovali v nich legendy jako např. Guy Mariano a Henry Sanchez. V osmdesátých letech nastal vzestup v customizování tenisek, v čemž byl Vans velkým tahounem. Vans Old Skool totiž nabízely velký prostor pro vlastní tvorbu a lidé si tak mohli upravit tenisky dle svého stylu.

Ze skejtové značky se časem stával masivní brand, který obouvali lidé po celém světě. V roce 1996 navíc nastal obrovský průlom v podobě kolaborace značky Vans a Supreme. Dvě nejikoničtější skejtové značky spojili své síly, aby společně navrhli nové tenisky. Jistě si dokážete představit, jaký “boom” to způsobilo.

Od té doby jsou v šatníku řady celebrity, Kanyeho Westa a celého klanu Kardashianových nevyjímaje. Dostaly se do povědomí milionů lidí po celém světě a jsou jedny z nejúspěšnějších lifestylových bot vůbec.

Vans si dodnes zakládá na tom, že jsou jejich tenisky cenově dostupné a že si vždy každý a kdykoli bude moci pořídit svůj pár tenisek. Vans Old Skool nejsou žádná limitovaná edice, která za pár let zmizí z pultů, jsou to boty s příběhem, na které se lidé mohou spolehnout. 

Styl

Vans Old Skool je velmi ikonická a designově prostá bota, která se hodí ke všem outfitům. Unikátní je zejména díky své typické waflové podrážce a pruhu na boku tenisek zvaným “jazz stripe”. Skrze celou botu prostupuje klasické šití a na patě pak červené logo Vans. Tyhle tenisky ve svých různých provedeních téměř vždy kombinují kožený a textilní materiál. Barevných provedení i na českém trhu objevíte vyšší desítky.

K dostání od 1000 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Vans Old Skool nejsou nejpohodlnější boty na světě. Chvíli může trvat než je rozchodíte, ale při běžném nošení jsou pro většinu lidí příjemné. U těchto párů bot můžeme s klidem doporučit pořídit si vaši běžnou velikost. Pokud však máte náchylnější achilovky, neprohloupíte, když si pořídíte velikost o půl čísla větší (US číslování).

Další sneakers z edice Vans Old Skool

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice Vans Old Skool. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Vans Old Skool Lite

Vans Old Skool Lite představují klasickou verzi v odlehčeném stylu. Původně skate boty, které se dnes používají spíše jako lifestylová obuv. Uživatelé oceňují nízkou váhu i jejich minimalistický vzhled, který se hodí na každou příležitost a ke každému outfitu. Někteří z nich si ale stěžují na kvalitu použitého materiálu nebo na to, že chvíli trvá, než boty rozchodíte.

Po těchto teniskách sáhněte, pokud patříte mezi fanoušky klasické verze Vans Old Skool, vyžadujete vysoký komfort při každém kroku nebo sháníte cenově dostupnou obuv. Pokud je však vaší prioritou dlouhá výdrž nebo perfektní trakce bot, tyto tenisky vám doporučit nemůžeme. Pro amatérský skateboarding vám postačí, pokud však skejtování berete vážněji a plánujete tenisky pořádně vytěžovat, pak má smysl uvažovat spíše o Vans Old Skool Pro či jiných profi skejtových botách.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Old Skool Leather

Kožená verze oblíbené klasiky Vans Old Skool sklidila u recenzentů úspěch jak za styl, tak za kvalitu a pohodlí. Lidé vyzdvihují možnost obout tenisky téměř k čemukoli, co máte ve skříni. Oceňují i kvalitní kůži, která je nepromokavá a měkká. Naopak kritizují, že obuv není tak vzdušná, což od nákupu odrazuje hlavně v létě. Někteří mají také problém s obyčejnou tenkou vložkou do bot.

Pokud hledáte tenisky s příběhem, jako mají například Vans Old Skool, a současně hledáte stylovou a pohodlnou koženou obuv, tento model vám jistě udělá radost. Jestliže máte v hledáčku vzdušnou a možná také více sportovní obuv s futuristickým designem, nejspíš vás tento model nenadchne.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Podobné sneakers od značky Vans

Na trhu najdete i nespočet podobných tenisek, které spadají pod značku Vans. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Vans Ultrarange Rapidweld

Model je modernější verzí svých předchůdců, což poznáte už jen podle ikonického designu bot. Právě ten řada majitelů velmi chválí. Lidé si na teniskách cení právě vysokého komfortu, prodyšnosti a možnosti nosit je celý den. Kritika padá hlavně na chybné číslování, lidem jsou Vansky někdy menší až o celé číslo, stejně tak i na vysokou patní část, která někdy může způsobovat odřeniny.

Pokud hledáte všestranné tenisky, na které je spolehnutí při jakékoli aktivitě, nechcete za boty dávat balík a je vaší prioritou pohodlí, budete s těmito botami spokojeni. Pokud jste si jisti, že nedokážete docenit siluletu Vans či hledáte odvážnější tenisky s nejnovějšími technologiemi, pak vám určitě doporučíme sáhnout po jiných.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Sk8-hi

Vans Sk8-Hi již po dlouhá léta zůstávají skateboardovou klasikou, spatříte je ale i na ulicích. Uživatelé jsou nadšeni jejich stylovým vzhledem, prvotřídní přilnavostí i pohodlností. Někteří z nich však nejsou spokojeni s kvalitou podrážek a výdrží barev, které mají tendenci obarvovat tkaničky.

Pokud toužíte po botách s léty prověřeným designem, sháníte obuv do chladnějšího počasí nebo hledáte cenově dostupné boty na každodenní nošení či skejtování, s Vans Sk8-Hi nešlápnete vedle. Jestliže však trváte na bezchybné kvalitě nebo vám nic neříká historie značky, tyto boty pro vás nemusí být ty pravé.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Authentic

Na Vans Authentic lidé velmi chválí její lehkost a vzdušnost. Pozitivní ohlasy sklízí také bezproblémové číslování bot a jednoduchý design, který dává majitelům možnost nosit boty téměř k čemukoli. Lidé naopak shledávají problém v rychlosti opotřebení, nekvalitním lepení a delšímu času, který je potřeba pro roztažení obuvi.

Pokud hledáte cenově dostupnou obuv do města, je pro vás důležitá nenáročná údržba a možnost kombinovat ji s více outfity, jsou tyto boty dobrá volba. Je-li pro vás na prvním místě maximální odolnost a modernější design, pak vám doporučujeme vybrat si jiné boty.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10],
 3. Jiné zdroje [1][2][3]

Napsat komentář