20 důvodů, proč (ne)kupovat Vans SK8-Hi MTE

K dostání od 1200 Kč v eshopu →

K dostání od 1200 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 3950 uživatelských recenzí, 12 videopohledů a 4 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

TŘINÁCT důvodů, proč KUPOVAT Vans SK8-Hi MTE

 • Někteří na obuvi vyzdvihují vysokou odolnost materiálů. Jeden uživatel napsal, že v nich chodil den co den, každý měsíc a boty stále vypadaly jako nové.
 • Tyhle boty jsou skvělou volbou na zimu. Mnoho lidí chválí zateplení uvnitř boty.
 • Nejen tento videorecenzent oceňuje voděodolný svršek. Uživatelé vyzdvihují možnost nosit je jak ve sněhu, tak v dešti.
 • Podrážka má skvělou přilnavost, dokonce i na ledových plochách, shodují se téměř všichni.
 • Jsou opravdu pohodlné. Řada cestovatelů je doporučuje na celodenní nošení jak po městě, tak v přírodě.
 • Několik lidí zmínilo, že obuv má skvělou podporu pro kotníky díky anatomicky tvarovatelné vložce do bot.
 • Nejsou tak masivní, jak se zdají. Kupující se shodují na tom, že boty jsou na noze až překvapivě lehké.
 • Boty jsou prostorné i pro lidi s širšími chodidly, píší lidé, kterých se tento problém týká.
 • “Přesně jako stará klasika, jen ještě víc cool,” píše jeden recenzent.
 • Jedna maminka ocenila fakt, že se tento model vyrábí i v dětských velikostech.
 • Jsou to velmi stylové boty, na které sklidíte řadu komplimentů, tvrdí někteří majitelé.
 • Cena obuvi je podle řady kupujících přijatelná. Za své peníze dostanete to, za co si zaplatíte, shodují se.
 • S číslováním bot nebyl téměř u žádného recenzenta problém, Vansky můžete koupit ve velikosti, na kterou jste zvyklí.

K dostání od 1200 Kč v eshopu →

SEDM důvodů, proč NEKUPOVAT Vans SK8-Hi MTE

 • Mnoho kupujících mělo problém s neustále se rozvazujícími tkaničkami.
 • Obuv je špatně ušitá, tvrdí někteří recenzenti. Častým problémem bylo rozdělení svršku od podrážky.
 • Pár uživatelům vadí, že boty nemají prakticky žádné tlumení.
 • Podle některých kritiků se obuv ne moc dobře čistí.
 • Několik uživatelů nesouhlasí s tím, že je obuv nepromokavá. Tvrdí, že se voda do boty dostane skrz očka (díry pro tkaničky), ale dokonce i švy.
 • Někteří lidé si stěžují na polstrování kolem kotníku, prý je nepříjemně tlačí.
 • Boty trvá pár dnů rozchodit a možná se to neobejde bez puchýřů, zmínilo pár majitelům.

K dostání od 1200 Kč v eshopu →

Shrnutí

Na Vans SK8-Hi MTE lidé nejvíce vyzdvihují komfort, odolnost a kvalitu materiálů. Celodenní nošení, i v nepříznivém počasí, nemá vliv ani na boty ani na pohodlí jejich majitelů. Lidé také vyzdvihují přilnavost podrážky na kluzkém povrchu. Naopak kritika padla hlavně na tkaničky, které se stále dokola rozvazují a také na delší dobu potřebnou pro rozchození bot.

Jestliže hledáte outdoorovou obuv, která udrží vaše nohy v teple a suchu, zajistí celodenní pohodlí a zároveň jste třeba i fanoušky Vans, pak jste pravděpodobně našly ty správné boty. Jestliže hledáte boty primárně na sport nebo nejste fanoušek klasického stylu Vans, pak vám tyhle tenisky radost nejspíše neudělají.

[wp-review]

K dostání od 1200 Kč v eshopu →

Příběh bot Vans SK8-Hi MTE

Zametat podlahu a vyrábět boty v cizí firmě ho neuspokojovalo. Paul Van Doren snil o vlastní obuvnické firmě a tento sen si splnil v březnu 1966. Spolu s dalšími třemi společníky si ve slunné Kalifornii otevřeli výrobnu a současně prodejnu bot. Třešničkou na dortu byl netradiční způsob výroby podrážky – do tzv. vaflovače nalévali gumu, čímž vznikla typická vaflová podrážka.

Pozornost místních tím upoutali natolik, že hned první den ráno přijímají 12 objednávek. Ještě toho dne odpoledne si je horké z výroby odnášejí noví majitelé domů. První teniskou, která opustila brány The Van Doren Rubber Company byl model #44 neboli Authentic. Zaujal hlavně mladé a pro skateboard nadšené lidi, kteří sice takovou botu potřebovali jako sůl, ale stále jí něco scházelo.

Četné požadavky na upgrade Authentic modelu firma vyslyšela a k ruce si vzala ty nejpovolanější: Tonyho Alvu a Stacyeho Peraltu – legendární skejťáci z Dogtownu. Ze spolupráce vzešla skate-friendly teniska Vans Era. A konečně dva roky poté přichází na svět model Vans SK8-Hi, až do roku 1995 známý jako #37.

Obuv slibovala ještě lepší požitek z jízdy na prkně a současně chránila nohy skateboardistů proti zraněním. O to překvapivější bylo, když se Vans rozhodl tuhle primárně skateboardovou botu rozšířit i mimo skate komunitu. V roce 2014 nastává upgrade na outdoorovou obuv. Přichází Mountain Edition, obuv do každého počasí, kterou si zamilovali nejen cestovatelé, ale celkově ti, kteří žijí v zemích s drsnějším podnebím.

K dostání od 1200 Kč v eshopu →

Styl

Design Vans SK8-Hi MTE vychází z klasického modelu Old Skool. Silueta a detaily zůstávají téměř neměnné. Botu zdobí dvě typické linky, vyšívané logo Vans po obou stranách a tenký pruh lemující podrážku. Dalšími poutavými prvky je polstrování kolem kotníku, poutko na patě pro snazší obutí a logo Off the Wall na jazyku a pod patou.

Přestože je tato obuv primárně outdoorová, ani na líbivý design se nezapomnělo. V obchodech si tento model můžete dopřát v mnoha barvách, kombinacích a úpravách svrchního materiálu

K dostání od 1200 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Původně skateboardová obuv byla přepracována na outdoorovou, což znamená hlavně vyšší komfort a odolnost. Vansky jsou vybaveny nepromokavým svrškem Scotchgard®, protiskluzovou vaflovou podrážkou s lepší přilnavostí a měkkým polstrováním kolem kotníků.

S číslováním si v případě tohoto modelu nemusíte lámat hlavu. Bude vám sedět vaše běžná velikost. Téměř vždy ale platí, že pokud vám nohy častěji otékají, nebo chcete v botách nosit silnější ponožky, volba o půl čísla větší velikosti je jistota.

K dostání od 1200 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice Vans Sk8-Hi

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice Vans Sk8-Hi. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Vans Sk8-Hi Lite

Tenisky Vans Sk8-Hi Lite patří mezi vylepšené verze ikonického modelu Vans Sk8-Hi. Lidé si je zamilovali pro jejich stylový design ladící s velkým množstvím looků, vysokou lehkost bot a také komfort podpořený měkkou podrážkou. Jako minus však někteří uvádějí nepříliš dobrou kvalitu bot, kvůli čemuž příliš dlouho nevydrží, a také to, že se jim od bočních částí tenisek zabarvily tkaničky.

Jestliže jste fanoušky klasických modelů, líbí se vám hi-top siluety a zároveň toužíte po botách, které budou lehké, pak jsou pro vás Vans Sk8-Hi Lite jako stvořené. Pokud však hledáte tenisky vhodné i do terénu nebo chcete, aby vám boty dělaly společnost dlouhá léta, najdou se pro vás vhodnější modely.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Sk8-Hi Slim

Společnost Vans jeden ze svých nejslavnějších modelů představila i ve zúžené variantě. Lidé tenisky Vans Sk8-Hi Slim (Zip) milují pro jejich klasický vzhled poutající pozornost, multifunkčnost i snadnou kombinovatelnost. Někteří ale upozorňují na zmatečné číslování nebo na to, že je nutné překonat počáteční nekomfort spojený s příliš pevným materiálem. Verze bez zipu se pak podle některých těžce obouvá, na druhou stranu má ale zip tendenci k zasekávání.

Pokud obdivujete nadčasový design Vans Sk8-Hi, máte užší chodidla nebo sháníte pohodlné tenisky na každou příležitost, s těmito botami vytvoříte nerozlučnou dvojici. Jestliže ale nemáte rádi kotníkové tenisky, nic vám neříká filozofie značky Vans nebo od bot vyžadujete maximální kvalitu, Vans Sk8-Hi Slim (Zip) vám doporučit spíše nemůžeme.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Sk8-Hi Reissue

Tenisky Vans Sk8-Hi Reissue jsou oblíbenou siluetou, u které si majitelé pochvalují především stylový vzhled, pohodlí, či kvalitu materiálů a zpracování. Kritické hlasy se ozývají na provedení tkaniček, či nedostatečnou uzpůsobenost bot k delšímu nošení.

Pokud hledáte stylovou a zároveň i pohodlnou kotníkovou botu pro občasné nošení do města či skejtování, pak je vám s klidem můžeme doporučit. Jestli hledáte tenisky, ve kterých budete moct občas provozovat i jiné sporty, nebo nachodit delší vzdálenosti, pak radíme sáhnout spíše po jiných botách.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5][6][7]
 2. Videopohledy [1][2][3][4][5][6][7][8][9][10][11][12]
 3. Jiné zdroje [1][2][3][4]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář