15 důvodů, proč (ne)kupovat Vans Sk8-Hi Reissue

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Zanalyzovali jsme 1097 uživatelských recenzí, 4 videopohledy a 2 další zdroje, abychom mohli stvořit plně objektivní recenzi očištěnou od všech nesmyslů:

DESET důvodů, proč KUPOVAT Vans Sk8-Hi Reissue

 • Velká část recenzentů si pochvaluje komfort a pohodlí, které tyto boty nabízejí. 
 • Tenisky jsou dostatečně široké a vhodné i pro širší typ nohy. Jeden kupující tyto boty doporučuje jako širší alternativu pro obdobné modely od Converse.
 • Někteří majitelé chválí také jednoduché čištění nečistot z povrchu boty. 
 • Mnozí kupující zmiňují, že se jim dostalo na boty skvělé odezvy od známých i přátel, a vyslechli si množství komplimentů. 
 • Nejen autor této videorecenze oceňuje kvalitu použitých materiálů. V recenzích uživatelé často zmiňují kvalitní kůži a dobré celkové povrchové zpracování boty.
 • Řada lidí zmiňuje jako plus přijatelnou cenu.
 • Tyto boty můžete nosit k různým outfitům, a hodí se klidně i na nošení do kanceláře, zmínilo několik jejich vlastníků. 
 • Tenisky jsou i u nás dostupné ve velkém množství colourways a zajímavých designů. V této videorecenzi můžete vidět edici Peanuts.
 • Tyto Vansky jsou velmi populární i mezi celebritami. Nechybí v botníku hvězd jako jsou zpěvačka Gwen Stefani, modelka Alessandra Ambrosio, nebo zpěvák Justin Bieber.
 • Boty jsou vhodné nejen na běžné nošení, ale také na skejtování, upozorňuje několik skejťáků v recenzích.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

PĚT důvodů, proč NEKUPOVAT Vans Sk8-Hi Reissue

 • Podstatná část kupujících zmiňuje problémy s číslováním. Převládá názor, že by si měli lidé brát zhruba o půl čísla menší velikost, než na kterou jsou zvyklí. Objevují se však i opačné názory, které doporučují zakoupení o půl čísla větší velikosti. Očividně tak záleží na konkrétním nákupu. 
 • Kritici na Zappos.com upozorňují, že se často u těchto tenisek rozvazují tkaničky.
 • Recenzentům vadí také nedostatečná podpora klenby a nedoporučují tak boty pro delší tůry.
 • Jsou trochu tužší a je potřeba je rozchodit, zmiňují někteří majitelé. 
 • Někteří lidé v recenzích na Vans.com si stěžují, že barva boty postupně obarvuje bílé tkaničky.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Shrnutí

Tenisky Vans Sk8-Hi Reissue jsou oblíbenou siluetou, u které si majitelé pochvalují především stylový vzhled, pohodlí, či kvalitu materiálů a zpracování. Kritické hlasy se ozývají na provedení tkaniček, či nedostatečnou uzpůsobenost bot k delšímu nošení.

Pokud hledáte stylovou a zároveň i pohodlnou kotníkovou botu pro občasné nošení do města či skejtování, pak je vám s klidem můžeme doporučit. Jestli hledáte tenisky, ve kterých budete moct občas provozovat i jiné sporty, nebo nachodit delší vzdálenosti, pak radíme sáhnout spíše po jiných botách.

[wp-review]

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Příběh bot Vans Sk8-Hi Reissue

V roce 1966 založili bratři Paul a James Van Dorenovi v Anaheimu firmu Van Doren Rubber Company. Specializovali se na výrobu bot s charakteristickou gumovou podrážkou. Firma se později přejmenovala na Vans. O 12 let později spatřily světlo teniskového světa kotníkové Vans Sk8-Hi. Jak už název vypovídá, byly v té době primárně určeny pro skateboardisty. Později si k nim našli cestu i BMXkaři a další street-sportovci.

Boty se okamžitě staly velmi populární, a to nejen v komunitě sk8/BMX. Postupně si je oblíbili i hudební fanoušci, hlavně rockeři a punkáči. Oblékaly je postupem času i velké hudební hvězdy a vzniklo mnoho různých designů, oslavujících velké hudební skupiny. Jmenujme třeba Iron Maiden, Beatles, nebo Slayer. V osmdesátých letech byla velmi oblíbená customizace těchto tenisek. Díky tomu, že na nich byla velká souvislá plocha, se kterou se dalo pracovat, tak si jejich majitelé tvořili vlastní designy. To ostatně funguje dodnes, můžete si klidně vytvořit své vlastní Vans Sk8-Hi.

Zhruba od devadesátých let, jak popularita této siluety stoupala, přišly i zajímavé kolaborace v rámci světa módy. Dodnes firma Vans na této siluetě spolupracovala s brandy jako jsou Marc Jacobs, Stüssy, Pendleton, nebo Supreme.

Dodnes se Vans o tuto siluetu náležitě stará. V roce 2014 vyšlo hned několik velmi zajímavých edicí, mj. Sk8-Hi Reissue, které si okamžitě získaly fanoušky po celém světě. Kromě nich v témže roce i Slim Zip, či Platform. Právě Sk8-Hi Reissue se Vans věnoval i o dva roky později, při padesátém výročí založení firmy, kdy přišel mj. se zlatým modelem, kterému se dostál mimořádný úspěch.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Styl

Vans Sk8-Hi Reissue patří mezi nejpopulárnější siluety všech dob. Jsou dostatečně elegantní na to, abyste si je vzali na nejrůznější příležitosti do města, ale také nepostrádají ikonický street a skate vzhled. Nabízejí klasický Vans vzhled s charakteristickou vaflovanou podrážkou, typickým dominantním Vans logem po stranách a menšími logy na dalších místech boty. Nutno zmínit také dírky v přední části pro lepší prodyšnost nejen při skejtování.

Hodí se k nejrůznějším typům outfitů, ať už to jsou kalhoty (úzké i široké), tepláky, kraťasy, nebo dokonce šaty. Jsou to tenisky, které nemusíte zouvat ani na pracovní schůzku. Při vhodném doplnění totiž mohou působit velmi seriózním dojmem.

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Pohodlí a číslování

Právě pohodlí je jedním z největších benefitů těchto tenisek. Když je během prvních dvou obutí patřičně prošlápnete, můžete se na ně pak při chůzi po městě, či ježdění na skejtu spolehnout. Jsou skutečně velmi tvarovatelné a ohebné. Nejsou konstrukčně stavěné na dlouhé tůry, ale jako městská bota poslouží velmi dobře.

Nákup doporučujeme směřovat na pobočku, kde si budete moci konkrétní produkt vyzkoušet. Často se totiž objevují problémy s menší či větši botou, a tak je dobré si vyzkoušet, jak vám číslování sedí konkrétně na vaší nohu. 

K dostání od 1400 Kč v eshopu →

Další sneakers z edice Vans Sk8-Hi

Je zde i řada podobných sneakers, které spadají do edice Vans Sk8-Hi. Pojďme se jim podívat na zoubek.

Vans Sk8-Hi Mte

Na Vans SK8-Hi MTE lidé nejvíce vyzdvihují komfort, odolnost a kvalitu materiálů. Celodenní nošení, i v nepříznivém počasí, nemá vliv ani na boty ani na pohodlí jejich majitelů. Lidé také vyzdvihují přilnavost podrážky na kluzkém povrchu. Naopak kritika padla hlavně na tkaničky, které se stále dokola rozvazují a také na delší dobu potřebnou pro rozchození bot.

Jestliže hledáte outdoorovou obuv, která udrží vaše nohy v teple a suchu, zajistí celodenní pohodlí a zároveň jste třeba i fanoušky Vans, pak jste pravděpodobně našly ty správné boty. Jestliže hledáte boty primárně na sport nebo nejste fanoušek klasického stylu Vans, pak vám tyhle tenisky radost nejspíše neudělají.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Sk8-Hi Lite

Tenisky Vans Sk8-Hi Lite patří mezi vylepšené verze ikonického modelu Vans Sk8-Hi. Lidé si je zamilovali pro jejich stylový design ladící s velkým množstvím looků, vysokou lehkost bot a také komfort podpořený měkkou podrážkou. Jako minus však někteří uvádějí nepříliš dobrou kvalitu bot, kvůli čemuž příliš dlouho nevydrží, a také to, že se jim od bočních částí tenisek zabarvily tkaničky.

Jestliže jste fanoušky klasických modelů, líbí se vám hi-top siluety a zároveň toužíte po botách, které budou lehké, pak jsou pro vás Vans Sk8-Hi Lite jako stvořené. Pokud však hledáte tenisky vhodné i do terénu nebo chcete, aby vám boty dělaly společnost dlouhá léta, najdou se pro vás vhodnější modely.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Vans Sk8-Hi Slim

Společnost Vans jeden ze svých nejslavnějších modelů představila i ve zúžené variantě. Lidé tenisky Vans Sk8-Hi Slim (Zip) milují pro jejich klasický vzhled poutající pozornost, multifunkčnost i snadnou kombinovatelnost. Někteří ale upozorňují na zmatečné číslování nebo na to, že je nutné překonat počáteční nekomfort spojený s příliš pevným materiálem. Verze bez zipu se pak podle některých těžce obouvá, na druhou stranu má ale zip tendenci k zasekávání.

Pokud obdivujete nadčasový design Vans Sk8-Hi, máte užší chodidla nebo sháníte pohodlné tenisky na každou příležitost, s těmito botami vytvoříte nerozlučnou dvojici. Jestliže ale nemáte rádi kotníkové tenisky, nic vám neříká filozofie značky Vans nebo od bot vyžadujete maximální kvalitu, Vans Sk8-Hi Slim (Zip) vám doporučit spíše nemůžeme.

Přečíst celou recenzi

Zjistit cenu →

Video(recenze)

Zdroje

 1. Uživatelské recenze [1][2][3][4][5]
 2. Videopohledy [1][2][3][4]
 3. Jiné zdroje [1][2]
Ohodnoťně tento článek

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář