Jak vybrat | 11 nejlepších veslovacích trenažérů [TEST 2024]

Úplně na začátek bych vám chtěl doporučit podle mě nejlepší volbu a to veslovací trenažér inSPORTline Thenar. Tento veslovací trenažér nabízí jeden z nejlepších poměrů ceny a kvality. Více o tomhle produktu se dozvíte dále v článku, ovšem už teď vám můžu říct, že pokud nevíte, jaký veslovací trenažér vybrat, s inSPORTline Thenar nesáhnete vedle.

Videorecenze

Vytvořil jsem pro vás video o nejlepších veslovacích trenažérech.

  • Jako pátý se umístil NordicTrack RX800 jako nejlepší model se vzduchovou brzdou.
  • Na čtvrtém místě skončil inSPORTline inCondi RW60 jako nejlepší varianta s elektronickou regulací.
  • Jako třetí se umístil InSPORTline Ocean jako nejlepší volba do 7000 Kč.
  • A druhý a naprosto nejlepší, pokud nekoukáte na peníze, je Concept2 E/PM5.
  • Já bych vám nejvíce doporučil první místo: inSPORTline Thenar, protože nabízí perfektní poměr ceny a kvality.
Veslovací Trenažér

Důkladně jsem prozkoumal ty nejlepší veslovací trenažéry a sestavil žebříček těch nejkvalitnějších. V tomto článku vám je všechny ukážu a navíc vám řeknu, podle čeho veslovací trenažér vybírat a na co se u výběru zaměřit. Pokud tedy zrovna vybíráte veslovací trenažér, pak jste na správném místě – po přečtení článku budete mít jasno.

S veslovacím trenažérem jste se pravděpodobně mohli setkat v posilovně, kde patří k jedněm z nejoblíbenějších stálic kardio přístrojů spolu s běžeckým pásem, elipticalem nebo rotopedem. Jak už název napovídá, veslovací trenažér simuluje klasické veslovací pohyby. Výhodou je však plná kontrola nad náročností záběru a samozřejmě komfort domácího prostředí. Cvičení je komplexní, ideálně procvičí a posílí celé tělo a pomůže vám dosáhnout vašich sportovních cílů.

Veslovací trenažér může na první pohled působit hodně specializovaně a specificky určen jen pro ty, co se chtějí věnovat veslování jako takovému. Nenechte se však mýlit, byla by škoda nevyužít výhody tohoto fitness přístroje. Je vhodný pro ženy i muže. Šetří klouby, takže se hodí i pro starší, případně pro ty z vás, kdo musí brát ohled na citlivá kolena. Při tréninku procvičíte horní i dolní polovinu těla. A vzhledem k variabilitě tréninku a možné úpravě zátěže se hodí, ať už chcete hubnout, nabírat svaly nebo zvyšovat výdrž. Ve zkratce, veslovací trenažér si pořiďte, pokud:

  • Hledáte efektivní způsob, jak cvičit z domova.
  • Chcete zhubnout přebytečné tuky a zpevnit postavu.
  • Potřebujete doplnit svůj silový trénink účinným kardiem.
  • Nechcete platit za vstupy do posiloven či sportovat venku – zkrátka dáváte přednost pohodlí a soukromí domova.
  • Plánujete zvyšovat svou výdrž a celkovou fyzičku.
  • Chcete čerpat všechny obecné výhody, které pravidelné cvičení přináší – zlepšený kardiovaskulární systém, posílené plíce, zlepšená kvalita spánku, vyrovnanější psychika a dobrá nálada. 

Jak vybrat veslovací trenažér

Než se ale dostaneme k samotným produktům, pojďme si rychle říct, jak přesně veslovací trenažér vlastně vybrat.

  • Veslovací trenažér by se měl především svou konstrukcí přizpůsobit osobám, které na něm budou trénovat, a to konkrétně jejich výšce a váze.
  • Zaměřte se tak na nosnost přístroje a volte ji s dostatečnou rezervou.
  • Kromě toho se podívejte i na váhu stroje – těžší a stabilní stroj pravděpodobně dostojí slovům výrobce o zmíněné nosnosti.
  • Typ a hlavně kvalitu přístroje byste měli vybírat také podle své fyzičky a sportovních cílů. Pokud pořizujete stroj na občasné kondiční veslování či začátečnické tréninky, nebude nutné pořizovat tak drahý a výkonný trenažér jako pro zkušeného sportovce, který bude trénovat pravidelně a intenzivně.
  • Ujasněte si také, kolik prostoru pro přístroj můžete ve vaší domácnost vytvořit. Pokud víte, že budete s přístrojem často manipulovat, nebo že by po konci tréninku překážel, zkuste vybrat model s kolečky nebo takový, který lze složit.
  • Zamyslete se i nad funkcemi. I většina základnějších modelů disponuje přehledným displejem, který udává základní statistiky o tréninku, lepší přístroje ale nabízí mnohem víc, mimo jiné hlavně přednastavené programy, které v průběhu tréninku samy mění zátěž.
  • A roli hraje i brzdný systém. Volit můžete mezi nejlevnějším a také nejméně kvalitním hydraulickým trenažérem, nejrozšířenějším magnetickým, autentickým vodním trenažérem nebo vzduchovo-magnetickou variantou, která také simuluje odpor vody.
  • V neposlední řadě se zaměřte na celkovou konstrukci a kvalitu materiálů.

Nejlepší veslovací trenažéry

Teď už ale pojďme zpět k našemu žebříčku nejlepších veslovacích trenažérů.

5) NordicTrack RX800

Nejlepší se vzduchovou brzdou

Na páté místo žebříčku jsem umístil trenažér NordicTrack, který vyniká v kategorii modelů se vzduchovou brzdou. Pořídíte si jej za cenu okolo 16 000 Kč. Plně tak postačí jak zkušeným sportovcům, tak i začátečníkům. S masivní konstrukcí, ložisky pro dlouhodobě odolný a tichý provoz a ergonomickým zpracováním se vám bude veslovat velice snadno.

Nosnost přístroje uvádí výrobce na 130 kg, délka je 220 cm. V případě potřeby lze ale trenažér snadno složit a šetřit tak místem. Zátěž je regulována manuálně, konkrétně na 5 různých stupních. Přístroj má přehledný LCD displej a 10 různých přednastavených programů.

Příjemným doplňkem je také připojení MP3 s reproduktorem a možnost poslechu hudby při tréninku. S tímto přístrojem bude spokojená celá rodina a v poměru cena/výkon si tento veslovací trenažér stojí stále velmi dobře.

4) inSPORTline inCondi RW60

Nejlepší s elektronickou regulací zátěže

Čtvrté místo patří přístroji inSPORTline inCondi RW60, který vás zaujme, pokud hledáte trenažér s elektronickou regulací zátěže a standardní cenou zároveň. Ta se pohybuje okolo 16 000 Kč. Konstrukce je pevná a vyrobená z ocele s nosností až 150 kg. Přístroj je dlouhý 223 cm a je možné ho snadno složit. 

Mezi hlavní parametry, které byste měli brát v potaz, patří magnetický brzdný systém, zátěžové kolo těžké 4 kg, pojezd s 6 ložisky, popruhy na připevnění chodidel a ergonomické sedadlo. Skrze elektronické ovládání si celkem můžete nastavit 16 různých druhů zátěže, 12 předpřipravených programů a HRC program, který reaguje na vaši tepovou frekvenci. 

Na displeji se zobrazí všechny základní informace o tréninku – včetně měřeného tepu, k čemuž najdete v balení i praktický hrudní pás. Tento přístroj by měl postačit pro většinu domácích cvičenců.

3) InSPORTline Ocean

Nejlepší veslovací trenažér do 7000 Kč

Bronzovou příčku obsadil trenažér inSportline Ocean, který se řadí k modelům s příznivou cenou okolo 6500 Kč, ale stále dobrou kvalitou. Potěší hlavně méně náročné sportovce, přesto skrývá řadu kvalit a pro kondiční domácí cvičení je více než dostačující. 

Konstrukce je pevná, vyrobená z oceli, dlouhá 175 cm, takže se hodí pro sportovce do výšky 195 cm a o maximální váze 120 kg. Po docvičení lze pojezd zvednout vertikálně a šetřit tak místem v domácnosti. 

Ocean je magnetický veslovací trenažér se zátěžovým setrvačníkem o hmotnosti 6 kg, který vám umožńuje nastavit 8 různých stupňů zátěže. Jednoduchý počítač vám hlídá čas, rychlost, vzdálenost, spálené kalorie a záběry. Ovládání je však manuální, což může být trochu méně komfortní.

2) Concept2 E/PM5

Pro náročné

Pokud se na cenu příliš ohlížet nemusíte, možná svého favorita najdete na druhém místě, které patří modelu Concept2. Jeho cena sahá k 41 000 Kč, ale dostanete toho za ni spoustu. Jde o nadstandardní a moderní model pro maximální výkony i v domácím prostředí. Veslovací trenažér je dlouhý 240 cm a unese sportovce až do neuvěřitelných 225 kg. 

Celkové provedení je velmi stabilní, ergonomické a zaujme i designově.  Pokud budete potřebovat přístroj uskladnit, lze jej rozložit na dva kusy. Přehledný LCD monitor ukazuje všechny potřebné metriky – čas, vzdálenost, sílu, frekvenci záběru i průměrnou rychlost. 

Vše ovládáte elektronicky a vybrat si můžete s několika přednastavených tréninků. Monitor také dokáže informovat o tepové frekvenci, což se hodí ke zkvalitnění tréninku. Dle recenzí jsou uživatelé opravdu spokojeni.

1) inSPORTline Thenar

Nejlepší poměr cena/výkon

Příznivá cena okolo 9000 Kč a skvělé funkce vynesly první místo trenažéru inSPORTline Thenar ideálnímu pro trénink celé rodiny. Pevná konstrukce má skládací rám, takže není problém přístroj po tréninku uložit do kouta. Nosnost je 150 kg, délka stroje 180 cm. 

Při tréninku můžete počítat s magnetickým brzdným systémem zajišťujícím tichý a plynulý provoz, ložisky v pojezdu, manuálním ovládáním zátěže a zátěžovým kolem o hmotnosti 5 kg. Zátěž lze s pomocí páčky nastavit na 8 různých úrovní, přístroj zvládá vyrovnávat nerovnosti podlahy. Přehledný displej zobrazuje všechny potřebné údaje a umožňuje nastavit si své tréninkové cíle. 

Vzhledem k nízké ceně je nutné počítat s tím, že přístroj nemá žádné nadstandardní předpřipravené programy nebo doplňky. Pro klasický trénink ale bohatě postačí.

O Tunturi jste možná ještě neslyšeli, přesto se jedná o spolehlivou a dlouhodobě zavedenou firmu, která v tomto případě nabízí veslovací trenažér střední kategorie s velice zajímavými funkcemi a zpracováním. Mohutná konstrukce zvládne sportovce do 195 cm a hmotnosti 135 kg – celý stroj je dlouhý 209 cm. Po docvičení jej lze složit pro úsporu místa.Pojezd je díky ložiskům tichý a dlouho vydrží. Brzdný systém je magnetický, setrvačník má hmotnost 6 kg a zátěž je regulována manuálně s pomocí otočného kolečka. 

Informace o tréninku se zobrazují na malém LCD displeji, k dispozici je i měření tepové frekvence (hrudní pás je však nutné dokoupit). Přístroj je ideálně vybavený pro domácí cvičení, ale je pravda, že v porovnání s konkurencí za stejnou cenu by mohl mít víc programů.

VÝHODY

NEVÝHODY

Velmi kvalitní veslovací trenažér nejvyšší kategorie uspokojí i velice náročné cvičence. S tímto moderním přístrojem plnohodnotně procvičíte celé tělo. Kvalitní konstrukce s hliníkovým rámem a ergonomickým sedlem unese sportovce až do 225 kg. Díky ložiskům se navíc nemusíte bát hlučnosti. Celková délka přístroje je 240 cm, takže problém nebudou mít ani vyšší postavy. Trenažér funguje na principu odporu vzduchu, což autenticky simuluje klasické veslování. 

Zátěž regulujete elektronicky a všechny důležité údaje uvidíte na jednoduchém displeji. Přístroj navíc může hlídat vaši tepovou frekvenci skrze některý z měřičů jako Garmin, Suunto nebo ANT+HR. Tréninky navíc můžete převádět buď do počítače nebo mobilu a sledovat tak svůj progress. 

Pravda, přístroj je trochu dražší, ale jak parametry tak spokojené recenze ručí za to, že budete s pořízením tohoto modelu velice spokojeni.

VÝHODY

NEVÝHODY

Veslovací trenažér ideální pro domácí trénink, který spadá do střední třídy těchto přístrojů – plně tak postačí jak zkušeným sportovcům tak i začátečníkům. S masivní konstrukcí, ložisky pro dlouhodobě odolný a tichý provoz a ergonomickým zpracováním se vám bude veslovat velice snadno. Nosnost přístroje uvádí výrobce na 130 kg, délka je 220 cm. V případě potřeby lze ale trenažér snadno složit a šetřit tak místem. Brzda je vzduchová, zátěž je regulována manuálně konkrétně na 5 různých stupních. 

Přístroj má přehledný LCD displej a 10 různých přednastavených programů. Příjemným doplňkem je také připojení MP3 s reproduktorem a možnost poslechu hudby při tréninku. 

S tímto přístrojem bude spokojená celá rodina a v poměru cena/výkon si tento veslovací trenažér stojí opravdu dobře.

VÝHODY

NEVÝHODY

Další z řady výrobků zavedené a prověřené značky InSPORTline. Tento model – inCondi RW600 – už patří k těm profesionálním s výbavou i pro nejnáročnější sportovce, kteří hledají pořádný zápřah. Trenažér má nosnost 150 kg, disponuje magnetickým brzdným systémem, zátěžovým kolem o hmotnosti 4 kg, ergonomickým sedadlem a ložisky v pojezdové části pro tichý a hladký chod. V případě potřeby lze konstrukci snadno složit do vertikální polohy. 

Velmi zajímavá je hlavně programová výbava a příslušenství. Zátěž je ovládána elektronicky, a to celkem v 16 různých stupních. Na výběr je také 18 programů (12 přednastavených), včetně HRC programu. Přístroj zvládá vyrovnat případné nerovnosti podlahy, měřit tep s pomocí přibaleného hrudního pásu nebo připojit tablet/mobil skrze Bluetooth a sledovat statistiky svého cvičení. 

InCondi RW600 je promyšlený přístroj, který má vše, co potřebujete ke kvalitnímu tréninku a zároveň není přehlcen nepraktickými zbytečnostmi.

VÝHODY

NEVÝHODY

Veslovací trenažér z řady inSPORTline, který nabízí dobrý poměr kvality a ceny. I přes nízkou cenu nabízí vše, co potřebujete pro domácí trénink nehledě na úroveň vaší fyzičky. Hodí se i do menších domácností, protože váží jen 20,5 kg a přesto unese cvičence do 110 kg. Délka pojezdu je 118 cm a konstrukci lze vertikálně sklopit, což vám může usnadnit rozhodování, kam trenažér umístit, až pro něj budete hledat místo. Hlavní a nejdůležitější parametry jsou: magnetický brzdný systém, elektronické ovládání zátěže, zátěžové kolo o hmotnosti 2 kg a celkem 16 stupňů zátěže. 

Na počítači máte k dispozici statistiky o tréninku – čas, počet záběrů (a záběrů za minutu), ujetou vzdálenost, kalorie a tepovou frekvenci. K jejímu měření najdete v balení přiložený hrudní pás, který je mnohem praktičtější než třeba jen madla. V rámci 21 programů najdete 15 přednastavených a mimo jiné i HRC program, který využívá právě kontrolu tepové frekvence. 

I podle recenzí se jedná o ideální rodinný trenažér, který uspokojí všechny – pokud tedy nejste vyloženě extra vytrénovaný profesionální sportovec a nepotřebujete hodně intenzivní zátěž.

VÝHODY

NEVÝHODY

Veslovací trenažér DOMYOS 100 koupíte od Decathlonu, který si dává za cíl zpřístupnit sport cenově všem a přitom zachovat dostatečnou kvalitu. Tak by se dal charakterizovat i tento model. Je nejlevnějším modelem na tomto seznamu. Je neuvěřitelně skladný – váží pouhých 13 kg a má rychlý a jednoduchý systém složení, pokud potřebujete opravdu šetřit místem. Transportní kolečka manipulaci ještě usnadňují. Rám je z kvalitní oceli, nosnost uvádí výrobce na 110 kg. 

Veslování funguje na principu dvou různých gumových popruhů – jeden pro běžný odpor, druhý pro silnější. S ohledem na cenu tak nelze počítat s nějakými nadstandardními programy, je ale pravda že aspoň jednoduchý displej by se hodil.

Pokud jste ale opravdu nenároční a chcete jen skladného domácího pomocníka pro pohyb, který vás nevyjde příliš draho, možná se vám bude tento model hodit.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat veslovací trenažér

Veslovací trenažéry zabírají minimální prostor a když je nebudete zrovna aktivně používat, tak se dají často prakticky složit. Jedná se proto o ideální volbu domácího fitness přístroje. Taková volba však musí být promyšlená. Abyste na stroji mohli podávat kvalitní výkony a svůj trénink prováděli dobře, je nutné vybrat si ten správný produkt. K tomu dopomohou naše následující tipy.

1) Zvažte, kdo bude přístroj používat

Nejdůležitější a první informací, kterou je nutné vzít v potaz, budou budoucí sportovci. Veslovací trenažér by se měl přizpůsobit osobám, které na něm budou trénovat, a to konkrétně jejich výšce a váze. V tomto kontextu se tak zaměřte na nosnost přístroje a volte ji s dostatečnou rezervou. Kromě nosnosti se podívejte i na váhu stroje jako takového – těžší a stabilní stroj pravděpodobně dostojí slovům výrobce o zmíněné nosnosti.


2) Zamyslete se nad intenzitou tréninku

Kdo bude na přístroji cvičit není důležité jen kvůli nosnosti. Typ a hlavně kvalitu přístroje byste měli vybírat podle své fyzičky a sportovních cílů. Pokud pořizujete stroj na občasné kondiční veslování či začátečnické tréninky, nebude nutné pořizovat tak drahý a výkonný trenažér jako pro zkušeného a výkonného sportovce, který bude trénovat pravidelně a intenzivně.

Pokud se řadíte spíše mezi začátečníky, myslete na budoucnost a nepořizujte ani ten nejjednodušší veslovací trenažér. Vaše úroveň se při pravidelném cvičení pravděpodobně zvýší a základní model už by vám nemusel dostačovat.


3) Zvolte rozměry a myslete na skladnost

Než si přístroj pořídíte, měli byste již mít jasno, kolik prostoru pro něj můžete ve vaší domácnost vytvořit. Tyto rozměry se u jednotlivých modelů dost liší a pokud je daná délka dostatečná pro trénink jako takový, tak zvolte přímo dle vašich individuálních potřeb. Pokud víte, že budete s přístrojem často manipulovat, nebo že by po konci tréninku překážel, zkuste vybrat model s kolečky pro snadnou manipulaci, nebo takový, který lze kompaktně složit (sedák s celou pojezdovou tyčí zvednout vertikálně do vzduchu). Pokud se bojíte o svou podlahu, umístěte trenažér na podložku – občas se při tréninku hýbe a mohl by ji poškrábat.


4) Prohlédněte si informace na displeji a nadstandardní programy

Už i většina základnějších modelů disponuje přehledným displejem, který udává základní statistiky o tréninku (ujetá délka, rychlost, spálené kalorie,…). Lepší přístroje ale nabízí i mnohem víc, mimo jiné hlavně přednastavené programy, které v průběhu tréninku samy mění zátěž.

Pokud to s tréninkem myslíte vážně, jistě oceníte také přístroje disponující pásem na měření tepové frekvence (jejím korigováním můžete zlepšovat své výsledky).


5) Zvolte konstrukci brzdného systému

Na typu brzdného systému závisí celkové fungování mechaniky stroje. Brzdný systém ovlivní váš výkon, ovlivní plynulost vašich záběrů, ovlivní kvalitu odporu, který slouží jako zátěž při vašem veslování. Typů je hned několik, toto jsou ve stručnosti jejich kvality a specifika:

  • Trenažéry hydraulické (tlumičové) nebo s pružným lanem (odporové) – nejlevnější a nejméně kvalitní kategorie. Je otázkou, zda do této varianty vůbec investovat, pokud však nemáte na výběr, samozřejmě jde o existující volbu. Počítejte však s omezenými možnostmi, tento typ není vhodný pro vysoké výkony.
  • Magnetické (elektromagnetické) trenažéry – nejrozšířenější varianta cenově zhruba uprostřed s poměrně snadno nastavitelnou zátěží. Tato kategorie, narozdíl od té předchozí, už může být nastavitelná i elektronicky.
  • Vodní veslovací trenažéry – méně využívaný typ, který má své plusy i minusy. Nevýhodou je pro někoho trochu hlučnější provoz a nutná údržba (výměna vody). Na druhou stranu ale autentičtěji simuluje veslování na vodě
  • Vzduchovo-magnetické trenažéry – obdobně jako vodní, i tyto autenticky simulují odpor vody (čím více zabíráte, tím většímu odporu čelíte). Díky magnetům se však nemusíte bát, zmíněný odpor lze libovolně regulovat. Jedná se o velmi populární variantu.

6) Vyberte si ovládání zátěže

Zátěž lze ovládat manuálně (levnější varianta) a elektronicky (dražší varianta). Manuální ovládání funguje většinou s pomocí otočného kolečka nebo malé páky. Samotné přenastavení není nijak obtížné nebo méně funkční, jedinou nevýhodou je, že pro změnu zátěže musíte přestat veslovat.

Elektronická varianta funguje buď displejovými tlačítky (což neřeší problém manuálního ovládání, taktéž musíte přestat veslovat) nebo přímo na rukojeti, což je to nejkomfortnější řešení.


7) Pojezd sedáku je stěžejní

Od pojezdu sedáku a kvality jeho zpracování se odvíjí komfort celého tréninku, životnost stroje i celková hlučnost. Danou část samozřejmě ovlivní hlavně materiál – zda je vyrobena z kovu nebo plastu. Podstatná jsou ale také (ne)přítomná ložiska. Ty nejlevnější trenažéry je nemají, dlouhodobě je ale mnohem výhodnější připlatit si za trenažér s ložisky.

Menší osoby tento bod nemusí zajímat, pokud jste však vyššího vzrůstu, zaměřte se i na délku pojezdu.

Sedák by měl být dostatečně komfortní a dobře přilnout k pojezdu. Jedná se o nejzatěžovanější část celého stroje, proto je jeho kvalita tak moc podstatná.


8) Vyberte správné nášlapy na nohy

Dovnitř nášlapů se musí komfortně vejít celé vaše chodidlo. Pokud bude na trenažéru cvičit víc osob, vybírejte logicky podle největšího z vás, ale ověřte si, že jsou nášlapy individuálně přizpůsobitelné. Upevnění nohou je většinou řešené pásem na suchý zip, což je v takovém případě ideální.

Nášlapy mohou být levnější (jednodílné) nebo dražší (vícedílné). Ty dražší jsou logicky kvalitnější, lépe kopírují přirozený pohyb nohy při záběru. Pro základní domácí trénink však nejsou vyloženě nutné.


9) Zaměřte se na konstrukci

Tento bod byl již náznakem zmíněn výše, přesto však chceme zdůraznit – vybírejte stroj, který bude vyroben z kvalitních materiálů. Kovy vydrží více než plast, vše by mělo působit stabilně, odolně. Nic by se nemělo viklat či uvolňovat, nic by nemělo skřípat. Některé tyto nedostatky se samozřejmě zjistí až po vyzkoušení – proto přinášíme následující dva body.


10) Podívejte se na recenze a zkušenosti

Výrobce se samozřejmě snaží své produkty prodat, proto může ve specifikaci naslibovat mnoho a realita bude zcela jiná. I proto využijte existujících uživatelských recenzí, případně zkušenosti vašich přátel, pokud znáte někoho s veslovacím trenažérem doma. Díky recenzím omezíte šanci, že se spálíte u nevěrohodného výrobce.


11) Věnujte pozornost záruce a zákaznickému servisu

Pokud jde o kvalitní přístroj od spolehlivého výrobce, měl by mít ideálně prodlouženou záruku. Výrobce tím ostatně dává najevo, že danému trenažéru důvěřuje (kdyby se rozbil při prvním použití, byla by pro něj tato garance ztrátová). Příjemným bonusem je ve stejném kontextu také následný servis v případě poruchy stroje.


12) Stanovte si rozpočet

Veslovací trenažér byste měli vybírat hlavně podle výše zmíněných specifik. I tak však zbude poměrně mnoho možností, z nichž budete vybírat. Bude se proto hodit, pokud si předem uděláte představu o rozpočtu. S omezeným rozpočtem škrtněte zbytečné nadstandardní funkce a zaměřte se na kvalitní materiály.


13) Vyzkoušejte si přístroj naživo

Pokud je to možné, vyzkoušejte si přístroj na vlastní kůži ještě před pořízením. Online nákup je jistě pohodlnější a často i levnější. Nic vám nebrání také nakonec vybrat právě tento způsob pořízení stroje. Pokud si však můžete na veslovací trenažér sednout a párkrát zabrat, zjistíte, zda vám sedí, lépe než při dlouhém pročítání specifikací na internetu.


14) Vsaďte na kvalitní značku

Poslední doporučení je hlavně pro ty z vás, kteří si stále nejste jisti ani se všemi radami. Pokud máte jasno ve vašich cílech, dokážete se zorientovat v jednotlivých parametrech a stále nevíte, jaký konkrétní produkt vybrat, sáhněte po známé značce. Takový výrobce pravděpodobně má dlouholeté know-how a dostatek spokojených zákazníků, takže pokud nechcete experimentovat, takto neuděláte chybu.

Tipy pro cvičení na veslovacím trenažéru

Pokud si jste nejistí a nevíte, jak s tréninkem na veslovacím trenažéru začít, zde je několik tipů, které jsme ještě nezmínili. Pamatujte, že hlavní je začít a vytrvat – každý sport je nutné se postupně naučit a zdokonalovat se v něm. Pro trénink na trenažéru zkuste následující tipy:

  • Vytvořte si konkrétní plán a držte se ho. Pro výsledky je stěžejní vytrvalost.
  • Postupem času zvyšujte zátěž/délku tréninků, abyste se vyhnuli stagnaci.
  • Udržujte stroj v dobrém stavu, pravidelně jej kontrolujte a řiďte se instrukcemi výrobce.
  • Naučte se správnou veslovací techniku.
  • Hlídejte si tepovou frekvenci pro lepší výsledky.
  • Na začátku tréninku se pomalu rozehřejte, abyste připravili své tělo na větší výkon a předešli zraněním.

Často kladené otázky

Základní tipy k výběru veslovacího trenažéru jsme shrnuli, tím však otázky týkající se tohoto stroje nekončí. Proto jsme pro vás odpověděli na ty nejčastější z nich. 

Veslovací trenažér nabízí mnoho výhod. Stejně jako jakékoliv jiné cvičení, zlepšuje kardiovaskulární systém, snižuje stres, zlepšuje dýchání, snižuje hladinu cukru, zlepšuje činnost mozku, pomáhá prevenci mnoha nemocí a chorob…

Konkrétně veslovací trenažér ale nabízí také účinný způsob rychlého spálení velkého množství kalorií, procvičení celého těla a navíc nezatěžuje klouby.

Konkrétní tipy na cvičení přinášíme v dalším odstavci, každopádně je nutné cvičit pravidelně. Konkrétní trénink už závisí na vašich individuálních cílech, pokud si ale nejste jisti, zkuste si vybrat veslovač s přednastavenými programy a cvičit podle nich.

Nejlepší je najít si na internetu videa, kde správnou formu přímo uvidíte. Druhou variantou je poprosit trenéra nebo někoho zkušenějšího, aby vám správnou techniku ukázal. Při cvičení se natočte, abyste danou formu mohli následně porovnat a zkontrolovat.
Správná forma je důležitá, pokud byste dělali dlouhodobé chyby, tak zaprvé neuvidíte takové výsledky v tréninku, zadruhé si však můžete i ublížit.

Zvláště pokud žijete v bytě, jsou starosti o hlučnost stroje oprávněné. Hluk může rušit nejen sousedy, ale i vás či zbytek vaší vlastní domácnosti. Prvním krokem je zajistit, aby veslovací trenažér nebyl těsně u zdi a nenarážel do ní. Dříve zmíněný tip na podložku pod trenažér může pomoci i v tomto případě. Nejhlučnější typ veslovacího trenažéru je vzduchovo-magnetický, tomu se tedy vyhněte. Stejně tak některé nejlevnější varianty budou hlasitější kvůli nekvalitnímu zpracování.

Nemůžeme samozřejmě znát všechny podrobnosti o vašich osobních preferencích. Obecně je však veslovací trenažér opravdu vhodný pro každého. Šetří klouby, ideální je pro ženy i muže, začátečníky i zkušené sportovce. Díky nastavitelnosti zátěže s ním lze nabírat svaly, zpevňovat postavu i zhubnout tuk.

4.9/5 - (102 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář