Nejlepší internet v Brně 2023 - srovnání, ceny, recenze


Výběr redakce

Komplexní služba za rozumnou cenu.

Cena: 599 Kč, první 3 měsíce zdarma


Extra rychlý

Kvalitní připojení od největšího provozovatele internetové televize v ČR. 

 Cena: 499 Kč


Další ke zvážení

Telly nabízí nejen internetovou televizi, ale i průměrně rychlý internet. 

 Cena: 450 Kč


4G LTE

Populární aplikace se spoustou funkcí zdarmaInternet pro méně náročné od známé společnosti. 

Cena: 499 Kč
Internet V Brne

Bydlíte v Brně a hledáte spolehlivého a cenově dostupného poskytovatele internetu? Není vůbec divu, jestli se v široké nabídce ztrácíte. Vybírat můžete dle různých druhů připojení, cen, rychlosti i možnosti propojit poskytování internetu s dalšími službami. Pro snadnější orientaci a rozhodování jsme vám připravili nejen recenzi konkrétních produktů, ale také několik tipů, podle kterých vybírat a vysvětlení toho nejpodstatnějšího, co byste o domácím internetu měli vědět. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Způsobů, jak dostat internet do vaší domácnosti, je hned několik. V poslední době jste jistě slyšeli často skloňované výrazy jako optika, bezdrátové připojení, DSL či 5G síť. Co ale tyto futuristické pojmy vlastně znamenají a jaký typ připojení byste měli zvolit právě vy? Volit můžete ve zkratce ze tří variant.

  • Mobilní připojení – Někomu může doma stačit jen připojení k internetu skrze mobilní telefon. V takovém případě je pro vás nejdůležitější, jaké pokrytí a v jaké rychlosti nabízí váš mobilní operátor. Dnes je to ve většině případů a ve velkých městech jako Brno alespoň 4G síť. Pomalu se ale začíná rozšiřovat i nejmodernější 5G varianta. To, že má operátor vaši lokaci pokrytou ještě o rychlosti nerozhoduje – někdy ji omezuje konkrétní tarif.
  • Drátové připojení – V rámci drátového připojení mluvíme hned o několika variantách, a to o ADSL/VDSL, CATV a optických či ethernetových přípojkách. Hlavní výhodou je hlavně spolehlivost a stabilita, pro DSL internet platí také velmi jednoduchá instalace (v domácnosti stačí mít aktivní telefonní zásuvku).
  • Bezdrátové připojení – Známé také jako Wi-Fi připojení. Ideální varianta, pokud nemáte k dispozici pevný, drátový internet. Pro přijímání Wi-Fi signálu je nutné nainstalovat přijímač (anténu). Výhodou je flexibilita a většinou nižší cena.

Některé domácnosti si budou moci vybrat variantu připojení, v takovém případě je dobré zvážit všechna pro a proti. Často se ale nemusíte o typ technologie vůbec starat, protože vám bude doporučen přímo poskytovatelem a částečně se budete muset přizpůsobit možnostem vašeho bydlení.

Ověření dostupnosti je dnes velice rychlá záležitost. Na internetu je k dispozici celá řada srovnávačů a map pokrytí, stejně tak jednotliví operátoři a poskytovatelé internetu tuto službu nabízí. Na daných stránkách jednoduše zadáte svou adresu a obratem se dozvíte, zda a jaké služby jsou u vás dostupné.

Většinou zde bývá podmínkou, že musíte zadat své telefonní číslo – počítejte tedy s tím, že se vám v návaznosti na tento průzkum mohou poskytovatelé ozvat zpátky.

Komplexní služba za rozumnou cenu.

Vodafone neposkytuje jen internet, ale také televizi nebo mobilní tarify – pro někoho tedy může být zajímavou variantou propojit všechny tyto služby k jedné společnosti. Nejdůležitější je ale samozřejmě nabídka Pevný internet 100. V tomto produktu získáte připojení formou VDSL s rychlostí 100/10 Mb/s.

Výhodou je, že první tři měsíce nemusíte za internet platit a službu si tak “vyzkoušíte” zdarma. Poté již platíte 599 Kč za měsíc. Aktivace služby je zdarma a většinou je provedena během pěti pracovních dnů.

Cena0 Kč na 3 měsíce, poté za 599 K
Rychlost download/upload v Mb/s100/10
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatekzdarma 

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní připojení od největšího provozovatele internetové televize v ČR. 

Kabelové připojení od O2 by mělo zajišťovat stabilitu, konkrétně můžete počítat s rychlostí 100/20 Mb/s. S objednáním tohoto produktu navíc můžete ušetřit a získat O2 TV Modrou zdarma – na ní naleznete více než 30 televizních stanic.

Nevýhodou je aktivační poplatek, konkrétně za zřízení internetu zaplatíte 99 Kč. Stejně tak nezapomeňte, že je třeba dokoupit nebo měsíčně platit za modem. Tuto nabídku nejvíc oceníte, pokud chcete kromě internetu sehnat také televizní služby.

Cena499 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s100/20
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatek99 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Telly nabízí nejen internetovou televizi, ale i průměrně rychlý internet. 

Telly se soustředí hlavně na televizní služby, ale nabízí i pevný internet. Za VDSL připojení o rychlosti 50/5 zaplatíte 450 Kč za měsíc. Aktivace navíc stojí 1 000 Kč. Tato rychlost je v poměru cena/výkon zhruba uprostřed, pokud ji porovnáme s konkurencí. Poskytovatel tvrdí, že instalace a aktivace bude provedena obvykle do 5 pracovních dnů.

Někteří zákazníci dávají přednost takto méně známé společnosti a rádi kombinují internet s dalšími službami – v tomto případě hlavně televizí. Na druhou stranu je ale Telly poměrně drahá – zvláště s ohledem na aktivační poplatek.

Cena450 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s50/5
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatek1000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Internet pro méně náročné od známé společnosti. 

O2 nabízí mimo internetu také mobilní tarify či internetovou televizi. Výhodou konkrétně HD Bronzového internetu je velmi snadná instalace – díky 4G LTE technologii stačí vložit SIM kartu a zapojit model do zásuvky. Musíte však počítat s tím, že získáte jen 20/2 Mb/s v rámci rychlosti.

Tento internet se tak bude nejvíce hodit pro méně náročné osoby, které chtějí jen běžně brouzdat na internetu a nemají žádná velká očekávání. Také je potřeba počítat s 99 Kč jako aktivačním poplatkem. Na druhou stranu se můžete spolehnout na podporu stabilní společnosti a lehkou instalaci, kterou zvládnete sami.

Cena399 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s20/2
Typ připojení4G LTE
Aktivační poplatek99 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Levný internet ideální na běžné surfování po internetu. 

T-Mobile Pevný internet je nejlepší variantou pro ty, kdo chtějí co nejvíce ušetřit a nevadí jim, že bude jejich internet pomalejší (konkrétně se bavíme o rychlosti 20/2 Mb/s. Prvních 6 měsíců této služby je jen za 299 Kč, následně za 399 Kč. Jedná se o technologii VDSL a její instalace je zdarma.

Výhodou tohoto produktu je také možnost kombinovat jej s dalšími službami společnosti T-Mobile. Na druhou stranu ale nesmíte být příliš nároční a pokud chcete s počítačem pracovat často a ve velkém, pak budete muset investovat do rychlejší varianty (klidně od té samé společnosti).

Cena299 Kč, na 6 měsíců, poté za 399 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s20/2
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatekzdarma

VÝHODY

NEVÝHODY

Nej.cz není tolik známý jako jiné společnosti, přesto funguje již přes deset let a nabízí nejen internet, ale také televizi nebo mobilní tarify. V případě Nej internetu 20 Mb/s můžete nepřekvapivě očekávat rychlost 20/2 Mb/s, a to za cenu 419 měsíčně. K tomu je nutno připočíst aktivační poplatek 500 Kč.

Tato varianta je vhodná pro někoho, kdo není příliš nároční a nepotřebuje stahovat nebo nahrávat velké objemy dat. Pro běžného uživatele ale bude zcela dostačující. Výhodou je, že modem nemusíte kupovat, pouze si ho půjčit na vratnou kauci.

Cena419 Kč
Rychlost download/upload v Mb/s20/2
Typ připojeníVDSL
Aktivační poplatek500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat poskytovatele internetu

Stále se v nabídkách ztrácíte a nejste si jisti, podle jakých parametrů se finálně rozhodnout? Zde je několik stručných tipů, které vám mohou pomoci.

1) Promyslete si, co budete na počítači nejčastěji dělat.

Svoje nároky a očekávání musíte upravit podle toho, jakým způsobem budete internet nejčastěji využívat. Jde vám o občasné brouzdání na internetu, prohlédnutí emailů a zkontrolování bankovního účtu? Nebo chcete koukat na videa, streamovat či hrát online videohry? V prvním případě vám postačí v podstatě jakékoliv připojení, v tom druhém musíte vybírat pečlivěji.


2) Vybírejte podle typu připojení

Na začátku článku jsme zmínili, že internet se k vám domů může dostat několika způsoby. Podle vašich možností a preferencí můžete vybrat konkrétní produkt podle toho, jaké technologii dáváte přednost.


3) Porovnejte cenu

Cena samozřejmě částečně odpovídá kvalitě, takže není úplně nejlepší nápad sáhnout automaticky po nejlevnější variantě. Přesto je to ale důležitý faktor, který vám může při rozhodování pomoci. Pokud nutně nepotřebujete ten nejvýkonnější internet, tak můžete zvolit cenově výhodnější nabídku.


4) Zvažte výhodné balíčky

Náklady můžete snížit také ve chvíli, kdy využijete služeb větších poskytovatelů a zkombinujete si internet, televizi a například pevnou linku do jednoho. Někdo tyto služby nevyužije, ale pokud víte, že tak jako tak potřebujete všechny? Sjednocením služeb u jednoho dodavatele šetří často jak peníze, tak byrokracii.


5) Pročtěte si smlouvu, poplatky a podmínky

Vybírejte podle toho, který dodavatel vám nastaví nejférovější podmínky. Jaké závazky vám ze smlouvy plynou? Souvisí s poskytnutím internetu nějaký aktivační poplatek? Jakým způsobem budete moci poskytovatele zrušit nebo měnit? Tyto otázky vám ve výběru také pomohou.

Jaká je situace s internetem v Brně

Brno jako druhé největší město České republiky nemá s pokrytím a spolehlivostí internetu problém – díky velké poptávce je zde i dostatečně široká nabídka. Kromě klasického připojení se zde začíná rozrůstat také pokrytí 5G sítí.

S velkou nabídkou mnoha brněnských poskytovatelů internetu se však zvyšuje nutnost být při výběru trochu obezřetnější – snadněji narazíte na nevýhodnou a nesolidní službu.

Často kladené otázky

Záleží samozřejmě na typu připojení a konkrétním poskytovateli, ale v naprosté většině případů můžete počítat se zprovozněním do jednoho týdne od objednání služby.

Budeme-li upřímní, poskytovatelé internetu tento nástroj využívají zkrátka k akvizici nových klientů. Jako zákazník toho však můžete využít. Pokud vám společnost zavolá zpátky a začne vám nabízet konkrétní produkt, máte velkou šanci domluvit si výhodnější cenu. Díky telefonnímu číslu se navíc můžete ujistit, že se k vám internet opravdu dostane, situace se totiž liší v podstatě dům od domu.

Pod prvním číslem se skrývá teoretická maximální rychlost downloadu, tedy stahování. Neznamená to nutně, že tuto rychlost potřebujete jen při stahování souborů z internetu do počítače. Ovlivní to také rychlost načítání stránek, přehrávání videí apod. – jde zkrátka o veškerý tok dat směrem k vám. Naopak ve chvíli, kdy budete data přenášet “ven”, bude se jednat o upload a právě jeho rychlost je druhou uváděnou hodnotou.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (15 votes)