TOP 8: Nejlepší neomezené tarify 2023 - srovnání, recenze


Výběr redakce

Volejte, pište i surfujte bez omezení

 Cena: 599 Kč


Nejlevnější neomezené volání

Varianta pro ty, co hodně volají


 Cena: 475 Kč


S vysokou rychlostí internetu

Extra rychlý internet & neomezené volání

Cena: 699 Kč


TOP pro mladé

Perfektní tarif do 26 let


Cena: 605 Kč
Neomezene Tarify

Nabídky operátorů se často mění a vylepšují a oblibu získávají tarify s kouzelným slovíčkem “neomezené” v názvu. Komu a jaké neomezené tarify se ale vlastně vyplatí? Na to jsme se zaměřili v tomto článku.

Jak napovídá název, neomezené tarify nabízejí možnost využívat některý (nebo i všechny) z parametrů, jako je volání, psaní SMS nebo surfování na internetu, bez jakýchkoliv omezení. Znamená to tedy, že můžete volat či psát podle libosti, a to do jakékoliv sítě u nás. Ani desítky či stovky hodin strávené telefonováním vás tak nebudou stát víc, než je výše vašeho měsíčního paušálu. A to platí i o spotřebovaných datech. Ovšem pozor, neomezené tarify občas mají (byť drobná) omezení. Na ty se podrobněji podíváme přímo u konkrétních nabídek níže.

Pod pojmem síťový (mobilní) operátor si můžete představit ty nejznámější poskytovatele telekomunikačních a datových služeb u nás, kterými jsou T-Mobile, O2 a Vodafone. Ti však své služby nabízejí nejen nám, koncovým zákazníkům, ale mohou je předprodávat také virtuálním operátorům. Právě virtuální operátoři (např. Telly) pak mohou služby poskytovat dál, a to dokonce i za příznivější cenu.

Pro cesty do Evropské unie (a některých dalších evropských zemí, jako je např. Norsko či Velká Británie) platí, že v nich voláte a píšete SMS za stejné ceny, jako byste byli v ČR. Jednoduše řečeno, jestli máte k dispozici neomezené volání, budete bez omezení volat i v rámci EU.

Data však mohou být pro cestování do zahraničí co do výše možné spotřeby omezená. Je tedy třeba se informovat u svého operátora. Stejně tak si ověřte i ceny služeb v případě, že cestujete za hranice EU.

Volejte, pište i surfujte bez omezení

Neomezené volání, SMS i internet, a to navíc za cenu 599 Kč měsíčně, která vzhledem k těmto parametrům nemá konkurenci, nabízí Vodafone v rámci tarifu Neomezený Basic. Zasílat zprávy a volat můžete do všech mobilních i pevných sítí v Česku i v EU, data v rámci Evropy jsou pak omezená na 64 GB.

Tarif je zcela bez závazku, takže můžete kdykoliv odejít bez obav z toho, že by na vás čekala pokuta. Pokud si plánujete spolu s tarifem pořídit rovnou i nový mobilní telefon, nejspíš vás potěší sleva 2 000 Kč.

Hledáte v této nabídce háček? Někdo jej může vidět v rychlosti internetu. Ta je v tomto případě 2 Mb/s a umožňuje pohodlné procházení sociálních sítí, sledování videí i poslech hudby, pravdou však je, že nepatří k těm nejrychlejším.

OperátorVodafone
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Specifikumrychlost internetu 2 Mb/s
Závazekne
Cena599 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Varianta pro ty, co hodně volají

Ne každý potřebuje k životu data v mobilu. Pokud si místo surfování raději voláte nebo píšete SMS, mohl by vám sednout tarif Start od společnosti T-Mobile. Jedná se o jeden z nejvýhodnějších neomezených tarifů vůbec a za cenu 475 Kč měsíčně můžete telefonovat a psát SMS bez omezení do všech sítí.

Pokud si přeci jen sem tam potřebujete na internetu za pomoci mobilu něco vyhledat, může se vám hodit symbolický 1 GB datový limit. Další jednorázové navýšení o 1 GB vás případně přijde na 75 Kč.

Tarif si můžete zřídit pohodlně online a to zcela bez závazků – kdykoliv tak lze tarif ukončit nebo změnit.

OperátorT-Mobile
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data1 GB
Specifikum
Závazekne
Cena475 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Extra rychlý internet & neomezené volání

Zajímavý neomezený tarif, který by mohl vyhovovat i zákazníkům s vysokým očekáváním, nabízí O2. V rámci tarifu Free+ Bronzový se dočkáte neomezeného volání i SMS do všech sítí, navíc získáte hned 10 GB dat, a to dokonce s rychlostí Max 5G. To znamená, že v místech s nejmodernější technologií se můžete těšit i na výkon 600 Mb/s a sledovat tak například videa v té nejvyšší kvalitě. Pokud by vám 10 GB nestačilo, můžete si další 2 GB dokoupit za 249 Kč.

Cena balíčku je 699 Kč, ale pozor – tato cena platí v případě, že se smíříte se závazkem na 24 měsíců. V opačném případě si ještě 150 Kč připlatíte.

OperátorO2
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data10 GB
Specifikumrychlost Max 5G
Závazekano (24 měsíců)
Cena699 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Perfektní tarif do 26 let

Pokud je vám mezi 6 a 26 lety, můžete využít služeb tarifu Student Neomezeně od T-Mobilu. Cenou 650 Kč měsíčně sice nepatří k těm nejlevnějším, avšak když se podíváme na parametry tarifu, objevíte celou řadu takřka bezkonkurenčních výhod.

V první řadě je to volání, psaní SMS i surfování na internetu naprosto bez jakýchkoliv omezení. Rychlost internetu 10 Mb/s umožní i sledování filmů nebo třeba videohovory bez potíží, pro prvních 15 GB je pak rychlost dokonce neomezená. A využívat data můžete i v EU, maximální limit je zde 18 GB.

Hodit se může i sleva 1 500 Kč na nový telefon, která platí v případě, že si tarif pořídíte na 24 měsíců. Jinak je však tarif zcela bez závazků.

OperátorT-Mobile
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Specifikumpro studenty (do 26 let)
Závazekne
Cena650 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Cenově výhodný tarif se závazkem

Za tarifem Upovídaná Lama stojí společnost Telly, jeden z virtuálních operátorů. Potěší především ty, kdo dávají přednost volání, případně psaní SMS, to všechno si totiž můžete užívat bez omezení. Součástí balíčku jsou i data, avšak omezená objemem 3 GB, což nemusí být vždy dostačující. Na základní procházení e-mailů a čtení článků však patrně stačit budou.

S cenou 499 Kč měsíčně se Upovídaná Lama řadí k těm nejvýhodnějším. Avšak pozor, tato cena platí pouze se závazkem na 24 měsíců. Pokud by vám tato podmínka nevyhovovala, i tak si tarif pořídit můžete, měsíčně si ale připlatíte o 100 Kč více.

OperátorTelly
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data3 GB
Specifikum
Závazekano (24 měsíců)
Cena499 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Volejte a pište dle libosti 

Další alternativou pro všechny, kdo potřebují především telefonovat a psát SMSky, ale na brouzdání na internetu je až tak neužije, je tarif Free+ Modrý od O2. S ním totiž získáte neomezené volání a psaní zpráv do všech sítí a k tomu 3 GB dat navrch, což bude stačit spíše občasným návštěvníkům internetu. Data můžete v této výši využít i v EU, případné dokoupení pak stojí 249 Kč / 2 GB.

Pokud si však chcete tarif za tuto cenu pořídit, je třeba se operátorovi “upsat” na dobu 24 měsíců. Tomuto závazku se dá i vyhnout, avšak zaplatíte si za něj, a to konkrétně 150 Kč měsíčně navíc.

OperátorO2
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data3 GB
Specifikum
Závazekano (24 měsíců)
Cena549 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Tarif s internetem i po vyčerpání limitu

Neomezených tarifů zvýhodňujících mladé lidi zrovna moc není a varianta Student Neomezeně je sice lákavá, ale hledáte něco cenově přijatelnějšího? Tarif Student Plus od T-Mobilu by mohl představovat řešení. Za cenu 450 Kč získá každý od 6 do 26 let neomezené volání a SMS do všech sítí a k tomu navíc porci 8 GB dat, které lze využít i v EU (maximální limit v EU je pak 18 GB).

Možná právě počítáte, jestli těch 8 GB měsíčně nebude málo. S tím tak trochu kalkuluje i operátor, který nabízí elegantní řešení – i po vyčerpání limitu internet poběží, a to rychlostí 256 kbit/s, takže nezůstanete ve štychu, pokud si budete potřebovat nutně vyhledat spoj nebo odepsat na zprávu na chatu. Stačí mít tuto možnost aktivovanou v aplikaci.

Tarif je bez závazků, ale pokud si chcete spolu s ním pořídit i nový telefon, můžete si jej při sjednání smlouvy na 24 měsíců pořídit výhodněji.

OperátorT-Mobile
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Data8 GB
Specifikumpro studenty (do 26 let)
Závazekne
Cena450 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Rychlý tarif s výhodným balíčkem dat v rámci EU

Nejen volání a psaní SMS, ale i videohovory, hraní her, sledování filmů v HD – to všechno si s tímto tarifem od Vodafonu můžete užít do sytosti. Rychlost 10 Mb/s by vás v ničem neměla omezovat, ale pokud byste potřebovali ještě “zrychlit”, můžete třikrát za měsíc vyzkoušet rychlost 5G sítě. A hodit se bude i datový balíček 64 GB, který lze využívat na cestách po EU.

Tarif patří k těm bezzávazkovým, můžete jej tedy kdykoliv přestat využívat. Pokud ale uzavřete smlouvu na 24 měsíců, můžete získat slevu 2 000 Kč na nový telefon.

Jediné mínus zde můžeme spatřovat v ceně, která patří vzhledem k nabízeným parametrům k těm vůbec nejvyšším.

OperátorVodafone
Voláníneomezeně
SMSneomezeně
Dataneomezeně
Specifikumrychlost 10 Mb/s
Závazekne
Cena799 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat neomezený tarif

Podívejte se na pár rad, jak vybrat takový neomezený tarif, který se vám skutečně vyplatí.

1) Ujasněte si potřeby

Ačkoliv se neomezené tarify mohou zdát jako velmi výhodné, pravdou je, že ne vždy je člověk skutečně potřebuje. To si promyslete v první řadě. Dále by mělo hrát roli to, jaké konkrétní služby potřebujete neomezeně využívat. Tarify, které nabízejí neomezené volání, SMS i data, bývají nejdražší. Možná tak zjistíte, že si vystačíte i s menším objemem dat (pokud například trávíte většinu času doma) a stačit budou neomezené minuty.


2) Na věku záleží

Při výběru neomezených tarifů mají “štěstí” osoby mladší 26 let. Právě ty totiž mohou využívat studentské tarify (často bez ohledu na to, zda studenty skutečně jsou), které jsou cenově příznivější a navíc nabízejí stále zajímavé portfolio služeb.


3) Pozor na závazky

K tarifům nebo některým výhodným nabídkám (například na nákup telefonu se slevou) se mohou vázat závazky, kdy u daného operátora musíte podepsat smlouvu na několik měsíců či let dopředu. Pokud byste odešli dříve, čekají vás určité poplatky. Tyto závazky většinou nebývají dlouhé, jedná se nejčastěji o 2 roky, ale je dobré si tyto podmínky předem ověřit. V některých případech však díky nim můžete získat daleko zajímavější cenu.


4) Hledejte háček

Objevili jste neomezený tarif, který je svou cenou i nabídkou služeb výrazně výhodnější než konkurence? Dejte si pozor na některé háčky a omezení. Může se jednat o nutnost závazku dané společnosti, rychlost internetu nebo objem dat využitelný v zahraničí. Vždy si tedy pečlivě nabídku projděte.


5) Když jde o koruny

Ceny neomezených tarifů se od sebe liší v řádech desetikorun až stokorun. V tomto případě se výběr na základě ceny mnohdy vyplatí. Ačkoliv se v měsíčním srovnání rozdíly nemusí zdát tak vysoké, ročně se bude jednat o výrazně vyšší částky a výběrem správného tarifu, který bude plně dostačovat vašim potřebám, tak můžete ušetřit cenné koruny.

Výhody a nevýhody neomezeného tarifu

Neomezené tarify mohou pro někoho znamenat ušetřené starosti i peníze, všem se však nevyplatí. Jaké výhody a nevýhody se k nim váží?

Výhody neomezeného tarifu:

  • Vždy víte, kolik peněz na konci měsíce zaplatíte
  • Nemusíte řešit volání, SMS ani data
  • Neomezené volání a psaní zpráv využijete i v zahraničí
  • Neřešíte, do jaké sítě zrovna voláte

Nevýhody neomezeného tarifu:

  • Ceny bývají poměrně vysoké
  • Často se objevují různá omezení (závazky na několik let, omezená rychlost internetu…)

Často kladené otázky

To je velmi individuální záležitost a nejlépe si patrně odpovíte sami, když porovnáte své běžné měsíční výdaje za telefon. Neomezené tarify bývají dražší, ale spoustě lidem se ve finále vyplatí, zvlášť, pokud často voláte.

Přenos čísla k novému operátorovi dnes už není problém, a většinou se to dá zvládnout online a během dvou dnů.

Existují neomezené tarify se závazky i bez nich, vždy se o konkrétních podmínkách informujte u daného operátora. Někdy se závazky mohou týkat jen případů, kdy si chcete spolu s tarifem pořídit výhodněji i nový telefon, někdy však mají vliv na výslednou měsíční cenu tarifu.

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)