SROVNÁNÍ: 14 nejlepších webhostingů 2022 - recenze a testy


Poměr cena/výkon

Nejprodávanější webhosting u nás


Výběr redakce

Spolehlivý hosting za dobrou cenuDalší na zvážení

Webhosting s několika variantamiOblíbená varianta

Hosting, který si můžete vyzkoušet na 60 dní zdarma

Webhosting

Potřebujete webhosting, ale vlastně pořádně nevíte, co se pod tímto pojmem vlastně skrývá, natož abyste si dokázali vybrat ten nejlepší? A nebo je pro vás jen složité se vyznat ve velmi pestré nabídce různých poskytovatelů? V tomto článku se na téma webhostingů podíváme blíže a představíme si také nejrůznější společnosti a tarify, které nabízejí.  

Webhosting je v podstatě pronajatý prostor pro vaše webové stránky a jedná se o nejjednodušší způsob, jak svůj web ukázat ostatním návštěvníkům, ať už provozujete e-shop, společnost nebo chcete třeba začít psát vlastní blog.

Díky webhostingu získáte i další funkce. Kromě provozu webu se poskytovatel postará i o provoz e-mailů, domény a případně i další funkce.

Jak už je patrné z názvu, sdílený webhosting je službou, kdy je jeden server využíván třeba i stovkami dalších lidí. V závislosti na vybraném tarifu má také jasně dané funkce a možnosti, které není vždy možné individuálně upravovat a je třeba se smířit s některými omezeními. Na druhou stranu se jedná o levnou, velmi populární a praktickou variantu obzvlášť pro začátečníky.

VPS je zkratkou pro virtuální server, který je jen a jen váš. Umožňuje tedy různé úpravy na míru a zjednodušeně se dá říct, že si zde můžete dělat cokoliv chcete. Můžete zde provozovat hned několik webů za stejnou cenu. Na druhou stranu je celková cena spíše vyšší a jsou také potřeba větší zkušenosti v tomto oboru.

Nejprodávanější webhosting u nás

Společnost Wedos vznikla v roce 2010 a za velmi krátkou chvíli si stihla vybudovat skvělé jméno na trhu a stala se největším poskytovatelem webhostingových služeb v Česku. Pokud vsadíte právě na ni, můžete se tedy spolehnout na léta zkušeností, profi přístup i podporu 24/7. Vybírat zde můžete ze dvou typů hostingu:

 • NoLimit
 • NoLimit Extra

Právě první verze patří k těm vůbec nejprodávanějším, a to z mnoha důvodů. Její cena se pohybuje na 33 Kč (resp. 39 Kč s DPH) za měsíc, nabízí neomezený prostor pro web, přenos dat, databází či subdomén a skvěle se hodí pro WordPress, Joomlu i e-shopy. Pokud byste zjistili, že pro vás parametry této verze nejsou dostatečné, můžete přejít na NoLimit Extra, který nabízí vyšší procesorový výkon, více místa pro e-maily a databáze a další výhody. Zaplatíte za něj 100 Kč (resp. 121 Kč s DPH) měsíčně. K hostingům zde dostanete dárek, kterým může být třeba doména na 1 rok zdarma, a při přechodu od konkurence se můžete dočkat i 2 let bezplatného hostingu.

Nevýhod jsme tu mnoho nenašli. Některým zákazníkům se však nemusí líbit, že za HTTPS v základní verzi si musíte pár korun připlatit.

VÝHODY

NEVÝHODY

Spolehlivý hosting za dobrou cenu

Mezi spolehlivé a ověřené hostingy s dlouholetým působením (na trhu je více než 18 let) se řadí Český Hosting, který zároveň patří i k těm nejbezpečnějším. K dispozici je jedna varianta hostingu, ta by však měla svou univerzálností vyhovovat všem. Garantuje dostupnost 99,95 %, potěší komplexností, kdy najdete web, e-maily i statistiky přehledně v jednom programu, a v neposlední řadě zákazníci ocení i příznivou cenu –⁠ za rok zaplatíte 1 000 Kč. Plusem jsou zde neomezené databáze, přenos dat i počet e-mailů. Při objednání máte 14 dní zdarma na vyzkoušení, případně i 30denní lhůtu pro vrácení peněz, pokud by hosting neodpovídal vašemu očekávání.

I zde na vás čekají výhody v případě, že přecházíte od konkurence –⁠ získáte hned 50% slevu.

Pokud je však vaší prioritou co možná nejnižší cena a chcete vytvořit jen velmi jednoduché stránky, patrně objevíte u konkurence výhodnější nabídku, která bude pro vaše potřeby dostačující.

VÝHODY

NEVÝHODY

Webhosting s několika variantami

I společnost Ebola už nejspíš znáte, neboť se v tomto odvětví pohybuje už od roku 2007. Mezi její hlavní výhody patří zabezpečení HTTPS zdarma, dostupnost 99,99 %, instalace populárních aplikací typu WordPress či Prestashop na jedno kliknutí, automatické zálohování i neomezený počet e-mailových schránek, subdomén či ftp účtů.

Pokud hledáte webhosting, který bude uzpůsoben takřka na míru vašim potřebám, nejspíš vás potěší i čtyři balíčky, z nichž lze u Eboly vybírat:

 • Basic
 • Advanced
 • Premium
 • Business

Rozdíl je mezi nimi v mnohém jasný už z názvu. Basic je tarifem základním, nabízí 10 GB prostoru a pořídíte jej za 39 Kč (47,19 Kč s DPH) za měsíc. Advanced je tarifem s větším množstvím domén i prostoru a stojí 99 Kč (119,79 Kč s DPH), ještě více místa nabízí Premium za 199 Kč (249,79 Kč s DPH). Tarif Business pak umožňuje volitelný prostor a stojí od 199 Kč (240,79 Kč s DPH) výše. Co bychom však ocenili, je možnost vyzkoušení zdarma u levnějších tarifů (dostupná je pouze u tarifu Business).

VÝHODY

NEVÝHODY

Hosting, který si můžete vyzkoušet na 60 dní zdarma

K nejznámějším poskytovatelům hostingu patří zajisté i společnost Onebit, která se může pyšnit i titulem nejlepší PHP hosting. Dostupnost 99,99 %, pravidelná záloha dat s obnovou zdarma, flexibilní diskový prostor a možnost vyzkoušení služeb hned na 60 dní zdarma jsou parametry, díky kterým Onebit stojí za zvážení.

Vybrat si zde můžete z několika tarifů podle svých potřeb a požadavků:

 • Start
 • Home
 • Business
 • Premium

Rozdíl je mezi nimi v ceně, diskovém prostoru, počtu účtu, době uchování záloh a mnoha dalších vlastnostech. Verze Start s cenou 29 Kč za měsíc bez DPH je tarifem základním s prostorem 1 GB, verze Premium pak nabízí 25 GB prostor (a samozřejmě i řadu dalších výhod včetně například .cz domény zdarma) za 179 Kč/měsíc bez DPH.

Oceňována je v tomto případě i poskytovaná podpora. Co zde můžeme vidět jako nevýhodu, je méně prostoru na disku či v e-mailech u levnějších variant.

VÝHODY

NEVÝHODY

Služba se speciálním tarifem pro WordPress

Poskytovatel Savana nepatří k žádným nováčkům a ocenit u něj můžeme vcelku zajímavou nabídku, s níž se v některých ohledech liší od konkurence. Nabízí totiž dva typy webhostingu (a dva VPS), jeden z nich se přímo zaměřuje na WordPress:

 • Webhosting Savana 101
 • Webhosting Savana 201
 • WordPress Webhosting Savana 301
 • WordPress Webhosting Savana 401

Všechny verze mají mnohé společné –⁠ 99,99% dostupnost, garanci vrácení peněz do 30 dnů, výkonné servery či možnost provozu až 25 domén. A výhody se zde dočkají ti, co přechází od konkurence –⁠ hned rok hostingu získáte zdarma. Verze WordPress (od 95 Kč za měsíc bez DPH) má pak, jak naznačuje název, optimalizovaný výkon pro WordPress a jeho instalaci zvládnete na jedno kliknutí i jako naprostý laik. Základní verzi Webhosting můžete zakoupit od 42 Kč za měsíc bez DPH. Pravdou tedy je, že se dá sehnat i poměrně výrazně levnější webhosting.

VÝHODY

NEVÝHODY

Hosting s .cz doménou zdarma

Stable možná nepatří k těm největším a nejznámějším hráčům na trhu, určitě se však najdou zákazníci, které jeho nabídka osloví. V jeho portfoliu najdeme 4 tarify:

 • Mini
 • Standard
 • Profi
 • Multihosting

Každý z nich je určen pro jinak velké projekty, liší se prostorem pro web, e-maily i databáze, ke všem se však pojí jedna výhoda –⁠ .cz či eu. doména zdarma (kromě Multihosting). Verze Mini je k dostání od 34 Kč měsíčně bez DPH, Standard od 98 Kč, Profi od 170 Kč a Multihosting, který je určen pro webové tvůrce, od 343 Kč.

Pro někoho by však mohla představovat nevýhodu podpora, která bohužel nefunguje o víkendu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jeden z nejlevnějších hostingů

Více než 10 let zkušeností, 4 500 domén a na 500 serverů, to jsou čísla, kterými se na svém webu chlubí další poskytovatel Váš Hosting. Mezi hlavní výhody zde řadíme důraz na bezpečnost, kdy HTTPS získáte zdarma, dostupnost 99,99 %, možnost neomezeného množství e-mailových schránek a databází (kromě verze Lite) a také každodenní bezplatné zálohování. A potěší také několika tarify, z nichž lze vybírat:

 • Lite
 • Profi
 • WordPress
 • Email

Pokud se podíváme na tarify blíže, leckoho nejspíš potěší a překvapí nízká cena. U nejlevnějšího a základního tarifu Lite s 3 GB pro data je cena 27 Kč s DPH na měsíc, u Profi s 16 GB pro data a možnými úpravami na míru 148 Kč s DPH měsíčně, u verze WordPress je cena dokonce 23 Kč s DPH na měsíc.

Na rozdíl od některých konkurenčních poskytovatelů tu však nenajdete možnost pořídit si doménu zdarma a pravdou je, že jejich ceny zde nejsou nejnižší.

VÝHODY

NEVÝHODY

Spousta tarifů & nízké ceny

Hostinger je původem litevská společnost, které se začalo dařit tak, že expandovala do celého světa a její služby využívá více než 29 milionů uživatelů. Působí také v Česku a pozornost si zde získala díky svým nízkým cenám, vysoké rychlosti a snadnému použití i optimalizaci pro WordPress.

V nabídce najdeme následující balíčky:

 • Webhosting Single
 • Webhosting Premium
 • Webhosting Business
 • WordPress Single
 • WordPress Starter
 • WordPress Business
 • WordPress Pro

Jak je vidět, nabízí možnost v podstatě pro každého, ať už máte velký podnik nebo si chcete zřídit jednoduchý web z pozice začátečníka. Zvolenému tarifu pak odpovídají nabízené funkce, jako počet webů, e-mailových účtů, velikost úložiště, dražší varianty nabízejí doménu zdarma a podobně. Zastavme se ale ještě u zmiňované nízké ceny, která se odvíjí od toho, na jakou dobu se Hostingeru “upíšete”. Předplatit si totiž služby můžete až na 4 roky, čímž získáte tu nejvýhodnější cenu. Poté se však cena zvýší. Dostat se tak můžete i na cenu 19,99 Kč měsíčně. Potěší i nabídka vrácení peněz po dobu 30 dní. 

Základní a nejlevnější tarif je však oproti některým konkurenčním trochu “osekanější” a zálohování probíhá týdně (kromě nejdražšího tarifu). 

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Společnost s řadou variant hostingů

Další společností, která nabízí tolik tarifů webhostingů, že se vám přizpůsobí téměř na míru, je Web4u. Najdeme tu také jednu z nejlevnějších variant vůbec, avšak pravdou je, že svými funkcemi se řadí k těm “slabším” (ve srovnání s konkurenčními, byť o pár korun dražšími tarify), výkonnější tarify se zase pohybují cenově trochu výše. Nicméně najdeme tu i řadu výhod, díky kterým stojí za zvážení, například .cz doména zdarma při zřízení hostingu na 1 rok nebo propracovaná sekce s nápovědou.

Pojďme se podívat na kompletní nabídku tarifů:

 • Mini
 • Basic
 • Hit
 • Optimal
 • Komplet

Cenově se tarify pohybují od 22 Kč s DPH až po 448 Kč s DPH měsíčně, velikost prostoru od 550 MB po 50 GB, počet e-mailových schránek je od 5 až po nekonečné množství a garance dostupnosti je ve všech případech 99,9 %. Pokud byste hledali variantu s neomezeným prostorem, tak ta tu bohužel chybí.

VÝHODY

NEVÝHODY

Rychlý hosting pro WordPress

Pokud hledáte hosting pro web na WordPressu, vyplatí se prozkoumat i nabídku od společnosti WP hosting. Ta se právě na tento redakční systém specializuje a slibuje (mimo jiné) skutečně velikou rychlost načtení webu. A potěšit by měla programátory i začínající běžné uživatele. Vybírat můžete z těchto variant tarifů:

 • WordPress Lite
 • WordPress Standard
 • WordPress Max

Cena začíná u nejlevnějšího tarifu na 726 Kč s DPH ročně, tarif Max je pak určen pro weby s vysokou zátěží a stojí 2 904 Kč s DPH ročně. U všech variant můžete očekávat SSL certifikát zdarma či instalaci WordPressu na jeden klik, k tarifu Standard pak dostanete .cz či .eu doménu zdarma. Čím více domén si u tohoto poskytovatele zřídíte, tím výhodnější cenu na další hostingy můžete očekávat.

Co zde může někomu chybět, je možnost vyzkoušení služby alespoň na pár dní zdarma.

VÝHODY

NEVÝHODY

Hosting šetrný k životnímu prostředí

I webhostingové služby se mohou podílet na ochraně přírody a Active24 k nim patří. Pro napájení svých serverů totiž používá energii z obnovitelných zdrojů, ačkoliv je tato varianta nákladnější.

Společnost nabízí lehce rozdílné tarify pro Linux a Windows:

 • Start
 • Komplet
 • Firma
 • Expert

Kromě verze Start, která je dostupná pouze pro Linux, nabízí všechny neomezený prostor pro web, .cz doménu na rok zdarma, nechybí zákaznická podpora 24/7, neomezené datové přenosy, FTP účty a subdomény či denní zálohy. Nabízejí také garanci vrácení peněz při nespokojenosti, a pokud přecházíte od konkurence, dostanete 100 % hostingu navíc. Cenově začínají balíčky na 24 Kč bez DPH měsíčně, pro Windows je to 59 Kč bez DPH, čímž se řadí spíše k těm dražším a více se hodí pro větší společnosti.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jeden z nejlevnějších hostingů

Značka Forpsi patří pod společnost INTERNET CZ, která se řadí k největším poskytovatelům internetu u nás, a to jak pro firmy, tak i běžné spotřebitele. Pokud je vaší prioritou nízká cena, určitě variantu hostingu u Forpsi zvažte, v tomto ohledu se totiž řadí k těm nejvýhodnějším. Ale nejen cenou dokáže oslovit. U všech variant nabízí neomezený prostor pro web i neomezený počet e-mailových schránek, SSL certifikát zdarma, neomezenou databázi, provoz ve vlastním datacentru a také podporu 24/7.

Aktuálně vypadají nabízené tarify takto:

 • Webhosting Easy
 • Webhosting Advanced
 • Webhosting Professional

Nejlevnější variantu si můžete pořídit už za 24,20 Kč měsíčně s DPH, ovšem pozor, tato cena platí jen pro první rok. Radíme si tedy raději pořádně prostudovat podmínky.

Ačkoliv jsme jako výhodu zmínili nepřetržitou podporu, je fér také uvést, že někteří zákazníci s ní nebyli příliš spokojení.

VÝHODY

NEVÝHODY

Webhosting v mnoha variantách

Websupport je původem slovenská společnost, která však působí v mnoha zemích Evropy. Co se týče webhostingu, i zde najdete několik tarifů a vybírat tak můžete podle svých aktuálních potřeb:

 • Byznys hosting
 • The Hosting
 • Vlastní webstránka

Ale pozor, tím nabídka nekončí a například pod verzí The Hosting najdeme ještě další 4 varianty, takže je opravdu z čeho vybírat. A za zvážení stojí například pro SSL certifikát v rámci každého balíčku zdarma, podporu dostupnou každý den, důraz na velmi rychlé načítání webu či neomezený počet e-mailů a databází. U některých variant najdete také .cz doménu zdarma a bezplatně můžete webhosting na 14 dní i vyzkoušet.

Pravdou však je, že naleznete i levnější webhostingy, a to i s podobnými funkcemi a vlastnostmi. Ten nejlevnější je tu za 30,25 Kč s DPH měsíčně, avšak tato cena platí jen pro první období a poté se zvýší na 59,29 Kč.

VÝHODY

NEVÝHODY

Poskytovatel s univerzální variantou

Český poskytovatel hostingu Blueboard úspěšně působí i v zahraničí, a i když nepatří k těm největším jménům a nabízí navíc jen jednu univerzální variantu hostingu, možná vám bude vyhovovat. Za poměrně nízkou cenu toho totiž zvládne hodně.

Nabízený hosting vás vyjde na 79 Kč měsíčně bez DPH, pokud si jej objednáte na 2 nebo 3 roky, dostanete navíc slevu. Vyzkoušet jej můžete na 14 dní zdarma. Za tuto cenu získáte také SSL certifikát, 10 GB prostoru, možnost mít až 10 domén, zálohy zdarma a WordPress si nainstalujete jedním kliknutím. Mimochodem, právě pro tyto účely je hosting hojně využíván.

Přestože je tato univerzální nabídka vhodná pro řadu projektů, například omezený prostor však nemusí každému vyhovovat.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak vybrat webhosting

Jaké jsou ty hlavní parametry, které byste měli pří výběru sledovat? Zde je pár užitečných tipů.

1) Kolik prostoru potřebujete?

V nabídce jsou různé tarify, které se často liší ve velikosti nabízeného prostoru pro web. Zvažte proto, kolik jej budete potřebovat. Jiné požadavky bude mít osobní blog, jiné velký e-shop.


2) Začátečníci ocení jednoduchost instalace

Patrně budete ke svému webu potřebovat redakční systém či další aplikace. Pokud nejste zkušeným programátorem, oceníte možnost instalace těchto programů “na jedno kliknutí”, které řada poskytovatelů nabízí.


3) Nejen na ceně záleží

Ceny se u jednotlivých poskytovatelů různí, ale stejně tak i parametry jednotlivých balíčků. Vyplatí se je tedy dobře prozkoumat a ujasnit si, které potřebujete a který tarif pro vás bude tím pádem nejvýhodnější.


4) Nepodceňujte zabezpečení

Zabezpečení je na internetu velmi důležitým faktorem. Sledujte, jak často probíhá zálohování webu, samozřejmostí by měl být HTTPS protokol, podívejte se také, jakou antivirovou ochranu poskytovatel nabízí. Užitečnou vlastností je také automatické zálohování.


5) Podpora, která skutečně pomůže

Problém s webem může přijít kdykoliv. Z toho důvodu je důležité moci se spolehnout na zákaznickou podporu, která odpovídá rychle a pokud možno v kteroukoliv denní i noční dobu.


6) Vyzkoušejte si danou službu

Některé webhostingy nabízejí možnost si služby bezplatně vyzkoušet na několik dní a snadno tak zjistit, zda vám bude daná varianta vyhovovat. Pokud to vámi vybraná společnost nenabízí, podívejte se alespoň, jestli garantuje vrácení peněz v případě nespokojenosti.

Často kladené otázky

Obecně platnou odpověď nemáme, protože vždy záleží na tom, pro jaké účely webhosting hledáte. Nejjednodušší však v tomto případě zřejmě bude zvolit některou z levných variant a v případě potřeby si pak jednoduše pořídit vyšší tarif s více možnostmi.

Doména je unikátní adresa webových stránek, na které vás ostatní uživatelé mohou snadno najít. Její název si zvolíte sami, vybrat můžete i koncovku. Nejčastěji se u nás jedná o .cz. V rámci webhostingu někdy můžete doménu získat i zdarma.

Pokud zjistíte, že pro vaše potřeby vybraný tarif už není dostačující, je dobré si ujasnit, jaké parametry je třeba navýšit. Někdy je možné pouze přikoupit více prostoru, problémem ale není ani kompletní přechod na vyšší tarif.

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)