Nejlepší správce hesel 2024 - recenze (zdarma i placené]


Výběr redakce

Správce hesel od známé a uznávané společnosti NordVPN. 

Cena za měsíc od: 0 Kč


Vysoké zabezpečení

Ideální volba pro ty, kdo hledají hlavně co největší bezpečí. 

 Cena za měsíc od: 2,99 $


Intuitivní ovládání

Velmi bezpečný správce hesel s jednoduchým ovládáním. 

 Cena za měsíc od: 0 Kč


Mnoho pokročilých funkcí

Spolehlivý správce hesel s celou řadou pokročilých funkcí. 

 Cena za měsíc od: 2,91 $
Správci Hesel

V dnešní době je potřeba všechny své citlivé údaje a osobní účty pečlivě chránit. Na internetu pravidelně používáme svou identitu – sociální sítě, bankovní účty, korespondence… Aby se vám do těchto míst nikdo nenaboural a údaje nezneužil, budete muset vymyslet dobrá a silná hesla. Ideálně s kombinací čísel, velkých a malých písmen a znaků. Jenže… jak si všechna ta hesla zapamatovat? Pokud už jste tomuto problému několikrát čelili a pak marně zjišťovali, jak se do zamknutého účtu přihlásit bez hesla, možná že oceníte správce hesel, A my se podíváme na ty nejlepší. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Správce hesel usnadňuje přihlašování do všech vašich účtů. Dokáže si zapamatovat velké množství hesel, rozpoznat, k jakému webu nebo prohlížeči patří. Umožňuje synchronizaci hesel a řadu dalších užitečných funkcí – například generátor hesel. Většinou se jedná o cloudovou a mobilní aplikaci, ke které máte přístup odkudkoliv.

Agregování hesel pod jednoho správce je jednoduché a usnadní vám život například ve chvíli, kdy jste registrováni na desítkách různých stránek a eshopů. Na druhou stranu je však naprosto zřejmá základní nevýhoda – pokud by se někdo dostal na vašeho správce hesel, bude mít okamžitě přístup úplně ke všemu. Právě proto je potřeba volit maximálně spolehlivého správce a heslo k němu mít opravdu bezpečné.

Základem správce hesel je pamatování si jednotlivých údajů a s tím spojené automatické vyplňování a přihlašování. Kromě toho ale zvládne i spoustu dalších věcí. Například generování hesel nových – tak, aby byly opravdu bezpečná a spolehlivá. Některá z nich pak s pomocí další funkce můžete bezpečně sdílet s dalšími lidmi – pokud jim z jakéhokoliv důvodu potřebujete udělit přístup do některých ze svých účtů.

Podstatná je také možnost synchronizace mezi jednotlivými zařízeními. A oceníte i audit a aktualizaci hesel.

Správce hesel od známé a uznávané společnosti NordVPN. 

NordVPN se rozhodl, že nebude konkurovat přehršlem nových a nových funkcí. Soustředí se proto na to hlavní, co od svého správce hesel očekáváte – bezpečnost. Používá šifrovací algoritmus XChaCha20, který je vůči kybernetickým útokům nadprůměrně odolný. Kromě toho funguje jako desktopová aplikace i jako mobilní aplikace, funguje na prohlížečích Chrome, Firefox, Opera a Edge, umí generovat a ukládat hesla, pamatovat si poznámky a údaje o kreditní kartě, má dvoufaktorové ověřování a v Premium verzi má i synchronizaci a sdílení.

Uživatelé, kteří se vyznají v kybernetické bezpečnosti oceňují tohoto správce právě kvůli spolehlivosti. Vše dobře funguje a je přehledné. Pozitivní reakce přišly také na uživatelskou podporu. Naopak ten, kdo by hledal velké množství bonusových funkcí, zde moc nepochodí.

Odkazhttps://nordpass.com/
Cena od0 Kč
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Ideální volba pro ty, kdo hledají hlavně co největší bezpečí. 

Intuitivní ovládání, rozumná cena a velmi zajímavé bezpečnostní funkce – to je e zkratce 1password. Pracuje s dvoufázovým ověřováním, umožňuje vytvoření několika oddělených trezorů pro různé skupiny hesel, ukládá a generuje silná hesla, zvládá uchovávat i další citlivá data a ukazuje sílu jednotlivých hesel.

Na tomto správci hesel si uživatelé nejvíce pochvalují vysokou bezpečnost, nonstop dostupnou uživatelskou podporu a zajímavé pokročilé funkce. Naopak nevýhodou je, že tento správce nemá bezplatnou verzi.

Odkazhttps://1password.com/
Cena od2,99 $ / měsíc
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Velmi bezpečný správce hesel s jednoduchým ovládáním. 

Dashlane používá 256bitové AES šifrování a všechna dara řeší lokálně, takže se nestane, že by vaše údaje byly někde citlivě na serveru. Nabízí dvoufázové ověřování, bezpečné sdílení, VPN, přístup k dark webu, VPN, trezor hesel, funkci změnu hesla, generování a kontrolu síly hesel a spoustu dalších možností. Má tři typy tarifů, první z nich je zdarma.

Celkově je tento správce ideální, pokud hledáte prověřené bezpečí v intuitivním a přehledném prostředí. Je to velice populární volba, a to mimo jiné i díky jednoduché aplikaci, dobré zákaznické podpoře a pokročilým funkcím. Placené tarify jsou jen o trochu dražší

Odkazhttps://www.dashlane.com/
Cena od0 Kč
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Spolehlivý správce hesel s celou řadou pokročilých funkcí. 

Pokud nehledáte jen jednoduchého správce hesel, ale oceníte hlavně další rozšířené funkce, možná byste se měli podívat na Keeper. Má aplikaci pro všechny klasické operační systémy, používá šifrovací metodu 256bitový AES a jeho nejsilnější stránkou jsou už zmiňované funkce – generátor hesel, možnost vytváření poznámek, audit, informace o platebních kartách, ukazatel síly hesla, bezpečné úložiště souborů, či prohlížení dark webu.

Uživatelé oceňují dobrou uživatelskou podporu, široký výběr funkcí a dobrou dostupnost. Za službu je však nutné platit hned po skončení free trialu. Keeper je vhodný pro zájemce o velké množství doplňků, kterým nevadí si je zaplatit.

Odkazhttps://www.keepersecurity.com/
Cena od2,91 $ / měsíc
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchý a oblíbený správce hesel s dobrými funkcemi. 

LastPass je velmi oblíbený hlavně pro svou kombinaci jednoduchosti a promyšlených funkcí. Pracuje na všech důležitých prohlížečích i operačních systémech. Umí ukládat kreditní karty, má 1 GB na jakékoliv citlivé dokumenty, poznámky, má trezory tříděné dle štítků, vícefaktorovou autentifikaci a dokáže i hlídat nebezpečná URL.

V rámci platby můžete ve skromnější míře využívat LastPass i zdarma. Jinak má několik placených balíčků dle cílové skupiny. V placené verzi oceníte například Security challenge, nouzový přístup i zmíněné úložiště. Uživatelé nejvíce oceňují nejen funkce, ale i rozumnou cenu. Naopak pro některé uživatele je prvotní orientace v prostředí trochu zmatenější.

Odkazhttps://www.lastpass.com/
Cena od0 Kč
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Časem prověřený správce s verzí zdarma.

Roboform nabízí opravdu hodně funkcí. Mluvíme například o vyplňování formulářů a přihlašování, generátoru hesel, kontrole síly hesla, monitorování dark webu, bezpečného sdílení údajů, nouzovém přístupu nebo třeba správě záložek. Máte možnost si zde uložit neomezený počet hesel. Používá oblíbenou AES256 šifrovací metodu.

Uživatelé oceňují, že mohou základní verzi užívat i zdarma. Dále kvalitní centrum pomoci, dobré ceny za placené verze a dostatek funkcí. Jedinou nevýhodou tak snad může být, že k těm zajímavým se dostanete jen v rámci placené verze, což je ale samozřejmě fér.

Odkazhttps://www.roboform.com/
Cena od0 Kč
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchý a uživatelsky příjemný správce se spolehlivým šifrováním.

Základní parametry Sticky Password jsou jasné – 256bitové AES šifrování, dvoufázová autentizace, jednoduché a uživatelsky přívětivé prostředí a všechny podstatné funkce. V omezené variantě si můžete vyzkoušet i bezplatnou verzi. Sticky Password funguje na všech klasických operačních systémech, dokáže data synchronizovat a ve zmíněné základní verzi už nabízí kromě úložiště hesel i dvoufaktorovou autentizaci, generátor hesel, vyplňování formulářů, ukládání informací o kartě, poznámky a přenosného USB správce hesel.

V rámci recenzí je na Sticky Passwordu oceňována hlavně jeho jednoduchost, kompatibilita a mimo jiné také čeština. Naopak náročnějším uživatelům mohou chybět některé pokročilé funkce.

Odkazhttps://www.stickypassword.com/cs/
Cena od0 Kč
ČeštinaAno

VÝHODY

NEVÝHODY

Cenově rozumný správce hesel s mnoha funkcemi. 

Intuitive Password rozhodně stojí za zvážení, pokud hledáte nástroj pro správu vašich hesel. Má celou řadu nástrojů, které usnadňují organizaci a tvorbu hesel, sdílení, správu již vytvořených hesel, případně i takové perličky jako dědění účtu. Funguje na mobilech i počítačích a ideální bude spíše pro náročné uživatele, kteří si chtějí detailně nastavit správu svých hesel a vybírat si z přehršle funkcí.

Uživatelé si chválí nadstandardní možnosti z hlediska funkcí a nástrojů, spolehlivé zabezpečení a dobrou podporu. Na druhou stranu pro technicky méně zdatné uživatele může být prostředí zbytečně matoucí.

Odkazhttps://www.intuitivepassword.com/
Cena od0 Kč
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Spolehlivý správce hesel s malou dávkou hravosti. 

Nenechte se zmýlit roztomilým medvědem, který firmu RememBear reprezentuje. Jedná se o spolehlivého a seriózního správce hesel, který splní všechny požadavky. Je za rozumnou cenu, uživatelsky přívětivý a nabízí funkce jako generátor hesel, dvoufázové ověřování, ID skrze obličej či otisk prstu, uložení informací o kartě, automatické vyplňování formulářů, synchronizaci a další.

Uživatelé nejvíce oceňují verzi zdarma, dobrou kompatibilitu, sympatické prostředí a nezávislý audit způsobu zabezpečení této společnosti. Zákaznická podpora by na druhou stranu mohla být více k dispozici.

Odkazhttps://www.remembear.com/
Cena od0 Kč
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Dobrý správce hesel pro ty, kdo hledají hlavně vychytaný základ. 

Enpass asi úplně neohromí náročné uživatele, kteří se chtějí prohrabávat funkcemi a individuálně si nastavovat jednotlivé procesy. Naopak však udělá radost komukoliv, kdo sice chce spravovat svá hesla, ale v přehršli funkcí by se ztratil. Enpass funguje ve webových prohlížečích či jako počítačová a mobilní aplikace. Má silný generátor hesel, audit, sdílení hesel,… Dvoufázová autentifikace je bohužel jen u placené varianty.

Nejvíce na tomto správci oceníte přehledné prostředí, funkční základní nástroje, velmi propracovaný generátor hesel a synchronizaci. Některé funkce by však zasloužily ještě trochu pozornosti a třeba zmiňovaná dvoufázová autentifikace u verze zdarma hodně chybí.

Odkazhttps://www.enpass.io/
Cena od47,71 Kč / měsíc
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

Funkčně vybavený a přehledný správce hesel. 

Pokud hledáte opravdu komplexní a sofistikovaný nástroj pro správu všech vašich hesel, pak byste se možná mohli podívat také na Password Boss. Má přehledné uživatelské prostředí. Spolehlivě synchronizuje vaše data i napříč operačními systémy. A kromě základních funkcí má i zajímavé doplňkové – například zabezpečený prohlížeč, vestavěný dvoufaktorový autentizátor a funkce vzdáleného mazání, která vám umožní vymazat databázi hesel v případě ztráty nebo odcizení zařízení.

Nejvíce jsou v recenzích chváleny hlavně body jako atraktivní prostředí, dobrý výběr funkcí, verze zdarma pro počítač, dobrá synchronizace. Naopak na mobilu je verze zdarma hodně omezená a chybí dvoufázová autentifikace.

Odkazhttps://www.passwordboss.com/
Cena od0 Kč
ČeštinaNe

VÝHODY

NEVÝHODY

ŠEST tipů, jak si vybrat správce hesel

Rozhodli jste se využít služeb správce hesel, ale nevíte, jak si vybrat jednoho konkrétního? Sestavili jsme pro vás několik jednoduchých tipů!

1) Vybírejte podle funkcí.

Na začátku tohoto článku jsme si řekli, jaké funkce může správce hesel mít. Může, ale nemusí. Při výběru toho pravého je proto dobré si promyslet, které z nich oceníte a které budete potřebovat a podle toho volit.


2) Chtějte co největší zabezpečení.

Při používání správce hesel sázíte na jednu kartu. Je proto potřeba, aby měl správce co nejdůvěryhodnější historii a co nejlepší zabezpečení. Ideálně 256bitové šifrování AES, dvou (či více) fázové ověřování a další bezpečnostní nástroje.


3) Správce hesel by se vám měl snadno používat.

Většina správců hesel pracuje s dashboardem, skrze který se dostanete ke všem funkcím. Prostředí by pro vás mělo být co nejjednodušší a nejpřehlednější. Jelikož každému může vyhovovat trochu jiný systém, je nejlepší si prostě pár správců prohlédnout, nebo rovnou vyzkoušet.


4) Zjistěte, jaké operační systémy správce podporuje.

Pokud používáte více zařízení, mobil, počítač, notebook… a zvláště pokud kombinujete více prohlížečů, budete potřebovat správce, který podporuje více operačních systémů.


5) Zaměřte se na cenu.

Většina správců je v základu zdarma. V některých případech ale musíte platit už od začátku a u některých si s verzí zdarma nevystačíte. Je tedy dobré vybírat podle toho, který ze správců vás vyjde nejvýhodněji.


6) Chtějte prozákaznický přístup.

Ti opravdu nejlepší správci se budou snažit vám co nejvíce pomoci v případě, že si nevíte s něčím rady. Ať už je to telefonická podpora, chat, email nebo FAQ.

Často kladené otázky

Ano, teoreticky se to samozřejmě stát může. Proto je potřeba mít svého správce dobře zabezpečeného. Zaprvé vybírejte spolehlivou společnost, která má dostatek dobrých recenzí. Zadruhé volte co nejsilnější heslo pro přihlášení do správce hesel. A nakonec hledejte správce hesel s dvoufaktorovým ověřováním.

Jak který – v základu můžete naprostou většinu alespoň zkusit zdarma. Mají například omezené funkce a pouze základní možnosti. Pokročilejší funkce a nastavení pak jsou zpoplatněny většinou na bázi měsíčního předplatného. To vše je ale potřeba zjistit vždy u konkrétního správce.

Rad pro vytvoření silného hesla je dnes na internetu spousta. Existují na to dokonce i přednášky či kurzy. Všeobecně ale platí, že byste měli kombinovat malá a velká písmena, čísla, symboly a vymyslet heslo o alespoň 10 znacích. Na druhou stranu je potřeba, abyste si ho zapamatovali, takže by sice nemělo jít o vaše datum narození či jméno vašeh odítěte, ale nějakou logiku mu dát můžete. Takové heslo pak může vypadat například takto: CitronovyKolac@13Muffinu.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)