11 nejlepších dvířek pro kočky 2024 - recenze a zkušenosti


Nejlepší automatická dvířka s čipem

Orientační cena: 6 000 Kč


Dostupnější varianta automatických dvířek s čipem

Orientační cena: 3 000 Kč


Nejlepší manuální dvířka pro kočky

Orientační cena: 2 300 Kč


Dostupnější varianta manuálních dvířek

Orientační cena: 800 Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Dvirka Pro Kocky

V dnešní recenzi se podíváme na dvířka pro kočky. Nejeden majitel kočky či kocoura už objevil jejich praktičnost a výhody, které přinášejí a my bychom je rádi představili i vám. V následujících řádcích se dozvíte nejen co vlastně jsou dvířka pro kočky, k čemu slouží a jak mohou být užitečná, ale také vám dáme přímé tipy na nejlepší produkty, poradíme, jak správně vybrat a nakonec odpovíme na ty nejčastější otázky, které ve spojitosti s kočičími dvířky zaznívají.

Dvířka pro kočky jsou praktické průchody velikostně ideální právě pro vaše chlupaté čtyřnohé mazlíčky. Můžete je umístit na vaše dveře či vrata a usnadnit tak kočkám jejich pohyb. Bývají vyrobena z nejrůznějšího materiálu, většinou hraje hlavní roli plast a kov. Hodně záleží na kvalitě zpracování, po chvíli pátrání zjistíte, že je na trhu už poměrně dost druhů a typů. Ať už ale ve finále vyberete jakékoliv, tak se nemusíte bát instalace – až na některé nestandardní případy dvířka zvládne namontovat každý jen trochu šikovný domácí kutil. A mimochodem, pokud vaši domácnost obývá také psí společník, tak i on může výhod dvířek využít – existují i dvířka pro ta největší psí plemena.

Dvířka pro kočky usnadňují vaše společné soužití. Vaší kočce umožňují volně se pohybovat mezi jednotlivými místnostmi či mezi domem a venkem, zahradou. Nemusí tak netrpělivě čekat, až se objevíte, ale půjde se vyvenčit, kdykoliv uzná za vhodné. Vy naopak ušetříte spoustu času i nervů, protože ač máme všichni své mazlíčky rádi, občas už je zkrátka otravné nebo zdržující neustále chodit otevírat a zavírat, kdykoliv si kočka zamane. A dokonce i samotná domácnost s dvířky jedině vyhraje – už neuvidíte poškrábané dveře či okna, nikde nebudou loužičky z chvil, kdy jste nestihli přiběhnout včas a nebudete plýtvat tepelnou energií, která uniká při častém větrání.

Nejlepší dvířka pro kočky

 1. Dvířka Sureflap Microchip Pet Door Connect
 2. Dvířka SureFlap DualScan s mikročipem
 3. Dvířka PetSafe® Extreme Weather Door™
 4. Dvířka pro kočky Staywell 740
 5. Dvířka PetSafe s mikročipem
 6. EYENIMAL Classic Cat Door
 7. Dvířka pro kočky Staywell 730
 8. Dvířka Reedog EasyFlap Mini White
 9. Dvířka Staywell 919
 10. Dvířka Staywell 280
 11. Dvířka Staywell 757

Nejlepší automatická dvířka s čipem

Pokud hledáte moderní řešení kočičích dvířek nejvyšší kvality, našli jste ten správný produkt. Tyto dvířka považujeme za nejlepší čipová dvířka, jsou propojená s aplikací, která vám na mobil pošlou upozornění a umožní vám dvířka zamykat nebo načasovat i na dálku. Nastavit je můžete individuálně až pro 32 různých zvířat. Díky tomu, že fungují přes mikročip, se nemusíte bát nezvaných hostů a vaši mazlíčci nemusí nosit na krku žádný obojek apod. Otvor má rozměry 17,8 x 17 cm, hloubka tunelu 7 cm. S vysokou kvalitou ale souvisí také vysoká cena, která se výrazně vyvyšuje nad ostatními dvířky v tomto seznamu.

Orientační cena: 6 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dostupnější varianta automatických dvířek s čipem

Pokud vás láká varianta dvířek na čip, ale máte trochu těsnější rozpočet, možná by vás mohla zaujmout tato varianta. Díky fungování na čip máte jistotu, že dvířka použije jen vaše kočka, nastavit je lze ale až pro 32 mazlíčků. Vše lze individuálně nastavit, zámek má 4 různé varianty. Šířka průlezu je 14×12 cm, hloubka tunelu 7 cm. Tato dvířka můžete nastavit do zdi, dveří i okna, pro sklo však dokupte montážní nástavec.

Orientační cena: 3 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Nejlepší manuální dvířka bez čipu

Pokud nepotřebujete dvířka fungující na čip a stačí vám manuální ovládání, pak budou právě tato tou nejlepší volbou. A jak už název napovídá, hodí se i do extrémního podnebí. Výrobce se speciálně zaměřil na to, aby dvířka spolehlivě izolovala a poskytovala co nejvyšší energetickou účinnost. Zajišťuje to trojitý flap a kvalitní zpracování. Tato dvířka jsou ve třech různých variantách, pro kočky je ideální ta nejmenší s rozměry 21×13 cm.

Orientační cena: 2 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dostupnější varianta manuálních dvířek

Jednoduché ale praktické provedení kočičích dvířek, které potěší hlavně majitele koček s nižším rozpočtem. Dvířka jsou ovládána a otevírána manuálně, mají uzamykatelný flap a poměrně velké rozměry (flap má 26,7x 22,8 cm), takže poslouží nejen kočkám, ale i psům zhruba do 18 kg. Dvířka lze umístit do většiny standardních materiálů – dřeva, PVC, skla i cihly a výhodou je i tříletá záruka, kterou výrobce poskytuje.

Orientační cena: 800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Chytrá dvířka pracující na principu mikročipu od výrobce PetSafe budou další výbornou volbou pro náročnější majitele koček. Díky čipu nemusíte obtěžovat svou kočku nošením obojku s klíčem, ale zároveň se nemusíte bát, že by dvířka použil nějaký nezvaný host. Stejně jako ostatní automatická dvířka, i tato mají 4 polohy zámku (odemčeno, zamčeno, povolen jen vstup, povolen jen výstup). Zvládají naprogramování až 40 různých mikročipů, hodí se do všech druhů dveří nebo stěn. Průhledný a odolný flap má rozměry 15×12,1 cm.

Orientační cena: 2 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dvířka EYENIMAL Classic Cat Door bychom mohli považovat za takovou zlatou střední cestu, podobně jako Staywell 740. Jsou jednoduchá a prakticky řešená. Otevírají se manuálně, přesto mají nastavitelné 4 různé polohy zámku (odemčeno, zamčeno, jen dovnitř, jen ven), jako to bývá u automatických. Hodí se k instalaci do dřeva, plastu, skla i cihly. Výhodou je praktický okraj flapu, který tlumí hluk a nárazy při jejich používání, což mohou ocenit třeba lekavější kočičky. Rozměry průchodu jsou 15,5×15,5 cm.

Orientační cena: 800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Dvířka Staywell 730 zaujmou na první pohled, liší se totiž svým designem. Narozdíl od většiny bílých dvířek, tato se prodávají ve hnědém provedení a potěší tak ty z vás, kdo nechcete obětovat vzhled vašich dřevěných dveří. Jinak jsou dvířka manuálně otevíraná, odolná proti venkovním podmínkám a hodí se k instalaci do všech typů zdí nebo dveří. Zamykají se pomocí zásuvného flapu a vstupní otvor má rozměry 17,8×15,2 cm.

Orientační cena: 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchá, ale kvalitně provedená kočičí dvířka, která nejsou příliš nákladná. Otevírají se manuálně a flap je uzamykatelný. Co se týče zámku, můžete si vybrat ze čtyř různých poloh (zamknuto, odemknuto, vstup jen dovnitř, vstup jen ven). I tato dvířka mají výhodu v podobě drobných štětinek, které zamezují nadbytečnému hluku, ideální pro kočky, které se lekají a nemají rády hlasité zvuky. Kvalitní izolaci zajišťuje silný magnet. Dvířka můžete pořídit ve dvou barevných a třech velikostních variantách (ta nejmenší ideální pro kočky má rozměry průlezu 14,5×15,5 cm.

Orientační cena: 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchá a cenově příznivá dvířka s manuálním ovládáním a čtyřpolohovým zámkem. Hodí se k instalaci do všech typů materiálů (dřevo, PVC, kov, sklo, cihla), jen počítejte s tím, že je bez tunelu, který je potřeba v případě širších stěn nebo dveří. Rozměry průlezu jsou 16,9×16,9 cm. Příjemná je i tříletá záruka od výrobce.

Orientační cena: 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Další dvířka od výrobce Staywell zůstávají věrná modelu jednoduché ale funkční konstrukce za dobrou cenu. Má klasický čtyřpolohový zámek (takže dvířka můžete zamknout, odemknout, umožnit jen vstup nebo umožnit jen výstup). Flap je průhledný, odolný proti venkovním podmínkám a nepřízním počasí, hodí se do všech běžných typů dveří i do zdi. Flap s šířkou 18 a výškou 20 cm se hodí pro kočky (a psy) zhruba do 10 kg. I na tento produkt se vztahuje záruka 3 roky a pokud nepotřebujete složitější automatická dvířka, tak s těmito chybu neuděláte.

Orientační cena: 700 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Poslední dvířka v seznamu jsou taktéž od Staywell (výrobce PetSafe), tyto jsou však o něco propracovanější. Jsou také manuální, mají uzamykatelný flap. Jsou odolné a dobře izolují. Hlavní rozdíl od předchozích produktů je také v jejich rozměrech. Tato dvířka se hodí nejen pro kočky ale i pro větší psy – flap má rozměry 26,7×22,8 cm. Instalují se jednoduše, platí na ně tříletá záruka a jsou ideální zlatou střední cestou.

Orientační cena: 1 200 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat dvířka pro kočky

Sestavili jsme 12 praktických tipů, jak vybrat ty nejlepší dvířka pro kočky.

1) Vyberte kvalitní materiál

Většina dvířek je hlavně z plastu, i tak je však dobré prověřit si kvalitu použitého materiálu. Ten má totiž vliv nejen na to, jak dlouho vám budou dvířka sloužit, ale ovlivní třeba i účinnost těsnění, snadnost používání pro vašeho mazlíčka a usnadní vám instalaci.


2) Rozmyslete si, zda chcete manuální nebo s čipem

Na trhu najdete různě propracované mechanismy a technická řešení kočičích dvířek. Hlavní rozdělení je ale na dva druhy. Ty klasické, levnější, fungují na jednoduchém manuálním ovládání – vy máte možnost dvířka odemknout a zamknout a kočka je ovládá zkrátka tím, že projde. Existují ale i luxusnější varianty, které fungují na principu klíče nebo čipu. Většinou je lze ovládat na dálku a jejich výhodou je, že poznají konkrétně vašeho mazlíčka a otevřou se jen pro něj. 


3) Ohlídejte si kvalitu izolace

O izolaci už jsme se zmínili v rámci všeobecné kvality materiálu. Tomuto bodu je ale dobré věnovat speciální pozornost. Přeci jen svým způsobem vytvoříte dvířkami otvor ve vchodu vašeho domu. Je proto důležité, aby dvířka dobře těsnila a neplýtvala tepelnou energií – ostatně i tomu se jejich pořízení snažíte zabránit! Někteří výrobci se na kvalitní těsnění dokonce přímo zaměřili a v popisech produktu tuto kvalitu vyzdvihují. 


4) Zkontrolujte mechanismus zámku

V případě kočičích dvířek naštěstí není otázka bezpečnosti tak podstatná jako v případě větších psích dvířek, kterými by se s trochou kreativity mohl protáhnout i člověk. I tak ale určitě nechcete, aby se vám do domu mohla dostat jakákoliv cizí kočka nebo i jiné malé zvíře. Základem by proto měl být spolehlivý zámek. Varianta dvířek na čip je v tomto ohledu ještě lepší, protože pustí opravdu jen vaše zvířata. 


5) Sledujte recenze

Výrobci mohou naslibovat mnoho, na některé slabé stránky konkrétního produktu ale nakonec přijdete až po pořízení. Nebo naopak může existovat výborný produkt, ale na první pohled vás nezaujme a vy ho tak minete. V obou případech může pomoci, pokud si pročtete co nejvíce dostupných recenzí přímo od uživatelů. Zvláště v dnešní době internetu je něco takového velice snadné a rychlé. 


6) Stanovte rozpočet

Jak už jsme zmínili, na trhu kočičích dvířek najdete celou řadu produktů. Samozřejmě chcete pravděpodobně ten nejlepší a nejkvalitnější produkt. Počítejte však s tím, že se to může výrazně projevit na jeho ceně – kočičí dvířka se pohybují od tří stovek do šesti tisíc! Je dobré si předem stanovit alespoň přibližný rozpočet a pak hledat kompromis mezi cenou a vašimi požadavky na kvalitu. 


7) Vyberte správnou velikost

Kočky se naštěstí velikostně příliš neliší, a tak bude naprosté většině z nich vyhovovat v podstatě jakákoliv varianta kočičích dvířek. I tak je ale dobré se pro jistotu podívat na šířku a výšku a ujistit se, že jimi vaše kočka projde. Nebo naopak – je zbytečné kupovat velká a prostorná dvířka určená třeba pro větší psy, kočce by mohla připadat děsivá nebo by mohla mít problém je otevřít. 


8) Design hraje roli – nezapomeňte na něj

Samozřejmě by nemělo jít jen o vzhled, ale nebudeme si nic nalhávat – dvířka by se vám měla líbit i v tomto smyslu. Design dvířek v sobě navíc skrývá mnohem víc, sledujte, jestli jsou jednoduše ovladatelná, omyvatelná, praktická, jestli je lze umístit do různých druhů dveří, jak hluboká jsou. 


9) Zajímejte se o nadstandardní funkce

Některá moderní dvířka nabízejí mnohem víc než jen průchod. Dokáží také monitorovat pohyb vašich koček, informovat vás o tom, kdy prošly ven a kdy dovnitř,… Někomu to může připadat již zbytečné, ale třeba to právě vy oceníte.


10) Vyberte dvířka pohodlná pro kočku

Nezapomínejte, že ve finále to bude právě vaše kočka, kdo by měl dvířka používat. Zamyslete se tedy nad jejími potřebami a povahou a přizpůsobte tomu dvířka. Například s průhledným flapem, aby viděla ven a věděla, kam jde a zda tam nic nečíhá. Nebo s hodně tichým otevíráním, aby se nelekala. Nebo by jí možná nebyl příjemný obojek s klíčem, takže se vyhněte těmto typům. 


11) Vsaďte na prověřenou značku

Pokud stále nevíte a máte pocit, že trochu tápete, vždy můžete vsadit na produkt od výrobce, který už je na trhu dlouho a ví, co dělá. Takový produkt bude pravděpodobně prověřen zákazníky, navíc známé a zavedené firmy většinou mívají kvalitní zákaznickou podporu, kdybyste potřebovali s čímkoliv pomoci.


12) Ujistěte se, že dvířka padnou do vašich dveří

Většina dvířek jde umístit do dveří z různých materiálů. I tak je však dobré se před koupí podívat, co výrobce uvádí a jaké dveře máte doma. Třeba máte skleněné – tam to bude chtít hlavně asistenci zkušenějšího řemeslníka. Nebo je máte nestandardně tlusté, takže budete muset koupit rozšiřující tunel… To vše je dobré si ověřit předem.

Často kladené otázky

V následující sekci poodhalíme ty nejčastější otázky na téma dvířek pro kočky.

Dvířka můžete použít v interiéru mezi jednotlivými místnostmi stejně jako v hlavních vstupních dveří mezi domovem a venkem. Umístěte je do takové výšky, aby jimi váš mazlíček pohodlně a bez problémů prošel. Každý výrobce uvádí, do jakého materiálu a do jak tlustých dveří lze právě jejich výrobek umístit.

V naprosté většině ano, výjimkou jsou např. skleněné dveře. Ale jinak s trochou šikovnosti a pečlivosti nebudete mít problém. Většina výrobců dodává s dvířky přehledné návody a i na internetu najdete spoustu rad na toto téma. A pokud si stále nejste jisti, nikdo vám nebrání kontaktovat řemeslníka.

Kočičí dvířka jsou naštěstí dost malá na to, aby znamenala nějaké větší nebezpečí. Každá pak navíc mají nějaký systém zamykání a jeho sofistikovanost závisí jen na vašich nárocích. Minimálním požadavkem je klasické zamknutí a zablokování průchodu komukoliv. Ty nejlepší dvířka pak můžete nastavit tak, že pustí jen vaše mazlíčky, pustí je třeba jen ven ale ne dovnitř a pustí je třeba jen do osmi večer.

Pokud jste vybrali dvířka správné velikosti a umístili je do správné výšky, naučí se je většina koček používat intuitivně. A pokud náhodou ne, zkuste použít hlavně pozitivní motivaci. Ukažte kočce, jak fungují, namotivujte ji pamlsky nebo hračkou.

Shrnutí

Kočičí dvířka jsou praktická jak pro vás tak pro vaši kočku. Šetří čas, energii a usnadňují vaše společné soužití. Navíc je na trhu tak široká škála konkrétních produktů, že si jistě vyberete. At už sáhnete po jednoduchých manuálních nebo automatických, zaměřte se na kvalitní zpracování, správné rozměry a spokojené recenze.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

1 komentář u „11 nejlepších dvířek pro kočky 2024 – recenze a zkušenosti“

 1. Dobrý den scháním dvířka pro kočky do bytových dveří a chtěla bych poradit jaké jsou vhodné.bydlime v bytovce kočka se někdy dostane do baráku a chtěla bych aby se pak dostala domů dekuji za odpověď

  Odpovědět

Napsat komentář

4.9/5 - (15 votes)