8 nejlepších dvířek pro psy 2024 - recenze a zkušenosti


Nejlepší univerzální manuální dvířka

Orientační cena: 2 300Kč


Nejlepší automatická dvířka s čipem pro malé psy

Orientační cena: 6 000Kč


Nejlepší automatická dvířka s čipem pro střední a velké psy

Orientační cena: 6 000Kč


Nejlepší manuální dvířka pro střední a velké psy

Orientační cena: 2 000Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

17 Dvirka Pro Psy

Pro naše věrné psí společníky bychom udělali téměř cokoliv. Bereme je na výlety i dovolené, kupujeme jim ty nejlepší granule a nejpohodlnější pelechy. A pokud máme domek se zahradou, tak jim chceme dopřát jak komfort a teplo domova tak i možnost proběhnout se venku kdykoliv to potřebují. Jenže, takové chození ven a zase zpátky domů i několikrát za den (ne-li několikrát za hodinu), jakmile si pes vzpomene, začne být dřív nebo později unavující a protivné.

Jak to tedy udělat, abyste nemuseli neustále lítat ke dveřím podle rozmarů vašeho psa, ale zároveň mu umožnili trávit čas tam, kde zrovna uzná za vhodné? Dejte šanci dvířkům pro psy!

Spolu s naším průvodcem se dozvíte, jak dvířka pro psy fungují, na co byste měli při jejich pořízení myslet i jaké konkrétní produkty najdete na trhu. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Možná znáte kočičí variantu těchto dvířek. Psí fungují úplně stejně, jen mohou být dostupné v mnohem větších rozměrech. Jedná se o samostatná dvířka, která lze instalovat na vaše klasické vstupní dveře. Domácí mazlíček jimi může procházet tam a zpět, aniž by potřeboval vaši asistenci. Konkrétní provedení, systém i kvalita materiálu se pak liší kus od kusu. Nemusíte se bát instalace, většinou je poměrně snadná a v nejhorším případě si vždy můžete objednat šikovného odborníka nebo řemeslníka.

Výhod takových dvířek je hned několik. Pro vašeho psa to znamená neomezený pohyb, svobodu a samostatnost, už se nebude muset stresovat s tím, zda mu otevřete dřív než udělá loužičku. Může být venku i doma kdykoliv si zamane.
Vy pak ušetříte spoustu času i nervů. Nebudete se muset bát poškrábaných dveří, nechtěných loužiček a nebudete se muset neustále soustředit na to, zda pes zrovna nekňučí a neškrábe.

Pokud se bojíte určitých nevýhod jako špatného těsnění a izolace nebo ohrožení bezpečnosti, stačí zainvestovat do dvířek, které jsou opravdu kvalitní a s chytrým systémem otevírání.

Nejlepší univerzální manuální dvířka pro všechny velikosti psů

U těchto dvířek oceňujeme hlavně jejich univerzálnost. Dvířka se, jak už vyplývá z názvu, hodí i do extrémního podnebí. Perfektně izolují a neprofukují, a to díky trojitému flapu. Mají plastový rám, jsou vhodná na většinu běžných dveří i stěn. Na výběr máte ze tří velikostí, takže se najde model pro každé plemeno. Cenově vychází trochu víc než konkurence, ale vzhledem ke kvalitnímu zpracování to má své opodstatnění.

Orientační cena: 2 300Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Nejlepší s čipem pro malé psy

Pokud hledáte produkt nejvyšší kvality pro malého pejska, máte vyhráno. Tato dvířka menších rozměrů jsou automatická a fungují na mikročip. Jsou propojena s aplikací, kde můžete mimo jiné nastavit na dálku zámek a celkově sledovat aktivitu vašich zvířat. Dvířka lze individuálně nastavit až pro 32 psů! Dvířka můžete zamknout nebo odemknout hned na 4 různé způsoby, nastavení funguje automaticky i manuálně. Ohledně ovládání jde zkrátka o špičku na trhu, tomu pak odpovídá i cena.

Orientační cena: 6 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Nejlepší s čipem pro střední a velké psy

Profesionální a špičková automatická dvířka tentokrát pro velká plemena. Tato dvířka fungují na principu radiofrekvenčního signálu v klíči, který umístíte psovi na obojek. Otvírání lze nastavit až pro pět takových klíčů a celkem máte k dispozici 3 režimy otevření/zamčení. Flap je navíc energeticky úsporný a chrání před sluncem. Vzhledem k velikosti a kvalitě zpracování je nutno počítat s trochu vyšší cenou.

Orientační cena: 6 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Manuální dvířka pro střední a velké psy

Dvířka vyrobená z hliníku pro psy všech ras i velikostí. Jsou odolné proti nepřízni počasí a dobře izolují. Dvířka jsou manuální, lze je však zamknout s pomocí mechanické bariéry. Instalace je jednoduchá a lze je umístit v podstatě do všech typů dveří. Výhodou je konstrukce ze zmíněného hliníku, který by měl vydržet déle než plast. Velikost je univerzální, výrobce doporučuje jedna dvířka pro malé i velké.

Orientační cena: 2 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní automatická dvířka s čipem pro malé psy (např. pro teriéry)

Tato automatická dvířka jsou ideální pro malá plemena psů, případně pro kočky. Fungují automaticky na principu mikročipu, takže pustí dovnitř nebo ven jen vašeho pejska. Pokud byste z jakéhokoliv důvodu mikročip využít nechtěli, najdete v balení i alternativu v podobě přívěsku na obojek. Dvířka mají praktický displej, nastavit vstup můžete až pro 32 zvířat.

Dvířka se hodí pro všechny typy dveří. Jsou pevná, kvalitní a lze na nich nastavit, odkdy dokdy smí pejsek chodit dovnitř nebo ven.

Orientační cena: 3 600Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Manuální dvířka pro malé psy do 18 kg

Jednoduchá a praktická dvířka s manuálním otevíráním a zamykatelným flapem. Vhodná jsou pro menší a středně velká plemena, konkrétně do váhy zhruba 18 kg a šířky hrudi 21,9 cm. Instalace je jednoduchá, nehledě na materiál. Jejich výhodou je poměrně nízká cena. Udělá radost spíše méně náročným páníčkům, protože nefunguje automaticky.

Orientační cena: 900Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Manuální dvířka pro velké psy

Další model od výrobce Staywell, tentokrát v elegantním hnědém provedení. Stejně jako předchozí model je i tento s manuálním otevíráním, uzamykatelným flapem a jednoduchou konstrukcí. Tento model je však ideální jak pro malá a střední plemena, tak i pro ta největší, konkrétně tedy do velikosti 45 kg a maximální šířky hrudi 29 cm. Lze je instalovat do všech klasických typů dveří. Vzhledem k větším rozměrům je tento model dražší než předchozí Staywell 740, v porovnání s konkurencí je ale stále příznivá.

Orientační cena: 1 200Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Manuální dvířka pro malé psy

Jednoduchá a elegantní dvířka ideální pro menší plemena psů. Flap je uzamykatelný, ovládání manuální.Konstrukce je opravdu propracovaná, výrobce vyzdvihuje čtyři režimy zámku (vše odemčeno, vše zamčeno, odemčen pouze vstup, odemčen pouze výstup), funkci Silent, který dbá na minimalizaci případného hluku při používání, magnetické dovírání a jednoduchou instalaci. Na výběr navíc máte jak bílou tak hnědou variantu a tři různé velikosti (největší má otvor veliký 17,5 na 19,5 cm.

Orientační cena: 1 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat dvířka pro psy

Sestavili jsme 11 praktických tipů, jak vybrat ty nejlepší dvířka pro psy.

1) Vyberte si systém otevírání a zavírání

Na trhu naleznete klasická mechanická dvířka otevíraná manuálně, ale také dvířka na čip nebo infra-red klíč, která jsou mnohem bezpečnější a do domu nebo z domu pustí jen mazlíčka s daným zařízením na krku. Nemusíte se tedy bát žádných nezvaných hostů. 


2) Zaměřte se na dobrou izolaci

Asi byste neměli velkou radost, pokud byste zjistili, že dvířky do domu silně profukuje. Každý produkt je zpracovaný jinak a právě kvalita dovírání je hodně důležitá. Spolehlivá jsou určitě magnetická dvířka, která se díky magnetu doklapnou opravdu natěsno. 


3) Nepodceňte bezpečnostní zámek

Správná a kvalitní dvířka budou mít bezpečnostní zámek, který je pevně zablokuje dokud vy nerozhodnete jinak. Takový zámek slouží třeba v noci nejen jako pojistka proti nechtěným návštěvníkům, ale také aby váš domácí mazlíček neodešel ven nebo nepřišel dovnitř, když zrovna nesmí. 


4) Kvalita materiálu

Dvířka jsou vyráběna z různých materiálů – svou roli zde hrají plasty, kovy i dřevo. Žádný ze zmíněných není nutně lepší než ten druhý, ale je jasné, že každý má jiné vlastnosti a ty je třeba porovnat s vašimi požadavky. 


5) Zvolte správnou velikost

Jednotlivé psí rasy se liší nejen vzhledem, ale hlavně velikostí. Proto vybírejte dvířka svému psovi na míru. Neměla by být zbytečně malá, aby jimi mohl komfortně procházet. Na druhou stranu příliš velká dvířka by pro něj mohla být těžká na otevření nebo by nevěděl, jak je použít. Vše záleží na tom, jak velkého psa máte právě vy – u každých dvířek budete mít jistě uvedeno, pro jaká plemena jsou ideální.


6) Zjistěte si jejich hlučnost

Některé produkty při používání různě cvakají nebo bouchají a bojácnější pejsky to může odradit od jejich procházení. Naštěstí se někteří výrobci na tento problém zaměřili, a tak najdete i dvířka zcela tichá. Pokud si myslíte, že budete něco takového potřebovat, tak si to ověřte.


7) Stanovte si rozpočet 

Je jasné, že v závislosti na zvolené technologii, velikosti i kvalitě materiálů a zpracování se bude měnit i cenová relace. Vždycky je dobré předem se rozhodnout, kolik můžete utratit. Malá a jednoduchá dvířka začínají už od dvou stovek, velká nebo hodně propracovaná se vyšplhají až k šesti tisícům. 


8) Sledujte recenze

Tento produkt ještě nebývá v českých domácnostech tak moc rozšířený, nejlepší zpětnou vazbu o konkrétních produktech vám proto dají uživatelské recenze. Můžete tak přijít na výhody i nevýhody, které byste jinak zjistili jen a pouze až po pořízení. 


9) Ověřte si kompatibilitu s vašimi dveřmi

Naprostá většina dvířek je namontovatelná kamkoliv. Přeci jen jsou ale výjimky v pravidlech a i vy můžete mít vchodové dveře řešené atypicky. Proto si zkontrolujte že vámi vybraná dvířka budou konkrétně u vás doma fungovat. 


10) Vsaďte na ověřeného výrobce

Na trhu je několik již zkušených firem, které nabízí dvířka nejrůznějších druhů. Pokud nemáte žádné speciální přání, nechcete se výběrem zabývat příliš dlouho, nebo jste zkrátka jen nerozhodní, nikdy neuděláte chybu s prověřenou klasikou. 


11) Design není všechno…

…ale je důležitý. Přeci jen, dvířka pravděpodobně budou vidět i do ulice, měly by tedy ladit se zbytkem (hlavně s dveřmi) a měly by se vám alespoň trochu líbit. Ač by jejich vzhled samozřejmě neměla být priorita.

Často kladené otázky

V následující sekci poodhalíme ty nejčastější otázky na téma dvířek pro psy.

Tuto obavu můžete mít pokud pořizujete dvířka pro hodně velkého psa, jinak je úplně zbytečná, protože dvířka pro malá plemena jsou pro zloděje příliš malá. Pokud si chcete být jisti, zainvestujte do hodně kvalitních a bezpečných dvířek na klíč nebo čip. A navíc si uvědomte, že případné zloděje jistě vystraší, když si představí, jak velký pes asi musí dřímat na druhé straně těch dvířek. 

U valné většiny dvířek by to s trochou kutilské šikovnosti neměl být problém. Pokud ale nemáte žádné zkušenosti a nejste si jisti, není problém zavolat si na pomoc řemeslníka.

Většina psů systém dvířek sama pochopí. Pokud ale zrovna váš pes nová dvířka nezaznamenal, nebo o nich ví a nedůvěřuje jim, zkuste pozitivní motivaci. Ukažte mu, jak se dvířka otvírají a s pomocí pamlsků ho naveďte tak, aby jimi prošel. Párkrát zopakujte a uvidíte, že to půjde.

Pokud pořídíte jen ta nejjednodušší, mechanická, tak to samozřejmě teoreticky možné je. Není to ale moc pravděpodobné – zvířata se většinou pohybují na svém vlastním teritoriu a u vás doma již vládne váš pes. Pokud se této možnosti stále obáváte, použijte sofistikovanější dvířka na čip.

Shrnutí

Psí dvířka jsou jednoduchým a praktickým vylepšením vašeho společného domova. Těžit z nich budete jak vy tak váš pes, oba si ušetříte hodně času i nervů. Na trhu je naštěstí dostatek variant pro pejsky všech velikostí i pro různě náročné páníčky. A s pomocí tohoto článku snad budete mít rozhodování o něco snazší.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)