TOP 9: Nejlepší skříně na pračku a sušičku 2024 - recenze, inspirace


Výběr redakce

Praktická skříňka s úložným prostorem za rozumnou cenu. 

Cena: 2 000 Kč


Bez otevřených polic

Jednoduchá skříňka se schovanými poličkami. 

Cena: 2 200 Kč


Na pračku a sušičku zároveň

Řešení pro majitele pračky a sušičky s nedostatkem prostoru. 

Cena: 5 400 Kč


Ve vysoce lesklém dekoru

Skříňka s důrazem na pestrý výběr barev.

Cena: 2 800 Kč
Skrine Na Pracku A Susicku

Pračka patří k jedněm z nejrevolučnějších vynálezů pro běžnou domácnost. Dnes bychom si nejspíše ani nedokázali představit, že bychom měli naše oblečení udržovat čisté bez ní. A v posledních letech se k ní přidala také sušička, která mnohonásobně usnadňuje proces po vyprání. Jenže, tyto přístroje nejsou zrovna nejmenší a řada lidí tak řeší, jak je elegantně zakomponovat do interiéru. V dnešní recenzi se podíváme na jedno z možných řešení – skříně. Podle čeho vybírat a jaké možnosti na trhu aktuálně najdete? A co je při výběru takovéto skříně nejdůležitější?

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Variant skříní na pračku je hned několik. V první řadě byste se měli rozhodnout, zda chcete otevřenou nebo uzavřenou verzi. Uzavřená verze je elegantnější a působí čistěji, minimalisticky. Otevřená zase umožňuje snadnější přístup. Druhým podstatným parametrem je pak jednopatrová a dvoupatrová varianta. Dvoupatrová varianta je ideální v případě, že máte jak pračku tak sušičku, někomu však toto vysoké rozvržení nemusí vyhovovat.

Některé skříně jsou opravdu jen na pračku a nic víc nenabízí. Zajímavější modely pak ale mají také police, zásuvky, dvířka s úložným prostorem či kombinaci všeho zmíněného, takže u pračky můžete rovnou i uložit prací prášek, aviváž, koš, žehličku a podobně.

Skříň na pračku je velmi praktickou záležitostí a existují hned dva hlavní důvody, proč si jednu pořídit i k vám domů. Prvním z nich je estetické hledisko. Pračka (případně sušička) je velmi výrazný objekt, ne vždy do interiéru zapadá a může na sebe zbytečně upozorňovat. Některé domácnosti navíc nemají prádelnu a pračka se jim nevejde ani do koupelny. V takovém případě ji musí umístit například do ložnice, kuchyně nebo předsíně a v těchto místnostech už působí až rušivě. Skříň pračku elegantně schová.

Druhý důvod je pak úložný prostor. Skříně mají nad pračkou většinou různé skříňky, police, šuplíky… Ať už do nich uložíte ručníky, čistící prostředky nebo cokoliv jiného, jistě tím dodáte vaší domácnosti řád a pořádek.

Praktická skříňka s úložným prostorem za rozumnou cenu. 

 

Hlavní účel této skříňky je poskytnout vám dodatečný úložný prostor. Pračka není schovaná, budete tak k ní mít dobrý přístup (z toho samého důvodu se skříňka nehodí, pokud potřebujete pračku kompletně zavřít). Pořízením této skříňky získáte dvě odkryté poličky a dvě poličky schované za dvířky.

Výhodou této skříňky je, že je dostupná ve dvou barvách – bílé a dub sonoma. Snadno tak zapadne do jakéhokoliv interiéru. Dalším plusovým bodem je velmi rozumný poměr ceny a kvality. Jak již bylo zmíněno, jedinou nevýhodou může být nezakrytá pračka – pokud vám jde hlavně o estetiku.

Cena2 000 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm64/190/31,8
Počet otevřených polic/polic ve skříňce2/1

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchá skříňka se schovanými poličkami. 

Pokud jste zastánci minimalismu a všechen úložný prostor chcete mít schovaný, pak by vás mohl zaujmout regál nad pračku Wash. Pračku neskrývá, nad ní však nabízí velkou a prostornou skříňku se třemi vloženými policemi. K dostání je hned ve dvou variantách – celé bílé a kombinace bílých dvířek a dřevěného těla.

Mezi hlavní výhody patří minimalistický a čistý design, poměr ceny a kvality a dostatek polic. Není však vhodná pro ty, kdo chtějí pračku kompletně schovat za dvířka.

Cena2 200 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm65/185,3/38
Počet otevřených polic/polic ve skříňce0/3

VÝHODY

NEVÝHODY

Řešení pro majitele pračky a sušičky s nedostatkem prostoru. 

Tato skříňka řeší problém, jak elegantně vměstnat pračku a sušičku do jedné místnosti. Nemá žádný úložný prostor, jejím hlavním a jediným úkolem je poskytnout kostru, do níž vložíte oba přístroje na sebe. S ohledem na to, že musí být kvalitní a pevná, tak je také o něco dražší. K dostání je v bílé barvě.

Hlavní výhodou této skříně je, že vám ušetří místo v interiéru. Je jednoduchá a ocení ji ti, kdo mají doma pračku i sušičku. Pro ostatní, kdo hledají spíše úložný prostor, vhodná nebude. Je také třeba počítat s vyšší cenou.

Cena5 400 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm67/185/65,4
Počet otevřených polic/polic ve skříňce0/0

VÝHODY

NEVÝHODY

Skříňka s důrazem na pestrý výběr barev.

Tento jednoduchý ale praktický regál nad pračku nabízí dvě otevřené police a jednu zavíratelnou skříňku. Pračku nechává otevřenou. Výrobci se u této skříňky očividně zaměřili na to, aby měl zákazník dostatečně velký výběr barev – základní tělo je buď bílé nebo v dekoru dřeva. dvířka skříňky jsou pak v bílé, několika odstínech dřeva, červené, černé, šedé… Skříňka tak jistě zapadne do jakékoliv místnosti.

Jinak má skříňka minimalistický design, mezi její hlavní výhody patří hlavně zmíněná variabilita barev, poměr ceny a kvality a dle recenzí i hezký vzhled v reálu. Neplní však funkci skrytí pračky za dvířka.

Cena2 800 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm64/180/30
Počet otevřených polic/polic ve skříňce2/1

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchá bílá skříňka nad pračku s dostatkem úložného prostoru. 

Praktická skříňka v bílé barvě nabízí další úložný prostor přímo nad pračku. Má dvě odkryté poličky a skříňku s dvířky, v níž je ukryta jedna police – a tedy dvě odkládací plochy. Cenově vychází velmi dobře a patří k jedněm z nejlevnějších možností.

Dle recenzí je skříňka snadno sestavitelná, praktická a s ohledem na cenu i dobře vyrobená. V jednom z hodnocení však bylo zmíněno, že použitý materiál o něco hůře odolává vodě a vlhkému prostředí – což není úplně ideální, protože ve většině případů je skříňka v koupelně.

Cena1 600 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm64/190/31,8
Počet otevřených polic/polic ve skříňce2/1

VÝHODY

NEVÝHODY

Skříňka, která využívá prostor na maximum.

Tato skříňka je oproti ostatním modelům výrazně hlubší – úložný prostor vystupuje stejně daleko, jako pračka. Díky tomu tak skříňka Natali Typ 9 v tomto ohledu maximalizuje svůj potenciál a nabízí dostatek prostoru pro všechno. Zmíněný úložný prostor se skládá z police ve schované skříňce a jedné zásuvky.

Hloubka skříňky určitě patří k jejím nejsilnějším stránkám. Nejvíce ji proto ocení domácnosti s omezeným prostorem, kde je třeba hodně přemýšlet nad systémem ukládání věcí. Na druhou stranu je skříňka trochu dražší.

Cena3 200 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm64/190/60
Počet otevřených polic/polic ve skříňce0/1 + zásuvka

VÝHODY

NEVÝHODY

Několik barevných variant v minimalistickém řešení.

Koupelnová skříňka Pola DD je ideální variantou pro někoho, kdo chce mít všechny věci schované za dvířky – ideální pro minimalisty a fanoušky jednoduchého designu. Tato skříňka se skládá ze tří poliček (celkem tedy čtyř odkládacích ploch), přičemž všechny jsou za dvířky. Mezi pračkou a dvířky v podstatě není žádná mezera, což působí čistě a elegantně.

U této skříňky oceníte také výběr ze čtyř barev, poměr kvality a ceny a praktické rukojeti. Na skříňku neexistují žádné recenze, a tak si uživatelé na nic konkrétního nestěžovali.

Cena1 900 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm64/183/30
Počet otevřených polic/polic ve skříňce0/3

VÝHODY

NEVÝHODY

Praktická skříňka za dobrou cenu.

Kombinace bílé barvy, otevřených polic a skříňky s dvířky (a policí uvnitř) zkrátka funguje, a tak i skříňka nad pračku Olbia tento trend následuje. Dolní část zůstává otevřená a pračka je tak neustále k dispozici, neschovaná.

Na skříňku nejsou k dispozici zákaznické recenze, jistě však oceníte poměr ceny a kvality, kombinaci poliček a skříňky a snadnou montáž. Na druhou stranu by bylo příjemné mít na výběr i jinou barevnou variantu.

Cena1 900 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm64/190/26
Počet otevřených polic/polic ve skříňce2/1

VÝHODY

NEVÝHODY

Maximálně jednoduchá konstrukce s policemi.

Pokud nepotřebujete odkládací plochy schovávat a naopak oceníte rychlý a snadný přístup, pak by vás mohla zaujmout skříňka nad pračku Greatstore, která je k dispozici v bílé a dřevěné variantě. Skládá se ze čtyř odkrytých polic. To může být praktické, někdo však kvůli pořádku rád věci schovává za dvířka a v takovou chvíli asi tento produkt neocení.

Skříňka je dostatečně kvalitní, robustní a odolná a za dobrou cenu. Nic však neschová a pokud tedy chcete mít doma co největší pořádek, nejspíš vybírejte jiný produkt.

Cena2 000 Kč
Šířka/výška/hloubka v cm64/190/24
Počet otevřených polic/polic ve skříňce4/0

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat skříň na pračku

Ztrácíte se v široké nabídce a nevíte, jaké parametry jsou při výběru nejdůležitější? Sestavili jsme pro vás několik přehledných tipů, které vám mohou s rozhodováním pomoci.

1) Rozhodněte se zda hledáte otevřenou nebo uzavřenou variantu

Obě varianty mají své výhody – nejdůležitější je, zda chcete spíše jednoduchý a rychlý přístup, nebo potřebujete pračku kompletně schovat za dvířka.


2) Máte jen pračku, nebo i sušičku?

Pokud máte oba ze zmíněných přístrojů, tak je samozřejmě můžete postavit vedle sebe. Možná by vás ale mohla zaujmout dvoupatrová varianta, díky níž umístíte pračku a sušičku na sebe. To vám ušetří spoustu prostoru v místnosti.


3) Orientujte se dle množství úložného prostoru

Některé skříně mají u hlavního prostoru na pračku také přidané úložné prostory, košíky, poličky, šuplíky,… Pokud máte tu možnost a hodí se vám to do místnosti, pak určitě volte tyto varianty. Minimálně zde můžete skladovat všechny pomůcky důležité pro praní prádla a mít je tak prakticky po ruce.


4) Vyberte správné rozměry

Skříň musí sedět nejen na konkrétní pračku, ale i do místnosti. Najít správnou kombinaci je proto tak trochu věda. Drobnost, na kterou řada lidí nepomyslí, je nepřehánět to s hloubkou skříňky – pokud do ní pračka příliš zapadne, bude se vám špatně sypat prášek a lít aviváž.


5) Stanovte si rozpočet

Pro zúžení výběru vám může pomoci, pokud si předběžně stanovíte alespoň přibližný rozpočet. Skříně se mohou cenově pohybovat kdekoliv od jednoho tisíce po deset tisíc.


6) Trvejte na kvalitním materiálu

Pračka bude zcela jistě vytvářet vibrace, úložný prostor budete často využívat, pokud skříň umístíte do koupelny, tak bude muset odolávat vlhkosti. Je proto dobré, pokud si můžete osobně prohlédnout kvalitu zpracování. Při nákupu přes internet se zkuste řídit alespoň recenzemi.


7) Zvolte dle zbytku interiéru

U skříně hraje velkou roli také design. Jednou z hlavních motivací koupě skříně na pračku je, aby pračka nevypadala v interiéru ošklivě, je proto důležité vybrat správný vzhled a barvu. Nejčastější jsou bílá a dekor dřeva.

Často kladené otázky

Nejideálnější varianta je, pokud máte v domě samostatnou místnost jako prádelnu. Nejčastější umístění je v koupelně. Někdo ale zvolil netradiční variantu (případně neměl kvůli menším prostorám na výběr), a tak se setkáte i s pračkami v kuchyni, předsíni nebo ložnici. Skříně tento úkol usnadňují a díky čistému vzhledu pomáhají i se zmíněným netradičním umístěním.

Toto umístění je čím dál tím oblíbenější a při správné instalaci s pomocí mezikusu s bezpečností problém není. Pokud si přeci jen nevěříte, instalaci vám velice snadno zařídí např. hodinový manžel.

V případě uzavřených skříních můžete také ocenit určitou zvukovou izolaci, kterou skříň poskytuje přímo při praní.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)