TEST 10+ matrací Dormeo 2024 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Všech 5 stupňů tvrdosti v jedné matraci

Orientační cena: 9 000Kč


Zlatá střední cesta

Obsahuje hypoalergenní stříbrná vlákna

Orientační cena: 7 800Kč


Skvělá cena

Matrace Dormeo s nejvyšší tvrdostí

Orientační cena: 5 000Kč


Pro náročné

5 zón pro optimální podporu různých částí těla

Orientační cena: 14 400Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Dormeo Matrace

Věděli jste, že spánek ovlivňuje vaši hmotnost? A kromě ní také váš výkon nebo náladu. Aby byl spánek dostatečně kvalitní, je důležité nepodcenit výběr matrace. Značka Dormeo dlouhodobě patří mezi to nejlepší, co svým zádům můžete dopřát. V tomto článku si matrace Dormeo představíme podrobněji. Neochudíme vás o recenze ani tipy, jak matraci správně vybrat.

Značka Dormeo se světu poprvé představila již v roce 2002. Hned první pěnová matrace Dormeo získala ohromnou porci kladných ohlasů a společnost rázem začala platit za odborníka na zdravý spánek.

Firma ale neusnula na vavřínech a dál se věnovala vývoji nových materiálů a inovaci zavedených pracovních postupů. Výsledkem je více než 300 různých výrobků, které jste od značky Dormeo mohli vyzkoušet. Nejedná se přitom pouze o matrace, ale také o polštáře, přikrývky, ochranné potahy na matrace nebo třeba výrobky pro děti.

Zmínit musíme ještě to, že značka Dormeo myslí na společnost a planetu. Její příspěvky už proto pomohly v několika charitativních organizacích, staré matrace Dormeo pak firma zrecykluje na vlastní náklady. Nejen proto si Dormeo plně zaslouží pečeť Superbrands 2021 –⁠ ocenění, které získávají značky s výbornou pověstí na lokálním trhu.

Všech 5 stupňů tvrdosti v jedné matraci

Jedním z největších hitů je matrace Dormeo 8v1 iMemory S Plus II. Její jádro je oboustranné. To znamená, že má jednu stranu tvrdší a druhou měkčí. Pokud se vám tedy v průběhu užívání změní preference, matraci jednoduše přetočíte. To stále není všechno, protože otočit můžete i potah. Snadno tak získáte měkkou, méně měkkou, středně tvrdou, tvrdou i velmi tvrdou matraci. Tedy všechny úrovně tvrdosti.

Jedná se o zónovou matraci, která zajistí optimální oporu celému tělu. Dormeo 8v1 iMemory S Plus II má hned několik vrstev, mezi nimiž nechybí ani ta s nejmodernějším materiálem Octaspring. Ta se společně s pěnou Ecocell stará o vynikající prodyšnost.

Patříte mezi alergiky? Tato matrace je vybavená antibakteriální úpravou. Doporučujeme ji také párům. Díky její stavbě s odděleným jádrem totiž nedochází k přenosu pohybu. Když se tedy jeden v noci otočí z boku na záda, toho druhého to nevzbudí. Stále si nejste jisti? Dormeo si za svým výrobkem stojí, a proto vám nabízí až 120 nocí na vyzkoušení a záruku na 15 let.

Materiál Octaspring + Ecocell (měkčí a tvrdší) + paměťová pěna
Zóny jádra3 zóny
TvrdostMěkká, Méně tvrdá, Středně tvrdá, Tvrdá, Velmi tvrdá
Výška matrace20 cm
Potah2 cm paměťové pěny
Pratelný potahAno
Cena Od 9 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Obsahuje hypoalergenní stříbrná vlákna

Matrace Dormeo iMemory Silver 4v1 je zárukou vysokého pohodlí při spánku. Má třízónové jádro, zajišťuje tak výbornou oporu pro hlavu a krční páteř, bedra i nohy. Vrstva paměťové pěny se přizpůsobí tvaru vašeho těla. Součástí potahu je materiál Climalite a postříbřená vlákna. Ta jsou antimikrobiální a antifungální. Vytváří tak ideální prostředí pro astmatiky.

Jedná se o matraci 4 v 1, kdy tvrdost matrace zvýšíte či snížíte otočením jádra a potahu. To znamená, že když se vám v průběhu let změní preference a vy budete chtít měkčí matraci, nemusíte hned vyrážet do obchodu kupovat novou. Samozřejmostí jsou u i dvě otočná jádra, takže se komfortně vyspí oba z partnerů.

Potah je snímatelný a lze ho prát. Pokud si svou volbou nejste 100 % jistí, na vyzkoušení matrace Dormeo iMemory Silver 4v1 máte 120 nocí. Záruka je 15 let.

MateriálEcocell (měkčí a tvrdší vrstva) + paměťová pěna + postříbřená vlákna
Zóny jádra3 zóny
TvrdostMěkká, Méně tvrdá, Středně tvrdá, Tvrdá
Výška matrace18 cm
Potah2 cm paměťové pěny
Pratelný potahAno
CenaOd 7 800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace Dormeo s nejvyšší tvrdostí

Jádro matrace Dormeo Aloe Vera je vyrobené z pevného materiálu Ecocell. Ten je tak tuhý, že se jedná o nejtvrdší matraci od značky Dormeo. Pokud tedy máte vyzkoušené, že se vám nejlépe spí na tvrdém podkladu, tento model bude tou nejlepší možnou volbou.

Jádro matrace je pevné, potah příjemně měkký a jemný. Obohacený je o přírodní výtažek z aloe vera. Tato rostlina je známý svými výbornými účinky, kdy lehce hydratuje pokožku a zmírňuje pocity stresu. Díky antibakteriální ochraně CleanEffect je matrace Dormeo Aloe Vera vhodná pro alergiky. Pozornost věnujte celkové výšce, která činí pouze 16 cm. To už je na náš vkus poměrně málo.

Na matraci dostanete 10letou záruku. Příjemným bonusem je také 60 nocí na vyzkoušení. Palec nahoru dáváme rovněž za 4 praktické úchyty po stranách, díky kterým se s matrací pohodlně manipuluje. Nenáročná je také údržba.

MateriálEcocell + přírodní materiál
Zóny jádra1 zóna
TvrdostVelmi tvrdá
Výška matrace16 cm
Potah1 cm polyester
Pratelný potahAno
CenaOd 5 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

5 zón pro optimální podporu různých částí těla

Ergonomická matrace Dormeo Air+ Select nadchne i ty nejnáročnější spáče. Je vysoká 27 cm, odpočívat se vám tak na ní bude jako na obláčku. Matrace je rozdělená do 5 zón s různou tuhostí. To je větší počet zón, než jaký najdete u ostatních modelů Dormeo. I to ukazuje na to, že matrace Dormeo Air+ Select je zkrátka prémiový kousek.

Pevnost jádra je nastavitelná od tvrdé po středně tvrdý stupeň. Jednu z vrstev matrace tvoří Octaspring, technologicky pokročilé pěnové pružiny. Ty doplňují klasické taštičkové pružiny. Výsledkem je dokonale pohodlná matrace s ukázkovým vedením vzduchu. Vyzdvihnout musíme také ošetření Adaptive, které v zimě i v létě udrží optimální teplotu.

Pochválit musíme také potah s vláknem Tencel, který je velice příjemný na dotek. Na vyzkoušení matrace vám společnost dává dlouhých 200 dní, záruka pak činí 15 let.

Materiál2 vrstvy Octaspring + Ecocell + vrstva taštičkových pružin + paměťová pěna
Zóny jádra5 zón
TvrdostStředně tvrdá, Tvrdá
Výška matrace27 cm
Potah2 cm paměťové pěny
Pratelný potahAno
CenaOd 14 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

S latexovou vrstvou pro luxusní pohodlí

Matrace Dormeo matrace Lux plně dostává svému názvu a zajistí vám luxusní podmínky pro spánek. Tvoří ji několik vrstev včetně paměťové pěny, která poskytne výbornou oporu každému bez ohledu na jeho hmotnost či tvar těla. Součástí matrace je také vrstva z latexu, která umí snížit tlak a zabránit tak bolesti tlakových bodů. Latex je navíc perforovaný, a tudíž skvěle prodyšný.

Líbí se nám ošetření přírodními látkami proti roztočům, bakteriím a mikrobům. Co rovněž musíme vyzdvihnout, to je celková výška matrace. Ta činí 30 cm, tento model tak patří mezi nejvyšší v našem srovnání. Na matraci se vám tedy bude nejen komfortně spát, ale snadno se vám bude i uléhat a vstávat.

Velkou vychytávkou je možnost z matrace sundat potah a využít ho jako samostatnou přistýlku například pro návštěvu. Matraci Dormeo matrace Lux můžete zkoušet po 100 dní, záruka platí na 15 let.

Materiálpaměťová pěna + latex + kapesní pružiny + Ecocell + taštičkové pružiny
Zóny jádra5 zón
TvrdostNastavitelná
Výška matrace30 cm
Potah3 cm paměťové pěny
Pratelný potahAno
CenaOd 20 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Výborná ergonomická matrace

Trápí vás bolesti páteře nebo kloubů? Matrace Dormeo Ergo Comfort má přidanou vrstvu Ergo, která je inspirovaná kosmodiskem. Díky tomu vašim zádům poskytne maximální možnou oporu a páteř udrží v ideální pozici. Sama společnost tento model charakterizuje jako svou nejlepší ergonomickou matraci a my s tím můžeme jen souhlasit.

Spánek na matraci Dormeo Ergo Comfort bude komfortní zejména pro ty, kteří nemají rádi ani hodně tvrdé, ale ani velmi měkké matrace. Velice pohodlné je, že se matrace dynamicky přizpůsobuje každému vašemu pohybu a přetočení. Samozřejmostí je antibakteriální úprava. Prostředí bez alergenů budete mít také díky pratelnému potahu.

Také u této matrace vám výrobce garantuje možnost vyzkoušení. Na matraci můžete spát 120 nocí a svou volbu si během této doby ještě rozmyslet. Záruka na matraci je 15 let.

Materiál Ecocell (tvrdší a měkčí) + Ergo
Zóny jádra3 zóny
TvrdostStředně tvrdá, Tvrdá
Výška matrace20 cm
Potah2 cm paměťové pěny
Pratelný potahAno
Cena Od 8 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

V zimě udrží teplo, v létě zase příjemný chlad

Matrace Dormeo Air Comfort Plus je vyrobená tak, aby vám zajistila optimální komfort během spánku. Pyšní se velice solidní výškou 27 cm a rozdělením do 3 zón. V jejím složení naleznete nejpokrokovější technologii Octaspring, která se postará o perfektní oporu vašim zádům i o špičkovou prodyšnost.

Tradiční taštičkové pružiny podpoří výbornou stabilitu matrace. Palec nahoru dáváme také za speciální ošetření Adaptive, které zajistí špičkovou termoregulaci. Na matraci se tak vyspíte do růžova v létě i v zimě.

Tvrdost matrace Air Comfort Plus lze nastavit ve 2 stupních od středně tvrdé po tvrdou. To není mnoho, u některých modelů si můžete vybírat ještě z více úrovní tvrdosti. Na druhou stranu pokud víte, že vašim zádům nedělá dobře ani velmi tvrdá, ale ani měkká matrace, dva stupně pro vás budou ideální. Na vyzkoušení budete mít 200 dní, záruční doba poběží 15 let.

MateriálOctaspring + Ecocell + vrstva taštičkových pružin
Zóny jádra3 zóny
TvrdostStředně tvrdá, Tvrdá
Výška matrace27 cm
PotahPolyester
Pratelný potahAno
CenaOd 11 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Speciální ošetření pozvedne kvalitu spánku

Matrace Dormeo Fresh Prima II / HERO vyniká zejména speciálním ošetřením Re-Vitalize, které váš spánek dokáže významně zkvalitnit. Stěžujete si, že si v noci neodpočinete? Tato matrace by vás měla dobít energií. Neplatí to hned a matrace samozřejmě není všemocná, po pár týdnech ale změnu opravdu pocítíte.

Jedná se o 3 zónovou matraci s celkovou výškou 18 cm. To je spíše nižší hodnota. Chválíme ale využití ověřené pěny Ecocell i technologicky pokročilé pěnové pružiny Octaspring. Použitý materiál se efektivně přizpůsobí vašemu tělu a poskytne mu dostatečnou oporu.

Matrace je středně tvrdá. To je stupeň, který obecně vyhovuje největšímu počtu spáčů. Pokud však dáváte přednost velmi tvrdé nebo měkké matraci, tento typ vás pravděpodobně příliš nenadchne. Co oceníte v každém případě, to je vyzkoušení na 120 dní a záruka na 15 let.

Materiál Octaspring + Ecocell (tvrdší a měkčí) + paměťová pěna
Zóny jádra3 zóny
TvrdostStředně tvrdá
Výška matrace18 cm
Potah2 cm paměťové pěny
Pratelný potahAno
Cena Od 7 800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace Dormeo s nízkou cenovkou

Levná matrace Dormeo Siena je nestárnoucí klasikou v portfoliu značky. Vyrobená je z pěny Ecocell, která je známá svou pevností i prodyšností. Potah je antibakteriální. Na jeho horní straně najdete 3D čtverce, které jemně masírují pokožku těla a vytváří tak pocit tepla.

Co se tvrdosti týče, matrace Dormeo Siena se řadí do středního proudu. Střední tvrdost vyhovuje největší části uživatelů. Pokud však hledáte velmi měkkou nebo tvrdou matraci, podívejte se na některý z dalších modelů Dormeo.

Pozornost věnujte tomu, že celková výška matrace činí pouze 14 cm. To je na dlouhodobé používání poměrně málo. Někomu to samozřejmě může vyhovovat, obecně ale platí, že více je v případě výšky matrace lépe. Na vyzkoušení dostanete 60 nocí, záruka platí po dobu 6 let.

Materiál Ecocell
Zóny jádra1 zóna
TvrdostStředně tvrdá
Výška matrace14 cm
Potah1 cm polyester
Pratelný potahAno
Cena Od 4 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace přizpůsobená dětským potřebám

Myslíme také na děti, recenze Dormeo dětské matrace Baby V2 proto nesmí chybět. Tento model je vyrobený z osvědčeného materiálu Ecocell, který se pyšní pevností a zároveň dobrými podmínkami pro proudění vzduchu. Jádro doplňuje potah s antibakteriální úpravou. V matraci Dormeo Baby V2 tak nebudou mít šanci přežít žádné škodlivé bakterie.

Matrace je tvrdá. I když byste pro dítě možná intuitivně vybírali měkkou matraci, právě tvrdý stupeň je pro dětská záda tím nejlepším řešením. Matrace má jen 1 zónu – u variant pro dospělé bychom to zkritizovali, u dětí jde ale o optimální formu.

Výrobce myslel na drobné nehody a potah vyrobil z viskózy. Ta umí efektivně odstranit vlhkost, vašeho potomka tak uchová v příjemně suchém prostředí. Vnitřní strana potahu je laminovaná, díky tomu je voděodolná a zajišťuje ochranu jádru matrace.

MateriálEcocell
Zóny jádra1 zóna
TvrdostTvrdá
Výška matrace10 cm
PotahViskóza
Pratelný potahAno
CenaOd 2 800 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro pohodlnější spaní

Na závěr tu máme tip pro všechny, kteří se do nákupu nové matrace Dormeo zatím příliš nehrnou. Řešením může být pořízení přistýlky Dormeo Air+. Tu stačí umístit na vaši starou matraci, která rázem bude mnohem pohodlnější.

Přistýlka se skládá ze 4 vrstev. Dvě vrstvy Ecocell pěny poskytují pevnou podporu páteři, vrstva paměťových pěnových pružin Octaspring se přizpůsobí každému tvaru těla na míru. Měkký potah z vláken Tencel je díky antibakteriálnímu ošetření vhodný i pro alergiky. Přistýlka je rozdělená do 3 zón, každé části vašeho těla se tak dostane optimální podpory.

Přistýlka Dormeo Air+ samozřejmě nikdy plně nenahradí kvalitní matraci. Její služby ale určitě oceníte při cestování nebo když budete chtít dočasně ubytovat návštěvu. Díky protiskluzovým bodům na spodní straně přistýlka drží pevně na svém místě. Boční systém AirX se pak postará o cirkulaci vzduchu.

MateriálOctaspring + Ecocell
Zóny jádra3 zóny
Tvrdost
Výška matrace7 cm
PotahPolyester + Tencel
Pratelný potahAno
CenaOd 3 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jaké materiály používá Dormeo?

U matrace velmi záleží na tom, z jakého materiálu je vyrobená. U značky Dormeo máte hned několik možností.

Octaspring

Inovativní technologie Octaspring je jedním z největších úspěchů značky Dormeo. Jedná se o pružiny z paměťové pěny, za kterými stojí belgický inovátor Willym Popem. Každá pěnová pružina má tvar osmihranné včelí plástve.

Daný tvar umožní pohyb ve všech směrech, díky tomu vám matrace poskytne maximální možnou oporu i pohodlí. Octaspring navíc umí tlumit nežádoucí přenos pohybu. To znamená, že když se jeden spáč převalí, osoba spící na druhé straně matrace to vůbec nepocítí. Vyzdvihnout musíme také výbornou prodyšnost. Video zde.


Paměťová pěna

Materiál původně vyvinutý pro NASA, dnes velmi oblíbený mezi spáči všech generací. Jde o viskoelastický materiál, který se dokáže přizpůsobit individuálnímu tvaru těla. Výborně se na něm tak vyspí lehké dítě i těžší dospělá osoba. Po použití se paměťová pěna opět vrátí do své původní podoby.

Paměťová pěny umí váhu těla rovnoměrně rozložit po celém povrchu. Díky tomu si na ní budete připadat jako na obláčku. Pokud vás tento materiál zaujal, pro úplnost ještě uvedeme, že jej najdete například i v autosedačkách či obuvi.


Ecocell

Pevnou pěnu Ecocell tvoří mikroskopické buňky, které směřují všemi směry. Dané uspořádání zajišťuje volné proudění vzduchu a výbornou prodyšnost. Materiál je zároveň dostatečně elastický tak, aby byl schopný se přizpůsobit tvaru vašeho těla.

Pevná pěna Ecocell poskytne výbornou oporu vaší páteři, je proto ideální pro ty uživatele, které trápí bolesti zad a kloubů. Pokud máte srdce ekologa, potěší vás, že materiál Ecocell je recyklovatelný.


Ecogreen

Materiál, jehož základem je výše zmíněný Ecocell. Jak z jeho názvu už možná odhadnete, je navržený s cílem chránit životní prostředí a snižovat spotřebu syntetických materiálů. Podobně jako Ecocell je pevný a odolný, zároveň ale příjemně vzdušný. Díky ricinovému oleji je materiál antibakteriální.


Tencel

Přírodní vlákno Tencel se vyrábí z celulózy, tedy z materiálu, který se využívá i při výrobě papíru. Vlákno Tencel je díky tomu velmi měkké a prodyšné. Když si tedy zvolíte matraci Dormeo s tímto materiálem, můžete se spolehnout na její pohodlnost i vynikající absorpční schopnosti.

DEVĚT důvodů, proč si koupit matraci Dormeo

Stále ještě tápete nad tím, jestli byste si i vy měli pořídit matraci Dormeo? Shrneme vám ty nejdůležitější důvody, které by vás měly přesvědčit ke koupi:

 • Značka Dormeo má za sebou dlouhou historii a léta zkušeností.
 • Za značkou stojí stovky spokojených zákazníků, kteří už matraci Dormeo pořídili před vámi.
 • Všechny matrace Dormeo jsou anatomické. To znamená, že jsou maximálně šetrné k vašim kloubům, vazům a svalům.
 • Matrace Dormeo jsou skvělou volbou pro alergiky. Potahy jsou totiž ošetřené speciální technologií proti bakteriím, plísním a roztočům.
 • Bojovat už nebudete s nepříjemnými výboji statické elektřiny. Uhlíková vlákna v matracích Dormeo danou elektřinu vybíjejí. Při spánku vás tak nebude nic obtěžovat.
 • Použité materiály jsou dokonale prodyšné. Tím je zajištěný kvalitní spánek i dlouhá životnost matrací.
 • Matrace Dormeo jsou recyklovatelné. Značka chrání životní prostředí a klade důraz na používání materiálů šetrných k přírodě.
 • Všechny matrace Dormeo mají několikaletou záruku. Její konkrétní délka se u jednotlivých typů matrací různí, pohybuje se od 6 do 15 let.
 • Matraci Dormeo si můžete vyzkoušet po dobu 30 až 200 dní. Konkrétní zkušební dobu najdete u jednotlivých matrací.

Nejdůležitější tipy: Jak vybrat matraci

Matrace je velice důležitou součástí každé ložnice. Pokud vyberete správný typ, uvidíte, že váš spánek bude mnohem kvalitnější a vy se každý večer do postele budete extrémně těšit. Podle čeho byste měli vybírat?

 • Zvolte správnou velikost. Může se to zdát triviální, ale je to ten první a nezbytný krok. Pokud si nejste jistí, je lepší věnovat pár minut přeměření postele. Nejdelší strana matrace by ideálně měla být alespoň o 20 cm větší, než je vaše výška.
 • Zaměřte se na materiál matračky. Klíčová je jeho prodyšnost a přizpůsobení se postavě.
 • Vyberte optimální tvrdost matrace. Je důležité, abyste se do matrace zabořili jen mírně a vaše záda zůstala rovná. Obecně platí, že čím vyšší tělesnou hmotnost máte, tím tvrdší model vám bude vyhovovat.
 • Některé matrace nemají tvrdost rozloženou rovnoměrně, ale v tzv. zónách. Čím více zón matrace má, tím lépe si poradí s rozložením vaší hmotnosti.
 • Slova jako velmi tvrdá či měkká nám mnohdy příliš neřeknou. Ideální je, když si matraci můžete  vyzkoušet. A to nejen na prodejně, ale rovnou po několik nocí doma.
 • Ohled berte i na nosnost matrace. Pokud jste těsně na hranici, je lepší zvolit matraci s vyšší nosností jako pojistku pro případ, že byste časem pár kilo nabrali.

Nezapomeňte ani na kvalitní potah matrace. Ten by měl být snadno sundávací, abyste ho mohli jednoduše vyprat a zase vrátit zpět.

Často kladené otázky

Máte ještě nějaké nevyjasněné otázky týkající se matrací Dormeo? V následující sekci na ně možná najdete odpověď.

Je to jednoduché. Na každé matraci Dormeo byste měli najít štítek s označením správné polohy matrace.

Matrace Dormeo mají různou tvrdost. U jednotlivých typů si stačí pročíst technické parametry, měli byste tam nalézt konkrétní informaci o stupni tvrdosti.

Ano, je ale třeba počítat s delší výrobou. Konkrétní doba záleží na vašich požadavcích, průměrně se pohybuje kolem 3 měsíců.

Pokud má vaše matrace snímatelný povlak, stačí ho sundat a vyprat. Na štítku najdete informace o tom, jestli ho můžete svěřit do péče pračky. Životnost matrace prodlouží také pravidelné půlroční otáčení.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)