12+ Nejlepší matrace s paměťovou pěnou 2024 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Cena: 8 500 Kč

Přizpůsobí se váze i tvaru celého těla


Pro náročné

Cena: 31 000 Kč

Matrace s materiálem od společnosti NASA


Zlatá střední cesta

Cena: 15 000 Kč

Měkká a středně tvrdá matrace s masážní profilací


Oblíbená volba

Cena: 8 000 Kč

Česká matrace vhodná pro celou rodinu

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Nejlepsi Matrace S Pametovou Penou

Bez spánku na dobré matraci bude náš den poloviční. Kvalitní matrace se dokáže postarat o úlevu od bolesti, o regeneraci celého těla, a o tolik potřebný plnohodnotný spánek. Podívejte se s námi, na jaké matraci můžete trávit své chvíle odpočinku. Na výběru jsme si dali záležet, vždyť spánkem všichni trávíme až třetinu života.

Pokud vás trápí potíže s páteří, bolavé klouby, nebo dáváte celkově přednost spánku na měkké a komfortní matraci, je pro vás zřejmě paměťová pěna dobrou volbou. Tento materiál se používá také pro osoby, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžko a trpí proleženinami. Většinu matrací v této kategorii lze uložit kromě pevného i na polohovatelný rošt.

Paměťová pěna je také označována jako líná pěna nebo pěna s pamětí. Jedná se o nejvyšší řadu polyuretanové pěny, která se při reakci na teplo dokonale přizpůsobí tvaru páteře, kterou dokáže stabilizovat v optimální poloze.

Tento materiál bývá ceněn pro jeho flexibilitu a dobrou regulaci tělesné teploty. Na této matraci tudíž nedochází k rozmnožování bakterií a roztočů, největších zdrojů alergií.

Pokud sháníte matraci, ve které nebudete cítit pohyby partnera během spánku, tato matrace je vhodnou volbou. Díky jejím vlastnostem se navíc hodí pro pohodlný spánek v každé poloze.

Paměťová pěna je vhodná pro celou řadu uživatelů. Doporučuje se například alergikům, nebo také osobám, které trápí bolesti krční páteře, křížů, nebo také kloubů. Díky dobrému přizpůsobení se anatomii každého těla se tato metoda hodí například i pro osoby dlouhodobě upoutané na lůžko.

Paměťová pěna je vhodný materiál zhruba do maximální tělesné hmotnosti 150 kilogramů. Osoby s vyšší váhou pak spíše využívají taštičkové matrace, protože u nich nedochází k tak rychlému proležení materiálu matrace.

Přizpůsobí se váze i tvaru celého těla

Tato třízonová matrace má celkovou výšku 20 centimetrů. Nabízí tak dostatečnou oporu celému tělu, a zároveň se na ni dobře nasedá i vstupuje. Materiál se dokáže přizpůsobit individuální váze i poloze těla, je proto vhodným výrobkem pro všechny spací polohy.

Na tento produkt je prodloužena záruka na 15 let, můžete si jej tak vychutnat skutečně dlouhou dobu. Na vyzkoušení produktu máte od prodejce dokonce 60 dnů.

Úroveň tvrdosti i opory můžete sami regulovat. Matrace nabízí dokonce 4 úrovně tvrdosti a 2 úrovně opory. Zvolíte tak pevnost, kterou zrovna potřebujete. Jádro je oboustranné – stačí tedy matraci otočit na její tvrdší nebo měkčí stranu.

Tato matrace je pro svůj použitý materiál vhodná i pro alergiky nebo astmatiky. Její povrch je hypoalergenní a antibakteriální.

Tuto matraci s paměťovou pěnou si můžete zakoupit také na splátky. Samozřejmostí je také snímatelný potah, který umožňuje hygienické použití výrobku.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace s materiálem od společnosti NASA

Tato matrace patří mezi první, které firma Tempur vyrobila. Stále se řadí mezi oblíbené produkty, kde je zachována většina výhod luxusního materiálu, a zároveň výhodná cena. O pohodlí během spánku se postará pěticentimetrová vrstva materiálu Tempur. Ten byl speciálně vytvořen firmou NASA pro účely maximalizace pohlcení tlaku. Tento viskoelastický materiál vám tak pomůže navodit stav beztíže.

Materiál dovoluje rychlejší uvolnění těla i rychlejší přechod k hluboké fázi spánku.

Tato zdravotní matrace není oboustranná. Dokáže se přizpůsobit potřebám každého člověka, a to díky možnosti výběru ze tří pocitů. Můžete si zvolit Soft, Medium, nebo Firm. Variantou pro osoby, které se často potí a mají potíže s přehříváním, je pak potah CoolTouch™. Tento potah se postará o to, aby byla teplota lůžka snížena. Vlákna potahu mají navíc antialergické vlastnosti, proto je matraci možno doporučit i alergikům.

Lepší hygienu lůžka zajišťuje pratelný potah, který lze v pračce prát až na 40 stupňů Celsia. Nejvhodnější uložení pro matraci je statický nebo polohovatelný rošt.  

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Měkká a středně tvrdá matrace s masážní profilací

Při ležení vám tento systém matrace masíruje svaly. Je tak velmi pravděpodobné, že se ráno probudíte opravdu odpočatí a zrelaxovaní. Masážní profilace vám také umožní hlubší spánek.

Matrace je vhodná také pro zimomřivé osoby, kterým nabízí dostatečný komfort.

Díky potahu s obsahem stříbra se povrch matrace skvěle udržuje čistý. Tato antibakteriální ochrana zaručuje vhodnost matrace také pro alergiky.

Matrace je vyrobena z materiálů, které odvádějí vlhkost od těla, jedná se o prodyšný produkt, který odvádí vlhkost ven, ta se tedy nehromadí uvnitř matrace.

Tento výrobek je oboustranný, je tedy zcela na vás, zda vám bude více vyhovovat tužší, nebo měkčí strana matrace. Stačí, když ji otočíte a vyzkoušíte si, na které straně se vám lépe spí.

Matrace je pohodlná, její jádro je tvořeno paměťovou pěnou ViscoMind®. Jádro je perforované, proto je celkový materiál lépe prodyšný a zdravější.

Přejete si pratelný potah? Tato matrace jej nabízí, pravidelně tak můžete její povrch udržovat v naprosté čistotě. Pokud si přejete poradit s výběrem a nejste si jisti, zda je tento výrobek ten pravý, můžete pomocí chatu na webové stránce, e-mailu, osobní konzultaci, nebo pomocí telefonní linky konzultovat, zda je tento výrobek pro vás vhodnou volbou. Nejlépe se matrace hodí pro položení na polohovací rošt.

Tuhostí se tento výrobek řadí mezi měkké a středně tuhé matrace, je tak vhodný i pro prevenci vzniku proleženin u osob dlouhodobě upoutaných na lůžko.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká matrace vhodná pro celou rodinu

Pokud hledáte český výrobek, který by byl vhodný pro celou rodinu, možná vás zaujme tato matrace. Je totiž vhodná jak pro děti, tak pro seniory. Nabízí se také v mnoha rozměrech, včetně těch atypických.

Tato matrace s paměťovou pěnou je oboustranná, na její měkčí straně naleznete bio línou pěnu oranžové barvy, která je vyrobena za použití přírodních surovin. Poskytuje oporu kloubům navodí pocit odhlehčení. Pod touto vrstvou je vložena vrstva studené pěny, která se stará o dobrou termoregulaci.

Na tužší straně je matrace opatřena studenou pěnu Flexifoam. Její robustní vrstva se stará o tuhost i stabilitu sedmizónové konstrukce.

Matrace se také pyšní CubeCare profilem, který zajišťuje optimalizování rozložení tlaku, čímž obzvláště u osob dlouhodobě upoutaných na lůžko zabraňuje přeležení.

Přejete si, aby vás ráno nebolela ramena i v případě, že často spíte na boku? Matrace obsahuje ramenní kolébky, které zajišťují dostatečnou pružnost.

Snímatelný potah se dá lehce vyprat i na 60 stupňů Celsia. Potah je označen jako Wellness, pro svou klimatizační vrstvu dutého vlákna, které zajišťuje prodyšnost a omezuje pocení.

Potah také obsahuje funkci odvodu statického náboje a umožňuje tak hluboký spánek. Další výhoda potahu je i odvětrávací systém Thermo&Air Control, který skvěle spolupracuje s jádrem matrace. Zajišťuje termoregulaci a napomáhá udržovat příjemné a zdravé mikroklima lůžka.

Jak je to s nosností matrace? Tento výrobek se doporučuje používat při celkové hmotnosti do 135 kilogramů. Hodí se nejvíce pro pevné nebo polohovatelné lamelové rošty.

Výrobek byl sto tisíckrát testován. Zákazníci si na něm nejvíce cení pohodlí při spánku, a také jeho oboustrannosti.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Vysoká matrace se skvělou prodyšností má nejen pěnu, ale i taštičkové pružiny

Sháníte skutečně vysokou matraci, která nabízí kromě pěnových pružin také pružiny taštičkové? V tom případě by vás mohl zaujmout tento výrobek od firmy Dormeo.

Zákazníci, kteří si zboží již zakoupili, kladně hodnotí například pohodlí na skutečně vysoké matraci. Tento výrobek má 27 centimetrů na výšku. Když se na ni posadí, zdá se jim, že je velmi měkká. Když se ale položí, matrace nabízí oporu pro celé tělo. Uživatelé se také vyjádřili, že je na této matraci přestala bolet záda.

Matrace je vyrobena v Evropě, na její vyzkoušení máte 100 dnů. Poté se na výrobek vztahuje patnáctiletá záruka. Matraci lze kromě klasických platebních metod pořídit také na splátky.

Přejete si sami zvolit pevnost matrace? U tohoto výrobku máte možnost si nastavit jeho tuhost od tvrdého až po středně tvrdé jádro.

Pomocí technologie Octaspring se matrace vyznačuje až osminásobnou prodyšností oproti klasické pěně. Tato technologie také nabízí několik komfortních zón pro podporu různých částí těla.

Bývá vám v zimě chladno a v létě horko? Pomocí ošetření Adaptive pro dynamickou termoregulaci je možno v zimě udržet teplo a v létě chlad. Matrace má navíc snímatelný potah, který lze vyprat.

Tento výrobek je vhodný také pro alergiky a astmatiky, a to díky své antibakteriální a antialergické úpravě.

VÝHODY

NEVÝHODY

Oboustranná matrace s výtažky Aloe Vera

Pokud dáváte přednost přírodním materiálům, zřejmě se vám bude hodit tento výrobek. Oboustranná přírodní matrace s línou pěnou na jedné straně a s ALOE VERA deskou s aromaterapií na straně druhé se může stát příjemnou zónou pro odpočinek. Středová deska je vyrobena z kvalitní komfortní pěny Nightfly se speciálním prořezy, které dále zajišťují komfort a oporu při různých polohách při spánku.

Potah matrace v sobě obsahuje výtažky z Aloe Vera, který obsahuje minerální látky, enzymy a aminokyseliny, které dokáží působit pozitivně na pokožku a regenerovat ji. Potah lze sejmout a vyprat na 60 stupňů Celsia.

Přejete si sami ovlivnit tuhost matrace? U této oboustranné matrace máte tu možnost. Sami si můžete zvolit, zda se vám bude lépe spát na středně tvrdé straně matrace, nebo zda raději dáte přednost tvrdší straně.

Matraci je možné uložit na pevné i polohovatelné rošty. Výrobek má celkovou výšku 21 centimetrů a je vhodný pro osoby s hmotností až 140 kilogramů. Záruka na tuto sedmizónovou matraci je 4 roky. Výrobek je tvořen z paměťové a studené pěny.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

4 stupně tvrdosti u jedné matrace

Sháníte matraci, kde si budete sami moci korigovat celkovou tvrdost matrace a volit tak podle svého aktuálního zdravotního stavu i podle svého momentálního pocitu? Tato matrace zřejmě bude dobrou volbou.

Matrace je rozdělena do tří zón, které tělu poskytují uvolnění, relaxaci i oporu. Dostatečná vrstva paměťové pěny se pak přizpůsobí tvaru vašeho těla, pomáhá tak uvolnit i ztuhlé svaly. Uživatelé si u této matrace všimli, že jen například přestala bolet záda. Jiní uživatelé uvádějí, že matraci zvolili pro dítě, protože netušili, jaká tvrdost matrace jim bude vyhovovat. Někteří lidé také uvádějí, že je přestaly bolet klouby, se kterými měli potíže při spánku na nekvalitní matraci.

Jádro matrace je tvořeno paměťovou pěnou s antibakteriální úpravou. Potah je z paměťové pěny, matrace má také snímatelný pratelný potah.

Tvrdost si u této matrace můžete nastavit od měkké, přes méně tvrdou, středně tvrdou až po tvrdou variantu. Záruka pro tuto matraci je 15 let.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Pohodlí i terapeutická opora, matrace je zdravotní

Tato matrace nabízí všechny hlavní výhody, které nabízí tento originální výrobek. Čistý a jednoduchý produkt vysoké kvality, který nabízí pohodlí díky zmírnění tlaku, ale také terapeutickou oporu.

Matrace je složena z horní vrstvy osmicentimetrového materiálu TEMPUR®, poté ji tvoří 11 cm vysoká pružná základní vrstva z polyuretanové pěny. Tato zdravotní matrace je oblíbená zejména pro svou pružnosti a výborné odvětrávání vzduchu uvnitř matrace. Celková výška matrace je 19 centimetrů.

Tato zdravotní matrace se hodí zejména pro ty, kdo dávají přednost spánku na pevnější matraci. Je vhodná také pro alergiky. U tohoto výrobku se můžete opřít o desetiletou záruku.

VÝHODY

NEVÝHODY

Různá výška matrace, různé tuhosti

U této zdravotní matrace si můžete zvolit výšku 22, 25 nebo 28 cm. Matrace Curem vznikají speciální technologií nástřiku pěny, která napomáhá při ulehnutí na matraci navozovat tělu velice příjemný pocit stavu beztíže. Kombinace různých tuhostí a typů pěn CuremfoamTM umožní docílit nejvyšší možné stability páteře ve všech režimech spánku. Ať již ležíte na zádech, na boku, nebo třeba na břiše, všechny zóny matrace efektivně vyrovnávají tlak vyvolávaný jednotlivými partiemi lidského těla.

Tato zdravotní matrace navozuje stav beztíže a tím odlehčuje a podpírá jednotlivé partie těla. Sedmistupňové ortopedické jádro dodává odrazovou pružnost, vzdušnost a přirozenou tuhost. Použitá paměťová pěna je opatřena inteligentní technologií IQcomfort, která optimalizuje svou tuhost dle hmotnosti člověka.

Pěna SANIGUARD dokáže potlačit výskyt bakterií, pachů a plísní. Postará se o redukci počtu roztočů a dalších alergenů. Matrace je tak velmi vhodná také pro alergiky.

Matraci se doporučuje uložit na pevné i polohovatelné lamelové rošty, kdy bude maximální rozestup jednotlivých lamel 4 centimetry. 

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace zabraňuje vzniku bolesti zad

Tato zdravotní matrace nabízí pětivrstvou konstrukci, která byla navržena pro maximální oporu, dynamickou možnost přizpůsobení a nadstandartní pohodlí. Pro páteř představuje optimální podporu, která ji bude bránit před nepohodlí i bolestí.

Tento výrobek byl testován například Německým Institutem Ergonomie, kde se zařadil mezi nejlépe hodnocené ergonomické matrace v Evropě. Vrstva ERGO dokáže kopírovat tvar páteře a přizpůsobit se požadavkům každého člověka. Páteř se nachází v ideální poloze, což zabraňuje vzniku bolesti zad.

Pro tuto matraci můžete získat prodlouženou záruku, a to až 120 dnů. Výrobek si tak skutečně můžete vyzkoušet a zjistit, zda vám vyhovuje. Tuto matraci si můžete koupit také na splátky.

DORMEO Ergo Comfort se hodí pro lidi, kteří hledají matraci, která bude optimalizovaná pro spánkové pohodlí, a která nabídne pro každou část těla správnou oporu v jakékoliv spánkové pozici.

U této matrace se tvrdost přizpůsobí potřebám člověka, nikoliv naopak. Matrace je vhodná také pro alergiky.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kašmírový povrch matrace, která je příjemně měkká

V potahu naleznete inovativní materiál Super Soft Cashmere. Jedná se o materiál, který je nejen příjemný na dotek, ale také je srovnatelný s přírodním kašmírem. Pomáhá tak zajistit dobrou termoregulaci v lůžku, nebude vám tak ani zima, ani horko. Materiál navíc dokáže pohlcovat nadměrné teplo.

O komfort při spánku se stará vysoká vrstva paměťové pěny v potahu i v jádru matrace. Materiál se jednoduše přizpůsobí tvaru těla a tvoří vhodné podmínky pro klidný a zdravý spánek. Paměťová pěna ViscoMind® se stará o to, aby byl spánek co nejlepší.

Díky možnosti výběru tuhosti si matraci oblíbili také partneři, kteří oceňují i odvod vlhkosti a tepla z matrace. Na matraci se tak její uživatelé nepotí.

Zákazníci tento výrobek hodnotí kladně pro svou měkkost, která se pohybuje v úrovni 2 (měkká) a 3 (středně tuhá). Výška matrace 21 centimetrů a komfort při spaní patří mezi nejčastěji zmiňované výhody při nákupu této matrace.

Tento výrobek je určen také pro umístění na polohovatelný rošt, je tedy vhodnou variantou také pro osoby trvale upoutané na lůžko.

VÝHODY

NEVÝHODY

Modrá chladivá antidekubitní vrstva

Přejete si matraci, která je díky speciálnímu příčnému i podélnému průřezu dobře provzdušněná? Zřejmě pro vás bude vhodný právě tento výrobek.

Matrace je vyrobena z paměťové pěny, která je dobře provzdušněna. Navíc je obohacena o geneticky neupravený sójový olej, který zajišťuje nejen příjemný spánek, ale také správnou regulaci teploty.

Samotné jádro výrobku pak tvoří dvě elastické pěny MediFoam, které mají různé objemové hmotnosti. Pro spodní vrstvu je pak použita tvrzená pěna, která je tvarovaná do masážních nopů. Tyto výčnělky přispívají k provzdušnění matrace, navíc příjemně masírují jejího uživatele.

Celková nosnost matrace je 130 kilogramů, matrace je oboustranná a nabízí rozdílnou tuhost stran – střední a tvrdou.

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat matraci s paměťovou pěnou

Abyste si vybrali matraci s paměťovou pěnou správně, je dobré se řídit základními doporučeními pro její výběr. Jak si vybrat, abyste byli spokojeni?

1) Zvolte správně nosnost matrace

Zatímco některé matrace jsou vhodné pro osoby do 120 kilogramů, jiné se dají doporučit i pro osoby s hmotností do 150 kilogramů. Některé recenze uživatelů napovídají, že při překročení nosnosti matrace se výrobek rychle proleží.


2) Zvolte tuhost, která vám vyhovuje

Obecně se dá říci, že ženy preferují střední tuhost matrace. Muži naopak raději spí na tvrdší matraci. Preference se ale mohou měnit v závislosti na zdravotním stavu. Některé matrace proto nabízejí oboustrannou možnost použití, kdy je každá strana matrace jinak tuhá. Uživatel si tak může sám zvolit, jaká tuhost mu právě vyhovuje. Tuhost se také mění v závislosti na oblíbených polohách při spánku.


3) Snímatelný potah

Pokud již dopředu víte, že si budete přát povrch matrace prát v pračce, zvolte matraci, která je opatřena snímatelným povrchem. Jestliže dáváte přednost jinému typu čištění – například pomocí páry, nebo profesionálního čištění, pratelný potah zřejmě nevyužijete.


4) Zóny matrace

Dáváte přednost matracím, které jsou rozděleny do zón? Tyto zóny naznačují, že je po délce matrace použito různých typů průřezů a materiálů s rozdílnou elasticitou. Například v oblasti ramen pak dostáváte příjemnější pocit, kdy se matrace přizpůsobí každému vašemu pohybu a poloze spánku.


5) Partnerská matrace

Některé matrace mají možnost nastavení různé tuhosti u jednotlivé části matrace. Každý z partnerů si tak zvolí, zda dává přednost tužší či měkčí variantě.


6) Výška matrace

Zvolte si výšku matrace podle svých preferencí. Někteří uživatelé dávají přednost nižším matracím do 18 centimetrů, jiní naopak vyšším, jejichž výška přesahuje 20 centimetrů.


7) Typ podložky

Vždy se ujistěte, zda je konkrétní typ matrace vhodný pro uložení na podložku, kterou vaše postel disponuje. Pro zachování ideální prodyšnosti matrace se doporučuje matrace vždy ukládat na prodyšnou vrstvu, například z lamel.

Často kladené otázky

Někteří prodejci nabízí bezplatnou možnost konzultace vhodného řešení zdravotní matrace. Je možno je kontaktovat pomocí chatu na webové stránce, pomocí e-mailu, nebo na telefonní infolince. Někteří prodejci nabízejí také možnost osobní konzultace na některé ze svých poboček. Než přistoupíte k samotnému nákupu, nechejte si zodpovědět všechny své otázky.
I kdybyste se nakonec rozhodli pro matraci, která vám v konečném důsledku nebude vyhovovat, stále máte možnost ji vrátit. Někteří prodejci nabízejí klasickou zkušební dobu, jiní pak prodlouženou na 45 nebo dokonce 120 dnů, po které matraci můžete ještě vrátit.

Klienti se často ptají prodejce, zda je jejich postel vhodná pro danou matraci s paměťovou pěnou. Vždy je dobré využít možnosti dotazu na chatu přímo na webové stránce prodejce, nebo pomocí e-mailu, osobní návštěvy prodejny, nebo na telefonní infolince. Někdy je vhodný typ roštu uveden přímo u daného produktu.

S prodejcem je také dobré konzultovat, zda je daná matrace dobrá pro vaše individuální potřeby. V případě, že se i přes veškerou snahu netrefíte do té správné matrace, si můžete ponechat lhůtu na vyzkoušení, a poté výrobek vyměnit za jiný.

Většina výrobců nabízí pro své matrace několikaletou záruku. Z recenzí uživatelů vyplývá, že se lidé rádi vracejí k oblíbeným značkám i produktům, se kterými byli spokojeni. Pokud se zákazníkům na kvalitních matracích z paměťové pěny dobře spí, podobný produkt zvolí i pro příští nákup.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)