Nejlepší menstruační kalhotky 2024 - recenze, zkušenosti, diskuze


Výběr redakce

Pro ženy, které se chtějí cítit krásně i během menstruace

Orientační cena: 900Kč


Lídr na trhu

Česká značka s mnoha velikostními variantami

Orientační cena: 800Kč


Zajímavá novinka

Kalhotky, které mají šmrnc

Orientační cena: 800Kč


Řada designů

Užijte si rozmanitou nabídku stylů, střihů i velikostí

Orientační cena: 800Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Menstruacni Kalhotky

Menstruační kalhotky sice už na trhu pár let jsou, ale stále vyvolávají řadu otázek, nejasností a možná i pochyb. Následující článek tuto šikovnou a moderní pomůcku představí a zároveň v něm porovnáme nejpopulárnější značky, které menstruační kalhotky nabízejí.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Menstruační kalhotky vypadají na první pohled jako klasické spodní prádlo. Mají však speciální úpravu v podobě savé a nepropustné vrstvy, které absorbují menstruační krev a zamezují jejímu protečení. V posledních letech se staly oblíbenou alternativou k běžným menstruačním pomůckám.

Menstruační kalhotky si ženy pořizují nejčastěji ze dvou hlavních důvodů. Prvním z nich je pohodlí, které nabízejí. Ženám je jejich nošení příjemnější než je tomu u běžných vložek, není třeba řešit lepení, šustění, nechtěné posunutí a podobně. S menstruačními kalhotkami se zkrátka cítíte totožně, jako s běžným spodním prádlem.

Druhým důvodem je ekologický aspekt. Menstruační kalhotky, na rozdíl od většiny jiných obdobných pomůcek, můžete vyprat a používat opakovaně, čímž se zamezí vzniku velkého množství odpadu.

Menstruační kalhotky jsou vhodné pro všechny ženy s nejrůznější intenzitou menstruace. Používat je lze po celou dobu periody, ale také jako pojistku k menstruačnímu kalíšku či tamponu.

Pro ženy, které se chtějí cítit krásně i během menstruace

Kalhotky české značky jsou ty od SaYu. Potěší a překvapí zajímavou a designově velmi povedenou škálou provedení, tyto kalhotky od běžných vlastně nerozeznáte. Zdobí je krajka, průhledné boky i poutavé barevné kombinace. Nezklame ani výběr velikostí, který se pohybuje od 32 až do čísla 56.

Menstruační krev je zde odváděna skrz velmi příjemnou a antibakteriální vrstvu z merino vlny a putuje do savé vrstvy z bambusu, která je také antibakteriální a naprosto tak minimalizuje možný zápach.

Jejich funkčnost i vzhled vychvalují i ženy v recenzích. Některé z nich dokonce uvádějí, že se jedná o vůbec nejpohodlnější menstruační kalhotky, které vyzkoušely. Jedinou pomyslnou “vadou na kráse” je zde o něco vyšší cena.

Orientační cena: 800Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Česká značka s mnoha velikostními variantami

Snuggs je česká značka, která slaví úspěch po celém světě a sympatické na ní je, že se snaží pomáhat i s osvětou a posílá například menstruační kalhotky i ženám do Afriky. Na jejich webových stránkách také naleznete odpovědi na spoustu otázek týkajících se této problematiky a velmi pěkně vysvětlují celý princip.

Celkem nabízejí 11 typů kalhotek. Mezi nimi najdeme klasický střih, vyšší pas, bikiny střih, hugger a také model na noc. Většina z nich je černé barvy, ale k dostání je i béžová a červená varianta. Pozitivem je široké rozpětí velikostí od XXS až po 3XL. Vzhledem k tomu, že je třeba kalhotky během dne vyměnit a budete jich tak potřebovat více, potěší i nabídka výhodných cen při koupi více kusů. Životnost kalhotek je asi jeden až dva roky.

Kalhotky jsou hojně oblíbené i mezi zákaznicemi, které si je chválí pro jejich spolehlivost, pohodlný materiál i skvělou absorpci.

Orientační cena: 800Kč

Menstruační kalhotky nám na testování poskytl eshop Econea.cz.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kalhotky, které mají šmrnc

Pokud si menstruační kalhotky představujete tak trochu v “babičkovském” designu, vyvede vás z omylu německá značka Pinke Welle. Ta totiž ukazuje, že mohou vypadat i velmi stylově a svůdně. Designům nechybí krajky, výrazné barvy či další zdobení. Přitom jsou samozřejmě ale stále dokonale funkční díky čtyřvrstvé technologii, použité materiály bavlna a bambusová viskóza zajišťují příjemné nošení a prodyšnost a mnozí ocení také certifikáty “cruelty free” a “vegan” organizace PETA. Životnost je zde udávána 2-3 roky.

Rozpětí velikostí je zde ve škále S až XL, což však nemusí být dostačující, například pro mladé dívky.

Orientační cena: 800Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Užijte si rozmanitou nabídku stylů, střihů i velikostí

Velmi pestrou nabídku menstruačních kalhotek má ve svém portfoliu britská značka Flux. Tuto pomůcku přináší v nejrůznějších kolekcích, v široké škále velikostí a střihů a také v zajímavé paletě barev. V českých e-shopech je však jejich nabídka omezená. Pokud by pro vás nebyla dostatečná, můžete se podívat přímo na webové stránky značky, odesílá zboží po celé EU, je však třeba počítat s trochu vyšším poštovným.

Kalhotky si pochvaluje i celá řada spokojených žen. Vyzdvihují pohodlí, snadné čištění i padnoucí velikost.

Bonusem této značky je i etický přesah. Prádlo vyrábí zkušená rodinná čínská firma a všechny výrobny podléhají přísným kontrolám, kdy se dbá na spravedlivou mzdu a dobré pracovní podmínky.

Orientační cena: 900Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduché designy & cenově příznivá balení

Za menstruačními kalhotkami Dorina stojí německá značka spodního prádla fungující už od roku 1968. Tuto pomůcku vyrábí z udržitelných materiálů, mají antibakteriální nepropustnou vrstvu a není nutné se obávat ani zápachu. Kalhotky se těší i velké oblibě u zákaznic, které si ve velkém pochvalují padnoucí střih a velikost a také pohodlí při nošení.

Velkým bonusem zde je, že většina kalhotek se rovnou prodává v balení po dvou, a to za cenu, za kterou u konkurence většinou zakoupíte kalhotky jedny. Vzhledem k tomu, že je jich během menstruace potřeba vystřídat několik, se jedná o výrazné ušetření.

Kalhotky jsou k dostání ve velikostech XS až XXL, avšak nabídka stylů a designů je zde poněkud menší a spíše jednodušší.

Orientační cena: 900Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Love Luna recenze (menstruační kalhotky)

Jedny z nejlevnějších kalhotek na trhu

Udržitelné, příjemné a také cenově dostupné jsou populární kalhotky Love Luna. Byly vytvořeny týmem žen, který měl s navrhováním spodního prádla bohaté zkušenosti, ale toužil také přispět k ochraně planety. Výsledkem jsou velmi lehké a tenké kalhotky z prodyšných materiálů, které si však poradí i se silnou menstruací.

Jak už jsme zmínili výše, bonusem těchto kalhotek je velmi nízká cena, v porovnání s produkty konkurence za ně zaplatíte často až o polovinu méně. Hodnocení majitelek je také velmi příznivé, avšak některé z nich upozorňují na ne úplně přesné číslování (radí objednat menší velikost než běžně nosíte) a pár z nich také uvádí, že materiál není tak příjemný právě jako u dražších alternativ.

Orientační cena: 400Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Selenacare recenze (menstruační kalhotky)

Propracované kalhotky v jednoduchém stylu

Rakouská značka Selenacare, v jejímž portfoliu najdeme i menstruační kalíšky či znovupoužitelné vložky, je další z těch, které chtějí světu nabídnout produkty dobré nejen pro tělo, ale i planetu. Menstruační kalhotky této značky se skládají ze čtyř speciálních vrstev a najdeme tu i antimikrobiální vrstvu s příměsí stříbra, díky níž nedochází k množení bakterií. Zároveň ale zůstávají velmi pohodlné a tenké.

Tato značka potěší také cenou, která by se dala zařadit do střední kategorie.

Co se týče barev a střihů, je nabídka trochu omezenější. K dispozici jsou u nás momentálně 4 základní designy a dvě barevná provedení. O moc více variant nenabízí ani e-shop samotné značky. Zároveň může být pro někoho limitující nabídka velikostí, kdy je většina kalhotek k dispozici jen ve velikostech S, M a L.

Orientační cena: 500Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat menstruační kalhotky

Menstruačních kalhotek je na trhu stále více a liší se od sebe cenou, vzhledem, materiálem a spoustou dalších aspektů. Jak se v nich zorientovat a podle čeho vybírat?

1) Hlavní účel

Před výběrem je dobré si ujasnit primární účel kalhotek. Někdo se je chystá využívat po celou dobu menstruace, k tomu je nutné pořízení více kusů, neboť je nutné kalhotky po 8-12 hodinách měnit. Pokud je chcete mít jen jako pojistku k dalším pomůckám, vystačíte si s menším množstvím kusů a také nižší absorpční schopností. 


2) Síla menstruace

Při výběru samotného modelu se dívejte na doporučení, pro jak silnou menstruaci se daný typ hodí. Jiné kalhotky jsou určené pro slabší menstruaci, jiné například na noc.


3) Materiál

Ačkoliv jsou si menstruační kalhotky přítomností absorpční a antimikrobiální vrstvy do jisté míry podobné, každá společnost sází na trochu jiné materiály. Některé nedají dopustit na bambusovou viskózu, jiné například na merino vlnu a podobně. Pokud máte s některým materiálem kladné zkušenosti, můžete i to při výběru zohlednit. 


4) Střih

Menstruační kalhotky jsou nabízené v mnoha různých střizích, aby si mohla každá žena vybrat podle svých potřeb a preferencí. Rozhodovat se můžete mezi klasickým či bikiny střihem, kalhotkami s vysokým pasem, speciální střih mají noční kalhotky a k dostání jsou i kalhotky “brazilky”. Je však třeba brát v potaz to, že čím menší plochu kalhotky zabírají, tím menší je i savá vrstva. Brazilky tak nebývají určené pro dny se silnou menstruací a podobně. 


5) Design

Sice se nejčastěji setkáváme s menstruačními kalhotkami v jednoduchém provedení a černé barvě, ale řada firem se snaží čím dál více tuto pomůcku vylepšit i designově. Nejsou tak výjimkou menstruační kalhotky ve výrazných barvách, s krajkovým zdobením či průsvitnými boky, zkrátka takové, které bychom si oblékly i pro běžné nošení. 


6) Cena

Cenově se kalhotky pohybují v rozmezí 350-900 Kč, což je poměrně velký rozdíl. S přihlédnutím k tomu, že jich je třeba více, pak může hrát cena významnou roli. Při výběru se ale vyplatí zohlednit jejich životnost, kvalitu materiálu a hodnocení ostatních žen. Často totiž můžeme narazit na názory, že levnější modely sice fungují, ale co do komfortu při nošení se dražším úplně nevyrovnají.


7) Značka

Tuto menstruační pomůcku začaly vyrábět firmy zabývající se výrobou spodního prádla obecně, ale často se do jejich vývoje pustily i nově vzniklé společnosti, jejichž cílem bylo něco změnit a pomoci planetě. Stejně tak najdeme na trhu i ryze české značky nebo takové, jejichž etické cítění hraje při výrobě velmi důležitou roli. I sympatie ke značce tedy lze vzít při výběru v potaz.

Často kladené otázky

Máte ještě nějaké nevyjasněné otázky týkající se menstruačních kalhotek? V následující sekci na ně možná najdete odpověď.

Pokud chcete, aby vám kalhotky pokryly celou periodu, je ideální mít na každý den jedny a průběžně je prát. Dobré je si pořídit i jedny na den před očekávaným příchodem menstruace.

Kalhotky je obecně doporučováno měnit po 8 až 12 hodinách. Vždy je ale třeba přihlédnout k intenzitě menstruace a záleží také na savosti daného modelu.

Menstruační kalhotky bývají opatřené speciálními vrstvami včetně těch antimikrobiálních, které zabraňují množení bakterií a také nechtěnému zápachu. Pokud navíc dodržíte doporučovanou dobu výměny, není třeba se o hygienickou stránku obávat.

Nejprve je třeba z kalhotek vypláchnout krev pod vodou a poté je můžete vyprat v pračce, ideálně bez použití aviváže. Doporučený stupeň praní se může podle daného modelu lišit a vždy se tedy podívejte na informace výrobce.

Obecně se dá říct, že vám kalhotky vydrží 1 až 3 roky. Záleží na daném modelu a také počtu praní.

Stále ještě hladovíte po více informacích? Přečtěte si článek o menstruačních kalhotkách na partnerském webu Životavýživa.cz.

Instruktážní videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

1.6/5 - (105 votes)