Nejlepší krabičková dieta Ostrava 2023 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Obrovské množství programů pro každého


Oblíbená volba

Originální dieta s domácím jídlem


Další na zvážení

Vyberte si podle chuti i energetické hodnoty


Další na zvážení

Krabičky podle energetické hodnoty

Krabickova Dieta Ostrava(1)

Touha zhubnout, nedostatek času na přípravu jídla, hektický životní styl, nechuť k vaření – to vše mohou být důvody k tomu rozhodnout se pro krabičkovou dietu. Pokud si i vy chcete trochu usnadnit život a začít se navíc stravovat zdravěji, bude vám tento článek kompletním průvodcem po nejlepších společnostech nabízejících tuto službu v Ostravě. 

Jedná o stravování, kdy vám jídla (většinou) na celý den přiveze vybraná společnost, nejčastěji den předem. Jídelníček je sestaven podle zásad zdravého a vyváženého stravování tak, aby vám pomohl zhubnout, nabrat svaly nebo třeba jen udržovat vaši postavu v kondici. Krabičkovou dietu proto nevyhledávají pouze lidé s kily navíc. 

Většinou se jedná o 5 porcí jídla denně a jíst byste měli pouze je, aby se dostavil kýžený efekt. Někdy je povoleno doplnění o čerstvou zeleninu či ovoce. Setkáme se ale i s variantami s menším počtem porcí. 

Většina společností nabízí několik programů, aby si zákazníci mohli vybrat podle očekávaného výsledku nebo svého stravovacího stylu. Vycházejí tak vstříc vegetariánům, ale třeba i sportovcům nebo lidem s nejrůznějšími alergiemi. 

 

Obrovské množství programů pro každého

Máte intoleranci na laktózu, jste vegan, sportovec nebo třeba kojící maminka? Pokud máte obavu, že v těchto případech vhodnou krabičkovou dietu nenajdete, vyvede vás z omylu společnost Zdravé stravování. Nabízí totiž hned 12 různých programů, které uspokojí lidi s nejrůznějším životním stylem i způsoby stravování, ke všem variantám si navíc můžete přidat i variantu jídelníčku bez cukru. Nevíte si rady s výběrem? Vyzkoušejte doporučovací kalkulačku.

Společnost má vlastní tým výživových poradců, který vede nutriční specialistka a zároveň zakladatelka společnosti Kateřina Šimková. Důraz je zde kladen i na kvalitu surovin, které jsou, pokud je to možné, čerstvé, v bio kvalitě a přímo od zemědělců. Jídla se také mění a nemusíte se tak bát opakování. Jak vypadají, vám ukáže fotogalerie.

Cena rozvozu je zde zdarma, respektive je započítaná už v ceně jídla. Ta navzdory kvalitám potravin není nijak vysoká a pohybuje se okolo 374 Kč za celodenní menu. Pravidelní a věrní zákazníci mají navíc slevu.

Jako negativum můžeme zmínit fakt, že si na jídlech pochutnáte pouze ve všední dny.

VÝHODY

NEVÝHODY

Originální dieta s domácím jídlem

DietFreshMenu je v mnoha ohledech v porovnání s konkurencí originální. V jejich krabičkách najdete velké množství produktů, které si sami vyrábí, jako například domácí šunku, těstoviny, lučinu, pudinky, kokosové mléko a řadu dalších. Co nevyrobí sami, objednávají u domácích dodavatelů. Velký důraz klade i na čerstvost a nevaří například z mraženého masa. Jistou odlišnost najdeme i v názvech programů. Vybírat můžete mezi variantami “Hubnutí”, “Něco mezi” a “Udržení váhy”.

Pokud byste čekali, že si kvůli domácím surovinám za jídlo připlatíte, nejspíš budete mile překvapeni. Dostat se tu s pěti jídly za den můžete i na 340 Kč, s rozvozem o 15 Kč denně více, což je stále příznivá cena. Hlavní mínus tak spočívá v tom, že nevaří na víkendy.

VÝHODY

NEVÝHODY

Vyberte si podle chuti i energetické hodnoty

Pestrou škálu programů nabízí společnost Dietafit. Vybírat můžete mezi variantami Fit, Fit Office, Vegetarian, Low Carb, Slow Carb a Keto. Kromě toho si pak program ještě více přizpůsobíte zvolením požadované energetické hodnoty. Díky tomu můžete snadněji dosáhnout svých cílů. Firma potěší i vlastní výrobou některých surovin a také koření. Jak aktuální jídelníček vypadá, zjistíte jednoduše na webu.

Většina programů sestává z pěti chodů, k dispozici je pak i varianta se třemi jídly denně. Stejně jako u většiny podobných společností platí i zde pravidlo, že čím delší odběr jídel zvolíte, tím lepší budete mít cenu. Dostat se tak můžete i na sumu 270 Kč za pět jídel denně, což je jedna z nejpříznivějších cen na trhu v Ostravě vůbec. V závislosti na místě doručení si pak možná budete muset něco málo připlatit za dopravu.

Pokud máte silnou alergii na ryby či ořechy, můžete si požádat o změnu jídelníčku, avšak připlatíte si 40 Kč denně navíc. Jiné změny bohužel firma neakceptuje. Někoho nejspíš nepotěší ani fakt, že nedodávají jídla na víkend.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičky podle energetické hodnoty

Společnost Zdravé krabičky nenabízí úplně klasické programy podle stravovacích stylů, ale výlučně podle energetických hodnot. Vybrat si můžete mezi 6 variantami od 5000 kJ až po 10 000 kJ a dostat až 6 jídel denně. Pokud ale nemůžete jíst z nejrůznějších důvodů ryby, ořechy nebo houby, firma vám jídelníček upraví, takže se do jisté míry přizpůsobí i vašim potřebám. Navolit si také můžete různé kombinace jídel a objednat si pouze oběd, dopolední jídla či třeba verzi bez svačin. Netušíte, jakou energetickou hodnotu jídel zvolit? Poradit se můžete s nutričním specialistou, který je vám k dispozici zdarma (pokud si objednáte jídla na 20 a více dní).

U Zdravých krabiček se můžete stravovat od pondělí do pátku, na víkendy jídla nepřipravují. Snahou společnosti je zařazovat především sezónní a samozřejmě čerstvé a kvalitní suroviny. I přesto jsou ceny pokrmů velmi příznivé a 5 chodů denně si můžete objednat už za 289 Kč, rozvoz je pak zdarma. A pozitivní jsou i reference zákazníků, kteří nejvíce oceňují pestrost a chuť jídel, mnozí pak uvádějí, že díky stravě skutečně výrazně zhubli.

VÝHODY

NEVÝHODY

Individuální přístup & programy podle energetických hodnot

 

Velmi obdobným systémem jako Zdravé krabičky funguje i firma Popapat. I zde si vybíráte svůj program podle energetických hodnot od 5 000 kJ do 10 000 kJ, a to v závislosti na svém pohlaví, cílech, životním stylu nebo třeba počtu porcí, které chcete dostávat, některé varianty jich totiž nabízejí i 6 místo běžných 5. I zde si můžete nechat s vhodným výběrem poradit, společnost totiž dbá na individuální přístup k zákazníkům a snaží se být k dispozici vždy, i mimo běžnou pracovní dobu. Vašim chutím se do určité míry přizpůsobí také – vyřadit můžete ryby, ořechy a houby.

Jídla si od Popapat můžete nechat dovážet od pondělí do pátku, a to s rozvozem zdarma. Cena se za “krabičku” na celý den obsahující 5 jídel pohybuje od 289 Kč a patří určitě k příznivějším.

Co zde však trochu chybí, je více recenzí od zákazníků, kteří krabičku využívají. Pár jich ale najdeme na samotném webu, kromě chutnosti jídel jsou lidé spokojení také s pravidelností rozvozu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nabídka sezónních i speciálních programů

Pokud patříte k vybíravým strávníkům a máte specifické požadavky a představy, mohla by vás potěšit nabídka společnosti Z krabičky. V ní totiž objevíte téměř nepřeberné množství programů, z nichž mnohé se přizpůsobují různými životním stylům, situacím, ale třeba i ročním obdobím. Najdete tu program pro celou rodinu, seniory, vegany i vegetariány, kojící maminky, se sníženým obsahem laktózy, pro sportovce, detoxikační variantu i verzi Salát+ pro letní sezónu. Na výběr jsou i různé kombinace chodů a rozhodnout se můžete i podle požadovaného počtu kalorií. Nemusíte se bát, že byste si s vhodnou volbou neporadili, k dispozici jsou vám specialisté, kteří vám se vším pomohou.

Kvůli rozmanitému výběru nemůžeme uvést přesnou cenu, kterou lze očekávat, ale obecně můžeme říct, že za pět jídel denně zaplatíte 350 Kč a více. Potěší zde doprava zdarma. Nenašli jsme zde však ukázku aktuálního jídelníčku pro představu, jak jídla vypadají. Stejně tak chybí i informace, na jaké dny v týdnu jsou jídla připravovaná.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedna z nejoblíbenějších diet se spoustou kladných recenzí

Raději byste zkusili zhubnout pomocí keto diety? K nejznámějším firmám nabízejícím balíčky pro tuto dietu u nás patří KetoMix. Její oblíbenost dokazují stovky pozitivních recenzí zákazníků a svůj vliv na tom má jistě i fakt, že na webových stránkách je celý proces hubnutí detailně popsaný a i nováčci se v celém procesu rychle zorientují.

V první řadě si zde vybíráte z dietních plánů, které jsou rozděleny podle stupně obezity do čtyř kategorií – lehká, střední, vyšší a velmi vysoká nadváha. K dispozici vám je i BMI kalkulačka, která vám pomůže kategorii určit. Na základě toho vám jsou pak nabídnuta konkrétní jídla vhodná pro váš typ.

Vybrat si samozřejmě můžete i oblíbené balíčky. Ty jsou k dispozici ve čtyřech variantách na dobu 1-4 týdnů. Nejlevnější, týdenní balíček, vychází na 1 390 Kč a obsahuje 35 porcí jídel. Jedna porce tedy vychází v průměru na 39,70 Kč. Pro srovnání, čtyřtýdenní varianta vás vyjde na 5 390 Kč a jedna porce tak stojí 38,50 Kč.

V závislosti na tom, jaký balíček si vyberete, v něm najdete koktejly, polévky, omelety, tyčinky, kaše či třeba i pudink nebo speciální těstoviny. Čím dražší balíček si zvolíte, tím pestřejší je výběr. Podle svých preferencí si můžete navolit i příchutě koktejlů. Zdarma ke každému typu získáte i manuál, šejkr a odměrku. Zákazníci si ve velkém chválí rychlost přípravy jídel a jejich chuť.

Mezi nevýhodami pak můžeme zmínit to, že spousta jídel jako kaše či polévky jsou k zakoupení jen v množství 10 kusů a více od jedné příchutě a není tak možné vyzkoušet například více druhů příchutí po jednom kusu.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta Ostrava: jaká je situace?

Poměrně široký výběr společností nabízejících krabičkovou dietu a zajímavý výběr stravovacích programů, tak by se dala ve zkratce charakterizovat situace v Ostravě. Nebude tu problém najít vhodnou variantu pro zastánce nejrůznějších výživových stylů, ale ani pro diabetiky, alergiky či kojící maminky. Výhodou zde je, že pokud vám jedna společnost nebude vyhovovat, můžete ihned vyzkoušet jinou. Oproti některým dalším městům tu však najdeme nevýhodu spočívající v tom, že zde firmy připravují v naprosté většině jídla jen na všední dny a v sobotu a v neděli tedy jste odkázáni na sebe.

7 tipů, jak vybrat krabičkovou dietu

Na první pohled vypadá nabídka společností vlastně podobně, ale rozdíly mohou být velké. Přeci jen jde o to, co budete každý den a celý den jíst, a tak se vyplatí vybírat pečlivě. Jaké parametry zvážit?

1) Typ programu

Nejprve je třeba si ujasnit, co od krabičky očekáváte. Chcete výrazně zhubnout, doladit postavu do plavek, nebo jste s váhou spokojeni a hledáte jen plnohodnotné stravování bez práce? Pro všechny tyto varianty existují programy krabičkových diet. Stejně tak si můžete vybírat podle toho, jestli preferujete masová jídla nebo vegetariánská, řada programů zohledňuje také alergie, diabetes i aktuální životní situaci (například kojení). Jestliže si nevíte rady s tím, jaký program vybrat, obraťte se s žádostí o radu přímo na vybranou společnost, některé nabízí také kalkulačky, které vám s výběrem poradí.


2) Energetická hodnota

S prvním bodem souvisí i tento a opět se odvíjí od vašich cílů a očekávání, ale také váhy, výšky, pohlaví a životního stylu. Pokud byste si s energetickou hodnotou nevěděli vůbec rady, zvažte konzultaci s profesionálním poradcem.


3) Kvalita surovin

I když důraz na kvalitu zmiňuje hromada společností nabízejících krabičkové diety, některé jdou přeci jen trochu dál a zahrnují sezónní potraviny v bio kvalitě a od lokálních farmářů. Často se však tento faktor promítá do ceny a záleží zcela na vašem postoji a prioritách.


4) Počet porcí

Většina společností nabízí dietu zahrnující pět porcí jídla na den, v některých případech ale může být počet porcí menší, případně si množství můžete sami vybrat a upravit. Vyplatí se ale sledovat nejen počet, ale i gramáž.


5) Hodnocení zákazníků

O dané dietě toho hodně prozradí i recenze těch, kdo ji vyzkoušeli. Hodnocení chuti jídel je samozřejmě do velké míry individuální záležitostí, ale množství pochvalných nebo naopak nepříliš příznivých reakcí může také o lecčems vypovídat. Lidé také hodnotí kvalitu jídel, četnost opakování i celkový přístup společnosti.


6) Cena

Je jasné, že i cena bude pro spoustu z vás hrát důležitou roli. Lišit se může u jednotlivých firem až o desítky korun denně, což je ve finálních počtech výrazný rozdíl. Jenže od ceny se často odvíjí i kvalita a záleží na vás, jak nároční v tomto ohledu jste. Samozřejmě je ale možné najít i rozumný kompromis.


7) Dovoz

Společnosti se liší i systémem rozvozu. Některé jej nabízejí zdarma, jiné si účtují nemalé částky. Ve většině případů je také možné osobní vyzvednutí, záleží však na vašich časových možnostech. Rozdíl může být také v tom, zda firma dováží jídla denně, nebo obden. V prvním případě je zaručena maximální čerstvost, druhá varianta může být o něco praktičtější.

Často kladené otázky

Odpověď na tuto otázku samozřejmě není úplně jednoznačná a odvíjí se od vašeho očekávání a preferencí. Na základě našeho srovnání vám ale s klidným srdcem můžeme doporučit Zdravé stravování, Diet Fresh Menu a Dietafit, které obstály v hlavních parametrech.

Individuální úpravy jídelníčku jsou ve většině případů možné, vždy je ale třeba domluvit se přímo s danou společností, která vám nevyhovující jídla nahradí jinými.

Spousta společností má na svém webu ukázku jídelníčků, často jsou doplněné i o fotografie pro představu. Fotky jídel můžete najít i v některých recenzích zákazníků.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.7/5 - (15 votes)