Nejlepší krabičková dieta Ostrava 2024 – recenze, zkušenosti

Shrnutí: Při výběru krabičkové diety zvažte svá očekávání a cíle, životní styl, chuťové preference i případná omezení. Nezapomeňte na praktickou stránku věci, jako je dovoz jídla a samozřejmě cena. Ta se může u jednotlivých společností lišit i v desítkách korun za den, což v součtu znamená poměrně výrazný rozdíl. Zde jsou mé tipy:

A co dalšího se dočtete? Podívám se blíže i na další krabičkové diety, vysvětlím důležité pojmy a přihodím užitečné tipy k výběru. 


Výběr redakce

Zdravé stravování

Kdy vybrat Zdravé stravování?

Rádi si vybíráte z velkého množství programů nebo máte hodně speciální požadavky? Mohlo by vám Zdravé stravování sednout.


Oblíbená volba

DietFreshMenu

Kdy vybrat DietFreshMenu?

Zajímáte se o původ surovin a slyšíte na slovo „domácí“? Pak hledejte krabičkovou dietu u DietFreshMenu. 


Další na zvážení

DietaFit

Kdy vybrat DietaFit?

Hledáte krabičky, které se přizpůsobí různým stravovacím stylům, a navíc potěší příznivou cenou? Najdete je u DietaFit.


Další na zvážení

Zdravé krabičky

Kdy vybrat Zdravé krabičky?

Nezáleží vám tolik na jednotlivých ingrediencích, ale vybíráte jídla podle energetických hodnot? Mohly by vás potěšit Zdravé krabičky.

Krabickova Dieta Ostrava(1)

Touha zhubnout, nedostatek času na přípravu jídla, hektický životní styl, nechuť k vaření – to vše mohou být důvody k tomu rozhodnout se pro krabičkovou dietu. Pokud si i vy chcete trochu usnadnit život a začít se navíc stravovat zdravěji, bude vám tento článek kompletním průvodcem po nejlepších společnostech nabízejících tuto službu v Ostravě. 

Jedná o stravování, kdy vám jídla (většinou) na celý den přiveze vybraná společnost, nejčastěji den předem. Jídelníček je sestaven podle zásad zdravého a vyváženého stravování tak, aby vám pomohl zhubnout, nabrat svaly nebo třeba jen udržovat vaši postavu v kondici. Krabičkovou dietu proto nevyhledávají pouze lidé s kily navíc. 

Většinou se jedná o 5 porcí jídla denně a jíst byste měli pouze je, aby se dostavil kýžený efekt. Někdy je povoleno doplnění o čerstvou zeleninu či ovoce. Setkáte se ale i s variantami s menším počtem porcí. 

Většina společností nabízí několik programů, aby si zákazníci mohli vybrat podle očekávaného výsledku nebo svého stravovacího stylu. Vycházejí tak vstříc vegetariánům, ale třeba i sportovcům nebo lidem s nejrůznějšími alergiemi. 

1) Zdravé stravování recenze

Obrovské množství programů pro každého

Kdy zvažovat Zdravé stravování?

Rádi si vybíráte z velkého množství programů nebo máte hodně speciální požadavky? Mohlo by vám Zdravé stravování sednout.

Jeho cena ale patří spíše k těm vyšším, levněji se najíte třeba s Dietafit nebo se Zdravými krabičkami.

Proč jsem vybrala Zdravé stravování?

Protože pokud máte obavu, že jako vegan, sportovec, kojící maminka nebo třeba s intolerancí na laktózu vhodnou krabičkovou dietu nenajdete, vyvede vás z omylu společnost Zdravé stravování. Nabízí totiž hned 12 různých programů, které uspokojí lidi s nejrůznějším životním stylem i způsoby stravování, ke všem variantám si navíc můžete přidat i variantu jídelníčku bez cukru. Nevíte si rady s výběrem? Vyzkoušejte doporučovací kalkulačku.

Společnost má vlastní tým výživových poradců, který vede nutriční specialistka a zároveň zakladatelka společnosti Kateřina Šimková. Důraz je zde kladen i na kvalitu surovin, které jsou, pokud je to možné, čerstvé, v bio kvalitě a přímo od zemědělců. Jídla se také mění a nemusíte se tak bát opakování. Jak vypadají, vám ukáže fotogalerie.

Cena rozvozu je zde zdarma, respektive je započítaná už v ceně jídla. Ta navzdory kvalitám potravin není nijak vysoká a pohybuje se okolo 374 Kč za celodenní menu. Pravidelní a věrní zákazníci mají navíc slevu.

Jako negativum můžu zmínit fakt, že si na jídlech pochutnáte pouze ve všední dny.

Uživatelské recenze Zdravé stravování

Nejvíce se toho lze dozvědět z recenzí samotných strávníků, a proto jsem se je vydala na Facebook nebo firmy.cz pořádně prozkoumat. Co se v nich píše? Naprostá většina klientů hlásí velkou spokojenost, a to jak s pestrostí jídel, tak i jejich čerstvostí a celkovou chutí. Spokojení jsou i ti, kdo byli k jídlu z krabičky spíše skeptičtí. 

Ale najdou se i nějaké mouchy. Někteří radí společnosti ubrat s kořením a solí a další pak hlásí problémy s kurýrní službou. 

VÝHODY

NEVÝHODY

2) DietFreshMenu recenze

Originální dieta s domácím jídlem

Kdy zvažovat DietFreshMenu?

Zajímáte se o původ surovin a slyšíte na slovo „domácí“? Pak hledejte krabičkovou dietu u DietFreshMenu. 

Ve srovnání s Dietafit nebo Zdravými krabičkami si ale v tomto případě za jídla trochu připlatíte. 

Proč jsem vybrala DietFreshMenu?

Protože DietFreshMenu je v mnoha ohledech v porovnání s konkurencí originální. V jejich krabičkách najdete velké množství produktů, které si sami vyrábí, jako například domácí šunku, těstoviny, lučinu, pudinky, kokosové mléko a řadu dalších. Co nevyrobí sami, objednávají u domácích dodavatelů. Velký důraz klade i na čerstvost a nevaří například z mraženého masa. Jistou odlišnost najdeme i v názvech programů. Vybírat můžete mezi variantami “Hubnutí”, “Něco mezi” a “Udržení váhy”.

Pokud byste čekali, že si kvůli domácím surovinám za jídlo připlatíte, máte částečně pravdu. Dostat se tu s pěti jídly za den ale můžete i na 340 Kč, s rozvozem o 15 Kč denně více, což stále není nejvyšší cena v mém srovnání. Hlavní mínus tak spočívá v tom, že nevaří na víkendy.

Uživatelské recenze DietFreshMenu

Poctivě jsem desítky minut procházela recenze společnosti na Facebooku a Googlu. A mnohé konkurenční firmy by jim mohly závidět. Lidé pějí ódy na chutnost jídel, nadšeně kvitují, že se takřka neopakují, a mnozí je označují za nápaditá a inspirativní. Slova chvály se týkají i kurýrních služeb a někteří také uvádějí, že díky dietě skutečně zhubli.

Kritikové mezi klienty takřka nejsou, jedna ze zákaznic jen uvádí, že cena jídel je trochu vyšší, což ji odradilo od pokračování v odebírání. 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Dietafit recenze

Vyberte si podle chuti i energetické hodnoty

Kdy zvažovat Dietafit?

Hledáte krabičky, které se přizpůsobí různým stravovacím stylům, a navíc potěší příznivou cenou? Najdete je u DietaFit.

Jestliže ale hledáte společnost, která více myslí i na nejrůznější omezení ve stravování, možná spíše uspějete u Zdravé stravování.

Proč jsem vybrala Dietafit?

Protože společnost Dietafit nabízí pestrou škálu programů. Vybírat můžete mezi variantami Fit, Fit Office, Vegetarian, Low Carb, Slow Carb a Keto. Kromě toho si pak program ještě více přizpůsobíte zvolením požadované energetické hodnoty. Díky tomu můžete snadněji dosáhnout svých cílů. Firma potěší i vlastní výrobou některých surovin a také koření. Jak aktuální jídelníček vypadá, zjistíte jednoduše na webu.

Většina programů sestává z pěti chodů, k dispozici je pak i varianta se třemi jídly denně. Stejně jako u většiny podobných společností platí i zde pravidlo, že čím delší odběr jídel zvolíte, tím lepší budete mít cenu. Dostat se tak můžete i na sumu 270 Kč za pět jídel denně, což je jedna z nejpříznivějších cen na trhu v Ostravě vůbec. V závislosti na místě doručení si pak možná budete muset něco málo připlatit za dopravu.

Pokud máte silnou alergii na ryby či ořechy, můžete si požádat o změnu jídelníčku, avšak připlatíte si 40 Kč denně navíc. Jiné změny bohužel firma neakceptuje. Někoho nejspíš nepotěší ani fakt, že nedodávají jídla na víkend.

Uživatelské recenze DietaFit

V porovnání s konkurencí je to s recenzemi klientů u DietaFit horší. Mnoho jsem jich nedohledala, pár se jich objevuje alespoň na Google. Co z nich lze vyčíst? Chuť, cena, pestrost a především dovoz jsou zákazníky chváleny. A to i některými, kdo už vyzkoušeli více krabičkových diet.

Naopak několikrát se vyskytují stížnosti na to, že jídlo, a především pak maso, bývá vysušené. Podle jedné zákaznice dříve společnost vařila lépe. Recenzí je ale opravdu málo, tak bych z nich nerada dělala velké závěry.  

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Zdravé krabičky recenze

Krabičky podle energetické hodnoty

Kdy zvažovat Zdravé krabičky?

Nezáleží vám tolik na jednotlivých ingrediencích, ale vybíráte jídla podle energetických hodnot? Mohly by vás potěšit Zdravé krabičky.

Pokud ale chcete, aby jídla vyhovovala nejrůznějším stravovacím stylům, raději se podívejte ke Zdravé stravování nebo DietaFit

Proč jsem vybrala Zdravé krabičky?

Protože společnost Zdravé krabičky nenabízí úplně klasické programy podle stravovacích stylů, ale výlučně podle energetických hodnot. Vybrat si můžete mezi 6 variantami od 5000 kJ až po 10 000 kJ a dostat až 6 jídel denně. Pokud ale nemůžete jíst z nejrůznějších důvodů ryby, ořechy nebo houby, firma vám jídelníček upraví, takže se do jisté míry přizpůsobí i vašim potřebám.

Navolit si také můžete různé kombinace jídel a objednat si pouze oběd, dopolední jídla či třeba verzi bez svačin. Netušíte, jakou energetickou hodnotu jídel zvolit? Poradit se můžete s nutričním specialistou, který je vám k dispozici zdarma (pokud si objednáte jídla na 20 a více dní).

U Zdravých krabiček se můžete stravovat od pondělí do pátku, na víkendy jídla nepřipravují. Snahou společnosti je zařazovat především sezónní a samozřejmě čerstvé a kvalitní suroviny. I přesto jsou ceny pokrmů velmi příznivé a 5 chodů denně si můžete objednat už za 289 Kč, rozvoz je pak zdarma.

Uživatelské recenze Zdravé krabičky

Mezi nevýhody můžu u Zdravých krabiček započíst recenze zákazníků, kterých jsem našla velmi, velmi málo, a to navíc jen na samotném webu společnosti, což samozřejmě není ideální. V nich lidé kladně hodnotí chuť jídel, velikost porcí i doručení, další hlásí úspěchy při hubnutí. 

Negativní komentáře se zde neobjevují, ale jak jsem zmínila, recenzí je opravdu velmi málo, což může mít vliv. 

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Popapat recenze

Individuální přístup & programy podle energetických hodnot

 

Proč jsem vybrala Popapat?

Velmi obdobným systémem jako Zdravé krabičky funguje i firma Popapat. I zde si vybíráte svůj program podle energetických hodnot od 5 000 kJ do 10 000 kJ, a to v závislosti na svém pohlaví, cílech, životním stylu nebo třeba počtu porcí, které chcete dostávat, některé varianty jich totiž nabízejí i 6 místo běžných 5. I zde si můžete nechat s vhodným výběrem poradit, společnost totiž dbá na individuální přístup k zákazníkům a snaží se být k dispozici vždy, i mimo běžnou pracovní dobu. Vašim chutím se do určité míry přizpůsobí také – vyřadit můžete ryby, ořechy a houby.

Jídla si od Popapat můžete nechat dovážet od pondělí do pátku, a to s rozvozem zdarma. Cena se za “krabičku” na celý den obsahující 5 jídel pohybuje od 289 Kč a patří určitě k příznivějším.

Co zde však trochu chybí, je více recenzí od zákazníků, kteří krabičku využívají. Pár jsem jich ale našla na samotném webu, kromě chutnosti jídel jsou lidé spokojení také s pravidelností rozvozu.

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Z krabičky recenze

Nabídka sezónních i speciálních programů

Proč jsem vybrala Z krabičky?

Pokud patříte k vybíravým strávníkům a máte specifické požadavky a představy, mohla by vás potěšit nabídka společnosti Z krabičky. V ní totiž objevíte téměř nepřeberné množství programů, z nichž mnohé se přizpůsobují různými životním stylům, situacím, ale třeba i ročním obdobím.

Najdete tu program pro celou rodinu, seniory, vegany i vegetariány, kojící maminky, se sníženým obsahem laktózy, pro sportovce, detoxikační variantu i verzi Salát+ pro letní sezónu. Na výběr jsou i různé kombinace chodů a rozhodnout se můžete i podle požadovaného počtu kalorií. Nemusíte se bát, že byste si s vhodnou volbou neporadili, k dispozici jsou vám specialisté, kteří vám se vším pomohou.

Kvůli rozmanitému výběru nemůžu uvést přesnou cenu, kterou lze očekávat, ale obecně lze říct, že za pět jídel denně zaplatíte 350 Kč a více. Potěší zde doprava zdarma. Nenašla jsem zde však ukázku aktuálního jídelníčku pro představu, jak jídla vypadají. Stejně tak chybí i informace, na jaké dny v týdnu jsou jídla připravovaná.

VÝHODY

NEVÝHODY

7) TIP: Dietní plán Ketomix recenze

Jedna z nejoblíbenějších diet se spoustou kladných recenzí

Proč jsem vybrala Ketomix?

Raději byste zkusili zhubnout pomocí keto diety? K nejznámějším firmám nabízejícím balíčky pro tuto dietu u nás patří KetoMix. Její oblíbenost dokazují stovky pozitivních recenzí zákazníků a svůj vliv na tom má jistě i fakt, že na webových stránkách je celý proces hubnutí detailně popsaný a i nováčci se v celém procesu rychle zorientují.

V první řadě si zde vybíráte z dietních plánů, které jsou rozděleny podle stupně obezity do čtyř kategorií – lehká, střední, vyšší a velmi vysoká nadváha. K dispozici vám je i BMI kalkulačka, která vám pomůže kategorii určit. Na základě toho vám jsou pak nabídnuta konkrétní jídla vhodná pro váš typ.

Vybrat si samozřejmě můžete i oblíbené balíčky. Ty jsou k dispozici ve čtyřech variantách na dobu 1-4 týdnů. Nejlevnější, týdenní balíček, vychází na 1 390 Kč a obsahuje 35 porcí jídel. Jedna porce tedy vychází v průměru na 39,70 Kč. Pro srovnání, čtyřtýdenní varianta vás vyjde na 5 390 Kč a jedna porce tak stojí 38,50 Kč.

V závislosti na tom, jaký balíček si vyberete, v něm najdete koktejly, polévky, omelety, tyčinky, kaše či třeba i pudink nebo speciální těstoviny. Čím dražší balíček si zvolíte, tím pestřejší je výběr. Podle svých preferencí si můžete navolit i příchutě koktejlů. Zdarma ke každému typu získáte i manuál, šejkr a odměrku. Zákazníci si ve velkém chválí rychlost přípravy jídel a jejich chuť.

Mezi nevýhodami pak můžu zmínit to, že spousta jídel jako kaše či polévky jsou k zakoupení jen v množství 10 kusů a více od jedné příchutě a není tak možné vyzkoušet například více druhů příchutí po jednom kusu.

su.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta Ostrava: jaká je situace?

Poměrně široký výběr společností nabízejících krabičkovou dietu a zajímavý výběr stravovacích programů, tak by se dala ve zkratce charakterizovat situace v Ostravě. Nebude tu problém najít vhodnou variantu pro zastánce nejrůznějších výživových stylů, ale ani pro diabetiky, alergiky či kojící maminky. Výhodou zde je, že pokud vám jedna společnost nebude vyhovovat, můžete ihned vyzkoušet jinou. Oproti některým dalším městům, jako je Praha nebo Brno, tu však najdeme nevýhodu spočívající v tom, že zde firmy připravují v naprosté většině jídla jen na všední dny a v sobotu a v neděli tedy jste odkázáni na sebe.

7 tipů, jak vybrat krabičkovou dietu

Na první pohled vypadá nabídka společností vlastně podobně, ale rozdíly mohou být velké. Přeci jen jde o to, co budete každý den a celý den jíst, a tak se vyplatí vybírat pečlivě. Jaké parametry zvážit?

1) Typ programu

Nejprve je třeba si ujasnit, co od krabičky očekáváte. Chcete výrazně zhubnout, doladit postavu do plavek, nebo jste s váhou spokojeni a hledáte jen plnohodnotné stravování bez práce? Pro všechny tyto varianty existují programy krabičkových diet. Stejně tak si můžete vybírat podle toho, jestli preferujete masová jídla nebo vegetariánská, řada programů zohledňuje také alergie, diabetes i aktuální životní situaci (například kojení). Jestliže si nevíte rady s tím, jaký program vybrat, obraťte se s žádostí o radu přímo na vybranou společnost, některé nabízí také kalkulačky, které vám s výběrem poradí.


2) Energetická hodnota

S prvním bodem souvisí i tento a opět se odvíjí od vašich cílů a očekávání, ale také váhy, výšky, pohlaví a životního stylu. Pokud byste si s energetickou hodnotou nevěděli vůbec rady, zvažte konzultaci s profesionálním poradcem.


3) Kvalita surovin

I když důraz na kvalitu zmiňuje hromada společností nabízejících krabičkové diety, některé jdou přeci jen trochu dál a zahrnují sezónní potraviny v bio kvalitě a od lokálních farmářů. Často se však tento faktor promítá do ceny a záleží zcela na vašem postoji a prioritách.


4) Počet porcí

Většina společností nabízí dietu zahrnující pět porcí jídla na den, v některých případech ale může být počet porcí menší, případně si množství můžete sami vybrat a upravit. Vyplatí se ale sledovat nejen počet, ale i gramáž.


5) Hodnocení zákazníků

O dané dietě toho hodně prozradí i recenze těch, kdo ji vyzkoušeli. Hodnocení chuti jídel je samozřejmě do velké míry individuální záležitostí, ale množství pochvalných nebo naopak nepříliš příznivých reakcí může také o lecčems vypovídat. Lidé také hodnotí kvalitu jídel, četnost opakování i celkový přístup společnosti.


6) Cena

Je jasné, že i cena bude pro spoustu z vás hrát důležitou roli. Lišit se může u jednotlivých firem až o desítky korun denně, což je ve finálních počtech výrazný rozdíl. Jenže od ceny se často odvíjí i kvalita a záleží na vás, jak nároční v tomto ohledu jste. Samozřejmě je ale možné najít i rozumný kompromis.


7) Dovoz

Společnosti se liší i systémem rozvozu. Některé jej nabízejí zdarma, jiné si účtují nemalé částky. Ve většině případů je také možné osobní vyzvednutí, záleží však na vašich časových možnostech. Rozdíl může být také v tom, zda firma dováží jídla denně, nebo obden. V prvním případě je zaručena maximální čerstvost, druhá varianta může být o něco praktičtější.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší krabičkovou dietu? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Dokáže se dieta přizpůsobit vašemu cíli a životnímu stylu?ano
✅ Zohledňuje vaše specifické požadavky?ano
✅ Je společnost dostatečně transparentní vzhledem ke kvalitě a čerstvosti jídel?ano
✅ Jsou s dietou spokojeni ostatní zákazníci?ano

Často kladené otázky

Odpověď na tuto otázku samozřejmě není úplně jednoznačná a odvíjí se od vašeho očekávání a preferencí. Na základě mého srovnání vám ale s klidným srdcem můžu doporučit Zdravé stravování, Diet Fresh Menu a Dietafit, které obstály v hlavních parametrech.

Individuální úpravy jídelníčku jsou ve většině případů možné, vždy je ale třeba domluvit se přímo s danou společností, která vám nevyhovující jídla nahradí jinými.

Spousta společností má na svém webu ukázku jídelníčků, často jsou doplněné i o fotografie pro představu. Fotky jídel můžete najít i v některých recenzích zákazníků.

4.7/5 - (15 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář