Nejlepší krabičková dieta Praha 2023 - recenze


Vítěz testu

Jídelníček podle algoritmu


Výběr redakce

 Obrovské množství programů pro každého


Oblíbená volba

Společnost s příjemnými cenami a zajímavým příběhem


Další na zvážení

Zdravě, kvalitně a klidně i vegetariánsky

Krabickova Dieta Praha

Touha zhubnout, nedostatek času na přípravu jídla, hektický životní styl, nechuť k vaření – to vše mohou být důvody k tomu rozhodnout se pro krabičkovou dietu. Pokud si i vy chcete trochu usnadnit život a začít se navíc stravovat zdravěji, bude vám tento článek kompletním průvodcem po nejlepších společnostech nabízejících tuto službu.

Jedná o stravování, kdy vám jídla (většinou) na celý den přiveze vybraná společnost, nejčastěji den předem. Jídelníček je sestaven podle zásad zdravého a vyváženého stravování tak, aby vám pomohl zhubnout, nabrat svaly nebo třeba jen udržovat vaši postavu v kondici. Krabičkovou dietu proto nevyhledávají pouze lidé s kily navíc.

Většinou se jedná o 5 porcí jídla denně a jíst byste měli pouze je, aby se dostavil kýžený efekt. Někdy je povoleno doplnění o čerstvou zeleninu či ovoce. Setkáme se ale i s variantami s menším počtem porcí.

Většina společností nabízí několik programů, aby si zákazníci mohli vybrat podle očekávaného výsledku nebo svého stravovacího stylu. Vycházejí tak vstříc vegetariánům, ale třeba i sportovcům nebo lidem s nejrůznějšími alergiemi.

Jídelníček podle algoritmu

NutritionPro si zakládá na individuálním přístupu, s nímž společnosti pomáhá speciální algoritmus vycházející z cílů a potřeb těla zákazníků. Ten se stará o sestavení samotného jídelníčku, na složení jídel pak dohlíží certifikovaný výživový poradce. Ale základní program si samozřejmě vybíráte sami a rozhodnout se můžete pro hubnoucí, nabírací, udržovací nebo Office Pack variantu. Aktuálně si však není možné jídla upravit podle svého stravovacího stylu a vegani, vegetariáni i zastánci low-carb tak mají smůlu.

Těšit se můžete na jídla připravovaná z prémiových surovin od českých dodavatelů, a to na 6 dní v týdnu. Někteří zákazníci si chválí i to, že společnost zahrnuje také nevšední či exotická jídla a potraviny. Dovážena jsou obden, což je v mnoha ohledech praktické. Potěší i rozvoz po Praze zdarma, za samotná jídla si už ale ve srovnávní s některými dalšími krabičkovými dietami trochu připlatíte. Ceny začínají na 415 Kč za den.

VÝHODY

NEVÝHODY

Obrovské množství programů pro každého

Máte intoleranci na laktózu, jste vegan, sportovec nebo třeba kojící maminka? Pokud máte obavu, že v těchto případech vhodnou krabičkovou dietu nenajdete, vyvede vás z omylu společnost Zdravé stravování. Nabízí totiž hned 12 různých programů, které uspokojí lidi s nejrůznějším životním stylem i způsoby stravování, ke všem variantám si navíc můžete přidat i variantu jídelníčku bez cukru. Nevíte si rady s výběrem? Vyzkoušejte doporučovací kalkulačku.

Společnost má vlastní tým výživových poradců, který vede nutriční specialistka a zároveň zakladatelka společnosti Kateřina Šimková. Důraz je zde kladen i na kvalitu surovin, které jsou, pokud je to možné, čerstvé, v bio kvalitě a přímo od zemědělců. Jídla se také mění a nemusíte se tak bát opakování. Jak vypadají, vám ukáže fotogalerie.

Cena rozvozu je zde zdarma, respektive je započítaná už v ceně jídla. Ta navzdory kvalitám potravin není nijak vysoká a pohybuje se okolo 374 Kč za celodenní menu. Pravidelní a věrní zákazníci mají navíc slevu.

Jako negativum můžeme zmínit fakt, že si na jídlech pochutnáte pouze ve všední dny.

VÝHODY

NEVÝHODY


Společnost s příjemnými cenami a zajímavým příběhem

Kvalitní jídla z čerstvých surovin vařená pod dohledem profesionálních výživových poradců a kuchařů, která se navíc mohou pyšnit certifikátem HACCP nabízí Dieta v krabičce. K této společnosti se váže i zajímavý příběh. Založily ji totiž v roce 2001 dvě sestry, kterým v době, kdy ještě krabičkové diety byly neznámým pojmem, připravovala právě tento typ jídel babička při jejich studiu na vysoké škole, aby při zkouškovém období nenabraly kila a měly dostatek energie.

Společnost nabízí dvě varianty programů – “hubnu” a “žiju zdravě”. Každý z nich je pak k dostání ve variantě pro muže a ženy. Výběr z programů tedy není příliš bohatý a potěší spíše nenáročné strávníky, na druhou stranu si však lidé v recenzích pochvalují pestrost a chuť jídel. Na webu si můžete fotky jídel prohlédnout, to včetně jejich hodnocení od dalších zákazníků.

Firma potěší možností objednat si jídla i na sobotu (samozřejmě pak vaří i ve všední dny). Ve srovnání s konkurencí je zde poměrně příznivá i cena, kdy se můžete dostat i na 269 Kč za 5 jídel denně, připočítat je však nutné DPH a také dopravu (99 Kč + DPH) či cenu za osobní vyzvednutí. Připlatit si můžete i za odbornou konzultaci.

VÝHODY

NEVÝHODY

Zdravě, kvalitně a klidně i vegetariánsky

Svým přístupem si mnoho spokojených zákazníků získalo Nutric Bistro. V první řadě je to opravdu vysokými nároky na suroviny, z nichž jídla do krabiček připravují. Maso je v bio či farmářské kvalitě, vyhýbají se polotovarům, doslazování i zahušťování moukou a mléčnými produkty. Základem jsou čerstvé a sezónní potraviny a používány jsou jen zdravé tuky. Všechny varianty programů jsou navíc bezlepkové. V recenzích si lidé pochvalují i chutnost jídel i velikost porcí, což není u krabičkových diet úplně běžné.

Vybírat můžete ze čtyř variant programů – Whole30 pro výživový restart, LowCarb, Vegetarian a FIT. Mnohé z nich jsou vhodné i pro osoby s různými alergiemi či třeba cukrovkou. Zde si jen dejte pozor na to, že kompletní plán zahrnuje jen 2 nebo 3 jídla denně (většinou se u krabičkových diet setkáváme s 5 porcemi). Objevíme tu však i jeden velký bonus, společnost totiž nabízí jídla na celý týden včetně víkendu.

Hlavní nevýhoda Nutric Bistra spočívá v cenách, v nichž se odráží kvalita surovin a jsou tak vyšší než u některých konkurenčních společností. Za dvě jídla denně zaplatíte částku od 439 Kč při osobním odběru.

VÝHODY

NEVÝHODY

Pro ty, co hledají dobrý poměr cena/výkon

Velkým bonusem webových stránek společnosti Fitkitchen je přehlednost. Ihned zjistíte, jaké plány jsou k dispozici, u každého vidíte kalorickou hodnotu, podívat se můžete i na jídelníček a u jídel je rozepsaný příjem tuků, bílkovin a sacharidů. A pokud si jídlo objednáte, najdete na krabičce QR kód, pomocí něhož ihned zjistíte složení pokrmu.

Vybírat zde můžete z programů Super Fit, Fit, Balance, Daily a Power. Některé obsahují 3, jiné 5 porcí jídla denně. Dovoz probíhá třikrát týdně, což může být v mnoha ohledech praktické – nemusíte být doma každý den a čekat na jídlo. Plusem je zde i příznivá cena jídla, kdy se cena za den pohybuje od 308 Kč, rozvoz je navíc zdarma. Objednat si můžete jídla i na sobotu, na neděli však už nevaří.

Když se podíváme na recenze společnosti, najdeme spoustu příznivých reakcí. Lidé jídla hodnotí i po srovnání s konkurencí velmi kladně a potěšila i skeptické uživatele. Někteří však upozorňují na opakující se suroviny a potíže se změnami objednávek.

VÝHODY

NEVÝHODY

Nespočet programů podle pohlaví i cílů

Za projektem Vitalbox stojí osobní fitness trenéři a poradci v oblasti zdravé výživy Jakub a Eva Krausovi. Díky svým zkušenostem vědí, jak moc je otázka stravování individuální záležitostí a snaží se tak ke svým zákazníkům také přistupovat. Najdete si tu tak jídelníček šitý téměř na míru. Vybírat můžete z mnoha programů, v nabídce jsou hubnoucí, nabírací, udržovací, sacharidové, premium i mama program. Různé varianty jsou pro ženy a muže, objednat si můžete i jen některý z chodů. K náhledu je tu aktuální jídelníček, někomu však mohou chybět fotografie jídel.

Mezi výhody musíme zařadit vaření jídel na každý den včetně víkendu. I cenově se Vitalbox pohybuje poměrně příznivě a denní porce začíná na 340 Kč. Ovšem připlatíte si za vyřazení některých potravin, eko balení i dovoz, který vás vyjde na 99 Kč. Recenzí k Vitalboxu od zákazníků mnoho není, ale vesměs se jedná o příznivé reakce hodnotící kladně pestrost i kvalitu jídel, obzvlášť moučníků.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta pro nenáročné

Sleva 5% s tímto slevovým kódem: PMX-dLQ54e

Zatímco spousta konkurenčních firem se předbíhá v množství nabízených programů a upravuje jídelníčky pro různé skupiny lidí, Ježkovy krabičky jsou v tomto směru pojaty jednoduše a nabízejí dvě varianty – pro muže a pro ženy. Zahrnují 5 porcí jídla denně, zvolit si pak můžete i menší počet porcí nebo jen vybrané chody. V nabídce je i verze pro vegetariány, o alergiích či intolerancích se web nezmiňuje.

Velkým pozitivem je zde cena, kdy vás denní zásoba jídel vyjde třeba i na 310 Kč (při osobním odběru a variantě pro ženy). Za dovoz si připlatíte 40 Kč, což je určitě přijatelná částka. Jako plus můžeme zmínit i vesměs příznivé hodnocení zákazníků, kteří si chuť jídel povětšinou pochvalují.

Bohužel však web neinformuje podrobněji o tom, jak je jídelníček sestavován ani o kvalitě surovin.

VÝHODY

NEVÝHODY

Eco-friendly krabičky & strava bez cukru a lepku

Low-carb jídla bez cukru, lepku a v případě paleo diety i bez laktózy nabízí společnost Mychef Kitchen. Web i celý přístup je velmi moderní a zohledňuje i aktuální stravovací trendy, což může být pro mnoho lidí plusem. Na výběr je tu 5 různých programů – Healthy Balance, Keto, Paleo, Vege a Pesce. U každého si pak zvolíte požadovanou kalorickou hodnotu. Ve všech případech se jedná o pětichodové menu, které si můžete nechat dovážet na 6 dní v týdnu. Podle recenzí zákazníků je navíc jídlo opravdu velmi chutné a kvalitní.

Ve srovnání s mnoha obdobnými společnostmi je tato o krok dál v oblasti ekologie. Nabízí totiž jídla v kompostovatelných krabičkách z biologicky rozložitelných materiálů.

Menším problémem zde však pro někoho může být cena, která se pohybuje okolo 500 Kč za den a připočítat je k ní nutné ještě rozvoz.

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní a zdravá jídla pro každého

Ať už patříte mezi vegetariány, diabetiky, máte alergii na lepek či laktózu, kojíte nebo trpíte onemocněním jater, u ABC diety najdete program podle svých potřeb. O jeho vyváženost a vhodnost se stará nutriční specialista, pro jídla jsou použity bio potraviny bez dochucovadel a náhražek a pro přípravu je upřednostňována pára. Celý proces je na webu pěkně a podrobně popsán, což je velmi sympatické.

S výběrem vhodného programu vám poradí nutriční terapeutka zdarma. Denně můžete dostávat 2-6 porcí jídla v závislosti na zvoleném programu. Ceny se zde pohybují od 349 Kč za pět porcí v klasickém režimu hubnutí, je však třeba připočítat ještě cenu za vyzvednutí či dovoz, ta činí 100 Kč. V neděli se bez ABC diety budete muset obejít, jídla nabízejí pouze od pondělí do soboty.

Bohužel však k této krabičkové dietě nenajdeme mnoho recenzí uživatelů a i ty uvedené přímo na webu společnosti jsou spíše staršího data, takže je nelze brát úplně směrodatně.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta přehledně a ekologicky

Velmi zajímavý výběr programů nabízí i společnost Chutná dieta. Zohledňuje v nich pohlaví, běžnou denní pohybovou aktivitu i nastavené cíle. S výběrem vhodné varianty zde pomůže kalkulačka. Jídelníček jsou schopni upravit podle individuálních požadavků a vše má na starost nutriční specialista. Pokud máte ekologické cítění, potěší vás, že jako jedna z mála společností u nás nabízí firma eko balení pokrmů, a to formou vratných obalů na výměnu.

Oceňujeme také přehledný ceník, kdy ihned vidíte, na kolik vás ta která varianta diety vyjde. Cena za 5 jídel denně se zde pohybuje od 350 Kč. Dostanete také dopravu zdarma, pokud si objednáte jídla na alespoň 6 dní v týdnu (na neděli jídla nepřipravují). Jako věrný zákazník se pak můžete těšit na odměnu, například v podobě fresh nápoje zdarma.

Jednou z mála nevýhod jinak slibného programu je nedostatek recenzí zákazníků mimo web, které by potvrdily chutnost jídel i kvalitu servisu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedna z nejoblíbenějších diet se spoustou kladných recenzí

Raději byste zkusili zhubnout pomocí keto diety? K nejznámějším firmám nabízejícím balíčky pro tuto dietu u nás patří KetoMix. Její oblíbenost dokazují stovky pozitivních recenzí zákazníků a svůj vliv na tom má jistě i fakt, že na webových stránkách je celý proces hubnutí detailně popsaný a i nováčci se v celém procesu rychle zorientují.

V první řadě si zde vybíráte z dietních plánů, které jsou rozděleny podle stupně obezity do čtyř kategorií – lehká, střední, vyšší a velmi vysoká nadváha. K dispozici vám je i BMI kalkulačka, která vám pomůže kategorii určit. Na základě toho vám jsou pak nabídnuta konkrétní jídla vhodná pro váš typ.

Vybrat si samozřejmě můžete i oblíbené balíčky. Ty jsou k dispozici ve čtyřech variantách na dobu 1-4 týdnů. Nejlevnější, týdenní balíček, vychází na 1 390 Kč a obsahuje 35 porcí jídel. Jedna porce tedy vychází v průměru na 39,70 Kč. Pro srovnání, čtyřtýdenní varianta vás vyjde na 5 390 Kč a jedna porce tak stojí 38,50 Kč.

V závislosti na tom, jaký balíček si vyberete, v něm najdete koktejly, polévky, omelety, tyčinky, kaše či třeba i pudink nebo speciální těstoviny. Čím dražší balíček si zvolíte, tím pestřejší je výběr. Podle svých preferencí si můžete navolit i příchutě koktejlů. Zdarma ke každému typu získáte i manuál, šejkr a odměrku. Zákazníci si ve velkém chválí rychlost přípravy jídel a jejich chuť.

Mezi nevýhodami pak můžeme zmínit to, že spousta jídel jako kaše či polévky jsou k zakoupení jen v množství 10 kusů a více od jedné příchutě a není tak možné vyzkoušet například více druhů příchutí po jednom kusu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta Praha: jaká je situace?

Praha má oproti dalším městům v Česku v oblasti krabičkových diet samozřejmě obrovskou výhodu. Najdeme zde největší množství společností, řada z nich působí pouze v hlavním městě a nebo zde nabízejí výhodu v podobě dopravy zdarma. Právě široké možnosti výběru jsou zde hlavním plusem a je tak velká šance, že najdete společnost a dietu přesně podle svých představ. A pokud se napoprvé netrefíte, není problém hledat dál a vyzkoušet další varianty.

8 tipů, jak vybrat krabičkovou dietu

Na první pohled vypadá nabídka společností vlastně podobně, ale rozdíly mohou být velké. Přeci jen jde o to, co budete každý den a celý den jíst, a tak se vyplatí vybírat pečlivě. Jaké parametry zvážit?

1) Typ programu

Nejprve je třeba si ujasnit, co od krabičky očekáváte. Chcete výrazně zhubnout, doladit postavu do plavek, nebo jste s váhou spokojeni a hledáte jen plnohodnotné stravování bez práce? Pro všechny tyto varianty existují programy krabičkových diet. Stejně tak si můžete vybírat podle toho, jestli preferujete masová jídla nebo vegetariánská, řada programů zohledňuje také alergie, diabetes i aktuální životní situaci (například kojení). Jestliže si nevíte rady s tím, jaký program vybrat, obraťte se s žádostí o radu přímo na vybranou společnost, některé nabízí také kalkulačky, které vám s výběrem poradí.


2) Energetická hodnota

S prvním bodem souvisí i tento a opět se odvíjí od vašich cílů a očekávání, ale také váhy, výšky, pohlaví a životního stylu. Pokud byste si s energetickou hodnotou nevěděli vůbec rady, zvažte konzultaci s profesionálním poradcem.


3) Kvalita surovin

I když důraz na kvalitu zmiňuje hromada společností nabízejících krabičkové diety, některé jdou přeci jen trochu dál a zahrnují sezónní potraviny v bio kvalitě a od lokálních farmářů. Často se však tento faktor promítá do ceny a záleží zcela na vašem postoji a prioritách.


4) Počet porcí

Většina společností nabízí dietu zahrnující pět porcí jídla na den, v některých případech ale může být počet porcí menší, případně si množství můžete sami vybrat a upravit. Vyplatí se ale sledovat nejen počet, ale i gramáž.


5) Hodnocení zákazníků

O dané dietě toho hodně prozradí i recenze těch, kdo ji vyzkoušeli. Hodnocení chuti jídel je samozřejmě do velké míry individuální záležitostí, ale množství pochvalných nebo naopak nepříliš příznivých reakcí může také o lecčems vypovídat. Lidé také hodnotí kvalitu jídel, četnost opakování i celkový přístup společnosti.


6) Cena

Je jasné, že i cena bude pro spoustu z vás hrát důležitou roli. Lišit se může u jednotlivých firem až o desítky korun denně, což je ve finálních počtech výrazný rozdíl. Jenže od ceny se často odvíjí i kvalita a záleží na vás, jak nároční v tomto ohledu jste. Samozřejmě je ale možné najít i rozumný kompromis.

7) Dovoz

Společnosti se liší i systémem rozvozu. Některé jej nabízejí zdarma, jiné si účtují nemalé částky. Ve většině případů je také možné osobní vyzvednutí, záleží však na vašich časových možnostech. Rozdíl může být také v tom, zda firma dováží jídla denně, nebo obden. V prvním případě je zaručena maximální čerstvost, druhá varianta může být o něco praktičtější.

8) Počet dní

Jen málo firem chystá krabičky na všechny dny včetně víkendu, některé nabízejí alespoň sobotní porce. Záleží na vás, zda si o víkendu dopřejete jídla podle sebe, nebo se obáváte, že byste se mohli “utrhnout ze řetězu”.

Často kladené otázky

Odpověď na tuto otázku samozřejmě není úplně jednoznačná a odvíjí se od vašeho očekávání a preferencí. Na základě našeho srovnání vám ale s klidným srdcem můžeme doporučit Zdravé stravování, Dietu v krabičce a Nutric Bistro, které obstály v hlavních parametrech.

Individuální úpravy jídelníčku jsou ve většině případů možné, vždy je ale třeba domluvit se přímo s danou společností, která vám nevyhovující jídla nahradí jinými.

Spousta společností má na svém webu ukázku jídelníčků, často jsou doplněné i o fotografie pro představu. Fotky jídel můžete najít i v některých recenzích zákazníků.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (16 votes)