Nejlepší krabičková dieta Brno 2024 – recenze, zkušenosti

Shrnutí: Abyste si z široké nabídky krabičkových diet vybrali správně, ujasněte si své cíle a očekávání. Pokud patříte k nenáročným strávníkům, máte možností spoustu, ale řada společností vám vyjde vstříc i s ohledem na nejrůznější stravovací styly a omezení, jen je třeba vybírat pečlivěji. Přihlédněte i k ceně, která se může lišit i o desítky korun za den, což v celkovém součtu není málo. Zde jsou mé tipy:

A co dalšího se dočtete? Podívám se blíže i na další krabičkové diety v Brně, přihodím cenné rady k výběru a zodpovím nejčastější dotazy. 


Výběr redakce

Zdravé stravování

Kdy vybrat Zdravé stravování?

Rádi si vybíráte z velkého množství programů nebo máte specifické požadavky? Zdravé stravování si s tím poradí.


Oblíbená volba

Dieta v krabičce

Kdy vybrat Dietu v krabičce?

Uvítáte možnost mít „navařeno“ i na sobotu a nepatříte k náročným, co se výběru z programů týče? Zkuste to u Diety v krabičce.


Další na zvážení

Zdravé krabičky

Kdy vybrat Zdravé krabičky?

Nepotřebujete si vybírat podle stravovacích stylů nebo chuti a stačí vám zvolit si podle výživových hodnot? Zkuste Zdravé krabičky.


Další na zvážení

Popapat

Kdy vybrat Popapat?

Pokud hledáte společnost, která si zakládá na individuálním přístupu k zákazníkům, může pro vás být vhodnou volbou právě Popapat. 

Krabickova Dieta Brno

Touha zhubnout, nedostatek času na přípravu jídla, hektický životní styl, nechuť k vaření – to vše mohou být důvody k tomu rozhodnout se pro krabičkovou dietu. Pokud si i vy chcete trochu usnadnit život a začít se navíc stravovat zdravěji, bude vám tento článek kompletním průvodcem po nejlepších společnostech nabízejících tuto službu v Brně. 

Jedná o stravování, kdy vám jídla (většinou) na celý den přiveze vybraná společnost, nejčastěji den předem. Jídelníček je sestaven podle zásad zdravého a vyváženého stravování tak, aby vám pomohl zhubnout, nabrat svaly nebo třeba jen udržovat vaši postavu v kondici. Krabičkovou dietu proto nevyhledávají pouze lidé s kily navíc. 

Většinou se jedná o 5 porcí jídla denně a jíst byste měli pouze je, aby se dostavil kýžený efekt. Někdy je povoleno doplnění o čerstvou zeleninu či ovoce. Setkáte se ale i s variantami s menším počtem porcí. 

Většina společností nabízí několik programů, aby si zákazníci mohli vybrat podle očekávaného výsledku nebo svého stravovacího stylu. Vycházejí tak vstříc vegetariánům, ale třeba i sportovcům nebo lidem s nejrůznějšími alergiemi. 

1) Zdravé stravování recenze

Obrovské množství programů pro každého

Kdy zvažovat Zdravé stravování?

Rádi si vybíráte z velkého množství programů nebo máte specifické požadavky? Zdravé stravování si s tím poradí.

Cena je však v porovnání s některými konkurenčními firmami o něco vyšší, příznivěji vychází třeba Zdravé krabičky nebo Dieta v krabičce

Proč jsem vybrala Zdravé stravování?

Protože pokud máte obavu, že jako vegan, sportovec, kojící maminka nebo třeba s intolerancí na laktózu vhodnou krabičkovou dietu nenajdete, vyvede vás z omylu společnost Zdravé stravování. Nabízí totiž hned 12 různých programů, které uspokojí lidi s nejrůznějším životním stylem i způsoby stravování, ke všem variantám si navíc můžete přidat i variantu jídelníčku bez cukru. Nevíte si rady s výběrem? Vyzkoušejte doporučovací kalkulačku.

Společnost má vlastní tým výživových poradců, který vede nutriční specialistka a zároveň zakladatelka společnosti Kateřina Šimková. Důraz je zde kladen i na kvalitu surovin, které jsou, pokud je to možné, čerstvé, v bio kvalitě a přímo od zemědělců. Jídla se také mění a nemusíte se tak bát opakování. Jak vypadají, vám ukáže fotogalerie.

Cena rozvozu je zde zdarma, respektive je započítaná už v ceně jídla. Ta navzdory kvalitám potravin není nijak vysoká a pohybuje se okolo 374 Kč za celodenní menu. Pravidelní a věrní zákazníci mají navíc slevu.

Jako negativum můžu zmínit fakt, že si na jídlech pochutnáte pouze ve všední dny.

Uživatelské recenze Zdravé stravování

Informace od samotné společnosti jsou jedna věc, zkušenosti strávníků věc druhá. A tak jsem se vydala prozkoumat recenze na firmy.cz nebo Facebook. A podle nich vás tato dieta nezklame. Lidé si jídla ve velkém chválí, a to dokonce i ti, kdo němeli valná očekávání. Nadšení jsou z jejich pestrosti i chutnosti a líbí se jim čerstvost surovin.

Našlo se ale i pár strávníků, kteří jídla považují za příliš kořeněná a přesolená. A pár stížností padlo i na kurýrní služby. 

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Dieta v krabičce recenze

Společnost s příjemnými cenami a zajímavým příběhem

Kdy zvažovat Dietu v krabičce?

Uvítáte možnost mít „navařeno“ i na sobotu a nepatříte k náročným, co se výběru z programů týče? Zkuste to u Diety v krabičce.

Pokud ale potřebujete zohlednit různá omezení nebo stravovací styly, spíše uspějete u Zdravého stravování.

Proč jsem vybrala Dietu v krabičce?

Protože Dieta v krabičce nabízí kvalitní jídla z čerstvých surovin vařená pod dohledem profesionálních výživových poradců a kuchařů, která se navíc mohou pyšnit certifikátem HACCP. K této společnosti se váže i zajímavý příběh. Založily ji totiž v roce 2001 dvě sestry, kterým v době, kdy ještě krabičkové diety byly neznámým pojmem, připravovala právě tento typ jídel babička při jejich studiu na vysoké škole, aby při zkouškovém období nenabraly kila a měly dostatek energie.

Společnost nabízí dvě varianty programů – “hubnu” a “žiju zdravě”. Každý z nich je pak k dostání ve variantě pro muže a ženy. Výběr z programů tedy není příliš bohatý a potěší spíše nenáročné strávníky, na druhou stranu si však lidé v recenzích pochvalují pestrost a chuť jídel. Na webu si můžete fotky jídel prohlédnout, to včetně jejich hodnocení od dalších zákazníků.

Firma potěší možností objednat si jídla i na sobotu (samozřejmě pak vaří i ve všední dny). Zde ale pozor, pro Brno platí, že společnost nedováží jídla na pondělí. Ve srovnání s konkurencí je tu poměrně příznivá cena, kdy se můžete dostat i na 269 Kč za 5 jídel denně, připočítat je však nutné DPH a také dopravu (120 Kč + DPH). Připlatit si můžete i za odbornou konzultaci.

Uživatelské recenze Diety v krabičce

Desítky minut jsem věnovala procházení zkušeností strávníků na Googlu a po jejich přečtení můžu tuto společnost s klidným svědomím doporučit. Lidé jsou nadšení z pestrosti a složení jídel, mnozí uvádějí, že díky krabičkám skutečně zhubli. A společnost sklízí úspěch i u těch, kdo už pár krabičkových diet vyzkoušeli. Oceňována je mimo jiné také komunikace a doprava.

Negativa se objevují zřídka, ale našly se i výjimky, které jídla příliš neoslovila. 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Zdravé krabičky recenze

Krabičky podle energetické hodnoty

Kdy zvažovat Zdravé krabičky?

Nepotřebujete si vybírat podle stravovacích stylů nebo chuti a stačí vám zvolit si podle výživových hodnot? Zkuste Zdravé krabičky.

O víkendech už ale vše bude na vás. Například Dieta v krabičce vás ale nakrmí alespoň v sobotu.

Proč jsem vybrala Zdravé krabičky?

Protože společnost Zdravé krabičky nenabízí úplně klasické programy podle stravovacích stylů, ale výlučně podle energetických hodnot. Vybrat si můžete mezi 6 variantami od 5000 kJ až po 10 000 kJ a dostat až 6 jídel denně. Pokud ale nemůžete jíst z nejrůznějších důvodů ryby, ořechy nebo houby, firma vám jídelníček upraví, takže se do jisté míry přizpůsobí i vašim potřebám.

Navolit si také můžete různé kombinace jídel a objednat si pouze oběd, dopolední jídla či třeba verzi bez svačin. Netušíte, jakou energetickou hodnotu jídel zvolit? Poradit se můžete s nutričním specialistou, který je vám k dispozici zdarma (pokud si objednáte jídla na 20 a více dní).

U Zdravých krabiček se můžete stravovat od pondělí do pátku, na víkendy jídla nepřipravují. Snahou společnosti je zařazovat především sezónní a samozřejmě čerstvé a kvalitní suroviny. I přesto jsou ceny pokrmů velmi příznivé a 5 chodů denně si můžete objednat už za 289 Kč, rozvoz je pak zdarma.

Uživatelské recenze Zdravé krabičky

Když se podívám na konkurenci, zdá se, že lidé rádi kladně ohodnotí krabičkové diety, pokud jsou s nimi spokojení. Proto je škoda, že dostupných referencí na Zdravé krabičky jsem našla jen velmi malé množství. A to na samotném webu firmy, což není úplně optimální situace. Na druhou stranu je ale třeba říct, že hodnocení jsou velmi kladná a lidé oceňují vedle chutnosti třeba i velikost porcí, což není zrovna běžné. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Popapat recenze

Individuální přístup & programy podle energetických hodnot

Kdy zvažovat Popapat?

Pokud hledáte společnost, která si zakládá na individuálním přístupu k zákazníkům, může pro vás být vhodnou volbou právě Popapat. 

Stejně jako v případě některých dalších společností si tu ale neobjednáte jídla na víkend. Třeba Dieta v krabičce vaří i na sobotu.

Proč jsem vybrala Popapat?

Protože podobně jako u Zdravých krabiček si i u Popapat vybíráte svůj program podle energetických hodnot od 5 000 kJ do 10 000 kJ, a to v závislosti na svém pohlaví, cílech, životním stylu nebo třeba počtu porcí, které chcete dostávat, některé varianty jich totiž nabízejí i 6 místo běžných 5.

I zde si můžete nechat s vhodným výběrem poradit, společnost totiž dbá na individuální přístup k zákazníkům a snaží se být k dispozici vždy, i mimo běžnou pracovní dobu. Vašim chutím se do určité míry přizpůsobí také – vyřadit můžete ryby, ořechy a houby. 

Jídla si od Popapat můžete nechat dovážet od pondělí do pátku, a to s rozvozem zdarma. Cena se za “krabičku” na celý den obsahující 5 jídel pohybuje od 289 Kč a patří určitě k příznivějším. 

Uživatelské recenze Popapat

Poté, co jsem procházela recenze na Googlu, můžu říct, že tato společnost stojí minimálně za zvážení. Mnohé strávníky v dobrém slova smyslu překvapila, i když od krabičkové diety mnoho nečekali. Ocenují, že jsou jídla dobře ochucená a příliš se neopakují, někteří zmiňují i dobrou komunikaci se společností. 

Pár komentářů však kritizuje velikost porcí, které by podle nich odpovídaly spíše dětským. 

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Dieta z fitness centra

Proč jsem vybrala Pepegym?

Krabičky Pepegym jsou ryze brněnským projektem a vznikly nejprve pouze pro klienty fitness centra Pepegym. Protože se u nich dostavily kýžené výsledky, začali chtít krabičky i další lidé a prodej se tak rozjel.

Nabídka programů i celkový servis jsou zde velmi zajímavé a vycházejí zákazníkům vstříc. Vaří totiž na všechny dny v týdnu včetně víkendu a výjimkou nejsou ani státní svátky.

Na výběr je hned šest programů – hubnoucí, udržovací, nabírání svalové hmoty, sacharidové vlny, individuální program například bez masa či laktózy a objednat si můžete také pouze konkrétní jídla (např. oběd). S vhodným sestavením jídelníčku vám může pomoci i specialista na osobní schůzce.

To trochu komplikuje finální cenu diety, neboť se může lišit právě podle osobních požadavků a úprav a samozřejmě také podle zvoleného programu. Abychom uvedli alespoň orientační cenu, za 5 jídel zaplatíte částku od 340 Kč. Jídla si můžete zdarma vyzvednout, nebo nechat za menší poplatek dovézt.

Trochu mi zde chybí jen recenze zákazníků, ty dohledatelné se většinou týkají přidružené restaurace této společnosti.

VÝHODY

NEVÝHODY

6) DietFreshMenu recenze

Originální dieta s domácím jídlem

Proč jsem vybrala DietFreshMenu?

DietFreshMenu je v mnoha ohledech v porovnání s konkurencí originální. V jejich krabičkách najdete velké množství produktů, které si sami vyrábí, jako například domácí šunku, těstoviny, lučinu, pudinky, kokosové mléko a řadu dalších. Co nevyrobí sami, objednávají u domácích dodavatelů. Velký důraz klade i na čerstvost a nevaří například z mraženého masa. Jistou odlišnost najdete i v názvech programů. Vybírat můžete mezi variantami “Hubnutí”, “Něco mezi” a “Udržení váhy”.

Pokud byste čekali, že si kvůli domácím surovinám za jídlo připlatíte, nejspíš budete mile překvapeni. Dostat se tu s pěti jídly za den můžete i na 340 Kč, s rozvozem o 15 Kč denně více, což je stále příznivá cena. Hlavní mínus tak spočívá v tom, že nevaří na víkendy.

VÝHODY

NEVÝHODY

Dieta s podrobným popisem

Proč jsem vybrala Easydiet?

Pokud se toho chcete o fungování diety dozvědět opravdu hodně, potěší vás stránky Easydiet, které celý proces hubnutí popisují opravdu dopodrobna. U jídelníčku najdete celkovou energetickou hodnotu jídel i množství bílkovin, tuků a sacharidů, dobře popsané jsou i jednotlivé programy. Těch je tu na výběr hned několik – Klasik, nevšední varianta Gurmán, Vegetarián, Celiatik, Diabetik, Rychlá dieta a také verze pro kojící maminky. Vybrat si pak můžete i podle počtu kalorií.

Dalšími výhodami Easydiet je příprava jídel na celý týden včetně víkendu, rozvoz třikrát týdně, takže nemusíte na kurýra čekat každý den, a také rozvoz po Brně zdarma. Ani cenou zde nebudete zklamaní, za celodenní jídlo zaplatíte částku od 290 Kč.

Kromě několika příběhů lidí na webu společnosti však nenajdete mnoho recenzí, což je zde jedno z mála negativ.

VÝHODY

NEVÝHODY

Jedna z nejoblíbenějších diet se spoustou kladných recenzí

Proč jsem vybrala Ketomix?

Raději byste zkusili zhubnout pomocí keto diety? K nejznámějším firmám nabízejícím balíčky pro tuto dietu u nás patří KetoMix. Její oblíbenost dokazují stovky pozitivních recenzí zákazníků a svůj vliv na tom má jistě i fakt, že na webových stránkách je celý proces hubnutí detailně popsaný a i nováčci se v celém procesu rychle zorientují.

V první řadě si zde vybíráte z dietních plánů, které jsou rozděleny podle stupně obezity do čtyř kategorií – lehká, střední, vyšší a velmi vysoká nadváha. K dispozici vám je i BMI kalkulačka, která vám pomůže kategorii určit. Na základě toho vám jsou pak nabídnuta konkrétní jídla vhodná pro váš typ.

Vybrat si samozřejmě můžete i oblíbené balíčky. Ty jsou k dispozici ve čtyřech variantách na dobu 1-4 týdnů. Nejlevnější, týdenní balíček, vychází na 1 390 Kč a obsahuje 35 porcí jídel. Jedna porce tedy vychází v průměru na 39,70 Kč. Pro srovnání, čtyřtýdenní varianta vás vyjde na 5 390 Kč a jedna porce tak stojí 38,50 Kč.

V závislosti na tom, jaký balíček si vyberete, v něm najdete koktejly, polévky, omelety, tyčinky, kaše či třeba i pudink nebo speciální těstoviny. Čím dražší balíček si zvolíte, tím pestřejší je výběr. Podle svých preferencí si můžete navolit i příchutě koktejlů. Zdarma ke každému typu získáte i manuál, šejkr a odměrku. Zákazníci si ve velkém chválí rychlost přípravy jídel a jejich chuť.

Mezi nevýhodami pak můžu zmínit to, že spousta jídel jako kaše či polévky jsou k zakoupení jen v množství 10 kusů a více od jedné příchutě a není tak možné vyzkoušet například více druhů příchutí po jednom kusu.

VÝHODY

NEVÝHODY

Krabičková dieta Brno: jaká je situace?

V jihomoravské metropoli je, podobně jako v Praze, na výběr hned několik společností dodávajících krabičkovou dietu a možnosti jsou tak široké, ať už jsou vaše preference jakékoliv. I pokud trpíte alergiemi nebo zastáváte určitý výživový styl, neměl by tu být problém najít tu pravou variantu.

Většina mnou hodnocených firem nabízí dopravu zdarma nebo možnost osobního odběru, což je další velké plus. Najdete tu i některá méně běžná spojení, jako například Pepegym, která vede také restauraci a fitness centrum.

8 tipů, jak vybrat krabičkovou dietu

Na první pohled vypadá nabídka společností vlastně podobně, ale rozdíly mohou být velké. Přeci jen jde o to, co budete každý den a celý den jíst, a tak se vyplatí vybírat pečlivě. Jaké parametry zvážit?

1) Typ programu

Nejprve je třeba si ujasnit, co od krabičky očekáváte. Chcete výrazně zhubnout, doladit postavu do plavek, nebo jste s váhou spokojeni a hledáte jen plnohodnotné stravování bez práce? Pro všechny tyto varianty existují programy krabičkových diet. Stejně tak si můžete vybírat podle toho, jestli preferujete masová jídla nebo vegetariánská, řada programů zohledňuje také alergie, diabetes i aktuální životní situaci (například kojení). Jestliže si nevíte rady s tím, jaký program vybrat, obraťte se s žádostí o radu přímo na vybranou společnost, některé nabízí také kalkulačky, které vám s výběrem poradí.


2) Energetická hodnota

S prvním bodem souvisí i tento a opět se odvíjí od vašich cílů a očekávání, ale také váhy, výšky, pohlaví a životního stylu. Pokud byste si s energetickou hodnotou nevěděli vůbec rady, zvažte konzultaci s profesionálním poradcem.


3) Kvalita surovin

I když důraz na kvalitu zmiňuje hromada společností nabízejících krabičkové diety, některé jdou přeci jen trochu dál a zahrnují sezónní potraviny v bio kvalitě a od lokálních farmářů. Často se však tento faktor promítá do ceny a záleží zcela na vašem postoji a prioritách.


4) Počet porcí

Většina společností nabízí dietu zahrnující pět porcí jídla na den, v některých případech ale může být počet porcí menší, případně si množství můžete sami vybrat a upravit. Vyplatí se ale sledovat nejen počet, ale i gramáž.


5) Hodnocení zákazníků

O dané dietě toho hodně prozradí i recenze těch, kdo ji vyzkoušeli. Hodnocení chuti jídel je samozřejmě do velké míry individuální záležitostí, ale množství pochvalných nebo naopak nepříliš příznivých reakcí může také o lecčems vypovídat. Lidé také hodnotí kvalitu jídel, četnost opakování i celkový přístup společnosti.


6) Cena

Je jasné, že i cena bude pro spoustu z vás hrát důležitou roli. Lišit se může u jednotlivých firem až o desítky korun denně, což je ve finálních počtech výrazný rozdíl. Jenže od ceny se často odvíjí i kvalita a záleží na vás, jak nároční v tomto ohledu jste. Samozřejmě je ale možné najít i rozumný kompromis.


7) Dovoz

Společnosti se liší i systémem rozvozu. Některé jej nabízejí zdarma, jiné si účtují nemalé částky. Ve většině případů je také možné osobní vyzvednutí, záleží však na vašich časových možnostech. Rozdíl může být také v tom, zda firma dováží jídla denně, nebo obden. V prvním případě je zaručena maximální čerstvost, druhá varianta může být o něco praktičtější.


8) Počet dní

Jen málo firem chystá krabičky na všechny dny včetně víkendu, některé nabízejí alespoň sobotní porce. Záleží na vás, zda si o víkendu dopřejete jídla podle sebe, nebo se obáváte, že byste se mohli “utrhnout ze řetězu”.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší krabičkovou dietu? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Dokáže se dieta přizpůsobit vašemu cíli a životnímu stylu?ano
✅ Zohledňuje vaše specifické požadavky?ano
✅ Je společnost dostatečně transparentní vzhledem ke kvalitě a čerstvosti jídel?ano
✅ Jsou s dietou spokojeni ostatní zákazníci?ano

Často kladené otázky

Odpověď na tuto otázku samozřejmě není úplně jednoznačná a odvíjí se od vašeho očekávání a preferencí. Na základě mého srovnání vám ale s klidným srdcem můžu doporučit Zdravé stravování, Dietu v krabičce a Zdravé krabičky, které obstály v hlavních parametrech.

Individuální úpravy jídelníčku jsou ve většině případů možné, vždy je ale třeba domluvit se přímo s danou společností, která vám nevyhovující jídla nahradí

Spousta společností má na svém webu ukázku jídelníčků, často jsou doplněné i o fotografie pro představu. Fotky jídel můžete najít i v některých recenzích zákazníků.

4.9/5 - (15 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář