TOP 16: Nejlepší předplatné kávy 2024 – recenze, zkušenosti a jak vybrat

Shrnutí: Existuje celá spousta společností nabízejících předplatné kávy. Některé ale mají menší a omezenější nabídku, která nemusí vyhovovat všem. Při výběru tak přihlédněte k tomu, zda káva, kterou obdržíte, bude odpovídat nejen vaší chuti, ale i oblíbenému způsobu přípravy kávy. Zároveň také dobře promyslete frekvenci a gramáž, aby se vám doma zbytečně nehromadila. Tady jsou mí favorité:

A o čem ještě píšu? Podívám se blíže i na celou řadu dalších předplatných, poradím, na co při výběru nezapomenout, a zodpovím i nejčastější dotazy. 


Výběr redakce

Lázeňskákáva.cz

Kdy vybrat Lázeňskákáva.cz?

Pokud se rádi necháte překvapit a stačí vám vědět, že dorazí káva na základě vašich chuťových preferencí, zkuste toto předplatné. 


Oblíbená volba

Gourmetkáva.cz

Kdy vybrat Gourmetkáva.cz?

Pokud si chcete maximálně uzpůsobit předplatné svým chutím a potřebám, mohla by vám Gourmetkvava.cz sednout.


Velké možnosti výběru

Čerstvákáva.cz

Kdy vybrat Čerstvákáva.cz?

Odrazuje vás u předplatného, že nemůžete nijak ovlivnit, jakou kávu dostáváte? Zde můžete měnit jak druhy, tak i termíny, a to dokonce v průběhu.


Příznivé ceny

Uprazeno.cz

Kdy vybrat Uprazeno.cz?

Hledáte předplatné, které pořídíte i s omezenějším rozpočtem? Zkuste tuto variantu. 

Predplatne Kavy

Patříte k milovníkům kávy a rádi zkoušíte nové druhy? A jak by se vám líbilo každý měsíc objevit v poště voňavý balíček s lahodným druhem kávy, a to za zvýhodněnou cenu? Přesně to je totiž princip předplatného kávy, který u nás nabízí hned několik společností. Jakou vybrat a jak která funguje?

Předplatné kávy funguje u všech společností velmi podobně. Sami si zvolíte délku předplatného (většinou jde řádově o měsíce), někdy i den či četnost zasílání, případně zadáte své chuťové preference nebo si zvolíte přímo konkrétní typy káv. Pak už se jen můžete těšit na to, až ve své schránce objevíte první voňavý balíček. Poštovné bývá často nad určitou sumu zdarma, samotné balení kávy získáváte za zvýhodněnou cenu a někde na vás mohou čekat i další výhody jako třeba ochutnání novinek v předstihu. Pokud se u vás v průběhu trvání předplatného cokoliv změní, není většinou problém nastavené parametry upravit. 

Obsah článku

Nejlepší předplatná kávy

Budete až překvapení, kolik předplatných kávy existuje. Udělal jsem část práce za vás a vybral ta nejlepší. 

 1. Lázeňskákáva.cz
 2. Gourmetkáva.cz
 3. Čerstvákáva.cz
 4. Uprazeno.cz
 5. Kava-kromeriz.cz
 6. Alesio.cz
 7. Kofio.cz
 8. Botacoffee.cz
 9. Labohemecafe.cz
 10. Fathers.cz
 11. Mamacoffee.cz
 12. Prazirnadalia.cz
 13. Doubleshot.cz
 14. Mr.coffee.cz
 15. Coffeetohome.cz
 16. Ceskava.cz

1) Lázeňskákáva.cz recenze

Káva podle vaší chuti

Kdy zvažovat Lázeňskákáva.cz?

Pokud se rádi necháte překvapit a stačí vám vědět, že dorazí káva na základě vašich chuťových preferencí, zkuste toto předplatné. 

Jestliže si ale chcete vybírat konkrétní druhy, poohlédněte se raději třeba u Gourmetkava.cz.

Proč jsem vybral Lázeňskákáva.cz?

Protože pokud máte rádi překvapení, pak vás může předplatné z lazenskakava.cz, kde dostanete každý měsíc čerstvou kávu z pražírny na základě svých chuťových preferencí, které při objednávání uvedete, bavit. Vyzkoušíte tak nové druhy a užijete si je navíc s dopravou zdarma, kterou v rámci předplatného získáte. Vybrat si můžete i velikost balení a také délku předplatného, které může trvat 4, 6 nebo 12 měsíců.

Uživatelské recenze Lázeňskákáva.cz

Poctivě jsem procházel stovky recenzí e-shopu na Googlu i Heurece. A zjistil jsem z nich, že v Lázeňskáva.cz skutečně vědí, co dělají. Lidé vyzdvihují kvalitu a vynikající chuť kávy, oceňují pestrost a rozmanitost nabídky i precizní balení zásilek. Stejně tak pějí chválu i na komunikaci e-shopu. 

Negativních hodnocení najdeme jen pár, jeden zákazník by jen ocenil informaci o datu pražení kávy.  

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Gourmetkava.cz recenze

Klasická i výběrová káva

Kdy zvažovat Gourmetkava.cz?

Pokud si chcete maximálně uzpůsobit předplatné svým chutím a potřebám, mohla by vám Gourmetkvava.cz sednout.

Nevyberete si tu jen podle způsobu přípravy, tuto možnost nabízí třeba Kava-kromeriz.cz.

Proč jsem vybral Gourmetkava.cz?

Protože tu najdete hned tři typy předplatného. Na výběr je mezi balíčky klasické čerstvě pražené kávy, balíčkem kávy na filtr a sadou z výběrových pražíren. U každého typu si můžete zvolit délku předplatného, která činí 3, 6 nebo 12 měsíců, a u prvních dvou navíc budete přesně vědět, jaký druh kávy očekávat. Zároveň také okamžitě vidíte slevu, jakou získáte. U balíčku výběrových káv se však musíte nechat druhem kávy překvapit.

Kávu si můžete nechat zasílat přímo domů, poštovné je již započítáno v ceně předplatného. 

Někomu by však mohla chybět možnost zvolit si kávu podle způsobu přípravy. 

Uživatelské recenze Gourmetkava.cz

Po pročtení recenzí na Heurece i Zboží.cz musím konstatovat, že takovéto hodnocení by mohla konkurence e-shopu závidět. Lidé si pochvalují kvalitu kávy, přehlednost e-shopu, ceny i množství informací k nabízeným produktům. 

Pár negativních ohlasů se týká trochu pomalejší komunikace obchodu, někteří nebyli spokojeni s balením. 

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Čerstvákáva.cz recenze

Vyberte si kávu podle svého gusta

Kdy zvažovat Čerstvákáva.cz?

Odrazuje vás u předplatného, že nemůžete nijak ovlivnit, jakou kávu dostáváte? Zde můžete měnit jak druhy, tak i termíny, a to dokonce v průběhu.

Nevýhodou tu však je, že při předplatných pod 3000 Kč platíte poštovné, u mnoha jiných společností, jako je Lázeňskákáva.cz nebo Uprazeno.cz, je zdarma vždy. 

Proč jsem vybral Čerstvákáva.cz?

Protože tu stačí jednou objednat a pak už nemusíte na nic myslet a po dobu 3, 12, nebo i 24 měsíců vám bude přicházet káva od cerstvakava.cz. Vybrat si můžete, zda to bude první nebo patnáctý den v měsíci, a také to, jaké druhy kávy vám budou chodit. Na výběr je mnoho typů a zvolit si můžete podle chuti i způsobu balení.

Výhodou tohoto obchodu je, že není problém dodávky upravit či přerušit například z důvodu dovolené. Případně si můžete upravit i zvolené druhy, pokud vám například některý zachutnal více.

Cena kávy je zvýhodněná podle toho, na jak dlouho si předplatné objednáte. Vše je na webu přehledně rozepsáno, takže víte přesně, kolik ušetříte. Pokud si objednáte předplatné za více než 3000 Kč, neplatíte navíc poštovné.

Uživatelské recenze Čerstvákáva.cz

Na obchod jsem na Heurece našel tisíce pochvalných recenzí. Co se zákazníkům nejvíc líbí, to je čerstvost a celková kvalita kávy, oceňují i jednání pracovníků a stejně tak hodnotí příznivě i ceny. Chváleno je i balení samotných káv. 

Negativní reakce se v podstatě neobjevují. Jeden zákazník uvedl, že mu kávat nechutnala, jinému nevyhovovala hrubost namletí, což jsou ale velmi individuální záležitosti. 

VÝHODY

NEVÝHODY

4) Uprazeno.cz recenze

Limitky i netradiční chutě z Beskyd

Kdy zvažovat Uprazeno.cz?

Hledáte předplatné, které pořídíte i s omezenějším rozpočtem? Zkuste tuto variantu. 

Pokud ale vyhlížíte kávu na filtr, možná vás zde zklame trochu omezenější nabídka a tím pádem i kratší doba předplatného.

Proč jsem vybral Uprazeno.cz?

Protože díky kávovému předplatnému od sympatické pražírny z Beskyd Upraženo můžete ochutnat oblíbené stálice, zajímavé limitky i novinky ze sortimentu.

Vybírat lze z několika variant: zvolit můžete kávu na filtr nebo klasickou, rozhodovat se můžete i podle gramáže a uzpůsobit tak předplatné tomu, kolik kávy obvykle za měsíc vypijete. A sami si zvolíte i to, jestli chcete předplatné na dobu 3, 6 nebo 12 měsíců. Neplatí to pouze u kávy na filtr, u které je zatím vzhledem k omezenější nabídce dostupné předplatné jen na 3 měsíce.

Nejlevnější varianta zde vychází na méně než 1000 Kč, což je příznivá cena.  Doprava je u všech typů zdarma a káva k vám dorazí čerstvě pražená vždy první týden v měsíci. Pokud si přejete kávu namlít, stačí uvést do poznámky požadovaný způsob přípravy.

Uživatelské recenze Uprazeno.cz

Na Uprazeno.cz si lidé v recenzích na Googlu nebo Heurece velmi často pochvalují originalitu nabídky a zajímavé druhy káv. Vedle toho zmiňují i naprostou čerstvost zboží, přehlednost e-shopu a také příznivé ceny. 

Našlo se ale i pár zákazníků, kteří nebyli nadšeni z chuti kávy, pár si jich stěžovalo na způsob balení. Naprostá většina však e-shop hodnotí kladně. 

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Kava-kromeriz.cz recenze

Předplatné kávy s rodokmenem a vzorkem

Proč jsem vybral Kava-kromeriz.cz?

Své kávové předplatné má i rodinná pražírna z Kroměříže. Nese název Kávový klub konvička a vybírat můžete z různých délek i gramáže a rovnou si navolíte i požadovaný způsob dodání kávy podle toho, jak ji pijete. I pokud si zvolíte nejdelší předplatné na 12 měsíců, nemusíte se bát, že by se druhy kávy opakovaly. Široká nabídka pražírny zaručuje, že pokaždé vyzkoušíte nové chutě. V balíčku na vás navíc vždy bude čekat překvapení v podobě vzorku na ochutnání a také rodokmenu dané kávy. 

Potěší zde i doprava zdarma nad 1000 Kč (což je cena, nad kterou se pohybují všechny varianty předplatného). Pravdou však je, že právě vyšší cena může v tomto případě být pro někoho překážkou. 

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Alesio.cz recenze

Předplatné za více než příznivou cenu

Proč jsem vybral Alesio.cz?

Firmě Alesio.cz se povedlo skloubit kvalitu kávy s její příznivou cenou. Díky tomu v její nabídce najdete tříměsíční předplatné, jehož cena se pohybuje už od 590 Kč, což je bezpochyby jedna z nejnižších cen. Doprava je navíc ve všech případech zdarma.

Z hodnocení zákazníků je však patrné, že přitom nebylo nijak rezignováno na chuť a vůni kávy, takže se můžete těšit na vynikající ochutnávku jednodruhových káv i směsí. Kromě klasického 3, 6 a 12měsíčního předplatného s různými gramážemi dle vašeho výběru tu na vás čeká i možnost předplatného na 1 měsíc s automatickou obnovou.  

Co zde chybí, je možnost zvolit si podobu kávy podle způsobu její přípravy.

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Kofio.cz recenze

Káva na míru vašim požadavkům

Proč jsem vybral Kofio.cz?

Nevyhovuje vám doručení jen jednou měsíčně, chcete si zvolit kávu podle způsobu přípravy a chuti a také velikost balení? A mít možnost vše změnit, pokud si třeba pořídíte nový stroj na její přípravu? To vše umožňuje předplatné u kofio.cz, které je k dispozici ve dvou typech. S předplatným Supreme se můžete těšit na kávu z českých pražíren a jedno velké balení, u Exclusive vyzkoušíte i kávy zahraniční a také limitované edice, a to v podobě několika menších degustačních balení.

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Botacoffee.cz recenze

Předplatné s ochutnávkou novinek

Proč jsem vybral Botacoffee.cz?

Různé typy předplatného nabízí i botacoffee.cz. Na své si tak přijdou fanoušci rozmanitosti, klasiky i kávy vhodné na filtr, konkrétní typ však bude překvapením. Jistě vás potěší, že přednostně budete moci díky předplatnému ochutnat novinky z pražírny, a bonusem je i poštovné zdarma.

Káva vám bude chodit každý měsíc po dobu 3, 6 nebo 12 měsíců. V nabídce je však i varianta, kdy vám za měsíc přijde hned několik balíčků, záleží jen na vás.

VÝHODY

NEVÝHODY

9) Labohemecafe.cz recenze

Unikátní chutě pro skutečné kávomily

Proč jsem vybral Labohemecafe.cz?

Frekvenci zasílání, druh předplatného i to, zda bude káva mletá či zrnková si můžete zvolit u labohemecafe.cz. Konkrétní druh kávy si sice nevyberete a každý měsíc tak na vás bude čekat překvapení, ale určitě to není na škodu, kávu totiž vybírají přímo pražiči a snaží se o skutečně zajímavé a unikátní chutě.

Jistě vás potěší i poštovné zdarma a také možnost nechat si kávu zasílat i dvakrát měsíčně, pokud by vám jedno balení nestačilo.

VÝHODY

NEVÝHODY

10) Fathers.cz recenze

Vybírejte podle své chuti

Proč jsem vybral Fathers.cz?

Zatímco většina předplatných nabízí možnost výběru gramáže, doby trvání a případně způsobu pražení, v rodinné ostravské pražírně Fathers.cz šli ještě kousek dál. Nejen, že zde nabízejí možnost předplatného s frekvencí dvakrát měsíčně, takže nemusíte na voňavé balíčky čekat celý měsíc, ale také si můžete upravit jejich obsah podle svých chuťových preferencí.

A v nabídce jsou hned 4 varianty –⁠ domácí espresso, jednoduchá, překvapivá a poslední možností je “tátův výběr”, který obsahuje mix těch nejlepších káv. Ať už si vyberete jakoukoliv z nich, čeká vás k ní doprava zdarma. 

Jako jedno drobné mínus zde můžeme zmínit o něco málo vyšší ceny.

VÝHODY

NEVÝHODY

11) Mamacoffee.cz recenze

Káva na celý rok s hrnkem a sympatickým přístupem 

Proč jsem vybral Mamacoffee.cz?

Pokud vám záleží na původu kávy a férovém přístupu a obchodu, mohla by vás přitáhnout vůně kávy z pražírny Mamacoffee. S kávovými farmáři zde navazují osobní kontakt a transparentnost, odpovědnost a ekologie patří k jejich hlavním hodnotám. 

Své předplatné nabízejí na celý rok, a to v podobě 6 balíčků po 250 g, kdy vám přijde každé dva měsíce jeden z nich (můžete si je však ale i sami vyzvednout). V ceně jsou pak také aktuální novinky z pražírny, kaváren a farem a také originální hrneček mamacoffee.

Bohužel zde však nenajdete možnosti individuální úpravy předplatného, jak je zvykem u většiny konkurenčních nabídek. 

VÝHODY

NEVÝHODY

12) Prazirnadalia.cz recenze

Předplatné se spoustou možností

Proč jsem vybral Prazirnadalia.cz?

Pokud máte specifické požadavky a neholdujete překvapení, nejspíš oceníte, když si své předplatné budete moci do značné míry uzpůsobit svým chutím a potřebám. Tyto možnosti nabízí i pražírna Dalia. Nejen, že si zvolíte délku a množství, ale slovo zde budete mít i při výběru pražení, mletí a především preferovaných druhů. Jste zastánci spíše ovocných, nebo konzervativních chutí? A nebo chcete zkusit všechno? I to je možné. 

K těmto možnostem se však váže i jedna z mála nevýhod. U dlouhodobějších předplatných se totiž při volbě konzervativních nebo ovocných káv bude jejich druh při doručování opakovat, což nemusí každému vyhovovat. 

Výhodou je naopak poštovné započítané již v ceně předplatného. 

VÝHODY

NEVÝHODY

13) Doubleshot.cz recenze

Předplatné plné unikátních druhů & variantou bez kofeinu

Proč jsem vybral Doubleshot.cz?

Zajímavé možnosti nabízí předplatné u Doubleshot. Nejdříve budete stát před výběrem, zda toužíte po kávě na espresso, filtr nebo chcete raději bezkofeinovou variantu. Následně si vyberete požadované množství a délku trvání předplatného. Ta může být 3,6 či 12 měsíců, setkáte se tu ale i s měsíční formou, kdy vám každý měsíc bude strhávána daná částka a sami se rozhodnete, kdy (a zda) předplatné ukončíte. 

V balíčcích se můžete těšit na skutečné kávové speciality, mezi kterými nebudou chybět ani vzácné kávy, které se jinak ani neobjeví v prodeji. O dané kávě se navíc vždy formou newsletteru nebo videa dozvíte vše potřebné.

Pokud však chcete kávu mletou, zde nepochodíte, neboť jedinou variantou je káva zrnková.

 

VÝHODY

NEVÝHODY

14) Mr.Coffee.cz recenze

Pro ty, co oceňují pestrost

Proč jsem vybral Mr.Coffee.cz?

Své kávové předplatné nabízí i malá rodinná pražírna Mr. Coffee ze Zlína. Důraz je zde kladen na pestrost, takže se každý měsíc můžete těšit na novou kávu (v rámci předplatného si však můžete také objednávat i stále stejný druh) a nechybí zde ani limitky. Co se týče variant, nabídka je tu klasického rázu –⁠ vybíráte si na základě požadovaného množství a délky trvání od 3 do 12 měsíců. 

Nabídka je v tomto případě standardní i cenou, která se řadí někam do středu. Ne všem však bude vyhovovat právě rozmanitost káv, kdy v rámci předplatného můžete obdržet jak kávu na espresso, tak i na filtr.

VÝHODY

NEVÝHODY

15) Coffeetohome.cz recenze

Tři balíčky měsíčně a degustační formulář k tomu

Proč jsem vybral Coffeetohome.cz?

Služba Coffee to Home se přímo na kávové předplatné specializuje a v rámci něj tak můžete ochutnat nejzajímavější kávy z vybraných českých a slovenských pražíren. Čekají tak na vás kávy různě upravené, upražené a z nejrůznějších koutů světa. Na vás je jen výběr gramáže a délky trvání předplatného.

Vedle klasického 3 a 6měsíčního předplatného se můžete rozhodnout i pro to měsíční, nebo dokonce doživotní, kdy vám voňavé zásilky budou chodit tak dlouho, jak jen budete chtít. V každém balíčku pak najdete hned tři 50g balení, a to spolu s detailními informacemi o dané kávě a také degustačním formulářem, do kterého si můžete zaznamenávat, jak vám která káva chutnala.  

Cena je však u tohoto předplatného o něco vyšší.

VÝHODY

NEVÝHODY

16) Ceskava.cz recenze

Každý měsíc dva druhy kávy

Proč jsem vybral Ceskakava.cz?

Malá rodinná pražírna z Prahy nabízí předplatné ve třech hlavních variantách, kdy každá z nich zahrnuje 2 druhy káv každý měsíc. Na vás už je si jen vybrat, po jak dlouhou dobu a v jakém množství chcete kávy odebírat. Zrnková káva je v tomto případě vybírána s ohledem na aktuální nabídku, ale třeba i roční období. Zaujme nejen možností vyzkoušet hned dva druhy káv, ale také příznivou cenou, která už navíc zahrnuje i poštovné. 

Někomu by však mohla chybět možnost vybrat si, zda byste více ocenili kávu na espresso, či na filtr. 

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat předplatné kávy

Sepsal jsem pro vás 5 tipů, jak vybrat dobré předplatné kávy, abyste se při nákupu nespálili. Na co si tedy dávat pozor? 

1) Jakou kávu máte rádi?

U některých typů předplatného si můžete sami vybrat konkrétní druhy, jinde můžete zadat upřednostňovanou chuť kávy, někde na vás bude čekat každý měsíc ve schránce překvapení. Což s sebou přináší i riziko, že vám káva nemusí úplně sednout. Pokud vám tedy chutná například jen kyselejší káva nebo káva z konkrétní země, raději si vyberte předplatné, kde budete přesně vědět, jakou kávu dostanete. 


2) Jak svou kávu připravujete? 

Kupujete kávu zrnkovou, nebo mletou? Připravujete ji v kvalitním kávovaru, moka konvici nebo třeba french pressu? To vše hraje důležitou roli a je dobré, pokud tomu doručená káva v rámci předplatného odpovídá.


3) Kolik kávy zvládnete vypít?

Předplacená káva vám může chodit různě často a také v různém množství. Pokud si rádi pochutnáváte na lahodném moku hlavně o víkendu a přes týden ji pijete jinde, nejspíš nebudete potřebovat velká balení dvakrát do měsíce. Káva bývá většinou čerstvě pražená a je škoda, aby se vám doma zbytečně hromadila. Jestliže však u vás pije kávu celá rodina nebo objednáváte předplatné do firmy, nemusíte se větších balení bát. 


4) Jak moc chcete do kávy investovat?

Ceny předplatného se mohou poměrně výrazně lišit a odvíjí se především (vedle množství kávy v balení a délky předplatného) od její kvality. Za prémiovou kvalitu či unikátní typy si připlatíte, ale nejspíš tak ochutnáte druhy, které jste doposud nezkoušeli. Nemusí to však znamenat, že je tato varianta nejlepší pro každého, a i v rámci levnějších předplatných získáte velmi kvalitní a chutné druhy. 


5) Máte specifické požadavky?

Při výběru nejlepšího předplatného hraje roli i komunikace obchodníka. Pokud máte k předplatnému jakýkoliv dotaz či požadavek, neváhejte se prodejci ozvat a zkusit se domluvit třeba i na něčem, co běžně nenabízí. Následná ochota vše vyřešit vám může pomoci zjistit, zda jste vybrali správně. 

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší kávové předplatné? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Odpovídá káva v předplatném vašemu oblíbenému způsobu přípravy kávy?ano
✅ Nabízí obchod takovou frekvenci zasílání, která vám vyhovuje?ano
✅ Umožňuje obchod úpravu předplatného podle vašich chuťových preferencí?ano
✅ Má e-shop dobré hodnocení?ano

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesním několik nejčastějších otázek, které padají na téma předplatných kávy.

Kávové předplatné je skvělým a také velmi oblíbeným dárkem. Většina společností tomu navíc svou nabídku uzpůsobuje, a je tak možné nechat balíčky zasílat na libovolnou adresu, vytisknout dárkový poukaz a v některých případech můžete přidat i věnování.

Většina předplatných funguje tak, že si zvolíte gramáž a délku trvání předplatného, v některých případech i chuťové preference či způsob přípravy, konkrétní druh je pak už ale překvapením. Existují ale i výjimky, kdy si daný druh zvolit lze.

V případech, kdy zvolíte měsíční formu úhrady předplatného, není zrušení problém. Ale i pokud jste zaplatili za půlroční předplatné a po prvním doručeném balíčku změníte názor, spousta společností vám vyjde vstříc a peníze vám vrátí. Není to však pravidlem a vždy záleží na podmínkách konkrétní firmy. 

Videa

5/5 - (11 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

2 komentáře u „TOP 16: Nejlepší předplatné kávy 2024 – recenze, zkušenosti a jak vybrat“

 1. Skvělý souhrn, to jsem potřebovala, jen to pořadí bych změnila + malá poznámka. Na Kofiu lze zadat datum prvního dodání a frekvenci dodávek.

  Odpovědět

Napsat komentář