TOP 6: Nejlepší předplatné kávy 2022 - recenze, zkušenosti a jak vybrat

Patříte k milovníkům kávy a rádi zkoušíte nové druhy? A jak by se vám líbilo každý měsíc objevit v poště voňavý balíček s lahodným druhem kávy, a to za zvýhodněnou cenu? Přesně to je totiž princip předplatného kávy, který u nás nabízí hned několik společností. Jakou vybrat a jak která funguje?

Jak funguje kávové předplatné?

Předplatné kávy funguje u všech společností velmi podobně. Sami si zvolíte délku předplatného (většinou jde řádově o měsíce), někdy i den či četnost zasílání, případně zadáte své chuťové preference nebo si zvolíte přímo konkrétní typy káv. Pak už se jen můžete těšit na to, až ve své schránce objevíte první voňavý balíček. Poštovné bývá často nad určitou sumu zdarma, samotné balení kávy získáváte za zvýhodněnou cenu a někde na vás mohou čekat i další výhody jako třeba ochutnání novinek v předstihu. Pokud se u vás v průběhu trvání předplatného cokoliv změní, není většinou problém nastavené parametry upravit. 

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Vyberte si kávu podle svého gusta

Stačí jednou objednat a pak už nemusíte na nic myslet a po dobu 3, 12, nebo i 24 měsíců vám bude přicházet káva od cerstvakava.cz. Vybrat si můžete, zda to bude první nebo patnáctý den v měsíci, a také to, jaké druhy kávy vám budou chodit. Na výběr je mnoho typů a zvolit si můžete podle chuti i způsobu balení.

Výhodou tohoto obchodu je, že není problém dodávky upravit či přerušit například z důvodu dovolené. Případně si můžete upravit i zvolené druhy, pokud vám například některý zachutnal více.

Cena kávy je zvýhodněná podle toho, na jak dlouho si předplatné objednáte. Vše je na webu přehledně rozepsáno, takže víte přesně, kolik ušetříte. Pokud si objednáte předplatné za více než 3000 Kč, neplatíte navíc poštovné.

VÝHODY

NEVÝHODY

Káva podle vaší chuti

Máte rádi překvapení? Pak vás může bavit předplatné z lazenskakava.cz, kde dostanete každý měsíc čerstvou kávu z pražírny na základě svých chuťových preferencí, které při objednávání uvedete. Vyzkoušíte tak nové druhy a užijete si je navíc s dopravou zdarma, kterou v rámci předplatného získáte. Vybrat si můžete i velikost balení a také délku předplatného, které může trvat 4 nebo 6 měsíců.

VÝHODY

NEVÝHODY

Klasická i výběrová káva

Hned tři typy předplatného najdete u gourmetkava.cz. Na výběr je mezi balíčky klasické čerstvě pražené kávy, balíčkem kávy na filtr a sadou z výběrových pražíren. U každého typu si můžete zvolit délku předplatného, která činí 3, 6 nebo 12 měsíců, a u prvních dvou navíc budete přesně vědět, jaký druh kávy očekávat. Zároveň také okamžitě vidíte slevu, jakou získáte. U balíčku výběrových káv se však musíte nechat druhem kávy překvapit.

Kávu si můžete nechat zasílat domů (při odběru za více než 2000 Kč navíc zdarma), případně si ji lze vyzvedávat v Zásilkovně.

VÝHODY

NEVÝHODY

Káva na míru vašim požadavkům

Nevyhovuje vám doručení jen jednou měsíčně, chcete si zvolit kávu podle způsobu přípravy a chuti a také velikost balení? A mít možnost vše změnit, pokud si třeba pořídíte nový stroj na její přípravu? To vše umožňuje předplatné u kofio.cz, které je k dispozici ve dvou typech. S předplatným Supreme se můžete těšit na kávu z českých pražíren, u Exclusive vyzkoušíte i zahraniční a také limitované edice.

VÝHODY

NEVÝHODY

Předplatné s ochutnávkou novinek

Různé typy předplatného nabízí i botacoffee.cz. Na své si tak přijdou fanoušci rozmanitosti, klasiky i kávy vhodné na filtr, konkrétní typ však bude překvapením. Jistě vás potěší, že přednostně budete moci díky předplatnému ochutnat novinky z pražírny, a bonusem je i poštovné zdarma.

Káva vám bude chodit každý měsíc po dobu 3, 6 nebo 12 měsíců. V nabídce je však i varianta, kdy vám za měsíc přijde hned několik balíčků, záleží jen na vás.

VÝHODY

NEVÝHODY

Unikátní chutě pro skutečné kávomily

Frekvenci zasílání, druh předplatného i to, zda bude káva mletá či zrnková si můžete zvolit u labohemecafe.cz. Konkrétní druh kávy si sice nevyberete a každý měsíc tak na vás bude čekat překvapení, ale určitě to není na škodu, kávu totiž vybírají přímo pražiči a snaží se o skutečně zajímavé a unikátní chutě.

Jistě vás potěší i poštovné zdarma a také možnost nechat si kávu zasílat i dvakrát měsíčně, pokud by vám jedno balení nestačilo.

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat předplatné kávy

Sepsali jsme pro vás 5 tipů, jak vybrat dobré předplatné kávy, abyste se při nákupu nespálili. Na co si tedy dávat pozor? 

1) Jakou kávu máte rádi?

U některých typů předplatného si můžete sami vybrat konkrétní druhy, jinde můžete zadat upřednostňovanou chuť kávy, někde na vás bude čekat každý měsíc ve schránce překvapení. Což s sebou přináší i riziko, že vám káva nemusí úplně sednout. Pokud vám tedy chutná například jen kyselejší káva nebo káva z konkrétní země, raději si vyberte předplatné, kde budete přesně vědět, jakou kávu dostanete. 


2) Jak svou kávu připravujete? 

Kupujete kávu zrnkovou, nebo mletou? Připravujete ji v kvalitním kávovaru, moka konvici nebo třeba french pressu? To vše hraje důležitou roli a je dobré, pokud tomu doručená káva v rámci předplatného odpovídá.


3) Kolik kávy zvládnete vypít?

Předplacená káva vám může chodit různě často a také v různém množství. Pokud si rádi pochutnáváte na lahodném moku hlavně o víkendu a přes týden ji pijete jinde, nejspíš nebudete potřebovat velká balení dvakrát do měsíce. Káva bývá většinou čerstvě pražená a je škoda, aby se vám doma zbytečně hromadila. Jestliže však u vás pije kávu celá rodina nebo objednáváte předplatné do firmy, nemusíte se větších balení bát. 


4) Jak moc chcete do kávy investovat?

Ceny předplatného se mohou poměrně výrazně lišit a odvíjí se především (vedle množství kávy v balení a délky předplatného) od její kvality. Za prémiovou kvalitu či unikátní typy si připlatíte, ale nejspíš tak ochutnáte druhy, které jste doposud nezkoušeli. Nemusí to však znamenat, že je tato varianta nejlepší pro každého, a i v rámci levnějších předplatných získáte velmi kvalitní a chutné druhy. 


5) Máte specifické požadavky?

Při výběru nejlepšího předplatného hraje roli i komunikace obchodníka. Pokud máte k předplatnému jakýkoliv dotaz či požadavek, neváhejte se prodejci ozvat a zkusit se domluvit třeba i na něčem, co běžně nenabízí. Následná ochota vše vyřešit vám může pomoci zjistit, zda jste vybrali správně. 

2 komentáře u „TOP 6: Nejlepší předplatné kávy 2022 – recenze, zkušenosti a jak vybrat“

  1. Skvělý souhrn, to jsem potřebovala, jen to pořadí bych změnila + malá poznámka. Na Kofiu lze zadat datum prvního dodání a frekvenci dodávek.

    Odpovědět

Napsat komentář

5/5 - (11 votes)