TEST 24+ nejlepších kratomů 2023 - recenze, zkušenosti a účinky (TOP eshopy)

Co je to kratom a proč je tak oblíbený? Jaké druhy jsou k dostání a jak jej vybírat? A co vlastně od kratomu očekávat?


Výběr redakce

E-shop s důrazem na prémiovou kvalitu a vlastní zkušenosti


Oblíbená volba

E-shop s nabídkou nejen kratomu


TOP kvalita

Minimalistický e-shop s velkým důrazem na kvalitu


Výhodné ceny

Široká nabídka & nízké ceny

Kratom

Superpotravina, ale i dosud nepříliš probádaná látka s mnoha možnými účinky – na kratom lze nahlížet různě. Jisté ale je, že jeho popularita roste po celém světě, Českou republiku nevyjímaje. Co si pod tímto tajemným názvem vlastně představit a proč se o kratomu tolik mluví?

Mitragyna speciosa je tropický strom rostoucí převážně v jihovýchodní Asii a v Indočíně. Může být vysoký až 25 metrů, má žluté květy a zajímavé jsou na něm stále zelené listy, jejichž sušením vzniká tradiční povzbuzující prostředek, který je znám pod thajským názvem kratom.

Pozornost je mu věnována především pro jeho regenerační, povzbuzující, ale i sedativní účinky, vše závisí na požitém množství a konkrétním druhu. Na svědomí je mají dva silné alkaloidy, díky čemuž bývá kratom někdy přirovnáván k opiátům.

Dříve se kratom využíval v asijském léčitelství a oblíbený byl i u rolníků, kterým těžkou práci ulehčoval. Dnes je vyhledáván například při léčbě závislostí nebo u mladých lidí a studentů právě pro své povzbuzující účinky.

Vlastnosti kratomu však zatím nejsou úplně probádanou půdou a i z toho důvodu se postoj k němu u jednotlivých zemí liší. V České republice je volně dostupný, avšak pro sběratelské účely.

Nejlepší kratom eshopy

 1. Rájkratomu.cz
 2. CBDsvet.cz
 3. AllstarCBD.cz
 4. Botanic.cz
 5. CBWeed.cz
 6. Kratomit.cz
 7. Kryptonit-kratom.cz
 8. Herbal-store.cz
 9. Mykratom.eu
 10. Kratomlove.cz
 11. Kratomuj.cz
 12. Kratomlevne.cz
 13. Ganaherbs.cz
 14. cbdcko.cz
 15. legalni-konopi.cz
 16. bonumocbd.cz
 17. miraclecbd.cz
 18. Nejlepsikratom.cz
 19. kratomkratom.cz
 20. warriorfactory.cz
 21. kralkratomu.cz
 22. ilovekratom.cz
 23. kratomleaf.cz
 24. Ragefitness.cz

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

E-shop s důrazem na prémiovou kvalitu a vlastní zkušenosti

Vizuálně velmi příjemné, přehledné a čisté webové stránky vás uvítají na e-shopu Rájkratomu.cz. Sympatický je zde i přístup majitelů, kteří nabízejí kratom prémiové kvality a to od farmářů, které osobně navštívili. Vysokou kvalitu ostatně vyzdvihují také kupující v recenzích.

V nabídce najdeme šest druhů kratomu různých odrůd, a to s férovou cenou od 79 Kč za 10 g. Příjemným bonusem jsou zde vzorky zdarma už k nákupu nad 500 Kč, nad 1500 Kč také získáte bezplatnou dopravu. K dostání jsou zde i startovací balíčky, které jsou praktické, pokud chcete vyzkoušet více druhů.

Všechny nabízené kratomy jsou zde k dostání pouze v podobě prášku. Pokud tedy hledáte jiné formy, raději se poohlédněte jinde.

E-shop s nabídkou nejen kratomu

Jak už napovídá název e-shopu, kratom není tím hlavním, co CBDsvet.cz prodává, prim zde hrají nejrůznější produkty s populárním CBD. Ale i nabídka kratomu tu stojí za pozornost a zahrnuje zelený, červený, bílý, zlatý, černý i hnědý kratom podobě mletých listů v prášku a vybírat můžete mezi 25g, 50g a 100g balením. Někteří by však určitě ocenili možnost zakoupení nižší gramáže. 

Pokud se podíváme na ceny, zjistíme, že se pohybují v přepočtu na gram výše než u konkurence. Pro představu cena 25 g kratomu začíná na 250 Kč. Doprava je zde zdarma až do 2000 Kč, potěšit může alespoň velké množství míst pro osobní odběr.

Minimalistický e-shop s velkým důrazem na kvalitu

Jak napovídá samotný název e-shopu, prim v něm hrají produkty s CBD, nově však v nabídce najdeme i kratom. A to ve čtyřech oblíbených variantách, tedy bílý, zelený, žlutý a červený kratom. Všechny mají podobu prášku z listů a vybírat můžete z celé řady gramáží, od 10 g až po 250 g. Ceny začínají na 75 Kč za nejmenší balení, což můžeme zařadit do zlatého středu. 

Čím však e-shop v mnohém konkurenci převyšuje, je přehlednost a minimalistické a moderní pojetí stránek, zajímavé informace k nabízeným produktům a také důraz na kvalitu. Chybět by však někomu mohly například zkušební balíčky se vzorky.

Široká nabídka & nízké ceny

Celou řadu bylinek, doplňků stravy, čajů, koření a přírodních produktů objevíte v nabídce e-shopu Botanic.cz a nechybí v ní ani kratom. Těšit se můžete na čtyři základní druhy, tedy červený, žlutý, bílý a zelený kratom, a to v několika odrůdách. Ve všech případech se jedná o prášek z listů. Pořídit si můžete i balíček hned s 16 vzorky a zjistit, která varianta pro vás bude ta pravá. 

Co zde mnohé jistě potěší, je příznivá cena, která začíná na 54 Kč za 10 g kratomu, a řadí se tak k nejnižším na trhu. Dopravu zde navíc získáte zdarma už k nákupu nad 999 Kč.

E-shop se spoustou kladných recenzí

Opravdu pestrou a bohatou nabídkou vás přivítá e-shop CBWeed, který se primárně specializuje na produkty s CBD. Ale i kratom má v sortimentu své místo, i když v ne tolika provedeních. Základní druhy tu však nechybí a zakoupit tu můžete zelený, žlutý, červený a bílý kratom, vždy v balení po 20 g nebo 50 g a to za cenu od 130 Kč, která se v přepočtu na gram řadí k těm průměrným. 

O trochu omezenější nabídku vyvažuje nejen dobrá pověst e-shopu podpořená mnoha kladnými recenzemi zákazníků, ale i možnost návštěvy hned 3 kamenných prodejen nebo dárek k nákupu.

Přehledný eshop s kratomem i dalšími produkty

Sympatický přehledný eshop, který se specializuje na prodej kratomu. V jejich nabídce najdete ty nejoblíbenější druhy kratomu:  Maeng-da, Borneo a Entikong. V jejich nabídce se dále objevuje CBD, CBG a méně známá kanna.

Chválíme provedení eshopu a dobré ohlasy zákazníků na Heurece. Za 10 gramů zaplatíme 67 Kč, což patří rozhodně k cenově výhodnějším nabídkám. Zároveň můžete vybírat z celé řady gramáží podle svých potřeb. Doprava zdarma je při objednávce nad 700Kč.

Široká nabídka kratomů včetně vybavení 

Opravdu pestrou nabídku (nejen) kratomů objevíte u Kryptonit-kratom.cz. Najdete zde různé druhy a odrůdy, nechybí prémiové varianty a pořídíte si tu i kratom nejen v podobě prášku, ale i ve formě tekutého extraktu či pryskyřice. Kromě toho zde seženete i vybavení, které se může při jeho užívání hodit, jako odměrky, váhy či kapslovačky.

Zajímavostí je zde možnost vyzkoušení kratomu “zdarma”, kdy získáte vzorek pouze za cenu poštovného (a zadání své e-mailové adresy). Pokud by vám to nestačilo, jsou zde k dostání i “starter packy” za příjemnou cenu, pomocí nichž můžete vyzkoušet různé druhy.

Cena kratomu se zde pohybuje okolo 85 Kč za 10 g, což je trochu více než u ostatních námi hodnocených e-shopů.

Nízká cena & velké množství pozitivních recenzí

Pokud je vaším hlavním kritériem cena, nejspíš vás potěší e-shop Herbal-store.cz, který z námi recenzovaných obchodů nabízí kratom za jednu z nejpříznivějších cen, a to od 55 Kč za 10 gramů. Potěší i velkou nabídkou, najdeme zde pět druhů kratomů mnoha odrůd, a nechybí balíčky vzorků na vyzkoušení. 

E-shop nabízí dopravu zdarma od 949 Kč a také slevu pro věrné zákazníky. Na internetu k němu najdeme stovky pochvalných recenzí, ale najde se i pár těch negativních, kdy si uživatelé stěžovali na malé účinky kratomu, což je však velmi individuální záležitost závislá na mnoha faktorech.

Menší obchod se sympatickým přístupem

Velký důraz na kvalitu, čerstvost a také skladování kratomu klade e-shop Mykratom.eu. I zde majitel vychází z osobní zkušenosti a zakládá si také na blízkém kontaktu s dodavatelem, což je sympatické. Dalšími výhodami obchodu je doprava zdarma, ať už zde nakoupíte cokoliv. Na nové i stávající zákazníky tu také čeká 10% sleva.

V nabídce najdeme zelený, červený, bílý i žlutý kratom a také několik mixů. Výběr je však o něco omezenější ve srovnání s některými dalšími e-shopy. Na druhou stranu může někomu imponovat fakt, že se zaměřuje výhradně na kratom.

K dostání je zde pouze konzistence prášku a nejmenší balení, které je v prodeji, je to 25g, což nemusí každému vyhovovat. Cenově se tato velikost pohybuje od 170 Kč.

Obchod s příznivými cenami a zajímavou nabídkou dalších produktů

Kratom i spoustu dalších rostlin a přírodních produktů najdeme v nabídce Kratomlove.cz. Nechybí zde základní druhy kratomů, objevíme tu i některé méně běžné varianty. Balíčky a mixy zde však nečekejte. Cenově se pohybuje na nižší hladině a patří k těm nejvýhodnějším z námi hodnocených e-shopů. 10 g kratomu tu seženete už za 75 Kč.

Ale pozor, zakoupit zde musíte zboží alespoň za 200 Kč, což je minimální výše objednávky. Pokud tedy chcete jen malé množství na vyzkoušení, nejspíš se budete muset poohlédnout jinde. K nákupu nad 1000 Kč pak máte dopravu zdarma.

Menší obchod s nízkými cenami

Kratomuj.cz je jednoduchý e-shop, který se kromě kratomu zaměřuje na CBD květy a několik druhů bylinek. Nabídka je zde spíše menší, ale nepřijdete o žádný ze základních druhů, tedy zelený, červený, bílý ani žlutý kratom, a k zakoupení je zde i startovací balíček s různými druhy.

Plusem tohoto e-shopu je příznivá cena, kdy 10 g kratomu zakoupíte už od 69 Kč. Při nákupu nad 400 Kč navíc získáte dárek. K nákupu nad 700 Kč dostanete dopravu zdarma.

Nabídka zahrnující i drcené listy

Zatímco ve většině e-shopů najdeme převážně prášek z listů kratomu, na kratomlevne.cz jej zakoupíte i v podobě drcených listů. Jejich nabídka je však zajímavá i v mnoha jiných ohledech, ať už jde o balíček “starter pack” či jiné akční sety ideální jako dárek, nebo o výhodná půlkilová balení, u kterých se můžete dostat na skutečně nízké ceny. Ty jsou však příznivé i u nižších gramáží a u oblíbené 10g dávky se pohybují okolo 55 Kč. Někteří pak ocení i možností pořídit si jen 5g balení. 

Co se týče druhů kratomu, nechybí červená, zelená, bílá a zlatá varianta a k dostání jsou v mnoha odrůdách. Dalším plusem e-shopu je i doprava zdarma už nad 499 Kč. Jedinou nevýhodu můžeme spatřovat v menším počtu recenzí.  

Přehledný e-shop se zajímavými možnostmi filtrování

Zajímavým sortimentem se pyšní e-shop ganaherbs.cz, který nabízí různé bylinné produkty z celého světa. Vybírat můžete podle samotného typu produktu, ale také podle požadovaných účinků, což je zajímavá možnost filtrování. Nabídka samotného kratomu je zde spíše menší, avšak e-shop si vás může získat přehledností, věrnostním programem i vzorky kratomu zdarma k objednávkám nad 500 Kč. 

Červený, zelený, bílý a žlutý kratom v podobě prášku z listů zde zakoupíte za příjemnou cenu od 69 Kč a vybrat si můžete z celé řady různých gramáží od 10 g až po 1 kg.

Zajímavé ceny pro ty, kdo hledají větší množství

Stejně jako řada konkurentů je i cbdcko.cz zaměřeno především na CBD produkty, ale i kratom zde má své místo v sortimentu. Samotný e-shop je přehledný, ocenili bychom však více informací o samotné společnosti či způsobech dopravy. Dozvíme se však alespoň, že k nákupu nad 1000 Kč je doprava zdarma. 

Vzhledem k primárnímu zaměření e-shopu je nabídka kratomu menší, ale zahrnuje všechny základní typy kratomu, a to navíc za příznivou cenu. Co však může být pro někoho nevyhovující, je nejmenší možné balení –⁠ kratomu si totiž musíte zakoupit nejméně 25 g.

Kratom v BIO kvalitě

Kratom na e-shopu legalni-konopi.cz pochází od značky Happy CBD, je v BIO kvalitě a majitelé hlásí, že se jedná o vůbec ten nejkvalitnější kratom, který je u nás k dostání. Nutno také říct, že toto tvrzení potvrzují i mnohé recenze, stejně tak jako kvalitu celého e-shopu. Nakoupit zde se tak bát určitě nemusíte.  

A i samotná nabídka patří k těm bohatším a zajímavým. Objevíte tu 5 druhů kratomu, k tomu různé odrůdy, nechybí ani výhodné balíčky. K nákupu nad 500 Kč navíc obdržíte dárek. Co ale nemusí vyhovovat každému, je balení. Kratom zde totiž můžete zakoupit (s výjimkou balíčků) pouze v 20g provedení.

Bohatá nabídka specialit a doplňků z celého světa

E-shop bonumocbd.cz vás potěší především v případě, že budete chtít spolu s kratomem nakoupit i další přírodní doplňky a speciality ze všech koutů světa, nabídka je zde opravdu široká. Co se týče samotného kratomu, tam už je sortiment o něco omezenější a zahrnuje pouze červený a zelený kratom. Za to však v několika odrůdách a třech gramážích. Ty začínají na 20 g, což může být pro někoho zbytečně moc. Na druhou stranu však díky tomu mohou poskytnout zajímavou cenu. 

Co nám zde trochu chybí, je více informací k nabízeným druhům kratomu.

Kratom s pravidelným testováním

Na e-shopu miraclecbd.cz najdete kratom pocházející ze Západního Kalimantanu v Indonésii. Je zde dbáno na jeho vysokou kvalitu a každá šarže je testována na VŠCHT v Praze na množství alkaloidů a přítomnost plísní. O kvalitě zde tak pochybovat nemusíte. 

Sortiment zahrnuje 4 základní druhy kratomu, bílý, červený, zlatý a zelený, u některých je pak v nabídce i více odrůd. Všechny jsou však k dostání pouze v balení po 20 g, což pro začátečníky znamená, že si musí pořídit poměrně velké množství, a pro zkušené znalce zase to, že zde není možnost ušetřit při odběru většího množství.

Spousta variant a nabídka živých rostlin kratomu

Pokud hledáte e-shop, který vás svou nabídkou skutečně dostane do kolen, zabruste na nejlepsikratom.cz. Svému názvu dostává nejen co se týče šíře sortimentu, ale i co do kvality kratomu. Podle výsledků z americké laboratoře totiž prodává nejsilnější kratom, který je u nás k dostání. Pravdou je, že s tímto tvrzením přichází více prodejců, zde však můžete nahlédnout přímo do výsledku provedených testů. 

Pokud se vrátíme zpět k nabídce, osloví vás spousta odrůd zeleného, červeného, bílého, žlutého i zlatého kratomu, nechybí ani kratom černý. Dokonce zde můžete zakoupit i živé kratom rostliny nebo jeho čerstvá semena, což je vskutku unikát. 

Jednou z mála nevýhod je tak balení, kdy si většinou musíte zakoupit alespoň 50g kratomu.

Prodejce s vlastními “tajnými” směsmi

Není překvapením, že se tento e-shop zaměřuje primárně na kratom a zákazníky tak láká na skutečně zajímavý sortiment. V něm najdete nejen různé typy a odrůdy, ale značka sama si připravuje také speciální “tajné” směsi, které vynikají kvalitou i svou silou. Kromě nich si pak můžete pořídit i různé výhodné nebo testovací balíčky. Velký důraz je zde kladen na kvalitu, kratom pochází přímo od asijských farmářů a je 100% organický. Právě vysoká kvalita se však odráží i v ceně. 

Potěšit ale mohou vzorky k nákupu zdarma, bezplatná doprava nad 500 Kč i bonus v podobě 10 % kratomu zdarma k vámi zvolenému množství. 

E-shop s bohatou nabídkou odrůd

Warriorfactory.cz se, už podle názvu, zaměřuje do značné míry na výživu pro sportovce a zlepšení různých typů výkonu, jeho záběr je ale pestrý a zahrnuje i kratom. O tom, že jej majitelé neberou jen jako okrajovou záležitost, svědčí opravdu bohatá nabídka nejen typů, ale především odrůd. Dalším plusem jsou i velké možnosti týkající se gramáže, kdy si můžete pořídit třeba i jen 2 nebo 3g balení za pár korun nebo rovnou 1 kg. A háček nehledejme ani v ceně, která sice nepatří k nejnižším, ale stále se řadí k těm příznivým. 

E-shop navíc osloví i dalšími bonusy, jako jsou dárky zdarma k nákupu, věrnostní VIP program nebo sleva pro studenty. Chybí zde však více informací ke kratomu.

Vybírejte z velkého množství gramáží

Přestože se tento e-shop soustředí takřka výhradně na kratom, není jeho sortiment až tak bohatý, jak bychom čekali. Nicméně na své si zde mnozí zákazníci přijdou, a to díky nabídce základních typů, červeného, bílého, zeleného i zlatého kratomu, a oslovit může i ty, co hledají nízkou cenu. Ta zde patří k jedněm z nejpříznivějších a 10 g kratomu tu zakoupíte už od 64 Kč. Přitom ale není určitě rezignováno na kvalitu kratom pochází od prověřeného dodavatele a dbáno je i na vhodné balení. 

Vybírat můžete z bohaté škály gramáží, takže si množství snadno uzpůsobíte svým potřebám. Pokud si nejste jisti, jakou variantu vybrat, je tu pro vás připraven startovací balíček se čtyřmi druhy kratomu za výhodnou cenu.

E-shop s výhodnou nabídkou vzorků

Tento e-shop není na trhu zrovna dlouho, čemuž odpovídá i trochu menší záběr nabízeného sortimentu. To však neznamená, že si tu nevyberete. Nabídka naopak může být pro mnoho zákazníků zajímavá, protože zde vedle zeleného, bílého, červeného a žlutého kratomu najdete i 5g vzorky ideální pro ty, kteří si pořizují vůbec první kratom, nebo chtějí jednoduše vyzkoušet něco nového. 

Kromě 5g vzorků si však lze často pořídit až 50g a u některých odrůd dokonce 100g balení, což nemusí každému vyhovovat. Nutno ale dodat, že mají tato balení mnohdy velmi zajímavou cenu.

Obchod s vlastními mixy

Pokud jsou vám sympatické minimalistické a přehledné e-shopy, pak vás možná bude bavit nakupovat na kratomleaf.cz. Nabídka není přehlcená, ale zároveň není nezajímavá. Objevíte v ní zelený, červený a bílý kratom a nechybí ani vlastní mixy. Příznivá je i cena a ačkoliv je možné zakoupit až 25g balení, vzhledem k tomu, že jej pořídíte už za 139 Kč, to až takový problém nebude. 

Minimalistický je však obchod i co do informací, které zákazníkům poskytuje. Nenajdeme zde informace o dopravě, mezi konkurenčními výhodami je zmíněn věrnostní program, ale ani o něm se bohužel nedočteme více.

Velký výběr druhů i gramáží a skvělé ceny

Širokou nabídkou kratomu různých druhů se může pyšnit obchod Ragefitness.cz, kde můžete jinak zakoupit i celou řadu produktů pro zdravé stravování či sportovní výživu. Nechybí zde bílý, zelený, červený ani žlutý kratom, pořídíte si tu i kratom v royal kvalitě a pozitivem jsou i užitečné informace o původu kratomu. 

Pokud si chcete různě nakombinovat rozmanité druhy a vyzkoušet třeba i neobjevené varianty, poslouží k tomu možnost výběru z mnoha gramáží od 5 do 500 g. Zvolit lze u některých i eko balení. Co se týče ceny, liší se v závislosti na zvoleném druhu, ale začíná opravdu velmi nízko, na 45 Kč za 10 g. Ušetřit můžete také díky věrnostnímu programu a při objednávce nad 1000 Kč získáte dopravu zdarma.

Účinky kratomu

Účinky kratomu jsou poměrně pestré a různit se mohou v závislosti na užitém množství, typu kratomu a vždy záleží i na reakci konkrétního organismu.

Hlavním důvodem ke koupi kratomu jsou jeho léčivé a pozitivní účinky. Kratom zatím nebyl dostatečně prozkoumán a tak je třeba brát na vědomí, že na každého může zapůsobit trošku jinak. Pokud se u vás tak neobjeví přesně ty účinky, které byste si třeba přáli, zkuste si pohrát s množstvím kratomu nebo vyzkoušejte například jinou značku.

Mezi nejvyzdvihovanější pozitivní účinky kratomu patří úleva od bolesti, popřípadě pomoc s úzkostmi, depresemi a obecně zvednutí nálady. Kratom není droga ani opioid, ale obsahuje složku zvanou mitragynin, která se váže na opioidní receptory v mozku a dokáže přesně tyto účinky nastolit. Mezi další takové účinky se pak může řadit pomoc od bolesti obecné, bolesti svalů, zmenšení únavy, zvýšení koncentrace, povzbuzení mysli nebo třeba i pomoc od závislostí a pomoc při léčbě některých nemocí. Tato informace však musí být ještě dostatečně prověřena.

V případě nesprávného užití kratomu se mohou dostavit i negativní účinky jako bolest hlavy, podrážděnost, přecitlivění a podobně. Proto vždy dodržujte doporučené dávkování od výrobců.

Obecně bývají zmiňovány tyto efekty:

 • Zahnání únavy
 • Zlepšení nálady
 • Tlumící a analgetické účinky
 • Zvýšení koncentrace
 • Uvolnění a uklidnění

Lidé jej tak využívají například při:

 • Snaze zbavit se závislostí
 • Bolestech
 • Úzkostech
 • Bolestech svalů
 • Kašli
 • Žaludečních potížích
 • Cukrovce
 • Vysokém tlaku

Rizika užívání kratomu: je třeba se bát?

I kratom má svá “ale”. Setkat se u něj můžete s vedlejšími účinky, mezi které patří například halucinace, nevolnost, dehydratace, ale i znecitlivění jazyka, sucho v ústech či pocení. Pokud si dáte dávku větší než 20 g, můžete také očekávat příznaky, jaké známe u kocoviny, tedy bolest hlavy či nevolnost. Příliš velké dávky také mohou způsobit dýchací problémy, poškození jater nebo ledvin a v krajním případě i smrt.

V neposlední řadě musíme zmínit, že na kratomu může vzniknout také závislost a neměl by se proto užívat denně. Existují také skupiny lidí, které by kratom neměly užívat vůbec, o nich se zmiňujeme níže.

Bát se však kratomu nemusíte, je ale třeba k němu přistupovat s opatrností a řídit se heslem “všeho s mírou”. Vždy také věnujte pozornost informacím samotného výrobce.

Druhy kratomu

Podle barvy žilek na listech je rozlišováno několik typů kratomů, které mají různé účinky.

Zelený kratom

0 Zeleny Kratom

Zelenému kratomu jsou připisovány především energizující účinky a řadí se tak k nejoblíbenějším druhům. Pomáhá se soustředěním, zlepšuje náladu i komunikační schopnosti. Působí i relaxačně a zbavuje únavy. Díky tomu je využíván třeba u lidí s náročnou prací nebo studentů. Jeho účinky také trvají déle než u ostatních druhů.

Koupit v eshopu →


Červený kratom

0 Cerveny Kratom

Uklidnění a uvolnění těla i mysli zajistí červený kratom, jehož efekt může být až sedativní. Využíván je při relaxaci, ale i pro tlumení bolesti.

Koupit v eshopu →


Bílý kratom

0 Bily Kratom

Nejvíce stimulační účinky má bílý kratom, který funguje trochu podobně jako káva. Zaplaví tělo energií, takže se můžete lépe koncentrovat, motivovat i pracovat. 

Setkat se můžete i se zlatým či žlutým kratomem. Ty se však neliší podle žilek, ale způsobem sušení.

Koupit v eshopu →


Zlatý kratom

0 Zlaty Kratom

V tomto případě jsou účinky “mixem” vlastností zeleného a červeného kratomu.

Koupit v eshopu →


Žlutý kratom

0 Zluty Kratom1

Žlutý kratom v sobě kombinuje účinky bílého a zeleného kratomu.

Koupit v eshopu →


Hnědý kratom

Hnedy Kratom

Hnědý kratom vyniká dlouhou fermentací a jeho účinky jsou na pomezí zeleného a bílého kratomu.

Koupit v eshopu →


Startovací balíčky kratomu

0 Vsechny Druhy Kratomu

Nemůžete se rozhodnout, který druh kratomu vybrat? Většina kvalitních eshopů nabízí možnost koupit od každého „trošku“ v podobě tzv. startovacího balíčku. Díky tomu zjistíte, jaký typ kratomu na vás nejlépe působí a při dalším nákupu již budete chytřejší.

Koupit v eshopu →

Dávkování kratomu

Listy kratomu se dají konzumovat i v syrovém stavu, nejčastěji se z nich však vaří čaj. Vřelá voda ale zničí část látek, což může ovlivnit výsledný účinek. Další častou formou je prášek, který se dá smíchat s vodou, džusem nebo přidat třeba do jogurtu.

Na začátek musíme zmínit, že vědci doporučenou dávku kratomu nestanovili a je vždy třeba přihlédnout také ke svému aktuálnímu zdravotnímu stavu, věku i zvolenému druhu rostliny.

Pokud s kratomem experimentujete poprvé, nedávejte si více než 1 či 2 gramy, raději ještě méně. Počkejte, až zjistíte, jaký účinek na vás kratom měl, a pak lze případně dávku zvýšit.

Menší dávky se pohybují v rozmezí 1 až 5 gramů a přinášejí s sebou především energizující účinky. Zkušenější mohou dávku zvýšit na 5 až 10 gramů, množství od 10 do 15 gramů je už považováno za vysoké a setkáme se při něm s účinky sedativními.

Vyšší dávky kratomu mohou způsobit nevolnost nebo dokonce ztrátu vědomí, proto určitě nikdy dávkování nezvyšujte nad 20 gramů.

Kdy kratom neužívat?

Jak jsme nastínili výše, existují situace a skupiny osob, pro které kratom určen není. Vyhnout by se mu měly těhotné a kojící ženy, není vhodný pro lidi s mentálními poruchami a rizikem může být i v případě, že máte nízký tlak.

Pozor také na kombinace s léky, alkoholem či drogami, spolu s nimi kratom určitě neužívejte. Stejně tak po požití nesedejte za volant a nepouštějte se do žádných nebezpečných činností.

Před tím, než se pro vyzkoušení kratomu definitivně rozhodnete, také doporučujeme věc prokonzultovat s lékařem.

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma kratomu a jeho užívání.

Odpověď na tuto otázku je složitější, protože vždy záleží na zvoleném typu a také očekávaném působení. Nejvíce stimulační účinky jsou ale obecně připisovány bílému kratomu. K nejsilnějším odrůdám pak patří Maeng da.

Ano, předávkování kratomem je možné. Poznáte jej často podle nevolnosti, bolesti hlavy či zvracení. Na řadu ale mohou přijít i horší scénáře. Proto nikdy nepřekračujte nejvyšší dávku, která činí maximálně 20 g.

Na kratomu může vzniknout závislost, a proto jej není vhodné užívat denně. Případně by se po jednom až třech týdnech užívání měla udělat alespoň čtrnáctidenní pauza.

Kratom by se měl skladovat v uzavřeném a ideálně neprůsvitném balení na suchém a tmavém místě v pokojové či o něco málo chladnější teplotě.

Cena kratomu se většinou pohybuje okolo 50 až 80 Kč za 10 g. Záleží však i na kvalitě (u prémiové je cena vyšší) a také zvoleném druhu.

Ano, v České republice je kratom legální. Ve světě se poté legálnost kratomu liší. Například v USA, Jižní Americe a mnoha zemích Evropy či Asie je kratom legální. Naopak v Japonsku, Kanadě, Číně, Malajsii, Švýcarsku a dalších zemích je kratom nelegální. Za největšího celosvětového distributora kratomu se považuje Indonésie, kde je kratom samozřejmě legální.

Chuť kratomu není zrovna lákavá a většinou je popisována jako hořká a ostrá, cítit v ní můžete trávu a byliny. I proto bývá oblíbený ve formě kapslí, ty však na našem trhu prakticky nenajdete. 

Černý kratom se řadí k novinkám na trhu, nejedná se však přímo o nový typ, ale jakýsi poddruh červeného kratomu, který svou vůni i barvu získává díky pražení listů.

Máte ještě nějaké otázky, které jsme vám v článku nezodpověděli? Přečtěte si také článek o kratomu na webu Životavýživa.cz.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás, jak vybíráme produkty?. Garant článku: Daniel Hanuš – držitel licence od ČNB na poskytování finančních úvěrů.

Podobné články

Napsat komentář

4.8/5 - (17 votes)