TOP 9: Nejlepší masážní křesla 2024 - recenze, zkušenosti a tipy


Výběr redakce

Elegantní a pevná konstrukce s povrchem ze syntetické kůže  je vybaven 28 masážními airbagy a zvládne masírovat celé tělo.

Orientační cena: 39 000Kč


Pro náročné

Tento luxusní model zvládá 3D masáž, nabízí 5 různých druhů masáže, 8 přednastavených programů a 3 manuální programy.

Orientační cena: 76 000Kč


Zlatá střední cesta

Zajímavé masážní křeslo s dobrým poměren ceny k výkonu, které se hodí i do menších prostor

Orientační cena: 14 000Kč


Skvělá cena

Tohle křeslo je s ohledem na cenu skvělou volbou pro domácí masáže bez velkého zásahu do rozpočtu.

Orientační cena: 6 000Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Víte, že pro prevenci proti bolestem a ztuhlým svalům se doporučuje chodit na masáže ideálně každé 2 až 3 týdny? S touto frekvencí můžete předcházet mnoha nepříjemným akutním problémům nejen se zády. Jenže, budeme-li upřímní, kdo má na něco takového dostatek času a peněz. Ideální alternativou mohou být domácí masážní křesla.

Zkušeného maséra s praxí samozřejmě nenahradí plnohodnotně, ale pokud nemáte žádné vážné zdravotní problémy, tak mohou tu preventivní roli zastat bez problémů. Dopřávat si takového komfortu jako domácí masáže je navíc příjemně luxusní záležitostí.

Pravda, masážní křesla zatím nejsou v domácnostech tak běžná. Tím spíš je možná na čase odhalit jejich hlavní benefity a zamyslet se, zda byste pro jedno takové křeslo neměli prostor a finance. Na trhu je široký výběr mnoha druhů s rozdílnými rozměry i funkcemi, takže si jistě snadno vyberete. V tipech níže vám poradíme, jak se v nabídce neztratit a vybrat to správné. 

Jestli si stále nejste jisti, zda si masážní křeslo pořídit, zde je několik hlavních bodů, které vám v rozhodování pomohou. Masážní křeslo si pořiďte, pokud:

  • Hledáte způsob, jak se po náročném dni zbavit stresu a napětí.
  • Nestíháte pravidelně navštěvovat maséra, ale chcete předcházet bolavým a namoženým svalům.
  • Potřebujete podpořit svůj lymfatický systém, který pomáhá odstraňovat toxiny z těla.
  • Chcete stimulovat cirkulaci krve a ulevit také svým kloubům.
  • Zkrátka hledáte příjemný relax, který lze využít z pohodlí domova.

 

InSPORTline je známý hlavně díky svým sportovním fitness produktům a přístrojům. V této firmě si však moc dobře uvědomují, že relaxace po náročném výkonu je také nesmírně důležitá – proto v jejich portfoliu nalezneme i masážní křesla. Konkrétně model Marvyn spadá do střední kategorie. Elegantní a pevná konstrukce s povrchem ze syntetické kůže se prodává ve třech barevných provedeních (béžová, černá, hnědá), takže snadno zapadne do interiéru. Křeslo je vybaveno motorem se silou 150W, 28 masážními airbagy, 6 ventily a zvládne masírovat celé tělo. Jak opěrky na lýtka tak zadní opěra jsou plně nastavitelné, jediné omezení pro uživatele tedy představuje nosnost do 100 kg. 

Co se týče funkcí, budete mít na výběr z 5 druhů masáží, 5 přednastavených programů, 5 manuálních programů na jednotlivé části těla, 3 vzduchových masáží a stavu beztíže neboli tz. zero gravity a zero space. Pod kontrolou máte jak intenzitu tak rychlost jednotlivých masáží. Křeslo zvládá také vyhřívat záda s pomocí infračerveného světla. Příjemným bonusem je také zabudovaná paměť, která si dokáže zapamatovat 3 různé režimy.

Orientační cena: 39 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Další křeslo od stejného výrobce, tedy InSPORTline. V případě modelu Mateo se posouváme o kategorii výš, patří totiž mezi opravdu luxusní masážní křesla s plnou výbavou, které poskytnou maximální komfort. V souvislosti s tím je však nutné počítat s vyšší cenou. Křeslo má pevnou a ergonomicky řešenou konstrukci s nastavitelnými opěrkami zad i nohou a zvládne unést člověka do váhy 150 kg. Na výběr máte hned z pěti barev – všechny potahy jsou ze syntetické kůže. 

Křeslo pracuje díky motoru s výkonem 220 W a kombinaci 98 airbagů, 26 masážních ventilů a 8 magnetů. Zvládá 3D masáž, nabízí 5 různých druhů masáže (Shiatsu, mačkání a poklepávání, poklepávání, stlačování a bouchání), 8 přednastavených programů, 3 manuální programy. Měnit můžete polohu, intenzitu i rychlost masáže a intenzitu vibrací. Zajímavé jsou konkrétní funkce v podobě vyhřívání zad infračerveným světlem, Swing Hip uvolňující pánev a hýždě, Gua Sha masáž chodidel nebo magnetická masáž lýtek. Křeslo také dokáže automaticky detekovat výšku vašich ramen a masáž tomu přizpůsobit. 

Bonusem je pak přítomnost přehledného LCD panelu s ovládáním, zabudovaný MP3 přehrávač i se sluchátky a paměť, která si může pamatovat uložené masážní režimy. 

Orientační cena: 76 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Tento model patří k levnějším variantám a oceníte ho, pokud musíte hlídat rozpočet. Hanscraft Levante rozhodně zaujme už na první pohled, má totiž poměrně netradiční a výrazný design buď v červené nebo hnědé variantě s potahem z polyuretanu. Hodí se i do menších prostor, takže pokud nemáte v domácnosti tolik místa, jistě toto provedení oceníte. Motor s příkonem 55W, časovač na 15 minut, nosnost do 100 kg, to jsou základní informace. 

Bohužel výrobce uvádí poměrně málo podrobností k samotné masáži – ta probíhá s pomocí vzduchových polštářků. 

Orientační cena: 14 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Halmar Pulsar patří k levnějším modelům masážních křesel, které funkčně promasíruje po náročném dni a svým designem také nikoho neurazí. Jeho dostupnost je rozhodně velkou výhodou pro spoustu domácností. K dispozici je hned ve třech barevných variantách s potahem z ekokůže a snadno tak zapadne do každé domácnosti. Křeslo je komfortně polohovatelné a snadno se s ním manipuluje. Přesto se nemusíte bát, že by bylo nějak křehké, unese až 135 kg. 

Celkem budete mít k dispozici 9 programů a 9 různých stupňů intenzity, časovač na 10 minut až půl hodiny a prohřátí svalů. Masáž si užijete téměř na celém těle – zádech, bedrech i nohách. Toto masážní křeslo nemá žádné další nadstandardní vybavení a je pravda, že je řešené poměrně jednoduše, ale s ohledem na cenu je to skvělá volba pro domácí masáže bez zásahu do rozpočtu. 

Orientační cena: 6 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduše a elegantně řešené křeslo Gambino od výrobce InSPORTline se drží ve střední kategorii a nabízí skvělý poměr kvality a ceny. Dodáváno opět v několika barevných variantách a vyrobeno ze syntetické kůže, je jednoduché na údržbu. Konstrukce má nosnost 110 kg, celé křeslo přitom váží jen 25 kg a pro snadnější manipulaci má transportní kolečka. Masáž funguje na principu čtyř airbagů s vertikálním pohybem, 1 masážního ventilu a motoru o výkonu 45W. 

Vybírat si můžete hned ze 3 druhů masáže (proklepávání, mačkání nebo jejich kombinace), 6 programů (3 manuální, 3 automatické) a 2 různých rychlostí. Dle zvolených programů si užijete buď masáž celého těla, nebo jen horní či dolní poloviny. Zajímavým zpestřením je možnost propojit hudbu skrze Bluetooth a zabudovanými reproduktory poslouchat (nejen) relaxační skladby. 

Orientační cena: 14 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Elegantní křeslo, které už od pohledu láká k zaboření se a dlouhé relaxaci – potah je vyroben jako imitace broušené kůže a domovu dodá punc luxusu, přitom za velice příznivou cenu, protože Idea BOB K38 patří k levným modelům masážních křesel. Předem říkáme, že za danou cenu nelze očekávat plnohodnotnou masáž celého těla, pro večerní relaxaci ale určitě postačí. Křeslo je navíc polohovatelné a má vysouvací podnožku, takže si na něm můžete rovnou i zdřímnout. 

Toto masážní křeslo disponuje 4 vibračními motory a vybírat můžete z celkem 8 druhů masáže, měnit jejich intenzitu, rozdělit masáž do dvou různých zón a nastavit si časovač (ve výchozí podobě počítá křeslo s 15 minutami, vybrat jde i 30). Vše řídíte jednoduchým ovladačem. Praktickým detailem je také kapsa na boku, kam lze uložit drobnosti, které potřebujete mít po ruce – včetně ovladače. 

Jak už jsme tedy naznačili, Idea BOB K38 udělá radost všem, kteří si chtějí odpočinout v masážním křesle, ale nejsou příliš nároční a nechtějí zatížit rozpočet.

Orientační cena: 5 500Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Hodně jednoduché a elegantní masážní křeslo, které se snadno vejde i do menších domácností. Je polohovatelné, vyrobené z dřeva, eko kůže a split kůže. I přes svou na první pohled jemnější konstrukci má nosnost až 150 kg. Výbavou i cenou spadá do nižších kategorií, proto zvažte jeho koupi hlavně pokud nejste až tak nároční na množství programů a musíte si hlídat rozpočet. 

Křeslo pracuje s 8 masážními body a 8 topnými body, vy máte možnost regulovat jak vyhřívání na celkem 5 různých stupních intenzity tak i samotnou masáž – intenzitou i lokací. Dle recenzí počítejte s manuálním nastavováním opěrek a také skutečností, že nelze nastavit na individuální výšku. A ta přednastavená výrobcem je vhodná spíše pro vyšší osoby. Pro rozhodování by jistě pomohlo i více informací od výrobce, i tak je to však zajímavý model s dobrým poměrem ceny a kvality.

Orientační cena: 8 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Halmar Pulsar už jsme zmiňovali, toto je jeho “blízký příbuzný”. Halmar Pulsar 2 má již v popisu od výrobce uvedeno “masážní TV křeslo”. Nejde tedy o profesionální masážní přístroj, ale spíš o vylepšenou verzi klasického křesla, do kterého se večer u televize posadíte a zpestříte si relax příjemnou masáží. Design je jednoduchý s potahem z textilu a snadno zapadne do většiny domácností. Křeslo je manuálně polohovatelné. 

Masáž ovládáte jednoduchým ovladačem. Můžete měnit intenzitu a sílu, nastavit časovač, vybrat si jeden z 9 přednastavených programů či zvolit masážní zónu (nohy, pas, bedra, záda). Pokud tedy nepotřebujete širokou škálu nadstandardních programů, ale jen hledáte způsob, jak si zpříjemnit večerní posezení u televize. Halmar Pulsar 2 vám jistě udělá radost.

Orientační cena: 7 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Luxusní masážní křeslo, kterým nepohrdnou ani opravdu nároční zákazníci. S tímto křeslem si opravdu můžete připadat jako při návštěvě lázní. Vyrobené je ze syntetické kůže, nosnost má 150 kg, je plně nastavitelné a polohovatelné. Masírovat zvládne celé tělo i jednotlivé oblasti. Motor s výkonem 150W si s masážemi poradí snadno a potichu, vy mezitím vše ovládáte skrze přehledný LCD displej. Příjemným bonusem jsou potom 3D reproduktory s Bluetooth, na které připojíte třeba svůj mobilní telefon. Uvnitř křesla naleznete celkem 28 masážních airbagů a 9 ventilů.

Co se týče masáží, zvládá Kostaro 2D chytrou masáž, 5 druhů klasické masáže (hnětení, pleskání, jejich kombinaci, poklepávání nebo Shiatsu), vyhřívání zad, vzduchovou masáž nohou, rukou a pasu, funkci Zero Gravity i Zero Space. Kromě toho si můžete zvolit jeden z 6 přednastavených nebo 5 manuálních programů a měnit rychlosti i intenzity jednotlivých masáží. Křeslo má automatickou detekci posedu a hodí se i zabudovaná paměť. 

Orientační cena: 50 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

ČTRNÁCT tipů, jak vybrat masážní křeslo

A nyní již ke konkrétním doporučením, která vám pomohou najít to správné křeslo přímo pro vaše potřeby. Na trhu naleznete jak křesla pro komerční účely, tak ta domácí – právě těmi se zde budeme zabývat. Vybírejte poctivě a věnujte tomu dostatek času – jedná se koneckonců a poměrně velkou investici a křeslo se stane výraznou součástí vaší domácnosti.

1) Rozmyslete si, kdo jej bude používat

Pokud nežijete doma sami, je dost pravděpodobné, že se na křeslo vrhnou úplně všichni. A všem by mělo rozměrově a komfortem vyhovovat. Jednotlivec si může vybrat křeslo s rozměry jemu na míru. V případě více uživatelů pak vyberte křeslo, které je nastavitelné na individuální výšku, a to v oblasti zad a nohou.
Kromě délky je také důležitá vaše váha, každé křeslo uvádí nosnost odpovídající maximální hmotnosti masírovaného.


2) Jak často jej budete používat a proč

Ještě než dáme tipy k jednotlivým programům a druhům masáží, měli byste si rozmyslet, co od masážního křesla očekáváte. Čím častěji ho chcete používat, tím kvalitnější by mělo být, aby provoz vydrželo. Jiný typ a kvalitu křesla také zvolíte podle toho, zda chcete jen po večerech příjemně relaxovat, nebo zda jste například sportovec a potřebujete pravidelně masírovat konkrétní namožené svaly.


3) Vyhraďte křeslu dostatek prostoru

Masážní křesla jsou dostupná v různých rozměrech, v každém případě však počítejte s tím, že pro něj musíte mít doma dostatek místa. Ideální je, pokud z něj uděláte plnohodnotnou součást interiéru (většinou se tak děje v obývacím pokoji) a zařadíte ho mezi klasický nábytek. Kromě velikosti by vás proto měl zajímat i design – přestože hlavní výhody masážního křesla se skrývají v technologii, neměl by vám svou přítomností doma vadit nebo překážet.


4) Vyberte správný materiál

S designem souvisí i materiál, z kterého je křeslo vyrobeno. A nejen s ním – každý potah je totiž jinak kvalitní co se odolnosti proti poškození týče, jinak příjemný na dotek a jinak náročný na údržbu.

Nejlevnějšími variantami jsou mikrovlákno nebo textil, které nevypadají tak luxusně, na druhou stranu šetří vaši peněženku, snadno je vyčistíte a poměrně dlouho vydrží.

Nejčastější variantou je syntetická kůže, odolná vůči poškození, příjemná na dotek. Jen trochu náročnější na údržbu.

Nejluxusněší varianta je pravá kůže, na kterou je ale potřeba mnohem víc dbát, aby vydržela a vyjde nejdráž.


5) Stanovte si alespoň přibližný rozpočet

Při pořizování křesla musíte tak jako tak počítat s trochu vyšší investicí. Na druhou stranu se vám při pravidelném používání velmi rychle vrátí, pokud byste to porovnávali se stejně častou návštěvou maséra. Možnosti vašeho rozpočtu vám pomohou zjistit, jaká křesla si můžete dovolit.

Křesla do 15 000 Kč jsou ta nejlevnější a většinou neposkytují žádné zázračné funkce. Připomínají spíše úplně klasická křesla doplněná o jednoduchou masáž zad, občas s několika programy nebo velice jednoduchým nastavením masáže.

Zlatou střední cestou, která postačí většině domácnostem, jsou křesla od 15 do 40 000 Kč. Ta už mají širší výběr mezi druhy masáží, bývají kvalitně zpracovaná, polohovatelná a komfortní.

Cokoliv nad zmíněných 40 000 Kč pak splní požadavky náročnějších zákazníků, kteří buď hledají maximální komfort a luxus, nebo si křeslo pořizují z jasných a podstatných důvodů (třeba v případě sportovců).


6) Vyberte si podle typu masáže

O kousek výše jsme zmínili, že byste si měli rozmyslet, na co konkrétně křeslo potřebujete. Toto rozhodnutí vám nyní pomůže s orientací mezi typy masáží, protože každý z nich se hodí na něco trochu jiného. Mezi konkrétní funkce patří například:

  • Vzduchová masáž – masáž probíhá s pomocí zabudovaných airbagů, většinou bývá využívána pro masáž končetin a je spíše jemnější, sloužící k relaxaci, než že by hloubkově promasírovala svaly.
  • Relaxační masáž – klasická a velice častá varianta, která už podle názvu slouží hlavně k relaxaci a uvolnění bolavých svalů.
  • Regenerační masáž – hloubková, ideální pro bolavé a namožené svaly a intenzivní regeneraci.
  • Shiatsu masáž – spojuje několik masážních technik dohromady a je založená na akupresurních bodech a japonské technice. Tělo po této masáži zregenerujete a zároveň si příjemně odpočinete.
  • Masáž ve stavu beztíže – tzv. Zero Gravity. Křeslo se překlopí do polohy simulující astronauty ve startujícím raketoplánu. Masáž v této poloze je intenzivní a má dobrý vliv také na otoky, křečové žíly a kardiovaskulární systém.

Dále se můžete setkat s konkrétními technikami, vybírat můžete mezi hnětením, plácáním, válcováním, vibrací, nahříváním… Možností je opravdu mnoho a záleží jen na vás.


7) Vyberte si správný mechanismus

Všechna masážní křesla jsou založena na mechanismu zabudovaných masážních hlavic. Dle kvality zpracování ale existují tři různé mechanismy. Samozřejmě, že čím lepší mechanismus zvolíte, tím více si připlatíte. Na výběr máte z následujících tří možností:

  • 2D – Základní varianta, kdy se hlavice pohybují nahorů a dolů a zleva doprava.
  • 3D – Kromě pohybů do stran a nahorů/dolů se masážní hlavice pohybují také směrem dovnitř a ven. Tato masáž je proto hloubková a ideální pro intenzivní uvolnění bolavých míst a ztuhlých svalů. Intenzita tohoto “3D” pohybu je většinou individuálně nastavitelná.
  • 4D – Nejpokročilejší možnost, která kopíruje vaše tělo, což je vyzdvihováno hlavně kvůli oblasti páteře.

8) Zvolte si požadovanou trajektorii

Kromě výše zmíněného mechanismu se základní fungování křesel liší ještě v trajektorii, která ovlivňuje, kam až budou mít masážní hlavice dosah. Opět platí, že komfortnější varianta bude také o něco dražší. Konkrétně máte dvě možnosti:

  • Tradiční trajektorie – Masáž se dostane na oblast zad a krku, jedná se o levnější variantu.
  • “J” trajektorie – Pojmenována podle tvaru písmene J, tato varianta pokračuje přes záda, hýždě až ke stehnům.

9) Rozmyslete si, které nadstandardní funkce chcete

Kromě klasických masáží různého druhu toho masážní křesla dokážou ještě mnohem víc. Často jsou to ale drobnosti, za které není nutné si zbytečně připlácet. Vyberte tedy s rozumem, které z funkcí opravdu využijete. Setkáte se například s:

  • Reproduktory – po připojení mobilu nebo podobného zařízení umožňují pustit k masáži hudbu.
  • Individuální programy – dražší modely umožňují vybírat jak z přednastavených programů, tak také vymyslet a nastavit svůj vlastní.
  • Aplikace a statistiky – některá křesla mohou být ovládána přes mobilní aplikaci a buď skrze ni, nebo na displeji poskytovat statistiky a podrobné informace o masáži.
  • Magnety nebo infračervené světlo – doplňkové funkce, které slouží k účinnější regeneraci. Magnetoterapie uvolňuje hlavně v případě zánětů a otoků v oblasti nohou, infračervené světlo pak pomáhá lokálně na bolavá místa.
  • Automatické rozpoznávání postavy – křeslo samo identifikuje, kde přesně ležíte a jak jste velcí a masážní program přizpůsobí na míru.

10) Dbejte na komfort

Masážní křeslo musí být pohodlné už samo o sobě, ještě než začne masírovat. Proto je důležité nejen vybrat správně veliké křeslo, ale také dobře polohovatelné křeslo. Čím variabilnější toto polohování bude, tím většího komfortu se vám dostane, samozřejmě si ale budete muset připlatit. Berte v potaz taky prostor v domácnosti kolem křesla – nemá smysl investovat do křesla, které se může plně roztáhnout (zádová opěrka v rozsahu až 170°), ale vy tuto možnost stejně nikdy nevyužijete, protože byste se doma nevešli. Pokud máte tento problém, zkuste místo klasických křesel volit speciální úsporné, tzv. Save Place.

Velký rozdíl v pohodlnosti je mezi automatickým a manuálním nastavováním. V tomto případě se vyplatí si za automatiku připlatit, pokud máte tu možnost.


11) Hledejte přehledné a snadné ovládání

Většina modelů masážních křesel nabízí široké spektrum programů a nastavení a k tomu je potřeba ovládání. Vybírejte takové, které bude snadno pochopitelné a komfortní – na trhu naleznete jak drátovou verzi (u levnějších modelů), tak tu bezdrátovou. Je jen na vašem osobním vkusu, zda dáte přednost jednoduché variantě s několika tlačítky, nebo chcete zajímavější LCD displej s podrobnými informacemi.


12) Podívejte se na recenze

V případě masážních křesel asi není moc pravděpodobné, že byste znali ve svém okolí velké množství lidí, kteří jedno mají a dokázali by poradit s výběrem. Neuškodí ale kouknout na recenze jednotlivých produktů, protože se tak můžete snadno dostat ke konkrétním zkušenostem s daným produktem a zjistit tak, zda produkt splňuje to, co slibuje výrobce.


13) Rozmyslete si, které části těla chcete masírovat

Ne všechna křesla masírují všechny části těla. Podle toho, co od křesla očekáváte, byste se měli zaměřit na jednotlivé oblasti a zkontrolovat si variantu opěrek.

  • Zádová opěrka a opěrka hlavy je u každého modelu, masíruje krk a záda, levnější modely mohou mít trochu problém s bedry kvůli mírnému prohnutí. Může být s polstrováním i bez.
  • Sedák – kvalitnější modely s variantou “J” trajektorie skrze sedák masírují také oblast od hýždí až po dolní část stehen.
  • Nožní opěrka (a podnožka) bude dle konkrétního modelu masírovat jen lýtka nebo lýtka i s chodidly. Někdy masáž probíhá jen na ploše, někdy v prohlubních – tam se masážní hlavice dostanou i na bok nohou.
  • Ruční opěrka umí masírovat paže a předloktí – buď v levnějším případě s pomocí návleků, nebo područkami, které opět připomínají prohlubně, do nichž ruce umístíte.

14) Zvolte produkt od spolehlivého výrobce

Za masážní křeslo utratíte hodně peněz. Přesto se nevyplatí vysokou cenu obcházet tím, že přístroj koupíte od nedůvěryhodného a neznámého výrobce. Velice pravděpodobně nebudete s výsledkem spokojeni a ušetřené peníze tak jako tak vložíte do nového, tentokrát již kvalitního stroje. Pokud si nejste jisti, nebojte se zeptat zkušeného prodejce, nebo se výše podívejte, která masážní křesla jsou dle nás nejlepší a vyberte z nich.

Tipy pro používání masážního křesla

Každé masážní křeslo má trochu jiné funkce a nastavení, přesto vám přinášíme několik základních rad, kterými byste se měli řídit a které vám pomohou si masáže náležitě užít.

  • Křeslo si pečlivě nastavte na své rozměry – pokud se vám v něm nebude sedět nebo ležet pohodlně, budete ztuhlí a masáž nebude mít takové výsledky.
  • V den, kdy si dopřejete poctivou masáž, už byste měli být spíše v klidu a nijak intenzivně necvičit – toto pravidlo platí i u klasického maséra.
  • Než se pustíte do individuálních programů (pokud to vaše křeslo umožňuje), projeďte si ty přednastavené. Výrobce věděl, co dělá a vám to dá možnost zjistit, jaký druh masáže se vám líbí nejvíce.
  • Před masáží (a rozhodně také během masáže!) nejezte, masáže se nedoporučují s plným břichem.
  • Ke každé masáži si vytvořte příjemné prostředí, kdy vás nebude nic vyrušovat, abyste dosáhli opravdové relaxace a uvolnění.

Často kladené otázky

Základní tipy k výběru masážního křesla jsme shrnuli, tím však otázky týkající se tohoto stroje nekončí. Proto jsme pro vás odpověděli na ty nejčastější z nich. 

Na tuto otázku asi neexistuje úplně přesná odpověď. Nejjednodušší je zkrátka poslouchat své tělo. Pokud jste si dopřáli intenzivní a hloubkovou masáž a druhý den se cítíte ještě trochu nesví, tak raději vynechte. Na druhou stranu, pokud máte přístroj na relaxační příjemné masáže, není důvod si je nedopřát každý den. Jediné další měřítko mohou být instrukce od výrobce, který může intenzitu používání specifikovat dle výkonnosti křesla.

Záleží na materiálu, ze kterého je vaše křeslo vyrobeno, protože jak už jsme si uvedli výše, každý druh potahu bude jinak odolný. Každopádně byste ho ale měli udržovat v čistotě, snažit se ho nijak nedrásat, neumisťovat ho do stísněného prostoru, kde by se třískalo o další nábytek. Tako se vyhněte konzumaci jídla a pití – masáž se skleničkou vína v ruce může být lákavá, ale také může vést k nešťastným nehodám. Podrobnější informace bude jistě uvádět sám výrobce.

Kromě toho, že si odpovíte na některé body, které jsme popsali výše, tak je nejlepší variantou navštívit nejbližší specializovaný obchod a křeslo si jednoduše vyzkoušet. Vzhledem k tomu, že křeslo pravděpodobně chcete mít v domácnosti i několik let, tak se tato návštěva obchodu vyplatí.

Masážní křeslo je skvělý přístroj, který přináší mnoho benefitů, ale živého maséra samozřejmě plně nezastoupí. Ideální variantou je tyto dvě formy masáží kombinovat – doma si co nejčastěji užívat preventivních masáží na křesle a jednou za čas zajít ke klasickému masérovi. Živý člověk je správnou volbou také pro osoby s vážnými zdravotními problémy – tam je potřeba odborný a individuální přístup.

Silně záleží na tom, jak kvalitní křeslo jste si pořídili a jak o něj pečujete. V domácích podmínkách se u průměrného křesla většinou hovoří o deseti letech spolehlivého fungování. Za tu dobu navíc na trh často přijdou nové technologie a nejeden majitel zatouží po novém modelu, přestože původní ještě slouží.

Shrnutí

Masážní křesla jsou v dnešní době stále považována za nadstandardní luxus, a to hlavně kvůli vyšší pořizovací ceně. Pokud však máte tu možnost, tak neváhejte a jedno si domů pořiďte. Nejedná se totiž o žádnou rozmazlenost nebo zhýralost – masáže přináší celou řadu zdravotních benefitů jak pro vaše tělo, tak pro vaši psychiku. Abyste mohli těchto výhod využít naplno, věnujte výběru správného křesla dostatek času a rozmyslete si, co přesně hledáte. Věřte, že nebudete litovat. Možná si dokonce povšimnete, že vás rodina i přátelé začnou navštěvovat nápadně častěji. Pročpak asi…

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (14 votes)