TEST 6+ nejlepších vysavačů Dyson 2024 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Vysavač s nejlepším poměrem mezi cenou a kvalitou

Orientační cena: 18 000Kč


TOP produkt

Ultra vysoký výkon po ultra dlouhou dobu

Orientační cena: 22 500Kč


Zlatá střední cesta

Solidní parametry za příznivou cenu

Orientační cena: 11 000Kč


Skvělá cena

Zajímavá alternativa pro méně náročné

Orientační cena: 8 300Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Uvod Vysavace Dyson

Bez čeho se neobejde snad žádná domácnost? Možných odpovědí se nabízí víc, jednou z nich by ale měl být vysavač. Pokud vyberete správný model, významně si zjednodušíte úklid domácnosti. Vysavače Dyson jsou kvalitní a výkonné. Především vám však ušetří spoustu času a námahy. Přečtěte si podrobné recenze a tipy, jak vysavač Dyson vybrat.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Britská společnost Dyson má za sebou dlouhou historii. Značka nese jméno po svém zakladateli. James Dyson nebyl spokojený s vysavačem, jaký vlastnil, a tak se průkopnicky pustil do jeho vylepšování. Z vysavače odstranil sáček a stvořil tak první bezsáčkový vysavač. Ve svém řešení ale stále viděl drobné chyby, proto mezi lety 1979 a 1984 vytvořil celkem 5 127 prototypů.

Dnes v portfoliu společnosti Dyson najdete nejen vysavače, ale také ventilátory nebo ohřívače. Značka drží krok s dobou a své výrobky neustále inovuje. K tomu je podrobuje náročným testům odolnosti. Firma zároveň myslí i na přírodu. Součástky, jaké zbydou po testování, proto nevyhazuje, ale dále používá.

Jednou z největších výhod vysavačů Dyson je cyklonová technologie. Tu dnes sice můžete najít u vysavačů vícero značek, prvním průkopníkem je ale právě společnost Dyson. V čem tkví přednosti této technologie? Především ve špičkovém odlučování nečistot. Značka Dyson konstrukci svých výrobků dovedla k takové dokonalosti, že již není nutné používat žádnou další filtraci. Odpadnou vám tedy starosti s dokupováním filtrů.

Vysavač s nejlepším poměrem mezi cenou a kvalitou

S vysavačem Dyson V11™ Absolute Extra bude každý úklid hračka. Vysávat s ním můžete koberce i tvrdé podlahy. Digitální motor Dyson Hyperdymium se pyšní velkou sací silou 220 AW. Potěšilo nás, že navzdory vysokému výkonu si stroj zachovává příjemně tichý chod. Nikdo vám tak nemůže říct půl křivého slova, pokud se do úklidu pustíte v sobotu ráno.

Pohon zajišťuje moderní sedmičlánkový Li-Ion akumulátor s výdrží na 60 minut. Vždy přitom víte, kolik kapacity baterii ještě zbývá. Chytrý systém pečlivě monitoruje výkon a v reálném čase informuje o stavu baterie. Jakmile bude vysavač třeba nabít, stačí ho zasunout do úchytu na stěně.

Vybírat můžete ze 3 režimů (Eco, Auto a Boost). Ať už je tedy vaší prioritou úspora energie, nebo času, mezi režimy si snadno vyberete. Vysátý prach se shromažďuje ve speciální nádobě. Odtud ho jednoduše uvolníte přímo do odpadkového koše, aniž byste s ním vůbec přišli do kontaktu. Používání vysavače Dyson V11™ Absolute Extra je tedy maximálně komfortní.

Sací výkon220 AW
Doba chodu60 min.
Doba nabíjení4,5 h
Objem odpadní nádoby0,76 l
FiltraceFiltrace celého přístroje
Cena17 990 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Ultra vysoký výkon po ultra dlouhou dobu

Vysavač Dyson V11™ Absolute Extra Pro je tady pro ty nejnáročnější. Model nás nadchnul svým velmi vysokým výkonem. Potřebujete provést skutečně poctivý úklid? Na motor Dyson Hyperdymium se můžete spolehnout v každé situaci. Doplňuje jej Li-Ion akumulátor s výdrží až na 120 minut provozu.

V balení naleznete velké množství hubic, se kterými pohodlně uklidíte všechny povrchy. Hodně příjemným bonusem je pak náhradní baterie. Pokud tedy uklízíte rozlehlý prostor a kapacita akumulátoru spadne na nulu, nemusíte přerušovat práci. Jednoduše vyjmete původní baterii a na její místo vložíte tu náhradní. A s úklidem domu můžete hned pokračovat.

Ocenit musíme také futuristický design modelu, který je propracovaný do nejmenšího detailu. Největší nevýhoda vysavače Dyson V11™ Absolute Extra Pro je jasná: vyšší pořizovací cena. Platíte ale za kvalitu a nadstandardní výbavu.

Sací výkon220 AW
Doba chodu120 min.
Doba nabíjení4,5 h
Objem odpadní nádoby0,76 l
FiltraceFiltrace celého přístroje
Cena22 499 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Solidní parametry za příznivou cenu

Vysavač Dyson V8™ Absolute je důkazem toho, že ani dobře vybavený stroj nemusí stát majlant. Za nejsilnějšími vysavači Dyson samozřejmě zaostává, má nižší sací výkon i kratší výdrž na jedno nabití. Na druhou stranu se i u něj můžete spolehnout na kvalitní provedení a promyšlený design. Když tedy přihlédneme k jeho přijatelné ceně, musíme říct, že si vede výborně.

Sací výkon je dostatečně vysoký pro úklid koberců i tvrdých podlah. K dispozici jsou 2 výkonové režimy. Od prachu potřebujete očistit žaluzie? Jediným kliknutím model proměníte na ruční vysavač. Až ruční jednotku nebudete potřebovat, zase ji jednoduše vrátíte na její místo.

Jakmile se zásobník na prach naplní, stačí zatáhnout za páčku. Samozřejmostí je také pokročilá filtrace. Příslušenství není tak bohaté, chybí v něm například kartáč na odolné nečistoty. Nic podstatného, bez čeho by Dyson V8™ Absolute nemohl fungovat, ale neschází.

Sací výkon115 AW
Doba chodu40 min.
Doba nabíjení5 h
FiltracePokročilá filtrace
Cena10 990 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Zajímavá alternativa pro méně náročné

Vysavač Dyson V8™ Motorhead vyniká svou dostupnou cenovkou. Nenabídne sice tak vysoký výkon jako nejsilnější vysavače Dyson, na všech druzích povrchů si ale stále počíná ukázkově. Spolehnout se můžete na digitální motor Dyson V8 se 2 výkonovými režimy a baterii s kapacitou na 40 minut provozu.

Co se nám líbí, to je hodně jednoduchá manipulace. S vysavačem bez problému dosáhnete až ke stropu. Vyjmout můžete ruční jednotku a rychle s ní uklidit například mouku rozsypanou na kuchyňské lince. Zásobník na nečistoty vyprázdníte pomocí zatáhnutí za páčku.

Kde se nízká cena projevila, to je rozsah dodávaného příslušenství. V balení nenajdete kartáč na odolné nečistoty, jemný kartáč na prach ani hubici speciálně určenou na hladké podlahy. Obejdete se samozřejmě i bez všech těchto doplňků, jejich používání ale uživatelský komfort povyšuje na ještě vyšší level.

Sací výkon115 AW
Doba chodu40 min.
Doba nabíjení5 h
FiltracePokročilá filtrace
Cena8 290 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Vysoká sací síla schovaná ve slušivém kabátku

Vysavač Dyson V11™ Torque Drive Extra s ostatními modely sdílí stylový design i špičkovou kvalitu provedení. Poháněný je digitálním motorem Dyson Hyperdymium, který doplňuje odolný Li-Ion akumulátor s výdrží až na 60 minut nepřetržitého provozu. Sací výkon můžete přizpůsobit aktuálnímu úkolu na míru, volit totiž můžete mezi 3 režimy.

Vysavač Dyson je navržený tak, aby vydával do nejméně hluku. Zároveň pohlcuje vibrace a komfortně se ovládá. Nečistoty se shromažďují v nádobě s kapacitou 0,76 l. Po jejím naplnění ji vyprázdníte stylem namířit a stisknout. Vše je tedy zcela hygienické.

Příslušenství zahrnuje téměř vše podstatné, chybí pouze fluffy hubice na hladké podlahy. Co naopak neschází, to je praktický úchyt pro uložení příslušenství.

Sací výkon220 AW
Doba chodu60 min.
Doba nabíjení4,5 h
Objem odpadní nádoby0,76 l
FiltraceFiltrace celého přístroje
Cena16 790 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

S rychlým nabíjením opět brzy připraven k použití

Vysavač Dyson Cyclone V10™ Motorhead nás zaujal především krátkou dobou nabíjení. Dobu chodu je velice slušných 60 minut, z nuly na sto se pak akumulátor dobije za cca 3,5 hodiny. To je o hodinu méně než u většiny vysavačů Dyson. Za to rozhodně palec nahoru.

Kvalitní baterii zdatně sekunduje výkonný motor Dyson V10. Motor, cyklony i nádoba na nečistoty jsou uspořádány speciálně tak, aby vzduch do cyklon mohl proudit v přímé linii. Díky tomu se můžete spolehnout na vysoký výkon. K dispozici jsou celkem 3 výkonové režimy.

V čem vysavač Dyson Cyclone V10™ Motorhead pokulhává, to je příslušenství. Vše základní v něm samozřejmě najdete, chybí ale větší výběr hubic. Upozornit také musíme na menší obsah zásobníku na prach. Pokud se pustíte do úklidu hodně špinavých prostor, musíte počítat s častější nutností nádobu vysypávat. To jde naštěstí zcela snadno a hygienicky.

Doba chodu60 min.
Doba nabíjení3,5 h
Objem odpadní nádoby0,54 l
FiltraceFiltrační systém celého spotřebiče
Cena12 490 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT důvodů, proč si koupit vysavač Dyson

Víte, že potřebujete vysavač, stále si ale nejste jisti tím, že by to měl být právě ten od značky Dyson? Máme pro vás hned několik pádných důvodů, proč by vysavač Dyson neměl chybět ani ve vaší domácnosti.

 • Pokud dbáte na detail a chcete mít design domácnosti vyladěný do puntíku, pak oceníte vzhled vysavačů Dyson. Ten je hodně specifický a poutá pozornost. Samozřejmě v dobrém.
 • Pro výrobu vysavačů Dyson jsou používané materiály prvotřídní kvality. Značka tak může garantovat dlouhou životnost svých produktů.
 • Jedná se o bezsáčkové vysavače. Prach se shromažďuje ve speciální nádobě, kterou poté stačí jednoduše vysypat do odpadkového koše. Nemusíte tedy myslet na dokupování sáčků do vysavače ani utrácet další peníze v průběhu používání.
 • Vysavače Dyson jsou navržené tak, aby se vám s nimi jednoduše manipulovalo. Jejich hmotnost je proto nízká a rukojeť ideálně padne do dlaně.
 • K vysavačům patří bohaté příslušenství. Komfortní tak bude nejen úklid podlah, ale také čalounění či sedaček v automobilech.

SEDM tipů, jak vybrat vysavač Dyson

Abyste výběrem vysavače Dyson nestrávili příliš času, soustřeďte se na ty nejdůležitější parametry. Jaké to jsou?

 • Klíčový je sací výkon vysavače. Obecně samozřejmě platí, že čím je výkon vyšší, tím lépe. Větší sací síla totiž znamená rychlejší vysávání, a to i u silně znečištěných podlah.
 • Zaměřte se na baterii a její výdrž. Jakou má akumulátor kapacitu? Jakou dobu lze vysávat na jedno nabití? Kolik času zabere opětovné dobíjení? To všechno ovlivní váš komfort při uklízení domácnosti.
 • Důležitý je také systém filtrace. Sázkou na jistotu je HEPA filtr, který je vhodný i do domácností s alergiky.
 • Ověřte si hlučnost vysavače. S určitým hlukem při vysávání musíte počítat vždy, chytrou konstrukcí lze ale nepříjemné vibrace omezit na minimum.
 • Pokud nemáte místa zrovna nazbyt, roli pro vás může hrát náročnost vysavače na skladování. Zjistěte si proto rozměry vysavače.
 • Funkce přizpůsobte své náročnosti. Je na každém individuálně, zda ocení LCD displej nebo možnost regulovat výkon v několika krocích.
 • Seznamte se s celým obsahem balení. Podívejte se na to, jaké hubice či další doplňky jsou součástí sady.

Často kladené otázky

Máte ještě nějaké nevyjasněné otázky týkající se vysavačů Dyson? V následující sekci na ně možná najdete odpověď.

Vysavače Dyson obecně nepatří mezi nejlevnější na trhu. Platíte ale za léty prověřenou kvalitu. Spolehnout se navíc můžete na dlouhou životnost vysavačů. Výhodou je také povedené designové provedení.

Vynikají především velmi pokročilou cyklónovou technologií. Značka stojí za jejím vývojem a tuto technologii neustále vylepšuje. K tomu se můžete spolehnout na vysoký sací výkon i snadné ovládání.

Daná zkratka vás informuje o sacím výkonu stroje. Čím vyšší tato hodnota bude, tím vyšší výkon můžete čekat.

Ano. Raději však nepoužívejte rotační kartáč, ale klasickou hlavici.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.8/5 - (19 votes)