TEST 8+ nejlepších matrací Tropico 2024 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Cena: 6 000 Kč

Ortopedická matrace s kokosovým vláknem


Zlatá střední cesta

Cena: 5 800 Kč

Sedm ortopedických zónSkvělá cena

Cena: 3 600 Kč

Oboustranná matrace s masážní ložnou plochou


Další na zvážení

Cena: 4 500 Kč

Matrace s měkkou i masážní tvrdou stranou

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Nejlepsi Matrace Tropico

Vyspat se na příjemné matraci a mít tak dostatek síly pro nový den – to si přejeme všichni. Pohodlný spánek nám pomáhá regenerovat tělo, ulevit od bolesti, ale především načerpat energii a elán pro další výzvy i radosti. Zkrátka kvalitní matrace se nám postará o to, abychom se ráno budili odpočatí. Pokud hledáte kvalitní český výrobek, který používá certifikované materiály vyrobené v Evropě, podívejte se na možnosti, které nabízí matrace z Krkonoš. 

Již více než 20 let se značka Tropico řadí mezi přední výrobce matrací. Česká firma, která byla založena v roce 2000, si postupně vydobyla dobrou pozici na tuzemském i zahraničním trhu.

Zaměřují se na používání kvalitních vstupních materiálů, kdy používají pouze zdravotně nezávadné a certifikované materiály, které jsou vyrobeny v Evropě s ohledem na životní prostředí.

 O výrobu se pak stará výrobní závod v Roztokách u Jilemnice, matrace tedy pocházejí z krásného prostředí Krkonoš. Česká firma zaměstnává na sto vlastních zaměstnanců.

Denně ve firmě prošijí okolo 5 kilometrů potahové látky a vyrobí asi 1000 kusů matrací. Firma se stará o rozvoj nových technologií, kdy každý rok přináší několik patentovaných řešení, které neustále zlepšují spánek.

Ortopedická matrace s kokosovým vláknem

Tento výrobek se vyznačuje pětiletou zárukou a celkovou nosností až 150 kilogramů, což je horní hranice u tohoto typu matrací.

Matrace je střední až tvrdší, je tedy vhodná pro ty, kdo rádi spí na pevné podložce. Výrobek je oboustranný, vyhovuje tedy také těm, kdo mají rádi i střední tuhost matrace. V recenzích se uživatelé vyjadřují kladně zejména k poměru cena a kvalita, kdy hodnotí dobře pohodlí na matraci a možnost nastavitelné tuhosti.

Tento výrobek je vyztužen kokosovo-latexovou deskou ve snímatelném potahu z kašmíru, která je na tužší straně matrace.

Profilace výrobku je uspořádána do sedmi anatomických zón, které snižují tlak na tělo. Každá kostka z materiálu tak reaguje zcela individuálně na zatížení.

V oblasti pánve je tuhost opět upravena, rozkládá tak tlak v oblasti kyčlí. Díky těmto anatomickým zónám se matrace přizpůsobuje jednotlivým částem těla, a to v jakékoliv poloze při spánku.

Matrace je opatřena pratelným snímatelným potahem. Kladné recenze uživatelů ji hodnotí pozitivně i po několika letech používání. Matrace je také vhodná pro alergiky.

Materiál Studená pěna
Nosnost na osobu150 kg, 130 kg
TvrdostStřední + tvrdší
Výška matrace20 cm
Záruka5 let
Snímatelný potahAno, dělitelný
Cena 6 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Sedm ortopedických zón

Tato zdravotní matrace je pohodlná, nabízí výšku 20 centimetrů. Potah je možno vyprat. U matrace můžete ocenit oboustranné provedení, které nabízí celkově 7 zón. Jedná se o následující zóny: pratelný potah Silver Line, hygienická zóna, anatomická zóna, ortopedická zóna.

Odolné jádro se skládá z vrstev kvalitní PUR pěny Flexifoam®, která je vyráběná výhradně společností HildingAnders. Jedná se o houževnatou, elastickou a prodyšnou pěnu. Jádro je masivní a ortopedické.

Strana hard má v sobě 7 ortopedických zón, nabízí střední až vyšší tuhost. Strana soft poté nabídne také 7 ortopedických zón, ale nižší střední tuhost.

Matrace se nabízí v typických i atypických rozměrech. Je doporučeno ji uložit na pevné i polohovatelné lamelové rošty postelí. Matrace byla 60 000 x testovaná.

Obchodník má velmi kladné recenze od zákazníků. Ti kladně hodnotí kvalitu zboží a rychlost doručení objednávky.

Materiál PUR
Nosnost na osobu130 kg
Tvrdost4 – tvrdá, 3 – středně tuhá
Výška matrace20 cm
ZárukaProdloužená záruka 4 roky na jádro matrace
Snímatelný potahAno, dělitelný
Cena   5 800 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Oboustranná matrace s masážní ložnou plochou

Hledáte matraci, kde si sami zvolíte tuhost a navíc vás bude ložná plocha masírovat? Zřejmě se vám bude hodit tento výrobek, který je vyroben ze studené pěny.

Z jedné strany se nabízí měkká červená strana Relax. Ta je vybavena anatomickou masážní profilací, která je navíc rozdělena do sedmi zón. Tato strana vyhovuje lidem, kteří spí rádi na boku, nebo dávají obecně přednost spíše měkčí matraci.

Na druhé straně matrace najdete tvrdší tuhost. Tužší žlutá strana Classic je rovná, nemá masážní profilaci. Tato strana je vyrobena z masivní vrstvy houževnaté pěny.

Matrace je vyrobena ze zdravotně nezávadných materiálů, navíc je opatřena vlnitými spoji a ekologickým lepením na vodní bázi. Vzdušnost matrace a její dobré vlastnosti se tak snoubí také s vysokými požadavky na kvalitu celkového výrobku.

Pokud hledáte matraci, která bude mít pratelný potah, u značky Tropico vždy narazíte na jistotu. Potah mají všechny matrace navíc dvoudílný. Tím, že potah rozdělíte, jej pohodlně vyperete i v menší pračce. Potah u této matrace můžete prát až na 60 stupňů Celsia. je tvořen prošitým vzdušným dutým vláknem, které tvoří klimatizační vrstvu a zabezpečuje tak odvod vlhkosti od uživatele.

Tuto matraci můžete položit nejen na statickou pevnou podložku, ale také na polohovatelný rošt.

Materiál Studená pěna
Nosnost na osobu110 kg
TvrdostMěkčí, střední
Výška matrace18 cm
Záruka3 roky
Snímatelný potahAno, dělitelný
Cena  3 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Matrace s měkkou i masážní tvrdou stranou

Hledáte matraci, kde si sami zvolíte tuhost? Zřejmě se vám bude hodit tento výrobek, který je vyroben z kombinace pěny Flexifoam a RE pěny. Z jedné strany se nabízí měkká a rovná strana, která vyhovuje spíše lidem, kteří rádi spí na boku nebo na měkčí podložce. Z druhé strany je masážní strana s profilací, která je tužší.

Potah je možno sejmout a vyprat na 60 stupňů Celsia. Navíc je potah dělitelný, proto jej pohodlně vyperete i v menší pračce. V potahu je kašmír, proto má skvělé vlastnosti co se týče odvádění vlhkosti od těla. Kašmír je také velmi příjemný na dotyk.

Sendvičová konstrukce matrace je typická pro svou pružnost, vysokou odolnost, ohebnost a poddajnost. Komfort na této matraci označují kladně také lidé, kteří si již výrobek zakoupili.

Co se týče nosnosti, výrobek se vyznačuje nosností 135 kilogramů. Matrace je vhodná také pro alergiky. Celková výška 20 centimetrů řadí matraci mezi nižší produkty,            výška však nabízí více možností – tuto matraci uložíte nejen na pevné lamelové rošty, ale také na polohovatelné.

Materiál Studená pěna
Nosnost na osobu135 kg
Tvrdoststřední
Výška matrace20 cm
Záruka5 let
Snímatelný potahAno, dělitelný
Cena   4 500 Kč

 

VÝHODY

NEVÝHODY

Oboustranná matrace s potahem pratelným na 95 stupňů Celsia

Tuto matraci pohodlně uložíte nejen na statický pevný lamelový rošt, ale klidně ji můžete využít i pro polohovatelný rošt. Matrace má celkovou výšku 15 centimetrů, je proto vhodná pro všechny, kdo hledají skutečně nízkou matraci.

I když je matrace nízká, její nosnost je vysoká. Doporučená nosnost na osobu se u tohoto výrobku pohybuje až do meze 130 kilogramů. Matraci dostanete v běžných i atypických rozměrech.

O dobrou kvalitu produktu se stará také testování – konkrétně tento typ matrace byl zátěžově testován 80 000x.

Větší hygienu zajišťuje ještě snímatelný potah. Ten je u této firmy vždy dvoudílný, aby jej mohli samy vyprat i domácnosti, které mají menší pračku. Konkrétně u této matrace je navíc možno potah vyprat dokonce i při teplotě 95 stupňů Celsia – vaše matrace tak bude vždy v tom nejlepším hygienickém standardu.

Sendvičová matrace se dělí do sedmi zón. Je speciálně navržena tak, aby zajistila ideální polohu páteře v celém průběhu spánku.

Tato matrace se hodí také pro všechny, kdo si přejí individuálně nastavit tuhost lůžka. Strana označená jako Hard nabízí anatomickou profilaci a je tužší. Strana označená jako Soft má také anatomickou profilaci a je měkčí.

Střed matrace je tvořen RE pěnou Flexifoam, která jádru dodává přirozenou tuhost a vysokou životnost za nízkou cenu výrobku.

Tato matrace je vhodným řešením za dobrou cenu.

Materiál Studená pěna
Nosnost na osobu130 kg
TvrdostStřední, tužší
Výška matrace15 cm
Záruka5 let
Snímatelný potahAno, dělitelný
Cena   5 000 Kč
 

VÝHODY

NEVÝHODY

Taštičková matrace ze 400 samostatně uložených pružinek

Tato taštičková matrace je vhodná také pro pevnou desku. Matrace byla vyrobena v České republice, jedná se o výrobek z Krkonoš.

Matrace je oboustranná, z jedné strany nabízí tužší stranu, která je navíc opatřena vrstvou stoprocentně přírodních vláken z palmy kokosové. Tento materiál ještě podpoří celkovou tuhost a odolnost této taštičkové matrace. Nosnost výrobku se tak pohybuje dokonce u 140 kilogramů.

Druhá strana je označena jako „soft“, jedná se o stranu matrace se střední tuhostí. Díky větracím kanálkům je matrace prodyšná. Tato strana matrace se doporučuje používat pro uživatele s celkovou hmotností do 120 kilogramů.

Vnitřní jádro matrace nabízí celkem 7 anatomických zón, kde na 400 samostatně uložených pružinek reaguje na tvar těla uživatele.

Zákazníci, kteří již produkt nakoupili, si nejvíce cení kvality spánku a pohodlí na této matraci.

Materiál Studená pěna
Nosnost na osobu140 kg
TvrdostMěkčí + střední
Výška matrace24 cm
Záruka5 let
Snímatelný potahAno, dělitelný
Cena   9 000 Kč
 

VÝHODY

NEVÝHODY

Antibakteriální matrace, která je vhodná i pro seniory

Tato matrace je vhodná také pro osoby, které mají pohybové problémy. Hybridní studená pěna v sobě nese dobré vlastnosti studené i paměťové pěny a latexu – jedná se o pružný a prodyšný materiál, který nabízí optimální tuhost a vynikající termoregulaci.

Tato matrace je vhodná i pro osoby, které jsou upoutány na lůžko, nebo mají pohybové potíže. Matrace je odolná a svými použitými materiály pomáhá omezovat pocení.

Hybridní pěna Blue se stará o to, aby spojila dobré vlastnosti nejen studené, ale také paměťové pěny i latexu. Tento materiál tvoří elastickou vrstvu, která dále zvyšuje odrazovou pružnost a vzdušnost, ale také pocitovou pevnost matrace. Tím, že předchází pocení, je tak zajištěno optimální klima a pohodlí.

Tato matrace se hodí také do ložnic, kde dochází k větším výkyvům teplot. Nehromadí se v ní vlhkost, materiál ji odvádí z povrchu pryč.

O větší komfort a hygienu se dále stará antibakteriální potah, který můžete rozdělit na dvě části. Díky rozdělení potahu je snadnější jej vyprat také v menší pračce. Údržbu tak zvládnete zcela svépomocí, bez potřeby návštěvy prádelny. Potah je také antibakteriální.

Matrace má sedm zón s profilací CubeCare, která má tvar kostek. Profilace se stará o to, aby měl uživatel vysoký komfort a pomáhá také zabránit pocitu přeležení. Každá z kostek totiž a individuální zatížení reaguje zcela samostatně a je dostatečně pružná.

Materiál Studená pěna
Nosnost na osobu135 kg
TvrdostStřední + tvrdší
Výška matrace20 cm
Záruka6 let
Snímatelný potahAno, dělitelný
Cena   7 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Ortopedická matrace se zvýšenou tuhostí

Potřebujete matraci, která by byla speciálně navržena pro ochranu páteře? V tom případě je možná právě tento výrobek vhodný pro vaše požadavky.

Jádro matrace je tvořeno pěnami, které mají různé tuhosti. O klidný a nerušený spánek se stará sedmizónová profilace, navíc je ještě střední část matrace opatřena speciální tvarovanou pěnou – vlnovým jádrem SpineProtector, který nabízí správnou podporu páteře. Pěny různých tuhostí jsou kombinovány ve vlnách, díky čemuž se matrace vyznačuje výbornými ortopedickými vlastnostmi.

Tužší strana matrace je tvořena masivní deskou ze studené pěny, kdy je matraci poskytnuta tuhost i pružnost zároveň. Měkčí strana se pak vyznačuje sedmizónovou profilací, která je navíc opatřena provzdušňujícími kanálky. Tyto kanálky se starají díky technologii AirForce o to, aby se v matraci měnil vzduch s každým pohybem těla jejího uživatele.

Díky pravidelné výměně vzduchu je také matrace vhodná pro osoby, které se více potí.

Materiál Studená pěna
Nosnost na osobu135 kg
TvrdostTvrdší, nejtvrdší
Výška matrace22 cm
Záruka5 let
Snímatelný potahAno, dělitelný
Cena 7  500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jaké materiály Tropico používá?

Společnost věnuje velkou pozornost použití kvalitních vstupních materiálů. Používají pouze certifikované, zdravotně nezávadné materiály vyráběné s ohledem na životní prostředí například v Belgii, Německu, Švýcarsku a samozřejmě České republice.

SEDM důvodů, proč koupit matraci Tropico

Tato firma patří mezi společnosti, které se snaží dodávat na trh kvalitní výrobky. Proč si vybrat právě tuto značku?


1. Český výrobek

Jedná se o český výrobek – vaše matrace je vyrobena v příjemném prostředí Krkonoš.


2. Certifikované materiály z Evropy

K výrobě jsou použity pouze certifikované materiály vyráběné s ohledem na životní prostředí v Evropě.


3. Dvoudílný pratelný potah

Matrace mají vždy pratelný potah, který je navíc dvoudílný. Udržet tak matraci v čistotě a hygieně je velmi snadné.


4. Vlastní patenty

Společnost přichází každý rok s vlastními patentovými řešeními, kterými pomáhá zlepšit kvalitu spánku.


5. Člen Cechu čalouníků

Firma je členem Cechu čalouníků a dekoratérů a truhlářů, ale také Hospodářské komory.


6. Kvalitní testování matrací

Matrace jsou podrobeny těžké zatěžkávací zkoušce – před uvedením na trh jsou 100 000x přejety válcem.


7. Online i na prodejně

Matrace si můžete vybírat nejen online, ale také pomocí certifikovaných prodejen, kde vám rádi pomohou s výběrem.

Nejdůležitější tipy: Jak vybrat matraci

Přinášíme vám několik cenných tipů, jak si vybrat ti správnou matraci.


1. Ujistěte se ohledně nosnosti

Ujistěte se, jakou má matrace celkovou nosnost. Pokud vaše váha překračuje doporučenou nosnost, informujte se u prodejce o vhodné možnosti pro váhovou kategorii uživatele.


2. Zvolte si tuhost

Zvolte úroveň tuhosti matrace podle svých preferencí, nebo si pořiďte oboustrannou matraci, kde můžete úroveň tvrdosti měnit.


3. Budete matraci polohovat?

Pokud máte polohovatelný rošt, matrace Tropico jsou skvělou volbou, protože mají nižší výšku a jsou vhodné i pro polohování.


4. Budete si přát potah, který lze vyprat?

Budete potřebovat snímatelný potah, který budete prát? Pokud máte menší pračku, je lepší zvolit potah, který je dělitelný a vejde vám pohodlně i do menší pračky. Matrace tak bude stále v čistotě. Matrace Tropico tuto možnost nabízejí.


5. Potřebuji matraci pro alergika

Jestliže trpíte alergiemi, zvolte matrace s antibakteriální a antiroztočovou úpravou. Některé materiály přirozeně odpuzují výskyt alergenů v matraci.

Často kladené otázky

Někteří prodejci nabízí bezplatnou možnost konzultace vhodného řešení matrace. Je možno je kontaktovat pomocí chatu na webové stránce, pomocí e-mailu, nebo na telefonní infolince. Někteří prodejci nabízejí také možnost osobní konzultace na některé ze svých poboček. Než přistoupíte k samotnému nákupu, nechejte si zodpovědět všechny své otázky.

I kdybyste se nakonec rozhodli pro matraci, která vám v konečném důsledku nebude vyhovovat, stále máte možnost ji vrátit. Někteří prodejci nabízejí klasickou zkušební dobu, jiní pak prodlouženou.

Nejčastěji se lidé ptají na tyto otázky:

U všech výrobků značky Tropico je možné matraci použít nejen pro statický, ale také pro polohovatelný rošt.

Matrace Tropico se vyznačují dobrými vlastnostmi i po několika letech používání, proto jsou vhodné i pro tyto uživatele. Výhodou je snímatelný pratelný potah.

Snímatelný pratelný povrch lze velmi dobře vyprat. Dělitelné potahy firmy Tropico se dobře perou i v menší pračce. O údržbu se tak postaráte i bez nutnosti navštívit prádelnu.

Matrace nabízejí komfort a jsou testovány pro osoby s maximální hmotností, která je uvedena u prodejce. Pokud potřebujete matraci pro osobu s vyšší hmotností, kontaktujte prodejce.

Většina výrobků je vhodná také pro alergiky. Povrch potahů bývá opatřen antialergenními prvky, některé materiály dokonce přirozeně odpuzují roztoče a alergeny.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)