Nejlepší vinylové podlahy 2022 & Jak vybrat? [zkušenosti]

Nejlepší vinylová podlaha 2022 & Jak vybrat? [zkušenosti]

Ověřené značky vinylových podlah

Lepená vinylová
podlaha

Gerflor Creation

Plovoucí vinylová podlaha HDF

FatraClick

Plovoucí vinylová podlaha click

Rigid SPC

Vinylové role
(PVC)

Tarkett

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Všechny vinylové podlahy v testu

Přečtěte si výběr nejlepších výrobců vinylových podlah:

Lepená vinylová podlaha

1. místo

Gerflor Creation​

Lepená vinylová podlaha​

2. místo

Fatra Thermofix

Lepená vinylová podlaha​

3. místo

Plank IT

Lepená vinylová podlaha​

Plovoucí vinylová podlaha HDF (s podložkou)

1. místo

FatraClick

Plovoucí vinyl. podlaha HDF

2. místo

Gerflor Top Silence

Plovoucí vinyl. podlaha HDF

3. místo

Wicanders

Plovoucí vinyl. podlaha HDF

Plovoucí vinylová podlaha Click (bez podložky)

1. místo

Rigid SPC 

Plovoucí vinyl. podlaha click

2. místo

Gerflor Creation

Plovoucí vinyl. podlaha HDF

3. místo

Wineo

Plovoucí vinyl. podlaha HDF

Vinylové role (PVC)

1. místo

Tartkett

Vinylové role (PVC)​

2. místo

Gerflor 

Vinylové role (PVC)​

3. místo

Vera

Vinylové role (PVC)​

Kompletní průvodce vinylovou podlahou

Pokud jste se rozhodli změnit interiér novou podlahou a při výběru došlo i na možnost položení vinylové podlahy, máme pro vás připravené množství informací, které při výběru oceníte. Ne nadarmo má totiž vinylová podlaha dominantní pozici na žebříčku oblíbenosti podlad. Pojďme se na to podívat …

Co je to vinyl?

Vinyl je syntetický(umělý) materiál, konkrétně se jedná o polyvinylchlorid. Že je vám to nějaké povědomé? Ano, jedná se o dnes již málo používaný název PVC. Každý si teď asi představí měkkou roli, která se rozvinovala snad do každé místnosti. Marketingové důvody donutili výrobce změnit název na vinyl, aby se dílce podlah nepletli s rolemi. Původní PVC bylo doplněno pevnějším jádrem, nášlapnou vrstvou a nespočtem možných vzorů, ale v zásadě se stále jedná o jedno a to samé.

Proč je vinyl tak oblíbený?

Vinyl získal na oblíbenosti díky svým vlastnostem, které jsou přímo ideální pro podlahu. Jeho odolnost je dnes již legendární – odolá pádům předmětů, stěhování nábytku i vodě. Našel tedy své místo i v komerčních prostorách nebo průmyslových halách. V případě, že by se podlaha poškodila, je u click verze, snadná výměna poškozeného kusu. Zcela tichý nášlap, akustické vlastnosti a tepelnou vodivost nemůžeme zapomenout zmínit. Mimo odolnosti však hraje prim skvělá cena, která je v poměru ke kvalitě příjemná.

SEDM důvodů, proč si pořídit vinylovou podlahu

Stručné body k výběru vinylové podlahy, které by vám měli výběr usnadnit.

 • Zmiňovaná odolnost je důležitým faktorem i v domácích podmínkách, protože dobře odolá težkému nábytku a případným nehodám s padajícími předměty.
 • Desing a vinyl si jsou zcela rovni. Výrobci nyní umí napodobit veškeré materiály téměř k nerozeznání od originálu. Vinylová podlaha bude stylovým doplňkem bytu.
 • Pomocí vodoodpudivé úpravě lze vinyl použít v každé místnosti, i v koupelně.
 • Tichý a příjemný nášlap zajistí komfortní pocit při chůzi a jako bonus nebudete rušit dupáním sousedy v panelovém domě.
 • Důležitou vlastností, nad kterou spíše zajásá paní domu je snadná údržba podlahy.
 • Poměr cena x výkon je u vinylových podlah velmi slušný.
 • Pro své izolační vlastnosti se hodí i do domů s podlahovým vytápěním, ale je třeba si ověřit u prodejce tuto vhodnost, nemá ji každá vinylová podlaha.

DVA důvody, proč si (ne)pořizovat vinylovou podlahu

 • V případě varianty pokládky vinylu lepením, nedoporučujeme tuto činnost vytvářet svépomocí. Raději si objednejte profesionála, který přesně odhadne výšku lepidla i jeho dobu ,,zrání”.
 • Dnes se již vše měří ekologickým metrem a vinyl na tom není zrovna nejlépe. Jeho likvidace je poměrně náročná a představuje zátěž pro okolí.

Kde je možné vinyl použít?

Po přečtení několika předchozích řádků by se dalo říci, že se vinyl hodí kamkoli. A je to pravda! V ložnicích, pokojích i obýváku oceníte příjemné tepelné vlastnosti a v chodbě nebo předsíni zase vynikne odolnost, kterou vinyl nabízí.

Koupelny a toalety jsou kapitolou sama pro sebe. Lze tam vinylové podlahy bezproblémů využít, ale doporučujeme vybírat ty, které se pyšní voděodolností.

S trochou odbornosti a precizní práce můžete vinyl položit i na schody, není to tak obvyklé, ale ne nemožné.

Věděli jste, že: Vinylovou podlahu můžete použít jako obklad na stěnu? Je třeba zachovat pár pravidel, jako je například zcela rovný a hladký povrch a vybrat podlahu bez click spojů. 

PĚT informací, které je dobré znát před pořízením vinylu.

1) Zátěžová třída.

Zátěžová třída je dobrou pomůckou při výběru podlahy do různých místností. Úroveň zátěžové třídy určuje tloušťka nášlapné vrstvy, která udává odolnost podlahy. Některé vinylové podlahy mohou zapadat do různých tříd zátěže.

Pro obytné prostory platí: 

 • Třída zátěže 21 – Je vhodná do méně obývaných prostor domu, tedy do ložnic nebo pokojů pro hosty.
 • Třída zátěže 22 – Běžně užívané podlahy do místností jako je obývací pokoj.
 • Třída zátěže 23 – Tu volte do místností, které jsou nejvíce namáhány – například chodby a schodiště.

Pro komerční prostory platí:

 • Třída zátěže 31 – Méně používané prostory, třeba konferenční místnosti.
 • Třída zátěže 32 – Ideální do běžně používaných prostor, jako jsou kanceláře nebo čekárny.
 • Třída zátěže 33 – Tato podlaha se hodí do více namáhaných prostor, obchody nebo administrativní budovy.
 • Třída zátěže 34 – Nejvyšší třída zátěže, kterou upotřebí obchodní domy nebo nemocnice.

2) Zdravotní nezávadnost

Na tento aspekt se určitě doporučujeme zaměřit, především pokud zvolíte levnější vinylové podlahy. Sledujte přítomnost ftalátů, formaldehydů a dalších nebezpečných látek. Zdravotní certifikace vás ujistí, že je podlaha vhodná i do dětského pokoje.


3) Podlahové vytápění

Při výběru si ověřte vhodnost vybrané vinylové podlahy k pokládce na podlahové vytápění. Především silnější vinylové podlahy s vysokou nášlapnou vrstvou nebudou tak dobře propustné.


4) Materiál základové desky

Tento materiál z větší části udává odolnost vinylových podlah. Nejběžnější je rigidní jádro, které je směsí kameniva a vápence. Někteří prodejci lákají na podlahy s odlehčeným plastovým jádrem, ale pozor, ty nejsou tak odolné a tvarově stálé.


5) Nášlapná vrstva

V domácnostech se nejběžněji používají vinylové podlahy s nášlapnou vrstvou minimálně 0,2mm. S vyšší zátěžovou třídou stoupá i výška nášlapné vrstvy až na 0,7mm. Příliš tenké podlahy mívají problémy s clickovým systémem a jsou náchylnější na nerovnosti podlahy při pokládce.

Věděli jste, že: Je vinyl hojně používaný v komerčních prostorách pro jeho nehořlavost?

Druhy vinylových podlah

Vinylová podlaha se dělí na dva základní druhy – lepenou a plovoucí vinylovou podlahu. Rozdíl je především ve způsobu pokládky obou podlah.

Plovoucí vinylové podlahy.

Jejich pokládka funguje na prostém zaklikávání dílců do sebe pomocí speciálních zámků na každém kusu. Je to velmi snadné a nevyžaduje to speciální dovednosti. Tloušťka dostahuje i 10mm a lépe se pod vinyl schovají drobné nerovnosti podkladu. Větší nerovnosti lze vyřešit pomocí speciálních podložek, které navíc chrání podlahu před vlhkostí.

Důležité vědět: V eshopech se setkáte s dvěma typy plovoucí vinylové podlahy. Vinylové dílce click a vinylové plovoucí podlahy HDF. Jde o velice podobné produkty plovoucích podlah s tím rozdílem, že HDF znamená, že dílce mají již integrovanou podložku, díky čemuž je pokládka snazší. 

Výhody plovoucí vinylové podlahy:

 • Je vhodná pro pokládku svépomocí
 • Dílce jsou odolnější a mají větší tloušťku
 • Snadnější výměna poškozeného kusu za nový

Nevýhody plovoucí vinylové podlahy:

 • Vyšší pořizovací cena
 • Nižší tepelná propustnost (méně se hodí pro podlahové vytápění)

Lepené vinylové podlahy

Tloušťka lepené vinylové podlahy dostahuje pouze 2-3 mm, ale je to zcela dostačující při použití lepidla a nivelační stěrky. Lepená vinylová podlaha se prodává jak v rolích, tak i dílcích a nikterak nezaostává v použitelnosti oproti clickové vinylové podlaze. Je velmi oblíbená do namáhaných prostor obchodních domů.

Výhody lepené vinylové podlahy:

 • Levnější pořizovací cena
 • Výborné vedení tepla, pokud zvažujete pokládku na podlahové vytápění
 • Vyšší odolnost proti vlhkosti

Nevýhody lepené vinylové podlahy:

 • Není příliš vhodná pro pokládku svépomocí
 • Oprava poškozené části je komplikovanější

Jak položit vinylovou podlahu?

Způsob pokládky vinylové podlahy se liší od zvoleného typu (viz. výše).

Pokládka plovoucí vinylové podlahy

Jednotlivé dílce do sebe zapadají pomocí klikových zámků a je proto hojně využívána v domácnostech, které upřednostňují pokládku svépomocí. Tento systém vykazuje vysokou pevnost a odolnost i v tahu, proto je velmi oblíbený.

Délka dílců může být upravena ručně odlamovacím nožem a úhelníkem. Podlahu pokládáme na čistý podklad bez nerovností, ideálně s funkční podložkou vhodnou k tomuto typu podlahy. Postupujeme ode zdi ke zdi a u stěn necháváme asi 4 mm mezeru.


Pokládka lepené vinylové podlahy

Lepený vinyl se dělí na 2 typy – role a dílce. Pokládka je v tomto směru odlišná.

Dílce se většinou prodávají s lepidlem, tedy jako samolepící. Stačí dílce nařezat odlamovacím nožem a přilepit k podkladu. Je možné tuto formu pokládky dělat svépomocí a díky tomu je hojně používaná.

Role jsou poněkud komplikovanější a jejich pokládku nechte na profesionálech. Řemeslník na čistý a hladký podklad nanese vrstvu lepidla, která musí určitý čas zrát, než se začne pokládat vinylová podlaha v rolích. Poté se opakovaně vinylová podlaha přejíždí válcem, který zaručí dokonalé vyhlazení a přiltují materiálu k sobě.


Co je nutné vědět před pokládkou?

Pokládka podlahy je důležitou částí rekonstrukce/stavby domu. Dbejte na řádné dodržení pracovního postupu, který udává výrobce podlah. Nikdo nechce rozvrzanou nebo “ušatou” podlahu měsíc po pokládce, že?

Pokud pokládáte vinyl plovoucí, zainvestujte do vhodné podložky, která podlahu ochrání proti vlhkosti a zvýší tak její výdrž. U lepeného vinylu doporučujeme zaplatit profesionála, který zaručí bezchybné položení podlahy a vám se tak ušetří starosti s pokládáním podlahy svépomocí.

Ideální teplota pokládky vinylu se udává mezi 15 a 25 stupni při vlhkosti 40-60%. Pokud pokládáte podlahu v dosud nevytopené místnosti, dávejte si pozor na pozvolné zvyšování teploty, které by nemělo být vyšší než + 1 stupeň denně.

Neopomeňte suchý, rovný a především čistý podklad bez nerovností, jen ten vám zaručí bezchybný výsledek.

Údržba vinylové podlahy

Tahounem koupi vinylové podlahy je i její snadná a nenáročná údržba, která nepotřebuje žádné speciální náležitosti.

Podlahu lze čistit jakýmkoli produktem, který není žíravý. Při vytírání dbejte, aby na podlaze nezůstávaly kaluže vody, které by se mohli vsáknout pod podlahu a nadělat paseku. Pro zvýšení výdrže a dodání lesku využijte produkty určené na vinylové podlahy.

Životnost vinylové podlahy se udává až na 20 let, ale při správné péči může být mnohem vyšší.

Cena vinylových podlah

Cena bývá při výběru podlahy jedním z hlavních atributů při rozhodování. Jak je na tom vinylová podlaha?

 • Lepený vinyl se pohybuje v rozmezí 400 až 1 000 Kč za metr čtvereční
 • Plovoucí vinyl je o něco dražší, jedná se o částku mezi 600 a 1 200 Kč za metr čtvereční.

Do rozpočtu na vinylovou podlahu nezapomínejte připočítat i cenu podložek pro vinyl plovoucí a cenu lepidla pro vinyl lepený.

Často kladené otázky

Zde najdete odpovědi na nejčastější otázky zákazníků:

Žádný. Vinyl i PVC jsou jedno a to samé. Za PVC je vydávaná krytina v rolích, která se pokládá najednou a nemá žádné spoje. Kdežto vinylem se označují především pevnější dílce, které se buď lepí nebo zaklikávají do sebe.

Ano, vinyl je na teploty citlivý. Pokud je vinyl vystaven teplotě pod 5 stupňů může se poškodit skladba krytiny a naruší se tak jeho odolnost. U teplot nad 38 stupňů dochazí k přehřátí podlahy a může dojít k rozměrovému roztažení. 

Ano, vinyl se dobře hodí pro pokládku na podlahové vytápění domu. To však nesmí překročit 27 stupňů. Tuto informaci si ověříte v technickém listu vámi vybrané podlahy.

Vinylovou podlahu lze čistit jakýmkoliv způsobem – zametání, vysávání i mokré vytírání. Doporučujeme používat prostředky určené k čištění vinylových podlah. Naopak silně upozorňujeme na používání abrazivních přípravků, které mohou podlahu poškrábat drobnými častečkami. 

Na nohy nábytku pořiďte speciální podložky, vyhnete se poškození podlahy. Pravidelně podlahu vytírejte a je vhodné používat speciální produkty, které zvýší odolnolnost podlahy proti zamazání a zlepší lesk.

Třída zátěže určuje odolnost podlahy pro určitá místa. Číslo 21 až 23 se hodí do bytů, 31-34 je určeno pro komerční i bytove využití a 41-43 nalezneme v průmyslových halách. 

Mnoho výrobců vinylových podlah si stanovuje přesné typy podložek, které se hodí pod jejich krytinu. Tuto informaci naleznete v technickém listu nebo vám ji sdělí prodejce podlah.

Dbejte na čistou, suchou, hladkou podlahu bez nečistot. Je to základ, který není vhodné podceňovat. I sebedrobnější nečistota může po položení vinylové podlahy udělat paseku. Dodržujte návod daný výrobcem podlahy. A mějte na paměti, že nejméně 24 hodin není vhodné po nové krytině chodit.

Oblíbené značky vinylových podlah

Přečtěte si popisy nejlepších vinylových podlah na trhu:

Podlahy Gerflor Creation lepené

1. místo – lepená vinylová podlaha

Gerflor Creation je řada luxusních vinylových dílců. Jedná se o řadu stylových krytin, navazujících na kolekci Gerflor Artline, Insight, Senso, Virtuo navržených tak, aby vašemu interiéru vdechly vždy jedinečný charakter. Zdravotně nezávadná a 100 % ekologicky šetrná je podlaha Gerflor Creation.

Vinylové podlahy Gerflor Creation obsahuje 32 designových dekorů ve více než 90 různých kombinacích, a to od nejmenších až po XL velikosti. Zastoupeny jsou všechny materiály – dřevo, beton i speciální dekory s netradičními efekty.

Gerflor Creation produkty jsou k dispozici v lamelách či čtvercích. Jejich pokládka je velice snadná, a to i díky možnosti zvolit si ze 4 různých pokládkových systémů ten, který bude nejvíce vyhovovat našim preferencím. Výrobek budoucnosti je v tomto směru Gerflor Creation click a lock – odnímatelný vinylový dílec. Jeho hlavní předností je rychlá pokládka i demontáž. Pro lepší stabilitu obsahuje také sklenou mříž a je vhodný pro vysokou zátěž.

Díky UV-tvrzené PUR+ povrchové úpravě se všechny vinylové podlahy Gerflor Creation 30 snadno čistí a nevyžadují ani aplikaci dalších zvláštních ochranných emulzí. Zdravotně nezávadná a 100 % ekologicky šetrná podlaha Gerflor Creation. Záruka na vinylové podlahy Gerflor – dílce, je 12 let a vztahuje na bytové prostory.

Podlahy Fatra Thermofix

2. místo – lepená vinylová podlaha

Thermofix® je speciální heterogenní vinylová podlahovina v dílcích vyráběná
od roku 2003. Díky své konstrukci patří mezi nejkvalitnější podlahy na světě.

Pro kolekci 2018-2020 je v nabídce 62 dekorů v imitaci dřeva, kamene či koberců. Nově také představujeme novou kolekci Thermofix ART, která vyniká svým rozměrem 1 829 x 180 cm a zkosenými hranami.

Fatra poskytuje na materiál garanci 10 let. Podlahová krytina Thermofix® je opatřena všemi mezinárodně uznávanými certifikáty příslušných certifikačních autorit. Podlahové dílce jsou vyráběny v podmínkách systému managementu kvality a environmentálního managementu, které jsou ve shodě s ČSN EN ISO 9001 a ČSN EN ISO 14001.

 • dobrý teplotní vjem a snadná údržba
 • vysoká odolnost k opotřebení
 • vynikající rozměrová stálost
 • vysoká chemická odolnost povrchu
 • vhodnost pro podlahové vytápění
 • dobrý teplotní vjem a snadná údržba
 • odolnost podlahoviny k vlhkému prostředí 
 • vysoká odolnost k opotřebení
 • vynikající rozměrová stálost
 • vysoká chemická odolnost povrchu
 • vhodnost pro podlahové vytápění 

Podlahy Plank IT

3. místo – lepená vinylová podlaha

Vinylová podlaha Plank IT má nášlapnou vrstvu 0,55 mm. Vinylové luxusní dílce mají PUR+ ochranou vrstvu proti poškrábání. Řadí se mezi 33/42 bytovou velmi silnou zátěž, která hravě zvládne i kolečkové židle. Je vhodná na podlahové vytápění. Drží si dekorovou stálost, je bez nežádoucích ftalátů. Dělá se jak v lepené verzi tak i ve verzi click systém.

Když na českém trhu začnete shánět podlahovou krytinu, která by kromě špičkových užitných vlastností měla i skutečný šmrnc, často se stává, že musíte sáhnout do kapsy o trochu hlouběji. Nádherných podlahových krytin řádově za 800 až 1000 Kč/m2 je v českých obchodech poměrně dost. Co však zbývá, pokud nám náš napjatý rozpočet takovou podlahu zkrátka nedovolí? Zároveň však málokdo dnes oželí kvalitu a nechce si připustit nutnost měnit podlahy každé tři roky.

Řešením je luxusní vinylová podlaha PLANK IT vyráběná v dílcích. Každý dílec věrně imituje přírodní materiály (dřevěná prkna či kamenné obklady). Po položení odborným způsobem se tak můžete těšit pohledem na dokonalý povrch, jehož technické parametry zaručí výjimečné užitné vlastnosti a dlouhou životnost.

Podlahy FatraClick

1. místo – plovoucí vinylová podlaha HDF

Česká firma Fatra přináší garanci 10 let. Podlaha disponuje antibakteriální povrchovou úpravou. Je odolná proti špinění a proti poškození běžnými chemikáliemi. Již zmíněny byly vynikající tepelné a zvukové izolační vlastnosti.

Rovněž oceníte širokou nabídku dekorů v oblíbených imitacích přírodního dřeva. Vyberte si autentickou kresbu dubu, kaštanu, javoru nebo ořechu. Na výběr jsou rovněž tóny podlahy od světle béžové po cappuccino, případně odstíny šedé či tmavě hnědé barvy.

Podlaha Fatraclick navozuje atmosféru klidného domova. Je příjemná na pohled i na dotyk a bude vám věrně sloužit, ať už na ní budete stát při přípravě jídel v kuchyni, při hraní s dětmi v pokoji nebo při večírku s přáteli v obývacím pokoji.

Konstrukce vinylové podlahy FatraClick účelně kombinuje přednosti vinylových a klasických plovoucích podlah.

Díky tomu se tato podlahovina vyznačuje skvělými vlastnostmi. V nabídce je řada dekorů imitujících dřeviny jako dub, javor, kaštan či ořech. Výjimečnost podlahám dává autentická kresba přírodního dřeva nejen na pohled, ale díky povrchové struktuře i na dotek. Na výběr je ze široké palety odstínů podlah od světle béžové, přes cappuccino, či odstíny šedé až k tmavě hnědé barvě.

Výhody

 • dokonalý design imitující dřevo
 • rychlá a snadná pokládka bez lepení
 • vynikající zvuková izolace
 • antibakteriální povrchová úprava
 • možnost pokládky na podlahové topení
 • patentovaný zámkový systém Uniclic®
 • zvýšená odolnost proti špinění a běžným chemikáliím
 • garance 10 let
 • instalační sada jako dárek při odběru min. 5 balení 

Vinylová plovoucí podlaha FatraClick je vybavena zámkovým spojem Uniclic® a instaluje se bez lepidla. Po podlaze můžete chodit během montáže a ihned po ní. Montáž podlahoviny se provádí na PE fólii, která slouží jako parozábrana, kluzná podložka.

Podlahy Gerflor Top Silence

2. místo – plovoucí vinylová podlaha HDF

Gerflor Top Silence je vinylová tichá a teplá plovoucí podlaha. Je až desetkrát tišší než standardní laminátová podlaha, o 50% méně rezonance zvukový útlum okolo – 19dB.

TOP – jednoduché
Snadná pokádka – naklapávací zámek na dlouhé a vertikální zámek na krátké straně.
Rychlá pokládka – díky konstrukci lze v pohodovém tempu položit až 12m ²/ hodinu.

Nízké nároky – podlahu lze položit na jakýkoli pevný a rovný podklad.

TOP – odolné
PUR nášlapná vrstva – 0,35 mm silná vrstva eliminující stopy od podpatků, rýhy a škrábance.
Provedení – kvalitní víceúčelový produkt.
Záruka – bytové prostory 15 let (vysoká zátěž), komerční sféra 5 let (střední zátěž).

TOP – komfortní
Pohodlí – chytré spojení vinylu a měkké textilní podložky přináší vysoký komfort pod nohama.
Pevnost – spodní HDF vrstva propůjčuje produktu požadovanou pevnost.
Snadná údržba – jednoduché čištění a nenáročná údržba.

TOP – realistické
Dekory – maximálně realistické podlahy věrně odpovídající svým předlohám.
Povrch – dekory dřeva mají reliéfní povrch, kamenné vzory jsou opatřené na dotek sametovým povrchem.
Zkosené hrany – dávají vyniknout dřevěným dekorům, ty kamenné jsou beze spár.

Podlahy Wicanders

3. místo – plovoucí vinylová podlaha HDF

Jedinečný kročejový komfort a útlum hluku přenášeného do konstrukce podlahy, který je důsledkem dvojité integrované korkové vrstvy. Tyto podlahy patří do skupiny tzv. DESIGN PVC podlahových krytin se zámkovým spojem CORKLOC, který umožnuje snadnou pokládku. 

Významně zlepšují vnímání přírodních motivů podlahových krytin z PVC. Tyto podlahy se svojí výjimečností – další integrovanou vrstvou korku – odlišují od tradičních vinylových podlah. 

Vlastnosti korku poskytují pohodlí uživateli zvláště v oblasti tepelného a zvukového komfortu. Vybírat můžete z variant s dřevěným dekorem nebo s mramorovým dekorem. 

Tyto podlahy jsou vhodné do domácnosti a do komerčních prostor s nízkou zátěží 32. Naleznou uplatnění všude v domácnosti od dětských pokojů pro hotelové pokoje a kanceláře.

 • Unikátní design díky velkoformátovému tisku vzoru (vzor se opakuje méně často)
 • Jedinečný kročejový komfort a útlum hluku přenášeného do konstrukce podlahy, který je důsledkem dvojité integrované korkové vrstvy
 • Příjemný pocit z užívání podlahy, který podlaha poskytuje díky svým izolačním a tepelným vlastnostem
 • Rychlou a snadnou pokládku, osvědčený zámkový systém Corkloc
 • Zdravotně nezávadné materiály – ani pojivo použité k výrobě korkové podložky neobsahuje žádné zdraví škodlivé formaldehydy.

Podlahy Rigid SPC Vinyl Click Floor

1. místo – plovoucí vinylová podlaha click

Je tak pevná a spolehlivá, že obstojí v průmyslové hale. A zároveň tak elegantní a hřejivá, že může být i u vás doma.

Vinylová podlaha Rigid SPC je zkrátka perfektní volba pro jakékoli použití. Velmi jednoduše se pokládá díky moderní metody zámkového spoje, který jednotlivé dílce spojí dostatečně stabilně, aniž by bylo zapotřebí lepidlo.

Má minerální jádro (SPC – stone polymer composite) bez ftalátů, změkčovadel s negativními účinky na lidský organismus. Je 100% recyklovatelná. Přesto Rigid SPC vinylová podlaha ohromí obdivuhodnou tuhostí a pevností, díky které zůstává stále stejná. Na jejím vzhledu se nepodepíše ani sluneční záření, ani teplotní změny, ani vlhkost. Roztahování a smršťování se u vinylových podlah Rigid SPC zkrátka nekoná.

Nejvíce ale dostávají podlahy zabrat od samotných uživatelů. Jak obstojí Rigid SPC v každodenním provozu? Odpověď zní: skvěle! Padající předměty, otlačeniny, škrábance domácích mazlíčků, nic z toho na ní nenechá ani stopu. Podlahu chrání silná nášlapná vrstva. Má odolný povrch, který zajišťuje snadnou údržbu a čištění. Nechybí jí ani antibakteriální povrchová úprava.

Rigid SPC tlumí kročejové vibrace a s hodnotou tepelného odporu 0,039 m2K/W má dobré předpoklady pro podlahové topení.

Podlahy Gerflor Creation Click

3. místo – plovoucí vinylová podlaha click

Gerflor Creation Lock, Click 55 je zcela novou inovovanou výrobní řadou zámkových vinylových podlah, které byly navrženy především proto, aby dokázaly vyhovět nejčastějším požadavkům všech domácností. Mezi hlavní přednosti těchto kvalitních vinylových dílců Gerflor z Francie  patří dlouhá životnost a také dobrý poměr kvalita / cena. Pro lepší rozměrovou stabilitu je při výrobě podlahové krytiny její konstrukce vyztužena skelnou mřížkou.

Naklapávaci zámkový systém Uniclic umožňuje u dílců Gerflor Creation Lock, Click 55 rychlou montáž ale i demontáž vinylové podlahy.

Materiál se díky UV-tvrzené povrchové PUR+ úpravě snadno čistí a nevyžaduje aplikaci ochranných emulzí. Jedná se o zdravotně nezávadnou, 100% recyklovatelnou a tedy i ekologicky šetrnou podlahu se zárukou 12 let, která se vztahuje na bytové prostory.

Mezi hlavní přednosti podlahy Gerflor Creation patří design dekorů (žasnout budete nad provedením i šíří výběru), dlouhá životnost a také dobrý poměr kvality a ceny. 

Naklapávací zámkový systém Uniclic umožňuje rychlou montáž i demontáž, krytina se díky UV tvrzené povrchové PUR+ úpravě snadno čistí a 4V zkosené hrany podstatně vylepšují dojem z položené podlahy. 

Vinylové dílce kolekce Creation 55 vynikají 0,55 mm silnou nášlapnou vrstvou a schopností odolat i zatížení běžnému v komerčních prostorách. 

Výsledkem je prvotřídní technologicky vyspělý a designově dokonalý výrobek s kvalitou, která nenechá chladného žádného zájemce o vinylovou podlahu.

Podlahy Wineo

3. místo – plovoucí vinylová podlaha click

Rodinná firma WINEO s 35-letou tradicí. Držitel ceny TOP Innovator 2015 ve středně velkých podnicích. Jeden z prvních výrobců laminátových podlah, již od roku 1991. Výroba v Německu – garance vysoké kvality všech typů podlah WINEO.

 • Kvalitní a zdravé vinylové podlahy, 100% bez obsahu ftalátů.
 • Extrémně odolné.
 • Perfektní volba pro pokládku v domácnostech i ve vysoce frekventovaných komerčních prostorech.
 • Podlaha je vhodná také do vlhkých prostor koupelen a kuchyní.
 • Měkká a elastická, šetrná ke kloubům.
 • Přirozeně teplá a tichá podlaha, příjemná při chůzi i na dotek.
 • Velmi nízký tepelný odpor, dle typu podlahy v rozmezí 0,01 – 0,033 (m2K)/W. 
 • Je ideální na podlahové vytápění. 
 • Nízká konstrukční výška 2 až 9 mm je ideální při rekonstrukcích a renovacích. 
 • Protiskluzová kategorie R9. 
 • Snadná údržba a čištění.
 • Tloušťka 4,5 – 5 mm: pokládka plovoucím způsobem Connect Technology

Podlahy Tartkett

1. místo – vinylové role (PVC)​

Patentovaná povrchová úprava Tarkett – polyuretanová ochranná vrstva zpevněná částicemi s mimořádně vysokou odolností – chrání vinylové podlahy před opotřebením. Dvěma variantám této špičkové povrchové úpravy jsou vinylové podlahoviny Tarkett. Velmi odolné a snadno se udržují a ošetřují. Jejich typické vlastnosti jsou:

 • Odolnost proti poškrábání
 • Odolnost proti opotřebení
 • Odolnost proti šmouhám od podrážek
 • Vysoká hygieničnost
 • Snadná údržba a ošetřování
 • Výrobce Německo

Podlahy Gerflor (PVC)

2. místo – vinylové role (PVC)​

Vinylová podlaha s textilní podložkou Gerflor texline je jednoduše geniální nápad, a to nejen díky své funkčnosti a vynikajícím izolačním vlastnostem, ale také díky snadnosti pokládky a údržby. Jde o jeden z uživatelsky nejpřívětivějších typů podlahy a jako takový nemůže chybět ani v naší nabídce!

Pokládku zvládne jeden člověk za pár hodin. Vinylovou podlahu GERFLOR s textilní podložkou doma může položit každý – není nutné volat někoho na pomoc, zvládnete to klidně sami a za jedno odpoledne.

Jak je to možné? Především – není nutné řešit výškové nerovnosti podkladu. Technologicky zdokonalená vlákna z recyklovaných materiálů překryjí každý hrbol nebo prohlubeň. Stačí zvolit vhodnou nášlapnou vrstvu. Je jedno, jestli je podkladem beton, laminát, dlažba či parkety – jednoduše rozviňte roli podlahoviny v místnosti. Lepení také není žádná věda. Podlahu na krajích fixujte oboustrannou lepicí páskou. Poté řezačem odstraníte přečnívající zbytky u stěn a u dveří a podlaha je hotová. V takovém stavu vám při přiměřené zátěži podlaha vydrží až třicet let.

Podlahy Vera

3. místo – vinylové role (PVC)​

Výhodné řešení pro bytové prostory tahle kolekce má atraktivní design v žádaných barvách. Máme k dispozici dekory dřeva i dlažby. Neobsahuje ftaláty a další škodlivé látky. Je 100% ekologická. Optimální kvalita a nejlepší cena.

Shrnutí

Vinylové podlahy jsou na vzestupu a ve většině domácností začínají dominovat. Při výběru dbejte na design podlahy, pokud máte jistou formu estetického cítění, nebude to pro vás problém. K neutrální barvě podlahy se lépe vybírá nábytek, který můžete opakovaně měnit, aniž by to narušilo interiér. Charakteristická je pro vinyl jeho odolnost, kterou upotřebíte snad v každé místnosti, kde se pohybují lidé. Dalšími pozitivy je tichý nášlap, tepelná vodivost a nehořlavost. Při výběru podlahy sledujte zátěžovou třídu, zdravotní nezávadnost i vhodnost pro podlahové vytápění. Doufáme, že vám náš článek usnadní volbu vinylové podlahy. Takže, šťastnou ruku při výběru!

Instruktážní video

4.6/5 - (9 votes)

Napsat komentář