Nejlepší domovní alarmy 2024 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Promyšlený alarm za dobrou cenu s velkým dosahem. 

Orientační cena: 2000 Kč


Pro náročné

Propracovaný alarm s širokou škálou funkcí pro náročné. 

Orientační cena: 3600 Kč


Vysoký dosah

GSM alarm s velkým dosahem za rozumnou cenu. 

Orientační cena: 2000 Kč


Oblíbená volba

Často využívaný alarm s dobrým poměrem ceny a výkonu. 

Orientační cena: 2300 Kč

Domovni Alarmy

Chcete se ve vašem domě cítit opravdu bezpečně? Pořízení domácího alarmu v dnešní době již není nic neobvyklého. Díky němu můžete v noci klidněji spát, dovolenou si užívat bez starostí o to, co se děje doma a obecně tak mít pokoj v duši. Domácí alarmy zvládnou zabezpečit dům, sklep i garáž – ať už jste zrovna doma nebo ne. A nejde jen o ochranu před nežádanými návštěvníky. Propracované systémy dokáží hlídat také únik plynu, požáry a podobně. Jak ale vybrat ten nejlepší?

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

GSM alarm je praktické bezdrátové zařízení. Tento zabezpečovací systém lze snadno přimontovat, přednastavit a každodenně využívat. Jsou ideální pro běžné zabezpečení budovy před zloději a nepovolenými vstupy.

GSM znamená Globální systém pro mobilní komunikaci. Co to znamená v praxi? Centrální jednotka GSM alarmů dokáže spolupracovat buď s přiloženými klíčenkami, nebo komunikovat s mobilním telefonem, a to díky vložené SIM kartě. Při spuštění alarmu tak upozorňuje přímo na mobilní telefon, a to jak formou SMS tak voláním. Skrze mobilní telefon pak můžete celý alarm také ovládat – samozřejmě pouze z čísel, která do systému uložíte.

U ovládání domovního alarmu máte většinou několik možností.

  • Hlavní centrální jednotka – Přímo na základní “krabičce”, kterou si doma umístíte, můžete kompletně nastavit funkce a režimy vašeho alarmu. Kvalitnější alarmy většinou mívají dotykový LCD displej.
  • Dálková ovládání – Některé modely mají v balení také dálkové ovládání. Funguje poměrně jednoduše, podobně jako klíčky od auta.
  • Telefon skrze SMS – Díky GSM variantě můžete alarm ovládat snadno na dálku skrze SMS. Alarm registruje pouze čísla, která do něj vložíte. U každého alarmu je počet zaregistrovatelných čísel jiný.
  • Aplikace – Moderní systémy jsou dnes již plně ovladatelné také přes spárované mobilní aplikace, kde máte vše přehledně.

Základní senzory alarmů reagují na pohyb, případně na pohyb v kombinaci s jinou teplotou než má okolí. Jaké jsou ale další časté možnosti toho, co můžete se systémem propojit?

  • Detektor kouře
  • Detektor plynu
  • Detektor vody
  • Čidlo na dveře/okno, které registruje otevření
  • Siréna
  • Kamera

Tyto varianty většinou nebývají součástí základního balení, ale můžete si je dokoupit.

Promyšlený alarm za dobrou cenu s velkým dosahem. 

Bezdrátový GSM systém od známé značky Bentech disponuje 99 bezdrátovými zónami (a 7 drátovými). Jeho výhodou je poměrně slušný dosah – až 300 metrů od centrální jednotky. Základem je centrální jednotka s LCD displejem a hodinami. Praktická je záložní baterie, která zajistí hladký chod za všech okolností.

Alarm je možné aktivovat při odchodu jedním tlačítkem, či na dálku s pomocí mobilu. Ostatně veškerá komunikace s tímto zabezpečením funguje skrze telefon – kromě aktivace můžete alarm tímto způsobem i vypnout a dokonce i monitorovat aktuální situaci. Do systému můžete uložit až 6 telefonních čísel. Celé zařízení i návod jsou v češtině, takže tento alarm oceníte, pokud neovládáte jiný jazyk. Alarm je vhodný do interiéru. Zákazníci si nejvíce pochvalují poměr kvality a ceny, jednoduchou obsluhu a dostatek funkcí.

Cena2000 Kč
Dosah300 m
Počet zón99 bezdrátových + 7 drátových
Ovládánízákladna/ovladače/mobil
FunkcePohyb, siréna, senzor na dveře a okna

VÝHODY

NEVÝHODY

Propracovaný alarm s širokou škálou funkcí pro náročné. 

Chcete si pořídit co nejkvalitnější alarm a nevadí vám, pokud byste za něj museli výrazněji připlatit? Pak by vás mohl zaujmout právě iGET Security M4. Tato sada bezpečnostního systému obsahuje centrální jednotku se samostatnou klávesnicí, až 300 bezdrátových čidel, magnetický senzor a hlásič s detektorem. Základní balení chrání před zloději, dokoupit a propojit však můžete i čidla na kouř, vodu, plyn, vibrace či kamery – dle toho se pak liší konkrétní dosah, od 80 do 200 metrů.

Systém komunikuje skrze Wi-Fi, může však využít i GSM síť, o čemž vás informuje formou SMS. Alarm lze propojit s chytrou domácností a vše pak ovládat s pohodlnou mobilní aplikací. Uživatelé si nejvíce chválí přehledné rozhraní a snadné ovládání.

Cena3500 Kč
Dosah200 m
Počet zónaž 300 čidel
Ovládánícentrální jednotka, Wi-Fi, mobil, aplikace
FunkcePohyb, senzor na dveře a okna, lze dokoupit detektor kouře, plynu, vibrace, kamery

VÝHODY

NEVÝHODY

GSM alarm s velkým dosahem za rozumnou cenu. 

Tento bezdrátový alarm od firmy Bentech má podsvícený LCD displej, klávesnici a až 4 drátové a 99 bezdrátových čidel. Tento produkt má několk výhod. Manuál i celé ovládání je v češtině. Alarm je schopný poslat upozornění, pokud vypadne proud, což ohrožuje jeho funkcionalitu. V takové situaci se alarm přehodí na záložní baterii, která vydrží zhruba 4,5 hodiny. A nakonec má slušný dosah – 100 metrů při přímé viditelnosti.

Alarm je vhodný spíše do interiéru, protože vydrží teploty od -10 do 40 °C. Ovládat jej lze buď přímo na hlavním panelu, nebo skrze dvě dálková ovládání, která jsou přiložena v balení. Veškerá obsluha funguje i skrze mobilní telefon – vypnutí, zapnutí, monitorování či hovor. Do systému můžete uložit až 6 telefonních čísel.

Cena2000 Kč
Dosah100 m
Počet zón99 bezdrátových + 4 drátové
Ovládánícentrální/ovladače/mobil
FunkcePohyb, kouř, plyn, senzor na dveře a okna

VÝHODY

NEVÝHODY

Často využívaný alarm s dobrým poměrem ceny a výkonu. 

Tento bezdrátový GSM alarm s Wi-Fi připojením je vhodnou volbou do všech druhů interiéru. Veškeré ovládání a komunikace může fungovat skrze dálkové ovládání i přes mobilní aplikaci. Na systém lze napojit až 10 drátových a 90 bezdrátových čidel. Kromě toho můžete připojit i sirénu, která bude narušení bezpečnosti signalizovat také akusticky a jedno okenní/dveřní čidlo – to vše je součástí balení.

Dosah čidel uvádí výrobce na 80 metrů. Dle uživatelských recenzí se jedná o velice populární model, a to hlavně díky ceně. kombinaci Wi-Fi a GSM a přehledné aplikaci. Párkrát si však stěžovali na méně přehledný návod.

Cena2200 Kč
Dosah80 m
Počet zón90 bezdrátových + 10 drátových
Ovládánízákladna/ovladače/mobil/Wi-Fi
FunkcePohyb, siréna, senzor na dveře a okna

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchý a spolehlivý alarm, který ohlídá domácnost před více druhy nebezpečí.

Tento bezpečnostní alarm dokáže zaznamenat nejen pohyb nevyžádaných osob, ale i plyn nebo kouř z požáru. V balení naleznete kromě základní jednotky a pohybových senzorů také dveřní čidlo, sirénu a dálkový ovladač. Čidel lze nainstalovat až 50. Alarm má GSM funkci, neomezený počet uložených čísel, možnost dálkového ovládání přes telefon, přehlednou mobilní aplikaci a záložní baterii při vypnutí napájení.

Dosah tohoto alarmu je až 150 metrů. Je vhodný do všech typů interiéru, jedinou nevýhodou je, že si musíte poradit s angličtinou.

Cena2000 Kč
Dosah150 m
Počet zón50 bezdrátových 
Ovládánízákladna/ovladače/mobil
FunkcePohyb, siréna, senzor na dveře a okna

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní alarm s LCD displejem pro jakýkoliv interiér. 

Spolehlivý bezdrátový GSM alarm zvládá hlídat svěřený objekt a vše podezřelé hlásit skrze sms nebo volání. Samozřejmostí je i přehledná mobilní aplikace, díky které jste neustále v obraze. V balení naleznete základní jednotku s přehledným LCD displejem, detektor na okno nebo dveře, sirénu, 3 dálková ovládání a 2 varovné nálepky. K systému lze napárovat až 99 bezdrátových čidel.

K této základní výbavě lze libovolně dokoupit také další detektory – kouře, plynu, vody, atd. Baterie hlavní jednotky má výdrž až 8 hodin. Systém se nastavuje velice snadno a je jak v angličtině tak i v češtině.

Cena2000 Kč
Dosahx
Počet zón99 bezdrátových 
Ovládánízákladna/ovladače/mobil/aplikace
FunkcePohyb, siréna, senzor na dveře a okna, lze dokoupit další (kouř, plyn, voda…)

VÝHODY

NEVÝHODY

Domovní alarm s připojením přes GSM a jednoduchým ovládáním.

Ovládání tohoto alarmu máte k dispozici v angličtině, češtině a němčině. Napojit na něj lze až 3 drátové a 16 bezdrátových čidel s dosahem až do 80 metrů. Přednastavit si můžete až 5 telefonních čísel, na které vám budou chodit veškeré informace – ať už formou SMS nebo hlasovým voláním. V balení naleznete také čtyři dálkové ovladače a můžete si i stáhnout mobilní aplikaci.

K systému lze napojit také další druhy detektorů. Celé ovládání je velice snadné a intuitivní. Uživatelé si pochvalují nízkou cenu, jednoduchou instalaci a spolehlivost.

Cena2300 Kč
Dosah80 m
Počet zón16 bezdrátových + 3 drátové
Ovládánízákladna/ovladače/mobil/aplikace
FunkcePohyb, senzor na dveře a okna, lze dokupovat další typy

VÝHODY

NEVÝHODY

Bezdrátový GSM alarm s velkým množstvím čidel. 

Tento praktický bezdrátový alarm na principu GSM je oblíbený mimo jiné pro dobrý poměr kvality a ceny. Ovládat jej lze s pomocí SMS (lze nastavit až 9 telefonních čísel), aplikací, dálkovým ovladačem, nebo samozřejmě přímo na základním panelu. Napojit můžete až 7 drátových a 99 bezdrátových čidel.

Alarm je vhodný do interiéru jakéhokoliv typu, má přehledný LCD displej, jednoduše se nastavuje, má české menu, dostatek příslušenství a uživatelé si pochvalují jeho spolehlivost.

Cena2500 Kč
Dosahx
Počet zón90 bezdrátových + 7 drátových
Ovládánízákladna/ovladače/mobil/aplikace
FunkcePohyb, siréna, senzor na dveře a okna

VÝHODY

NEVÝHODY

SEDM tipů, jak vybrat domovní alarm

Zorientovat se v široké nabídce alarmů není snadné, a proto vám přinášíme několik tipů, které vám pomohou vybrat konkrétní produkt.

1) Vyberte drátový nebo bezdrátový model

Drátové systémy mají mnohem složitější instalaci – dráty se vedou zdí, alarm tak dostane pevné a neměnné místo, instalace často vyžaduje asistenci odborníka. Bezdrátové alarmy jsou mnohem jednodušší a praktičtější, zato jsou však náchylnější na dobíjení, o které se musíte starat.


2) Rozhodujte se dle počtu a druhu čidel

Každý alarm má jiné možnosti co do množství a druhů čidel, která s ním jdou spárovat. U počtu čidel záleží na tom, jak velký a komplexní objekt potřebujete hlídat. Druhy čidel jsou pak již čistě na vašem vkusu a potřebách. Můžete se zaměřit jen na zabezpečení proti vloupání a přidat sirénu a kamery. Anebo chcete domácnost zabezpečit komplexně, pak oceníte čidla na kouř nebo plyn.


3) Zaměřte se na ovládání

Každý alarm je ovladatelný skrze základní jednotku. Co od něj ale očekáváte dál? Chcete mít na klíčence čidla pro dálkové ovládání? Chcete využít výhod GSM alarmů a komunikovat se systémem skrze SMS? Nebo dokonce vše přehledně monitorovat v mobilní aplikaci?


4) Vybírejte dle konkrétních funkcí

Některé alarmy mají časovače. Některé mají možnost vypnou hlasitý poplach, jiné ne. Nejdražší modely lze propárovat s chytrou domácností. Některé vám umožní telefonovat domů… Výběr je veliký a vyplatí se, pokud budete mít v této oblasti alespoň trochu konkrétnější představu.


5) Dejte na recenze a zkušenosti

U alarmu je naprosto stěžejní, aby byl spolehlivý a fungoval. Ze strany výrobce to garantují různé druhy certifikací, není však nad osobní zkušenosti uživatelů. Zkuste projít recenze, které vám mohou dát konkrétnější představu o jednotlivých výrobcích.


6) Vyberte jazyk

Je to možná drobnost, ale pokud neumíte cizí jazyk, pak byste měli vybrat česky komunikující systém. Zbytečně byste si stěžovali život, pokud byste museli luštit pokyny například v angličtině.


7) Zvolte si cenové rozpětí

Pravda, na domácím alarmu, pokud už se pro tuto investici rozhodnete, se šetřit nevyplatí. Na druhou stranu nemusíte nutně sahat po nejdražším modelu. Již od dvou tisíc můžete pořídit slušné a spolehlivé alarmy. Od pěti tisíc výše se pak jedná o mnohem propracovanější a chytřejší systémy pro náročné.

Jak správně umístit domovní alarm

Bezdrátové domovní alarmy jsou naštěstí snadno instalovatelné a zvládnete to proto nejspíše sami. Pokud však pochybujete, tak je vždy lepší povolat na instalaci odborníka.

Centrálu je vhodné umístit ke vchodu, abyste mohli alarm vypnout při vašem příchodu. Umístění čidel už záleží jen a pouze na vás – podle toho, kde všude chcete mít objekt hlídaný.

Samozřejmostí by mělo být to, aby daná čidla nic neblokovalo – pokud čidlo umístíte k oknu a závěs nebo do uzavřeného rohu, tak nejspíš moc neuhlídá.
Čidla by naopak měla ideálně mířit na nejnebezpečnější místa – dveře a okna. Tam je totiž logicky největší riziko vniknutí zloděje.

Často kladené otázky

Pokud dodržíte všechna bezpečnostní doporučení a zainvestujete do kvalitního přístroje, pak se nemusíte hackerského útoku bát. Připojení je kvůli tomu šifrované. Nebezpečné by mohlo být nechávání dálkového ovládání hned u vchodu a podobně.

Smysluplné a funkční bezpečnostní systémy se pohybují mezi 1 až 2 tisíci. V hodnotách od 2 do 5 tisíc naleznete nejširší množství produktů. Tyto alarmy mají dostatečně velký dosah, možnost propojit další typy čidel a více druhů komunikace. Dražší alarmy jsou pak již hodně sofistikované, ideální pro hodně náročné.

Není to nezbytně nutné. Pro běžnou domácnost vám bohatě postačí kontrola vlastními silami – při narušení vám přijde informace např. formou SMS. Pokud vám ale nevadí platit měsíční poplatek a chcete mít opravdu klid v duši, tak tuto variantu zvážit můžete. Bezpečnostní služba případné problémy vyřeší za vás

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)