Nejlepší hlasové překladače 2024 - recenze (elektronické i na mobil)


Výběr redakce

Praktický překladač s neomezenými daty 

Orientační cena: 6 400Kč


TOP produkt

Prvotřídní designový kousek s neuvěřitelným množstvím funkcí

Orientační cena: 7 900Kč


Moudrá volba

Langie S2

Langie S2

Propracovaný model s všestranným využitím

Orientační cena: 8 500Kč


Extrémně odolný

Model, o který se na cestách nemusíte obávat

Orientační cena: 7 900Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Hlasove Prekladace

Nejste si při konverzaci v cizích jazycích zrovna jistí v kramflecích, nebo vás čeká jednání se zahraničními partnery a hledáte vhodnou cestu, jak se co nejlépe dorozumět? Možná tedy přemýšlíte nad investicí do hlasového překladače. V tomto článku se podíváme na to, jaké jsou mezi nimi rozdíly a jaký model vybrat.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Elektronický hlasový překladač je zařízení, které překládá konverzace z a do vybraných jazyků. Funguje naprosto jednoduše. Vy mluvíte a přístroj vše vašemu partnerovi tlumočí. Následně přeloží i jeho odpověď. Na podobném principu fungují i některé mobilní aplikace.

Hlasový překladač najde využití při běžném cestování do zahraničí, pokud neovládáte tamní jazyk a chcete se co nejlépe domluvit s místními obyvateli. Hojně bývá využíván i při služebních cestách do zahraničí, kde usnadní jednání, ale stejně tak i při konferenčních hovorech s cizinci. Uplatnění najde i při práci v kolektivu, kde jsou kolegové různých národností.

Hlasové překladače mohou mít vícero podob, zde jsou ty nejběžnější z nich:

  • Elektronické

Jedná se o elektronické zařízení malých rozměrů, které díky přístupu k wifi signálu nebo SIM kartě překládá dané fráze. 

  • Na mobil

Překladače v chytrých telefonech fungují jako běžné mobilní aplikace, oproti těm elektronickým jsou však o něco méně propracované. 

  • Sluchátka

Elektronický překladač může mít také podobu bluetooth sluchátek, která jsou spárována s mobilní aplikací.

Praktický překladač s neomezenými daty 

Jak už předesílá název, tento překladač můžete mít díky malým rozměrům neustále při sobě, vejde se totiž kamkoliv, jak si chválí i řada uživatelů. Jeho další nespornou výhodou je vestavěná mezinárodní SIM karta s trvalým a bezplatným přístupem k internetu ve více než 150 zemích světa, což je mezi překladači spíše rarita.

Podporuje hned 56 jazyků, překlady neustále vylepšuje a dobrou zprávou je, že o vylepšení nepřijdete, nabízí totiž celoživotní aktualizace zdarma. Nastavení i ovládání je snadné a intuitivní, což potvrzují i spokojení kupující. I technicky je na tom přístroj výborně, mikrofon je vybaven například redukcí šumu a nechybí ani dotykový displej.

Mezi negativy zmínilo pár zákazníků trochu pomalejší překlad.

Orientační cena: 6 400Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Prvotřídní designový kousek s neuvěřitelným množstvím funkcí

Tento model značky Vasco potěší elegantním vzhledem, kdy si můžete vybírat z několika barevných variant, a také SIM kartou s bezplatným a neomezeným internetem hned ve 200 zemích světa. Poradí si s více než 70 jazyky, čímž se řadí k nejšikovnějším modelům na trhu, a problémy mu nedělají ani překlady textů z fotografií. Užitečný může být i překladač telefonních hovorů, mikrofon s redukcí šumu, funkce MultiTalk umožňující konverzaci až se sto lidmi naráz nebo aplikace pro výuku jazyků, tento překladač toho nabízí opravdu hodně.

Nadšení jsou i jeho uživatelé, a to pro jeho rychlost, praktičnost a funkčnost. Cenově se pohybuje velmi podobně jako další překladače. Nezklame ani výdrží baterie, která je podle výrobce dokonce 180 hodin.

Jediným malým negativem je zde nedostatek informací výrobce ohledně fungování v režimu offline, například v místech bez signálu.

Orientační cena: 7 900Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Langie S2 recenze

Propracovaný model s všestranným využitím

Překlady 53 jazyků (z toho 13 i v režimu offline), možnost spárování s dalšími zařízeními pro překlady u větších skupin lidí, zvukový zesilovač či redukce šumu – nic z toho nechybí mezi základními funkcemi tohoto šikovného a uživateli velmi oceňovaného překladače.

Svými vlastnostmi se přibližuje kapesnímu turistickému průvodci. Zvládá i vyhledávání obrázků, přehrává hudbu i videa, funguje dokonce i jako digitální hlasový záznamník a v neposlední řadě plní i vzdělávací funkci, kdy se daný jazyk můžete učit pomocí zabudovaného softwaru. Kupující vyzdvihují i vysokou rychlost překladů a příjemné ovládání.

Podporuje všechny 3G SIM karty, ale využít můžete i Langie Global SIM kartu. Pár nedokonalostí se tu však najde. Je to především malý a kruhový displej, který některým zákazníkům příliš nevyhovuje.

Orientační cena: 8 500Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Model, o který se na cestách nemusíte obávat

Pokud rádi vyrážíte k moři či do hor a nezaleknete se při cestování ani extrémních podmínek, bude pro vás tento překladač jako stvořený. Výrobce jej totiž vybavil speciálním krytem, takže kromě překladů zvládá i pobyt ve vodě nebo pád na zem. Stejně tak přečká bez poškození i pobyt v prašném prostředí.

Kromě toho na cestách můžete využít i jeho další funkce, jako je převodník měn či třeba fotoaparát. Určitě to však neznamená, že jazykové schopnosti přístroje jsou nějak omezeny. Umí překládat z a do 56 jazyků, umožňuje vedení konverzace mezi dvěma osobami a v neposlední řadě nejspíš oceníte i neustálé aktualizace stáhnutelné zdarma ze strany výrobce.

Pár majitelů přístroje si však stěžuje na to, že tento model je už starší a funguje pouze se SIM kartou výrobce.

Orientační cena: 7 900Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Timekettle WT2 Plus recenze

Sluchátkový model pro překlady v reálném čase

U Timekettle WT2 Plus nečekejte klasický překladač, tento model sestává z bluetooth sluchátek a aplikace, kterou si musíte stáhnout do svého chytrého telefonu. A jak funguje? Vyberte si jeden ze tří možných módů. V režimu auto stačí půjčit jedno sluchátko druhé osobě, nastavit dané jazyky a můžete začít komunikovat a užívat si okamžitý překlad vašich vět. Režim Manuál se hodí do rušnějšího prostředí a i v tomto případě máte jedno sluchátko vy a druhé další osoba, oba se sluchátka přitom dotknete v době, kdy mluvíte. Jakmile prst odděláte, věta se přeloží. Pro kratší rozhovory se hodí režim Speaking, kdy mluví druhá osoba do vašeho chytrého telefonu.

Hlavní domény tohoto modelu jsou tedy zřejmé – je inteligentní, skladný, zvládá redukci šumu a i jeho cena je příznivější než u řady kapesních překladačů. Výdrž baterie je až 12 hodin s dobíjecím pouzdrem.

Nevýhodnou může být ve srovnání s dalšími přístroji o něco menší množství nabízených jazyků, kterých umí přístroj 36. Jedna recenze také upozorňuje na delší dobu dobíjení, která je asi 90 minut.

Orientační cena: 5 300Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Langie LT-52 recenze

Multifunkční pomocník při dorozumívání

Tento přístroj se funkcemi velmi podobá svému následovníkovi, modelu Langie S2 s tím rozdílem, že právě novější model podporuje libovolné 3G SIM karty. Tento model však může zaujmout o něco nižší cenou.

Základní princip je však velmi podobný. Překladač “hovoří” hned 52 jazyky, disponuje citlivým mikrofonem, hlasovým záznamníkem a umí také přehrávat hudbu a videa, vyhledávat obrázky a v neposlední řadě se s ním můžete cizí jazyk díky vzdělávací funkci i naučit. Je také možné jej spárovat s dalšími Langie zařízeními a využít jej jako skupinového tlumočníka.

Byť omezeně funguje i v režimu offline, avšak, k nelibosti některých uživatelů, bohužel ne s podporou češtiny. Jeho plné fungování je možné pouze v wifi připojením.

Orientační cena: 8 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Anobic VTF recenze

Překladač s praktickým displejem a fotoaparátem

Modelu Anobic VTF nechybí nic ze základních funkcí, které u překladačů očekáváte. Ovládá 54 jazyků, zvládá překlady za 1-2 vteřiny a potěší i poměrně velkým dotykovým displejem, který usnadňuje ovládání a ihned zobrazí vaši konverzaci.

Pozitivem je zde i zadní fotoaparát, s nímž můžete nejen pořizovat snímky, ale především jej využijete při potřebě přeložit text (a to včetně rukopisů), který jednoduše vyfotíte a překladač si s ním následně poradí. Tento model je také speciálně navržen pro hlučnější prostředí a nechybí mu tak funkce redukce šumu.

Jedinou drobnou nevýhodou zde může být to, že se nikde nedočteme, zda některé funkce lze využít i v režimu offline. Jinak je zde zapotřebí SIM karta.

Orientační cena: 8 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Dosmono S501 recenze

Překladač s největším množstvím dostupných jazyků

Pokud by vám ostatní překladače nevyhovovaly nabídkou jazyků, které ovládají, může být pro vás dobrou volbou tento model od Dosmono, který jich umí hned 72. Zvládá i překlady tištěných textů, avšak pouze z 8 jazyků, což můžeme zařadit mezi drobná negativa.

Disponuje také dvěma fotoaparáty a nabízí i funkci cestovatelského průvodce, kdy vám poskytne potřebné informace o zemi, kam se zrovna chystáte. Překladače této značky můžete také propojit, vytvořit skupiny a komunikovat na bázi vysílačky.

Tento model podporuje 4G síť a nezklame ani výdrží baterie. Cenově se také pohybuje podobně jako ostatní modely.

Orientační cena: 7 800Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Nejlepší hlasové překladače na mobil

Víte, že hlasový překladač můžete mít i ve svém telefonu? Zde je pár aplikací, ze kterých si můžete vybírat:

1) Talkao – Talk & Translate

Více než 80 jazyků zvládá mobilní aplikace Talkao. U 44 jazyků včetně češtiny pak můžete využít funkce Talk and Translate, která umožňuje přímo vedení konverzace s cizincem. Aplikace má i řadu dalších vychytávek, jako je oprava pravopisu, vyhledávání synonym či ukládání překladů a sdílet text i nahrávky můžete s dalšími aplikacemi. Někteří uživatelé však nejsou nadšeni z většího množství reklam.


2) Easy Language Translate – Text & Voice Translate

Tento překladač vyniká ohromným množstvím jazyků, rozumí hned stovce z nich. Další velmi využitelnou funkcí je zde možnost dvou vstupních jazyků a jednoho společného, do kterého aplikace přeloží celou konverzaci. Kromě hlasu překládá i texty, nechybí zde seznam oblíbených slovíček, konverzace můžete přeposílat a sdílet, a to třeba i ve formě mp3.


3) Google Překladač

Snad nejznámějším mobilním překladačem vůbec je Google Překladač. Populární je nejen pro fungování zcela zdarma či překlady textů z obrázků, ale především právě díky možnosti vedení konverzace, kdy vám stačí do telefonu mluvit česky a telefon celou frázi “namluví” do vybraného jazyka. Tato funkce sice není dostupná u všech ze 100 podporovaných jazyků, ale i nynějších 43 bude nejspíš dostačujících. Kvalita překladů především u delších vět či frází někdy bývá trochu zpochybňována, ale nutno říct, že se aplikace neustále vyvíjí a zlepšuje.


4) NyxCore

S více než 10 miliony stažení se mezi oblíbené mobilní překladače řadí i NyxCore. Překládá text i hlas do více než 100 jazyků, překlad můžete poslouchat a pilovat tak výslovnost, umí převádět text na mluvené slovo a naopak a překlad můžete ukládat či odesílat dál. Funkce řeči však nefunguje u úplně všech jazyků, stejně jako u většiny ostatních překladačů zdarma, a je také třeba počítat s reklamami.


5) Translate Voice

Pokud hledáte aplikaci zdarma, která zvládne i konverzaci ve více jazycích, vyzkoušejte Translate Voice. Stačí vybrat dané jazyky a začít mluvit, vše se následně převede na text, který můžete přehrávat. K dispozici je hned stovka jazyků a vše je jednoduché a rychlé. Verzi zdarma však můžete využívat s jistými omezeními a za zvážení tak stojí i verze Premium.


6) iTranslator – hlasový překlad

Překlady z a do 90 světových jazyků zvládá tato bezplatná aplikace, u některých z nich pak můžete využít přímo oblíbený režim konverzace, kdy vy i váš společník mluvíte ve svých jazycích a program vše průběžně překládá. Přestože by název mohl napovídat něco jiného, aplikace umí třeba i překlady naskenovaných dokumentů a nejspíš oceníte i jednoduché rozhraní.


7) Go-Offline Translate

Konverzaci do mnoha desítek světových jazyků vám přeloží i tato aplikace, a to zdarma. Podle některých recenzí je vhodná spíše pro jednodušší věty, ale na běžné dorozumění se v cizině určitě stačit bude. Jen pozor, nenechte se zmást slovíčkem “offline” v názvu, překlad zde bez internetu nezískáte, a pojmenování je tedy trochu zavádějící.


8) Dictionary World11

Velmi jednoduše a přehledně funguje aplikace Dictionary World11, které nedělají problém překlady konverzací do desítek jazyků. Zvládá překlady textů z fotek, najdete zde i anglický slovník či souhrn užitečných frází. Je zdarma, avšak na úkor toho je zde opravdu velké množství trochu obtěžujících reklam.

ŠEST tipů, jak vybrat hlasový překladač

Rozhodli jste se pro koupi překladače a přemýšlíte, jaký udělá nejlepší službu? Pomoci vám mohou následující tipy.

1) Elektronický, nebo na mobil?

Možná vás napadne, jestli vám místo elektronických hlasových překladačů nebude stačit mobilní aplikace zdarma. Je možné, že bude, ale od aplikací nelze očekávat tak kvalitní výkon, jaký nabízejí elektronické přístroje. Ty mají překlady daleko propracovanější, fungují bez reklam a nabízejí řadu dalších užitečných funkcí. Jejich ceny se však pohybují v řádu tisíců. Využití tak najdou především u obchodních jednání se zahraničními partnery a při častém cestování po světě. Pokud si však jen chcete prohodit pár slov s cizincem na dovolené, nejspíš si s jednoduchou aplikací vystačíte.


2) Jaké jazyky potřebujete?

Elektronické překladače (a koneckonců i ty mobilní) zvládají překlady do desítek jazyků, některé jsou však v tomto ohledu napřed. Pokud tak cestujete například do specifických a méně známých částí světa, nezapomeňte se přesvědčit, že zrovna jazyk této oblasti daný přístroj podporuje.


3) Výdrž baterie

Jednotlivé modely překladačů se liší i výdrží baterie. Možná pro vás bude právě výdrž v aktivním režimu klíčová, například při dlouhých jednáních se zahraničními obchodními partnery, určitě tak tento parametr nepřehlédněte, stejně jako rychlost nabíjení.


4) Design podle vašich potřeb

Hledáte skladné zařízení, které se vejde kamkoliv, nebo model, jenž zvládne náročný terén, vodu či prašné prostředí? Nebo byste nejvíce ocenili překladač jen se sluchátky a aplikací? Ačkoliv by se mohlo zdát, že design není u překladačů to hlavní, může mít vliv i na funkci. Dívejte se i na podobu a velikost displeje.


5) Offline režim

Naprostá většina překladačů potřebuje přístup k wifi a mnohé z nich přímo i SIM kartu, ale pár z nich zvládá některé funkce i v offline režimu. Pokud se často při cestách ocitáte v místech bez signálu, mohly by pro vás tyto funkce být užitečné.


6) Doplňkové funkce

Možnost překladu textu z obrázku, zabudovaný turistický průvodce, možnost přehrávání videí – i těmito funkcemi disponují některé modely. Záleží tedy na vás, zda dáte přednost jednoduchému přístroji, nebo oceníte spoustu dalších vychytávek.

Často kladené otázky

Máte ještě nějaké nevyjasněné otázky týkající se fotopastí? V následující sekci na ně možná najdete odpověď.

Hlavní výhodou elektronických překladačů je přesnost a kvalita překladu, která je v některých případech, především v oblasti byznysu, naprosto nezbytná. Tyto přístroje také nabízejí časté aktualizace, takže jsou překlady stále vylepšovány.

Hlasové překladače toho umí většinou mnohem více. Některé překládají texty z obrázků či rukopisů, jiné slouží i pro výuku cizího jazyka, další umí fotit a přehrávat videa.

Především u kratších vět jsou překladače velmi přesné a nemusíte se bát, že by podstatu sdělení nezachytily. Poradí si i s delšími souvětími, avšak zde už samozřejmě můžete narazit na jisté limity. Jejich vývoj jde ale neustále dopředu a kvalita překladů je čím dál lepší.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (15 votes)