SROVNÁNÍ: Nejlepší venkovní světla s čidlem 2024 - recenze a jak vybrat


Výběr redakce

Elegantní tmavě šedé světlo v moderním designu

 Cena: 3500 Kč


Solární pohon

Finančně a ekologicky šetrné svícení

  Cena: 1200 Kč


Sloupkové osvětlení

Sloupkové osvětlení pro bezpečnou cestu domů

  Cena: 1200 Kč


Stropní s nastavitelnou intenzitou

Voděodolné LED osvětlení s dlouhou dobou svícení

  Cena: 1300 Kč
Venkovni Svetla S Cidlem

Venkovní světla jsou u rodinných domů se zahradou, případně velké terasy u bytu, nezbytností, která má řadu využití. Nad vchodovými dveřmi svítí na odemykání, na zahradě usnadní orientaci nebo ji krásně dekorativně osvětlí. V neposlední řadě jsou prevencí před nezvanými návštěvami zvířat či lidí. Nejefektivnější jsou pak venkovní světla s čidlem, která se automaticky rozsvítí jakmile detekují pohyb.

Venkovní světla s čidlem dělíme dle umístění na nástěnné, stropní nebo sloupkové, podle zdroje světla na LED nebo se žárovkou a podle barvy na studená bílá, teplá bílá nebo denní (neutrální) bílá.

Žárovka je klasický způsob osvětlení, který je finančně dostupný, nevýhodou je však kratší životnost a nutnost častější výměna světla. LED svítidlo je o něco dražší, jeho životnost je však výrazně delší a s nižší spotřebou energie. Žárovka i LED svítidla se dělají ve všech typech barvy světla.

Každé venkovní čidlo je jiné, některá fungují pouze na krátké vzdálenosti délky půl metru, některá mohou mít naopak dosah až 14 metrů.

Recenze nejlepších venkovních světel s čidlem

 1. Lindby LED venkovní nástěnné svítidlo Sherin
 2. Prios Omino LED solární nástěnné světlo senzor
 3. Lindby Svítidlo se soklem Vedran se snímačem pohybu
 4. S.T.R. Stropní osvětlení s čidlem Adis LED Slim
 5. Smartwares venkovní lampa se snímačem 10.021.30
 6. Rabalux LED nástěnné solární osvětlení s čidlem Ostrava
 7. Globo Venkovní zahradní sloupek Boston
 8. Ambia Garden Venkovní nástěnné svítidlo 4073000502
 9. Polux SA1509
 10. Kanlux 33347
 11. Kroma LED 100W 4500K

Elegantní tmavě šedé světlo v moderním designu

Elegantní nástěnné světlo v tmavě šedém rámu kombinující hranaté a jemně zaoblené tvary, se bude skvěle vyjímat na zdech všech rodinných domů.

Díky naklápění 340° si světlo namíříte přesně tam, kam potřebujete v závislosti na tom, zda chcete přímé či nepřímé osvětlení. Senzor zabudovaný ve spodní části má dosah 4 – 6 metrů, slušný je i rozsah snímání 100°. Dobu svícení je možné nastavit na 5 sekund až 6 minut. Světlo je vyrobeno z kombinace hliníku a plastu.

TypNástěnné
ZdrojLED
Barva světlaTeplá bílá
Rozsah čidla100°
Dosah čidla4 – 6 metrů
Nastavitelná doba svíceníAno

Orientační cena: 3 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Finančně a ekologicky šetrné svícení

Sháníte-li osvětlení, které splní svoji funkci a zároveň bude finančně úsporné, je ideální volbou svítidlo na solární pohon. Světlo Prios Omino LED se dodává s malým solárním panelem, který se umístí na zeď vedle něj. Teplé bílé světlo je poháněné sluneční energií, čímž je šetrné k peněžence i životnímu prostředí. O účinnost v noci nemusíte mít obavy – energii, která je zapotřebí v noci, střádá panel během dne.
Dobu svícení je možné nastavit na 10 až 60 vteřin, dosah je velice dobrých 12 metrů a úhel záběru 110°. Zabudovaný detektor soumraku se stará o to, aby se světlo nerozsvěcelo zbytečně během dne.

TypNástěnné
ZdrojLED
Barva světlaTeplá bílá
Rozsah čidla110°
Dosah čidlaAž 12 metrů
Nastavitelná doba svíceníAno

Orientační cena: 1 200 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Sloupkové osvětlení pro bezpečnou cestu domů

Nerezové sloupkové svítidlo s čidlem se nejvíce hodí na osvícení parkovacího místa, přístupové cesty k domu, pro bezpečnou orientaci na zahradě nebo jako prevence proti nezvaným návštěvám.

Světlo má detektor pohybu na vzdálenost 1 až 8 metrů a rozsah 120°. Dobu svícení je možné nastavit až na 8 minut. Barvu světla můžete sami ovlivnit volbou typu žárovky, která není součástí světla. Žárovka patří také k hlavní nevýhodě světla – LED má delší životnost. Na druhou stranu má ale svítidlo Lindby příjemný design, který se hodí k jakémukoli domu, a příznivou cenu.

TypSloupkové
ZdrojŽárovka
Barva světlaDle zdroje
Rozsah čidla120°
Dosah čidla1 – 8 metrů
Nastavitelná doba svíceníAno

Orientační cena: 1 200 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Voděodolné LED osvětlení s dlouhou dobou svícení

Nenápadné tenké stropní svítidlo se skvěle hodí všude tam, kde nechcete, aby vás jeho design rušil. Můžete ho použít nad vchodové dveře, na terasu nebo – díky jeho odolnosti vůči vlhkosti – do koupelny.

Zdrojem teplého bílého světla je LED zářivka, která je úsporná a má dlouhou životnost. Dosah je až 8 metrů a rozsah 180°/360°, což znamená, že nezáleží na tom, kde stojíte – světlo detekuje pohyb kdekoli do vzdálenosti 8 metrů, nikoli pouze jedním směrem. Dobu svícení je možné nastavit na 10 vteřin až 12 minut, nastavitelná je také intenzita světla.

TypStropní
ZdrojLED
Barva světlaTeplá bílá
Rozsah čidla180°/360°
Dosah čidlaAž 8 metrů
Nastavitelná doba svíceníAno

Orientační cena: 1 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Nástěnná lampa s velkým dosahem pro domy v tradičním stylu

Preferujete-li spíše tradiční až rustikální design bydlení, je skvělou volbou matně černá nástěnná lampa z hliníku a skla. Klasický vzhled podtrhuje zářivka, která není součástí balení, díky čemuž si můžete její barvu zvolit dle vaší potřeby.

Úhel snímání je 110° a dosah až 14 metrů, což patří k největším dosahům v našem výběru. Dobu svícení si můžete nastavit dle vaší potřeby na 5 vteřin až 12 minut. Drobnou nevýhodou je nutnost použití zářivky, jež má oproti LED nižší životnost, na druhou stranu je ale lampa za poměrně příznivou cenu.

TypNástěnné
ZdrojŽárovka
Barva světlaDle žárovky
Rozsah čidla110°
Dosah čidlaAž 14 metrů
Nastavitelná doba svíceníAno

Orientační cena: 900 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Ekonomické decentní osvětlení na solární pohon

Jednoduché decentní osvětlení v kompaktním designu se výborně hodí jako dekorativní osvětlení nebo přisvícení pro lepší orientaci. Vzhledem k menšímu světelnému výkonu od něj nelze čekat kvalitní světlo nutné například pro odemykání, jako náladové osvětlení však poslouží skvěle. K dalším výhodám patří voděodolnost, snadná montáž, nízká cena, trvanlivé LED světlo a úsporný provoz s nulovými náklady díky vestavěnému solárnímu panelu. Solární pohon funguje tak, že se přes den akumuluje energie, která se v noci využije ke svícení. Dosah pohybového čidla jsou až 3 metry, rozsah 120°.

TypNástěnné
ZdrojLED
Barva světlaNeutrální bílá
Rozsah čidla120°
Dosah čidla3 metry
Nastavitelná doba svíceníNe

Orientační cena: 400 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Elegantní voděodolné sloupkové osvětlení vhodné k moderním domům

Decentně úzké sloupkové osvětlení od předního rakouského výrobce světel nadchne všechny majitele moderních rodinných domů, ke kterým bude sedět opravdu dokonale. Hodí se na přisvícení chodníků, příjezdové cesty, parkovacího místa, pro snazší orientaci v zahradě a podobně. Barva světla je vaší volbou – žárovka není v ceně a tak si můžete koupit přesně takovou, jaká vám bude vyhovovat.

Kryt je voděodolný, takže odolá i prudkým dešťům, dosah je slušných 9 metrů, rozsah o maličko nižší, pořád však dostatečný na to, aby vám svítidlo poskytlo dostatek světla na bezpečnou cestu chodníkem.

TypSloupkové
ZdrojŽárovka
Barva světlaDle žárovky
Rozsah čidla90°
Dosah čidla9 metrů
Nastavitelná doba svíceníNeuvedeno

Orientační cena: 1 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Finančně dostupné osvětlení domu nebo terasy

Menší svítidlo kombinující plast a matný kartáčovaný nerez nevyniká rozsahem, desgnem, dosahem ani nastavitelnou dobou svícení, je však skvělou volbou pro všechny, kteří chtějí osvětlení za nízkou cenu. Co má stejné jako ostatní světla je voděodolnost, takže snese i prudké deště. Světelným zdrojem je žárovka, která není součástí svítidla – výhodou absence žárovky je možnost vybrat barvu světla dle potřeby.

TypNástěnné
ZdrojŽárovka
Barva světlaDle žárovky
Rozsah čidlaNeuvedeno
Dosah čidlaNeuvedeno
Nastavitelná doba svíceníNeuvedeno

Orientační cena: 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Úsporné solární svítidlo se senzorem soumraku 

Malé solární LED svítidlo s dobou svícení 30 vteřin je ideální na použití všude tam, kde je dostačující krátké přisvícení s menší intenzitou. Svítidlo Polux má senzor soumraku a rozsvěcuje se při detekci pohybu, nehrozí tak jeho aktivace v noci. Pokud byste světlo raději vypínali a zapínali ručně, má mechanický spínač.

Velkou výhodou svítidla je solární pohon, který nevyžaduje přívod elektřiny, díky čemuž je světlo jednoduché na montáž a zároveň je jeho provoz finančně nenáročný. Menší nevýhodou je však externí solární panel, jehož vzhled nemusí vyhovovat každému.

TypNástěnné
ZdrojLED
Barva světlaStudená bílá
Rozsah čidla90°
Dosah čidla5 – 8 metrů
Nastavitelná doba svíceníNe

Orientační cena: 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Stropní svítidlo s funkcí rozpoznání denního světla

Jednoduché stropní svítidlo, které je k dostání s bílým a černým rámečkem, je možné použít jako venkovní nebo vnitřní, a to i do vlhčích prostor jako jsou koupelny. Studené bílé světlo využívající jako svůj zdroj LED má senzor denního světla, takže ho můžete dát i tam, kde chodíte častěji, aniž byste se museli obávat o náhodné rozsvícení v nežádoucích časech. Dosah čidla je až 4,5 metru, nastavit ho ale můžete i na nižší hodnoty. Dobu svícení lze nastavit v rozsahu 5 sekund až 5 minut.

TypStropní
ZdrojLED
Barva světlaStudená bílá
Rozsah čidlaNeuvedeno
Dosah čidlaAž 4,5 metrů
Nastavitelná doba svíceníAno

Orientační cena: 1 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Natáčecí reflektor s úsporným LED osvětlením

Šedý reflektor, jehož zdrojem jsou úsporné LED diody, poskytne kvalitní osvětlení všude tam, kde je potřeba dobře vidět. Navíc si ho lze natočit dle potřeby a toho, zda potřebujete přímé či nepřímé osvětlení. Vybrat si můžete také barvu světla – zdroj není součástí, takže si lze vybrat barvu, jaká vám vyhovuje. Dosah čidla je až 8 metrů, což se řadí mezi vyšší hodnoty v našem výběru. Designem se svítidlo hodí především k moderním rodinným domům nebo na terasy bytů.

TypNástěnné
ZdrojLED
Barva světlaDle typu zdroje
Rozsah čidlaNeuvedeno
Dosah čidla0,5 – 8 metrů
Nastavitelná doba svíceníNe

Orientační cena: 1 100 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat venkovní světlo s čidlem

Venkovních světel s čidlem je celá řada s různými způsoby využití. Než vyberete to správné, měli byste si rozmyslet 5 základních bodů.

1) Umístění a způsob využití světla

Světel je několik hlavních typů a tak je třeba rozmyslet si, zda chcete osvítit například chodník, na což se nejvíce hodí světlo sloupkové, prostor nad vchodovými dveřmi, kde je nejlepší světlo stropní, případně nástěnné, tmavší kouty zahrady, kam se hodí opět sloupkové světlo, nebo zda má být světlo pouze dekorační, což zařídí menší nástěnná solární světýlka.


2) Dosah a rozsah čidla

Svítidla s čidlem s velkým dosahem a rozsahem se hodí především pro velké plochy. Naopak světla s menším dosahem čidla jsou vhodná například nad dveře, ke kterým vede cesta nasvícená jiným typem osvětlení (sloupkovým).


3) Barva osvětlení, výkon a délka svícení

Má-li být světlo pouze a dekoraci nebo lepší orientaci, postačí teplé bílé světlo. Tam, kde je zapotřebí dobře vidět, například nade dveřmi na odemykání, se více hodí jasnější studené bílé světlo.


4) Design světla

I co se designu světla týče, je výběr na trhu značně široký. K moderním domům se nejvíce hodí černá či nerezová světla v jednoduchém až minimalistickém designu hranatých nebo lehce zaoblených tvarů, kdo má dům v klasičtějším stylu, bude se mi hodit například svítidlo v tradičním designu lampy.


5) Cena světla

Jelikož světlo často nekupujeme pouze jedno, hraje roli i cena – 10 světel za 500 nebo 1 500 Kč udělá už dost velký rozdíl. Jedním ze základních rozřazovacích bodů je, kromě těch výše uvedených, také stanovení ceny. Obecně platí, že čím lepší funkce a design, tím vyšší cenu za světlo zaplatíte.

Často kladené otázky

Světlo s čidlem reaguje na pohyb a tak už se vám nikdy nestane, že ho zapomenete vypnout, načež bude svítit celou noc. Už nikdy se tak nebudete muset vracet zpátky a navíc ušetříte za elektřinu.

Ano, pokud jste jen trochu zruční, montáž a připojení zvládnete sami. Vždy si předtím přečtěte pokyny výrobce, řiďte se jimi a nezapomeňte vypnout hlavní přívod elektřiny do světla.

Jelikož světlo reaguje na pohyb, rozsvítí se pokaždé, když kolem proběhne sousedovo kočka. V takovém případě může být světlo rušivé, například pokud je před okny do ložnice. I na tento fakt je tedy třeba myslet při rozhodování, kam světlo umístit. Druhou možností je pořízení světla s nastavitelnou citlivostí.

Rozsah světla značí úhel, ve kterém je čidlo schopné snímat pohyb. U některých je minimální (ten se hodí například nad vchodové dveře, kde stačí světlo zaměřené na jeden bod), některé mají naopak rozsah 360° (ideální na rozlehlé zahrady nebo jako prevence proti nezvaným návštěvám).

Pokud si vyberete světlo s touto funkcí, tak ano. Dobu svícení je možné dle typu světla nastavit v intervalu od pár vteřin až po několik minut.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)