TEST 11+ nejlepších vaporizérů 2024 – recenze, zkušenosti a jak vybrat

Shrnutí: Na trhu je k dostání celá řada vaporizérů rozdílné kvality i ceny. Několik hodin jsem věnoval jejich zkoumání, abych zjistil toto:

 • Označením TOP produkt jsem ozdobil Mighty, který splňuje i ty nejvyšší nároky na kvalitu páry nebo technické parametry.
 • Za Výběr redakce jsem zvolil Davinci IQ2, který vyniká po technické stránce a nabízí možnost propojení s aplikací.
 • Model Boundless CFX má své místo v žebříčku díky skvělému poměru výkonu a ceny. 
 • Abych nabídl alternativu i pro ty, kteří nechtějí investovat do vaporizéru velkou sumu, přidal jsem i model AirVape Xs GO

A co dalšího se v článku dozvíte? Podíval jsem se blíže i na další zajímavé modely vaporizérů a přidal jsem i pár užitečných tipů, podle čeho vaporizéry vybírat. 


TOP produkt

Mighty

Kdy zvažovat Mighty?

Pokud hledáte vysokou kvalitu, oceníte velkou výdrž baterie a hybridní zahřívání a zároveň vám nevadí si něco málo připlatit, bude Mighty skvělou volbou.

Orientační cena: 7 800Kč


Výběr redakce

Davinci IQ2

Kdy zvažovat Davinci IQ2?

Patříte k technickým nadšencům a rádi si připlatíte za možnost vaporizér propojit s aplikací a sledovat řadu zajímavých parametrů? Pak bude Davinci IQ2 trefou do černého. 

Orientační cena: 6 200Kč


Poměr cena/výkon

Boundless CFX

Kdy zvažovat Boundless CFX?

Jestliže je ve vašem hledáčku přístroj za rozumnou cenu a zároveň nechcete rezignovat na technickou stránku zahrnující rychlost zahřívání a nabíjení, Boundless CFX by mohl být tím pravým.

Orientační cena: 3 500Kč


Lidová cena

AirVape Xs GO

Kdy zvažovat AirVapeXs GO?

Nepatříte k náročným zákazníkům a hledáte jednoduchý a snadno přenosný vaporizér? Pak je to AirVape Xs GO.

Orientační cena: 1 700Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Vaporizery

Vdechování cenných a léčivých látek z bylinek možná znáte v podobě hrnce s horkou vodou a ručníku na hlavě. To však dnes nahrazuje speciální přístroj – vaporizér, který je účinnější, praktičtější a také bezpečnější než tato varianta. V tomto článku vás s ním seznámím blíže a nabídnu i porovnání oblíbených vaporizérů na trhu.

Vaporizace je proces, který mění kapalné nebo pevné skupenství na páru. Vaporizér tedy funguje tak, že za pomoci horkého vzduchu zahřívá bylinky a uvolňuje z nich účinné látky, které můžeme inhalovat.

Své využití má tak při léčení nejrůznějších potíží, ale oblíbený je i u kuřáků, kteří se například snaží svého zlozvyku zbavit. Při vaporizaci totiž nedochází ke spalování bylinek a tím nevznikají ani při kouření běžné škodliviny. Pára je chladná, čistá, příjemně voní a má skvělou chuť.

Nejlepší vaporizéry

Abyste měli rozhodování o něco jednodušší, podíval jsem se na oblíbené vaporizéry na trhu a sepsal k nim recenze.

 1. Mighty
 2. Davinci IQ2
 3. Boundless CFX vaporizér
 4. AirVape Xs GO vaporizér
 5. Arizer Extreme Q vaporizér
 6. Flowermate V5 Nano vaporizér
 7. Pax 3
 8. Firefly 2+
 9. Fenix Mini
 10. XMAX Starry
 11. Arizer ArGo

1) Mighty recenze

Pro ty, co se spokojí jen s tím nejlepším

Kdy zvažovat Mighty?

Pokud hledáte vysokou kvalitu, oceníte velkou výdrž baterie a hybridní zahřívání a zároveň vám nevadí si něco málo připlatit, bude Mighty skvělou volbou.

Jestliže ale hledáte vaporizér z kategorie „poměr cena/výkon“, nejspíš vás více zaujme třeba model Boundless CFX.

Proč jsem vybral Mighty?

Protože je Mighty výkonným, odolným, oblíbeným a především skvěle hodnoceným vaporizérem. I když vyloženě kapesní velikost nemá, stále se řadí k přenosným přístrojům a cestovat s ním rozhodně není problém. Nejen na cestách vás potěší vysoká výdrž baterie (až 2 hodiny) i promyšlený způsob plnění vaporizéru, který nabízí hned několik možností včetně kapslí. Jeho uživatelé hojně oceňují nastavitelnou teplotu v rozmezí od 40 do 210 °C, kterou vidíte na LED displeji, i systém kombinovaného zahřívání využívající jak kondukci, tak konvekci. No a v neposlední řadě musíme zmínit i často vyzdvihovanou lahodnou chuť.

Co se týče nevýhod, tou hlavní je zřejmě cena přístroje, kterou se řadí k těm dražším vaporizérům. Ne úplně oslnivá je i doba zahřívání (60 vteřin).

Uživatelské recenze Mighty

Při dohledávání uživatelských hodnocení na vaporizér Mighty jsem našel takřka výhradně kladné ohlasy. A to jak na Heurece, tak i na specializovaných e-shopech, jako je například Vapefully.com. Lidé jej často označují za nejlepší vaporizér, který vyzkoušeli, chválí si jeho odolnost, kvalitu, výkon baterie. Někteří jej zakoupili opakovaně. Jednomu z kupujících se nelíbí to, že je v poloze nastojato nestabilní. 

 • Vaporizuje: Vosky, oleje, bylinné směsi
 • Inhalace: Přímo
 • Napájení: Baterie
 • Zahřívání: Kombinace kondukce / konvekce
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná, digitální displej
 • Baterie: Vestavěná
 • Teplotní rozpětí v °C: 40 – 210

Orientační cena: 7 800Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

2) Davinci IQ2 recenze

Vaporizér s celou řadou šikovných funkcí

Kdy zvažovat Davinci IQ2?

Patříte k technickým nadšencům a rádi si připlatíte za možnost vaporizér propojit s aplikací a sledovat řadu zajímavých parametrů? Pak bude Davinci IQ2 trefou do černého. 

Jestliže ale tuto možnost nevyužijete, patrně vám bude stačit kvalitní přístroj nižší cenové kategorie. 

Proč jsem vybral Davinci IQ2?

Protože nadchne (nejen) všechny fanoušky technologií. Je možné jej propojit s mobilní aplikací a pomocí ní pak sledovat i nastavovat řadu parametrů. Ovládat tak můžete teplotu (jsou zde čtyři přednastavené možnosti) a také zadat množství a druh bylinek a kontrolovat tak dávku, kterou za jedno potáhnutí nebo celé posezení inhalujete. Fér je ale zmínit, že s aplikací měli někteří kupující problémy. Spoustu toho ale můžete sledovat i na samotném přístroji s LED diodami.

Řada uživatelů také vyzdvihuje kvalitu páry a oceňuje funkci “Air Dial”, pomocí níž můžete v pěti různých módech regulovat hustotu i lehkost nasávání.

Co se týče negativ, pro někoho může být překážkou vyšší cena a nepříliš praktická je i šestihodinová doba nabíjení.

Uživatelské recenze Davinci IQ2

Vaporizér Davinci IQ2 patří k velmi oblíbeným a díky tomu jsem mohl prozkoumat celou řadu recenzí jak na e-shopech jako magicvaporizers.cz, tak i magazínových, jako je třeba casopisroot.cz nebo tvape.com. Vesměs všichni se shodují na vynikající kvalitě páry a možnostech ji regulovat, oceňují i jeho praktickou velikosti. Podle některých toho ale vzhledem k vyšší ceně nenabízí až tolik navíc, ve srovnání s levnějšími přístroji. 

 • Inhalace: Přímo
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná, mobilní aplikace, 4 teplotní režimy
 • Baterie: Vyměnitelná
 • Vaporizuje: Bylinné směsi, vosky, koncentráty, krystaly
 • Teplotní rozpětí v °C: 0 – 300
 • Napájení: Baterie
 • Zahřívání: Kondukční vedení

Orientační cena: 6 200Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

3) Boundless CFX vaporizér recenze

Model s ultrarychlým zahříváním i nabíjením

Kdy zvažovat Boundless CFX?

Jestliže je ve vašem hledáčku přístroj za rozumnou cenu a zároveň nechcete rezignovat na technickou stránku zahrnující rychlost zahřívání a nabíjení, Boundless CFX by mohl být tím pravým.

Pokud ale od vaporizéru čekáte něco navíc a nejste ochotni skousnout drobné nedokonalosti, raději si připlaťte za některý z propracovanějších modelů, jako je například Mighty

Proč jsem vybral Boundless CFX?

V mém srovnání by neměl chybět přenosný vaporizér za příjemnou cenu, a právě proto jsem zařadil tento model. Jeho obrovskou předností je rychlost zahřívání, která činí pouhých 20 vteřin, a také velká rychlost nabíjení, kdy je baterie plně nabitá už za 30 minut. Zvládne pak celých 15 cyklů, takže ani v tom nehledejte problém. Teplota je zde nastavitelná od 37 do 221 °C, pára je kvalitní při jakékoliv míře naplnění a přístroj je doporučován i úplným začátečníkům. Vzhledem ke všem skvělým vlastnostem má přístroj stále velmi přijatelnou cenu.

Minusů zde mnoho nenajdeme, ale někteří uživatelé mezi nimi zmiňovali častější ucpávání a trochu náročnější čištění.

Uživatelské recenze Boundless CFX

Procházel jsem desítky recenzí na magicvaporizers.com i Heurece, abych zjistil, jak jsou uživatelé s vaporizérem spokojení. Můžu konstatovat, že především méně nároční uživatelé jsou s ním naprosto spokojení, stejně tak i ti, pro které to byl vůbec první vaporizér. Na druhou stranu některé zkušenější až tolik nenachnul, stále jej však vzhledem k ceně hodnotí kladně.  

 • Vaporizuje: Bylinné směsi, vosky, oleje, krystaly
 • Inhalace: Přímo
 • Napájení: Baterie
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná, digitální displej
 • Zahřívání: Kombinace kondukce / konvekce
 • Teplotní rozpětí v °C: 37 – 221
 • Baterie: Vestavěná

Orientační cena: 3 500Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

4) AirVape Xs GO vaporizér recenze

Skladný kousek za skvělou cenu

Kdy zvažovat AirVape Xs GO?

Nepatříte k náročným zákazníkům a hledáte jednoduchý a snadno přenosný vaporizér? Pak je to AirVape Xs GO.

Jestliže si ale rádi užíváte vysokou kvalitu páry, tu u tak levného přístroje očekávat nemůžete. Vhodnější volbou bude třeba Davinci IQ2.

Proč jsem vybral AirVape Xs GO?

Protože tento model s hybridním ohřevem přitáhne pozornost každého, kdo hledá diskrétní a kompaktní kousek, který může vzít kamkoliv s sebou. Je lehký, vejde se do dlaně a k jeho ovládání slouží jediné tlačítko. Nabízí pět různých nastavení teploty, přičemž nahřátí zvládá už za 20 vteřin a může tak konkurovat i dražším modelům. Potěší i rychlostí nabíjení (zhruba 45 minut) a také tím, že jej během této doby lze stále používat. Další jeho nespornou výhodou je opravdu nízká cena, která ve spojení s výše zmíněnými vlastnostmi vyniká ještě více.

Jedna z mála nevýhod se tak váže ke kvalitě par, která především zkušenější uživatele nejspíš úplně nenadchne.

Uživatelské recenze AirVape Xs GO

Nad recenzemi z magicvaporizers.cz, vapefully.com nebo royalqueenseeds.cz jsem strávil několik desítek minut. Výsledek je takový, že naprostá většina zákazníků vaporizér AirVapeXs GO hodnotí velmi kladně. Mnozí říkají, že vzhledem k ceně nemá konkurenci, chválí si kompaktní design i výkon. Jak jsem ale zmiňoval i výše, hlavním kamenem úrazu je zde nižší kvalita páry, kterou někteří uživatelé kritizují.  

 • Vaporizuje: Bylinné směsi, koncentráty
 • Inhalace: Přímo
 • Nastavení teploty: Přednastavená
 • Napájení: Baterie
 • Zahřívání: Kombinace kondukce / konvekce
 • Teplotní rozpětí v °C: 180 – 215
 • Baterie: Vestavěná

Orientační cena: 1 700Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

5) Arizer Extreme Q vaporizér recenze

Stolní model s všestranným využitím

Proč jsem vybral Arizer Extreme Q?

Pokud je ve vašem hledáčku stacionární vaporizér, kterých je na trhu přeci jen o něco méně než těch přenosných, mohl by vás zaujmout tento model. Je velmi univerzální – vaporizovat můžete přes hadičku i balónek, a stejně tak jej můžete využít jako difuzér při aromaterapii. Umožňuje nastavení teploty v rozmezí od 50 do 260 °C a i zahřátí je poměrně rychlé, jen plnění balónku může trvat o něco déle. Uživatelé si chválí i tichý provoz přístroje. Hodí se i pro skupinové využití. Velkým bonusem je zde nízká cena, kterou někteří označují až za neuvěřitelnou.

Při používání si jen dejte pozor na skleněné části, které mohou být opravdu hodně nahřáté.

 • Vaporizuje: Bylinné směsi
 • Inhalace: Balónek, hadice
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná, digitální displej
 • Zahřívání: Konvekční proudění
 • Napájení: Zásuvka
 • Teplotní rozpětí v °C: 50 – 260

Orientační cena: 4 400Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Flowermate V5 Nano vaporizér recenze

Praktický model s líbivým designem

Proč jsem vybral Flowermate V5 Nano?

Slovo Nano v názvu prozrazuje, že tento vaporizér vám může dělat společníka kdekoliv. Je totiž velmi malý a skladný a schováte ho do dlaně i kapsy. Kupujícím se líbí i jeho design a v neposlední řadě také cena, která se řadí k těm nižším. Ta se však nijak neodráží na množství či chuti páry, a to díky kvalitnímu zpracování a použitým materiálům (keramická komora, skleněný náustek).

Mírným nedostatkem je zde kratší výdrž baterie, která činí maximálně 40 až 50 minut. Tento problém lze však vyřešit náhradní baterií, je totiž výměnná. Někteří uživatelé pak zmínili, že skleněný náustek se po nějaké době nepříjemně nahřívá.

 • Vaporizuje: Bylinné směsi, oleje, vosky
 • Inhalace: Přímo
 • Zahřívání: Kondukční vedení
 • Napájení: Baterie
 • Baterie: Vyměnitelná
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná, digitální displej
 • Teplotní rozpětí v °C: 40 – 230

Orientační cena: 2 800Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

7) Pax 3 recenze

Elegán s minimalistickým vzhledem i ovládáním

Proč jsem vybral Pax 3?

Ačkoliv design pro většinu uživatelů není tím nejdůležitějším, u modelu Pax 3 zkrátka minimalistický a čistý vzhled zaujme na první pohled. Stejně tak ale i to, co umí a nabízí. Vyniká vysokou kvalitou výparu a také velmi jednoduchým ovládáním pomocí jediného tlačítka. Je možné jej spárovat s aplikací a využít maximum jeho funkcí, například 5 módů vaporizace. Nadšení budete z rychlosti nahřátí (15 vteřin), výdrže baterie (až 90 minut) a také 10 let trvající záruky.

Pokud jde o nevýhody, je mezi nimi očekávaná vyšší cena a pár uživatelů zmínilo také problémy s aplikací.

 • Vaporizuje: Bylinné směsi
 • Inhalace: Přímo
 • Napájení: Baterie
 • Zahřívání: Kondukční vedení
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná
 • Baterie: Vestavěná
 • Teplotní rozpětí v °C: 185 – 215

Orientační cena: 5 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

8) Firefly 2+ recenze

Vysoká efektivita & ohromující rychlost zahřívání

Proč jsem vybral Firefly 2+?

Model Firefly 2+ se řadí k přístrojům s vyšší cenou, avšak s o to oslnivějšími vlastnostmi. Jednou z nich je technologie “dynamické konvekce”, kdy se vaporizér nahřívá jen při inhalaci a maximálně tak šetří materiál. Nahřátý je za neuvěřitelné 3 vteřiny a pára je podle některých znalců vůbec ta nejlepší, kterou mohou vaporizéry nabídnout. Nezklame ani rychlost nabíjení či výdrž baterie. Přístroj lze perfektně ovládat pomocí mobilní aplikace.

Jak asi tušíte, cena se v tomto případě pohybuje oproti většině jiných modelů výše, což je jedna z mála nevýhod tohoto prémiového produktu.

 • Vaporizuje: Vosky, bylinné směsi, oleje, krystaly
 • Inhalace: Přímo
 • Napájení: Baterie
 • Nastavení teploty: Přednastavená
 • Zahřívání: Konvekční proudění
 • Teplotní rozpětí v °C: 93 – 260
 • Baterie: Vyměnitelná

Orientační cena: 7 500Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

9) Fenix Mini recenze

Sympatický společník s nízkou cenou 

Proč jsem vybral Fenix Mini?

Fenix Mini patří k jedněm z nejmenších vaporizérů na trhu, takže pokud hledáte opravdu skladného parťáka, jste na správné adrese. Má ale i další přednosti. Využívá velmi efektivního a úsporného hybridního ohřevu, připraven k použití je už do 30 vteřin a nejen znalci oceňují jeho velmi hustou páru. Nechybí ani nastavitelná teplota a když připočteme poměrně nízkou cenu, vychází nám z toho skvělý přístroj.

I tady ale najdeme pár mínusů. Mezi nimi je ne zrovna oslnivá výdrž baterie (30 až 40 minut v provozu) i malinko delší doba nabíjení, která činí 90 minut.

 • Inhalace: Přímo
 • Vaporizuje: Bylinné směsi, vosky, oleje
 • Napájení: Baterie
 • Baterie: Vestavěná
 • Zahřívání: Konvekční proudění
 • Teplotní rozpětí v °C: 160 – 220
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná, digitální displej

Orientační cena: 2 000Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

10) XMAX Starry recenze

Kvalitně zpracovaný model s dobrou výdrží

Proč jsem vybral XMAX Starry?

Dalším z řady vaporizérů se zajímavými vlastnostmi a nízkou cenou, je XMAX Starry 3.0. Velikostně je skladný a praktický a na zpracování zaujme i to, že jeho tělo je z hliníku a náustek ze zirkonu, takže zde nenajdeme plast. Další předností je rychlost nahřátí, která je 30 vteřin, čímž se tento model může rovnat dražší konkurenci. Oceníte i 80minutovou výdrž baterie, která je navíc vyměnitelná.

Moc nevýhod tu nenajdeme, ale pár hodnotících nebylo úplně nadšených z nabízené chutě.
Jedna recenze také zmiňuje, že může docházet k náhodnému zapnutí přístroje například v kapse.

 • Vaporizuje: Bylinné směsi, oleje, vosky, krystaly
 • Zahřívání: Kondukční vedení
 • Baterie: Vyměnitelná
 • Napájení: Baterie
 • Inhalace: Přímo
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná, digitální displej
 • Teplotní rozpětí v °C: 100 – 240

Orientační cena: 2 500Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

11) Arizer ArGo recenze

Kvalitní přístroj s vynikající párou

Proč jsem vybral Arizer ArGo?

Arizer ArGo je vaporizér pohybující se ve střední cenové relaci. Nabízí oblíbené hybridní zahřívání a kompletní kontrolu nad teplotou. Kromě toho si můžete svým potřebám uzpůsobit i další nastavení jako třeba časovač pro vypnutí nebo upozornění na dosažení požadované teploty a podobně. Řada uživatelů vyzdvihuje kvalitní, skvěle chutnající páru. Výhodou je zde také vyměnitelná baterie s výdrží 90 minut, vaporizér je navíc možné využívat také při napájení.

Maximální teploty tento model dosahuje za 90 vteřin, což můžeme zařadit mezi nemnoho nevýhod.

 • Vaporizuje: Bylinné směsi
 • Inhalace: Přímo
 • Napájení: Baterie
 • Nastavení teploty: Přizpůsobitelná, digitální displej
 • Zahřívání: Konvekční proudění
 • Teplotní rozpětí v °C: 50 – 220
 • Baterie: Vyměnitelná

Orientační cena: 4 600Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jak vybrat vaporizér

Sestavili jsme 6 praktických tipů, jak vybrat ten nejlepší vaporizér.

1) Kapesní, nebo stolní? 

Abyste věděli, jakým směrem se při výběru vaporizéru ubírat, je dobré si neprve ujasnit, zda je pro vás vhodnější vaporizér stolní nebo kapesní či přenosný. Roli zde hraje především to, kde si chcete páry užívat. Pokud se chystáte vaporizovat především doma a navíc si k tomu rádi přizvete i kamarády, pak by mohl být lepší volbou stolní model. Ty bývají také výkonnější. Jestliže ale chcete inhalovat kdekoliv, poohlédnout byste se měli raději v sekci kapesních vaporizérů. 


2) Jaký je váš rozpočet?

K dostání jsou vaporizéry do 2000 Kč, ale i ty s cenou vyšší než 7000 Kč. I v nižší cenové hladině můžete najít spoustu kvalitních modelů, které budou nejen pro začátečníky dostačující. Pokud vám však jde o tu nejvyšší možnou kvalitu a co možná nejlepší chuť, investice do dražšího přístroje se vám vyplatí. Vaporizéry s vyšší cenou také často nabízejí delší záruku a většinou mají i líbivější design a několik technologických vychytávek. 


3) Funkce & ovládání

Chcete mít naprostou kontrolu nad teplotou, podle svých potřeb si nastavit například automatické vypnutí, nebo rovnou vše ovládat přes mobilní aplikaci? Nebo vám bohatě stačí jediné tlačítko a cokoliv navíc je spíše překážkou? Protože budete nejspíš vaporizér používat často, přihlédněte i k jednoduchosti a způsobu jeho ovládání. 


4) Na baterii záleží

Vaporizéry se liší také výdrží a dobou nabíjení baterie. Pokud jste spíše příležitostný uživatel, nejspíš pro vás není tento ohled zásadní, ale jestliže vaporizujete často, může hrát podstatnou roli. Hodit by se vám v tomto případě mohl model, který umožňuje výměnu baterie, nosit si tak s sebou můžete baterii náhradní. U některých přístrojů je také možné používání i v průběhu napájení.


5) Co budete vaporizovat? 

Chystáte se vaporizovat bylinné směsi, oleje, vosky, krystaly, nebo koncentráty? Každá z těchto forem si totiž žádá trochu jiné podmínky. Spousta modelů zvládá vaporizací více forem, ale většinou ne všechny z nich. Abyste si užili co nejvyšší kvalitu výparu, podívejte se, na co je vámi vybraný model určen především. 


6) Způsob zahřívání

Dalším z možných kritérií je způsob zahřívání. Setkáváme se s kondukcí, konvekcí a také hybridním typem. 

Kondukce znamená, že se rostliny dostávají do přímého kontaktu s ohřívačem. Jedná se o jednodušší metodu, která znamená i nižší náklady na přístroje, jež jí využívají. Hrozí zde však vznícení bylin a ohřívání také není úplně rovnoměrné.

U konvekce se rostliny dostávají jen do kontaktu s horkým vzduchem, který z nich získá vše potřebné a vytvoří páru. Tato metoda je šetrnější a výsledná chuť jemnější. 

Řada přístrojů však dnes využívá kombinaci obou metod, což bývá označováno jako hybridní zahřívání.

Shrnutí: Podle čeho vybrat vhodný vaporizér? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Víte, jaký způsob zahřívání preferujete? ano
✅ Zvládá model kvalitně vaporizovat vámi preferovaný materiál? ano
✅ Má vaporizér dobré recenze?ano
✅ Je pro vás výdrž baterie a rychlost nabíjení dostatečná?ano

Často kladené otázky

V následující sekci poodhalíme ty nejčastější otázky na téma vaporizérů

Pro vaporizaci je možné využít prakticky jakoukoliv léčivou rostlinu, ale i některé druhy ovoce, kávu, čaj, česnek nebo třeba tabák či léčivé konopí. Záleží na požadovaných účincích. U každé rostliny je doporučovaná teplota vaporizace jiná a je třeba si ji vyhledat. Na škodu také není probrat vaporizaci konkrétních rostlin s lékařem.

Čištění vaporizéru je důležité pro jeho dlouhou životnost i co nejlepší chuť páry. Někdy s vaporizérem základní pomůcky pro čištění dostanete přímo v balení, případně si lze vypomoci třeba vatovými tyčinkami. K čištění lze použít vodu, oblíbený a velmi efektivní je isopropylalkohol (ale pozor, neměl by přijít do styku s dřevěnými a silikonovými částmi) a k dostání jsou i některé organické čisticí prostředky.

Základní údržbu je ideální provádět denně. Při ní vyčistěte komoru, náustek a případně i sítko. V závislosti na četnosti používání pak po několika týdnech přistupte ke kompletnímu čištění. Jak na něj, by vám měl napovědět návod ke konkrétnímu modelu, postup se totiž může u různých přístrojů lišit. 

Zde je odpověď jednoduchá – ano. Při kouření cigaret dochází ke spalování materiálu, vdechujeme tedy kouř a spolu s ním i řadu nebezpečných látek. Při vaporizaci však vdechujeme pouze páru, a ta je navíc obohacena o účinné a prospěšné látky z bylinek, které by hořením zanikly.

Vypouštěná pára je cítit opravdu minimálně a to jen na velmi krátkou dobu. Ve srovnání s cigaretovým kouřem ji ve vzduchu vaše okolí postřehne spíše výjimečně a nemusíte se tak bát, že byste vaporizováním někoho obtěžovali.

Použité zdroje a užitečné odkazy

4.9/5 - (26 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář