Revolut recenze, diskuze a zkušenosti 2024

Uvažujete, zda si zřídit virtuální peněženku? Často cestujete a směňujete peníze? Nebo jste jen narazili na službu Revolut a chcete vědět, co to je? Pro všechny z vás je naše následující recenze.

Revolut Recenze

V dnešní době můžete na internetu pohodlně nakupovat i v zahraničních obchodech. Mnozí podnikatelé pracují pro zahraniční klienty. Vždy narazíme na problémy s převodem měn. Řešíme kurzy a poplatky za směnu. Proto se může hodit aplikace, která nám zajistí vždy ten ideální kurz. Vyplatí se vám? Přečtěte si naši recenzi a zjistíte to.

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Co je Revolut?

Revolut působí na světovém trhu od roku 2015 a od té doby si získal oblibu mnoha uživatelů v různých zemích. V tom tkví jeho hlavní poslání. Smazat hranice mezi zeměmi, respektive mezi měnami, které používají.

Jaké služby Revolut nabízí a k čemu je dobrý?

Revolut je jednoduchá virtuální peněženka, ve které můžete spravovat své osobní finance, platit, investovat.

 • Přeshraniční platby

Revolut vznikl proto, aby usnadnil přeshraniční obchod. A tam stále leží jeho těžiště. Tím je směna bez poplatků za mezibankovní kurz. Revolut nabízí ty nejvýhodnější kurzy, ale s určitým omezením, které se projeví při převodu měn o víkendu nebo v nižším limitu u bezplatného účtu.

 • Platba kartou Revolut

K Revolutu získáte virtuální a fyzickou debetní kartu. Ta vám bezplatně umožní veškeré využití platebních prostředků, které si nabijete na svůj účet u Revolut. Platba se uskuteční vždy v té měně, kterou pro danou transakci prodejce vyžaduje.

 • Výběr z bankomatu

K výběru z bankomatu je samozřejmě nutné mít fyzickou platební kartu. I když už dnes najdete bankomaty, které umožňují výběr pomocí virtuální karty zobrazené v chytrém telefonu. Ty ale nemusí být všude. Revolut ale za poplatek zasílá fyzickou platební kartu, která funguje stejně jako jakákoliv jiná karta.

 • Funkce Revolut Vault

Zajímavá funkce, která vám přímo v aplikaci umožní vytvářet si železnou rezervu. Takový trezor. Z každé transakce, kterou provedete pomocí Revolut karty, si můžete uložit něco stranou. Aplikace zaokrouhlí transakci směrem nahoru a zbytek uloží do vašeho trezoru. Pokud si třeba koupíte náramek za 199 Kč a zaplatíte přes Revolut, z účtu zmizí 200 Kč a 1 Kč se uloží do trezoru. Funkci lze samozřejmě vypnout. Vtipně si nastavíte, na co šetříte a jakou částku. Peníze můžete z trezoru vždy předem vybrat.

 • Virtuální jednorázové karty

Kromě klasické virtuální karty, kterou můžete platit jako kartou fyzickou, si můžete vytvořit také kartu jednorázovou. Ta se hodí hlavně tehdy, když platíte v eshopu, kterému příliš nedůvěřujete, a nechcete mu svěřovat citlivé platební údaje. Údaje z karty umožní platbu a nákup. Po určité době ale přestane tato virtuální karta existovat. Případný zloděj se tak k vašemu účtu nedostane.

 • Investice

Přes Revolut můžete investovat do akcií, komodit i kryptoměn. U plánů Standard a Plus je třeba počítat s o něco většími poplatky za směnu.

 • Revolut pro cestovatele

Primárně Revolut cílí na cestovatele. Výhodné převody měn, platba v měně daného státu, výhodné výběry z bankomatu, virtuální i fyzická platební karta. Pro cestovatele byl Revolut vyvinut a pro ně je stále nejvhodnější. Jako bonus nabízí také možnost sjednat na pár kliknutí cestovní pojištění za malý poplatek pro sebe i pro svého spolucestujícího.

Jaké jsou druhy účtů u Revolut?

Revolut nabízí 1 bezplatný a 3 placené účty.

1) Revolut Standard

Výhodou tohoto typu účtu je, že je zdarma, Pokud ho ale budete využívat denně, brzy narazíte na limity.

Limity služby Revolut

 • Bezplatná směna do 23 tisíc měsíčně
 • Výběr z bankomatu do 4500 Kč a výběrů může být pouze 5

2) Revolut Plus

Za tento tarif zaplatíte 90 Kč měsíčně (přesněji 89,99 Kč) a smažete některé nevýhody bezplatného účtu. Zůstává limit pro výběry 4500 Kč, ale už můžete vybírat kolikrát chcete. Navíc využíváte uživatelskou podporu 24/7 a pokročilejší ochranu peněz.

3) Revolut Premium

Použití Revolut Premium je zpoplatněno částkou 174,99 Kč měsíčně. Odstraňuje některé limity, ale stále nějaké obsahuje.

Limity Revolut Premium

 • Výběr z bankomatu do 9000 Kč
 • Peníze můžete směňovat neomezeně bez poplatku
 • Získáte zdarma cestovní pojištění

4) Revolut Metal

Jedná se o prémiový účet, který stojí 299,99 Kč měsíčně. Jeho výhody jsou spíše symbolické jako kovová karta v krásném provedení nebo vstup do letištního salonku 1x měsíčně zdarma. Pokud hodně cestujete mimo EU, vyplatí se vám CashBack. Výběr z bankomatu je zde bez poplatků do 16500 Kč měsíčně. 

Tarif <18

Speciální účet určený pro děti a mladistvé. Speciální karta a aplikace umožňují rodičům nabít určitý objem peněz a pak sledovat, jak s ním děti disponují. Ty si tak postupně mohou osvojovat finanční gramotnost. K tomu slouží další šikovné funkce. Tento tarif si můžete založit ke svému účtu. Bezplatný program umožňuje založit účet jednomu dítěti, tarify Plus a vyšší dvěma, tarif Metal až pěti. 

Jak vypadá aplikace Revolut?

Aplikace Revolut je intuitivní a přehledná. Uživatelské prostředí si klienti chválí. Její správa je opravdu velmi jednoduchá. Celé rozhraní je v češtině.

Revolut karta

U Revolutu můžete pracovat s fyzickou i virtuální platební kartou. Virtuální karta v jednorázové podobě umí vzniknout a zmizet. A to není málo. Když používáte virtuální kartu ve svém telefonu, máte vždy jistotu, že se žádný internetový obchodník nedostane k vašim penězům. Fyzická platební karta funguje stejně jako jakákoliv jiná karta. Jedná se o kartu debetní, takže s její pomocí disponujete penězi, které si sem převedete z jiného účtu. Nemůžete jít do minusu. Můžete s ní platit v obchodech internetových i kamenných nebo vybírat z bankomatu. Zajímavou vlastností je funkce zabezpečení, kdy není možné využít platební kartu, pokud se v její blízkosti nenachází mobilní telefon.

Jak u Revolutu fungují platby, převody a výběry peněz?

Platby a výběry z bankomatu fungují stejně jako platby a výběry u vaší běžné banky. Bonusem je platba jednorázovou virtuální kartou, která se vygeneruje pro danou platbu a poté přestane existovat. Případný podvodník se tak nedostane k vašim penězům nad rámec platby. Převody peněz fungují rychle, včetně převodů v různých měnách.

Jak fungují investice u Revolutu a co všechno lze obchodovat?

Základním omezení investování přes Revolut je to, že nejste koncovým vlastníkem akcií. Těmi je společnost Revolut. Investování není primární funkcí Revolutu, ale můžete si v něm obchodování na burze vyzkoušet. Obchodovat zde vedle akcií můžete i kryptoměny nebo zlato a stříbro.

Jaké si Revolut účtuje poplatky?

Revolut si účtuje poplatky za vedení účtu v případě účtu Plus (89,99 Kč měsíčně), Premium (174,99 Kč měsíčně) a Metal (299,99 Kč měsíčně). Platba se strhává z vašeho účtu automaticky. Pokud nemáte na kartě dostatek financí, musíte ji později doplatit. Převody měn jsou zpoplatněny o víkendu. Investice mají svůj vlastní ceník poplatků. Vklady jsou bez poplatků. Výběry z bankomatu jsou po překročení částky nebo počtu výběru daných pro určitý tarif zpoplatněny poměrně vysokou částkou, a to 2 %.

Jak si založit Revolut účet?

Založení účtu u Revolut je velmi snadné. Stáhnete si aplikaci do svého chytrého telefonu. Zadáte telefonní číslo a vyplníte ověřovací kód z SMS: Vyplníte požadované údaje. Naskenujete svůj občanský průkaz a nahrajete požadovanou fotografii. Do pár minut ověří Revolut vaši totožnost. Nahrajete finanční prostředky (převod probíhá rychle) a zažádáte o platební kartu. Ihned můžete začít Revolut používat.

Zákaznická podpora Revolut

Zde se najde poměrně velké množství negativních recenzí. Většinou se dovoláte na automat a pokud chcete řešit složitější akutní situaci, dlouho se budete dovolávat pomoci reálného člověka. Velká část zákaznické podpory je ale fixována na online chat v aplikaci. Pokud tak například ztratíte telefon, čeká vás velký problém. Na e-maily odpovídají v případě banálních problémů do několika hodin. Řešení složitějších problémů trvá déle. Na ty jednoduché totiž odpovídá automat, ty složitější čekají na vyřešení živým člověkem.

Je Revolut bezpečný?

Právě bezpečnost patří mezi nesporné výhody Revolut. Samotná aplikace může být zabezpečena PIN kódem nebo otiskem prstu. Skvělé je využití virtuální karty, kterou můžete na internetu platit kdekoliv bez obav. Fyzická karta je fixována na váš mobil, takže pokud vám ji někdo odcizí (a nevezme celou kabelku), nemůže ji použít. V takovém případě ale funguje snadné a rychlé zablokování účtu. 

Pro koho se Revolut (ne)hodí?

Účet si snadno může založit a využívat každý. Nejvíce se ale vyplatí těm, kdo hodně cestují a především těm, kdo často provádí finanční transakce v cizí měně. Správa osobních financí je vhodnější na osobním účtu. Revolut je spíš platformou pro provádění samotných transakcí. Hodí se tak dobře pro podnikatele, kteří nakupují a prodávají v zahraničí, a pro cestovatele.

Recenze Revolut 

Samotná platforma se skvěle hodí pro cestovatele. Výhodné jsou platby v různých měnách, převody měn a výběry ze zahraničních bankomatů. Na druhé straně bezplatný účet má některá omezení a zpoplatněné účty už pro někoho nemusí být tak výhodné. Určitě si najde své příznivce hlavně mezi cestovateli nebo obchodníky, kteří často obchodují v cizích měnách.

Velmi šikovná je možnost spravovat v aplikaci všechna svá internetová předplatná. V přehledné tabulce vidíte, kolik a kdy zaplatíte.

Výhody a nevýhody Revolut

Výhody:

 • Výběr z bankomatu v zahraničí s nejlepším možným kurzem
 • Okamžitá a snadná směna valut
 • Virtuální karta pro použití v méně důvěryhodných eshopech
 • Platby v různých měnách se snadnou směnou za dobré kurzy
 • Ušetříte na zahraničních transakcích
 • Vedení účtu zdarma v jakékoliv měně (dokonce v kryptoměně)
 • Snadné ovládání
 • Rozhraní je v češtině
 • Možnost spravovat svá internetová předplatná v aplikaci

Nevýhody:

 • U obchodování na burze omezený výběr akcií
 • Vyšší poplatky, pokud chcete více investovat
 • Nejste koncovým majitelem akcií (tím je společnost Revolut)
 • Některá omezení u bezplatného účtu
 • Zpoplatnění směny valut během víkendu
 • Limitovaný výběr z bankomatů bez poplatku
 • Nelze se do prostředí přihlásit z počítače (musíte mít chytrý telefon neustále u sebe)
 • Pomalá zákaznická podpora

Co o Revolutu říkají klienti?

Nejvíce negativních recenzí míří na pomalou zákaznickou podporu, především v případě akutního řešení problémů. Podle recenzí však lze říci, že Revolut nabízí to, co slibuje. Je tedy třeba vždy si pečlivě prostudovat poplatky a omezení spojená s vybraným tarifem. Potom kromě zákaznické podpory nebývají klienti překvapení.

Shrnutí

Revolut si najde své příznivce hlavně mezi cestovateli. Dále se nesporně vyplatí všem, kdo často nakupují v zahraničí nebo přijímají zahraniční platby. Pro správu osobních financí nebo časté domácí platby ovšem tak výhodný není. Bez diskuze zajímavá je funkce dětského tarifu nebo virtuální karty. Nemusí však být až tak výhodné přes Revolut investovat vyšší částky, protože nejste konečným majitelem nakoupených akcií. Často se řeší také otázka regulace a ochrany vložených peněz, protože Revolut není klasickou bankou. V tomto ohledu však Revolut na své pozici pracuje. Revolut Bank je také licencovaná Evropskou centrální bankou. 

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma Revolut.

Revolut trezory, nebo také Revolut Vault, slouží k odkládání peněz a spoření. Vybrat si můžete z několika způsobů, jak peníze šetřit. Můžete peníze posílat bokem pravidelně nebo nárazově, případně také zaokrouhlovat drobné při platbách. Nastavit si lze různé cíle a spořit můžete i společně se svými přáteli.

Nejvyšší tarif prémiového členství nabízí zvýhodněný vstup do letištního salonku a jeden vstup měsíčně zdarma. Platba vstupu do letištního salonku se bez tohoto členství pohybuje mezi 400 a 800 Kč. V letištním salonku najdete klid, pohodlí a vždy skvělé WiFi připojení. Tuto službu využijí především ti, kdo často cestují letecky za prací.

Služba cashback umožňuje dostat zpět peníze při nákupu. České banky tuto funkci nabízejí také, ale většinou pouze u vybraných partnerů. U prémiového účtu Revolut získáte CashBack ze všech provedených transakcí v podobě 0,1 % u plateb v rámci EU a 1 % u plateb mimo EU. Využijí ji tak lidé, kteří často cestují mimo Evropskou unii.

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (102 votes)