TOP 10: Nejlepší rohové sedací soupravy do L 2024 - inspirace


Výběr redakce

Variabilní sedací souprava s rozkládáním a úložným prostorem za skvělou cenu

 Cena: 8 200 Kč


Vhodné i na spaní

Moderní sedací souprava pro pohodlné sezení i spaní


  Cena: 23 000 Kč


Poměr cena/výkon

Elegantní rozkládací sedačka v kombinaci kůže a textilu za přívětivou cenu

  Cena: 7 800 Kč


Oblíbená volba

Skvělé designové provedení i užitné vlastnosti za rozumnou cenu

  Cena: 15 000 Kč
Rohove Sedaci Soupravy

Sedací souprava patří bezesporu k nejdůležitějším kusům nábytku v obývacím pokoji. Je centrem rodinných setkání, oslav s přáteli, dětských her a odpočinku. Zároveň je nábytkem, který se nekupuje každý rok, ale slouží dlouhá léta. Aby tomu tak opravdu bylo, je třeba k výběru přistupovat s rozvahou a pečlivě zvážit vaše individuální potřeby. Na co při výběru myslet a jaké jsou nejlepší rohové soupravy?

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Rohová sedací souprava se hodí pro velké rodiny nebo pro ty, kteří mají časté návštěvy. Tvar do L vám umožní na sebe při komunikaci vidět, což je rozhodně příjemnější, než sedět vedle sebe v řadě. Zároveň vám, v okamžicích, kdy jste sami, poskytne dostatek prostoru na pohodlnou relaxaci.

Variabilní sedací souprava s rozkládáním a úložným prostorem za skvělou cenu

Sedačka v neutrální černé barvě v kombinaci látky a kůže se bude hodit do obývacích pokojů v klasickém i modernějším stylu. Díky variabilnímu umístění rohu vpravo nebo vlevo ji lze umístit kamkoliv dle vaší potřeby, jedinou podmínkou je, že musí být u zdi – záda nejsou pohledová. V případě, že u vás občas přespávají návštěvy, oceníte možnost rozkládání, díky kterému se sedačka jednoduše přemění na postel. Užitečný je také úložný prostor na lůžkoviny či jiné předměty.

Pohovka Menket 2 nabízí slušné užitné vlastnosti za skvělou cenu, díky čemuž se stává rozumnou ekonomickou volbou pro každého.

Velikost sedačky240×135×75 cm
Umístění rohuVariabilní
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy205×125 cm
Pohledová zádaNE
Úložný prostorANO

Orientační cena: 8 200 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Moderní sedací souprava pro pohodlné sezení i spaní

Prostorná sedačka, na kterou se pohodlně vejde celá rodina a navíc se na ní můžete komfortně vyspat, to je pohovka Rumba. Skvěle se bude hodit do moderních obýváků, kde ji klidně můžete umístit doprostřed místnosti a udělat z ní centrum obývacího pokoje – záda jsou totiž čalouněná také. Rohový díl je možné mít pravý nebo levý, umístění je však nutné zvážit před nákupem, variabilní montáž konstrukce sedačky neumožňuje.

Jádro pohovky je z polyuretanové pěny, jež vám zajistí komfortní sezení i spaní. K tomu je sedačka připravena během pár vteřin díky jednoduchému rozkládacímu mechanismu. Šikovný je také úložný prostor, který lze využít nejen na lůžkoviny. Cena sedačky sice patří k těm vyšším, užitný komfort, jež vám bude sloužit dlouhá léta, a moderní design však za tuto investici stojí.

Velikost sedačky269×169×66 cm
Umístění rohuPravé/Levé
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy184×123 cm
Pohledová zádaNE
Úložný prostorANO
Materiál potahuMikrovlákno

Orientační cena: 23 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Elegantní rozkládací sedačka v kombinaci kůže a textilu za přívětivou cenu

Astana je souprava kombinující potah z látky a ekokůže, jež jí dodávají elegantní vzhled, který snadno zkombinujete s dalším vybavením obýváku – čemuž nahrává také volba několika různých barevných variant sedačky. Aby se vám pohovka rychle neokoukala, mají polštářky z každé strany jiný vzor a lze je tak otáčet dle aktuální nálady. Variabilní je také umístění rohového dílu, který lze namontovat vpravo nebo vlevo.

Kromě variability a příjemného vzhledu nabízí sedačka možnost rozkladu na lůžko a úložný prostor. Za velice příznivou cenu tak dostanete multifunkční kousek nábytku, který má hned tři způsoby využití. Větší nevýhoda by se našla jen jedna – pružinové matrace mají nižší trvanlivost a nelze počítat s tím, že vydrží desítky let.

Velikost sedačky232×144×71 cm
Umístění rohuVariabilní
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy200×132 cm
Pohledová zádaNE
Úložný prostorANO
Materiál potahuLátka + kůže

Orientační cena: 8 500 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Skvělé designové provedení i užitné vlastnosti za rozumnou cenu

Máte-li velký obývací pokoj, není nic lepšího, než velká sedačka, do které se můžete pohodlně natáhnout a relaxovat – klidně i s celou rodinou. Přesně taková je sedačka Carryhome, kterou můžete umístit díky pohledovým zádům umístit nejen ke zdi, ale i do prostoru. Šikovné jsou také variabilně nastavitelné područky a umístění rohového dílu, který si namotujete na tu stranu, na kterou potřebujete. Opomenout nelze ani úložný prostor a jednoduchý rozkládací mechanismus, který sedačku snadno přemění na postel. Spaní, stejně jako sezení, je komfortní díky pěnovému jádru matrací. Perfektní funkčnost a variabilitu pohovky pak završuje pěkné designové provedení, jež se bude dobře vyjímat v moderních obývacích.

Cena sedačky nepatří k nejnižším, pokud však zohledníme fakt, že se jedná o opravdu velkorysou pohovku, jež má hned několik funkčních vychytávek, dojdeme k závěru, že se jedná o investici, která se vyplatí.

Velikost sedačky302×187 cm
Umístění rohuVariabilní
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy228×130 cm
Pohledová zádaANO
Úložný prostorANO
Materiál potahu100 % polyester

Orientační cena: 15 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Praktické multifunkční řešení se snadnou údržbou pro velké rodiny

Rohová sedací souprava Avesta nadche především rodiny s dětmi, se kterými není nouze o nehody. Látkový potah je totiž vyrobený ze speciální polyesterové tkaniny s úpravou „water blocked“, jež činí látku voděodolnou. Tím je sedačka chráněna proti znečištění a snadněji se udržuje. Bát se nemusíte ani o pocit na dotek a zdravotní nezávadnost, materiál je velice příjemný a splňuje normy certifikátu kvality OEKO-TEX.

Kromě snadného čištění vás nadchne také velkorysý prostor, nastavitelné područky, přemístitelný podhlavník, úložný prostor, jednoduché rozložení na prostorné lůžko a komfort, který poskytuje ergonomické řešení sedačky společně s výplní z polyuretanové pěny. Za zmínku rozhodně stojí také svěží moderní design, který podtrhující nápadité dřevěné nožičky.

Pohovku Avesta lze umístit kamkoliv do prostoru díky pohledovým zádům. Rohový díl může být vpravo nebo vlevo, nelze ho však variabilně přemisťovat.

Velikost sedačky286×166×100 cm
Umístění rohuPravé/Levé
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy250×125 cm
Pohledová zádaANO
Úložný prostorANO
Materiál potahuVoděodolná textilie

Orientační cena: 19 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Kvalitní provedení sedáků a pohodlný spánek pro dva

Hledáte-li rohovou sedačku v kvalitním provedení a s dostatečným prostorem pro přespání dvou osob, mohla by pro vás být zajímavá pohovka Paul. Ta je k dostání v šesti různých barevných variantách od neutrálních kombinací bílé, hnědé, šedé a černé až po výraznější červeno-černou, nejvíce však zaujme materiál sedáků a šířka spací plochy. Co se sedáků týče, jsou vyplněné polyuretanovou pěnou a bonellovým odpružením, které je kvalitnější verzí klasických pružin. Sezení i ležení na sedačce jsou tak velice pohodlné, což je podpořeno také šířkou, jež je v rozloženém stavu 140 cm, tzn. komfortní pro dvě osoby. Lůžko ze sedačky vytvoříte velice jednoduše vytažením sedáku a sklopením zad. Poslední, avšak neméně podstatný, je úložný prostor, který lze využít například na lůžkoviny.

Velikost sedačky240×140×75 cm
Umístění rohuVariabilní
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy200×140 cm
Pohledová zádaNE
Úložný prostorANO
Materiál potahuHladká tkanina

Orientační cena: 8 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Pohodlné sezení i ležení na bonellových sedácích 

Rohová sedací souprava s možností rozkladu na lůžko šířky 140 cm, na kterém se pohodlně vyspí dvě osoby, je zajímavá především – na svou cenovou kategorii – kvalitním bonellovým vyztužením sedákům, jež jsou vyplněné polyuretanovou pěnou. Bonellové pružiny jsou nástupci pružin klasických, jsou však kvalitnější a tím pádem odolnější a trvanlivější. Sezení a ležení je tak velice pohodlné. Pohodlný je i systém rozkládání, který zvládne bez problémů každý. Kromě kvalitního sezení oceníte také úložný prostor, variabilní umístění rohu nebo potahovou látku, jež je odolná vůči vyblednutí a zároveň příjemná na dotek.

Pohovku můžete mít v šesti různých barevných provedeních od neutrálních kombinací bílé, šedé a černé až po výraznější červenou.

Velikost sedačky235×140×75 cm
Umístění rohuVariabilní
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy200×140 cm
Pohledová zádaNE
Úložný prostorANO
Materiál potahuHladká tkanina

Orientační cena: 8 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Moderní šedá sedací souprava do menších prostor

I v menším obývacím pokoji si můžete dopřát komfort, který nabízí rohová sedací souprava – třeba jako pohovka Kasandra v moderní světle šedé barvě, kterou snadno sladíte s dalším vybavením a hodí se i do menších prostor. Kromě designu na ní oceníte jednoduché rozkládání na lůžko, úložný prostor, snadnou údržbu nebo nastavitelné záhlavníky, které dělají sezení pohodlnějším. Výhodou je také variabilní roh, který si při montáži umístíte tak, jak vám vyhovuje – a pokud montáž nezvládnete sami, můžete si sedačku nechat smontovat od dodavatele (za příplatek).

Velikost sedačky215×163×110 cm
Umístění rohuVariabilní
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy195×125 cm
Pohledová zádaNeuvedeno
Úložný prostorANO
Materiál potahuLátka

Orientační cena: 17 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Finančně atraktivní rozkládací sedací souprava v moderním designu 

Polaris je elegantní sedací souprava, která za velice přívětivou cenu nabízí pohodlné sezení a zároveň spaní, k němuž ji připravíte doslova během pár vteřin. Součástí pohovky v decentní šedo-modré kombinaci jsou také dekorativní opěrné a područkové polštáře. Jádro je z polyuretanové pěny, konstrukce kombinuje dřevo, dřevotřísku, překližku a kov.
Při zvažování, kam ji umístit, oceníte variabilní umístění rohového dílu a také čalouněná záda, díky kterým nemusí být pohovka nutně přiražená ke zdi, což přidává další možnosti v uspořádání místnosti. Posledními z hlavních benefitů jsou úložný prostor nebo snadná údržba potahové látky.

Velikost sedačky191/142×70/87×77 cm
Umístění rohuVariabilní
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy190×122 cm
Pohledová zádaANO
Úložný prostorANO
Materiál potahuPolyester

Orientační cena: 9 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Prostorné sezení s jednoduchým rozložením na příležitostné spaní

Sedací souprava Falco, jež je k dostání s šedým potahem nebo v kombinaci šedá a černá, se bude perfektně hodit do větších moderních obýváků, kde se často schází celá rodina. Pokud návštěvy potřebují přespat, sedačku snadno proměníte na lůžko, přičemž se spí částečně na sedáku a částečně na samostatné matraci, díky čemuž nedochází k proležení pohovky, jejíž životnost se tak prodlužuje. O výdrž není třeba se bát také díky masivní konstrukci, vinutým pružinám a kvalitní PUR pěně, které patří mezi kvalitní a odolné materiály. Rohová sedačka Falco může mít prodlouženou část vpravo nebo vlevo, není ale variabilní, takže se o pozici otomanu musíte rozhodnout při objednávce.

Velikost sedačky235×165 cm
Umístění rohuPravá/Levá
RozkládacíANO
Velikost ložné plochy200×135 cm
Pohledová zádaNeuvedeno
Úložný prostorANO
Materiál potahuLátka

Orientační cena: 19 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

PĚT tipů, jak vybrat rohovou sedací soupravu do L

Při výběru sedačky je třeba vzít v úvahu velikost prostoru a rodiny, zohlednit styl interiéru a barevné sladění a v neposlední řadě také finanční možnosti. Mezi hlavní body při výběru rohové sedačky pak patří:

1) Rozměr odpovídající velikosti obýváku

Jednou z nejčastějších chyb je myslet si, že se vám pohovka vejde a nezměřit si prostor. Ano, může se vejít, je ale však třeba vzít v potaz další vybavení jako je konferenční stolek, lampy, křesla, taburety, televizní stolek, knihovny a další nábytek, který už v obýváku je nebo ho budete pořizovat. Vše by spolu mělo za prvé proporčně ladit, za druhé musí být všude dostatek místa na procházení – není nic horšího než zakopávat nebo se neustále bouchat koleny o konferenční stolek.


2) Umístění v prostoru nebo u zdi

U velkých obývacích pokojů vypadá velice dobře pohovka umístěná v centru místnosti. Pokud se ji takto chystáte použít, je třeba kromě dostatku místa myslet také na to, aby pohovka měla čalouněná záda, což není vždy standardem, zvláště u levnějších kousků nábytku.


3) Snadné stěhování s variabilním rohem

Možná právě teď nemyslíte na to, že byste se za pár let stěhovali, stát se ale může cokoliv a pak se vám bude hodit pohovka, u které lze libovolně přemontovat rohový díl na stranu, na které ho potřebujete. To se vám ostatně bude hodit i v okamžicích, kdy si sedačku namontujete a najednou zjistíte, že vámi vymyšlený koncept obýváku není úplně ideální.


4) Výška sedu pro pohodlné vstávání

Je skvělé zabořit se do měkké, pohodlné sedačky, zejména pro starší osoby však vstávání z takového posezení není příliš jednoduché. Sedací soupravu je tedy nutné vybírat i s ohledem na věk či zdravotní kondici, obecně ale platí, že čím vyšší sed, tím pohodlnější vstávání.


5) Materiál nenáročný na údržbu

Zejména rodiny s malými dětmi ocení potahové látky, které jsou snadno udržovatelné. Patří mezi ně především polyesterové či teflonové tkaniny s vodoodpudivou povrchovou úpravou.

Často kladené otázky

Koženou sedačku je nejlepší vysát (na nízký výkon) vysavačem a následně otřít jemným hadříkem navlhčeným v čisté vodě. Nezbytností u kožených sedaček je pravidelná impregnace, která zachová dokonalý vzhled kůže a zároveň ji ochrání proti znečištění.

Základní údržba je stejná jako u sedaček kožených, a to včetně příslušné impregnace. V případě nehod, například vylití vína, sedačku nejdříve vysušte papírovými ubrousky – bez tlačení a drhnutí, kterými byste nečistoty pouze dostali hlouběji do vlákna. Nepoužívejte ani barevné houbičky, jež mohou zanechat skvrny nebo chemické čistící prostředky, jež nejsou určené na sedačky. Pokud se vám zašlé nebo odolné skvrny nedaří odstranit, zavolejte raději odbornou firmu.

Základem je kupovat sedačku s kvalitní a pevnou potahovou látkou, která má vyšší stupeň odolnosti vůči vyblednutí. Dále je vhodnou ochranou impregnace a zastínění oken žaluziemi či závěsy. Jelikož k vyblednutí časem i tak dojde, otáčejte pravidelně dekorativní polštářky, aby bylo blednutí rovnoměrné.

Hledejte potahové látky označené jako aquaclean nebo water resistant, které jsou odolné vůči vodě a snadno je vyčistíte.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)