TOP 10: Nejlepší výškově nastavitelné stoly pro práci ve stoje 2024 - recenze


Výběr redakce

Elektrický výškově nastavitelný stůl vyráběný na zakázku. 


Cena: 44 100 Kč


Velmi flexibilní

Flexibilní a minimalistický stůl vhodný i do menších prostor. 


 Cena: 7 400 Kč


Kompaktní rozměry

Kompaktní a rozměrově nenápadný stůl pro kancelářskou práci. 

 Cena: 19 200 Kč


Manuální nastavení

Jednoduchý a manuálně nastavitelný stolek s pevnou konstrukcí. 

 Cena: 7 900 Kč

Kde koupit výškově polohovatelné stoly?

  1. AJ Produkty
  2. Ergo Interier
  3. Alza.cz
Vyskove Nastavitelne Stoly

Pracovní síly se v posledních letech z velké části přesunuly do kanceláří. Covid a trend práce z domova, tedy home office, nás pak přilepily k obrazovkám počítačů a notebooků – a tím pádem i k pracovním stolům – ještě více. Řada lidí se tak začala potýkat s bolestmi zad, za krkem a celkově s fyziologickými problémy způsobenými příliš dlouhým a nesprávným sezením. Patříte mezi takové osoby? Pak by vám možná mohl pomoci výškově nastavitelný stůl, který vám umožní se pořádně protáhnout a pracovat klidně i vestoje. V tomto článku se podíváme na ty nejlepší a pomůžeme vám s případným výběrem. 

Průzkum trhu a vybírání těch nejdůležitějších střípků informací pro výběr produktu či služby: to je naše! Naši redaktoři tráví nad průzkumem článku desítky hodin a celá naše redakce se řídí naším redakčním kodexem

Všechny výškově nastavitelné stoly plní v podstatě stejnou funkci, v detailech se však mohou lišit. Hlavní rozdíl je v tom, zda si výšku nastavujete manuálně či elektricky. Manuálně nastavitelné stoly jsou většinou levnější, elektrické jsou na druhou stranu samozřejmě mnohem komfortnější.

To je základní rozdělení. Samozřejmě pak ale ještě můžete vybírat podle tvaru pracovní desky (rohové, obdélníkové, různé atypické,…), nebo třeba materiálu a příslušenství. Více o tom, jak správně stůl vybrat, naleznete níže v tomto článku.

Elektrický výškově nastavitelný stůl vyráběný na zakázku. 

Chcete využít výhody práce vestoje, ale zároveň byste občas ocenili naprosto obyčejný a klasický stůl, u kterého se sedí? Tento elektricky ovládaný dvousegmentový stůl zvládne obojí. Jedná se o výrobu na zakázku, takže si můžete zvolit barvu desky i podnože, přidat detaily jako nosič PC, vault či vedení kabelů a přidat zásuvný kontejner se čtyřmi šuplíky.

Tento stůl bude ideální volbou pro náročné zákazníky, kteří hledají komfort a flexibilitu. Mezi největší výhody patří možnost vyzkoušení a zapůjčení ještě před závaznou koupí, možnost individuálně si stůl přizpůsobit a elektrické ovládání. Musíte však počítat s nadstandardně vysokou cenou.

Cena44 100 Kč
Mechanismuselektrický
Minimální/maximální výška v mm705/1205

VÝHODY

NEVÝHODY

Flexibilní a minimalistický stůl vhodný i do menších prostor. 

Tento praktický stolek je dostupný ve čtyřech různých barvách (dub, bílá, šedá, černá) a díky poměrně skromným rozměrům se hodí i do malých kanceláří či pracoven. Má elektricky nastavitelnou výšku a lze u něj jak stát, tak i sedět. Deska je vyrobena z odolného lamina.

Stůl Modulus nabízí dobrý poměr kvality a ceny. Nejvíce ho ocení ti, kteří pracují s omezeným prostorem v místnosti a nepotřebují velkou pracovní plochu. Jeho hlavními výhodami jsou praktičnost, minimalistický design a již zmíněný poměr ceny a kvality. Nevýhodný bude pro ty, kdo potřebují spoustu prostoru na odkládání věcí či kreativní činnost.

Cena7 400 Kč
Mechanismuselektrický
Minimální/maximální výška v mm710/1180

VÝHODY

NEVÝHODY

Kompaktní a rozměrově nenápadný stůl pro kancelářskou práci. 

Hobis Exvizit Mini stolek má hlavní prioritu – maximální úsporu prostoru. Se svými drobnými rozměry (konkrétně 80 x 80 cm) se vejde i do velmi omezených prostor. Pomůže vám tak vytvořit si pracovní koutek i v malinkém bytě. Na výběr je hned šest typů dřevěného dekoru a tři barvy podnože. Stolek lze přizpůsobit na sezení i stání, ovládání je elektrické. Výroba je na zakázku, stůl lze proto doplnit o zásuvný kontejner, vault, průvodky a podobně.

Tento stůl nejvíce ocení osoby, které musí šetřit prostorem a klasický pracovní stůl by se jim nikam nevešel. Hlavními výhodami jsou kompaktnost, možnost vyzkoušení a zapůjčení, možnost přidání různých doplňků a elektrické ovládání. Naopak nevýhodou je vysoká cena.

Cena19 200 Kč
Mechanismuselektrický
Minimální/maximální výška v mm650/1320

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchý a manuálně nastavitelný stolek s pevnou konstrukcí. 

Tento praktický stůl obdélníkového tvaru je ideální pro osoby, které chtějí mít výškově nastavitelný stůl za dobrou cenu. Nastavování výšky funguje manuálně s pomocí kličky na pravé straně stolu. Stůl je dle recenzí uživatelů pevný a robustní a snadno se ovládá.

Tento stůl udělá radost komukoliv, komu stačí jednoduché a praktické řešení. Jeho hlavní výhody jsou dle četných recenzí hlavně stabilita a robustnost, snadné ovládání a kvalitní zpracování. Mezi největší nevýhody patří manuální ovládání a minimální výška stolu 730 mm, což pro menší osoby nemusí být dostatečně nízko.

Cena7 900 Kč
Mechanismusmanuální s kličkou
Minimální/maximální výška v mm730/1230

VÝHODY

NEVÝHODY

Na zakázku vyráběný stůl s praktickým tvarem.

Hobis Motion Ergo MSE stolek pracuje na principu elektrického mechanismu a v rámci ergonomických stolů na zakázku je dobrým kompromisem kvality a ceny. Při nákupu si můžete navolit barvu, typ ovládání a případně i doplňky jako nosič PC, vedení kabelů nebo zásuvný kontejner. Stůl má praktické vykrojení v místě, kde sedíte nebo stojíte.

Stůl udělá radost náročnějším zákazníkům, kteří si chtějí svůj pracovní stůl maximálně přizpůsobit. Mezi hlavní výhody patří dokoupitelné detaily a doplňky, kvalita zpracování a možnost produkt si nejdříve vyzkoušet a půjčit. Nevýhodou je vyšší cena.

Cena24 400 Kč
Mechanismuselektrický
Minimální/maximální výška v mm605/1295

VÝHODY

NEVÝHODY

Jednoduchý a minimalistický stůl ideální do světlého interiéru. 

Tento menší (1200×600 mm), přitom však dostatečně prostorný stůl, se hodí do světlých místností, klidně i s trochu omezenějším prostorem. Dodáván je v šedé, černé a bílé variantě a je velmi jednoduchý, s elektrickým ovládáním. V rámci poměru ceny a kvality se pohybuje někde ve zlatém středu.

Stůl Novus s nastavitelnou výškou pro sezení i práci vestoje udělá největší radost někomu, kdo hledá minimalistický design, kompaktnost a praktičnost. Mezi jeho hlavní výhody patří elektrické ovládání, kvalitní materiály a dostatečně velká pracovní deska, která přitom nezabere nadbytek místa. K produktu nejsou ani žádné negativní recenze.

Cena11 100 Kč
Mechanismuselektrický
Minimální/maximální výška v mm705/1175

VÝHODY

NEVÝHODY

Polohovací stůl s dřevotřískovou deskou a ocelovou konstrukcí. 

 

Další stůl řady AlzaErgo s velmi podobnými vlastnostmi – stůl obdélníkového tvaru s obrým poměrem kvality a ceny. Je snadno ovladatelný, robustní, odolný a kvalitně zpracovaný. Jeho výhodou je, že v tomto případě se ovládá elektricky.

Dle recenzí se jedná o dobře zpracovaný stůl, u nějž oceníte kvality jako jsou stabilita, snadná montáž, robustnost, snadné ovládání a kvalitní zpracování. Mezi největší nevýhody patří minimální výška stolu 730 mm, což pro menší osoby nemusí být dostatečně nízko – stejně jako u předchozího AlzaErgo modelu.

Cena11 200 Kč
Mechanismuselektrický
Minimální/maximální výška v mm730/1230

VÝHODY

NEVÝHODY

Obdélníkový stůl s elektricky nastavitelnou výškou. 

Jednoduchý a praktický stůl s obdélníkovou deskou hned ve třech barvách. Pokud se vám líbí tento jednoduchý model, pak máte tu výhodu, že si můžete vybrat délku desky (samozřejmě platí, že čím delší deska, tím dražší stůl bude). Stůl je vyroben z odolného lamina, má kabelové průchodky, ocelové podnože a rektifikační patky.

Stůl je nejvhodnější pro minimalisty, kteří ocení čistý design a dobrý poměr kvality a ceny. Velkou výhodou je možnost zvolit šířku pracovní desky. Stejně tak oceníte, že výška se ovládá elektricky.

Cena7 400 Kč
Mechanismuselektrický
Minimální/maximální výška v mm700/1170

VÝHODY

NEVÝHODY

Světlý polohovací stůl s paměťovým spínačem. 

Xora psací stůl s polohovatelnou výškou udělá radost milovníkům světlého interiéru. Je vyroben z ocele a kompozitního dřeva s povrchem z dekorační folie. Ovládá se elektricky a v nabídce tohoto výrobce naleznete i ladící kontejner na kolečkách se třemi šuplíky.

Jak již bylo řečeno, stůl ocení hlavně minimalisté, kteří ale potřebují dostatek prostoru na všechnu svou práci. Mezi hlavní výhody patří poměr kvality a ceny, stabilita a čistý design. Stůl však bohužel není k dostaní v jiné barevné variantě.

Cena8 400 Kč
Mechanismuselektrický
Minimální/maximální výška v mm710/1190

VÝHODY

NEVÝHODY

Výškově nastavitelné pracovní stoly s možnosti výběru jednotlivých komponentů

Skvělým řešením pro práci ve stoje jsou také stoly od značky Liftor. Vyberete si z několika stylů, materiálů desky i typů motorků dle vašich požadavků a cenových možností. Dle jejich slov vám stoly připraví na míru do 24 hodin, a vzhledem k dobrým recenzím na Heureka.cz bychom tomu i věřit mohli. 

Výběr z různých stylů stolů je opravdu velký a vybere si každý. Kromě klasických kancelářských stolů si zde vyberete i pracovní stoly, ale také dětské a herní stoly. 

ŠEST tipů, jak vybrat výškově nastavitelný stůl

Stále si nejste jistí, podle jakých parametrů vybrat a na co si dát při nákupu výškově polohovatelného stolu největší pozor? Zkuste se zaměřit na následujících šest bodů.

1) Manuální nebo elektrický

Hlavní dělení stolů je podle toho, jakým způsobem funguje polohování. Pokud chcete ušetřit a hledáte spíše ekonomičtější variantu, pak nejspíše lépe pochodíte u manuálního ovládání. Pokud je pro vás nejdůležitější komfort, dejte přednost elektrickému.


2) Podle velikosti pracovní desky

Je důležité, co na pracovním stole plánujete dělat. Pokud na něj potřebujete umístit jen notebook a chcete šetřit místem, pak existují i extrémně kompaktní modely. Pro kreativnější jedince, případně zkrátka osoby, které potřebují hodně pracovní plochy, jsou pak vhodnější prostorné stoly, klidně i rohové modely.


3) Poměr kvality a ceny

Polohovatelné stoly se mohou pěkně prodražit, ceny se pohybují od nižších tisíců až do desetitisíců. Je proto důležité se rozhodnout, jak moc chcete do stolu investovat. Stanovení rozpočtu vám pomůže vyfiltrovat konkrétní produkty.


4) Vybírejte podle své vlastní výšky

Některé stoly nejdou dát moc nízko, jiné jsou naopak omezenější směrem nahoru. Pro malé, nebo naopak velmi vysoké osoby to může být problém – stůl jim nebude komfortní. Jestliže tedy výškově nespadáte úplně do průměru, tak se na tento parametr zaměřte o něco pečlivěji.


5) Zvolte design ladící se zbytkem místnosti

Na trhu je na výběr ze spousty možností jak co se tvaru, tak i designu a barvy týče. Vybírejte tedy takový stůl, který vhodně zapadne do zbytku místnosti – aby nepůsobil jako pěst na oko a líbilo se vám u něj pracovat.


6) Dbejte na materiály

Základem by měla být pevná konstrukce, nepodceňte ale ani desku. Nejčastěji se setkáte s laminem a dřevotřískou. Stůl bude nejspíše často namáhán, ideální tedy je, pokud si kvalitu zpracování můžete zkontrolovat osobně.

Často kladené otázky

Některé stoly, které jsou nastavitelné elektricky, mohou mít paměť a vy tak můžete přednastavit několik konkrétních pozic. Spíše než s funkcemi se ale setkáte s praktickými doplňky – držáky, vaulty, šupíky,…

Naučte se správně sedět, doplňte počítač o ergonomickou myš a hlavně – to je to nejdůležitější – dělejte pravidelné a časté přestávky. Ulevíte tak nejen zádům a krku, ale i očím, které jsou fixovány na jednu jedinou vzdálenost.

Nejpraktičtější je samozřejmě online varianta – na eshopech najdete nepřeberné množství těchto stolů. Několik základních modelů ale již do své nabídky zařazuje většina kamenných velkoobchodů s nábytkem.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.9/5 - (18 votes)