TEST 11+ nejlepších zdravotních matrací 2024 – recenze, zkušenosti

Shrnutí: Pokud se potýkáte s bolestí zad nebo jinými zdravotními potížemi, je třeba vybírat matraci obzvlášť pečlivě. Sledujte, zda má dostatečnou výšku, která pro vás bude komfortní, zaměřte se na tvrdost i praktičnost materiálu. Nezapomeňte, že ne každá matrace se hodí na každý rošt postele. Zde jsou mé tipy na konkrétní produkty:

A o čem ještě píšu? Přidám i další tipy na zdravotní matrace, které by vám mohly vyhovovat, vysvětlím hlavní pojmy ze světa matrací a přihodím i užitečné tipy k výběru


Výběr redakce

Tempur® Original

Cena: 33 000 Kč

Kdy vybrat Tempur® Original?

Rádi usínáte na tvrdší matraci a nevadí vám si za kvalitu připlatit? Zkuste Tempur Original.


Zlatá střední cesta

PerDormire Bel Riposo Fresh

Cena: 23 000 Kč

Kdy vybrat PerDormire Bel Riposo Fresh?

Dáváte přednost vysokým matracím nebo hledáte kvalitní variantu pro alergiky? Možná jste na správné adrese.


Skvělá cena

Tropico Enigma

Cena: 5 800 Kč

Kdy vybrat Tropico Enigma?

Hledáte zónovou matraci za nízkou cenu? Je to Tropico Enigma.


Zajímavá alternativa

DORMEO Ergo Comfort

Cena: 9 000 Kč

Kdy vybrat DORMEO Ergo Comfort?

Pokud hledáte matraci s optimálním poměrem výkonu a ceny, může to být právě DORMEO Ergo Comfort, která má vše, co pro kvalitní spánek potřebujete. 

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Nejlepsi Zdravotni Matrace

Správnou pozicí ve spánku se naše tělo dokáže rychle regenerovat, ale také se zbavit bolesti a zátěže. Po spánku na správné matraci se cítíme odpočatí, cítíme také úlevu například od bolesti páteře, zad nebo kloubů. Správný výběr matrace je pro zdravý a plnohodnotný spánek nezbytný. Vždyť spánkem trávíme zhruba třetinu svého života! Rozhodně se chceme vyspat do růžova, abychom měli dost síly a elánu pro nový den. Zdravotní matrace jsou speciálně navrženy tak, aby umožnily tělu od zátěže ulevit.

Aby bylo možné matraci označit jako zdravotní, je potřeba, aby byla vyrobena z materiálů, které dokáží kombinovat vysoké požadavky na tvarovací účinky, ale také vysoký komfort ležení, prodyšnost použitých materiálů, nebo také dlouhou životnost, kterou zaručují certifikace nebo použití speciálních materiálů s vysokou objemovou hmotností. Zdravotní matrace jsou tak vhodné například i pro osoby, které jsou dlouhodobě upoutány na lůžko.
Zdravotní matrace musí splňovat některou z materiálových a zdravotních certifikací, poté jsou přímo Ministerstvem zdravotnictví zařazeny na seznam zdravotních pomůcek. Na tyto matrace se pak vztahuje snížená sazba DPH.

Abyste se vyznali v základním třídění zdravotních matrací, uvedu nyní některé ze základních parametrů. Bude vás jistě zajímat celková výška matrace. Matrace, které jsou nižší, je většinou možné pohodlně použít také pro polohovatelné lůžko. Vyšší matrace zase nabízí celou řadu zón a komfortní vystoupení i nasednutí. Vždy byste měli znát maximální nosnost matrace – ta se většinou pohybuje v hodnotách 120 až 170 kilogramů. Použitý materiál je pro daný druh matrace také podstatný, ovlivňuje také celkovou tuhost.

Obsah článku

Recenze nejlepších zdravotních matrací

Abych vám výběr alespoň trochu usnadnila, vybrala jsem z široké nabídky zdravotních matrací ty nejlepší a nejpopulárnější.

 1. Tempur® Original
 2. PerDormire Bel Riposo Fresh
 3. Tropico Enigma
 4. DORMEO Ergo Comfort
 5. Materasso Neroli
 6. Curem C4500
 7. Tempur® One
 8. Ahorn Malva Hard
 9. MPO Memory Comfort
 10. PerDormire Gran Sonno Fresh
 11. Materasso Viscogreen Lux

1) Tempur® Original recenze

Skvělé odvětrávání matrace

Cena: 33 000 Kč

Kdy zvažovat Tempur® Original?

Rádi usínáte na tvrdší matraci a nevadí vám si za kvalitu připlatit? Zkuste Tempur Original.

Pokud je pro vás ale cenovka až příliš vysoká, možná vám bude vyhovovat více PerDormire Bel Riposo Fresh.

Proč jsem vybrala Tempur® Original?

Protože jde o čistý a jednoduchý produkt vysoké kvality, který nabízí pohodlí díky zmírnění tlaku, ale také terapeutickou oporu.

Matrace je složena z horní vrstvy osmicentimetrového materiálu TEMPUR®, poté ji tvoří 11 cm vysoká pružná základní vrstva z polyuretanové pěny. Tato zdravotní matrace je oblíbená zejména pro svou pružnosti a výborné odvětrávání vzduchu uvnitř matrace.

Tato zdravotní matrace se hodí zejména pro ty, kdo dávají přednost spánku na pevnější matraci. Je vhodná také pro alergiky.
Matrace je dopravována zdarma, a to v plném rozměru, kdy si uchová své nejlepší vlastnosti. Investovat tak můžete raději do kvalitní matrace, než do přepravy. U tohoto výrobku se můžete opřít o desetiletou záruku.

Pokud si stále nejste jisti, že je tato matrace pro vás vhodná, můžete se obrátit na specialisty na zdravý spánek na chatu, na infolince, nebo pomocí bezplatné osobní konzultace na prodejně.
Pokud po doručení zjistíte, že výrobek nebude pro vás ten pravý, stále máte 45denní záruku na vrácení peněz. Nakoupit můžete také na splátky.

Uživatelské recenze Tempur® Original

Vydala jsem se hledat reálné zkušenosti těch, kdo si matraci pořídili. Na českých webech jich mnoho nenajdeme (výjimkou je pár recenzí na Heurece nebo prospanek.cz). Více se mi jich podařilo najít na productreview.com.au.

A co reference říkají? Nejvíce je mezi klady oceňována dlouhá životnost matrace, kdy podle mnohých neztrácí v průběhu let nic ze svých kvalit nebo výšky. Mnozí uvádějí, že až ji budou nahrazovat, určitě sáhnou opět po značce Tempur. Další zmiňují, že přestože matrace nabízejí skvělou oporu, jsou stále měkké a příjemné. Zákazníci se shodují, že za ty peníze zkrátka stojí.

Abych ale byla fér, ne každému matrace sedla. Najdou se i hlasy těch, kteří na ní spát nevydrželi a raději ji volí pro občasné přespání. Podle některých je také v létě příliš teplá.   


Vlastnosti matrace

Materiál: Tempur
Nosnost na osobu: 150 kg
Tvrdost: 4 – tvrdá
Výška matrace: 19 cm
Záruka: 10 let
Snímatelný potah: Ano


VÝHODY

NEVÝHODY

Přizpůsobí se křivkám těla uživatele

Cena: 23 000 Kč

Kdy zvažovat PerDormire Bel Riposo Fresh?

Dáváte přednost vysokým matracím nebo hledáte kvalitní variantu pro alergiky? Možná jste na správné adrese.

Jestliže ale neoceníte oboustranné využití a preferujete spaní na tvrdším, za zvážení stojí i Tempur Original.

Proč jsem vybrala PerDormire Bel Riposo Fresh?

Protože je tato matrace vhodná pro alergiky, pro partnery i proti pocení. Tvrdá nebo středně tuhá matrace se řadí mezi kvalitní výrobky. Oceníte například komfortní výšku, ze které se vám bude jednoduše vstávat.

Vlastnost této zdravotní matrace, které si váží lidé v recenzích, je například fakt, že se během ležení přizpůsobí křivkám těla člověka, který na ní leží. Toto dotvarování lidé oceňují jako příjemné, pomáhá jim k lepšímu spánku.

Výrobce uvádí, že díky vrstvě paměťové pěny se vám podaří snáze dosáhnout hlubší fáze spánku, kdy se naše tělo nejvíce regeneruje a odpočívá.

Potah matrace je tvořen mimo jiné přírodním materiálem zvaným Tencel –  ten jen ceněný pro své skvělé absorpční vlastnosti. Vlhkost se tak dostane z matrace snadněji pryč. Matrace vám také pomůže s termoregulací. Nebudete se potit, nebude vám zima – matrace totiž obsahuje speciální termoregulační pěnu ClimaFresh®, která omezuje pocení.

Tato zdravotní matrace je pro možnost výběru tuhosti vhodná také pro partnery. Oboustrannost matrace nabízí z jedné strany potah z Extra Soft pěny a paměťové pěny Clima Fresh®, na druhé straně je potah tvořen paměťovou Extra Soft pěnou. Jádro je tvořeno paměťovou a studenou pěnou.

Obchod má velmi kladné recenze zákazníků, nejvíce kladně hodnotí kvalitu zboží a rychlost doručení objednávky.

Uživatelské recenze PerDormire Bel Riposo Fresh

Recenzí na tento model matrace sice nenajdeme moc, ale zato jsou takřka stoprocentně kladné, jak jsem zjistila třeba na webu prospanek.cz. Co jsem se dočetla? Lidé oceňují tvrdost matrace, kterou označují jako „tak akorát“. Mohla by tak vyhovovat většině spáčů. Mnozí ji hodnotí jako nejlepší matraci, kterou vyzkoušeli, a pozivitem je i to, že ačkoliv je často třeba si na novou matraci zvyknout, zde zákazníci nic takového neuvádějí, a jsou s ní spokojeni na první dobrou. 

Pár jich zmiňuje, že cena je vyšší, ale že za to matrace stojí. 


Vlastnosti matrace

Materiál: studená pěna, paměťová pěna
Nosnost na osobu: 150 kg
Tvrdost:4 – tvrdá, 3 – středně tuhá
Výška matrace: 27 cm
Záruka: 10 let
Snímatelný potah: Ano


VÝHODY

NEVÝHODY

3) Tropico Enigma recenze

Kladné recenze klientů, oboustranná matrace

Cena: 5 800 Kč

Kdy zvažovat Tropico Enigma?

Hledáte zónovou matraci za nízkou cenu? Je to Tropico Enigma.

Slabším bodem je tu ale kratší záruka. Delší záruku a jen o něco vyšší cenu má třeba matrace Dormeo Ergo Comfort.

Proč jsem vybrala Tropico Enigma?

Protože tato zdravotní matrace je pohodlná, nabízí výšku 20 centimetrů. Potah je možno vyprat. U matrace můžete ocenit oboustranné provedení, které nabízí celkově 7 zón. Jedná se o následující zóny: pratelný potah Silver Line, hygienická zóna, anatomická zóna, ortopedická zóna.

Odolné jádro se skládá z vrstev kvalitní PUR pěny Flexifoam®, která je vyrobena výhradně společností HildingAnders. Jedná se o houževnatou, elastickou a prodyšnou pěnu. Jádro je masivní a ortopedické.

Strana hard má v sobě 7 ortopedických zón, nabízí střední až vyšší tuhost. Strana soft poté nabídne také 7 ortopedických zón, ale nižší střední tuhost.

Matrace se nabízí v typických i atypických rozměrech. Je doporučeno ji uložit na pevné i polohovatelné lamelové rošty postelí. Matrace byla 60 000 x testovaná.

Obchodník má velmi kladné recenze od zákazníků. Ti kladně hodnotí kvalitu zboží a rychlost doručení objednávky.

Uživatelské recenze Tropico Enigma

Soudě podle množství recenzí, které jsem k této matraci našla na Heurece i Zboží, je matrace u zákazníků velmi oblíbená. Nejvíce je vedle příznivé ceny oceňována její pohodlnost, oboustranné využití a mnozí mezi klady uvádějí i dostatečnou nosnost. Vyhovuje jim i její výška, někteří však očekávali, že bude matrace o něco tvrdší. Kvitují i pratelný povrch.

Někteří ale uvádějí, že u těžších osob se matrace poměrně rychle proleží, a už po 2 letech poležení není úplně ono. 


Vlastnosti matrace

Materiál: PUR
Nosnost na osobu: 130 kg
Tvrdost:4 – tvrdá, 3 – středně tuhá
Výška matrace: 20 cm
Záruka: Prodloužená záruka 4 roky na jádro matrace
Snímatelný potah: Ano


VÝHODY

NEVÝHODY

4) DORMEO Ergo Comfort recenze

Ergonomická matrace, jež zabraňuje vzniku bolesti zad

Cena: 9 000 Kč

Kdy zvažovat DORMEO Ergo Comfort?

Pokud hledáte matraci s optimálním poměrem výkonu a ceny, může to být právě DORMEO Ergo Comfort, která má vše, co pro kvalitní spánek potřebujete. 

Jestliže ale nechcete ani vyloženě tvrdou, ani vyloženě měkkou matraci, možná vám více sedne „zlatý střed“, jaký nabízí třeba Tropico Enigma nebo PerDormire Bel Riposo Fresh.

Proč jsem vybrala DORMEO Ergo Comfort?

Protože tato matrace nabízí pětivrstvou konstrukci, která byla navržena pro maximální oporu, dynamickou možnost přizpůsobení a nadstandartní pohodlí. Byť nemá certifikaci zdravotní matrace, jde o ergonomickou matraci, která pro páteř představuje optimální podporu, jež ji bude bránit před nepohodlí i bolestí.

Tento výrobek byl testován například Německým Institutem Ergonomie, kde se zařadil mezi nejlépe hodnocené ergonomické matrace v Evropě. Vrstva ERGO dokáže kopírovat tvar páteře a přizpůsobit se požadavkům každého člověka. Páteř se nachází v ideální poloze, což zabraňuje vzniku bolesti zad.

Pro tuto matraci můžete získat prodlouženou záruku, a to až 120 dnů. Výrobek si tak skutečně můžete vyzkoušet a zjistit, zda vám vyhovuje. Tuto matraci si můžete koupit také na splátky.

DORMEO Ergo Comfort se hodí pro lidi, kteří hledají matraci, která bude optimalizovaná pro spánkové pohodlí, a která nabídne pro každou část těla správnou oporu v jakékoliv spánkové pozici.

U této matrace se tvrdost přizpůsobí potřebám člověka, nikoliv naopak. Matrace je vhodná také pro alergiky.

Uživatelské recenze DORMEO Ergo Comfort

Matrace patří k těm u zákaníkům velmi oblíbeným, o čemž svědčí velké množství hodnocení na Heurece i Zboží. A vesměs se setkává u zákazníků s úspěchem. Chválí si vysoký komfort, dostatečnou výšku, konstrukci i tvrdost/měkkost. Často zákazníci zmiňují, že se matrace přizpůsobí tělu, někteří dokonce uvádí, že zmizela jejich bolest zad. 

Najde se ale i pár výjimek, kdy matrace naopak potíže se zády kupujícím zhoršila. Je tak potřeba vzít v potaz, že výběr matrace je do značné míry individuální záležitostí. 


Vlastnosti matrace

Materiál: Ecocell (dva druhy -měkčí a tvrdší) + vrstva Ergo
Nosnost na osobu:
Tvrdost: Měkká i tvrdší, matrace je oboustranná
Výška matrace: 20 cm
Záruka: 15 let
Snímatelný potah: Ano


VÝHODY

NEVÝHODY

5) Materasso Neroli recenze

Aromaterapie jako součást matrace

Cena: 17 000 Kč

Proč jsem vybrala Materasso Neroli?

Tato matrace je vyrobena ze studených pěn, potah pak z materiálu s paměťovou pěnou. Výška matrace 27 centimetrů nabízí pohodlnou možnost vstávání i ulehání.

Vrchní desku matrace tvoří pěna NEROLI s aromaterapií a antidekubitním profilem. Esenciální oleje mají uklidňující účinky na nervový systém, dokáže pomoci při úlevě od psychického napětí a zlepšuje cirkulaci krevního oběhu. Směs vůní působí jako antidepresivum a ulehčuje boj s nespavostí.

Profil výrobku nabízí nadstandardní hustotu 60 kg/m3. Obsahuje několik studených pěn. Například červená pěna SANITIZED je antibakteriální, dokáže chránit před plísněmi a houbami, chrání pěnu také proti zápachu. Na druhé funkční straně pak naleznete Visco pěnu Thermosilver. Ta je ceněna pro svou vynikající ortopedickou funkci, termoregulaci a antibakteriální vlastnosti.

Matrace je dostupná v typických i atypických rozměrech, je možné ji vyrobit na přání. Doprava pro tento produkt je zdarma, mezi platební metody se řadí platba na dobírku, převodem na účet, platba kartou nebo okamžitým bankovním převodem.

Společnost Materasso obdržela několik prestižních certifikátů, například Certifikace FSC® je důvěryhodný systém sledování a garance původu materiálu. Všechny potahové látky mají také certifikát Öko-Tex Standard 100. Jedná se o mezinárodní testovací a certifikační systém pro textilie, které jsou vyrobeny pouze ze zdravotně nezávadných materiálů. 


Vlastnosti matrace

Materiál: Studená pěna
Nosnost na osobu: 140 kg
Tvrdost: měkčí + střední
Výška matrace: 27 cm
Záruka: 8 let
Snímatelný potah: Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

6) Curem C4500 recenze

Matrace optimalizuje svou tuhost podle hmotnosti člověka

Cena: 16 000 Kč

Proč jsem vybrala Curem C4500?

U této zdravotní matrace si můžete zvolit výšku 22, 25 nebo 28 cm. Matrace Curem vznikají speciální technologií nástřiku pěny, která napomáhá při ulehnutí na matraci navozovat tělu velice příjemný pocit stavu beztíže. Kombinace různých tuhostí a typů pěn CuremfoamTM umožní docílit nejvyšší možné stability páteře ve všech režimech spánku. Ať již ležíte na zádech, na boku, nebo třeba na břiše, všechny zóny matrace efektivně vyrovnávají tlak vyvolávaný jednotlivými partiemi lidského těla.

Tato zdravotní matrace navozuje stav beztíže a tím odlehčuje a podpírá jednotlivé partie těla. Sedmistupňové ortopedické jádro dodává odrazovou pružnost, vzdušnost a přirozenou tuhost. Použitá paměťová pěna je opatřena inteligentní technologií IQcomfort, která optimalizuje svou tuhost dle hmotnosti člověka.

Pěna SANIGUARD dokáže potlačit výskyt bakterií, pachů a plísní. Postará se o redukci počtu roztočů a dalších alergenů. Matrace je tak velmi vhodná také pro alergiky.

Matraci se doporučuje uložit na pevné i polohovatelné lamelové rošty, kdy bude maximální rozestup jednotlivých lamel 4 centimetry.

Doprava je pro tuto matraci zdarma. Doprava je zdarma, mezi platební metody se řadí platba na dobírku, převodem na účet, platba kartou nebo okamžitým bankovním převodem.


Vlastnosti matrace

Materiál: Studená + paměťová pěna
Nosnost na osobu: 130 kg
Tvrdost: střední
Výška matrace: 22/25/28 cm
Záruka: 10 let
Snímatelný potah: Ano


VÝHODY

NEVÝHODY

Materiál vytvořen společností NASA

Cena: 31 000 Kč

Proč jsem vybrala Tempur® One?

Tato matrace patří mezi první, které firma Tempur vyrobila. Stále se řadí mezi oblíbené produkty, kde je zachována většina výhod luxusního materiálu, a zároveň výhodná cena. O pohodlí během spánku se postará pěticentimetrová vrstva materiálu Tempur. Ten byl speciálně vytvořen firmou NASA pro účely maximalizace pohlcení tlaku. Tento viskoelastický materiál vám tak pomůže navodit stav beztíže.

Materiál dovoluje rychlejší uvolnění těla i rychlejší přechod k hluboké fázi spánku.

Tato zdravotní matrace není oboustranná. Dokáže se přizpůsobit potřebám každého člověka, a to díky možnosti výběru ze tří pocitů. Můžete si zvolit Soft, Medium, nebo Firm. Variantou pro osoby, které se často potí a mají potíže s přehříváním, je pak potah CoolTouch™. Tento potah se postará o to, aby byla teplota lůžka snížena. Vlákna potahu mají navíc antialergické vlastnosti, proto je matraci možno doporučit i alergikům.

Lepší hygienu lůžka zajišťuje pratelný potah, který lze v pračce prát až na 40 stupňů Celsia. Doprava je pro tuto matraci zdarma, matrace se rozváží v plném rozměru, bez vakuování. Nejvhodnější uložení pro matraci je statický nebo polohovatelný rošt. Platit můžete také na splátky.


Vlastnosti matrace

Materiál: Tempur
Nosnost na osobu: 150 kg
Tvrdost: 4 – tvrdá
Výška matrace: 20 cm
Záruka: 10 let
Snímatelný potah: Ano


VÝHODY

NEVÝHODY

8) Ahorn Malva Hard recenze

Vhodná jako prevence vzniku proleženin

Cena: 10 000 Kč

Proč jsem vybrala Ahorn Malva Hard?

Pro tužší matraci, ze které vás nebudou bolet záda, je možné zvolit tuto zdravotní matraci. Dokáže zmírnit bolest i otlačeniny na různých partiích těla. Matrace je vyrobena tak, aby mohl pod spícím člověkem volně cirkulovat vzduch a odvádět vlhkost.

Promyšlené výřezy podporují přirozený tvar páteře, tato matrace je proto vhodná i pro prevenci vzniku proleženin.

Celková výška matrace je 18 centimetrů, její jádro je tvořeno studenou pěnou. Matrace nabízí 7 anatomických zón, které umožní optimální rozložení váhy člověka. Prořezy na ramenní zóně zmírňují otlačení ramen, dovolují také fixaci páteře ve správné poloze i při spaní na boku.

Uživatelé si u tohoto výrobku nejvíce považují pohodlí při spánku. Matraci je navíc možno bezpečně polohovat.


Vlastnosti matrace

Materiál: Studená pěna
Nosnost na osobu: 130 kg
Tvrdost: tvrdší
Výška matrace: 18 cm
Záruka: 5 let
Snímatelný potah: Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

9) MPO Memory Comfort recenze

Vhodná při bolestech zad, páteře nebo kloubů

Cena: 9 000 Kč

Proč jsem vybrala MPO Memory Comfort?

Sedm anatomických zón nabízí také tako zdravotní matrace. Celková nosnost se zde pohybuje okolo 120 kilogramů.

Uživatelé si matraci cení pro její ortopedické vlastnosti. O oporu těla, svalů a páteře, se stará viskoelastická pěna. Tato zdravotní matrace se proto osvědčuje například při bolestech zad, bolestivých kloubů nebo u bolestí krční páteře.

Z druhé strany je matrace opatřena tepelně modifikovanou PUR pěnou, která se dělí na 7 anatomických zón.

Matrace je s výškou 20 centimetrů vhodná i pro seniory, umožňuje totiž snadnější vstávání i sedání. Tato zdravotní matrace je oboustranná, rozdílné materiály i tuhosti jsou z každé strany jiné, matraci je tak možné otáčet podle aktuální potřeby nebo aktuálního zdravotního stavu.

K matraci se nabízí několik druhů pratelných potahů. Ty jsou vhodné i pro alergiky, jsou také samozřejmě i pratelné.

Tuto zdravotní matraci je vhodné umístit na rošt nebo pevnou podložku. Pro její vlastnosti je možné ji doporučit také jako matraci pro studenty, partnerskou matraci, matraci pro seniory, nebo jako zdravotní matraci pro bolavá záda.


Vlastnosti matrace

Materiál: VISCO, PUR pěna
Nosnost na osobu: 120 kg
Tvrdost: Střední tvrdost
Výška matrace: 20 cm
Záruka: 5 let
Snímatelný potah: Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

10) PerDormire Gran Sonno Fresh recenze

Vhodná i pro osoby, které se během spánku hodně potí

Cena: 28 000 Kč

Proč jsem vybrala PerDormire Gran Sonno Fresh?

Tato zdravotní matrace je vhodná pro alergiky, pro partnery, ale také pro osoby, které se během spánku hodně potí. Matraci můžete uložit také na polohovací rošt.

Matrace Gran Sonno Fresh Wash 3.0 je opatřena potahem s obsahem stříbra pro výbornou hygienickou ochranu. Uhlík navíc odvádí statickou elektřinu nahromaděnou během dne a přispívá k regenerující hluboké fázi spánku. Potah také obsahuje vysoký obsah viskózy, která se stará o odvádění vlhkosti od těla.

Tlak těla je rozložen po celé matraci díky kvalitnímu podkladu z perforované paměťové pěny a pružné pěně. Matrace je díky své úpravě schopna termoregulace, nebude vám tak zima od nohou, ani se na ní nebudete přehřívat. Termoregulační pěna ClimaFresh® omezuje pocení, je tak dobrou volbou i pro ty, kdo se během spánku hodně potí.

Matrace je oboustranná. Z jedné strany je vrstva s Extra Soft pěnou, na které je následně uložena paměťová pěna Clima Fresh®.  Z druhé strany matrace je pak Extra Soft pěna, poté je již jádro z paměťové a studené pěny.


Vlastnosti matrace

Materiál: Studená a paměťová pěna
Nosnost na osobu: 120 kg
Tvrdost: 3 – středně tuhá, 1 – velmi měkká
Výška matrace: 27 cm
Záruka: 10 let
Snímatelný potah: Ano

VÝHODY

NEVÝHODY

11) Materasso Viscogreen Lux recenze

Matrace s vysokou nosností

Cena: 12 000 Kč

Proč jsem vybrala Matersasso Viscogreen Lux?

Tato přírodní matrace je vyrobena z kvalitních pěn, které využívají sílu přírody. Tato matrace je určená pro velké zatížení, a to až do 170 kg. O ložní plochu se stará viscoelastická přírodní pěna Viscogreen, která má tvarovou paměť, lépe reaguje na změnu teploty a tlaku a rychleji se přizpůsobuje změnám polohy těla během spánku.

Podkladová vrstva je tvořena odolnou studenou pěnou Biogreen – ta je vyrobena z ricinového oleje s přídavkem Aloe Vera. Tento materiál je známý pro svou dlouhou životnosti i velkou možnost zatížení.  

Snímatelný potah je napuštěn čistě přírodním výtažkem z Eukalyptus Citriodora – ten je prospěšný pro svou schopnost dotěrný hmyz, především pak komáry. Z vaší ložnice se tak stane přirozeně bezletová zóna nepříjemných komárů.

Tato matrace je dostupná v běžných i atypických rozměrech, je na ni doprava zdarma. Platit matraci můžete pomocí dobírky, převodem na účet, platbou kartou, nebo třeba okamžitým bankovním převodem. Obchodník má velmi kladné recenze od zákazníků, kteří si nejvíce cení rychlého dodání a kvality zboží. Zákazníkům přišla objednávka zhruba za 3,6 dnů.


Vlastnosti matrace

Materiál: Studená a paměťová pěna
Nosnost na osobu: 170 kg
Tvrdost: tvrdší
Výška matrace: 21 cm
Záruka: 5 let
Snímatelný potah: Ano

 

VÝHODY

NEVÝHODY

DEVĚT tipů, jak vybrat zdravotní matraci

Připravila jsem pro vás několik praktických tipů, na co se dívat při výběru zdravotní matrace.

1) Zvolte si výšku matrace

Všímejte si výšky matrace a rozhodněte se, zda zvolit matrací vyšší s celkovou výškou nad 20 centimetrů, nebo raději nižší.


2) Polohování matrace

Budete potřebovat matraci polohovat? V tom případě se poohlédněte zejména po matracích, které tuto možnost nabízejí.


3) Oboustrannost

Všímejte si, zda jsou matrace oboustranné. Využijete možnost střídat tužší a měkčí matraci, nebo je tato volba pro vás nepotřebná?


4) Hmotnost uživatele

Dívejte se na maximální nosnost matrace. Pokud uživatel přesahuje maximální nosnost matrace, hledejte jiný výrobek.


5) Snímatelný potah

Dbejte na to, aby měla matrace možnost na sobě mít pratelný potah. Ten je pro možnost vyprání v menší pračce nutné rozdělit na dvě části. Má tuto možnost i vámi vybraná matrace?


6) Přeprava matrace

Jaká bude přeprava matrace? Bude se jednat o přepravu, která je zdarma? Budou matraci vakuově balit, nebo bude přepravována v celkové podobě?


7) Speciální povrchová úprava

Oceníte možnost speciální povrchové úpravy, která se hodí například pro osoby, které se hodně potí? Některé matrace nabízejí i tento komfort.


8) Tvrdost matrace

Nezapomeňte přihlédnout k tomu, zda osoba, která bude zdravotní matraci využívat, preferuje spaní na měkčí, nebo naopak na tvrdší podložce.


9) Na čem bude matrace položena

Zjistěte si, zda je daná matrace vhodná pro postel, ve které bude uložena. Některé matrace je možné použít pro polohovatelný rošt, jiné nikoliv. Pro některé typy matrací jsou ideální podložkou pouze pevné rošty, pro jiné je možné použít také pružné lamely.

Shrnutí: Podle čeho vybrat nejlepší zdravotní matraci? Odpovězte si na následující otázky. 

✅ Má matrace dostatečnou výšku?ano
✅ Má matrace tvrdost, která vám vyhovuje?ano
✅ Má matrace pratelný povlak?ano
✅ Je matrace kompatibilní s roštem postele?ano

Často kladené otázky

Někteří prodejci nabízí bezplatnou možnost konzultace vhodného řešení zdravotní matrace. Je možno je kontaktovat pomocí chatu na webové stránce, pomocí e-mailu, nebo na telefonní infolince. Někteří prodejci nabízejí také možnost osobní konzultace na některé ze svých poboček. Než přistoupíte k samotnému nákupu, nechejte si zodpovědět všechny své otázky.

I kdybyste se nakonec rozhodli pro matraci, která vám v konečném důsledku nebude vyhovovat, stále máte možnost ji vrátit. Někteří prodejci nabízejí klasickou zkušební dobu, jiní pak prodlouženou na 45 nebo dokonce 120 dnů, po které matraci můžete ještě vrátit.

Klienti se často ptají prodejce, zda je jejich postel vhodná pro danou zdravotní matraci. Vždy je dobré využít možnosti dotazu na chatu přímo na webové stránce prodejce, nebo pomocí e-mailu, osobní návštěvy prodejny, nebo na telefonní infolince. Někdy je vhodný typ roštu uveden přímo u daného produktu.

S prodejcem je také dobré konzultovat, zda je daná matrace dobrá pro vaše individuální potřeby. V případě, že se i přes veškerou snahu netrefíte do té správné matrace, si můžete ponechat lhůtu na vyzkoušení, a poté výrobek vyměnit za jiný.

Většina výrobců nabízí pro své matrace několikaletou záruku. Z recenzí uživatelů vyplývá, že se lidé rádi vracejí k oblíbeným značkám i produktům, se kterými byli spokojeni. U zdravotních matrací to platí velmi výrazně, spokojenost uživatelů s tímto typem produktu je rozšířená.

4.9/5 - (19 votes)

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář