TEST 9+ nejlepších přistýlek Dormeo 2024 - recenze, zkušenosti


Výběr redakce

Výška 7 cm zárukou maximálního pohodlí

Orientační cena:  3 600Kč


Zlatá střední cesta

Extrakt z aloe vera pro lepší spánek

Orientační cena: 2 000Kč


Oblíbená volba

Využití nejmodernější technologie

Orientační cena: 3 600Kč


Další na zvážení

Využívá všechny výhody bambusu

Orientační cena: 3 000Kč

Nejprodávanější produkty na Heureka.cz

Pristylky Dormeo

Přes den jste nesoustředění, unavení a máte problém s efektivitou při řešení úkolů? Možná je na vině nekvalitní spánek. Někdy přitom není nutné hned pořizovat novou matraci. Luxusní lůžko za minimální náklady si doma vytvoříte s přistýlkou Dormeo. V tomto článku vám pomůžeme s výběrem. Chybět nebudou ani recenze těch nejlepších doplňkových matrací Dormeo.

Na úvod článku se krátce zastavíme u toho, co to přistýlka vůbec je. Už jste někdy slyšeli pojmy jako doplňková matrace, vrchní matrace nebo podložka na matraci? Všechna tato slova označují jednu věc: přistýlku.

Přistýlka slouží k vyměkčení, vyztužení či vyvýšení vaší stávající matrace. Pokud u vás bude nocovat návštěva, s pomocí přistýlky pohovku rychle přetvoříte na pohodlné místo ke spaní. Nebo ji využijete k vytvoření provizorního lůžka, pokud zatím nemáte pořízenou klasickou matraci.

Značka Dormeo se světu poprvé představila v roce 2002. Hned první pěnová matrace Dormeo sklidila velký úspěch. Firma ale neusnula na vavřínech a ve vývoji nových produktů pokračovala i v dalších letech. Výsledkem pečlivé práce je více než 300 různých výrobků včetně polštářů, ochranných potahů na matrace a přistýlek. Značka si tedy rychle vydobyla své čestné místo na trhu a dnes platí za odborníka na zdravý spánek.

Pokud máte srdce ekologa, potěší vás, že značka Dormeo myslí na životní prostředí. Její příspěvky už pomohly v několika charitativních organizacích, staré matrace Dormeo pak firma zrecykluje na vlastní náklady. Nejen proto si Dormeo plně zaslouží pečeť Superbrands 2021 –⁠ ocenění, které získávají značky s výbornou pověstí na lokálním trhu.

Výška 7 cm zárukou maximálního pohodlí

Přistýlku Memosan Ultimo Roll Up 5+2 si naše záda doslova zamilovala. Poskytuje totiž dokonale vyváženou kombinaci mezi oporou a pohodlím. Tělu se příjemně přizpůsobí, zároveň není příliš měkká a brání tak vzniku bolesti zad.

Celková výška přistýlky Dormeo činí 7 cm. Z toho 5 cm tvoří vrstva pevné pěny Ecocell, zbývající 2 cm připadají na paměťovou pěnu. Přistýlka je rozdělená na 2 zóny. Zóna krku, hlavy a chodidel má perforované jádro a poskytuje tak příjemné pohodlí. Zóna boků pak zajistí rovnoměrné rozložení váhy.

Co se nám také hodně líbí, to jsou vynikající termoregulační vlastnosti. Díky speciálnímu Moov&Cool ošetření se vám bude spát skvěle bez ohledu na to, jestli jste spíše zimomřivý člověk, nebo máte sklony k nadměrnému pocení. Při přenášení pak oceníte praktické pásky.

Materiál Paměťová pěna + Ecocell
Zóny2 zóny
Výška přistýlky7 cm
PotahMoov&Coo, AirX, CleanEffect
Pratelný potahAno
Cena Od 3 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Extrakt z aloe vera pro lepší spánek

Přistýlka Aloe Vera Orthocell nadchne všechny milovníky přírodních materiálů. Potah je totiž obohacený o výtažky z aloe vera. Díky tomu je nejen jemný na dotek, ale také šetrný k vaší pokožce. Aloe vera má rovněž relaxační účinky.

Jádro přistýlky je vyrobené z pěny Orthocell a rozdělené do 3 zón pro optimální pohodlí každé části těla. Výbornou prodyšnost jádra zajišťuje využití speciálního tvaru pyramid. Po stranách matrace najdete síťovinu AirX, která přispívá k ještě lepší prodyšnosti. Samozřejmostí je pak antibakteriální ošetření CleanEffect.

Celková výška přistýlky Aloe Vera Orthocell činí 4 cm. To je spíše nižší hodnota, tato doplňková matrace proto své využití naleznete zejména při občasných příležitostech. Na druhou stranu je velmi nízká i pořizovací cena.

Materiál Orthocell
Zóny3 zóny
Výška přistýlky4 cm
PotahAirX, Aloe vera, CleanEffect
Pratelný potahAno
Cena Od 2 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Využití nejmodernější technologie

Přistýlka Air Plus je unikátní v tom, že využívá pokročilou technologii Octaspring. Jedná se o vrstvu pěnových pružin, které se chytře přizpůsobí každému tvaru těla. Ať už jste zvyklí spát na zádech, či na boku, tato technologie vám poskytne výbornou oporu. Octaspring doplňuje pevná pěna Ecocell.

Potah je vyrobený z měkké tkaniny Tencel, která je šetrná vůči životnímu prostředí. Po stranách přistýlky se nachází systém AirX pro lepší proudění vzduchu, ošetření CleanEffect zase brání tvorbě plísní a bakterií. Spodní strana produktu je opatřená protiskluzovými body. Doplňková matrace se tak ze svého místa nehne ani když se v noci budete hodně převalovat.

Obecně tedy provedení přistýlky Air Plus chválíme. Vyzdvihnout musíme také pěkný design s bílým kruhovým vzorem, který je typický právě pro edici Air+. Nevýhodou je pouze cena, která je v porovnání s některými dalšími modely přeci jen vyšší.

Materiál Ecocell, Octaspring
Zóny3 zóny
Výška přistýlky7 cm
PotahAirX, Tencel, CleanEffect
Pratelný potahAno
Cena Od 3 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Využívá všechny výhody bambusu

Myslíte ekologicky? Pak by vaší pozornosti neměla uniknout doplňková matrace Bamboo 4+2. Jak už z jejího názvu pravděpodobně odhadnete, obsahuje bambusová viskózová vlákna. Ta představují nejudržitelnější zdroj na světě. K tomu mají špičkové absorpční vlastnosti, přistýlka je díky tomu vhodná pro použití přes zimu i léto.

Jádro přistýlky Dormeo tvoří vrstva pevné pěny Ecocell vysoká 4 cm. Tu doplňuje paměťová pěna. Celková výška doplňkové matrace činí dostatečných 6 cm. Mínusem je absence rozčlenění na zóny. Přistýlka tak po celé své délce poskytuje stejnou podporu.

Pochválit naopak musíme slušnou prodyšnost, kterou zajišťuje systém AirX. Na potahu neschází protiskluzové body, jakmile tedy přistýlku umístíte, na svém místě drží pevně a spolehlivě.

Materiál Ecocell
Zóny1 zóna
Výška přistýlky6 cm
PotahPaměťová pěna, AirX, Bambusová vlákna, CleanEffect
Pratelný potahAno
Cena Od 3 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Příjemná v létě i v zimě

Přistýlka Memosan Ultimo Roll Up 3+2 v sobě kombinuje vrstvu Ecocell a vrstvu paměťové pěny. První jmenovaná zajišťuje pevnost a odporu, druhá zase měkkost a příjemný komfort. Obě dohromady tvoří 5 cm vysoké jádro. To je spíše nižší hodnota, pokud tedy chcete výrazněji vyvýšit starou matraci, může to být málo.

Přistýlka je rozdělená na 2 zóny. První poskytuje optimální oporu hlavě a chodidlům, druhá pak bokům. Samozřejmostí jsou velmi dobré termoregulační vlastnosti díky ošetření Moov&Cool. Hygieničnost zajišťuje ošetření potahu CleanEffect. Memosan Ultimo Roll Up 3+2 nám vyhovuje také svým snadným ukládáním. To zajišťují pásky na suchý zip.

Materiál Paměťová pěna, Ecocell
Zóny2 zóny
Výška přistýlky5 cm
PotahAirX, CleanEffect
Pratelný potahAno
Cena Od 3 300 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Unikátní design s 5 zónami

Přistýlka Aloe Vera 5 zón má jádro vyrobené z pěny Orthocell. Ta se dokáže přizpůsobit tvaru vašeho těla a zajistit vám tak skvělé podmínky pro ničím nerušený spánek. 5 komfortních zón pak poskytuje přesně cílenou podporu pro hlavu a krk, trup, boky, horní končetiny a chodidla.

Rozdělení na 5 zón není to jediné, čím tato přistýlka Dormeo boduje. Její potah je totiž obohacený o výtažky z Aloe vera. Díky tomu je hebký na dotek a šetrný k pokožce. Přispívá ke klidnému spánku, ráno se tedy probudíte svěží a odpočatí.

Materiál Orthocell
Zóny5 zón
Výška přistýlky5 cm
PotahAirX, Aloe Vera, CleanEffect
Pratelný potahAno
CenaOd 2 600 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Ničím nerušený spánek v horkém létě

Přistýlka Black Diamond 4 1 u nás zabodovala zejména svou vysokou prodyšností. Unikátní design totiž umožňuje rovnoměrné proudění vzduchu. Vaše postel tak zůstane suchá i uprostřed dusné letní noci, kdy se zpotíte více než jindy. Vrstva revoluční grafenové paměťové pěny navíc dokáže ochlazovat a materiál chrání před statickým nábojem.

Jádro tvoří pevná pěna Ecocell doplněná již zmíněnou vrstvou paměťové pěny. Společně poskytují dostatečnou podporu. Design přistýlky je 3zónový. Ošetření potahu CleanEffect pak brání množení alergenů i vzniku zápachu.

Materiál Ecocell
Zóny3 zóny
Výška přistýlky5 cm
PotahPaměťová pěna, AirX, CleanEffect
Pratelný potahAno
Cena Od 3 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Inspirovaná japonským tatami

Při navrhování přistýlky Dormeo Tatami Comfort se výrobce inspiroval tradičním výrobkem z Japonska. Jádro této doplňkové matrace tvoří vrstva pevné pěny Ecocell, tu doplňuje speciální Wellsleep mikrovlákno. Společně vašemu tělo poskytnou pevnou podporu a uleví tak od bolesti zad.

MIkrovlákna se pyšní špičkovými izolačními vlastnostmi. Pohodlně se tedy vyspíte i na chladné zemi. Samozřejmě spíše mimořádně, přistýlka má výšku 6 cm, klasickou matraci tak zcela nenahradí. Mikrovlákna jsou navíc odolná vůči skvrnám, protože neabsorbují tekutiny. Samozřejmostí je antibakteriální ošetření potahu CleanEffect. Abychom pouze nechválili, přistýlka Tatami Comfort je pouze jednozónová.

Materiál Ecocell
Zóny1 zóna
Výška přistýlky6 cm
PotahWellsleep, CleanEffect
Pratelný potahAno
Cena Od 2 000 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Aromaterapie během odpočinku

Trpíte astmatem či alergií? Pak by se vám mohla zalíbit přistýlka Roll Up Green Tea. Její potah je napuštěný výtažky zeleného čaje, které po náročném pracovním dni pomohou zklidnit vaši mysl. Vůně green tea je zároveň mírně stimulující a pozitivně ovlivňuje kvalitu spánku. K tomu nechybí hypoalergenní ošetření CleanEffect.

Jádro tvoří pěna Ecocell, celková výška přistýlky je 5 cm. Model je rozdělený na 3 zóny, poskytuje tak oporu jednotlivým částem těla na míru. Líbí se nám tak velice snadná přeprava, k přistýlce Roll Up Green Tea totiž dostanete i praktickou tašku.

Materiál Ecocell
Zóny3 zóny
Výška přistýlky5 cm
PotahGreen Tea, CleanEffect
Pratelný potahAno
Cena Od 2 700 Kč

VÝHODY

NEVÝHODY

Jaké technologie najdete v přistýlkách Dormeo?

Společnost Dormeo na vývoji technologií využitých u přistýlek pečlivě pracovala po dlouhou dobu. Jaké vlastnosti tedy u vrchních matrací můžete najít?

CleanEffect

Na povrchu přistýlek Dormeo obvykle neschází ochranná vrstva CleanEffect. Ta zajišťuje špičkovou ochranu proti roztočům a bakteriím. Navíc dokáže zabránit vzniku nepříjemného zápachu.


SilverPlus

Ochranná vrstva Silver Plus poskytuje spolehlivou ochranu proti bakteriím, roztočům a mikrobům. Snižuje také tvorbu bakterií vytvářejících zápach. Je tedy ideální pro alergiky.


AirX

Síťovinový materiál AirX zajišťuje výbornou prodyšnost. Umožňuje totiž nepřetržitou cirkulaci vzduchu. Umístěný bývá na delších stranách přistýlky i na její spodní části.


Ecocell

Pevnou pěnu Ecocell tvoří mikroskopické buňky, které směřují všemi směry. Dané uspořádání je zárukou skvělé prodyšnosti. Paměťová pěna Ecocell poskytuje výbornou oporu vaší páteři.


Tencel

Přírodní vlákno Tencel se vyrábí z celulózy, díky tomu je velice měkké a dobře prodyšné. K tomu má vynikající schopnosti termoregulace a ukázkově absorbuje vlhkost.


Velcro

Popruhy Velcro usnadňují manipulaci s přistýlkou. Jsou vybavené suchým zipem, to znamená, že je kdykoliv upevníte a zase sundáte dle potřeby. Při praní pak popruhy připevníte k sobě navzájem, snadno tak předejdete jejich poškození.

OSM důvodů, proč si koupit přistýlku Dormeo

Stále ještě nemáte jasno v tom, zda přistýlka Dormeo bude tou pravou volbou i pro vás? Shrneme vám ty nejdůležitější důvody, které by vás měly přesvědčit:

 • Značka Dormeo platí za naprostého specialistu na zdravý spánek. Své výrobky testuje a inovuje tak, aby mohla nabídnout to nejlepší.
 • Za značkou stojí desítky spokojených zákazníků, kteří si již přistýlku Dormeo pořídili před vámi.
 • Přistýlky Dormeo jsou obvykle levnější možností než nákup nové matrace.
 • Z tvrdé nebo proleželé matrace s přistýlkou Dormeo snadno vyrobíte zcela nové lůžko.
 • Přistýlka Dormeo udělá pohodlné lůžko i z pohovky nebo zadní sedačky vašeho vozu na cestách.
 • Pokud na matraci položíte přistýlku, bude se méně opotřebovávat a delší dobu bude vypadat jako právě zakoupená.
 • Přistýlka Dormeo skvěle poslouží jako ochrana matrace u malých dětí, které se ještě nenaučily chodit na nočník.
 • Použité materiály jsou dokonale prodyšné. Tím je zajištěný kvalitní spánek i dlouhá životnost podložek na matraci.

Nejdůležitější tipy: Jak vybrat přistýlku

Už víte, že doplňkovou matraci chcete? Pokud vyberete správný typ, můžete se těšit na mnohem lepší spánek. A to za zlomek ceny nového matrace. Jak novou přistýlku vybrat? Stačí se zaměřit na několik klíčových parametrů:

 • Prvním a základním krokem je volba správné velikost. Může se to zdát triviální, doplňkové matrace Dormeo jsou ale dostupné s různými rozměry. Pokud si nejste jistí, věnujte raději pár minut přeměření postele.
 • Zaměřte se na materiál přistýlky. Klíčová je jeho prodyšnost a předpokládaná životnost. Jestli patříte mezi alergiky či astmatiky, chtějte hypoalergenní vlastnosti materiálu.
 • Vyberte optimální tvrdost přistýlky. Pokud vás trápí bolesti zad, je lepší zvolit tvrdší doplňkovou matraci.
 • Některé přistýlky nemají tvrdost rozloženou rovnoměrně, ale v tzv. zónách. Takový  design poskytne optimální oporu každé části vašeho těla.
 • Přistýlka by měla být dobře skladná. V ideálních případech by měla být dodávána společně s praktickou taškou pro ukládání, případně pásky pro snadné srolování.

Často kladené otázky

Máte ještě nějaké nevyjasněné otázky týkající se přistýlek Dormeo? V následující sekci na ně možná najdete odpověď.

Přistýlka vám zlepší komfort při spaní, využijete ji také jako občasné lůžko pro návštěvu. Pokud však vůbec nevlastníte matraci, přistýlka je jen dočasným řešením. V takovém případě je tedy lepší zakoupit novou matraci.

Většina přistýlek Dormeo je doručována ve vakuovaném stavu. Výrobek následně jen stačí vyndat z vnějšího obalu, položit na gauč a odstranit vnitřní folii. Přistýlka se plně rozbalí zhruba za 6 hodin.

Většina doplňkových matrací Dormeo je vybavená odnímatelným potahem. Ten tedy stačí jednoduše sundat a vyprat ručně či v pračce.

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

4.6/5 - (27 votes)