TOP 13: Nejlepší online hry v prohlížeči zdarma 2024 – browser hry

Jaké jsou nejlepší online hry v prohlížeči zdarma? Jaké jsou jejich výhody oproti běžným hrám? A jaká vám zajistí hodiny zábavy?


Výběr redakce

Budujte své impérium: porovnávejte se, budujte aliance nebo rabujte jiné hráče 

 


Strategie ze starého Egypta

Přeneste se do starého Egypta a vybudujte silnou civilizaci!

 


Pro fanoušky fantasy

Zábavná fantasy budovatelská strategie s elfy a lidmi

 


TOP hra se zvířaty

Staňte se ředitelem ZOO! Budovatelská strategie pro milovníky zvířat

Prohlizecove Hry

Máte chuť na nějaký kvalitní multiplayer přímo v prohlížeči?  Přečtěte si náš žebříček nejoblíbenějších her v prohlížeči zdarma a začněte hrát hned teď! Vyzkoušet jich klidně můžete hned několik.

Online hry zdarma umožňují lidem hrát kompletně zdarma. Za peníze si však můžete kupovat různá vylepšení do hry, jež vás postup ve hře urychlí (tzv. mikrotransakce). Není to však povinné, pravdou je, že většina hráčů ve hrách nic nekupuje. Hry proto potřebují velké množství hráčů.

  • MMO (massively multiplayer online game) je označení typu hry, kterou je možno hrát ve velkém množství hráčů, již jsou v jeden čas připojení na server.
  • RPG (role-playing game) je hra, ve které hráči zaujímají role fiktivních postav, za které podle daných pravidel v samotné hře jednají. Ve volném překladu žánr můžeme nazvat “hry na hrdiny.”
  • MMORPG (massively multiplayer online role-playing game) je žánr hry s obrovským počtem hráčů, jenž v sobě má prvky RPG. Jde o hru na hrdiny, která se odehrává ve smyšleném světě, nejčastěji v prostředí fantasy nebo sci-fi.
  • Prohlížečová hra, známá též jako browser hra nebo webová hra, je ta hra, která může být hrána pouze přes váš internetový prohlížeč. Není třeba ji stahovat ani jakkoli instalovat.
  • Budovatelská strategie je podžánr strategické počítačové hry, ve které se hráč soustředí na budování (a ekonomiku) místo na boj.

Budujte své impérium: porovnávejte se, budujte aliance nebo rabujte jiné hráče 

Láká vás vybudovat si vlastní impérium? Forge of Empires vám to umožní. Začínáte ale hezky od píky v době kamenné 5000 let př. n. l. Postupně se můžete dopracovat až do vzdálené budoucnosti a mít ve světě mezi hráči větší a větší vliv. Jde o oblíbenou strategickou online hru, ve které je kromě vašeho selského rozumu při stavbě města důležité také navazování obchodních a spojeneckých vztahů s jinými hráči. Vrhnout se můžete i do válečných konfliktů a naplnit si tak kapsy válečnou kořistí. Dávejte však pozor! Karma se může obrátit i proti vám.

Forge of Empires je skvělým příkladem toho, když strategie s více herními prvky dobře funguje a je zábavná i po mnoha desítkách hodin.

Kategorie: budovatelské, strategie, simulace

Přeneste se do Starého Egypta a vybudujte silnou civilizaci!

V Anocris se ponoříte do 3 000 let staré historie Egypta. Na Nilu jste založili vlastní osadu, která byla zpočátku spíše skromná. Ale nebojte se, brzy se stanete velkolepou civilizací, ke které budou ostatní města vzhlížet.

Budovatelská strategie Anocris je hra, kterou můžete hrát ve svém prohlížeči. Vaším cílem bude z nově založené osady vybudovat kulturní a pokrokovou civilizaci. Postavte silnou armádu! Budovat civilizaci není jen mírumilovné stavění. Svou osadu musíte bránit před nepřáteli a kočovnými jezdci. A na to potřebujete silnou armádu. Spojte síly s dalšími hráči. Ovládnou celý Egypt nebude jen tak. Vyjednejte si spojenectví s ostatními faraony a spojte se v neporazitelné egyptské impérium. (zdroj)

Kategorie: budovatelské, strategie, česky

Zábavná fantasy budovatelská strategie s elfy a lidmi

Unikátní kombinace klasické budovatelské strategie a fantasy světa jménem Elvenar dává vzniknout poměrně návykové herní zábavě. Celá hra se točí okolo lidí a elfů, přičemž si sami můžete vybrat, za jakou rasu chcete hrát vy. Každá z těchto společností má své výhody a nevýhody. Princip hry je prostý – rozšiřujte svou startovní malou vesničku do té doby, než před vámi vyroste famózní, životem pulzující město. Toho lze docílit vícero herními styly. Nejdůležitější částí hry je vylepšování pomocí prodeje surovin a výrobků z nich. Obilí, dřevo, jídlo… Stejně tak máte možnost rovněž objevovat okolí a dobývat nová teritoria.

Doporučit hru můžeme trpělivým hardcore hráčům se smyslem pro strategii, protože právě je hra odmění svým přístupem nejvíc – je to prostě výzva.

Kategorie: budovatelské, fantasy, strategie

Staňte se ředitelem ZOO! Budovatelská strategie pro milovníky zvířat

Právě jste zdědili zoologickou zahradu po své zesnulé tetičce a máte 48 hodin na zvelebení celého komplexu. Takto začíná příběh oblíbené budovatelské strategie, kde se stáváte ředitelem vlastní ZOO. Čeká na vás řada zajímavých úkolů, jejichž splnění vám odemkne nová zvířata, doplňky a funkce nutné pro růst vašeho zvířecího podniku. Smyslem hry není jenom péče o zvířata, ale také rozšiřování ZOO, pravidelné uklízení celé zahrady, stavba infrastruktury a řešení financí zoologické zahrady. Ve hře je dostupná kompletní čeština. Jde o ideální hru pro nenásilné povahy a milovníky strategií na dlouhou trať.

Kategorie: budovatelské, strategie, hry se zvířaty, nenásilné hry

Budujte své impérium! Legendární strategie s 5 miliony uživateli

Travian je pravděpodobně nejslavnější prohlížečová hra všech dob. Byť je to pradědeček mezi online hrami (už od roku 2004), tým vývojářů neustále vylepšuje grafiku a přidává nové herní prvky. Ve hře na vás čeká přes 5 milionů protihráčů z celého světa. Jde o budovatelskou strategii a princip hry je prostý – ze své malinké galské, hunské, římské, teutonské nebo egyptské vesničky vybudovat silné a prosperující impérium.

Kmen si vybíráte hned při registraci. Sbíráte suroviny, vytváříte aliance s jinými hráči, dobýváte nové území – díky kombinaci toho všeho pak vaše vesnička bude bohatnout a rozrůstat se. Plná česká lokalizace je samozřejmostí. Travian je skutečně ikonická hra, která se stala předlohou pro řadu dalších budovatelských strategií, jež vznikly později.

Kategorie: historické, budovatelské, strategie, česky

Odpočinková tahová strategie pro fanoušky vlaků

Máte rádi vlaky? Pokud ano, budování vlastní vlakové společnosti v Rail Nation vás jistě osloví. Hra je od tvůrců notoricky známé hry Travian. Cílem hry je vyhrát herní kolo, jež trvá 3-4 měsíce a je rozdělené do 6 železničních epoch po 2 týdnech. Poté se hra resetuje. Jakožto šéf vlakové společnosti se snažíte, aby vaše firma co nejvíce vydělávala. Ve hře se vám naskýtá řada rozhodnutí, které ovlivňují úspěch ve hře. Rail Nation je kompetitivní hra, která může mít své pravidelné vítěze. Chcete být jeden z nich?

Kategorie: budovatelské, strategie, duelovky, ekonomické, česky

Vybudujte si od základů svou vlastní farmu

Jestliže jste někdy snili o kariéře farmáře, máte šanci si toto povolání vyzkoušet na vlastní kůži ve hře My Little Farmies. Od malého políčka, několika zvířat a mlýna se postupně budete dopracovávat až k budování skutečného farmářského impéria. K tomu však budou zapotřebí určité prostředky, abyste mohli nakupovat a vylepšovat své vybavení. Ty získáte prodejem plodin a zboží. V průběhu hry se budete setkávat s dalšími a dalšími vylepšeními a funkcemi. Zapotřebí také bude trocha toho strategického myšlení, musíte totiž posoudit, jaké plodiny pro vás budou nejvýnosnější a podobně. 

Jedná se o zábavnou a zároveň relaxační hru, která potěší i příležitostné hráče.  

Kategorie: strategie, hry pro dívky, virtuální zaměstnání

Odpočinková strategie, v níž stavíte vlastní ZOO k radosti zvířat i návštěvníků

V této hře si vyzkoušíte roli ředitele zoologické zahrady, kterou budete postupně budovat a vylepšovat tak, aby se v ní líbilo návštěvníkům i vašim zvířátkům. Budete stavět obchody se suvenýry i stánky s občerstvením a pracovat i na vzhledové stránce parku, kdy můžete budovat stromové aleje či květinové záhony. Nejdůležitější však budou pochopitelně zvířata, kterým musíte stavět ideální výběhy s nezbytným vybavením. Exotických zvířat je ve hře více než 200, takže monotónnosti se bát určitě nemusíte.

Pokud jste dříve strávili hodiny hraním ZOO Tycoon, hry na obdobném principu, nebo hledáte oddechovku, může být My Free Zoo tím pravým. 

Kategorie: strategie, budovatelské, hry se zvířaty

Budujte mocná řecká města pomocí píle a dohod s řeckými bohy

Grepolis je budovatelská online strategie v prohlížeči zasazená do starého Řecka. Unikátním prvkem je možnost budovat více městeček a navazování nadpřirozených spojenectví s řeckými bohy. Zasvěcení města určitému bohu vám pak pomůže např. v boji, při těžbě surovin nebo zemědělství. Zajistěte základní infrastrukturu a suroviny, obchodujte a v neposlední řadě také zkoumejte a budujte silné vojsko. V mnohém se hra podobá jiným budovatelským strategiím jako je např. Forge of Empires nebo Travian.

Každá z budov má své specifické vlastnosti a cíle, je jen na vás v jakém pořadí vše postavíte. S ostatními hráči můžete spolupracovat nebo na jejich vesničky útočit. Řada hráčů si pochvaluje fakt, že hra je zábavná i v pokročilejší fázi, tudíž o zábavu budete mít postaráno na měsíce až roky. Patrioty také jistě potěší kompletní česká lokalizace. Velice zábavným prvkem hry je také žebříček hráčů, který vás motivuje posouvat se s vaším řeckým impériem neustále kupředu.

Kategorie: budovatelské, strategie, česky

Nadupaná budovatelská strategie podle seriálu Hry o trůny

Hra se odehrává v Západozemí krátce po smrti Eddarda Starka. Vžijete se do role ambiciózního lorda ze Západozemí, který je rozhodnut přinést na kontinent tolik kýžený mír. Cesta k míru je však dlouhá a čeká vás spousta bitev, které vás k němu možná někdy dostanou.

Hra nabídne možnost vytvořit si ve světě ledu a ohně svůj vlastní rod, spravovat své ovládané území, navrhnout a vybudovat si vlastní hrad, vycvičit oddané vojsko, nebo se vydat na cestu do historie Západozemí. Dále můžete bojovat společně se svými přáteli, nebo naopak proti nim. Můžete dokonce prohodit pár slov s ikonickými postavami Hry o trůny a pokusit se je naverbovat na svou stranu.

Kategorie: budovatelské, strategie, simulace

Bojujte proti drakům! Chytlavá fantasy MMORPG hra v prohlížeči

Pohlížíme na browser hru s překvapivě propracovanou grafikou, jež je kompletně v češtině. To se skutečně jen tak nevidí. Jde o MMORPG fantasy hru, ve které vás čekají souboje s elfy, skřety a draky. Příběh hry Dračí pán začíná tehdy, když lidé ztratí kontrolu nad draky, kteří jim do té doby sloužili. Nyní draci a jiné nestvůry pochodují proti lidem v čele s tzv. Pánem temných draků, který vládne celému kontinentu.

Dračí pán nabízí řadu funkcí a dobrodružství, proto zde nesmí chybět budování vlastního městečka, kombinace magie a schopností, krocení příšer, výroba zbraní, aliance hráčů a propracované žebříčky, kde se můžete porovnávat s ostatními hráči.

Kategorie: budovatelské, dobrodružné, fantasy, strategické

Staňte se pravým vikingem! Budovatelská strategie zaměřená na boj a stavění vesnice

Hra Vikings: War of Clans je vydařená bojová budovatelská strategie, kde se ocitnete v době vikingské a stanete se vůdcem jednoho vikingského městečka. Hra otestuje váš selský rozum při vedení a rozšiřování vesnice. Vyzkouší i váš válečnický um při nájezdech na jiné vesnice nebo při soubojích s nestvůrami. Starejte se o své území, vylepšujte schopnosti svých válečníků, dobývejte jiná území a komunikujte s dalšími hráči.

Kategorie: budovatelské, strategie

Graficky povedená fantasy MMORPG hra v prohlížeči

League of Angels: Heaven's Fury je pokračování svižné soutěžní online hry, v níž se rychlost a intenzita bojů z RTS mísí s tradičními RPG prvky. Na řadě bojišť v rozličných herních režimech se zde střetávají dva týmy mocných šampionů, z nichž každý je jiný a vyžaduje odlišný herní styl. Pokud koukáte po kvalitní fantasy MMORPG hře, kterou můžete hrát přímo v prohlížeči, tato graficky povedená browser hra vás příjemně překvapí.

Kategorie: strategie, RPG, RTS

Často kladené otázky

V následujících bodech ještě upřesníme několik nejčastějších otázek, které padají na téma online her v prohlížeči zdarma.

Největší výhodou oproti klasickým hrám je, že v případě browser, tedy prohlížečových her, nemusíte nic stahovat a instalovat. Pokud už je váš počítač starší nebo nemá takový výkon, i v tomto případě patrně nenarazíte na problém. Dalším pozitivem je, že hry bývají zdarma a můžete je hrát kdykoliv a kdekoliv. 

Vždy samozřejmě nejvíce záleží na osobních preferencích a i spousta holek si ráda zahraje třeba střílečku, většinou jsou však u dívek oblíbené hry se zvířaty nebo strategie, v nichž budujete například svou farmu, obchod nebo jiný podnik. 

Videa

Autor článku:

Zajímá vás něco o nás a jak vybíráme produkty? Garant článku: Daniel Hanuš

Podobné články

Napsat komentář

5/5 - (12 votes)